Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 12:49:45


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego nasze społeczeństwo tak się zmieniło w ciągu kilku ostatnich lat?  (Przeczytany 7173 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sventer
Gość
« : Luty 09, 2011, 00:33:32 »

Nasze działanie bardzo często dokonuje się pod czyjeś dyktando. Wstajemy rano bo musimy iść do pracy albo do szkoły. Popołudniu biegniemy do sklepu bo wtedy jest jakaś wyprzedaż, wieczorem zasiadamy przed telewizorem by obejrzeć obowiązkowe wiadomości i gdy tak popatrzymy na nasze wolne decyzje to widzimy że one są wolne ale też są na różne sposoby - uwarunkowane.
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2011, 01:47:26 »

Z tym, że społeczeństwo się zmienia mogę się zgodzić, ale to raczej historyczny fakt, nic nowego. Czy zmienia się na lepsze, czy na gorsze. To dobry temat na rozmowę. Natomiast Twoje argumenty są trochę nieadekwatne do tematu. Nie twierdzę, że nie jest tak jak piszesz. To prawda, wielu ludzi uczestniczy w gonitwie, ale np. w moim otoczeniu ludzie nie oglądają telewizji, natomiast pracują i uczą się z własnej, nieprzymuszonej woli i nie jest to niczym nowym. A wyprzedaże? Nigdy na żadnej nie byłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 01:47:56 wysłane przez Byt » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2011, 09:51:23 »

Kazdy czlowiek ma swoj los we wlasnych rekach, jesli jest inaczej to jego osobista sprawa. Przy dobrej organizacji zycia znajdzie sie czas
tez na wachanie kwiatkow.
Zmiany w spoleczenstwie sa bardzo pozytywne. Polacy coraz czesciej przedstawiaja sie za granica jako dobrzy fachowcy, chetnie uczacy sie i co jest bardzo pozytywne czesto wladaja plynnie obcymi jezykami. Sa bardziej otwarci i pewni siebie. Sa eleganccy  modni i dobrze wychowani. Kiedy odwiedzam kraj
to juz z samolotu widze jak kraj sie rozbudowuje. W rodzinie nie mam nikogo, komu trzeba pomodz. Sa tacy ktorzy przespali i przebablowali swoje mlode zycie i dzisiaj uwazaja ze powinno sie im wszystko dac. Na calym swiecie jest tak, ze nikt nikomu nic nie daje za darmo, jesli sie chce cos miec
to nalezy niestety pracowac. Chcesz miec wiecej, to trzeba wiecej pracowac, wiem o czym mowie. Ciesze sie bardzo ze kraj jest coraz piekniejszy.
Jedynie co jest fatalne, to to ze wszyscy bardzo nazekaja. Polakow spotyka sie na calym swiecie, nie sa gorszymi turystami od innych. Przyjezdzaja
kompletna rodzinka, kozystaja z wycieczek za ktore trzeba dodatkowo placic. Sa najmodniej ubrani i nie odrozniaja sie od innych, a to trzeba bardzo cenic.
Polska jest modna i nowoczesna . Kraj potrzebuje dobrych politykow ktorzy beda pracowac dla dobra obywatela, calego kraju i aby godnie reprezetowali kraj za granica. Uwazam ze w ciagu ostatnich 25 lat, kraj zmienil sie w piekny kraj w Europie.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2011, 10:41:29 »

Co do narzekania to się zgodzę ale z czegoś ono też czasami wynika.

Cytuj
W rodzinie nie mam nikogo, komu trzeba pomodz
To masz ogromnego farta, bo niestety gdybyś tu mieszkała zauważyłabyś że Twoi sąsiedzi, znajomi(nie rodzina) potrzebują często pomocy. I stwierdzam to choćby po tym jacy ludzie mieszkają w mojej kamienicy i nie tylko...

Nie uważam natomiast żeby nasze społeczeństwo szło w pozytywnym kierunku. Cofamy się i coraz bardziej ludzie się gryzą o byle co. Jak słucham starszych ludzi jak to opowiadają jak kiedyś Polska była narodem tolerancyjnym i każdy mógł tu znaleźć dom to teraz jest na odwrót - cudzoziemców traktuje się jak zbędne bydło(nie obrażając)...

Bo ktoś jest Arabem, Murzynem lub Cyganem. Nie to jak wygląda człowiek ale co ma w sobie, co reprezentuje swoją osobowością świadczy o człowieku. Moja babcia chociaż było już to dawno temu przyjaźniła się z Cyganami i w sumie jak pamiętam te resztki z głowy to nie byli oni wcale gorsi od nas samych, oczywiście trafiają się też tacy co kradną itd. ale czy My tego nie robimy?

Więc podsumowując nasz naród jest u szczytu swojej hipokryzji - traktujemy cudzoziemców jak śmieci, którzy muszą cierpieć za to że nie są polaka i nie urodzili się w Polsce. Czasami też samych siebie rodowitych polaków zostawiamy w największej potrzebie - potrzebie zwykłego prostego człowieka.

Nasz kraj wychował sobie aroganckie społeczeństwo - urzędnicy, coraz ich jest więcej, w dodatku ostatnio słyszałem że mają oni przechodzić szkolenia w samoobronie, bo przecież mogą zostać zaatakowani - kpina i wyrzucanie tych marnych pieniędzy w błoto. Sam doświadczyłem jak urzędnicy potrafią być upierdliwi, a jak człowiek chce coś zrobić to pomocy nie ma - bo niby skąd przeciętny obywatel ma wiedzieć jak wypełnić tonę arkuszy itd.? jeśli chce coś zrobić. Oczywiście nie które miasta oferują pomoc bezpłatną prawną - ale to i tak nie rozwiązuje problemów. Tym bardziej że coraz więcej nowych przepisów wchodzi w życie, już nawet Ci sami urzędnicy nie ogarniają tego.

Ten naród stał się chaosu pełen, bo gdyby było tu dobrze ludzie by nie wyjeżdżali, pytam czasami ludzi pojechał byś za granice? Pewnie - bo tu nie ma przyszłości.

Ja bym nie pojechał z sentymentu i tego że w końcu tutaj się wychowałem i Polska jest moim domem. Dlatego Rafaela uważam, że nie masz racji. Polska rzeczywistość jest zupełnie inna niż Ci się wydaje - nie wiem jak kiedyś wyglądała szkoła ale wiem jak teraz wygląda. Obora - jednym słowem można to określić.

A politycy to już by można nową biblie napisać - jak myślicie dlaczego jest jak jest? Bo dalej są Ci starzy powiązani z tymi sprzed stanu wojennego. I bóg wie ilu z nich to byli SBcy - i tako to przykład dają ludziom.

Dopóki starych nie zastąpią nowi nic się nie zmieni ale to i tak nie możliwe - bo nowi nie wejdą bez układów...
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 11, 2011, 10:58:41 »

Wiesz Marcin,jestes mlodym czlowiekiem inaczej patrzysz na swiat,niz ludzie nieco starszy.Ale powiem Ci,ze mamy taki kraj jak go postrzegamy.Kazdy z nas nauczyl sie tylko narzekac,na to co ma,i dlatego nie ma nic wiecej!Jak narzekamy i nic nie robimy w tym kierunku,zeby miec,to nie bedziemy miec nic wiecej!Wszechobecna krytyka ale,jak ja to mowie,zza szyby.
Kazdy z nas inaczej widzi nasz kraj.Rafaele widzi same pozytywy i jest super.Pozytywne myslenie,o czym tutaj caly czas czytam,to jest 100% sukcesu!Ale trzeba chciec tak widziec!
Jezeli nastawisz sie tylko na nie i wszystko u ciebie jest na nie,no to NIE!Co sie dziwic.
Ja nigdy u nikogo nie szukam problemow,nikogo nie krytykuje,staram sie pomagac na tyle na ile moge,ale musisz wiedziec,ze moje zycie tez nie bylo latwe.Ale staram sie nie poddawac i wiesz jak tak patrze i przypominam sobie moje zycie,a nie jestem jeszcze stara,to widze poprawe i to poprawe taka wiesz,zeby nie powiedziec super i nie zapeszyc!Ale caly czas pracuje nad soba,staram sie wszystko widziec z tej dobrej strony,przeszlosc sie nie liczy,bo to tylko kolejne doswiadczenie,ale jakze pouczajace.Zawsze patrze na swoj przyklad i wierze,ze nasz kraj jak i ludzie w nim mieszkajacy,tez wreszcie majac oczy zaczna widziec i majac uszy zaczna slyszec!

To takie moje przemyslenia.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2011, 12:39:24 »

Cytuj
Wiesz Marcin,jestes mlodym czlowiekiem inaczej patrzysz na swiat,niz ludzie nieco starszy.
To że patrzę inaczej na świat, nie oznacza że świat jest inny niż go widzą ludzie.

Cytuj
Ale powiem Ci,ze mamy taki kraj jak go postrzegamy.Kazdy z nas nauczyl sie tylko narzekac,na to co ma,i dlatego nie ma nic wiecej!Jak narzekamy i nic nie robimy w tym kierunku,zeby miec,to nie bedziemy miec nic wiecej!Wszechobecna krytyka ale,jak ja to mowie,zza szyby.
Twierdzisz, że to co napisałem jest tylko i wyłącznie narzekaniem? Właśnie dlatego aby nikt tego nie nazwał tak zargumentowałem dlaczego, stwierdziłem stan faktyczny swoich własnych doświadczeń.

Cytuj
Jezeli nastawisz sie tylko na nie i wszystko u ciebie jest na nie,no to NIE!Co sie dziwic.
Twoje gadanie jest ograniczone, co mam mówić ale super jest normalnie czuje się jak w niebie i ignorować to że w rzeczywistości jest inaczej? A może mam założyć beret i udawać kolejnego mądrego polaka?

Ignorancja to jest najgorsza z wszystkich cech - według mnie. To że akurat wspomniałem o samych minusach nie oznacza że też, że nie ma plusów przecież, jeśli tak to odebrałaś, to źle mnie zrozumiałaś.


« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 12:40:29 wysłane przez Sventer » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 11, 2011, 12:41:22 »

Zupełnie inaczej wygląda świat z okien samolotu i tarasów modnych kurortów niż z okien odrapanych kamienic
wychodzących na brudne podwórka.
Jak wiemy, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na ogół. Choć niekoniecznie.  Mrugnięcie
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 11, 2011, 14:03:38 »

U mnie akurat punkt widzenia nigdy nie zalezal od punktu siedzenia.To tak na poczatku.Ale jezeli ktos patrzy z tej perspektywy,jego wola.A jezeli ktos mieszka w obdrapanej kamienicy,to niech nie patrzy i nie czeka na manne z nieba,tylko niech sie wezmie i cos w niej zmieni.Niech chocby pozamiata klatke schodowa,zeby bylo czysciej,nie tylko dla niego ale i dla innych!
Ale my caly czas czekamy tylko i patrzymy,tak jak powiedzialam przez szybe.Bo ktos musi przyjsci cos zmienic!Tylko kto przyjdzie i co zmieni jak TY nie chcesz nic zmianiac a tylko narzekac!No ludzie!
Nie wydaje mi sie,zeby moje gadanie bylo ograniczone.Ja tak widze swiat i otoczajaca mnie rzeczywistosc.To jest moje widzenie i powiem Ci,ze mam oczy ktorymi widze i mam uszy ktorymi slysze.Nie tak jak inni,jak to napisalam troche wyzej.
Pracuje za granica,to fakt,ale tylko dlatego,ze pracujac w kraju nie zarobilabym na oplaty nie mowiac o jedzeniu.Ale powiem Ci Marcin,ze z tych pieniedzy nie mam nic.Zrobie oplaty kupie zarcie a reszte kasy mam na pomoc ludziom,ktorzy tej pomocy potrzebuja.Znam takie rodziny,ktore nie moga sie odnalezc w zyciu,sa zagubione a maja dzieci,ktore tez chcialaby miec choc odrobinke wiecej nad to co maja.Nie potrafilabym pracowac tylko dla siebie!
Moje dzieci wciaz mi mowia,mamo zostaw to,na co ty pracujesz?Ale niestety nie potrafie!
Wiem,ze jak wroce to czekaja na mnie Ci,ktorzy tej pomocy potrzebuja.I to mnie cieszy.To jest dla mnie zycie!
Nie zrozumialam Cie Marcin zle.Wiem o co Ci chodzi.Wierz mi.
Sa w zyciu okresy,kiedy myslimy tak a nie inaczej.Sa okresy kiedy jestesmy starsi i tez moze nie myslimy tak jak poprzednio ale postrzegamy zycie inaczej.To co kiedys urastalo do rangi prablemu,teraz jest niczym i tylko sie smiac z tego naszego wczesniejszego okresu zycia.
Ja przynajmniej tak to odbieram,jezeli chodzi o moje zycie.
Uwazam,ze jezeli w spoleczenstwie jest przewaga ludzi starych,to jak ma byc?
A jezeli jest spoleczenstwo mlode to tak.Jak najbardziej.Inaczej patrzy na swiat i przede wszystkim chce duzo zmienic!To jest wlasnie to,mlodosc!
I tego brakuje w naszym kraju.Wiekszosc starych ludzi,brak mlodych a ci ktorzy sa mysla tylko o pieniadzach a nie o zmianach,bo tak akurat jest.Koniec komuny,poczatek kapitalizmu,ludzie nie potrafia sie odnalezc.Wiele milionow wyjechalo i to przede wszystkim mlodych ludzi i efekt jest jaki jest.
Podsumowujac:rozumiem Cie doskonale,nie krytykuje,ciesze sie,ze chcesz cos zmienic i dzialasz w tym kierunku!
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2011, 14:23:47 »

Cytat: Greta
Pracuje za granica,to fakt,ale tylko dlatego,ze pracujac w kraju nie zarobilabym na oplaty nie mowiac o jedzeniu.

No właśnie, i to jest określony punkt widzenia, który kazał Ci Greto wyjechać za chlebem.
Mimo, że w kraju chleb jest przez wielu wyrzucany na śmietnik.
Każdy ma swoją szybę, przez którą patrzy.

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2011, 14:33:34 »

Tak,zdecydowanie,ale ja nie nazwalabym tego moim punktem widzenia,tylko okreslona sytuacja gospodarcza mojego kraju,ktora to wymusila na mnie takie a nie inne dzialanie,a to jest roznica.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 11, 2011, 14:47:10 »

Kazdy zbiera to co zasieje.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

radiomms naszemaluchy obozyjenieckie schoolmonster panzerdivisiontiger