Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 12:32:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zazdrość  (Przeczytany 1883 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Maj 22, 2010, 15:16:29 »

Dość dużo rozprawialiśmy już o wybaczaniu, zdradach i tym podobnych tematach.
Niemal w każdym z nich przewija się pokątnie, niemal jak cień, zazdrość.
Tak więc opiszcie, jak ją postrzegacie? Co w ogóle myślicie o tym uczuciu - bo chyba tak należy ją rozpatrywać?

Zazdrość dobra i zła
Autorem tekstu jest Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz



Zazdrościmy innym pieniędzy, kariery, miłości… Porównujemy siebie z sąsiadami, znajomymi, ale także gwiazdami filmowymi, muzykami czy modelkami.
Zazdrość często odbiera nam radość życia, potrafi zatruć przyjaźń, zabić miłość. Z drugiej strony, bywa mobilizująca i sprawia, że osiągamy więcej.

Zatruwa życie
To uczucie, które potrafi zatruć życie. Tak jak Ani, która przez zazdrość innym zagubiła gdzieś poczucie własnej wartości.
Od dziecka czuła, że wszyscy wokół są lepsi od niej. Dziś leczy swoje niedowartościowanie u psychologa, ale wciąż przyłapuje się na tym, że komuś czegoś zazdrości.
„Od dziecka byłam z kimś porównywana. A to z kolegą, który miał same piątki, a to z koleżanką, która wzięła udział w olimpiadzie z matematyki. I zazdrościłam im, że są lepsi. Potem zazdrościłam koleżankom urody, facetów, talentu, stylu… I skończyło się depresją. Czułam się beznadziejnie, jak ktoś gorszy, głupszy. I ta zazdrość, nikogo nie mogłam polubić naprawdę, bo ciągle wszystkim czegoś zazdrościłam” – opowiada dziewczyna.


Nienawiść i ból
To uczucie może prowadzić do ogromnej frustracji i nieszczęścia. Potrafi zmusić człowieka do okropnych czynów. Niektórzy za wszelką cenę chcą odebrać drugiej osobie to, czego jej zazdroszczą. Nienawidzą innych tylko dlatego, że mają coś, czego oni mieć nie mogą.
To ludzie, których samoocena jest niezwykle niska i nie potrafią jednocześnie docenić tego, co posiadają. Uważają, że wszyscy wokół mają lepiej, są mądrzejsi, bogatsi, piękniejsi, szczęśliwsi.
Zawiść przeradza się w niekontrolowaną obsesję na punkcie innych, tego, co posiadają i co osiągnęli. ...

1/2

http://horoskop.wp.pl/kat,112834,title,Zazdrosc-dobra-i-zla,wid,11431090,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 15:17:15 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumhumorystyczne brygadaszarika schoolmonster radiomms obozyjenieckie