Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 01:50:11


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trudności techniczne  (Przeczytany 69481 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Październik 27, 2011, 21:40:20 »

Czy zauważyliście, ze niemal 4 godziny nie mieliśmy dostępu do forum? Szok
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2011, 22:18:22 »

Ano właśnie Smutny Czyżby siły WYŻSZE Niezdecydowany
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 22:19:32 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2011, 23:28:01 »

No właśnie ! a ja myślałam że to moj komp ,a może to przez tematy które tu poruszamy ? Pewnie jestesmy dla kogoś niewygodni  Z politowaniem
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2011, 00:17:11 »

Czy zauważyliście, ze niemal 4 godziny nie mieliśmy dostępu do forum? Szok

To byly mary i czary.  a ja myslalam , ze dostalam bana na wlasne zyczenie bo -wysylajac posta , umiescilam w nim -cos o banie- za chwile nie moglam wejsc na forum  Chichot Chichot Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2011, 07:11:25 »

Ja tez mialam klopoty.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 28, 2011, 11:43:44 »

No właśnie ! a ja myślałam że to moj komp ,a może to przez tematy które tu poruszamy ? Pewnie jestesmy dla kogoś niewygodni  Z politowaniem
Skąd ja wiedziałem, że ktoś wyskoczy z taką teorią. Więcej pokory.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 28, 2011, 11:54:38 »

była awaria serwera, bo inne darmowefora też nie działały,-
a kto za tym stoi, i czego się boi..??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 28, 2011, 19:16:06 »

No właśnie ! a ja myślałam że to moj komp ,a może to przez tematy które tu poruszamy ? Pewnie jestesmy dla kogoś niewygodni  Z politowaniem
Skąd ja wiedziałem, że ktoś wyskoczy z taką teorią. Więcej pokory.
Oj tam ,oj tam Arteq ty to zawsze bierzesz wszystko na poważnie ? Trochę więcej luzu  Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Październik 28, 2011, 20:26:33 »

Na szczęście mamy teraz mniej takich "niespodzianek" niż na starym forum, jednak może warto zacząć myśleć o czymś bezpieczniejszym?

Cytat: Laguna
color=blue]  a ja myslalam , ze dostalam bana na wlasne zyczenie bo [/color]

A Ty od razu tak czarno?
Na "bana" trzeba sobie nieźle zasłużyć. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 20:31:58 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 28, 2011, 21:59:36 »

Na szczęście mamy teraz mniej takich "niespodzianek" niż na starym forum, jednak może warto zacząć myśleć o czymś bezpieczniejszym?

Zawsze lepiej zapobiegac niz leczyc  Uśmiech



A Ty od razu tak czarno?
Na "bana" trzeba sobie nieźle zasłużyć. Mrugnięcie
[/quote]

To chyba dobra wiadomodc Dariusz  Chichot
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 28, 2011, 23:10:42 »

Na szczęście mamy teraz mniej takich "niespodzianek" niż na starym forum, jednak może warto zacząć myśleć o czymś bezpieczniejszym?
Czy ja wiem - bo na nieco ponad rok to może juz się i nie opłaci :]
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 14, 2012, 19:45:57 »

Na szczęście mamy teraz mniej takich "niespodzianek" niż na starym forum, jednak może warto zacząć myśleć o czymś bezpieczniejszym?
Czy ja wiem - bo na nieco ponad rok to może juz się i nie opłaci :]

Rok nie rok.
Kolejny minus "darmowych for" to fakt, że mogą nam mącić w szeregach wedle ich (właściciela serweru) życzenia.
Najświeższy przykład.
Starałem się utrzymywać liczbę zarejestrowanych forumowiczów na poziomie 400 (z małym marginesem w lewo lub w prawo), a tu "masz ci babo placek", góra zredukowała nasze szeregi do 277 forumowiczów. I żeby uczynili to z głową ale wywalili wszystkich nowo zarejestrowanych, a pozostawili tych, których sam sukcesywnie usuwałem czyli osoby, które nie odwiedzały forum najdłużej.
Mam teraz niezły ambaras, bo ci wszyscy, którzy pozakładali konta, a zostali usunięci mogą mieć pretensje i nie będą pomstować na tych od serwera, a na administracji.
Myślę, że powrócą.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 17, 2012, 13:52:58 »

takie są niepisane prawa tego z którego usług (bezpłatnie) korzystasz Mrugnięcie
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Maj 10, 2012, 16:48:56 »

Ponownie powtórzył się ten sam problem, który sygnalizowałem w poprzednim poście. Znów wykasowali nam kilkudziesięciu forumowiczów i może nie byłoby w tym nic dziwnego, bo może i serwer "darmowych for" nie wytrzymuje ale dlaczego skurczybyki usuwają aktywnych forumowiczów. Otrzymałem zgłoszenie, że usunęli również konto >JAN'a<.

Cytat: stolo
takie są niepisane prawa tego z którego usług (bezpłatnie) korzystasz

Może i tak ale jest to wkurzające. Smutny


Edycja:

Przejrzałem forum i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dzieje się tu coś dziwnego.
Usunięcie profilów forumowiczów również tych aktywnych może i można zwalić na karb właścicieli "darmowych for" ale usunięcie wszystkich postów i wątków >JANA< podpada już pod krecią robotę.
Po usuniętych forumowiczach zawsze zostają ich posty, zaś w tym przypadku wyczyszczono bardzo skutecznie jego treści. Nie usunięto do "śmietnika", a wymazano.
No chyba, że ja coś przeoczyłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 20:56:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 03, 2012, 20:14:37 »

Jak widać ilość użytkowników robi różnicę dla administratora serwera.
W związku z tym wskazane byłoby szybkie usunięcie ok 50 użytkowników, w/g znanych kryteriów, bo jak widać "oni" robią to do poziomu ok. 270.
Po drugie zastanowić się nad Back-upem wybranych gałęzi albo całego forum, nie wiem jak dużo tego jest, ale tekst nie zajmuje dużo przestrzeni, a obrazki i filmy są tylko linkowane.
Po trzecie rozpatrzyć płatny hosting, chyba, że ktoś z forumowiczów dysponuje serwerem z odpowiednim zapasem wolnej przestrzeni dyskowej i chęcią udostępnienia.
To rozwiązanie to niestety inny adres serwera i ewentualna konieczność "zrzutki", choć to nie musiałoby być wiele.
Reasumując "na szybko" można wykonać kroki 1 i 2, ale pierwszy mocno obciąża Admina.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 04, 2012, 23:01:39 »

Rozmawiałem kiedyś z jednym z forumowiczów, który posiada swoje koto prywatne i wówczas był w stanie udostępnić nam wolną część swojego serwera ale na dzien dzisiejszy odbił się do naszego forum.
Co do 'back up", co to jest, co to znaczy?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Astre
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 04, 2012, 23:24:41 »

Rozmawiałem kiedyś z jednym z forumowiczów, który posiada swoje koto prywatne i wówczas był w stanie udostępnić nam wolną część swojego serwera ale na dzien dzisiejszy odbił się do naszego forum.
Co do 'back up", co to jest, co to znaczy?

Jak na moje oko to najlepiej skorzystać z fachowego hostingu firm, które się w tym specjalizują i posiadają odpowiednie zaplecze w postaci  macierzy dyskowych, szybkiego i bezawaryjnego dostęp do internetu, bazę zasilania awaryjnego w przypadku braku prądu, fachowy serwis na miejscu na wypadek awarii  itd...itp...

Pogadaj z Leszkiem Barylskim, bo on przenosił się z darmowefora.pl na inf.
Nie jestem pewien na 100%, ale miejsce może mieć właściciel serwisu
wolnemedia.net.
A jeżeli nawet nie będzie posiadał, to jest to bardzo obrotny człowiek i wiele Ci doradzi. Miałem z nim kiedyś kontakt, bo potrzebowałem wydzierżawić u niego trochę miejsca na serwis i rozmowa z nim była naprawdę konkretna i na poziomie.

Edit: Ogólnie hosting nie jest drogi. Oczywiście cena koncowa zależy od kogo wykupimy hosting, bo ceny wiadomo między firmami się różnią.  Ale,  w przypadku dzierżawy, kto posiada niewykorzystane zasoby, to faktycznie może być niewielka cena.
Jak chcemy żeby to forum rzetelnie istniało to niestety, ale trzeba ponieść koszty na zasadzie wspólnej zrzuty wszystkich forumowiczów, a nie liczyć ciągle na darmoche.


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 23:38:38 wysłane przez Astre » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 05, 2012, 08:32:16 »

Back up. kopiowanie aktualnych danych na jakikolwiek nośnik może być CD, DVD, lub twardy dysk twojego komputera.
W razie "rozwałki" można odtworzyć skopiowane zapisy ustawienia itp. choć może to czasami być czasochłonne.
Nie wiem jak to wygląda z poziomu admina, ale są też inne możliwości wykonania kopii domeny na swoim komputerze.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 05, 2012, 14:02:34 »

Cytat: Astre
Jak chcemy żeby to forum rzetelnie istniało to niestety, ale trzeba ponieść koszty na zasadzie wspólnej zrzuty wszystkich forumowiczów, a nie liczyć ciągle na darmoche.

Już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie przeniesienie ale pomysł aby wszyscy forumowicze brali udział w kosztach raczej nie wypali.


Cytat: blueray
Nie wiem jak to wygląda z poziomu admina, ale są też inne możliwości wykonania kopii domeny na swoim komputerze.

To opisz te możliwości bo jestem zupełnie ciemny w te klocki. Smutny
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 05, 2012, 15:40:13 »

Z poziomu użytkownika możesz skopiować stronę do przeglądania "off line". Masz wtedy wszystkie dane i ich formatowanie, czyli wygląd. Natomiast nie wiem jak wygląda dostęp do części niejawnych lub chronionych hasłami i w tym przypadku narzędzi administracyjnych, bo takich tron nie kopiowałem.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 05, 2012, 19:24:39 »

Jakby co, to można popełnić jakiś automat, który skopiuje na lokalny dysk cały wybrany wątek, bądź kilka wątków/wszystkie wątki. Wówczas dany user będzie miał u siebie lokalną kopię, raczej w trybie tekstowym, ale przecież o tekst chodzi najbardziej.

Taka kopie w trybie tekstowym za dużo raczej nie będzie ważyła, tak zgrubsza spoko na jeden dysk DVD powinno się zmieścić, tj. 4,7GB.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 05, 2012, 20:12:07 »

Myślę, że jest tego wiele mniej, zapuszczę jakiś website copier i zobaczymy.
Dobrze byłoby, żeby Darek mógł skopiować ustawienia i profile, wtedy po "akcji" oczyszczania można byłoby kogoś przywrócić, jeśli wypadł tak jak Jan.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 05, 2012, 20:17:50 »

Cytat: blueray
...Darek mógł skopiować ustawienia i profile, wtedy po "akcji" oczyszczania można byłoby kogoś przywrócić, jeśli wypadł tak jak Jan.

 Szok
Piszecie tu o takich rzeczach, że mi się w głowie kręci. Smutny Nie z natłoku zajęcia, a z niewiedzy o rzeczach/czynnościach, o których wspominacie. Postaram się zrobić jak najwięcej ale musicie mi podpowiadać. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 05, 2012, 21:18:49 »

Niestety ja ci nie podpowiem, bo nie jestem adminem żadnego forum, Ty masz dostęp do pewnych opcji administracyjnych i nawet nie znam całego zakresu twoich możliwości, tzn możliwości obsługi.
Oczywiście dane tzn. posty i ustawienia stron, cały "program" jakiego wymaga użytkownik mogę skopiować na swój dysk i to "wirtualne forum" będzie działało na moim komputerze dla mnie tak jak prawdziwe z danymi z przed czasu kopiowania.
Dlatego barneyos wspomina o możliwości automatycznej aktualizacji tego "wirtualnego forum' na komputerze.
Natomiast nie wiem czy i jak i jakie dane możesz jako admin przenieść z "wirtualnego" do rzeczywistego, jeśli coś lub ktoś coś wysypie.
Są jeszcze inne kwestie, np. czy próba przywrócenia skasowanego na amen posta postawi go we właściwym miejscu i według czasu utworzenia czy na końcu, bo nie wiem jak program forum sortuje posty i co Ty z twoimi uprawnieniami możesz w nich zmienić.
Teraz przyszło mi do głowy, że pociapany wątek można wysunąć do śmietnika, założyć nowy taki sam i po kolei (kopiuj + wklej) przenosić posty z wirtualnego do rzeczywistego , ale sam widzisz co to za robota.
W sumie przypadek Jana uważam za beznadziejny. Tylko "wirtualne forum", często aktualizowane zapewni użytkownikowi dostęp do wszystkich danych (posty, które trafiają do śmietnika będą w dwóch miejscach) jakie były.
Uciążliwe to nie musi być, ale niewygodne na pewno.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 05, 2012, 22:59:18 »


Brakuje tu jednego ważnego narzędzia, które widzę na wielu innych forach.
Nazywa się to ''moje posty''. Klikasz i widzisz co pisałeś, kiedy pisałeś.
Również istnieje możliwość, że czyjegoś użytkownika sobie wybierasz i czytasz co ciekawego pisał.
Nie wiem jak Wy, ale często zastanawiam się, nad wprowadzeniem jakiegoś  tematu, bo po prostu nie pamiętam, czy już  sam go kiedyś nie pisałem.
A forumowa wyszukiwarka to nędza.
Ale to właśnie zasługa darmowej usługi  darmowefora.pl gdzie wiele narzędzi jest niedostępnych.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miastomorthal blackmoon turback fugazi twojareklama