Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 06:16:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BARAN - symbolika BARANA  (Przeczytany 21374 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Styczeń 23, 2010, 19:01:17 »

W jednym z wątków poruszono dość ciekawy temat, który warto byłoby nieco szerzej rozwinąć.

Cytat: Jeremiasz
Symbolika Barana  (jako początek nowego cyklu)  ciekawie łączy się z tym całym ofiarowaniem barana, jak również ukrzyżowaniem Jezusa ("Baranka bożego"). Ja bym tu widział taki obrazek myślowy - "zabicie nowego, trzymanie się starego".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2010, 00:10:36 »

Cytuj
W jednym z wątków poruszono dość ciekawy temat, który warto byłoby nieco szerzej rozwinąć.

Cytat: Jeremiasz
Symbolika Barana  (jako początek nowego cyklu)  ciekawie łączy się z tym całym ofiarowaniem barana, jak również ukrzyżowaniem Jezusa ("Baranka bożego"). Ja bym tu widział taki obrazek myślowy - "zabicie nowego, trzymanie się starego".
No właściwie w jakimś sensie odniesienie do tego wątku
znaleźć można w moich postach w kontekście aborcji.

--- niemniej ----
Zacznijmy od etymo, tak z lotu i beznaukowo:
BARA ..to słowo? AN ..to pewnie jedno, albo pierwsze. (An tu znów prosi sie o animacje fal grawitacji)
..takie pierwsze odpowiednie dane rzeczy słowo

dalej:
BARA, inaczej BA-RA
..a tego chyba rozbierać już nie trzeba.

wszak świaTTło ogniskowany i rozszczepiane na krysztale
tam uzyskuje swej formy ton (obraz i dźwięk)


a jak sie powie A, to rzeba powiedziec beeeeeeee
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 12:45:26 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2010, 11:37:51 »

Zacznijmy od etymo, tak z lotu i beznaukowo:
Bara to słowo? AN to.. pewnie jedno, albo pierwsze.
..takie odpowiednie dane rzeczy


a jak sie powie A, to rzeba powiedziec beeeeeeee


Aby nie było niedomówień, niewłaściwego pojmowania, to skoro powiedziałeś "A",powiedz i "B".
Zobacz co z takich niedomówień wychodzi: dla mnie Bar to jednostka ciśnienia, Bara może więc być interpretowane - przynajmniej dwuznacznie - ciśnienie w jednostkach Bara, lub też np. "bara, bara". Mrugnięcie
Oczywiście zrozumiałym jest że w grę wchodzą inne rozwiązania, ale co zupełny laik może z tego zrobić, wywnioskować ..., ukazałem powyżej.
Tak więc zachęcam do dysputy.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2010, 12:57:09 »

..cały czas mówimy o tym samym..


zatem bheeeeeeeEE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 12:46:23 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2010, 13:25:32 »

Czyli wniosek z tego, ze wątek jest już wyjaśniony i można go zamknąć.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 24, 2010, 14:49:01 »

Wątek wcale nie wyjaśniony. To, co w jednej głowie, nie musi być zaraz w drugiej.
A na oczekiwanie jasnowidzenia, tudzież rozwiniętej telepatii od ogółu jeszcze za wcześnie.
Chyba, że z góry zakładany jest hermetyzm przekazu. Tylko ilu wówczas pojmie? 

Pozdrawiam  Uśmiech


Ps. PHI, Twój poprzedni awatar zdecydowanie bardziej mi się podobał ...
... ten kojarzy mi się jakoś z baranem właśnie, nie ubliżając Jasiowi Fasoli... ani Tobie... Duży uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 24, 2010, 21:17:04 »

Witam,
zaklada sie , ze podobne slowa ( zapis a nawet wymowa ) stanowia pomosty pomiedzy roznymi
jezykami. Mozna wspomniec takze o pra-slowach , ktore wystepuja jako skladowe a czasem jako
rdzen slow we wspolczesnych jezykach. I tak slowo "bar" w hebrajskim  Uśmiech  oznacza zboze, puste pole, cos zewnetrznego oraz co ciekawe SYN. Slowo hebrajskie Na wymawiane jako "an"  oznacza
GDZIE. To jedna z mozliwosci.
pozdrawiam
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2010, 00:19:25 »

Osobiście bardzo lubię jak ludzie jeżdżą na bara-na, jak w bara-Q oprą się o bar, a bo baru głębszych mają w dupie całe to ziemskie bara-chło Duży uśmiech



Byczący - Thotal Duży uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2010, 12:31:01 »

Astrologicznie Baran wskazuje na zjawisko: JESTEM
(czy jak wola niektórzy "jam jest" ..bardziej niż winnych znakach)

w tym znaku sam fakt ISTNIENIA jest wystarczajacym uzasadnieniem RADOŚCI i satysfakcji.
(o ile w Byku np. potrzebne będą do jej zaistnienia jeszcze właściwe wybory i preferencje,
oparte na umiejętności rozróżnienia realnych WARTOŚCI)

Cytat: Thotal
Osobiście bardzo lubię jak ludzie jeżdżą na bara-na, jak w bara-Q oprą się o bar, a bo baru głębszych mają w dupie całe to ziemskie bara-chło Duży uśmiech
hmm.. w BaraQ?..  ale o który BAR, bo on OBA ma  Duży uśmiech
Przy głębszych wskazany umiar, by nie przydeptnać partnereki w tańcu

Cytat: Thotal
Byczący - Thotal Duży uśmiech
Nie, nie jestem słonecznie sygnifikowany Bykiem Mrugnięcie wbrew pozorom.
Aczkolwiek Venus u mnie 9 x krotnie śilniejsza od słońca.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 12:55:04 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 25, 2010, 17:26:31 »

BA - RA - .. AN

BARAN

Czesc MERKABA  , MER  _  KA  _ BA

czyli teraz BA....


"Co to jest MERKABA ?
************
 

MER-KA-BA  ... " powstaje przez połączenie trzech słów „MER” „KA” „BA” a słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i w dokładnym tłumaczeniu znaczą : Ciało-Umysł-Duch.

Istnieje wiele odmian słowa Merkaba na całym świecie wśród wielu kultur…: Merkabah… Merkava … Merkavah…

MER odnosi się to specyficznego rodzaju Światła, tak jak było ono rozumiane w Egipcie w czasie panowania XVIII Dynastii zanim reorientacja religii nie wprowadziła wojny pomiędzy Bogiem a całe Stworzeniem. MER było widziane jako dwa pola Światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni (koło w kole). Te pole jest generowane kiedy osoba wykonuje rodzaj specjalnego oddechu.

KA nawiązuje do indywidualnej Duszy/Ducha osoby

BA oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha. W naszej Rzeczywistości Ba jest zwykle definiowane jako ciało lub rzeczywistość fizyczna. W innych wymiarach, gdzie dusze nie posiadają ciała, Ba odnosi się do niesionych przez nie percepcji lub interpretacji rzeczywistości.

Prawidłowo działające pole Merkaby ma średnicę około 18 metrów, proporcjonalnie do wzrostu człowieka. Wirująca Merkaba może być wyświetlona na monitorze komputera przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. Wygląda identycznie jak powłoka termiczna Ziemi na zdjęciu w podczerwieni – posiada ten sam podstawowy kształt tradycyjnego latającego spodka.

Merkaba zapewnia osobie, która ją uaktywniła, całkowitą ochronę tworzoną przez Miłość Wszechświata, a także uruchamia proces wewnętrznego uzdrawiania i odmłodzenia ciała fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

Merkaba jest wehikułem, "rydwanem" z Boskiego Światła wykorzystywanym przez Mistrzów do połączenia się z tymi, którzy dostroili się do wyższych poziomów.

Mer-Ka-Ba to ten sam rydwan Światła, o którym wspominał Ezechiel w Biblii. W tradycji hebrajskiej, oznacza właśnie "rydwan lub tron Boga" względnie "rydwan wznoszący człowieka do Bożego tronu/przed Boże oblicze"
http://www.merkaba.pl/index.php/mer-ka-ba/co-to-jest-mer-ka-ba.html

*********


Wracajac do rozwazan  BARANA czas , laczyc nalezy ( czytajac od tylu) ja wasze tak robie rozwazam wszystko od skutku do przyczyny).

AN - czyli ANA , pochodzacy od Pana -Stworcy
dla nas od Slonca RA
czesc materialna BA , zwiazana z materia skala , pierwoty wzorzec zdeponowany w "skale" , znaczy tyle samo co staly nienaruszalny pochadzacy od czasu rozpoczecia zycia Epoka mineralow.


Przez ten symbol zwiazany rowniez z TU i TERAZ nastapi transformacja wzorca pochodzacego od AN ( Pana) poprzez energie swiatla plynaca ze Slonca RA.
Stanie sie to przez BARANA , dla mnie to proste , sa inne powiazania i wytlumaczenia , ktore sa polaczone z mozliwoscia stworzenia wlasnej MER -KA - BA.
MER pierwotny wzorzec MATKI
KA doskonalosc Duszy -Energii , uzyskanie jej wzorca idealnego w fizycznosci.
BA . za pomoca energii wewnetrznej przeksztalcenie materji  w cialo swietliste MERKABA.

Bez BA nic zrobic nie mozna , BARANA ( bez bara -bara) jest niezbedny.

Mozna jeszcze zrozumiec dojscie od BAR do ANA i wice wersa od ANA do BAR

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 20:47:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 25, 2010, 21:49:49 »

Ana - Pan Stwórca, jak nic kojarzy się z Annunakami. No tak, to poniekąd nasz stwórca. Tyle, że ja se wypraszam takie źródło mojego pochodzenia jako ostateczne.

Chyba, że moje skojarzenie kompletnie nieprawidłowe i nie pojąłem ciekawego, bądź co bądź wywodu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 21:50:16 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 25, 2010, 21:56:50 »

Ana - Pan Stwórca, jak nic kojarzy się z Annunakami. No tak, to poniekąd nasz stwórca. Tyle, że ja se wypraszam takie źródło mojego pochodzenia jako ostateczne.

Chyba, że moje skojarzenie kompletnie nieprawidłowe i nie pojąłem ciekawego, bądź co bądź wywodu.

Za niczyje skojarzenia z nikim nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci.
Za wymyslanie nazw oraz nadawanie im niepradziwego pochodzenia rowniez nie. Za cudze przekazy , ktore ksztaltuje poglady innych ludzi tez nie.

Niech kazdy szuka sam i ufa sobie, to jest najlepsze rozwiazanie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 21:57:05 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 26, 2010, 14:17:10 »

To w końcu czyje są te przekazy Kiaro, o tej Merkabie i Baranie, które zamieściłaś powyżej. Teraz to już mi się zupełnie pomieszało. Coś


niczyj nikt Uśmiech 2
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 26, 2010, 16:50:02 »

To w końcu czyje są te przekazy Kiaro, o tej Merkabie i Baranie, które zamieściłaś powyżej. Teraz to już mi się zupełnie pomieszało. Coś


niczyj nikt Uśmiech 2


Informacja to jedno acudze wyobrazenia to drugie. Nikt nie moze ponosic odpowiedzialnosci za cudze skojarzenia oraz pozom i styl wyobrazni.
Tekst jest ( moim zdaniem) prosty i zrozumialy , mozna go jednak nie akceptowac , mozna...

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. pierwsza czesc tekstu jest zamieszczona na stronie o merkabie , jest idetyczna z moimi wczesniejszymi.Druga jest napisana jako odpowiedz w dyskusji o baranie.

Poprawilam poprzedni tekst  ( oddzielilam cytowany od mojego) , uzupelniajac go o link.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 20:48:26 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 26, 2010, 18:05:09 »

To źle u mnie z poziomem Kiaro Miła, bo ten tekst nie jest dla mnie tak bardzo zrozumiały. Będę wdzięczny za uproszczenie, czy też przybliżenie. Z góry dziękuję.

Ps. A możesz podać link, co by było mniej enigmatyczne, bo nadal nie wiem kto jest autorem??? Gdzie akurat mniej mnie interesuje, ale sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 18:06:41 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #15 : Styczeń 26, 2010, 20:42:11 »

To źle u mnie z poziomem Kiaro Miła, bo ten tekst nie jest dla mnie tak bardzo zrozumiały. Będę wdzięczny za uproszczenie, czy też przybliżenie. Z góry dziękuję.

Ps. A możesz podać link, co by było mniej enigmatyczne, bo nadal nie wiem kto jest autorem??? Gdzie akurat mniej mnie interesuje, ale sprawdzę.


Tak oczywiscie ze moge, jak pisalam uciekl mi link, pozniej zapomnialam poszukac , ale wzielam sie za to .

Prosze;  http://www.merkaba.pl/index.php/mer-ka-ba/co-to-jest-mer-ka-ba.html

Opis jest zgodny z moim wczesniejszym, podalam ten bo zbyt wiele osob oczekuje zeby tekst byl juz gdzies napisany ,wowczas dla nich jest bardziej wiarygodny niz moje definicje.
Dla mnie to bez znaczenia gdy tresc definicji  jest taka sama.

Kiara. Uśmiech Uśmiech


ps. nie potwierdzam i nie zaprzecza prawdy lub nie tego portalu , bo nie znam go. Chodzilo mi o sama definicje z ktorej skorzystalam tlumaczac  BARANA.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 20:43:49 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 26, 2010, 22:33:47 »

A dzięki, dzięki. Popatrz, to i warsztaty nawet robią...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 31, 2010, 14:13:51 »

A dzięki, dzięki. Popatrz, to i warsztaty nawet robią...

Koliberku MERKABA nie mozna nauczyc sie na zadnych warsztatach, to nie jest techniczna umiejetnosc  typu , tu oddychaj policzi i "wystartuj".... taki przekaz jest naiwny i smieszny , dla naiwnych rzadnych wladzy nic wiecej.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 14:14:04 wysłane przez Kiara » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 31, 2010, 14:43:13 »

ponieważ zamierzam jeszcze raz podejść do tego tematu esencjonalnie,

tio mam prośbę, jak ktoś się napatoczy na jakoweś informacje lub wiedzę dotyczaca tego:
Cytuj
BARA ..to słowo?
ewent. dotyczące dokładnej formuły
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 14:54:46 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 31, 2010, 14:50:24 »

Koliberku MERKABA nie mozna nauczyc sie na zadnych warsztatach, to nie jest techniczna umiejetnosc  typu , tu oddychaj policzi i "wystartuj".... taki przekaz jest naiwny i smieszny , dla naiwnych rzadnych wladzy nic wiecej.

To zrozumiałe, że nie da się tego nauczyć na kursach, ale dlaczego zaraz dla rządnych władzy?
Czyżby wszyscy uczestnicy podobnych  warsztatów mieli nieczyste intencje? Byli rządni władzy?
Przecież uruchomienie MERKABA daje raczej wolność osobistą niż władanie nad innymi … chyba, że mówimy o władaniu nad sobą,
ale to pozytyw …

Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 15:02:34 wysłane przez ptak » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 31, 2010, 14:55:15 »

ponieważ zamierzam jeszcze raz podejść do tego tematu esencjonalnie,

tio mam prośbę, jak ktoś się napatoczy na jakoweś informacje lub wiedzę dotyczaca tego:
Cytuj
BARA ..to słowo?

BA - RA  ... BA materia , cialo , RA energia swietlista .
Ra przeksztalci BA w swiatlo cialo swietliste , czyli dokona sie transformacja ciala materialnego w subatomowe swietlne, ale wowczas gdy BARAN osiagnie stan RYBY.
A jak to sie juz stanie to osiagnie cala MERKABA zespoli sie stan energetyczny ciala materialnego z cialem swietlistym.

To jest bardzo proste do wytlumaczenia , ale trudne do osiagniecia, gdyz takiego poziomu energetycznego nie uzyskuje sie w ciagu jednego wcielenia , a juz napewno nie na drodze jakichs kursow lub szkolen , tzw.  rozwoju duchowego..
Totalna bzdura , ktora jedni sprzedaja inni kupuja.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 14:55:30 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Styczeń 31, 2010, 15:00:45 »

Koliberku MERKABA nie mozna nauczyc sie na zadnych warsztatach, to nie jest techniczna umiejetnosc  typu , tu oddychaj policzi i "wystartuj".... taki przekaz jest naiwny i smieszny , dla naiwnych rzadnych wladzy nic wiecej.

Dlaczego zaraz dla rządnych władzy? Czyżby wszyscy uczestnicy podobnych  warsztatów mieli nieczyste intencje? Byli rządni władzy?
Przecież uruchomienie MERKABA daje raczej wolność osobistą niż władanie nad innymi … chyba, że mówimy o władaniu nad sobą, ale to pozytyw …

Pozdrawiam  Uśmiech


Masz rację >ptak'u<, że są jednostki, które dążą do tego z czystych pobudek. Jednak, jak znam życie i ludzi, to zdecydowana większość chce to osiągnąć z zupełnie innych pobudek. Dlatego zgadzam się z tym, co napisała >Kiara<.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 31, 2010, 15:01:05 »

Ty mówisz na inny temat Kiara, niepotrzebnie mnie przy tym cytując.
Jakby antycypujesz, o czym chciałem coś napisac, by podac to na swój sposób.

Ja natomiast się nie spieszę, bo etap precyzji słowa, które jest akurat wazne dla tego przekazu - który MIAŁEM na mysli iA - uwazam za niedommknięty.

Powstają z takiej sytuacji nieustanne brednie:
bo Baran nigdy nie osiągnie stanu ryby, poniewaz
baran - to baran
a ryba - to ryba
..to są adresy, czy etapy ..a nie imiona istot, które w nich goszczą.

A ty mylisz pojęcia naginając sprawy do swoich celów i uwypuklania jednostkowych przypadków, gdy temat jest funkcjonalny a nie przedmiotowo-podmiotowy.

KOŁO - to droga, która zaczyna się w Barnie - a kończy w Rybach.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 15:09:42 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #23 : Styczeń 31, 2010, 15:39:02 »

Masz rację >ptak'u<, że są jednostki, które dążą do tego z czystych pobudek. Jednak, jak znam życie i ludzi, to zdecydowana większość chce to osiągnąć z zupełnie innych pobudek. Dlatego zgadzam się z tym, co napisała >Kiara<.

A ja nie zgadzam się z tym, co napisała Kiara, bo niejednokrotnie brałam udział w różnych warsztatach i wierz mi,
że w zdecydowanej większości  byli to wspaniali ludzie, mający na uwadze własne doskonalenie.
Ci rządni władzy mają na ogół inne zainteresowania … no i jak MERKABA miałaby służyć im do tego rządzenia? 

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Styczeń 31, 2010, 17:17:41 »

Dlatego niczego nie generalizuję. Potwierdzam tylko fakt istnienia tak patologicznego podejścia do sprawy.
No ale dajmy już spokój, bo narobiliśmy trochę bałaganu >Phirioori'emu< w tym wątku.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

archlike gl-life shd vfirma dragoria