Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 05:55:32


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzrok- poprawa i "naprawa"  (Przeczytany 6713 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Marzec 31, 2012, 16:25:30 »

Okulary ayurwedyjskie


Okulary niesoczewkowe – ayurwedyjskie służą do rehabilitacji wzroku, ale powinny być wykonane profesjonalnie, zgodnie z normą Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Można je wykorzystywać przy:

 ● starowzroczności
 ● krótkowzroczności
 ● dalekowzroczności
 ● wczesnym etapie zaćmy
 ● stanach pooperacyjnych oczu
 ● profilaktyce – zamiast okularów słonecznych, przy zmęczeniu oczu, np. po długiej pracy przy komputerze.


 Okulary niesoczewkowe opracowano w oparciu o zalecenia Ayurwedy. Ayurweda to staroindyjska nauka zawierająca wiedzę z zakresu biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp. Okulary takie znano od stuleci i od stuleci poprawiały wzrok swoim właścicielom.

 Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary były pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie) oraz przez Ośrodek Holistycznej Terapii Wzroku w Warszawie. Na tej podstawie, w 2010 roku okulary uzyskały wpis do rejestru w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Środków Biobójczych w Warszawie pod numerem PL/DR 020866 i nazwą ,,okulary korekcyjne, niesoczewkowe”.
 Zespół z Akademii Medycznej po przeprowadzeniu odpowiednich badań wydał opinię, że stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę widzenia zbliżoną do korekcji optymalnej i nie stwierdził przeciwwskazań medycznych do ich stosowania.

 Ośrodek Holistycznej terapii wzroku zaleca profilaktyczne używanie okularów niesoczewkowych wieloprzysłonowych wszystkim osobom stale noszącym okulary w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Natomiast stałe noszenie okularów soczewkowych powoduje zmniejszenie naturalnej ruchliwości oka, co może w konsekwencji prowadzić do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.

Charakterystyka

 W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.




W przesłonie wykonano 97 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji:
 ○ 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.
 ○ Średnica otworów ok. 1 mm.
 ○ Odległość otworów ok. 3 mm.
 ○Odległość pionowa szeregów ok. 3 mm.
 ○ Oprawy zawierają osłony boczne.

 Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych, co pozwala na zwiększenie głębi ostrości, dlatego też okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności, jak i krótkowzroczności.

 O ich rewelacyjnych właściwościach okularów można przekonać się już po pierwszym założeniu – ostrość widzenia ewidentnie poprawia się. Okulary niesoczewkowe są uniwersalne, tzn. leczą skutecznie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

 W stanach pooperacyjnych okulary wielootworkowe zmniejszając ruchliwość oczu, działają w szerokim zakresie dioptrii (plus i minus), co ułatwia widzenie pacjentom. Dodatkową zaletą ich używania po operacjach jest zmniejszenie ilości światła docierającego do oczu.

Jak używać?

 Należy pamiętać, że podczas noszenia okularów wieloprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z czym tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez kilka minut do patrzenia przez małe otworki. Nie należy się tym zrażać. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Okulary wieloprzysłonowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Należy starać się zapamiętać go. Tuż po zdjęciu okularów jeszcze przez chwilę widzimy ostrzej. Tę chwilę przez ćwiczenia musimy wydłużyć. Wtedy osiągniemy poprawę wzroku, czyli cel używania okularów wieloprzysłonowych.

 ● 1. Używać okularów 2–3 godziny dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, podczas spacerów. Ważne jest, żeby oglądany obraz czy tekst był silnie oświetlony.
 ● 2. Nie zakładać okularów przeciwsłonecznych, gdyż oko łatwo się od nich uzależnia. Okulary przeciwsłoneczne można używać, gdy słońce odbija się od wody, śniegu lub piasku na plaży.
 ● 3. Ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugając patrzeć w dal.
 ● 4. Okulary wieloprzesłonowe zakładać bezpośrednio, nie na okulary soczewkowe.
 ● 5. Patrzeć przez te okulary w dal (najlepiej w przestrzeni), a następnie w pomieszczeniach mieszkalnych.
 ● 6. Używać okularów przez jak najdłuższy okres, dostosowując czas ich noszenia do indywidualnych możliwości.
 ● 7. Zauważalnych efektów używania okularów można spodziewać się w niektórych przypadkach już po około sześciu tygodniach, jednak po upływie dłuższego okresu ich używania poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.
 ● 8. Nie należy używać tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdyż ograniczają pole widzenia.


 Tajemnicą działania tych okularów jest właśnie patrzenie środkiem oka, tylko na to co jest dokładnie na wprost oczu z wyłączeniem widzenia perfekcyjnego. Widzimy wyraźnie, gdyż promienie światła wchodzące do oka pod kątem prostym nie są w żaden sposób załamywane i obraz na siatkówce jest zawsze wyraźny. Jest to zarazem trening dla całego systemu percepcji wzrokowej – uczymy się widzieć ostro.

Zalecenia i uwagi

 ■ Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności. Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w wyniku starowzroczności przy korekcji do bliży wzrokowej (akomodacja).
 ■ Stosowanie tych okularów w przypadku afakii (wrodzony lub pooperacyjny brak soczewki oka) i wysokiej krótkowzroczności jest nieskuteczne.
 ■ Ze względu na ograniczenie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.
 ■ Okulary wymagają treningu w celu przystosowania do patrzenia. Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali.
 ■ Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.
 ■ Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie wolno stosować okularów wielootworowych do pracy na stanowiskach o zwiększonych wymaganiach BHP, np. stanowiska do obróbki mechanicznej, piły tarczowe, szlifierki itp.
 ■ Bezwzględnie nie wolno stosować okularów wielootworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 ■ Nie jest wskazane stosowanie tych okularów w sytuacjach wymagających napiętej uwagi. Najlepiej jest ograniczyć stosowanie tych okularów do czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, do prostych prac domowych.
 ■ Ze względu na ograniczenie pola widzenia i pogorszenie komfortu widzenia okulary niesoczewkowe nie mogą zastąpić klasycznych okularów optycznych.
 ■ W wyniku badań nie stwierdzono przeciwwskazań medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych.
http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=zdrowie&id=509
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2012, 17:28:17 »

Ciekawy i bardzo aktualny temat.
Dla wszystkich zainteresowanych polecam książkę William'a H. Bates'a pt. Naturalne leczenie wzroku bez okularów.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
indygo
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 21, 2012, 02:32:38 »

wyleczyłem sobie kurzą ślepotę którą nabyłem przez leki wyciągiem z muchomora czerwonego - nastała jasność, oprócz tego że odbyłem podróż szamańską, to zacząłem widzieć tak jakbym znowu miał 5 lat, może to głupota ale nie jest mocno trujący, nie nadaje się na imprezy napewno ale na poważną podróż szamańską, był stosowany przez syberyjskich szamanów i wikingów
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 02:36:51 wysłane przez indygo » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2012, 08:33:01 »

Czy produkt był gotowy (z zielarni), czy przygotowałeś go sam ? Jaka postać - płyn, macerat ? Grzyby świeże, czy suszone ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
indygo
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 21, 2012, 10:46:59 »

produkt był gotowy, z zielarni, na resztę pytań nie znam odpowiedzi
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 21, 2012, 10:51:58 »

Znasz moze nazwe?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.281 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

quiero shd aespada gl-life babor