Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 14:46:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Totalna psychomanipulacja-sygnały podprogowe  (Przeczytany 5485 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zodiakus71
Gość
« : Listopad 21, 2011, 17:30:08 »

Ciekaw jestem waszego zdania na temat manipulacji naszym umysłem za pomocą sygnałów podprogowych

z Wikipedii

Cytuj
Percepcja podprogowa (subliminalna) - oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania.

Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są zamaskowane innymi bodźcami.

Bodźce podprogowe mają wpływać na przetwarzanie innych bodźców. Podobnie niektórzy uczeni uważają, że bodźce odbierane podczas snu są przetwarzane w podobny sposób. Niekiedy uważa się, że takie słabe bodźce nie powodując świadomej refleksji, czynią nas bezbronnymi, gdyż nie możemy się obronić przed zawartą w przekazie sugestią. W efekcie sugestia ta mogłaby być traktowana jako własna myśl lub zalążek pomysłu bądź pragnienia, podobnie jak w przypadku sugestii hipnotycznej.



Jak obecnie wiadomo Polska ma przejść do połowy 2013 roku na sygnał telewizyjny całkowicie cyfrowy, który w tej dziedzinie daje nieograniczone możliwości , zarówno dla bodźców wizualnych (bardzo duża rozdzielczość nowych telewizorów) jak i dla bodźców słuchowych (dźwięk przestrzenny).

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego moje dziecko bardzo często reagowało żywo na reklamy a inne rzeczy go nie interesowały , podobne zjawisko występowało wśród dzieci znajomych.

I tak zastanawiam się czy obecnie nadchodząca era cyfronizacji telewizji nie jest wynikiem potrzeby władz dla totalnej manipulacji ludźmi , dla ich zniewolenia i zwierzęcego posłuszeństwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 17:32:48 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2011, 17:44:27 »

spece od socjotechnik marketingowych działają na wszystkie zmysły człowieka, np. węch,-
dzisiaj w radiowej 3-ce mówili o nowej metodzie(chyba usa)zwiększania ochoty do zakupów(w tym konkretnym wypadku kobiet)w salonach z kosmetykami,-
rozpylają w nich zapach wanilii i sprzedaż się podwaja.
Jak widać zwłaszcza współczesny handel manipuluje gdzie się da i jak się da,-
a na święta- to już masakra Mrugnięcie
a sygnały podprogowe- gdyby to było takie skuteczne i proste, to nie wychodzilibyśmy ze wpółczesnych świątyń-czyli marketów/galerii handlowych.

pozdr.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2011, 01:28:49 »

dzisiaj w radiowej 3-ce mówili o nowej metodzie(chyba usa)zwiększania ochoty do zakupów(w tym konkretnym wypadku kobiet)w salonach z kosmetykami,-
rozpylają w nich zapach wanilii i sprzedaż się podwaja.
Mam antidotum - również tajną, cichą akcję odwetową. Proponuję aby obchodzić drogerie i w tej gdzie wyczujemy wanilię to w ramach akcji odwetowej, walnąć - również tytułem przekazu podprogowego - kilka "cichaczy" zwanych również "tajniakami" - to powinno zniwelować nieuczciwe zagrania... ;]
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2011, 22:57:59 »

Cytuj
Ciekaw jestem waszego zdania na temat manipulacji naszym umysłem za pomocą sygnałów podprogowych

Cytuj
I tak zastanawiam się czy obecnie nadchodząca era cyfronizacji telewizji nie jest wynikiem potrzeby władz dla totalnej manipulacji ludźmi , dla ich zniewolenia i zwierzęcego posłuszeństwa.
niesadzę.

To Ludzie dysponują pilotami.

Naduzywanie pojęcia "zwierzęcego", "zwierzece" ..trochę symptomatyczne jest.


Cytuj
Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy)
Kogo dotyczy taka statystyka?

Ujme to inaczej: Każdy, kto PRZEKROCZY okreslony próg wibracji(drgań),
staje się Świadomy na poziomie takich drgań, jakie reprezentuje.
..Czyli wystarczy się rozwijać - by być świadomym.

Mówie tu o WZGLĘDNOŚCI zdolnosci rozrózniającej (jako funkcji świadomości).




Cytuj
Jak obecnie wiadomo Polska ma przejść do połowy 2013 roku na sygnał telewizyjny całkowicie cyfrowy, który w tej dziedzinie daje nieograniczone możliwości , zarówno dla bodźców wizualnych (bardzo duża rozdzielczość nowych telewizorów) jak i dla bodźców słuchowych (dźwięk przestrzenny).

Kilka lat temu(budujac zupełnie inne urzadzenie - niechcąco i niejako ubocznie) przerobiłem telewizor
(na zabawkę funkcjonująca w kooperacji z całym układem dodatkowym),
by odwrócić te procesy Względno-Progowe.
Efekty były NIESSAMOWITE.

Jesli ktoś w ogóle używa tele-wziernika, to chyba
nie ma się czego obawiać, jak chodzi o rozwój jakości jego rozdzielczości czy dzwięku.
Chyba wyższa jakość jest lepsza niż niższa.

Choć uważam, ze nie to jest priorytetowym naciskiem aktualnego rozwoju - raczej jakość oferty.



« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 13:46:49 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszemaluchy brygadaszarika schoolmonster panzerdivisiontiger my-very-cats