Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 22:12:41


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: USTAWIENIE PLANET W JEDNEJ LINI 2012 itd..  (Przeczytany 47803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #25 : Listopad 28, 2012, 19:49:14 »

To wiedziałem, byłem ciekaw Twojego/innych forumowiczów zdania...
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Listopad 28, 2012, 19:52:14 »

Podpuszczać to my, ale...
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #27 : Listopad 28, 2012, 20:10:05 »

Nie rozumiem dlaczego zadanie konkretnego pytania, ściśle związanego z prezentowaną treścią może być postrzegane jako... podpuszczanie. Podpuszczanie do czego? Co miałoby wyjść na jaw?
Przepraszam, że uważałem, że możesz mieć własne zdanie nt. treści które sam prezentujesz/piszesz. Postaram się to zapamiętać, chociaż powinienem to już wiedzieć na podstawie poprzednich "próbek": przeklejać - tak, wypowiadać się - nie. Ok
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 20:13:10 wysłane przez arteq » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Listopad 28, 2012, 21:02:32 »

A nie prościej napisać, co się wie, a nie "badać" innych?
Kończymy offa.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #29 : Listopad 28, 2012, 21:27:11 »

Napisałem, ale wciąż chodzi o tę nieszczęsną rzetelność informacji i powód ich prezentowania.
Tyle.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Listopad 28, 2012, 23:17:04 »

To ostatnie to domena autorów i tam pytaj.
Gdyby zastosować twoje zasady to w gazetach i telewizji byłyby tylko nekrologi i prognozy pogody.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 29, 2012, 09:01:01 »

I że tak powiem, w kontekście powyższego, czy można obwiniać tłumacza książki za jej treść. I wyszło mi po zastanowieniu (może nie głębokim, ale jednak), że nie można. Tłumacz robi to za kasę, podobnie niejaki użytkownik o nicku blueray21 (czemu się mi to kojarzy z moim odtwarzaczem ?) czerpie z tego tłumaczenia przynajmniej dwie korzyści (choć mniemam, że mógłbym ich znaleźć więcej):

korzyść 1 - wzrasta jego poziom znajomości i władania językiem nam obcym,
korzyść 2 - wzrasta poziom lubienia go przez użytkownika barneyos.

I mimo wszystko chyba jednak poziom korzyści jest większy od poziomu niekorzyści.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 29, 2012, 09:15:42 »

dla jednych to tylko ezoteryczne bajanie,-
tak jak dla innych religijne bajania Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 29, 2012, 10:01:54 »

Fakt, różnica jest subtelna - jedna literka e, a na końcu jest oczko, którego w naszych emoto-ikonkach nie ma.
Jednak ten nick z założenia nie pochodzi od nazwy odtwarzacza, tylko odrębnych słów niebieski promień, a z czym to się komu skojarzy to już nie moja sprawa i nie narzucam interpretacji.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #34 : Listopad 29, 2012, 10:21:32 »

Ok, z taką subtelną różnicą, że w przypadku tłumacza sprawa od początku jest jasna. Ewentualnie możemy podyskutować o etycznych aspektach tłumaczenia pewnych treści, ale to nieco poboczny wątek, chociaż bardzo ciekawy.

Dlatego zapytałem wprost np. Blueraya jak odnosi się do tekstów które sam zamieszcza i jaki ma w tym cel - co go do tego skłoniło. Niestety odpowiedzi nie usłyszałem, co najwyżej jakieś wstawki o podpuszczaniu...

Natomiast na sposób i rodzaj prezentacji na tym forum patrzę pod nieco innym kątem, szerszym. Otóż, przypuszczam na granicy z pewnością, że na to forum zagląda sporo osób które szukają informacji bądź weryfikacji już posiadanych (taki np. jest mój cel bytności na tym forum - sprawdzić czy to co wiem i uważam za prawdziwe jest takowe w rzeczywistości oraz poszerzanie wiedzy/zwiększanie informacji) i często - czego dowodem byli niektórzy forumowicze - wszystko łykają jak mała foczka ryby. W pierwszym zachwycie w ogóle nie zastanawiają się nad treścią, a potem... często jest już za późno, bo chyba się zgodzimy, że powinno nam zależeć na przyjmowaniu informacji prawdziwych, a nie kłamliwych.
Sposób i forma prezentacji pewnych informacji  na tym forum stwarza wrażenie/nakazuje wierzyć, ze jest to bezdyskusyjna prawda, a jak widać na niektórych obrazkach (np. ustawienie planet w jednej linii 21.12.2012) że jest kłamstwem, naciąganie. I - bazując na tym konkretnym przypadku - gdyby ktoś nie zadał sobie minimum trudu, nie sprawdził tego i nie napisał, że coś takiego nie będzie mieć miejsca to całkiem prawdopodobnie, że sporo osób przyjęłoby to za pewnik i dalej rozgłaszało te wiadomości, a chyba nie zależny nam - być może naiwnie teraz przypuszczam - aby rozpowszechniano fałszywki?

Songo, dlatego należy uważnie się przypatrywać aby z maksymalnym prawdopodobieństwem ocenić czy to bajdurzenie czy też nie. Dlatego rodzą się wtedy pytania... na które jedni odpowiadają bez uników, a inni... wiją się unikając odpowiedzi.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Listopad 29, 2012, 11:01:58 »

Poza KK nie ma takiego miejsca, gdzie istniałaby jedna prawda.
Póki co jest wolność słowa i wypowiedzi (przynajmniej deklarowana), którą właśnie próbujesz ograniczać w ramach swoich poglądów.
Zamiast atakować swoich kolegów z forum, czy tłumacza po prostu zdementuj wiadomość - szybkie i skuteczne.
Właśnie potwierdziłeś moje poprzednie stwierdzenie, że chciałbyś z forum zrobić "szkołę". "To se ne da pane Hawranek".
W co drugim poście tutaj jest trąbione, aby zajmować się SWOIM rozwojem, a nie innych - oni mają swoje tempo.
Powody wstawiania różnych informacji tutaj są różne i nie ma żadnego sensu ich dociekać i wchodzić na osobiste ścieżki.
To nie jest studium psychologiczne.
Bardzo dobrze, że Songo umieścił ten tekst. I nie ważne jaki miał motyw, nie będę dociekał, w przeciwieństwie do ciebie.
Ale ty, "wiedząc" , zamiast sprostować treść, zaatakowałeś kolegę. W ten sposób, zamiast jednego posta poleciało kilkadziesiąt zbędnej dyskusji.
Jeżeli już chcesz tu robić za "strażnika" "wiedzy" lub "niewinnych" to rób to merytorycznie, a nie retorycznie i personalnie.
I jeszcze raz: To nie jest studium psychologiczne użytkowników. Krótko: czyjaś motywacja to nie twój interes.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #36 : Listopad 29, 2012, 20:02:32 »

Blueray, wskaż mi gdzie w jakimkolwiek swoim poście napisałem "masz się zamknąć" lub "masz już nic nie pisać" - jak sam piszesz "szybko, skutecznie i merytorycznie". Potrafisz to zrobić? To zrób - pokaż cytat. Czy może znowu uciekniesz za milczenie lub "podpuszczanie"...
 
Nie ma mowy o rozwoju jeżeli opierasz go na kłamstwie, kłamliwych informacjach które bierzesz za prawdę. Mój rozwój to właśnie bazowanie na możliwie rzetelnej wiedzy, gdy mi coś nie gra to mówię wprost i proszę o wyjaśnienia. Problem w tym, że bardzo rzadko "wiedzący" chce się wtedy wypowiadać.

Wybacz ale ja zamierzam dociekać jakimi powodami kto się kieruje, bo moim zdaniem to dosyć ważne i wiele razy uratowało mnie przed daniem wprowadzić się na manowce. Zbędne posty? A dlaczego to? Wszak rzucały coraz szersze światło na sytuację, a jeżeli miało być krótko - wystarczyło powiedzieć: sorry, rozpędziłem się, nie sprawdziłem i wyszło powtórzenie nieprawdziwych informacji" - to wszystko. Proste i skuteczne. Ale cholernie ciężko na tym forum wielu osobom, które to pretendują do miana posiadających wiedzę (i chyba chodzi właśnie o chorobliwą niechęć do skalania wyidealizowanego wizerunku), aby przyznały się do błędu, potknięcia, pomyłki. Może po tych całych postach ktoś zastanowi się zanim ślepo przyjmie każdą zamieszczoną na tym forum informację jako bezdyskusyjną prawdę.
I nie wstawiaj mi tutaj dążenia do tworzenia szkoły - jedyne na czym mi zależy to przekazywanie/otrzymywanie informacji prawdziwych/maksymalnie sprawdzonych - więc racz mi odpowiedzieć co w tym złego bądź niewskazanego?

Blueray - nie zarzucaj mi braku merytorycznych wypowiedzi - bo wszak wypowiedź była merytoryczna- powołałem się na dostępne programy i ogólnie dostępne dane nt. ruchu poszczególnych planet, a do tego wiedząc, że nie pozjadałem wszystkich rozumów, poprosiłem o podanie Waszych źródeł, tego na czym Wy bazowaliście... i co? Ano w zamian wstawki o podpuszczaniu, więc kto jest a kto nie jest merytoryczny?

Cały "problem" leży w tym, że wiele osób kreuje się na zorientowanych, a tak naprawdę ma średnie pojęcie o tym co pisze. Często zadając pytania, a nie od razu stwierdzając i dowodząc, że napisano bzdury daję autorowi szansę aby zreflektował się i wyszedł z twarzą...
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 20:10:31 wysłane przez arteq » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Listopad 29, 2012, 20:22:28 »

Zamiast napisać co i jak, to w innym wątku zaatakowałeś songo - po co? Chyba jednak dociekasz powodów, bo inaczej sprostowałbyś informację. A tak naprawdę każdego tu "sprawdzasz", mógłbym po kolei wylistować nickami z kilku dni, ale szkoda mi czasu, a ochoty brak. To twoja misja chyba, obniżać wartość innych i promować swoją wizję świata, a przynajmniej tego forum, no i siebie oczywiście. Tym razem to moja ocena, choć staram się ich unikać, ale zrobiłem ten wyjątek, żebyś coś zrozumiał.
To definitywny koniec dyskusji, bo zrobiłeś już z tego swój bełkot, plączesz się, i to nie jest w temacie.

Edit: P.s. Pisz do autorów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 20:24:05 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 29, 2012, 20:31:37 »

To w końcu będzie 21 grudnia 2012 to sławetne ustawienie planet, czy nie?   Chichot
Bo mi nie chce się sprawdzać.  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 29, 2012, 20:40:29 »

Zamiast napisać co i jak, to w innym wątku zaatakowałeś songo - po co? Chyba jednak dociekasz powodów, bo inaczej sprostowałbyś informację. A tak naprawdę każdego tu "sprawdzasz", mógłbym po kolei wylistować nickami z kilku dni, ale szkoda mi czasu, a ochoty brak. To twoja misja chyba, obniżać wartość innych i promować swoją wizję świata, a przynajmniej tego forum, no i siebie oczywiście. Tym razem to moja ocena, choć staram się ich unikać, ale zrobiłem ten wyjątek, żebyś coś zrozumiał.To definitywny koniec dyskusji, bo zrobiłeś już z tego swój bełkot, plączesz się, i to nie jest w temacie.Edit: P.s. Pisz do autorów.
i jak widzę to wszystko w temacie merytorycznych wypowiedzi. ok, niech będzie.
nie wartość innych lecz rzetelność informacji podawanych...

Ptaku... to zależy kogo chcesz posłuchać  ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 20:42:19 wysłane przez arteq » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 29, 2012, 20:47:32 »

To było w innym wątku, ale "sprawdzający" udowodnili, że nie, przynajmniej w/g tych ich możliwości sprawdzenia lub "wiedzy", które mieli.
Niestety nikomu nie chce się poczytać "bukwami", o co chodziło autorowi tamtego artykułu. Czy to typowa dezinformacja i siewca strachu, czy jakieś niedoskonałości np. tłumaczenia, co w sumie i tak można uznać za nie ważne.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #41 : Listopad 29, 2012, 20:51:22 »

To było w innym wątku, ale "sprawdzający" udowodnili, że nie, przynajmniej w/g tych ich możliwości sprawdzenia lub "wiedzy", które mieli.
Skoro sugerujesz, że się myliłem bądź nie posiadałem pełni instrumentów do oceny - to przedstaw gdzie się pomyliłem jak również i swoje środki badawcze.
Niestety nikomu nie chce się poczytać "bukwami", o co chodziło autorowi tamtego artykułu. Czy to typowa dezinformacja i siewca strachu, czy jakieś niedoskonałości np. tłumaczenia, co w sumie i tak można uznać za nie ważne.
Że co? - wszak zadawałem liczne pytania dlaczego, w jakim celu to zostało zamieszczone...
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 29, 2012, 20:57:17 »

To była odpowiedź dla ptaka i czytaj ze zrozumieniem. Z tobą już nie dyskutuję!
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #43 : Listopad 29, 2012, 21:15:55 »

Ok, ale w kwestii formalnej - nie możesz przerwać czegoś co nie miało miejsca, nie nastąpiło, nie rozpoczęło się - Ty nigdy ze mną nie dyskutowałeś...
Dziękuję.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #44 : Listopad 30, 2012, 00:00:41 »

Hmm... "A brat bratu będzie wilkiem", czy jakoś tak. Widzę, że jednak pewna przepowiednia powoli się spełnia, ale bynajmniej nie chodzi tu o Majów. Niestety... Zawstydzony
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #45 : Grudzień 02, 2012, 09:02:02 »

o tu kolezka ma jakis program to chyba bedzie Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=MdD6k9ZW9TY
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Grudzień 02, 2012, 11:32:44 »

Trudno powiedzieć jakim softem się facet posługuje i co przedstawia, nie wyświetla dat, albo ich nie widać. Ostatnie ustawienie chyba 5 planet w linii było gdzieś w lipcu, czy sierpniu 2011 roku.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Grudzień 03, 2012, 06:08:32 »

Planetarny Palec Losu na 21 Grudnia
by stefan

Genialni Majowie nie mieli teleskopów, ale w jakić sposób wiedzieli jak przewidzieć niezwykły układ czterech planet w dniu 21 grudnia 2012. Na stronie  astrologa Quimeta-
http://www.colinandrews.net/2012-AlanOuimet2.html
 z niezwykłą karierą w FBI i świeckim zakonie franciszkanów, znalazłem ten intrygujący opis tej planetarnej konfiguracji, od której zacznie się nowa epoka dla świata. W luźnym tłumaczeniu:
 “Horoskop na 21 grudnia jest zdumiewający i nawet dla doświadczonych astrologów, jest niesamowity.Tak czy inaczej Kalendarz Majów przepowiedział na ten dzień globalne społeczne, cywilne i wojskowe zamieszki i dogłębne zmiany w naszym postrzeganiu dzisiejszego świata. W pewnym sensie będzie to początek zagłady wiele zmurszałych systemów, przyzwyczajeń, nawyków i narodziny nowych parygmatów. Możliwy rozpad wielu religijnych wierzeń, autokratów, teokratów, demokracji i kapitalizmu. Zmiany będą trudne i bolesne dla tych, którzy będą się im opierać, Dla tych, którzy powitają zmiany z ulgą i nadzieją, wibracje energii świadomości staną się szybsze aby ułatwić im przystosowanie się do koniecznych zmian. Niezwykłe połączenie czterech planet – Jowisza, Saturna, Urana i Plutona – jesz znane od dawna jako Palec Boży albo Palec Losu. “najlepsza definicja tej konfiguracji została podana przez astrologa Bil Tierney (Dynamika Analizy Aspektów), w którym opisuje on jako “dojście dona rozwidlenia dróg. i konieczność pójścia w jednym kierunku, a nie innym nie wiedząc, dokąd będzie on prowadził “. Ponadto, jest on symbolem” niedostrzeżonej konieczności “nagle wybuchającej po wielu latach fermentowania.” Nie musimy długo czekać, chociaż ten rozpad wielu ikon and celebrytów i gnuśnych zwyczajów jest już w toku od kilku tygodni. Z nadzieją na lepsze jutro.

http://znaleziska.wordpress.com/2012/12/01/planetarny-palec-losu-na-21-grudnia/

czyli od dziś..

Precesja równonocy - 02 grudnia 2012 a 3 grudnia

Precesja równonocy odnosi się do obserwacji zjawisk obrotu niebios, cyklu, który obejmuje okres (w przybliżeniu)25920 lat, w ciągu tego czasu konstelacje wydają się powoli obracać  wokół Ziemi, na zmianę na rosnąco za wzrost Słońca na równonocy wiosennej.
Precesja równonocy = 25.920 lat = (360 ° obrót)
Jeśli niebo jest podzielone na 12 gwiazdozbiorów: ( 25920 / 12 = 2160)
Prędkość światła
Prędkość światła w próżni jest 300.000 kilometrów na sekundę, to światło, w słoneczne dni, obejmuje 25.920 mln km.
EWOLUCJA Ziemi wokół Słońca
Obrót Ziemi wokół Słońca, prędkość Ziemi jest 30 km na sekundę i obejmuje25920 00 km dziennie. To jest sto razy więcej niż liczba lat Wielkiego Roku Kosmicznego.
Średnica Słońca
Scared liczba 33,333333333 x 25920 = 864000 co równa średnicy Słońca w mil.
RADIUS księżyca
25.920 dzielone przez 24 = 1080 mila która jest promieniem księżyca.
Podjąć ją dalej ....
Istnieją 25920 Protokoły z 03 grudnia 2012, 11:11 do grudnia 21, 2012, 11:11.
W dniu 3 grudnia 2012 o 11:11 GMT:
Jest planetarne wyrównanie Saturna Wenus i Merkurego, które odpowiada bezpośrednio z pozycjonowaniem na szczycie trzech (3) egipskich piramidach w Gizie.

25.920 to bardzo ciekawy i silny numer[/size]
www.2012indyinfo.com link do artykułu- http://2012indyinfo.com/2012/12/01/precession-of-the-equinox/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 12:51:23 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #48 : Grudzień 03, 2012, 13:51:30 »

To może jakieś realne foto, a nie tylko fantazyjna wstawka z Photoshopa? Chichot
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Grudzień 03, 2012, 13:58:35 »

Sprawdzam? Jak może być realne foto jeśli zjawisko występuje raz na 2737 lat?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 everyone funnybunny ganghg smallskill