Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 12:15:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CIekawostki z AstroVera.com  (Przeczytany 10668 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Gość
« : Listopad 14, 2008, 15:18:25 »

Area 51 Scientist Speaks

Dr. Dan Burisch.  Navy Captain, Micro-Biologist and Area 51 Researcher wants to come clean about what he knows.

Dan has worked extensively for Majestic 12 and the Government at the top secret Area 51 since 1986.  He's seen and worked with extra-terrestrials, extra-dimensional portals (stargates) which allow the user to see the future and has recently discovered the mysterious Ganesh Particle which appears to be the spark of all Universal life.
The two factions

Majestic 12, the quasi-governmental group that Harry Truman created after the Roswell incident, maintains full control over the research related to anything and everything extra-terrestrial.  The group (now known officially as the Committee of the Majority) is highly comparmentalized and maintains a strict "Need To Know" philosophy.  It is said that the group even decides what the President of the United States needs to know about their research - even though their research is conducted at government facilities such as Area 51.

Całość z filmami:

http://www.astrovera.com/conspiracy/majestic-12/45-majestic-12/54-dan-burisch.html

Zapisane
Andaren
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 14, 2008, 15:20:35 »

To jest polskie forum! Zły
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 14, 2008, 15:21:15 »

Eksperymenty naukowców sprowadziły z równoległego wszechświata "potworka"?

Montauk - Monster From Another Dimension


The internet is abuzz with speculation about the Montauk Monster.  For the few of you who don't know, the monster is a creature that washed ashore in Montauk, New York July, 2008.

Even though the creature is clearly something never seen before, people have tried to classify it within their own fields of experience.  Some say it's a racoon, others say pit bull, and a few even think it's a sea turtle.
Clearly it is none of the above.

Całość:

http://www.astrovera.com/science/time-travel/35-time-travel/51-montauk-monster.html


Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 14, 2008, 15:22:40 »

To jest polskie forum! Zły

A jeśli to NIE ISTNIEJE PO POLSKU, to znaczy, że nikt nie ma prawa się dowiedzieć tych rzeczy?

Lepiej wrzucać, bo jak kogoś "weźmie"" to może streści całość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 15:23:37 wysłane przez Leszek » Zapisane
Andaren
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 14, 2008, 15:25:08 »

Ma prawo ale może przynajmniej może pofatygowałbyś się skoro to już tu wrzucać przedstawić w polskiej wersji przynajmniej część tego, wstęp?

Jeżeli naprawdę ci zależy na tym aby ktoś to w ogóle przeczytał i zobaczył to się trochę postaraj bo takie tematy anglojęzyczne są olewane przez forumowiczów...

PS: Nie traktuj mnie jak wroga Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 15:26:27 wysłane przez Andaren » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 14, 2008, 15:27:51 »

Wrzucam, bo kogoś może zainteresować. Jak nie, to nie widzę problemu.
Poczułem, że mam wrzucić. Pewnie to był "podświadomy chanelling" z gwiazdozbioru Łabędzia... :-D

Ledwo starcza mi czasu, aby to w ogóle wrzucić......
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 15:28:35 wysłane przez Leszek » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 14, 2008, 16:27:49 »

Leszku, wybrałeś mało interesujące fragmenty. Postaram się szybko przetłumaczyć te, które wrzuciłeś:
Dan Burisch pracuje dla Majestic 12 i dla rządu w ściśle tajnej strefie 51 od roku 1986. W pracy miał do czynienia z portalami, które umożliwiają użytkownikowi zobaczenie przyszłości. Niedawno odkrył tajemniczą cząstkę Ganesh, która mogła dać początek życia we wszechświecie.
Majestic 12 to rządowa grupa, którą stworzył Harry Truman po incydencie w Roswell, która utrzymuje pełną kontrolę nad badaniami związanymi ze wszystkim, co pozaziemskie. Mówi się, że grupa ta może nawet decydować o tym, co należy powiedzieć prezydentowi USA o badaniach, a czego nie.
Internet jest pełen spekulacji na temat potwora z Montauk. Dla niedoinformowanych - potwór został znaleziony na plaży w Montauk, Nowy Jork w 2008 roku.
Pomimo, że stworzenie to wydaje się być czymś, z czym się do tej pory nie spotkano, ludzie starają się je sklasyfikować na podstawie ich własnych doświadczeń. Jedni twierdzą, że to szop, inni, że to pit bull, a jeszcze inni myślą, że to żółw morski.
Oczywistym jest jednak, że to żadne z powyższych.

A teraz postaram się jeszcze skrócić artykuł, do jakiego podałeś link.
Mało kto wie o tajemniczej historii miejsca, w którym stworzenie zostało odnalezione. W Montauk było laboratorium rządowe, w którym pracowano nad teoriami związanymi z Eksperymentem Filadelfia. Zajmowano się tam podróżami w czasie, teleportacją i ekploracją innych wymiarów. Fizycy kwantowi doskonale wiedzą, że taka eksploracja wiąże się z otworzeniem okna z naszego świata do innego, a wówczas istnieje możliwość, że byty z innych wymiarów przedostaną się do naszego.
Po tym jak owe laboratorium zostało zamknięte, a tunele znajdujące się pod nim, zostały zalane betonem, rząd otworzył niedaleko tego miejsca następne laboratorium, którego celem były przeprowadzane na zwierzętach testy.
Istnieje więc przypuszczenie, że potwór z Montauk jest wcześniej nieznanym nam stworzeniem, które dostało się do naszego świata poprzez stworzony przez naukowców portal.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 17:06:38 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 14, 2008, 16:38:49 »

.... albo jednym z wielu efektow eksperymetow genetycznych ktore sa prowadzone na ziemi. zapewne nie wydostal sie przypadkowo , ma okreslony cel. Jaki? A jakie reakcje wywoluje zobaczenie go? Czego oczekujemy na wskutek naszych mysli? wiekszych , praw kontroli , wiekszej swobody dzialalnosci pewnym sluzbom, itp......

Kiara Płacz Płacz Płacz Płacz

Dzieki za przetlumaczenie tekstu. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 16:55:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 14, 2008, 16:43:28 »

Nie ma za co. Ja też uważam, że może to być efekt eksperymentów naukowców. Nie wiem tylko, czy ujrzał światło dzienne celowo czy nie.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Leszek
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 14, 2008, 16:53:36 »

Ja
Dan pracuje dla Majestic 12 i dla rządu w ściśle tajnej strefie 51 od roku 1986.
Janneth, dzięki. Ładnie tłumaczysz.. 
Po prostu wrzuciłem początek tekstu...
Dodaj może do tekstu, że chodzi o dr DANA BURISH'a,
bo jeszcze pomyślą, że chodzi o Dana WIntera....
Swoją droga tłumaczenie pewnego starszego już filmu Wintera (Purpose of DNA) jest prawie na ukończeniu.
Kompiluję jeszcze co nieco o jego podstawowej idei fraktalności, co wrzucę do wątku o świętej geometri. Film nie jest łatwy i mam nadzieję, że to co napiszę przyda się co niektórym zainteresowanym.

P.S
Może zechciałbyś pomóc w tłumaczeniu jego nowszych filmów lub jednej książki?
Title: "IMPLOZJA: sekretna nauka o ekstazie i nieśmiertelności"
W oryginale:
"IMPLOSION: Secret Science of Ecstacy and Immortality"
http://goldenmean.info/consciouskids/

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 17:08:29 wysłane przez Leszek » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 14, 2008, 17:10:40 »

Leszku, już poprawiłam, tłumaczyłam to dość szybko i po prostu zapomniałam, że należało by dodać nazwisko Uśmiech
Odnośnie pomocy w tłumaczeniu - trochę się boję, że nie sprostam z czasem, ale mogę spróbować, zawsze to coś więcej.
Odnośnie filmu - są przynajmniej angielskie napisy? Ze słuchu będzie to pewnie trwało dłużej i nie wiem, czy dam sobie radę ze wszystkim.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Leszek
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 14, 2008, 17:21:56 »

Odnośnie pomocy w tłumaczeniu - trochę się boję, że nie sprostam z czasem, ale mogę spróbować, zawsze to coś więcej.
Odnośnie filmu - są przynajmniej angielskie napisy? Ze słuchu będzie pewnie trwało dłużej i nie wiem, czy dam sobie radę ze wszystkim.
Dzięki za poprawkę.
Mogłem się domyśleć, że janneth, to kobieta.... Mrugnięcie

Niestety, nie ma napisów w filmach. W tej chwili tworzymy polskie odpowiedniki "danowskich pojęć", bo on ma bardzo specyficzny i dość hermetyczny język. To trochę jak z tym niemieckim i piszącym po niemiecku filozofem  - Martinem Heideggerem, o którym mówiono, że trudno się go przekłada na języki obce, a najtrudniej na ... niemiecki.... Mrugnięcie

A może zerknij na spis treści tej książki. Może jakis rozdział ci podpasuje?
Jeśli tak, to fajnie. Wtedy, jak spotkasz "dziwne" wyrazy i frazy, to daj znać.
Jeśli Ci nie podpasuje, to nie ma sprawy.
Wyślę Ci mojego maila na PW.
Pozdrawiam i... muszę lecieć.

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 17:23:23 wysłane przez Leszek » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 14, 2008, 17:27:17 »

Dobrze, przejrzę spis, poczytam i powiem Ci, czy dam radę i ewentualnie z czym. Ale liczę na pomoc w razie niezrozumiałych dla mnie pojęć.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
radoslaw
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 14, 2008, 19:23:09 »

Coś dla oczu
http://www.youtube.com/watch?v=3T9yIBz7qMA
http://www.youtube.com/watch?v=voYnNegWsFE&feature=related
związane z tematem Montauk (gdzie brało udział 300tys przypadkowych ludzi, przeżyło około 3 tys).
pozdrawiam

p.s. Janneth jak dasz radę ruszyć Wintera będziesz błogosławiona:)
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 15, 2008, 10:47:31 »

No to jeszcze Montauk:
http://www.bibliotecapleyades.net/montauk/filadelfia_video07.htm

Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 15, 2008, 14:16:35 »

Może się powtarzam, ale gdyby tak coś po polskiemu. byłoby fajowo.
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 15, 2008, 14:26:13 »

Jeżeli naprawdę ci zależy na tym aby ktoś to w ogóle przeczytał i zobaczył to się trochę postaraj bo takie tematy anglojęzyczne są olewane przez forumowiczów...
nie prawda
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 15, 2008, 14:57:06 »

Septera,
należysz do tej mniejszej części forumowiczów, którzy śledzą te angielskie linki. Widocznie czujesz się na tyle mocny w tym języku, że nie przeszkadza Ci to.
Andaren jednak ma rację. Ci, którzy nie znają owego języka po kilku takich wizytach na podobnych stronach, po prostu sobie to odpuszczają.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 15, 2008, 15:06:05 »

Ja nie znam angielskiego, prosze wiec o tlumaczenia tych co moga przetlumaczyc te teksty. Coś Uśmiech
Kiara
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 20, 2009, 17:36:35 »

Cytuj
Majestic 12 to rządowa grupa, którą stworzył Harry Truman po incydencie w Roswell, która utrzymuje pełną kontrolę nad badaniami związanymi ze wszystkim, co pozaziemskie. Mówi się, że grupa ta może nawet decydować o tym, co należy powiedzieć prezydentowi USA o badaniach, a czego nie.
Internet jest pełen spekulacji na temat potwora z Montauk. Dla niedoinformowanych - potwór został znaleziony na plaży w Montauk, Nowy Jork w 2008 roku.
Pomimo, że stworzenie to wydaje się być czymś, z czym się do tej pory nie spotkano, ludzie starają się je sklasyfikować na podstawie ich własnych doświadczeń. Jedni twierdzą, że to szop, inni, że to pit bull, a jeszcze inni myślą, że to żółw morski.
Oczywistym jest jednak, że to żadne z powyższych.

Tak, to oczywiste.
tyle, że imho wówczas w majestic 12 nastąpił wypadek i ktoś stracił życie. Stąd stworzono upozorowane obraz "potwora". To czysta fikcja do opisu zdarzeń niematerialnych, a jednocześnie zaczatek podstawy próby odtworzenia operatora M12.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

telenovelasmundo pifpaf kalinowatyper mexicas devilssoldiers