Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 23:57:22


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Jedzenie ma znaczenie  (Przeczytany 1280 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
greta
Gość
« : Listopad 17, 2011, 09:02:56 »

Aspartam zmienił nazwę na taką, która kojarzy się z naturalnym słodzikiem
admin, śr., 2011-11-16 19:00

Sztuczne słodziki zwłaszcza Aspartam posiadają złą reputację głównie przez badania pokazujące, że powodują raka. Prawdopodobnie z tego powodu korporacja Ajinomoto, największy na świecie producent Aspartamu ponad rok temu zmieniła jego nazwę na lepiej brzmiącą AminoSweet.

 

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazujących na to, że Aspartam jest niebezpieczną toksyną pozostaje on w użyciu w wielu produktach na całym świecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazujących neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypadłości.

 

Większość konsumentów jest zupełnie nieświadomych tego, że Aspartam został wynaleziony, jako medykament, ale ze względu na swoją słodkość został przetransformowany w dodatek do jedzenia. Teraz ten surowiec jest przemianowany na lepiej brzmiącą nazwę AminoSweet. Czasami w pożywieniu określany bywa również kodem E951.

 

Źródło: http://www.naturalnews.com/028151_aspartame_sweeteners.html
Dodaj ten artykuł do społeczności

    Blip
    Sledzik
    Wykop
    Facebook
    Google Buzz
    Twitter

Ocena:
Słabo
Okay
Dobre
Świetny
Doskonały
Twoja ocena: Nic Ocena: 4.9 (7 głosów)

    Aspartam
    żywienie

    4908 odsłony

Odpowiedzi
Sposób wyświetlania odpowiedzi
Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Portret użytkownika Kruczysko
No pięknie, kolejna nazwa do
Kruczysko, śr., 2011-11-16 19:28
Vote up!
5
Vote down!
0

No pięknie, kolejna nazwa do zapamietania. Całe szczęście od ponad roku nie jadam Aspartamu i czuje sie dobrze a i glutaminianu sodu unikam jak ognia jak i jego pochodnych.

Karuzela, karuzela....

Świat sie kręci i...   umiera...

    odpowiedz

Portret użytkownika kk7qq
Dziw bierze ze tego
kk7qq(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 19:30
Vote up!
4
Vote down!
0

Dziw bierze ze tego kategorycznie nie wycofaja z uzycia! Kto kupuje te produkty? Straszne ze wiekszosc to sa male DZIECI!  Skazane na choroby poprzez trujace dodatki do slodyczy ,napoi,lodow itp...

    odpowiedz

Portret użytkownika kris
właśnie o to chodzi żeby truć
kris, śr., 2011-11-16 20:48
Vote up!
4
Vote down!
0

właśnie o to chodzi żeby truć i ogłupiać od urodzenia

 

jeżeli istniejesz to znaczy , że istniałeś i istnieć będziesz

    odpowiedz

Portret użytkownika Kosmozaur
Kupują wszyscy podatni na
Kosmozaur, śr., 2011-11-16 20:59
Vote up!
3
Vote down!
0

Kupują wszyscy podatni na piękne opakowania, atrakcyjne ceny.

Jak mama da 5zł na bułkę z kefirem, to co Ty myślisz, co kupi dziecko? Gumę, coca-cole 0,25l i Mentosy. To przecież pyszota.

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

    odpowiedz

Portret użytkownika em
za 5zl : cole , gume i
em(nie zarejestrowany), czw., 2011-11-17 02:35
Vote up!
1
Vote down!
0

za 5zl : cole , gume i mentosy ? ogarnij sie chlopie.5 zl to sie teraz gdzieniegdzie za chleb placi !

    odpowiedz

Portret użytkownika nedzarz1509
Aspartam jest przyczyną
nedzarz1509, śr., 2011-11-16 21:05
Vote up!
3
Vote down!
-1

Aspartam jest przyczyną guzów  "muzgu"... o "zgiegach" okoliczności nie wspomnę...brawo dla autora filmu...Ale mimo wszystko film ciekawy i dający do myślenia.Pozdrawiam! Uśmiech

I co by tu zrobić, żeby nic nie robić a zarobić...?

    odpowiedz

Portret użytkownika ARTUR5
Najlepszą odtrutką na chemię
ARTUR5(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 21:41
Vote up!
0
Vote down!
0

Najlepszą odtrutką na chemię jest nanozłoto koloidalne Au 100 .

    odpowiedz

Portret użytkownika robex77m
od tego nie robią się zadne
robex77m(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 22:21
Vote up!
0
Vote down!
0

od tego nie robią się zadne guzy itd...........Bajki wam wciskają.Czemu nie mówią o papierosach,wódzie,narkotykach? to zabija ludzkość i jest bardziej szkodliwe!

    odpowiedz

Portret użytkownika ren_och
Uwaga! Aspartam występuje też
ren_och, śr., 2011-11-16 22:21
Vote up!
1
Vote down!
0

Uwaga!

Aspartam występuje też często w lekarstwach dla dzieci!

    odpowiedz

Portret użytkownika pepe pan dziobak
Ja słyszałem wersję, że
pepe pan dziobak(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 22:25
Vote up!
0
Vote down!
0

Ja słyszałem wersję, że aspartam początkowo był odpadem z produkcji aspiryny a nie medykamentem. Przez jakiś czas był zabroniony w wyniku badań wskazujących na jego neurotoksyczne i rakotwórcze działanie, ale jakieś lobby przepchnęło go z powrotem na rynek spożywczy.

Co do słodzików - kilka lat temu "słodkość" substancji słodzących (mieszanek) miała się do cukru jak 1:13 000. Jeden kilogram słodzika zamiast trzynastu ton cukru. Nie trudno sobie wyobrazić jak może się skończyć zjedzenie łyżeczki takiego wynalazku.

    odpowiedz

Portret użytkownika niezalogowana
Pomijając wszystko, nie
niezalogowana(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 22:54
Vote up!
1
Vote down!
0

Pomijając wszystko, nie rozumiem jednego - po chol.. to świństwo walą do tabletek, nie rozpuszczalnych w wodzie, takich bezpośrednio do łykania (np. jedna z bardzo reklamowanych mieszanek wit. C i rutyny). Przecież to świństwo ma za zadanie słodzić, a tabletki połykane chyba nie muszą być słodkie? Więc w jakim celu...?

    odpowiedz

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy
Do słodzenia używać więc
Lem Jaskiniowy(nie zarejestrowany), śr., 2011-11-16 23:47
Vote up!
0
Vote down!
0

Do słodzenia używać więc STEWII lub LUKRECJI.

A nawiasem: fluor jest setki razy bardziej toksyczny dla mózgu od aspartamu, poza tym wywołuje i zwiększa objaw "potulnej owcy" u obywatela - ilu z tu bywających myje ząbki pastami vedyjskimi??

    odpowiedz

Portret użytkownika XyrfaX
...rozmowa i niczym
XyrfaX, czw., 2011-11-17 00:22
Vote up!
2
Vote down!
0

...rozmowa i niczym niestety....Ci co mają wiedzieć i tak wiedzą, a reszta..hmm...chciałbym żeby sie dowiedzieli....

 

    odpowiedz

Portret użytkownika wiosna
  Cała wiedza o przeszłości i
wiosna(nie zarejestrowany), czw., 2011-11-17 01:30
Vote up!
0
Vote down!
0

 

Cała wiedza o przeszłości i przyszłości gatunku ludzkiego, który jeśli nie zreformuje swoich destrukcyjnych działań na tej planecie, w najlepszym wypadku wymorduje się sam. Poniżej książka która przywróci ludziom wiarę i miłość, i dobrobyt jak w rajskim ogrodzie. http://www.4shared.com/file/qb4eknmg/Ringing_Cedars_of_Russia_Vladi.html Pewni ludzie na wschodzie już zrozumieli czym naprawdę jest szczęście, zdrowie i zasłużony relaks życia codziennego. http://tinyurl.com/684j74f  Ludzkość jeszcze nigdy nie była tak blisko  RAJU. Tylko pomyśl jak skutecznie religia zawładnęła światem.

    odpowiedz

Portret użytkownika wilola
Na Aspartamie opiera się też
wilola(nie zarejestrowany), czw., 2011-11-17 05:29
Vote up!
0
Vote down!
0

Na Aspartamie opiera się też dieta Dukana. Jeśli sprawdzisz przepisy zobaczysz ile w nich dodaje się słodzika np. zrobienie czekolady dukana do kubka dajesz ok 30 tabletek zaleważ łyżką wrzątku a potem dodajesz resztę. Wiem bo niestety i ja przechodziłam tą dietę, a teraz leczę się TMCh i naprawiam narządy. Masakra! Przestrzegam więc wszystkich przed Aspartamem Glutiminianem sody przy okazji również (jest dodawany do coraz większej liczby wędlin wystarczy poczytać opakowania).

 

    odpowiedz

Portret użytkownika Kruczysko
Pare tygodni temu wybrałem
Kruczysko, czw., 2011-11-17 07:06
Vote up!
1
Vote down!
-2

Pare tygodni temu wybrałem się z moją kobietą na pizze... nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze unikam glutaminianu i mam kilka sprawdzonych pizzerii pod tym katem. Tym razem poszliśmy do nowo otwartej u mnie w mieście. Zjadłem pizze i poczułem się jak...  po trawie O.o.. Mija już ponad rok jak nie jem glutaminianu ale wtedy nijak nie wiedziałem o co chodzi. pare dni po tym zdarzeniu miałem ochotę na białą kiełbaskę z chrzanem. Wybrałem się do sklepu i zaczełem szperać. Dla wtajemniczonych, sami wiecie jak ciężko jest wyszukać jedzonko bez tego świństwa. Przeorałem regały w poszukiwaniu ów kiełbaski no i jest! Z Glutaminianem... Coś we mnie pękło i kupiłem ją powołujac sie na starą myśl "Ach, jedna nie zaszkodzi". Po zjedzeniu jej odrazu zrobiło mi się przyjemnie, sennie, humor się poprawił, oczka zrobiły się ciezsze. Skojażyłem odrazu sytuację z pizzerni i wniosek nasunoł się sam. Glutaminian... Te drobne doswiadczenie nauczyło mnie, że z tym paskudztwem nie ma zartów.

Karuzela, karuzela....

Świat sie kręci i...   umiera...

    odpowiedz

Dodaj nową odpowiedź
Nazwisko lub pseudonim: *
E-mail: *
Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Komentarz: *
Wyłącz edytor graficzny
Dodaj zdjęcie


www.zmianynaziemii.pl
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaskromnych bestgame loki eye wartune