Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 10:15:39


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomysł: forumowy wypad na Ślężę  (Przeczytany 5174 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« : Luty 26, 2011, 17:16:35 »

Witam wszystkich po kolejnej nieobecności (praca magisterska, uczelnia, te sprawy).

Piszę nieco z marszu, bo wpadł mi pomysł. Mianowicie szukałem info do magisterki, i "dziwnym trafem" natrafiłem ponownie na Ślężę - mniejsza o to, jak i w jakim kontekście. Tak czy owak, owo natrafienie kolejny raz wzbudziło we mnie znajome uczucie wobec tego miejsca, jak i innych pogańskich miejsc kultu. I myśl: "Damn, czas tam wreszcie pojechać!".

Ale do meritum. W jakiejś bliższej przyszłości planuję wybrać się na Ślężę. Pomyślałem, że skoro jesteśmy tu na forum od kupy czasu, może warto byłoby zorganizować nieformalną, luźną wyprawę na Ślężę? Mniejsza o to, kto PCH ufa, a kto nie, jakby nie patrzeć Ślęża jest pewnego rodzaju zalążkiem całej sprawy, w dodatku niesamowitym miejscem w Polsce. Może więc po tych paru latach wspólnego "użerania" się ze sobą na forum, ciekawym pomysłem byłaby taka wspólna wycieczka do "punktu zero"?

Jeśli chodzi o termin, planowałem wypad wiosną (kwiecień-maj), lub latem (lipiec-sierpień). Niestety, PTTK na Ślęży jest zamknięte do odwołania, więc najlepszą bazą wypadową byłby Wrocław, z którego, z tego co mi wiadomo, można na Ślężę dość komfortowo dojechać. W dodatku, we Wrocku znajduje się zupełnie niedrogi i świetnie usytuowany dom wycieczkowy (jakieś 10 min drogi od dworca PKS), który byłby idealny na nocleg.

Cóż, propozycja została rzucona. Czekam na odzew (tudzież jego brak Język). Bardzo bym prosił jakiegoś uczynnego moderatora o wrzucenie tego posta w jakieś widoczne miejsce, bo szczerze, to nie wiedziałem, gdzie by go sensownie umieścić.

PS. Jak na razie cały pomysł jest w fazie kiełkującej idei. Wszelkie detale, terminy itd do ustalenia, zależnie od tego ilu chętnych by było.

Pozdrowienia Uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2011, 18:27:08 »

Witaj!
Ja uwazam ze pomysl jest super. Wybierajac termin spotkania nalezy brac pod uwage pogode, tak wiec pozna wiosna  lub lato. Mysle ze Janusz
bedzie osoba bardzo kompetentna , on napewno pomoze i doradzi w calej tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie. Rafaela
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2011, 21:07:47 »

Też stawiam na późną wiosnę lub lato. Jedynie odpadam w okolicach czerwca, bo mam obronę wtedy. Aha, i jakby się zebrała grupka, jak ustalimy ewqwentualny termin i będzie się zbliżał, to trzeba wcześniej porezerwować miejsca do spania, bo z doświadczenia wiem, że we Wrocku bywa z tym krucho (w sensie, trzeba co najmniej ze 2-3 tyg wcześniej załatwiać).
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 27, 2011, 10:42:31 »

Jestem za Uśmiech już dawno temu podałam taki pomysł,ale nikt wtedy nie zareagował.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2011, 18:45:48 »

Pomysł dobry. Uśmiech
W Sobótce są ciekawe oferty.
http://www.dompielgrzymasobotka.pl/index.html blisko dworca autobusowego
http://wiezyca.pttk.pl/cennik.htm najtaniej, niedaleko od centrum miasta.

Można znależć kwatery w samym centrum masywu.
http://meteor.turystyka.pl/podmodrzewiami-sulistrowiczki,sulistrowiczki.html
http://www.sulistrowice.eu/cennik.html
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2011, 19:09:58 »

Hej, a może w okresie świąt?
Każdy ma wówczas czas wolny, a rodzinne święta na Ślęży to i oryginalne i pożyteczne.
I tradycja utrzymana i choć raz nieco odmiennie.
Piszę o tym okresie, bo chyba wówczas będę na tej górce. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2011, 20:17:05 »

U mnie święta niestety odpadają. Braciak przyjeżdża z UK, a potem ja jadę do niego. W dodatku niebezpiecznie blisko mojego przewidywanego terminu obrony Smutny Stąd jeśli o mnie idzie, to raczej też wakacje. Ewentualnie (aczkolwiek to zależy, kiedy dokładnie będę mieć obronę) w przesilenie letnie?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum wild-reign truegaming madex fifa11