Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 19:19:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawdziwa Demokracja  (Przeczytany 9612 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VulkanVIV
Gość
« : Czerwiec 03, 2010, 13:56:36 »

wam przedstawić swój oryginalny wielce pomysł i myślę  że bardzo dobry pomysł..liczę na waszą szczerą opinię co do mojej myśli.
Stworzyć Forum dla ludzi mogących głosować ( pełnoletnie) i w nim umieszczać wszelkie pomysły dotyczące  zmian gospodarczych , ustawowych które miały by poprawić stan finansowy ,społeczny naszej ojczyzny. Każda  z koncepcji byłą by sprawdzana przez Ekspertów najlepiej Profesorów z Polskich Uczelni i ludzi kompetentnych  będącymi  częścią forum  . Następnie jeśli pomysł byłby sprawdzony i przegłosowany na forum osoby kompetentne tworzą ustawę czy projekt i inicjatywa obywatelska  z podpisami minimum 100 tyś. Obywateli .Idziemy z tym do rządu. Im nas więcej razem będzie tym rząd będzie się bardziej z nami liczył.
 Myślę ze Internet może stać się silną  i naprawdę jednoczącą Bronia dla nas. I z każdym dniem działalności tego forum  przybywało by coraz więcej obywateli którzy razem by stworzyli prawdziwą demokracje. Co Myślicie o Moim pomyśle ? szczegóły są oczywiście do dopracowania.
Czekam na waszą opinie Uśmiech a może macie jeszcze lepszy pomysł Uśmiech?
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2010, 14:06:57 »

teoretycznie fajny pomysl Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2010, 14:40:47 »

Vulkan nie chcę cię zniechęcać i chętnie poczytam i sam coś dodam od siebie,-
tylko mam już od dłuższego czasu takie wrażenie, a właściwie to wniosek że sieć nie od dziś jest nośnikiem pięknych idei i wspaniałych pomysłów- tylko jakoś nie idzie tego przełożyć na działanie, i to jest podstawowy problem do rozwiązania.
Jeśli to się da rozwiązać na dzień dobry- to reszta wydaje się o wiele łatwiejsza, bo pomysłów jest i codziennie rodzi się tysiące.

Pozdrawiam idealistów Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 14:41:08 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kot
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2010, 14:46:39 »

Poczuwam się pozdrowiony drogi Songo o numerze identyfikacyjnym ponad tysiąc.
I ja Ciebie pozdrawiam. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
VulkanVIV
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 03, 2010, 14:47:47 »

i dlatego tu o tym napisałem. Głównie do pisania mieli by pierwszeństwo profesorowie i ludzie wykształceni ..ich tematy były by pierwszorzędne jeśli tylko oni by chcieli w tym uczestniczyć i do nich także przesyłane pomysły prywatnie... a co do osób upoważnionych pełnoletność idioci OUT.... bo nie każdy pełnoletni jest istotą rozumną Uśmiech ... napisałem tu dlatego byśmy wspólnie to przeanalizowali wytknęli wady i zalety i ocenili czy warto spróbować bo myślę ze należy coś zrobić Uśmiech bo jak można dalej dawać się rządzić Stadu Baranów?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 03, 2010, 15:46:34 »

Poczuwam się pozdrowiony drogi Songo o numerze identyfikacyjnym ponad tysiąc.
I ja Ciebie pozdrawiam. Uśmiech Uśmiech

oczywiście Kocie- fajnie że wróciłeś Uśmiech
brakowało mi twojego avatara!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 15:50:52 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kot
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 03, 2010, 15:54:27 »

Egoizm Twój pożywieniem mi jest. ;)Dobrze,że jesteś tu drogi Songo. Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 03, 2010, 17:50:01 »

Prawdziwa Demokracja może być budowana wtedy, gdy umysł ludzki zrozumie, że indywidualna świadomość istoty nie idzie w parze z jej wiekiem fizycznego ciała. Wtedy dobrym rozpoczęciem będzie utworzenie pomostu między doświadczeniem "starych profesorów" a świadomością inkarnowanych młodych, wykształconych, wolno-myślących (nie chodzi i szybkość myśli Uśmiech) ludzi.
To proces w czasie. Dzisiaj już możecie zauważyć, jak przygotowują się okoliczności na odświeżenie w sferze zarządzania naszym państwem. I nie tylko naszym...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 04, 2010, 00:22:16 »

Internet może być dobrym medium dla demokracji bezpośredniej o jakiej myślisz Vulkan. Profesorowie i inni Mądrzy Ludzie , aby zyskać jak najwięcej poparcia wśród "forumowiczów" - tutaj by się przydała internetowa platforma na którą można by się logować i , po zweryfikowaniu ( np podpis elektroniczny) , głosować - musieliby oni wyrażać się jak najbardziej ludzkim językiem i bez kombinowania z uwzględnieniem przede wszystkim Praw Człowieka i Konstytucji. Ludzie muszą widzieć jakie będą mieli korzyści z ewentualnych wyrzeczeń.
Mi osobiście bardzo brakuje w polityce CZŁOWIEKA. Politycy na ogół grupują się w obozy i kolorowe koterie, grupy interesów i  w pewnym momencie przestają służyć zwykłym ludziom, a zatracają się w swoich gierkach. To mogłoby się zmienić pod wpływem demokracji bezpośredniej. Myślę, że taka internetowa platforma to bardzo silne narzędzie by być mogło np w kwestii GMO.
Zapisane
VulkanVIV
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 04, 2010, 07:40:28 »

otóż to silne narzędzie... z którym partia by nie pogrywała...i musiała by uwzględniać nasze zdanie. Każdy z nas ma np dużo pomysłów które by ulepszyły sytuacje naszego Państwa. Ogólnie nie powinno być part według mnie tylko osadzić ekspertów którzy by nie patrzyli na ideologie tylko na rozwój państwa. Dla mnie osobiście tylko inwestycje w technologie... tylu naukowców a wszystkie ważne patenty sprzedawane...zero inwestycji i wsparcia uczelni nic a szkoda bo potencjał w postaci naukowców mamy ogromny....
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 04, 2010, 10:07:23 »

Kiepski pomysł.

W internecie, jak nigdzie indziej, ujawnia się chamstwo, cwaniactwo, wulgarność itd, jakakolwiek inicjatywa pozytywna jest bardzo wątpliwa...

Ale próbuj, próbuj Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 04, 2010, 18:09:08 »

Val Dee , ale ja nie mam na myśli anonimowego forum, tylko zweryfikowanych uczestników. Warunek : wolnych w swoich wypowiedziach i świadomych konsekwencji swoich słów i wyborów.
Podpisałbyś się pod chamską czy wulgarną wypowiedzią z imienia i nazwiska i jeszcze podał swój adres  ? Po drugie- kto by się takim typem przejmował ?

Wiadomo, że w Internecie jest pełno manipulatorów czy też inteligentnych cwaniaków, ale uważam, że zostaliby szybko odkryci.

Każda partia ze swoim programem , która pcha się do władzy ma swoje ukryte cele, a wydaje mi się, że w projekcie Vulkana chodzi o to, aby wszystkie cele były jawne. Ludzie już pokazali ( jak w przypadku protestu przeciwko cenzurze Internetu ), że potrafią się jednoczyć we wspólnym celu. Nikt nie musi się puszyć ideologicznie, chodzi o to, aby rozwiązywać konkretne problemy. Najmądrzejszy profesor z najlepiej nawet opracowanym planem nic nie zdziała, jeśli nie idzie za nim poparcie. Politycy jak nikt inny łasi są na głosy poparcia bo bez nich są puści jak bębenki. Teraz zdobywają serca ludzi lejąc im w uszy słodki miód o tym jak to będą się starać w imię dobrobytu dla każdego ( słynne miliony dla wszystkich ), ale te tanie sztuczki już przestają działać bo coraz więcej ludzi podchodzi do nich krytycznie.

Internet to siła - wystarczy ją wykorzystać. Niech się odwróci sytuacja. To ja Ciebie chcę wykorzystać polityku ,abyś załatwił to, co trzeba, konkretnie i bez lania wody. Dość już twoich kombinacji . Nieskuteczni wylatują z karuzeli. Tak ma być i możemy uczynić wiele, aby tak się stało. Moje poparcie liczy się tylko tu i teraz w konkretnej sprawie. Nie chcę - nie przyłączam się. Chcę - głosuję od razu.
Wyobrażacie sobie jaką siłą dysponowaliby Internauci z całej Europy gdyby wykorzystać słynną inicjatywę miliona głosów ?
Zapisane
VulkanVIV
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 04, 2010, 20:27:55 »

no właśnie w końcu ktoś zrozumiał  sens internetowej polityki... Uśmiech i zalety jakie może przynieść ...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 04, 2010, 21:23:20 »

Żeby była jasność - rozmawiamy w tym temacie o Demo Kratos w jej najbardziej pierwotnym senie , czyli demokracji bezpośredniej. Nie muszę znać wszystkich niuansów i kruczków wielkiej polityki. Wszytko co mam to swój jeden głos, ale chcę go używać bezpośrednio  popierając tego, kto ma skuteczne i realne pomysły by osiągnąć jasny i jawny cel. Jak na razie to nikt mi tego prawa nie odebrał. Chcę go tylko używać częściej niż raz na cztery lata, aby potem nie żałować, że miało być fajnie, a wyszło jak zwykle - że zasiliłem prawo oligarchii ( kto władzę ma ten się najpierw o nią martwi ).
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 05, 2010, 09:59:33 »

Tylko, że to wcale nie byłaby demokracja.
Ile osób by się zarejestrowało? 2-5% mieszkańców Polski. Może nieco więcej. Należałoby też zaznaczyć, że nie wszyscy w naszym kraju posiadają dostęp do internetu a więc w ogóle nie mogliby decydować.

A więc mamy 5% populacji, która ma decydować za resztę... No zważywszy na to, że w tej grupie będzie dość dużo kłótni, waśni itd, Aże większość decyduje to się okaże, że wpływ na kraj będzie miało ok 1% ludności...

Nie ma co - rzeczywiście demokratyczne Język

Poza tym nie oszukujmy się - spora część zarejestrowanych to byliby zwykli idioci więc nie sądzę by dało się cokolwiek sensownego wymyślić... no, ale próbujcie Język
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 26, 2012, 15:50:47 »

Pierwszy powiat w Niemczech oddaje władzę obywatelom
14/10/2012 — Jacolo
 
 
7 Votes


Wszyscy obywatele powinni współuczestniczyć i decydować – radni niemieckiego powiatu Friesland rozstrzygnęli, że od listopada tego roku, każdy mieszkaniec powiatu będzie mógł brać aktywny udział w debatach, tworzeniu projektów i decydowaniu, przy użyciu, wykorzystywanego przez partię Piratów, oprogramowania LiquidFeedback (realizuje ono ideę demokracji płynnej w praktyce) – głosowanie było jednomyślne.

11 lipca, podczas zebrania członków rady powiatu, zdecydowano, że od listopada rusza pilotażowy projekt pod nazwą LiquidFriesland. Decyzja zapadła bez jednego głosu sprzeciwu (głosowali członkowie SPD, Zielonych i CDU). Uznano, że najlepszym, szeroko sprawdzonym oprogramowaniem, spełniającym wszystkie wymogi określone przez Instytut Zarządzania Informacją w Bremen oraz Zebralog, umożliwiającym zwiększenie udziału społeczeństwa w podejmowaniu decyzji, jest oprogramowanie LiquidFeedback, któremu dla potrzeb lokalnych nadano nazwę LiquidFriesland. [1],[2] Postanowiono także, że należy zadbać o to, aby wszyscy mieszkańcy powiatu bez dostępu do internetu, mieli również możliwość uczestnictwa.[1]

„To posiedzenie jeszcze raz nam wszystkim wyraźnie pokazało, że cała rada zgodnie weszła na drogę jeszcze większej transparentności i niwelowania barier pomiędzy władzą a zwykłymi obywatelami.” powiedział starosta Sven Ambrosy (SPD), po zakończonych obradach.

Mieszkańcy Frieslandu jako pierwsi obywatele Republiki Federalnej Niemiec już wkrótce zaczną aktywnie tworzyć lokalną politykę. Każdy z nich będzie miał możliwość online wpływania na wszystkie decyzje, które zapadają w powiecie. Takie tematy jak np. nowe drogi rowerowe, szkoły czy opłaty za wodę, zostaną przedyskutowane w internecie a następnie będą wybrane przez ogół najlepsze projekty, a także sposób ich realizacji.[3]

Powiat będzie wykorzystywał najnowszą wersję oprogramowania sygnowaną cyferką 2.0, która dzięki pracy programistów z Public Software Group jest znacznie przyjaźniejsza w użytkowaniu od poprzedniej wersji.

W celu merytorycznego przygotowania społeczności lokalnej do pełnego wykorzystywania możliwości jakie daje LiquidFriesland oraz zapoznania się z zasadami Liquid Democracy (Demokracji Płynnej), trwają obecnie szkolenia i kursy zorganizowane przez Volkshochschule, popularne w Niemczech uniwersytety ludowe.

Więcej informacji na stronie powiatu Friesland: LiquidFriesland
http://www.friesland.de/internet/page.php?site=901000735&typ=2
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2012/10/14/pierwszy-powiat-w-niemczech-oddaje-wladze-obywatelom/

Więcej informacji na stronie powiatu Friesland: LiquidFriesland
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 26, 2012, 19:44:34 »

I bardzo dobry trend. Jako zbiorowość mamy zdolność do wybierania najlepszych rozwiązań możliwych pomimo, że jednostki zwykle się diametralnie w swoich wyborach różnią i nie chodzi tu o jakiekolwiek rozsądkowe dokonywanie wyborów.  Najlepsze wybory dokonują się  intuicyjnie, bo w średniej z całości , jako owa całość wybieramy WŁAŚCIWIE

Oto dowód empiryczny
<a href="http://www.youtube.com/v/3wsGByJzXSY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;rel=0&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/3wsGByJzXSY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;rel=0&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;</a>

Zatem ... nie musimy się nawet znać na jakimś problemie jeśli jesteśmy w grupie  - płynnej demokracji - wybierzemy zawsze dobrze. Jako zbiorowość.

Problemem jest jedynie zaufanie i zawierzenie tej zbiorowej mądrości. To jest to, czego nie mogą ścierpieć "włatcy móch "  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nazarinh watahaskromnych wartune shaggydogss hohol