Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 08:09:19


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: rozdzielenie czy polączenie - co jest Ci bliższe  (Przeczytany 3222 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« : Luty 06, 2011, 13:08:20 »

Witajcie. Do zalożenia tego tematu sklonila mnie obserwacja wypowiedzi z tematu
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5916.msg73495;topicseen#msg73495

JACK piszesz

Cytuj
Zaklęcia w stylu "To już definitywny koniec!" raczej nie będą skuteczne.
Pojedyncza mrówka ludzka nie ma w tym względzie zbyt wiele do gadania.

To klasyczne podejście na którym właśnie Systemowi najbardziej zależy. Na tym, abyś wierzył w to, iż nie masz szans zmieniać rzeczywistości, bo nic nie znaczysz. Taki sposób patrzenia na rzeczywistość jest podtrzymywany przez logikę myślenia jaką przejęliśmy w toku bycia urabianym od dziecka przez szkole, społeczeństwo, religię, tradycję. W imię tej nabytej tożsamości oraz przekonań pójdziemy na wojnę z każdym, kto ośmieli się uważać inaczej, a "bóg" nas usprawiedliwi bo mamy świętą rację.
Nie piszę tu konkretnie do Ciebie , Jack, a tylko na podstawie fragmentu Twojej wypowiedzi rozwinąłem pewien koncept w jaki sposób ludzie podtrzymują iluzje.
I wtedy rzeczywiście niczego nie zmienisz bo sam siebie pozbawiasz tej mocy.

Ale można spróbować odrzucić taki sposób rozumowania, a zastosować inny:

 Mam wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość. Ona jest dokładnie taka jaką ją projektuję. Jeśli coś ma definitywny koniec we mnie to tak to dla mnie wygląda i nie zasilam tego więcej.

Generalnie świat jest taki jak Ty go postrzegasz z swojego poziomu. Są również inne poziomy jako wynik zbiorowych połączeń podobnego postrzegania świata. Ponieważ wszystko jest ze sobą połączone poprzez Pole Świadomości to każda osoba ma wpływ na rezultat w skali globalnej. Bez względu na to jak mały to będzie wpływ on jest i nie da się go pominąć.

Często czytam tu na forum wypowiedzi i powstające potem na ich tle spory, które według mnie wynikają przede wszystkim z podzielania jednej z tych dwóch postaw : rozdzielenia , albo połączenia.

Mam nadzieję, ze w tym temacie pojawią się argumenty za lub przeciwko każdego z tych dwóch postaw.
Według mnie - co wynika dla mnie z najnowszych badań naukowych, a także z nauk wschodnich mistrzów - rzeczywistą jest ta druga postawa : połączenia . Z niej ta pierwsza korzysta również.
Niestety ta pierwsza, która jest iluzją , jest jak dotąd bardziej skuteczna, bo jest bliżej naszych ludzkich zmysłów i popędów. Inną przyczyną jest to, że daje więcej wymiernych korzyści ludziom ( i nie tylko ludziom ) , którzy mają interes w utrzymaniu wielu iluzji w mocy.
I paradoksalnie, jak dziecinnie by to nie wyglądało -panaceum na to jest takie, jakie proponuje Kiara : nie bo nie, dość, dość dość, stop stop stop . Uśmiech Toż to czysty szamanizm Uśmiech)


Pozdrawiam

East

ps. Darek jak uważasz, że należy temat przenieść do Hyde Parku to zrób to Uśmiech
Zamieściłem go tutaj, bo chciałbym , z czasem - o ile się temat rozwinie - podać tu konkretne naukowe badania opowiadające się za jedną z postaw, a więc trochę paranauki Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2011, 14:31:29 »

no tak szamanizm tylko ze slowny..Uśmiech choc to zawsze cos..Uśmiech wszystko co napisales to prawda tylko zeby cos zaczelo sie zmieniac musi sie to zamanifestowac na planie fizycznym, tak mi sie wydaje wtedy taki wzorzec nowa idea utrwala sie na stale i jezeli jest prawdziwa nic jej nie moze zmienic..
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 14:31:50 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2011, 15:57:39 »

Jeśli się coś wypowie, i tego się pragnie oraz w to się wierzy - może się Twoja myśl przerodzić w rzeczywistość. Czasami warto poszukać różnych przesłań, twórcy filmów, książek, muzyki, piosenek czasami nie świadomie przenoszą pewne idee - które mają inspirować innych.

Każdy z nas wpływa na rzeczywistość, jedni bardziej drudzy mniej od nas to zależy.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar twojareklama turback 1sdh lolwfpolska