Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 17:53:19


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bezprzewodowe przesyłanie prądu  (Przeczytany 25025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« : Wrzesień 17, 2012, 20:33:00 »

Bezprzewodowe przesyłanie prądu

Wkrótce może zniknąć ostatni kabel: naukowcom udało się bezprzewodowo przesłać energię elektryczną. Wyjaśniamy, jak działa nowa technologia i kiedy prawdopodobnie trafi pod strzechy.Wyobraź sobie swój dom, a w nim – ani jednego kabla. Telewizor, sprzęt grający, odtwarzacz Blu-ray lub DVD, słuchawki – wszystko działa bez wtyczek. Na dodatek baterie wszystkich telefonów czy laptopów zaczynają ładować się automatycznie, gdy tylko przekroczysz z nimi próg mieszkania. Oczywiście nie ma potrzeby podłączania ich za pomocą kabla do gniazdka.Podstawy technologii, dzięki której można będzie urzeczywistnić tę wizję, zostały właśnie opracowane na słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). Prace nad projektem, roboczo nazwanym „Witricity”, trwały od 2006 roku. Niezależne badania od 2007 roku prowadzi także Intel, który planuje w ciągu najbliższych kilku lat wypuszczenie na rynek pierwszych produktów obywających się bez kabli zasilających. Procesorowy potentat nazwał swoją technologię WREL (Wireless Resonant Energy Link), co można przetłumaczyć jako „bezprzewodowe przesyłanie energii z użyciem rezonansu”.

cały artykuł tu :

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2010/01/bezprzewodowe-przesylanie-pradu#ixzz26l0nbhhe






http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2010/01/bezprzewodowe-przesylanie-pradu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 20:34:18 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 18, 2012, 08:55:46 »

Melodia przyszlosci!
Tak jak telefony komorkowe, bezprzewodowo przekazuja informacje, potrzebne sa tylko relaye i hulaj dusza! Mrugnięcie

Przejscie do 5D - koniec materii!
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 18, 2012, 09:12:34 »

Tylko nikt się nie zastanawia nad efektami ubocznymi dla zdrowia tego procederu. Oczywiście moce dostarczane muszą być znacznie większe niż to co mamy na około dziś.
Poczytajcie sobie co robi Wi-Fi w domu i jak komórki sterylizują facetów, a jeszcze lepiej laptop na kolanach.
Wiem, że Tesla próbował, z sukcesem, dlatego JP Morgan go wykończył, ale to była inna zasada, tam "drugim" przewodem była ziemia, i też nie wiem, czy bez efektów ubocznych.
Póki co jedynym względnie bezpiecznym sposobem przesyłania energii na odległość jest światło.
Resztę określiłbym jako powolną depopulację.
Mam nadzieję, że doczekamy szybko Wzniesienia i to uchroni nas przed "naukowcami" tego typu.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2012, 09:22:09 »

blu

to jezyk Bogow!
To nie zarty, oni w ten sposob sie komunikuja, poprzez pole elektromagnetyczne. Wiedza doskonale komu zaszkodzic, a komu pomoc. Wyzsza poleczka. My jestesmy przekaznikami (czakry), dlaczego ludnosc ma takie problemy z kregoslupami?? I dlaczego oficjalna medycyna nie uznaje technik niekonwencjonalnych??
Zastanow sie... kto czerpie korzysci.

Bo czas najwyzszy rozpoznac who is who i po czyjej stronie chcemy stanac.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2012, 09:34:06 »

Język bogów może być, wszystko jest energią, tylko język bogów jak dotąd nikomu nie szkodził, ze względu na niskie moce i inne pasma częstotliwości. To co robią nasi teraz, to nawet nie jest komunikacja, tylko ukierunkowane działania, wiadomo kogo. Na urządzenia darmowej energii nikt nie daje funduszy, a na bezprzewodowe przesyłanie (trzeba coś kupić) - proszę bardzo.
Zdecyduj, czy wszystkich w wyższych wymiarach nazywać bogami, bo dla mnie jest to sprzeczność, czwarty wymiar (astral) jest pełen różnistych bytów, jak songo wspominał i stąd całe zamieszanie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 18, 2012, 09:54:30 »

prace na tym trwają od lat, a Tesla chciał już dawno to ofiarować ludzkości w prezencie,-
no ale wiadomo jak to się skończyło. Wolna energia bez kabli, a już w sobotę może kabli faktycznie nie być Mrugnięcie

<a href="http://www.youtube.com/v/gbMyDZ5c8w4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/gbMyDZ5c8w4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

słońce nam bezprzewodowo wszystko wyłączy Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 18, 2012, 10:07:44 »

Te straszenia pojawiają się dość regularnie i często. Oczywiście to nie jest niemożliwe i takie zjawiska w różnej skali już zaistniały na ziemi. Nie tak dawno był rozbłysk  kasy X7 i nic się nie działo, mimo właściwego kierunku na nas. Zobaczymy, czy dziś lub jutro jakaś duża flara zostanie wygenerowana.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 18, 2012, 10:09:22 »

blu cyt
Cytuj
Język bogów może być, wszystko jest energią, tylko język bogów jak dotąd nikomu nie szkodził, ze względu na niskie moce i inne pasma częstotliwości. To co robią nasi teraz, to nawet nie jest komunikacja, tylko ukierunkowane działania, wiadomo kogo. Na urządzenia darmowej energii nikt nie daje funduszy, a na bezprzewodowe przesyłanie (trzeba coś kupić) - proszę bardzo.
Zdecyduj, czy wszystkich w wyższych wymiarach nazywać bogami, bo dla mnie jest to sprzeczność, czwarty wymiar (astral) jest pełen różnistych bytów, jak songo wspominał i stąd całe zamieszanie.

Bogami zwyklismy nazywac sile wyzsza, czyli taka, ktorej nie umiemy pokonac, bo jest silniejsza. Strzalik pradem unieruchamia miesnie, jak jad jakiegos weza, czy innego stworzenia.
Czy jezyk Bogow nikomu nie szkodzil?? Tu bym polemizowala. Im wszystko jedno, byle eksperyment (w danym projekcie sie udal) oni tez dostaja premie Mrugnięcie





Lady,pozwoliłam sobie zmnieszyć trochę zdjęcie tego przystojniaka.
chanell Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 11:55:11 wysłane przez chanell » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 18, 2012, 10:19:56 »

ja bym polemizował- "siła wyższa",-
tzn. wyższy wymiar- 4/5G, a czy silniejsza to zależy tylko od nas samych, bo oni bezpośrednio nic nie mogą zmieniać na naszym poziomie,-
ale jak zwykle mogą "podpowiadać"  Buzia na kłódkę
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 18, 2012, 10:37:13 »

songo cyt

Cytuj
bo oni bezpośrednio nic nie mogą zmieniać na naszym poziomie

Widzisz tego faceta na krzesle, ktorego fote zamiescilam powyzej?
Chyba siedzi tak nieruchomo i czeka na "podpowiedzi" Mrugnięcie

Popolemizujmy wiec.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 18, 2012, 10:44:34 »

Tu moim zdaniem polemika jest zbędna. Lady wrzuca wszystko do jednego wora, czym powoduje zamęt  i chaos w naszym pojmowaniu, ponieważ my dalej rozróżniamy choćby STO i STS w czwartym wymiarze, gdyż według mojego pojęcia (i wielu przekazów) czwarty wymiar nie jest wolny od polaryzacji.
Zresztą z wielu zapisów wiemy, że w astralu (dolny czwarty wymiar) można spotkać niezbyt przyjazne i miłe byty, stąd tyle nawoływań do zabezpieczania się przed nimi. Ale Lady nie chce ich rozróżniać, jej sprawa, a my mamy problem, dodatkowo z nazewnictwem.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 18, 2012, 11:20:40 »

blu cyt

Cytuj
Lady wrzuca wszystko do jednego wora, czym powoduje zamęt  i chaos w naszym pojmowaniu

i jeszcze jeden

Cytuj
Zresztą z wielu zapisów wiemy, że

Czyli, ze Lady nie czyta zapisow i nie wie. A moze wlasnie taka ma metode przekazu?

Nie mace, pytam, ale skoro moje slowa(i posty) sa uznane za chaotyczne, a np. tego typu:
Cytuj
ponieważ my dalej rozróżniamy choćby STO i STS w czwartym wymiarze, gdyż według mojego pojęcia (i wielu przekazów) czwarty wymiar nie jest wolny od polaryzacji.

za przejrzyste i czytelne, to faktycznie cos tu nie gra.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 18, 2012, 11:44:27 »

Prąd bez kabli coraz bliżej

Przed pięcioma laty informowaliśmy o stworzeniu przez Massachusetts Institute of Technology technologii bezprzewodowego przesyłania prądu - Witricity. Teraz firma o tej samej nazwie zapowiada, że jej pierwsze urządzenia trafią na rynek jeszcze w bieżącym roku.

Eric Giler, prezes firmy, dokonał pokazu dla dziennikarzy. Skierował pilota na niewielki czarny panel przymocowany do ściany, a naciśnięcie przycisku spowodowało, że zapaliły się trzy lampki, a leżący na biurku komputer przenośny zaczął się ładować Panelu z lampkami i komputerem nie łączył żaden kabel, energia przesyłana była bezprzewodowo.

Witricity zapewnia, że pierwszy produkt firmy, urządzenie służące do bezprzewodowego zasilania elektroniki przenośnej, znajdzie się w sklepach jeszcze w bieżącym roku. Za rok lub dwa właściciele samochodów elektrycznych dostaną do swoich rąk urządzenie, które pozwoli na ładowanie akumulatorów bez potrzeby podłączania samochodu kablami. Później mogą pojawić się urządzenia do bezprzewodowego ładowania rozruszników serca i innych implantów.

Pomysł na bezprzewodowe przesyłanie prądu nie jest nowy. Pierwsze urządzenia prezentował Nikola Tesla przed stu laty. Od pewnego czasu są dostępne np. specjalne maty, które zapewniają energię myszkom komputerowym. Jednak wszystkie tego typu sprzedawane już urządzenia mają poważną wadę - wymagają fizycznego kontaktu z ładowanym urządzeniem. Nie jest to zatem dużo wygodniejsze niż podłączanie urządzenia do prądu.

Przesyłanie prądu na odległość zakłada wykorzystanie pola magnetycznego. Przepuszcza się prąd przez cewkę, co powoduje powstanie takiego pola. Gdy w bezpośrednim sąsiedztwie mamy podobną cewkę, również i w niej pojawia się pole magnetyczne, generujące prąd elektryczny. Wystarczy jednak obie cewki od siebie odsunąć, by wydajność tej metody przekazywania energii gwałtownie spadła. Dlatego też wymagany jest obecnie bezpośredni kontakt urządzenia ładującego z ładowanym.

Witricity radzi sobie z tym problemem dobierając precyzyjnie częstotliwość drgań każdej cewki, dzięki czemu straty są minimalne. Odległość, na jaką można w ten sposób przekazać energię zależy od wielkości cewki. Małe cewki, mieszczące się np. w telefonach komórkowych, pozwolą na efektywne ładowanie ich z odległości kilkunastu centymetrów. Witricity pokazało jednak prototypy pozwalające na przesyłanie energii na odległość około metra. Co prawda można przesyłać też energię za pomocą laserów i mikrofal, jednak po pierwsze oba urządzenia muszą znajdować się wówczas na wprost siebie, a po drugie są do metody niebezpieczne. Możliwe jest także zwiększenie odległości używając dodatkowych cewek pośredniczących. Podczas pokazu urządzonego przez Gilera cewki umieszczono też pod dywanem pomieszczenia, co pozwoliło na ładowanie komputera i zapalanie lampek na większą odległość.

Witricity opracowało też prototypowy stół ładujący położone na nim urządzenia nawet wówczas, gdy znajdują się w torbie czy pudełku. Stworzyło też prototypową myszkę i klawiaturę ładowaną bezprzewodowo z monitora komputerowego. Firma podpisała wielomilionowy kontrakt z Toyotą na opracowanie systemu do bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych.

Witricity to jedna z wielu firm pracujących nad tego typu technologiami. Co więcej powstają nawet pomysły ładowania samochodów elektrycznych będących w ruchu. Utah State University otrzymało federalny grant w wysokości 2,7 miliona dolarów, dzięki któremu na przystankach autobusowych w Utah powstają urządzenia bezprzewodowo ładujące autobusy. Z kolei badacze z Oak Ridge National Laboratory i Stanford University pracują nad systemem cewek wbudowanych w drogi. Zapewniałyby one przejeżdżającemu pojazdowi wystarczająco dużo energii, by mógł dojechać do kolejnego zestawu cewek znajdującego się milę dalej. Umieszczone przy cewkach urządzenie wykrywałoby nadjeżdżający pojazd i rozpoczynało jego ładowanie. Specjaliści oceniają, że każdy z takich zestawów cewek kosztowałby mniej niż milion dolarów.

Bezprzewodowe ładowanie pojazdów elektrycznych jest niezwykle wygodne. Nie musisz zmagać się z kablami, nie przejmujesz się pogodą, nawet nie musisz pamiętać o tym, by załadować samochód. Myślę, że ten pomysł szybko chwyci - mówi John Miller z Oak Ridge.


Autor: Mariusz Błoński

Źródło: Technology Review


nie jestem fizykiem i nie wiem czy ta technologia będzie nam szkodzić ,ale brzmi ciekawie Uśmiech
 
ps;Lady proponuję powrócić do tematu ,podobno jesteś fizykiem i matematykiem.Oczekuję od ciebie wiadomości i przemyślen na ten temat. Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 18, 2012, 12:02:38 »

Ta technologia od wielu lat jest juz w uzyciu.
Bezprzewodowe ladowarki zasilane sa energia zywego materialu - np. humanoidalnego.
Instytuty (koncerny), ktore podpisuja sie oficjalnie pod wynalazkiem, od lat juz jak nie wiekow uzywaja wybranych probandow z roznych warstw i grup spolecznych, testy odbywaja sie na czystych neuronach.

Dla ciemnej masy niech to beda "cewki"Mrugnięcie

chanell - wystarczy wyjasnienia?
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 18, 2012, 12:09:25 »

Ta technologia od wielu lat jest juz w uzyciu.
Bezprzewodowe ladowarki zasilane sa energia zywego materialu - np. humanoidalnego.
Instytuty (koncerny), ktore podpisuja sie oficjalnie pod wynalazkiem, od lat juz jak nie wiekow uzywaja wybranych probandow z roznych warstw i grup spolecznych, testy odbywaja sie na czystych neuronach.

Dla ciemnej masy niech to beda "cewki"Mrugnięcie

chanell - wystarczy wyjasnienia?

nie !!! stanowczo za mało ! Należe to ciemnej masy,muszę więc mieć kawę na ławę Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 18, 2012, 12:24:59 »

Lady, czytaj uważnie. Nie było napisane, że twoje posty są chaotyczne! To byłaby niczemu nie służąca ocena. Było napisane, że twoje wrzucanie wszystkiego do jednego wora powoduje zamęt i chaos w naszym myśleniu. Choć może zwyczajnie za tobą i twoim "sposobem przekazu" nie nadążamy, chociaż ja przynajmniej się staram.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 18, 2012, 12:27:32 »

Jako odpowiedz pozwole sobie przeniesc posty moj i blu z innego watku.
Mysle, ze starczy kawy na lawie Mrugnięcie

"

Trafiles! Nigdy sie tego nie pozbedziemy co mamy, bedziemy to udoskonalac i "wznosic" jak lubisz pisac (chyba nie rozumiejac - sorry!), lub deptac i tracic.

Nie ma zagubionych cywilizacji, one sa caly czas, tylko my ich nie widzimy (niektorzy widza).
Postaram sie blizej naprowadzic na droge, ale czynie to powoli, niekiedy nawet poprzez rozproszenie mysli po roznych watkach, bo to moje przeslanie jedna calosc, tylko rozlozona w czasie.

Dla przykladu podam historie opisywana w wielu publikacjach o uprowadzeniu pewnego malzenstwa z USA Betty & Barney Hill. Betty nagle miala kontakt z wyzsza inteligencja i coz ta inteligencja jej powiedziala - "za glupia jestes, aby to zrozumiec".
//Widac tej wyzszej inteligencji nie uczono zasad bon-tonu i kurtuazji wobec kobiet^^//
 
--------------------------------

----------------------------------------------------------------------

Z tego co o nich pamiętam (Betty & co) to było typowe uprowadzenie przez Szarych, którzy z racji spółkowania z rządem USA, porwań okaleczeń i wielu innych 'brzydkich" zachowań są w odstawce do "dobrych" GFOL. A w ogóle to chyba jakaś rasa Zetaków była, choć niektórzy z nich są pozytywni.
Ale wspomniani przez ciebie to specjaliści w białych fartuchach.
Oczywiście sformułowanie do grzeczności nie należy, ale oni mieli robić swoje, a nie prawić komplementy.Oni są ponoć  z 4-go wymiaru (lub 3 i 4, ale to długa historia na inny wątek) i w tym sensie Betty nie była w stanie ich zrozumieć.


Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 18, 2012, 12:37:24 »

Lady, znowu jesteśmy w polu, a nawet w kartoflach. Jak porwania mają się do technicznych bezprzewodowych rozwiązań przesyłania energii?
Tym systemem pisania we wszystkich wątkach na raz, tylko wszystkie zniekształcasz.
Czy nie byłoby miło obrabiać jeden temat na raz, w jednym miejscu?
To wszystko teraz nadaje się do offtopowego.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 18, 2012, 12:47:22 »

Wskazalam na nauke o neuronach. A chyba kazdy ma neta i  moze sobie wgooglac, gdy nigdy takiego terminu nie slyszal.
Na tym polegaja urzadzenia hybrydowe, ze wykorzystuja material neuronowy do automatycznych modeli.
Na tej zasadzie dziala rowniez bezprzewodowe zasilanie.
Ciekawie wyjasnia to sw. geometria, ale wiele juz powstaje watkow, wiec kto chce dojdzie, a kto ma wszystko gdzies i zalezy mu tylko na wsadzaniu nie swoich, lecz cudzych przekazow i tresci to niech i tak bedzie.

blu - piszesz, ze starsz sie mnie zrozumiec, ale chyba tylko piszesz, bo wlasnie ja najprosciej jak moge przedstawiam ogolowi "kawe na lawe", jesli nie pasuje, to juz nie moja sprawa. Niech bedzie offtop, i pozostancie z Bogiem.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 18, 2012, 12:48:24 »

Lady, czytaj uważnie. Nie było napisane, że twoje posty są chaotyczne! To byłaby niczemu nie służąca ocena. Było napisane, że twoje wrzucanie wszystkiego do jednego wora powoduje zamęt i chaos w naszym myśleniu. Choć może zwyczajnie za tobą i twoim "sposobem przekazu" nie nadążamy, chociaż ja przynajmniej się staram.

Własnie cały czas usiłuję jej to przekazać .Kiedyś napisałam nawet wprost,ale jak widać nie pomaga Smutny


edit;
Cytuj
blu - piszesz, ze starsz sie mnie zrozumiec, ale chyba tylko piszesz, bo wlasnie ja najprosciej jak moge przedstawiam ogolowi "kawe na lawe", jesli nie pasuje, to juz nie moja sprawa. Niech bedzie offtop, i pozostancie z Bogiem.

jak widać nie ,a myślałam ze tylko ja nie rozumiem Smutny  Lady to że ty łapiesz w mig ( jako rozum ścisły ) a my "głupole " nie ,to znaczy że źle przekazujesz.Słowem nie jest to kawa na ławę .

proponuję powrót do tematu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 12:57:24 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 18, 2012, 12:57:29 »

blu cyt

Cytuj
Czy nie byłoby miło obrabiać jeden temat na raz, w jednym miejscu?

Tak robi np. oficjalna medycyna. Podzielila sobie cialo ludzkie na sektory i leczy po kawalku. Medycyna niekonwencjonalna (np. chinska) traktuje cialo jako calosc (lacznie z duchowoscia) i leczy caly organizm na raz.

Problem lezy nie w moim "nadawaniu", lecz w odbieraniu. Kto czyta tylko wyrywkowo, ten nie pozna calosci i tyle.

Kto nie odrobil "zadania domowego" nie ma po co siegac po nowy material.

Nadawanie bezprzewodowe kierowane jest do neuronow!! Po ataku (podlaczeniu) nastepuje reakcja - ladowanie, przeplyw "pradu" w ciele. To technologia zwana rowniez "darmowa", ale nie jest tak do konca, zywi sie energia zyciowa odbiorcy.

Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 18, 2012, 13:20:20 »

Lady, nikogo tu nie leczymy, więc omawiajmy kawałek, od którego zaczęliśmy.
Temat dotyczy przesyłania energii (tutaj elektrycznej), użytecznej w 3W.
Podciąganie do tematu podpięć bytów itp. choć ma do czynienia z energią i jej przesyłaniem, to nie ma związku z rozpoczętym tematem, jak i parę innych wstawek.
Każdy rozumie po swojemu to, o czym pisze. Jeśli uważasz, że ktoś jest w błędzie, w twoim mniemaniu "nie rozumie" to wyjaśnij. Może zmienisz czyjś pogląd.
Niestety, rzucenie hasła i odesłanie do goooglowania nie zadziała, czy shaolin'u też tak nauczasz?
W ten sposób tylko zniechęcasz innych do być może ciekawych kwestii.
Moja wiedza, powiedziałbym jest powszechna, więc jej nie publikuję, próbuję publikować to co nie jest powszechne, i nie znane z powodu choćby braku powszechnej znajomości angielskiego.
Mam nadzieję, że songo tu pozamiata, bo ma większe doświadczenie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 18, 2012, 13:38:51 »

Skoro tworzy sie nowy watek, to mysle, ze mozna sterowac dyskusja, tak wydaje mi sie. Samo wrzucenie info (wykopiowanego z neta) i schowanie sie do roli "podgladania" postow to chyba jakies nieporozumienie.
Zapoczelam dyskusje, a nie kazanie z ambony.

Chcecie sie uczyc, to prosze. Czy ktorys z szacownych odbiorcow (czytelnikow) zechcial (raczyl) zapoznac sie z charkterem uczelni, instytutow wymienionych w poscie nr 1?

To bylby dobry poczatek! Wiele rozjasnilo by sie pod deklami Mrugnięcie


edit:

Massachusetts Institute of Technology
Utah State University
Oak Ridge National Laboratory i Stanford University
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 13:45:12 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 18, 2012, 13:45:24 »

Lady, znowu jesteśmy w polu, a nawet w kartoflach. Jak porwania mają się do technicznych bezprzewodowych rozwiązań przesyłania energii?
Tym systemem pisania we wszystkich wątkach na raz, tylko wszystkie zniekształcasz.
Czy nie byłoby miło obrabiać jeden temat na raz, w jednym miejscu?
To wszystko teraz nadaje się do offtopowego.

Sorry, że się wtrącę, ale Fair Lady myśli i wyraża swoją wiedzę w sposób, że tak powiem  przestrzenny.
Przyzwyczajonym do liniowego odczytu, czasem trudno jest ogarnąć całość, stąd być może poczucie chaosu.

Należałoby odpuścić zbytnie skupianie się na poszczególnych punktach, by nie zatracić  całościowego postrzegania.
Dominacja lewej półkuli bez zharmonizowania jej z prawą, skutkuje brakiem swego rodzaju nadprzewodnictwa. 

Błędem też jest przycinanie i prostowanie myśli w poszczególnych wątkach. Takie ograniczanie gubi szerszy kontekst.
A często na ‘obrzeżach’ znajdują się rozwiązania. Ale widocznie ważniejsze są schematy i regulaminy...  Mrugnięcie
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 18, 2012, 14:05:01 »

Lady, to o czym w końcu jest dyskusja, którą zaczęłaś, bo pogubiłem się zupełnie.
Jeśli ktoś chce dyskutować o wszystkim na raz to może utworzyć wątek "dyskusja o wszystkim na raz".
To nie kwestia regulaminów i przycinania, jestem przeciwny wycinaniu, ale dla czytających wątek potem i niezarejestrowanych to udręka. A niezarejestrowanych czyta ponad 10 razy więcej niż formalnych użytkowników tego forum.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahanowiu siri-ya-ny ganghg everyone zlotahodowla11