Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 10:37:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowości z Egiptu  (Przeczytany 32213 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« : Wrzesień 17, 2008, 06:32:57 »

17 września 2008

PRACE BADAWCZE I WYKOPALISKOWE W HAWARZE

Pomimo wysokich temperatur w Egipcie, prace porządkowe i wykopaliskowe w Hawarze prowadzone były przez cały sierpień, oraz nadal prowadzone są we wrześniu (pomimo okresu Ramadanu).  Polegają one na usuwaniu górnych warstw piasku po wschodniej stronie piramidy mułowej.  Jak informuje kierownik prac, dr Reda Haleem w niektórych miejscach odkryto zarysy ścian lub murów mogących być pozostałością grobowców (lub innych pomieszczeń) z okresu XX – XXIII Dynastii  (tj. około 1000 lat p.n.e.)

Oczyszczanie i wywożenie piachu rozpoczęło się w pewnej odległości od piramidy i jest kontynuowane w kierunku samej piramidy i zauważonych w czasie badań georadarem największych anomalii.  Odnaleziono już 5 mumii, oraz szereg przedmiotów ozdobnych takich jak figurki, szpilki do włosów, części naczyń, itp.  Są to oczywiście drobne znaleziska, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to „wstęp“ do właściwych badań, dają nadzieję na dużo bardziej znaczące odkrycia w najbliższej przyszłości, przy penetracji na głębsze poziomy.

Administratorzy „Forum“ naszej strony internetowej otrzymali do zamieszczenia kilka zdjęć wykonanych przez Billa Browna, który pod koniec sierpnia 2008 roku wrócił z Egiptu.  Zdjęcia ilustrują postęp prac w Hawarze, odkopane zarysy murów, oraz niektóre znaleziska. 

Po oczyszczeniu „przedpola“ wschodniej strony piramidy mułowej przyjdzie czas na głębsze wykopaliska w miejscach największych anomalii.  Mamy nadzieję, że stanie się to już w drugiej połowie października.  Pierwsze ciekawsze odkrycia powinny się pojawić na głębokości około 3 metrów. Dokopanie się do drugiego poziomu Wielkiego Labiryntu (zakładając że jest on tam, gdzie wskazuje na to Lucyna Łobos i georadar) powinno nastąpić przy wykopaliskach na głębokości około 15 – 20 metrów).  Będę oczywiście informował o postępach prac oraz ilustrował je na „Forum“ zdjęciami.

Następny wyjazd do Hawary członków naszej Fundacji planowany jest na październik 2008 roku (William Brown i Andrzej Wójcikiewicz). 

SPRAWA OCHOTNIKÓW
Będąc w Hawarze będziemy również omawiali dokładnie sprawę ochotników do prac wykopaliskowych w Hawarze.  Mamy już w biurze szereg podań zarówno z Polski jak i ze Stanów Zjednoczonych (z Chicago i z Nowego Jorku).  W tej chwili wiemy, że okres oczekiwania na pozwolenie włączenia się w prace wykopaliskowe (tzn. załatwienie tzw. „security check“) wynosi co najmniej trzy miesiące.  Dlatego sądzę, że pierwsze grupy ochotników pojadą do Hawary nie wcześniej niż w połowie stycznia 2009 roku.  Każdy może oczywiście pojechać do Hawary jako turysta, nie może jednak wtedy brać udziału w pracach.

PODZIĘKOWANIE
Przy tej okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają nas finansowo wpłacając na konto naszej Fundacji zarówno drobne, jak i znaczniejsze kwoty.  Prawie każdego dnia wpływają na konto Fundacji „Dar Światowida“ przekazy pieniężne zarówno z Polski, jak i od Polonii w Stanach Zjednoczonych, i z innych krajów.  Ten „wdowi grosz“ jest z jednej strony wspaniałą energią, o której mówił En-Ki, a z drugiej strony pozwala nam na utrzymanie płynności finansowej i pokrycie kosztów wykopalisk, oraz prac badawczych w Hawarze. Dziękuję wszystkim Darczyńcom za Wasz wkład w Projekt Ratowania Ziemi.

Dziękuję też Polonii amerykańskiej i Fundacji „The Mysteries of the World“ z Chicago za pomoc w finansowaniu przyjazdu delegacji naukowców egipskich do Polski (prof. Abdul Hadiego z Uniwersytetu w Kairze, oraz dra Redy Haleem – kierownika prac wykopaliskowych w Hawarze), oraz za pokrycie kosztów konferencji prasowej w Warszawie. 

Andrzej Wójcikiewicz


//reszta wiadomości z tego tematu przeniesiona do tematu z komentarzami //tom1ek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 18:11:16 wysłane przez tom1ek » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2008, 21:59:25 »

Polsko-Egipska Misja Archeologiczna w Hawarze rozpoczeta !!!!
Oto obiecane zdjęcia:

http://rok2012.w.interia.pl/hawara08.swf
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2009, 18:56:54 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 23, 2008, 06:24:31 »

23 października 2008

WYKOPALISKA W HAWARZE:  6 - 14 października 2008 roku

W dniach od 6 do 14 października 2008 roku nastąpił kolejny wyjazd przedstawicieli naszej Fundacji na teren badań wykopaliskowych w Hawarze, w ramach współuczestnictwa ze strony Fundacji „Dar Światowida“ w postępach prac badawczych w Hawarze. Reprezentowali nas: William Brown oraz Andrzej Wójcikiewicz.  Osobą towarzyszącą tego wyjazdu był jeden ze sponsorów Fundacji – Krzysztof Szczerbowicz z  Olsztyna.  Jak już zostało wspomniane – wykopaliska i prace porządkowe przy piramidzie mułowej - były prowadzone przez cały sierpień (pomimo wysokich temperatur,) oraz przez cały wrzesień 2008 roku (pomimo postu Ramadan).  Jak dowiedzieliśmy się - w Egipcie ekipa Hawary - była jedyną ekipą, która przez te dwa miesiące prowadziła badania i wykopaliska. 

Obecne prace w Hawarze przebiegają w dwóch kierunkach jednocześnie.  Z jednej strony odbywa się usuwanie ogromnych chałd piachu po wschodniej stronie piramidy mułowej, pozostawionych po badaniach prowadzonych w latach 1888 - 1911 przez angielskiego archeologa Flindersa Pitrie.  Prace odbywają się przy pomocy koparki i dwóch traktorów wywożących piasek. Pozwolenie na wykorzystanie koparki i traktorów - Najwyższa Rada Starożytności wydała względnie niedawno i dzięki temu jest szansa, że usuwanie piasku zostanie zakończone do końca listopada 2008 roku.  Dla porównania dodam, że jedno „zagarnięcie“ szufli koparki zastępuje pracę 100 robotników, przez cały dzień.

Z drugiej strony, prowadzone są klasyczne prace wykopaliskowe w odległości około 70 metrów od wschodniej ściany piramidy, które polegają na odkopywaniu wierzchnich części murów i znajdujących się tam zabudowań.  W tym właśnie rejonie znalezione już zostały - mumie, kości ludzkie, fragmenty naczyń glinianych, figurki.  Znaleziska te oceniane są przez egipskich archeologów jako pochodzące z czasów tzw. Nowego Królestwa (New Kingdom), czyli około 1000 lat p.n.e. Warto zaznaczyć, że na tym etapie badań - wykopaliska sięgają na głębokość około 1 metra, i są jeszcze ciągle – bardzo powierzchowne.  Kiedy jednak człowiek pomyśli, że znajdowane są tam tak stare przedmioty (zdjęcia były prezentowane w poprzednim sprawozdaniu), i że znaczy to, że od dwóch, trzech tysięcy lat - nikt w tym rejonie nie prowadził żadnych badań, to każde zagłębienie łopaty jest niezwykłą podróżą w czasie, podróżą w historię tego rejonu.

W ostatnim dniu naszego pobytu w Hawarze (13-go października 2008 r.) dokonano dość ciekawego odkrycia.  Znaleziona zostałała doskonale zachowana czaszka oraz cały szkielet…. krokodyla.  Krokodyl pochowany był razem ze szczątkami  ludzkimi w jednym grobie, co potwierdza tezę, że jesteśmy bardzo blisko miasta zwanego Crokodilopolis - Miasta Krokodyli opisanego w pismach Herodota.  W czasach Starego Królestwa w tym właśnie rejonie krokodyle uważane były za święte zwierzęta, nic więc dziwnego, że znajdowane są wspólne z  ludzkimi – ich pochówki. Odkrycie to bardzo podekscytowało naszych egipskich archeologów.

Co dalej? Jeśli chodzi o dalsze plany – w momencie, gdy usunięty zostanie piasek po stronie wschodniej, będzie można postawić zabezpieczenie ściany piramidy z tej strony, aby się nie osunęła przy wykopaliskach, i poprowadzić je w głąb, tuż przy wschodnim murze piramidy mułowej w miejscach największych anomalii. Dopiero te wykopaliska mogą być początkiem sensacyjnych wyników, jeśli chodzi o znalezienie wejścia do Wielkiego Labiryntu. 

Jednocześnie, cały czas prowadzone będzie „pogłębianie“ dotychczas odsłoniętych murów. Archeolodzy egipscy uważają, że pod strukturami z czasów Nowego Królestwa, znajdują się zabytki i budowle Średniego i Starego Państwa, aż do czasów, kiedy piramida mułowa była budowana, czyli około 2500 lat p.n.e.

PRACA OCHOTNIKÓW

Podczas naszego pobytu oddane zostały wszystkie podania o pozwolenie na przyjazd ochotników - wolontariuszy z  Polski (to znaczy fotokopie scanów paszportów wraz z  życiorysami).  Odebrał je prof. Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu w Kairze, który jest Dyrektorem Generalnym tych badań.  Podania zostały przekazane do specjalnej komisji Najwyższej Rady Starożytności i w ten sposób uruchomiona została procedura załatwiania tzw. „security clearence“ dla zgłoszonych osób.  Pierwsze grupy ochotników mają szansę przyjechać do Hawary w styczniu  2009  roku, a niektórzy - być może nawet wcześniej.

Aby doświadczyć „na własnej skórze“ jak wygląda praca ochotników - niżej podpisany – Andrzej Wójcikiewicz, wraz z Krzysztofem Szczerbowiczem pracowali przez parę godzin napełniając piaskiem specjalne kosze i wynosząc piasek kilkadziesiąt metrów dalej (patrz załączone zdjęcia). Codzienna praca rozpoczyna się punktualnie o godz. 7:00 rano i kończy o godz. 13:00, z półgodzinną przerwą na posiłek pomiędzy godziną 11:00 i 11:30.  Reszta dnia jest wolna.  Willa, która jest wynajęta przez Fundację w Fayum znajduje się około 10 km od piramidy w Hawarze.  W sytuacji, gdy w willi będzie mieszkało jednocześnie kilku ochotników, dowożeni będą do miejsca wykopalisk, oraz przywożeni z powrotem - specjalnie wynajętym busem.

Swoją drogą – jest to wyjatkowe i niezwykłe uczucie, gdy każde wbicie łopaty (przypominającej trochę naszą polską, nieco większych rozmiarów motykę) powoduje znalezienie różnych skorup, kawałków ceramiki, oraz innych znalezisk świadczących o tym, że „jesteś pierwszym“, który od przynajmniej - 2000 lat odkopuje ten teren.  Dla Egipcjan nie jest to nic nadzwyczajnego.  W zasadzie w całym Egipcie znajduje się pod ziemią tak wiele tajemnic, że te figurki i krokodyle właściwie nikogo z nich nie dziwią.  Zważywszy jednak na ich wiek, gdyby takie znaleziska odnajdywane były w Stanach Zjednoczonych, czy nawet w Polsce, prawdopobnie byłyby sensacją na skalę danego kraju.  Tutaj jest to tylko „preludium do wielkiej symfonii“, jaką  mamy nadzieję będzie znalezienie wejść do Wielkiego  Labiryntu.

KONFERENCJA W BAZYLEI

W dniu 18 października 2008 r. odbyła się pierwsza na terenie Szwajcarii całodniowa konferencja na temat Projektu Cheops i Misji Ratowania Ziemi.  Zorganizowali ją  Maria i Joachim Gritsch, mieszkający w Tubingen w Niemczech, przy granicy szwajcarskiej.  W Konferencji wzięli udział następujący prelegenci (w kolejności występowania): Andrzej Wójcikiewicz, Iwona Stankiewicz, Lucyna Łobos, Andrzej Kapłanek, Adam Szynkiewicz oraz William Brown.  Na zakończenie przeprowadzona została z udziałem Lucyny publiczna sesja chanelingu telepatycznego z pytaniami od publiczności. Cała konferencja prowadzona była w języku niemieckim, to znaczy wykłady i prezentacje tłumaczone były z języków polskiego i angielskiego na język niemiecki.

Według ocen uczestników i organizatorów - Sympozjum to było ogromnym sukcesem. Uczestniczyło w nim ponad 320 osób ze Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, Polski i z USA. Byli też przedstawiciele prasy i telewizji i już następnego dnia w telewizji szwajcarskiej emitowano ok. 10 minutowy program poświęcony Konferencji, oraz ukazały się w miejscowej prasie życzliwe Projektowi artykuły i sprawozdania. Było to pierwsze tego typu Sympozjum wychodzące poza teren polskojęzyczny.  Dotychczasowe Sympozja organizowane we Wrocławiu, oraz w Chicago skupiały przede wszystkim  Polaków i środowiska Polonijne.

Sesja chanelingu z  Bazylei będzie wkrótce umieszczona na stronie Projektu Cheops, w dziale „Sesje“,  jako sesja nr  90.

Andrzej  Wójcikiewicz
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 19:43:54 wysłane przez tom1ek » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 09, 2008, 07:35:55 »

Cytuj
RAPORT Z PODRÓŻY DO HAWARY
14 - 21 LISTOPADA 2008 roku

Skład delegacji:
Lucyna Łobos          Fundacja „Dar Światowida“
William Brown              Fundacja „Dar Światowida“

Maria Kubacka                     TV/Radio Idea – ekipa filmowa
Jarosław Grymiński      TV/Radio Idea – ekipa filmowa

Mariusz Borkowski        Ochotnik/turysta
Jarosław Świtoń               Ochotnik/turysta
Adam Świtoń                       Ochotnik/turysta
Cezary Stachoń              Ochotnik/turysta

W czasie naszego pobytu usunięte zostały ostatnie zwały piasku od wschodniej strony piramidy mułowej w Hawarze (kilka zdjęć w załączeniu).  Wewnątrz tej wysokiej na 5 metrów i długiej na 75 metrów hałdy piachu zostało odkrytych sporo bardzo dużych kamieni z wapienia. Dodatkowo, w południowo-wschodnim rogu piramidy wykonany został szeroki wykop na głębokość około 4.5 metra o powierzchni około 4 metrów kwadratowych (patrz zdjęcia).

Do Polski przywiezione zostały próbki ziemi (w sumie 7 próbek) z każdego poziomu tego wykopu, które zostały dostarczone do analizy dla dr Adama Szynkiewicza z Wydziału Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na ich podstawie dowiemy się dużo więcej o podłożu, na którym zbudowana była piramida mułowa.

Na dnie wykopu zauważono wyraźną zmianę koloru podłoża i jego gęstości.  Pokazuje się również woda.  Podłoże nie zostało więc „przebite głębiej“, aby nie pozwolić wodzie wydostać się na zewnątrz.  Bardzo interesujący jest natomiast poziom znajdujący się około 2 metrów poniżej poziomu piasku.  Jest to warstwa żwiru o grubości około 30 cm z czasów grecko - romańskich.  Taki żwir mógł być naniesiony przez wodę.

Podczas robienia tego wykopu nie znaleziono podziemnej konstrukcji rogu lub fundamentu piramidy mułowej (był to jeden z powodów zrobienia tego wykopu w tym właśnie miejscu).  Może to oznaczać, że piramida sięga o wiele głębiej niż to zostało matematycznie wyliczone przez Egipcjan.  Jest to duże zaskoczenie zarówno dla Egipcjan, jak i dla nas samych.

Dyrektor Generalny prac w Hawarze, prof. Alaeldin Shaheen, oraz kierownik dr Abdul Reda, zaproponowali wykonanie w późniejszym czasie kilku następnych, głębszych wykopów, aby znaleźć fundamenty piramidy.  Potrzebne jest jednak na to odrębne pozwolenie od Najwyższej Rady Starożytności.

Oznacza to, że nasze badania georadarowe z marca i maja 2008 roku były wykonywane całkowicie w obrębie fundamentów piramidy i że mogą one zawierać ogromne kolumny zauważone na georadarze po stronie wschodniej i możliwe wejścia po stronie północnej.  (Są to miejsca, które Lucyna Łobos określiła jako wejścia do Wielkiego Labiryntu – A.W.)

Informacje uzyskane z analizy obecnych badań geofizycznych i wcześniejszych badań georadarowych pozwalają na rekomendację wykonania ponownych badań georadarowych w pasie o szerokości około 2 metrów w obydwóch kierunkach wzdłuż ściany wschodniej, aby zobaczyć co znajduje się pod miejscem, gdzie zalegały usunięte hałdy piasku.

Zauważono też szereg dość dużych „dziur“ i „zapadlisk“ niedaleko strony wschodniej piramidy, które sugerują istnienie pod spodem „pustych przestrzeni“.  Jednak, dotrzeć do nich można jedynie przez wykonanie kolejnych wykopów.

W ostatnim dniu naszego pobytu w Hawarze (20 listopada) dokonano dość niezwykłego odkrycia w odległości około 70 metrów na wschód od piramidy.  Jest ono na tyle niezwykłe, że Dyrektor Generalny badań prof. Alaeldin Shaheen prosił, aby na razie nie umieszczać jego opisów ani zdjęć w internecie, dopóki wykopalisko to nie zostanie oficjalnie zbadane przez ekspertów z Najwyższej Rady Starożytności i ogłoszone w Egipcie.

William Brown
Tłumaczenie: Andrzej Wójcikiewicz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 07:40:51 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 09, 2008, 07:44:36 »

...dziś jeszcze wrzucę te zdjęcia Uśmiech
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 31, 2008, 08:57:11 »





Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 03, 2009, 22:57:47 »

PODRÓŻ DO HAWARY (15 - 21 GRUDNIA 2008 roku)
                              I PLANY NA KOLEJNY SEZON BADAŃ

Skład delegacji:
Andrzej Wójcikiewicz    Fundacja „Dar Światowida“
William Brown      Fundacja „Dar Światowida“

Była to ostatnia tegoroczna wizyta przedstawicieli naszej Fundacji w Hawarze, czas na podsumowanie dotychczasowych badań i zrobienie planów na następny okres, na rok 2009.

Jak poinformował nas Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu w Kairze i Dyrektor Generalny badań w Hawarze, prof. dr Alaaeldin Shaheen,  procedura dalszego postępowania i badań jest następująca.

Dotychczasowe pozwolenie od Najwyższej Rady Starożytności (NRS) upływa z końcem tego roku i potrzebne jest kolejne podanie na przedłużenie badań.  W listach e-mailowych wielokrotnie pytano mnie dlaczego w Hawarze nie przystąpiono od razu do wykopalisk archeologicznych?  Przecież, wyniki badań georadarem wykonanych w marcu i w maju 2008 są tak znaczące, że uzasadniają wykopaliska. Odpowiedź jest prosta.  Procedury egipskich pozwoleń są „dość“ skomplikowane.  Pierwsze pozwolenie od NRS na sezon badań w 2008 roku  było wyłącznie na:
-   badania geofizyczne (georadar, odwierty, pomiary geodezyjne, itp);
-   porządkowanie terenu (usuwanie zwałów piasku pozostawionych po ostatnich wykopaliskach w 1911 roku);
-   badania hydrologiczne (określenie sposobu usunięcia wody z piramidy w Hawarze, wykonanie wykopów testujących poziom wody);
-   prace renowacyjne (renowacja znalezisk, oraz znalezionych w okolicy zabytków).

Nie ma w tych punktach ani słowa o wykopaliskach, w związku z tym „wkopywanie się w głąb“ dozwolone było jedynie do głębokości nie większej jak 1.5 metra.  Wyjątkiem - były oczywiście odwierty sprawdzające jakość gruntu przy piramidzie i wykop do głębokości 4.5 metra, wykonany w listopadzie po połudnowo-wschodniej stronie piramidy, w celu sprawdzenia na jakiej głębokości rzeczywście znajduje się woda.

Pomimo, wspomnianych „ograniczeń“ znaleziono ponad 50 znalezisk archeologicznych i dużą ilość fragmentów kości, oraz ceramiki.  Wszystkie znalezione do tej pory przedmioty archeolodzy egipscy wstępnie oceniają jako pochodzące z czasów tzw. Nowego Królestwa, XXVI Dynastii, czyli około 1000 lat p.n.e.

Najciekawsze, najbardziej intrygujące znaleziska odkryto w październiku i listopadzie 2008 roku.  Są to grobowce, w których znalezione zostały kości krokodyli pochowane wraz ze szczątkami ludzkimi, oraz dwie mumie, z których jedna miała na sobie złotą maskę.  Znalezione kości krokodyli potwierdzają tezę postawioną przez Herodota, że Wielki Labirynt znajdował się w pobliżu miasta zwanego Miastem Krokodyli (Crocodilopolis), gdzie zwierzęta te uważane były za święte.  Na załączonych zdjęciach pokazana jest czaszka znalezionego szkieletu krokodyla, dwie mumie znalezione w listopadzie, oraz złota maska, która przykrywała jedną z nich.

DALSZE PRACE BADAWCZE W ROKU 2009
Styczeń 2009 roku będzie poświecony wyłącznie na inwentaryzację dotychczasowych znalezisk i ewentualne prace renowacyjne.  W tym czasie nie będą prowadzone żadne prace ziemne w Hawarze.  Będzie to również czas na podsumowanie sezonu 2008, napisanie wspólnego raportu z badań (przez Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze i Wydział Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego).  Raport ten zostanie przedstawiony Specjalnej Komisji Najwyższej Rady Starożytności wraz z podaniem o kolejne pozwolenie na rok 2009.  Zgodnie z naszymi rozmowami z Dyrektorem Generalnym badań w Hawarze, prof. Alaa Shaheenem - podanie to będzie zawierało również prośbę o pozwolenie na prace wykopaliskowe w miejscach największych anomalii.

PROCEDURY W EGIPCIE
Jak nam wyjaśnił prof. Shaheen procedura składania podania o przedłużenie pozwolenia na dalszy okres wykopalisk składa się z kilku etapów.  Pierwszym etapem jest opinia i rekomendacja Rady Wydziału Katedry Archeologii Uniwersytetu w Kairze, oraz Rady Naukowej i Rektora Uniwersytetu Kairskiego.  Ten raport z rekomendacją przedstawiany jest następnie specjalnej Komisji d/s Badań Archeologicznych przy Najwyższej Radzie Starożytności, która ze swojej strony ocenia wyniki dotychczasowych badań, oraz przedstawia swoje rekomendacje dotyczące dlaszych etapów do Zgromnadzenia Ogólnego Najwyższej Rady.  Zgromadzenie Ogólne (pod dyrekcją Zahi Hawassa), które odbywa się na ogół - raz w miesiącu podejmuje dopiero ostateczną decyzję, co do zakresu dalszych badań i przedłużenia pozwolenia.

Jak zapewnia prof. Shaheen – procedury te powinny być całkowicie zakończone w miesiącu styczniu.  Dlatego wznowienie prac ziemnych i rozpoczęcie drugiego sezonu badań przy piramidzie w Hawarze przewidywane jest około 1 lutego 2009.  W tym czasie być może będą już pierwsze oficjalne pozwolenia dla wolontariuszy z Polski, ale znając biurokrację egipską, procedury te mogą trwać dość długo.

PRACA PRZY PIRAMIDZIE W HAWARZE
Osoby wybierające się do Hawary w charakterze wolontariuszy powinny zdawać sobie sprawę, że w tym rejonie nie istnieje coś takiego jak „brak rąk do pracy“.  Jak poinformował kierownik prac w Hawarze, dr Abdul Reda, okręg Fayum jest uważany za jeden z biedniejszych okręgów, gdzie jest ogromne bezrobocie i duża ilość rodzin, gdzie roczny dochód na rodzinę wynosi około 500 funtów egipskich, czyli mniej niż 100 dolarów US.  Dlatego, w każdej chwili dostępna jest każda ilość pracowników do pracy przy piramidzie.  W okresie od sierpnia do grudnia 2008 roku pracowało tam od 20 do 40 osób dziennie, w zależności od potrzeb. Praca odbywała się 5 dni w tygodniu, od niedzieli do czwartku i trwała od godz. 7:00 do 13:00 (z 30 minutową przerwą na posiłek w godz. 11:30 – 12:00).  Piątek i sobota są w Egipcie dniami wolnymi od pracy.  Oficjalnie pracownicy zatrudniani byli przez Uniwersytet w Kairze i ich dzienny zarobek przy pracy w Hawarze wynosił 20 LE (funtów egipskich), co jest ekwiwalentem około 4 dolarów US.  Są to normalne, państwowe stawki przy tego rodzaju pracach.

Pieniądze wypłacane były tygodniowo (w każdy czwartek), czyli „tygodniówka“ wynosiła 100 LE (funtów egipskich).  Według dra Redy, taka kwota wystarczy 4-6 osobowej rodzinie egipskiej na utrzymanie przez okres około 10 dni, lub nawet dłużej (biorąc pod uwagę lokalne ceny podstawowej żywności).  Dlatego, nigdy nie brakuje tam chętnych do pracy i gdy jest potrzeba zatrudnienia np. 100 robotników, jest to możliwe w trybie natychmiastowym.

Piszę o tym dlatego, aby osoby szykujące się do wyjazdu zdawały sobie sprawę jaka jest sytuacja w tym rejonie i że pracę ochotników z Polski niekoniecznie trzeba traktować jako „znaczący wkład“ w proces wykoplisk w Hawarze, ale raczej jako osobiste doświadczenie i pewnego rodzaju „przygodę“.  Łatwo obliczyć, że osobisty wydatek na tygodniowy wyjazd w charakterze wolontariusza wyniesie, w przeliczeniu na dolary, minimum około 1.200 dolarów na osobę, włączając w to przelot samolotem do Kairu, transport z lotniska do Hawary, oraz koszty związane z pobytem, dojazdami z willi na miejsce wykopalisk, itp. Taka kwota opłaci pacę 60 robotników pracujących przez cały tydzień.  Warto zastanowić się nad tym przed podjęciem ostatecznej decyzji wyjazdu do Hawary.

PRZEWIDYWANY BUDŻET NA SEZON 2009 ROKU
Preliminarz budżetowy na następny sezon przewiduje oczywiście nie tylko pracę dla robotników egipskich, ale również pieniądze na wynajecie sprzętu pomocniczego (traktory, koparki, sprzęt do odwiertów, sprzęt georadarowy, itp), płace dla kierownictwa badań ze strony egipskiej, dla specjalistów i naukowców, którzy opracowują znaleziska i przede wszystkim – pieniądze na zabezpieczenia związane z zatamowaniem wody, która cały czas znajduje się w piramidzie mułowej, czyli na prace hydrologiczne.  Planowane koszty przechodzą przez proces akceptacji przez Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze, Zarząd Fundacji „Dar Światowida“ i Kwesturę Uniwersytetu Wrocławskiego. Środki pieniężne przesyłane są przez naszą Fundację na konto Uniwersytetu Wrocławskiego i stamtąd przekazywane na konto Uniwersytetu w Kairze, który rozlicza się z nich po wykonaniu konkretnych prac za pomocą faktur.  Osobną drogą przesyłane są jedynie środki za wynajęcie willi w Fayum, na jej wyposażenie i utrzymanie.

PODZIĘKOWANIE
Przy okazji tego sprawozdania - chciałem jeszcze raz (ponieważ do każdego darczyńcy wysyłamy podziękowanie indywidualne), serdecznie podziękować wszystkim, którzy na konto naszej Fundacji przesyłają darowizny pieniężne.  Są to pieniądze, które pozwalają nam na pokrycie kosztów bieżących i części kosztów badawczych w Hawarze.  Z całego serca dziękuję za ten wkład – często nazywany – „wdowim groszem“, gdyż wpłaty wahają się od 10 zł do kwot znacznie wyższych.  Każda suma -  jest dla nas tak samo ważna i znacząca, gdyż stanowi niezwykłą energię pomocy w Projekcie, który (poza potencjalnymi znaleziskami archeologicznymi) może się okazać najważniejszym w całej współczesnej historii Ziemi i ludzkości.

PLANOWANE SYMPOZJA I KONFERENCJE W ROKU 2009
W tej chwili wiemy już, że w roku 2009 będą - co najmniej dwie duże konferencje dotyczące Projektu Hawara i Projektu Ratowania Ziemi. 

Kair, 1-2 kwietnia 2009 roku
Pierwsze – dwudniowe Sympozjum Naukowe dotyczące poszukiwania Wielkiego Labiryntu i aktualnego stanu badań archeologicznych w Hawarze odbędzie się w Kairze w dniach 1-2 kwietnia 2009 roku.  Organizatorem będzie Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze. Planowane jest zaproszenie przedstawicieli władz Uniwersytetu Wrocławskiego. Program Konferencji (wraz z wyjazdem na wizję lokalną w Hawarze) jest obecnie w trakcie przygotowań. 

Budapeszt, 6 czerwca 2009 roku
Druga konferencja (Sympozjum) planowana jest na Węgrzech w Budapeszcie, w sobotę 6 czerwca 2009 roku. Organizatorem będzie Fundacja węgierska o nazwie „LEELA FOUNDATION“.  Sympozjum to będzie dotyczyło roku 2012 i Projektu Ratowania Ziemi i ludzi.  Program również jest w tej chwili w przygotowaniu, jednak już teraz wiemy, że jednym z kluczowych punktów tej konferencji będzie - pierwsze spotkanie Lucyny Łobos z szamanem, opiekunem świętej góry Markahuasi w Peru, Don Sveriano, który określony został przez En-Ki jako ten, który jest reinkarnacją Kapłana Juno, inżyniera – budowniczego Wielkiej Piramidy, opiekuna Kapłanki Ki (obecnej Lucyny).  Do spotkania tego miało dojść we Wrocławiu na Sympozjum w roku 2005, ale wtedy okazało się to niemożliwe.  Obecnie otrzymaliśmy informację, że Don Severiano już wyraził zgodę na przyjazd w czerwcu do Budapesztu, oraz – zaraz potem - na wyjazd do Egiptu do Wielkiej Piramidy.  To ma być jego pierwszy w życiu wyjazd poza obszar, w którym obecnie mieszka.

O szczegółach przygotowań i programie będę informował na bieżąco w kolejnych notatkach działu „Nowości“ i na „Forum“. 

Nasuwa się pytanie – dlaczego w najblższym czasie w Polsce nie jest planowane żadne Sympozjum?  Dlaczego Budapeszt a nie Wrocław?  Związane jest to z inicjatywą naszych węgierskich przyjaciół i z ich działaniem w celu pozyskania przyjaźni i przychylności Don Severiano.  Prezes Fundacji węgierskiej „Leela Foundation“, pani Ida Mesterne i jej mąż Attila Kovari przebywają obecnie w Limie, w Peru - spotykają się z Severiano i prowadzą z nim rozmowy ustalając m.in. szczegóły jego podróży do Węgier i do Egiptu.  Dodam jeszcze, że Fundacja „Leela Foundation“ jest Wydawcą węgierskiego tłumaczenia książki „Przebudzenie Cheopsa“ i jest doskonale zorientowana w Projekcie Cheops.

Sympozjum w Polsce
Jeśli chodzi o Sympozjum w Polsce – myślimy o tym, ale będzie to zależało od rozwoju sytuacji i wykopalisk w Hawarze.  W przypadku znaczącego odkrycia (a takiego się spodziewamy w tym sezonie), z całą pewnością takie Sympozjum będzie zorganizowane z zaproszonymi gośćmi z Egiptu, nie wcześniej jednak jak po wakacjach 2009 roku. Wielki Labirynt jest dla nas tylko „etapem pośrednim“.  Głównym celem działań Projektu Cheops są wykopaliska w Gizie – i do tego dążymy, z pomocą Nieba i ludzi.

W załączeniu – zdjęcia z ostatnich wykopalisk i znalezisk w Egipcie, oraz zdjęcia Don Severiano w towarzystwie organizatorów Sympozjum w Budapeszcie, Idy Mesterne, oraz jej męża Attili Kovari, wykonane w mieszkaniu Don Severiano w pobliżu góry Markahuasi, w Peru w grudniu 2008 roku.

Rok 2009
Z okazji Nowego Roku 2009 – życzę wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom, darczyńcom, entuzjastom, krytykom, sceptykom i przeciwnikom – sukcesów osobistych i zawodowych, pozytywnych myśli i pozytywnych zdarzeń, aby każdego dnia i pod każdym względem wszystko układało się u Was coraz lepiej i lepiej.  Dziękuję też za życzenia przesyłane bezpośrednio do naszej Fundacji lub do mnie… Ja również życzę nam wszystkim i sobie, aby Projekt Ratowania Ziemi i Ludzi rozwijał się w kierunku tak znaczących znalezisk w Hawarze, abyśmy jak najszybciej otrzymali pozwolenie na wykopaliska w okolicy trzech piramid w Gizie i dotarli do naszego ostatecznego celu.

Andrzej Wójcikiewicz



Czaszka krokodyla znalezionego w październiku 2008


Złota maska znaleziona na jednej z mumii w listopadzie 2008


Mumie ze zlata maska w momencie znalezienia


Zdjęcie Severiano, Ida Mesterne, Attila Kovari
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 23:01:50 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 17, 2009, 06:59:36 »

ROZPOCZĘCIE WYKOPALISK W HAWARZE
Moja podróż do Egiptu i wizyta w Hawarze odbyła się w dniach 7-11 marca 2009.  Podróż była potrzebna, aby przygotować budżet na sezon badań w Hawarze w okresie kwiecień 2009 – kwiecień 2010.  Okres od kwietnia do kwietnia jest związany z podpisaniem aneksu do umowy pomiędzy Uniwersytetem w Kairze i Uniwersytetem Wrocławskim, przedłużającym ważność umowy na następny rok.  Poprzednia umowa została podpisana dnia 7 kwietnia 2008 roku.  Przypominam, że ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego podpisał ją prof. dr hab. Krzysztof Nawotka (Prorektor d/s współpracy z zagranicą) a ze strony Uniwersytetu w Kairze – prof. dr Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydziału Archeologii.

Jednocześnie intencją wyjazdu było precyzyjne uzgodnienie z prof. Shaheenem i dr Redą miejsca rozpoczęcia wykopalisk oraz ustalenie harmonogramu prac.  Z naszych poprzednich informacji wynikało, że prace wykopaliskowe miały być rozpoczęte 1 lutego, później termin przesunięto na 1 marca i w końcu podana została data 15 marca.  Jak mnie poinformował dyrektor generalny prac w Hawarze, prof. Shaheen, opóźnienia zostały spowodowane długim okresem załatwiania przez Najwyższą Radę Starożytności tzw. „security clearence“ dla naszej polskiej grupy, gdyż samo pozwolenie zostało wydane 29 stycznia.

W tej chwili mogę już poinformować wszystkich, którzy czytają naszą stronę, że prace wykopaliskowe rozpoczęły się wczoraj, czyli w niedzielę (w Egipcie jest to dzień pracy) 15 marca.  Rozpoczęły się jednocześnie w trzech miejscach.  Najważniejszym dla nas miejscem jest obszar wskazany w listopadzie ub. roku przez En-Ki (za pośrednictwem Lucyny) o powierzchni 10x10 metrów kwadratowych, po wschodniej stronie piramidy mułowej.  Obszar ten nie był badany georadarem, gdyż w momencie, gdy takie badania były robione – znajdowały się tam ogromne nasypy piasku.  Rozpoczęcie prac w tym miejscu będzie więc wyłącznie na podstawie wskazań En-Ki.  Celem jest odkopanie potencjalnego wejścia do piramidy i/lub do samego Labiryntu. 

Drugim miejscem będzie zrobienie wykopu po południowej stronie piramidy.  Jest to miejsce również wskazane przez Lucyne, ale zbadane przez georadar w maju ubiegłego roku.  Są tam wyraźne anomalie, a według informacji otrzymanych przez Lucynę, jest tam możliwy dopływ wody do piramidy mułowej.  Celem jest więc znalezienie tego dopływu.

Trzecim miejscem jest strona północna.  Są tam nagromadzone ogromne nasypy piasku (prawdopodobnie po badaniach Flindersa Petrie z 1911 roku), które będą usuwane, aby umożliwić wykopaliska.  Po stronie północnej georadar wykazał bardzo interesujące anomalie i będą one weryfikowane w momencie, gdy będzie możliwość wykonania wykopów.  Również i tutaj En-Ki będzie poproszony o wskazanie najlepszego miejsca do prac wykopaliskowych.   
Andrzej Wójcikiewicz

WYJAZD DO KAIRU NA KONFERENCJĘ

W dniu 30 marca grupa osób z Fundacji „Dar Światowida“ wyjedzie na Międzynarodową Konferencję Naukową, organizowaną przez Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia.  Ze strony Fundacji wyjadą :  Lucyna Łobos, William Brown, Mariusz Borkowski (nowy członek Zarządu Fundacji), Iwona Stankiewicz oraz Andrzej Wójcikiewicz.  Prezentacje na Konferencji będzie miał Andrzej Wójcikiewicz oraz William Brown.  Ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego w Konferencji weźmie udział dr Adam Szynkiewicz,z Instytutu Nauk Geologicznych, który przedstawi referat na temat badań georadarowych wykonanych w marcu i w maju 2008 roku przy piramidzie mułowej w Hawarze.

Do tej chwili nie otrzymaliśmy jeszcze szczegółowego programu Konferencji, ale w momencie otrzymania, zostanie on ogłoszony zarówno w dziale „Nowości“ jak I w dziale „Sympozja/Konferencje“. Wiemy tylko, że do tej pory zgłosiło się ponad 15 naukowców z referatami.  Na Konferencję zaproszony został również Dyrektor Najwyższej Rady Starożytności dr Zahi Hawass.  Do Kairu wybiera się prywatnie szereg osób towarzyszących, aby uczestniczyć w Konferencji, oraz aby odwiedzić teren wykopalisk w Hawarze.


POGRUBIENIE - uaktualnienie informacji
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 07:55:25 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 09, 2009, 16:18:39 »

8 KWIETNIA 2009

KONFERENCJA NAUKOWA W KAIRZE I WYKOPALISKA W HAWARZE


W dniach 1-2 kwietnia b.r. odbyła się Konferencja naukowa w Kairze pod tytułem „Labirynt 2009“. Organizatorem Konferencji był Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze, zaś - sponsorem i inicjatorem – Fundacja Wspierania Badań Archeologicznych „Dar Światowida“.  Ze strony polskiej Uniwersytet Wrocławski był reprezentowany przez dr Adama Szynkiewicza z Instytutu Nauk Geologicznych. Fundację „Dar Światowida“ reprezentowali:  Lucyna Łobos, Iwona Stankiewicz, William Brown, Mariusz Borkowski oraz Andrzej Wójcikiewicz.

Konferencja była ogromnym sukcesem z punktu widzenia ilości przedstawianych referatów (w ciągu dwóch dni - odbyło się 15 prelekcji naukowców egipskich, amerykańskich, polskich); propagandowym – jak poinformowali nas nasi egipscy koledzy Konferencja rozbudziła ogromne zainteresowanie w środowisku archeologów i egiptologów.  Dla nas najważniejszym jej aspektem był fakt, że stała się w pewnym sensie „przełomem“ jeśli chodzi o informacje związane z badaniami w Hawarze.

Ze strony polskiej referaty przedstawili: dr Adam Szynkiewicz, Andrzej Wójcikiewicz oraz William Brown.

Prezentacja dr Adama Szynkiewicza dotyczyła analizy najciekawszych wyników badań georadarowych wykonanych w rejonie piramidy w Hawarze w marcu i w maju 2008.  Była to doskonała i niezwykle profesjonalnie wykonana  interpretacja anomalii zauważonych podczas wyżej wymienionych badań. Dr Szynkiewicz zdążył nas już przyzwyczaić do swego merytorycznego i rzeczowego przygotowania, czym również zwrócił uwagę i zyskał szacunek naukowców egipskich. Pod koniec swej prezentacji dr Szynkiewicz przedstawił niezwykle ciekawy, nowatorski projekt prześwietlenia piramidy mułowej za pomocą georadaru i możliwości jakie daje taki „wynalazek“ jeśli chodzi o prześwietlanie innych piramid (np. Wielkiej Piramidy).

Moja prezentacja (Andrzej Wójcikiewicz) w pierwszym dniu Konferencji była zatułowana „Historia Projektu Hawara“. Jej celem było przedstawienie i uświadomienie naukowcom egipskim – „prawdziwego źródła“ finansowania badań w Hawarze – czyli Lucyny Łobos.  Chodziło o przedstawienie - jak to się zaczęło (hipnotyczna regresja wieku, chanelingi), poprzez badania na Ślęży (radiestezja, georadar, archeologia), poprzez kolejne wyjazdy do Egiptu i inspirowane przez nas badania georadarowe w Gizie dr Mohameda Abbasa, wreszcie dotarcie do badań w Hawarze w poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu na podstawie informacji uzyskiwanych właśnie - poprzez Lucynę.

Starałem się również uświadomić słuchaczom, że jedynym powodem, dla którego istnieją już trzy Fundacje zbierające środki na badania w Hawarze (to znaczy „Dar Światowida“ w Polsce, „The Mysteries of the World“ w Chicago, oraz nowa organizacja „Enkira“ w Szwajcarii) jest fakt, że ludzie wierzą w to, co mówi Lucyna Łobos.  Gdyby nie ten prosty fakt – nie byłoby badań w Hawarze i nie byłoby tej Konferencji.  Wspomniałem również o „głębszym znaczeniu“ informacji Lucyny, czyli - o roku 2012 i o naszym ostatecznym celu – jakim jest dotarcie do grobowca Budowniczego Wielkiej Piramidy.

Kropką nad „i“ była fenomenalna prezentacja przygotowana przez Williama Browna (Billa), męża Lucyny. Jego referat zatytułowany „Niekonwencjonalne metody badań w poszukiwaniu ważnych znalezisk archeologicznych“ mówił o tym wszystkim, co na ogół jest wstydliwie przemilczane przez świat nauki, archeologów, czyli - o jasnowidzeniu, widzeniu na odległość (remote viewing), radiestezji, chanelingu – w kontekście wykopalisk odbywających się w Hawarze i miejsc, gdzie badania są obecnie wykonywane. Bill przedstawił również projekt „odwodnienia“ piramidy mułowej.

Wszystkie wystąpienia było ograniczone w czasie do około 20 minut, a pod koniec każdego „bloku“ prezentacji był czas na zadawanie pytań prelegentom.

Dla nas samych - niezwykle wzruszające było zakończenie Konferencji, kiedy Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu w Kairze, prof. dr Alaa Eldin Shaheen, poprosił Lucynę Łobos na scenę i wręczył jej specjalną pamiątkową tablicę od Uniwersytetu, która wcześniej była wręczona tylko kilku wyjątkowym gościom (zdjęcia z Konferencji są w dziale „Zdjęcia“). Dlatego uważamy, że Konferencja ta była swego rodzaju „przełomem“ jeśli chodzi o ujawnienie prawdziwego celu naszych badań i przede wszystkim – źródła informacji.  Co najważniejsze – świat nauki nie był aż tak bardzo tym zaszokowany jak niektórzy przewidywali. „Ściśle naukowe“ wystąpienie dr Adama Szynkiewicza przyjęto bardzo życzliwie, wystąpienia moje i Billa przyjęte były z ogromnym zainteresowaniem i… akceptacją.

Na Konferencję do Kairu przyleciało również szereg osób zarówno z Polski, jak i z innych krajów w charakterze obserwatorów.  Z Polski towarzyszyli nam: Pani Krystyna Maciąg (sponsor Fundacji), Pani Danuta Nowaczyk z córką Alicją (sponsorzy Fundacji), znany reżyser teatralny, filmowy i operowy Pan Henryk Baranowski, Pan Cezary Mielczarek (sponsor Fundacji). Z Węgier przyleciała Pani Ida Nadzsal oraz jej mąż Atilla Kovari (przedstawiciele Fundacji „Leela Foundation“, która jest wydawcą węgierskiego tłumaczenia książki „Przebudzenie Cheopsa“). Z Niemiec – Maria i Joachim Gritsch (założyciele Fundacji „Enkira“ i wydawcy niemieckiego tłumaczenia „Przebudzenia Cheopsa“).  Była również specjalna ekipa filmowa z Berlina, kierowana przez Pana Francois Boucher, która zrobiła film zarówno z Konferencji w Kairze, jak i z miejsca wykopalisk w Hawarze.













« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 16:32:21 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 10, 2009, 06:18:40 »

9 września 2009 r.

WIZYTA WILLIAMA BROWNA W HAWARZE I PLANOWANE WZNOWIENIE PRAC BADAWCZYCH - LISTOPAD 2009 ROKU.

Jak już wspominaliśmy - w okresie od maja do września br. finansowana przez naszą Fundację Egipsko - Polska Misja Archeologiczna w Hawarze nie prowadziła żadnych prac ze względu na brak funduszy.  Okazało się jednak, że w maju br. dr Zahi Hawass zdecydował się osobiście włączyć w badania przy piramidzie mułowej. Pod bezpośrednim kierownictwem Najwyższej Rady Starożytności zostały przeprowadzone prace wykopaliskowe w rejonie Hawary - po zachodniej stronie piramidy mułowej, poza kanałem, który przepływa koło piramidy (czyli - nie w rejonie, gdzie prowadzone są nasze badania – strona wschodnia, północna i południowa).  Prace były prowadzone przez miesiąc i zostały wstrzymane.  W rejonie badań odkryto szereg ogromnych głazów i murów, które są prawdopodobnie pozostałościami po starożytnym mieście Crocodilopolis (Miasto Krokodyli).  Informacja o wykonaniu tych badań bardzo nas ucieszyła, gdyż świadczy o wielkim zainteresowaniu dra Zahi Hawassa tym rejonem i o jego zaangażowaniu w poszukiwanie legendarnego Wielkiego Labiryntu.

Jako delegat Fundacji „Mysteries of the World“ z Chicago (która tę podróż finansowała) oraz Fundacji „Dar Światowida“ William Brown (mąż Lucyny Łobos-Brown) pojechał do Kairu i do Hawary w celu przeprowadzenia rozmów z osobami, które ze strony egipskiej kierują „Projektem Hawara“. Bill był w Egipcie od 1 do 7 września.  Odwiedził rejon przy piramidzie mułowej, zbadał obecną sytuację i przeprowadził szereg rozmów z dr Redą i prof. Shaheenem (Dyrektorem Generalnym Projektu).

Wiemy już, że wznowienie prac badawczych w Hawarze na podstawie podpisanej umowy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem w Kairze - planowane jest na początek listopada br. Ze względu jednak na czasowe zatrzymanie prac, potrzebna jest do tego kolejna decyzja Stałej Komisji przy Najwyższej Radzie Starożytności w Kairze. Najbliższe zebranie Komisji planowane jest w pierwszej połowie października br.  W okresie od 23 sierpnia do 23 września jest w Egipcie okres Ramadanu i stąd - żadne prace nie są obecnie prowadzone.

Przy okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy na konto naszej Fundacji wpłacali i wpłacają darowizny.  Dzięki Waszym wpłatom Fundacja „Dar Światowida“ może już wywiązać się z  zobowiązań wobec Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu w Kairze aby dalej kontynuować badania w Hawarze według ustalonego wcześniej przez Uniwersytety kosztorysu.


Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 30, 2010, 10:28:09 »

Na oficjalnej stronie Projektu ukazała się najnowsza informacja, dotycząca postępu prac w Egipcie.
Oto frogment:

2010-04-25 00:37:57)

25 kwietnia, 2010

EGIPT I NAJWYŻSZA RADA
     Jak wiadomo, prace wykopaliskowe i badawcze w rejonie piramidy mułowej i Nekropolii w Hawarze zostały zatrzymane przez dr Zahi Hawassa w dniu 7 kwietnia 2009 roku.  Mija więc już ponad rok od momentu, kiedy to się stało.
     Od tego czasu przedstawiciele Fundacji „Dar Światowida“ przeprowadzili szereg rozmów i odbyli szereg spotkań w sprawie kontynuacji, nawet z samym Sekretarzem Generalnym Najwyższej Rady, dr Zahi Hawassem.  Były obietnice wznowienia prac, były propozycje udostępnienia dla turystów i zajęcia się badaniami na terenie świątyni boga Ptah w Memfis (ze strony Najwyższej Rady) oraz remontu grobowca Heptep-Ra na terenie Trzech Piramid w Gizie (ze strony naszej Fundacji).  Były propozycje od bardzo wysoko postawionych przedstawicieli Najwyższej Rady, podpisania bezpośredniej umowy pomiędzy polską Fundacją a Najwyższą Radą na te trzy projekty. W tej chwili mamy już koniec kwietnia 2010 roku i wszystko pozostaje na poziomie rozmów i negocjacji.
      Zastanawiam się – jakie tutaj działają siły i naciski polityczne, dlaczego – pomimo ewidentnych korzyści wynikających z proponowanych projektów – te sprawy nie są jeszcze załatwione?  Zastanówmy się:
...

Resztę można doczytać tu:
http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 10:29:45 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 15, 2010, 21:17:11 »

LIST OD UNIWERSYTETU DO NRS
(2010-05-07 20:00:58)

7 maja 2010

 

LIST OD UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO DO NAJWYŻSZEJ RADY STAROŻYTNOŚCI

     Chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych tematem dalszych prac w Egipcie, że pod koniec kwietnia b.r. JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Marek Bojarski wystosował oficalny list do Sekretarza Generalnego Najwyższej Rady Starożytności, dr Zahi Hawassa z propozcją współpracy i podpisania bezpośredniej umowy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a Najwyższą Radą.  Z tego co wiemy - dr Hawass czekał na taki list i otrzymał go w dniu 2 maja b.r. W liście wymienione zostały trzy projekty, które mogą być finansowane przez Fundację „Dar Światowida“ za pośrednictwem Uniwersytetu:

- kontynuacja prac w Nekropolii w Hawarze;


- prace w Memfis;


- renowacja grobowca Heptep-Ra w Gizie.



     W przypadku podpisania umowy pomiędzy Najwyższą Radą Starożytności a Uniwersytetem Wrocławskim fundacja "Dar Światowida" byłaby ponownie gwarantem finansowania wspomnianych projektów.   Takie zobowiązanie podpisaliśmy zanim JM Rektor zgodził sie wysłać w/w list. W kontekście ostatnich wydarzeń jest to bardzo pozytywna informacja, gdyż daje realne szanse na szybkie rozwiązanie dotychczasowej „patowej“ sytuacji i braku działania.  Zakładamy, że dr Hawass i Najwyższa Rada szybko i pozytywnie ustosunkują się do propozycji Uniwersytetu, co otworzy kolejny rozdział prac badawczych i wykopliskowych w Egipcie z korzyścią dla nauki archeologii, dla Egiptu i dla świata.
                                                                                    Andrzej Wójcikiewicz 


http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 12:37:36 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 15, 2010, 21:23:48 »

(2010-06-11 15:14:32)

KOLEJNA WIZYTA W EGIPCIE

W dniach 31 maja - 4 czerwca b.r. zostałem zaproszony do Kairu w celu uzgodnienia spraw związanych z projektami w Hawarze, w Memfis i w Gizie.  Były to kolejne rozmowy - tym razem z osobami bardzo bliskimi dr Zahi Hawassa oraz jego zastępcy, dr Sabry Abdel Azez (których nie było w Kairze). W najblizszym czasie planowane jest spotkanie pomiędzy przedstawicielami Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundacji "Dar Światowida" oraz władz Najwyższej Rady Starożytności, aby ostatecznie rozwiązać powstały impas. Pojęcie "w najbliższym czasie" należy traktować luźno.  Może to być już za tydzień, lub dopiero po wakacjach.  W każdym razie - biorąc pod uwagę rozmowy dyplomatyczne, sprawy dalszych badań ciągle są aktualne, choć często coś, co wydaje się być na odległość wyciągniętej ręki, okazuje się poza zasięgiem wzroku...

Andrzej Wójcikiewicz

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Lipiec 13, 2010, 18:52:21 »

2010-07-13 15:53:31)

WAKACYJNE PODRÓŻE[/u]
13 lipca 2010

Mamy już połowę lipca, wiele osób, które obserwują naszą stronę pewnie zastanawiają się czy cokolwiek nowego dzieje się w Projekcie Cheops, czy w dalszym ciągu mamy „okres martwy“.

Wielu osobom może wydawać się, że od momentu zatrzymania przez dr Hawassa wykopalisk w Hawarze nastąpiła stagnacja. Owszem, były rozmowy, były propozycje, były plany, ale w praktyce nic się nie zdarzyło.  Obecnie w Kairze temperatury dochodzą do 45-50 stopni Celcjusza, wykopalisk żadnych się nie prowadzi (bo za gorąco), ale mimo wszystko – ludzie w biurach pracują i życie toczy się dalej.

Ja osobiście wybieram się za parę dni do Kairu gdzie mam spotkać (kolejne spotkanie!) którąś z ważnych osobistości w Najwyższej Radzie Starożytności.  Być może będzie to zastępca dr Hawarssa, dr Sabry Abdel Azez (to on de facto – kieruje w tej chwili działaniami Rady, gdyż dr Hawass wyjechał na wakacje do Stanów Zjednoczonych).  Być może będzie to ktoś z jego podwładnych.  Kontakty takie są konieczne, ponieważ po wielu doświadczeniach i rozmowach doszedłem do jednego wniosku:  pisma niewiele dają.  Sprawy załatwia się przez osobiste kontakty, spotkania, rozmowy.  Jeśli cię polubią, poczują do ciebie sympatię, przekonasz ich w jakiejś sprawie – załatwić można wszystko.  Jeśli pozostajesz anonimowy -  nikt się twoją sprawą nie interesuje.  Poza tym – jednym z celów mojej wizyty będzie przygotowanie spotkania z dr Hawassem i/lub z dr Sabry z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego w sprawie wykopalisk wspomnianych w liście od JM Rektora do dr Hawassa (czyli Hawara, Memfis i Giza).

Sądzę, że zatrzymanie prac w Hawarze w kwietniu 2009 roku (podobnie jak zatrzymanie prac na Ślęży w maju 2006 roku) nie jest przypadkowe. Już dawno powiedziane było, że przypadków w tym Projekcie nie ma.  Zarówno na Ślęży, jak i w Hawarze brakowało tygodnia lub dwóch aby dotrzeć do anomalii wykazanych przez georadary.  Na podstawie tych doświadczeń można stworzyć dwie teorie:
1.    Prace zostały wstrzymane, ponieważ są grupy, którym bardzo zależy, aby pewne rzeczy nie zostały odkryte, gdyż dałoby to ogromny i niechciany rozgłos znaleziskom, popularyzując samą Misję Ratowania Ziemi;
2.    W obydwu przypadkach – nie przyszedł jeszcze odpowiedni czas na znaleziska, które mogą się kryć we wskazanych przez Lucynę miejscach.

Obydwa warianty są prawdopodobne – ale sądzę, że „właściwy czas“ zbliża się do nas szybkimi krokami.  O jednym mogę zapewnić – zabezpieczenie Ziemi przed grudniem 2012 włączyć ZDĄŻYMY.

NOWA SESJA NA STRONIE[/u]

Na naszej stronie umieszczona dzisiaj została nowa sesja z Lucyną Łobos z numerem 107 (dział "Sesje").  Jest to sesja prywatna udostępniona nam dzięki uprzejmości Pana Rafała Wyszowatego.

Życzę wszystkim wspaniałych wakacji i do następnego kontaktu.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 16, 2010, 21:15:20 »

NOWOŚCI
16 września 2010


Sytuacja w Kairze

Skończyły się wakacje, i w Egipcie skończył się parę dni temu okres Ramadanu.  Od ostatnich informacji zamieszczonych w „Nowościach“ (w lipcu br.), właściwie nic godnego uwagi w Projekcie Cheops się nie zdarzyło.  Do spotkania w Kairze z dr Hawassem i jego zastępcą w lipcu nie doszło – okazuje się, że główni szefowie Najwyższej Rady wakacyjny czas spędzają poza granicami Egiptu, co powoduje trudności z bezpośrednią komunikacją.  Być może, zresztą, nie był to jeszcze dobry moment na takie spotkanie.
    Sprawy naszych badań w Hawarze i na terenie Trzech Piramid w Gizie są w dalszym ciągu w zawieszeniu i – ze względu na realną możliwość zmian w Najwyższej Radzie – trudno przewidzieć, kiedy to wszystko ponownie ruszy do przodu.

Sesje publiczne

 Ponieważ, wiele osób dzwoni lub pisze do nas z pytaniami o sesje publiczne z Lucyną chciałem poinformować, że 19 września Lucyna i Bill wylatują do Chicago.  W związku z tym, takie sesje mogą być wznowione dopiero po ich powrocie do Polski. W tej chwili dokładna data powrotu nie jest jeszcze ustalona.  Sesje publiczne będą z pewnością odbywać się w Chicago i być może w innych miastach Stanów Zjednoczonych. Ich treść będzie publikowana na naszej stronie w miarę, jak będziemy otrzymywali ze Stanów nagrania lub teksty.  W przypadku, gdyby ktoś z Was miał wyjątkowo ważne pytanie do En-Ki – może je przesłać na adres Fundacji a my postaramy się przekazać je do Chicago (oczywiście bez gwarancji, że zostanie zadane w czasie sesji)

Nowa książka: "W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu"

Miło mi poinformować sympatyków (i przeciwników) Projektu Cheops, że w grudniu lub na początku stycznia ukaże się w Polsce moja następna książka, która jest kontynuacją „Przebudzenia Cheopsa“. W tej chwili trwają rozmowy z Wydawnictwem KOS i z innymi wydawnictwami, dotyczące szczegółów publikacji.  Książka nosi roboczy tytuł: „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytułem: „Ochrona ludzi i Ziemi przed kataklizmem w roku 2012“. Te osoby, które czytały „Przebudzenie Cheopsa“ wiedzą, że opisana tam historia kończy się w kwietniu 2005 roku, gdyż był to miesiąc, gdy tekst oddany został do druku.  Wtedy trwały jeszcze wykopaliska na Ślęży, a „sprawy egipskie“ były tylko w „sferze pobożnych życzeń“ i chanelingów Lucyny.  Obecna pozycja obejmuje okres od kwietnia 2005, do teraz, a więc do września 2010.  Poza tym książka napisana jest w innym stylu niż poprzednia.  Jest to już bardziej „język faktów“, reportaż i kronika wydarzeń w kontekście „przekazów En-Ki“ oraz dokonanych w tym czasie badań, odkryć, sukcesów i „chwilowych zahamowań“.  Książka będzie bogato ilustrowana zdjęciami i będzie zawierała wiele bardzo interesujących i nieznanych dotąd, fragmentów sesji roboczych z Lucyną.  Głównym tematem będzie oczywiście sprawa badań na terenie Nekropolii w Hawarze w poszukiwaniu wejścia do Wielkiego Labiryntu, jak do tego doszło i dlaczego nagle badania zostały przerwane.  Nie będą to jednak jedyne tematy zawarte w tej publikacji.

Nowe tłumaczenia:
    Chciałem również poinformować, że staraniem nowego Wydawnictwa HOPE, książka „Przebudzenie Cheopsa“ została opublikowana w językach hiszpańskim i portugalskim, a na ukończeniu są tłumaczenia na języki włoski i francuski. Książka „Przekazy Enki“ Lucyny Łobos-Brown lada moment ukaże się w tłumaczeniu na język niemiecki i trwa praca nad tłumaczeniami na języki: hiszpański, włoski, angielski i portugalski.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Październik 09, 2010, 15:56:35 »

(2010-10-08 11:49:46)

NOWOŚCI
8 października 2010

Filia Fundacji „Dar Światowida“ w Kairze
Od lutego br. prowadzone są przez nas działania w celu stworzenia w Egipcie filii Fundacji „Dar Światowida“ i założenia w Kairze konta bankowego naszej Fundacji.  Zdecydowaliśmy się na to, za sprawą sugestii ze strony egipskiej, gdy prowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami Najwyższej Rady Starożyności na temat wznowienia badań w Hawarze oraz rozpoczęcia badań w Gizie i w Memfis.  Rozmowy  w sprawie wspomnianych projektów wciąż trwają, niemniej jednak pomysł stworzenia filii jest przez cały czas realizowany przez wynajętego w Egipcie prawnika.  Posiadanie filii w Kairze nie tylko ułatwi nam przekazywanie wszelkich finansów na prowadzenie dalszych projektów archeologicznych, ale jednocześnie „nobilituje“ w oczach egipskich władz daną organizację.

Ze uwagi na fakt, że w zeszłym roku zmienił się skład osobowy naszej Fundacji oraz należało uaktualnić nasz Statut (patrz dział „Fundacja Dar Światowida“), nowe dokumenty wymagały zarejestrowania i potwierdzenia przez Krajowy Rejestr Sądowy, co trwało aż do czerwca br. Oficjalne tłumaczenia przysięgłe tych dokumentów były niezbędne w Kairze, aby dopełnić wszelkich formalności. W tej chwili wszystkie potrzebne dokumenty są już złożone i przewidujemy, że proces rejestracji i założenia konta powinien zakończyć się w listopadzie.

Kair i Najwyższa Rada Starożytności
W okresie od 28 września do 5 października przebywałem w Kairze zarówno w celu założenia filii Fundacji „Dar Światowida“, jak i w sprawach dalszych wykopalisk. Wnioski, które wysnułem podczas licznych spotkań, zarówno z pracownikami Najwyższej Rady, jak i z archeologami, którzy pragną z nami współpracować - na razie nie napawają optymizmem. Niezależnie od ewidentnych korzyści dla Egiptu i dla egipskiej archeolgii, podania o wznowienie prac wykopaliskowych są „blokowane“ na poziomie kierownictwa Najwyższej Rady Starożytności.  Pomimo nacisków zarówno ze strony archeologów, jak i opinii publicznej Sekretarz Generalny Rady, dr Zahi Hawass, najwyraźniej wstrzymuje wszelkie próby kontynuacji badań w Hawarze oraz innych projektów proponowanych przez nasze Fundacje.

Czy to znaczy, że Projekt Cheops, Misja Faraon należy już do historii? Że nie ma więcej szans na sponsorowane przez nas badania? Nie. Jak zwykle w takich wypadkach bywa, gdzie zamykają się jedne drzwi – otwierają się inne.  Jakie to są „drzwi“ i na czym polega to „otwarcie“ poinformuję w późniejszym terminie.  W każdym razie, wygląda na to, że zarówno badania w Hawarze, jak i prace w Gizie oraz… mamy nadzieję - na Ślęży mogą ruszyć jednocześnie. We wszystkich tych miejscach wystarczy wznowić wykopaliska - od kilku dni (Ślęża), do kilku tygodni (Giza), aby dotrzeć do interesujących nas obiektów archeologicznych.

Sesja publiczna w Chicago
W dniu 26 września br. odbyła się sesja publiczna w Chicago z udziałem Lucyny Łobos-Brown.  Treść tej sesji została już przepisana i przesłana do nas przez Barbarę Choroszy. Jest już umieszczona na naszej stronie w dziale „Sesje“, jako sesja nr 108.
Andrzej Wójcikiewicz     

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeń 13, 2011, 22:31:21 »

Sytuacja w Egipcie

21 grudnia 2010

Od ostatnich „Nowości“, które były umieszczone w październiku br. zmieniło się sporo w „sytuacji politycznej“ jeśli chodzi o egipską archeologię i stosunek do nas jej władz. Zostaliśmy poinformowani przez naszych przyjaciół i współpracowników w Kairze, że Najwyższa Rada Starożytności rozważa dalszą współpracę z naszą Fundacją i udzielenie kolejnych pozwoleń.  Jest to bardzo pocieszająca wiadomość – choć powstaje pytanie, czy początkowe pozwolenia będą na obszary szczególnie nas interesujące. Niemniej jednak, ponowne badania w Egipcie byłyby ogromną zmianą w porównaniu do poprzedniego okresu, w którym mogliśmy tylko „prowadzić rozmowy“, a w zakresie interesującuch nas badań naukowych i wykopalisk - właściwie nic sie nie działo. Z perspektywy czasu sądzę jednak, że były one konieczne, aby w dalszym ciągu utrzymać się w kręgu zainteresowania kierownictwa Najwyższej Rady Starożytności.

Rok 2011 powinien przynieść dużo pozytywnych zmian w najważniejszych dla nas sprawach.  Wynika to zarówno z informacji płynących z Egiptu, jak i informacji z sesji z En-Ki.  Fragmenty kilku niezwykłych, niespodziewanych sesji z En-Ki są zamieszczone w najnowszej książce „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“.

Sesje publiczne w Chicago i w Szwajcarii

W dniu 5 grudnia br. odbyła się sesja publiczna w Chicago z udziałem Lucyny Łobos-Brown.  Treść tej sesji jest umieszczona na naszej stronie w dziale „Sesje“, jako sesja nr 110.

W niedzielę, 12 grudnia 2010 roku, odbyła się w Szwajcarii konferencja zorganizowana przez Marię i Joachima Gritsch z udziałem Lucyny Łobos-Brown.  Treść sesji publicznej, która odbyła się pod koniec konferencji będzie nam dostarczona przez organizatorów i po przepisaniu postaramy się ją umieścić ją na naszej stronie możliwie jak najszybciej.

Całość pod tym adresem  http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2011, 13:45:59 »

PRZEKROCZYĆ HORYZONT ZDARZEŃ
(2011-01-05 20:34:15)

DR NASSIM HARAMEIN
Chciałem zwrócić uwagę, na serię filmów Y-Tube z wykładem dra Nassima Harameina, związanych m.in. z Wielką Piramidą w Gizie, sarkofagiem w Komnacie Królewskiej (i nie tylko). Są to filmy, które niedawno ukazały się w internecie z napisami polskimi. Odcinki  III, części od 5/9 do 9/9, oraz IV, części od 1/7 do 4/7 szczególnie blisko nawiązują do spraw, o których mówi również Projekt Cheops. Uderzająca jest zbieżność informacji naukowca z tym, co przekazywane jest przez Enki za pośrednictwem Lucyny Łobos na temat kultur starożytnego Egiptu, megalitycznych budowli powstałych ponad 4000 lat temu, poprzednich cywilizacji, itp. Dr Nassim nieświadomie wyjaśnił również jak może zadziałać energia Wielkiej Piramidy w momencie, gdy zostanie "włączona" dla ochrony Ziemi i ludzi. Jest to część wykładu, która wspomina o energii Arki Przymierza.

Aby obejrzeć filmy - zapraszam do działu "Linki". 

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Luty 10, 2011, 20:42:05 »

10 lutego 2011

Książka „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“

 Miło mi poinformować, że ukazała się już – zapowiadana wcześniej – książka Andrzeja Wójcikiewicza „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytułem „Egipt, archeologia i rok 2012“. Książka będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce. Można ją również nabyć w księgarni internetowej Wydawnictwa KOS: www.kos.com.pl
    Książka jest kontynuacją „Przebudzenia Cheopsa“ i stanowi kronikę wydarzeń, które działy się w Projekcie Cheops od kwietnia 2005 roku do grudnia 2010 roku. Zapowiada również bardzo ciekawe zmiany w funkcjonowaniu i koncepcji Projektu Zabezpieczenia Ziemi przed nasilającymi się zmianami geo-klimatycznymi, oraz niebezpieczeństwami związanymi z 2012 rokiem. Dokładniej napiszę o tych zmianach w następnych „Nowościach“.

Sytuacja w Egipcie
 Delegacja Fundacji „Dar Światowida“ miała wylecieć do Kairu 29 stycznia b.r. w celu przeprowadzenia rozmów na temat interesujących nas wykopalisk z dwoma uniwersytetami, które są zainteresowane w nawiązaniu stałych kontaktów i prowadzeniu prac badawczych za pośrednictwem Uniwersytetu Wrocławskiego, przy finansowaniu ze strony naszej Fundacji. Ze zrozumiałych względów – nasz wylot został w ostatniej chwili odwołany, ale rozmowy będą kontynuowane i następny wyjazd przewidywany jest pod koniec marca b.r.

Konferencja na Uniwersytecie Zagazig w Egipcie

 W dniach 21-23 marca 2011 roku planowana jest Druga Międzynarodowa Konferencja organizowana przez Wydział Starożytnych Studiów Bliskowchodnich (Ancient Near Eatern Studies) dotycząca badań archeologicznych i historii regionów bliskowschodnich. Przewidywany jest udział naukowców z około 20 krajów.
    W konferencji weźmie m.in. udział dr Adam Szynkiewicz, pracownik naukowy Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Szynkiewicz przedstawi tam dwa referaty: wyniki badań georadarowych w Hawarze, oraz unikalny projekt prześwietlenia Wielkiej Piramidy za pomocą specjalnego georadaru. Na konferecnję wybiera się również delegacja Fundacji „Dar Światowida“.

    Uniwersytet Zagazig znajduje się w odległości około 70 km od Kairu i jego Wydział Studiów Bliskowschodnich jest bardzo zainteresowany we współpracy z Uniwersyetetm Wrocławskim. Obecne, przedłużające się niepokoje społeczne w Egipcie, mogą oczywiście zakłócić możliwość udziału w konferencji (choć organiztorzy twierdzą, że nie mają zamiaru jej odwoływać). Najbliższe tygodnie zadecydują, czy i ten wyjazd nie będzie musiał być odłożony.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Marzec 14, 2011, 22:18:17 »

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!

W SOBOTĘ, 12 MARCA 2011 SPRAWUJĄCA WŁADZĘ W EGIPCIE RADA WOJSKOWA DOKONAŁA WYBORU NOWEGO MINISTRA STAROŻYTNOŚCI. ZOSTAŁ NIM BYŁY DZIEKAN WYDZIAŁU ARCHEOLOGII UNIWERSYTETU KAIRSKIEGO

PROF. DR ALAA ELDIN SHAHEEN

JAK WIADOMO, DR ZAHI HAWASS ZOSTAŁ USUNIĘTY ZE SWOJEGO STANOWISKA NA POCZĄTKU MARCA 2011 ROKU PO WIELU LATACH SPRAWOWANIA WŁADZY W NAJWYŻSZEJ RADZIE STAROŻYTNOŚCI.

PRZYPOMINAM, ŻE PROF. ALAA ELDIN SHAHEEN BYŁ KIEROWNIKIEM SPONSOROWANEJ PRZEZ FUNDACJĘ "DAR ŚWIATOWIDA" EGIPSKO-POLSKIEJ MISJI ARCHEOLOGICZNEJ W HAWARZE. BADANIA I WYKOPALISKA W TYM REJONIE ZOSTAŁY WSTRZYMANE PRZEZ DRA HAWASSA 7 KWIETNIA 2009 ROKU.

NAJWYŻSZA RADA STAROŻYTNOŚCI, KTÓRA DO NIEDAWNA BYŁA CZĘŚCIĄ MINISTERSTWA KULTURY W EGIPCIE ZOSTAŁA PRZEMIANOWANA TUŻ PRZED USTĄPIENIEM PREZYDENTA HOSNI MUBARAKA NA MINISTERSTWO STAROŻYTNOŚCI.

 

UWAGA!

W DNIU 3 LIPCA 2011 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W WARSZAWIE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA Z UDZIAŁEM PRELEGENTÓW Z POLSKI, Z EGIPTU ORAZ ZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH.

TYTUŁ KONFERENCJI:

"PROJEKT CHEOPS - MISJA RATOWANIA ZIEMI I LUDZI POPRZEZ ENERGIĘ WIELKIEJ PIRAMIDY I ENERGIĘ MIŁOŚCI"

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PROGRAMU, PRELEGENTÓW ORAZ ZNACZENIA KONFERENCJI WKRÓTCE

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=1&sectionId=1&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Maj 15, 2011, 18:55:18 »

WYJAZD DO EGIPTU W DNIACH 29 KWIETNIA – 5 MAJA 2011 ROKU
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Luty 13, 2012, 22:45:13 »

Wznowienie działań
(2012-02-13 21:18:19)

13 lutego 2012

 

Mamy wiele telefonów i listów z pytaniami dotyczącymi kolejnych sesji z Anną Dolińską. Chciałem uspokoić wszystkich zainteresowanych, że przerwa i odpoczynek był wynikiem prośby "z góry". W tym miesiącu czas naszego "odpoczynku" się skończył. Niedługo odbędzie się kolejna sesja z Anią, którą oczywiście umieścimy na stronie. Jest wiele pytań związanych z obecną sytuacją w Egipcie i na świecie, pytań dotyczących naszych dalszych działań więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

 

Dla osób znających język angielski bardzo polecam obejrzenie filmu opartego na książce francuskiego badacza, Jacqua Grimault, p.t. "Revelations of the Pyramids". Uwaga! Film trzeba koniecznie obejrzeć do końca. Mam nadzieję, że niedługo ktoś zajmie się w Polsce umieszczeniem polskich napisów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SmnnJytYjpM


http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 22:46:18 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 28, 2012, 12:39:41 »

26 czerwca 2012

WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH W EGIPCIE


W niedzielę, 24 czerwca b.r. zostały oficjalnie ogłoszone wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Egipcie. Zwycięzcą został kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Pan Mohamed Mursi.

Jak wszyscy widzieliśmy, sytuacja po wyborach, które zakończyły się 17 czerwca, była co najmnej „dziwna“, gdyż obydwaj kandydaci ogłosili swoje zwycięstwo. W kontekście faktu, że niedawno „ze względów formalnych“ rozwiązany został Parlament w Egipcie, rozwiązana została Rada Konstytucyjna, która napisała projekt nowej konstytucji - wyglądało na to, że obecna Rada Wojskowa usiłuje nie dopuścić Bractwa Muzułmańskiego do władzy i utrzymywać swoje rządy jak najdłużej. To mogłoby niestety, zaowocować kolejnymi miesiącami niepewności i braku decyzji, nie mówiąc już o niepokojach społecznych. Dzięki Bogu (Allahowi), że ten scenariusz się nie zmaterializował.

Co dla nas, dla Fundacji „Dar Światowida“, starającej się o dwa pozwolenia: na kontynuację badań w Hawarze (zatrzymanych przez dra Zahi Hawassa w kwietniu 2009 roku) oraz na renowację grobowca Ra-Hotep na terenie Trzech Piramid w Gizie - oznacza wybór nowego Prezydenta Mohameda Mursi?

Według naszych współpracowników i przyjaciół w Egipcie, którzy pomagają w załatwieniu spraw formalnych - wybór drugiego kandydata, Pana Ahmeda Shafika, byłego Premiera w rządzie Hosni Mubaraka, mógł spowodować powrót na pozycję Ministra Starożytności dra Zahi Hawassa. Można spekulować, czy rzeczywiście byłoby to możliwe po tylu skandalach i procesach sądowych, w które uwikłany jest obecnie dr Hawass. Osoby wtajemniczone twierdzą, że dr Hawass oraz były Premier, Pan Ahmed Shafik byli bliskimi przyjaciółmi. Tak więc nawet, gdyby Ministrem Starożytności mianowany byłby ktoś inny, z pewnością byłaby to osoba bardzo zbliżona do „grupy Hawassa“. To z kolei, mogłoby się przełożyć na dalsze problemy z pozwoleniami dla egipsko-polskich misji archeologicznych finansowanych przez naszą Fundację.

Dlatego wybór Pana Mohameda Mursi na Prezydenta Arabskiej Republiki Egiptu daje ogromną szansę i nadzieję, że teraz sprawy ruszą szybko. Trzeba oczywiście poczekać na wyznaczenie przez Prezydenta nowego Ministra Starożytności, na załatwienie spraw formalnych, na decyzje Stałej Komisji, na podpisanie umów z uniwersytetami, itp. Jeśli jednak będą pozwolenia, to i tak rozpoczęcie jakichkolwiek prac badawczych w Egipcie zacznie się nie wcześniej jak pod koniec września lub w październiku – a zatem, jeszcze w tym roku!

Reasumując – jako Fundacja z ogromną nadzieją patrzymy na zmiany, które dokonały się w Egipcie wierząc, że sprawy potoczą się teraz tak, aby skorzystał na tym Egipt (uaktywnienie ruchu turystycznego), archeologia (dotarcie do niezwykłych znalezisk) oraz cały świat - poprzez dotarcie do wiedzy ukrytej w ziemi egipskiej przez tysiące lat. Jeśli potwierdzi się hipoteza związana z energią Wielkiej Piramidy i ochroną przed tym, co może się zdarzyć pod koniec tego roku – w dalszym ciągu jest czas, aby tę wiedzę wykorzystać zgodnie z tym, co było przekazane przez Lucynę Łobos i Annę Dolińską.
                                                                                     Andrzej Wójcikiewicz

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy magicalespackluporum halotupsy fifa11 companions