Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2019, 20:16:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SYMBOLIKA JEDNOROŻCA.....  (Przeczytany 11887 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Wrzesień 01, 2012, 08:51:44 »

To bardzo ciekawy temat budzący w dyskusji wiele kontrowersji. Czym jest Jednorożec?  Okazuje się iz nie jest jeden , bo istnieją dwa Biały Jednorożec i czarny Jednorożec... który z nich wpisze swoja obecność w historię ludzkości , który stanie się inspiracją zmiany człowieka?

Właściwie droga naszej przyszłej  historii  juz jest zapisana jednak warto zrozumieć dlaczego i co zwyciężyło dziki rozwojowi Ludzkich uczuć.

Kiara Uśmiech Uśmiech


Symbolika jednorożca
==================


W heraldyce dwa jednorożce podtrzymywały dawny herb królewski Szkocji, gdy Jakub VI Szkocki stał się w 1603 królem Anglii, jednorożec zastąpił w herbie walijskiego "czerwonego smoka". W pobliżu Londynu statuę przedstawiającą to mityczne stworzenie znajdziemy między innymi na jego południowo - zachodnim krańcu, w pałacu Hampton Court. Cały czas odnoszę również wrażenie,że film definitywnie nawiązuje do Biblijnej apokalipsy. Idąc tropem masońskiej symboliki trafiłem między innymi na takie oto interpretacje:

http://allinthagame.wordpress.com/category/conspiracy

1. “The unicorn here is once again a symbol of transformation, for this unicorn seeks a better world … through the purifying, purgative powers of destruction. Its purpose, like that of the Hindu god Siva, or Shiva, is to tear down and to renew.” [Nancy Hathaway, The Unicorn, p. 161, an occult author]:

Jednorożec jest symbolem przemiany, transformacji, poprzez siły destrukcji dąży do oczyszczenia, odnowy starego świata na drodze zniszczenia starego ładu i zaprowadzenie w jego miejsce nowego porządku ( orgo ab chao - porządek z chaosu ). Jego celem, podobnie jak z hinduistycznego boga Shivy, jest zburzyć i odbudować.

2. “In both European and Oriental traditions, the Unicorn is identified with a Messiah who comes when the world is in danger and who heralds the coming of a new and better age.” [The Living Unicorn, Carver, Minnesota, The Living Unicorn, Inc., 1980, p. 3, as quoted by Burns, p. 145]:

W tradycji zarówno europejskiej i orientalnej, jednorożec jest identyfikowany z Mesjaszem, który przychodzi, gdy świat jest w niebezpieczeństwie i  który zwiastuje nadejście nowej, lepszej ery".

3. “Thus we see that the unicorn is, in reality, the symbol of a future conqueror who will bring peace to the earth. Who is this but the Antichrist … for whom the world waits, unaware of his true nature? [Dr. Cathy Burns, Masonic and Occult Symbols Illustrated, p. 144]:

Widzimy, że w rzeczywistości jednorożec symbolizuje przyszłego zdobywcę, który zaprowadzi pokój na ziemi. Kim on jest, jeśli nie Antychrystem...dla tych, którzy oczekują jego przybycia nieświadomi jego prawdziwej natury.

4. “The horn growing out of the unicorn’s head represents the third eye or the all-seeing eye …” [Ibid., p. 5] This tells us the truly Satanic symbol of the Unicorn, when its horn is stated to be the Third Eye or All-Seeing Eye, both of which are tightly tied to the worship of Lucifer in the original Egyptian Mysteries Religion. ( w tekście nie ma odniesienia do źródła tej interpretacji )

Róg wyrastający z głowy jednorożca reprezentuje trzecie oko, lub All-seeing-eye. Mówi nam to o prawdziwie satanistycznym symboliźmie jednorożca, gdy jego róg określany jest jako trzecie, lub wszystkowidzące oko - oba symbole są ściśle powiązane z kultem Lucyfera w pierwotnej religii egipskich misteriów.

5. “In Celtic mythology and European folklore, a fabulous beast [comes] in the form of a horse, with a single spiraling horn growing from the center of its brow. In alchemy, [it is] a symbol of the complete mastery of phallic sexuality by ritual intercourse and its conversion into the forces of pure visualization.” [Maurice Bessey, A Pictorial History of Magic and the Supernatural,-- occult author -- p. 128, quoted by Burns, p. 145]

W mitologii celtyckiej i europejskim folklorze ta fantastyczna bestia przybiera formę konia ze spiralnym rogiem wyrastającym z czoła. W alchemii symbolizuje pełne opanowanie fallicznej seksualności poprzez współżycie rytualne i jego przemianę w siły czystej wizualizacji.

( To tylko luźne tłumaczenia, jeśli zauważycie gdzieś błędy to piszcie )

====================================================

Jednorożec to podobnie jak Lew — symbol Merkuriusza. Później ta istota przemieniła się w białą gołębicę, inny symbol Merkuriusza. W tradycji średniowiecznej uważano Jednorożca za Lwa ze względu na siłę i okrucieństwo. Jednorożce wiąże się również ze smokami, bo jako zwierzęta ze świata podziemnego przebywają w jamach, pieczarach[1]. W symbolice alchemicznej Jednorożec, razem z lwem, orłem i smokiem, przyporządkowany został złotu. Symbol ten znany był jako alegoria Christi, toteż gdy alchemicy posługiwali się tym symbolem, mieli na uwadze identyczność Merkuriusza i Chrystusa. Dużą rolę w symbolice Jednorożca odgrywa róg, który można interpretować jako uzdrawiający puchar, chroniący przed czarami. Jung wiąże ten róg z Pełnią. Oznacza on Geriona o trzech ciałach, Jordana — człowieka hermafrodytycznego, jak również wodę i ziemię. Po przełożeniu tego na język żywiołów - woda oznacza treść, ziemia natomiast stanowi naczynie, ów puchar. Tajemnica naczynia, czyli rogu jest tak samo tajemnicą Jednorożca, oznaczającego zdrowie, życie, siłę. Według alchemików, kamień filozoficzny znajduje się pod tym rogiem. Róg jako symbol mocy ma charakter męski, ale z drugiej strony, jest to puchar, który wraz z tym, co zawiera ma charakter żeński. Symbol Jednorożca nie ma ustalonej postaci, występuje w wielu wariantach, wykazuje cechy pozytywne, jak i złowrogie, ma więc charakter ambiwalentny. Ambiwalencję tę wykorzystuje właśnie alchemia, czyniąc zeń symbol hermafroditum. Psychologicznie rzecz ujmując, symbol ów można przełożyć na dualistyczną naturę człowieka, składającą się z pierwiastków dobra i zła, jasności i ciemności, męskości i kobiecości, czyli jungowskie anima i animus.

[Ilona Wojtarowicz > http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5764]
[1] C. G. Jung Psychologia a alchemia, Warszawa 1999, s. 191.


http://nwonews.pl/findposts,5,Symbole
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2012, 10:22:39 »Dla mnie jest to pegaz. To istota z innego wymiaru.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kotytomy magicznyswiat swietadynastiatoftegard polskiserwersluzb black-flag