Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 24, 2024, 13:53:06


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Opowiem całej Europie o polskim piekle  (Przeczytany 12006 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafaela
Gość
« : Październik 26, 2012, 15:32:33 »

Gruzińska dziennikarka: Opowiem całej Europie o polskim piekle

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12741561,Gruzinska_dziennikarka__Opowiem_calej_Europie_o_polskim.html#ixzz2APmaCcON
Łomża.
Ośrodek dla uchodźców (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja)

- Siedzę za kratami i myślę, że to miejsce - w Biblii nazywane piekłem - jest tutaj, w Polsce - napisała do nas Ekaterina Lemondżawa, gruzińska dziennikarka imigrantka z obozu dla uchodźców w Lesznowoli
Ze stu przyjeżdżających do Polski, szukających tu schronienia uchodźców, skaczących przez przepaści społeczne w swoich krainach fasadowych demokracji, 90 proc. rezygnuje z tego kraju. Problem to nie tylko warunki przebywania w tym więzieniu, w którym się znajdujemy. Świadomie używam słowa "więzienie", bo polskie zamknięte obozy dla uchodźców to miejsca, które rzeczywiście je przypominają.

Po aresztowaniu zaczęła się dla mnie prawdziwa podróż do piekła. Najpierw straż graniczna na lotnisku, potem w izolatce, a w końcu po 28 godzinach katorgi w więzieniu - wszędzie każą mi się rozbierać do naga. Wygląda na to, że szczególnie podoba im się studiowanie moich zakrwawionych majtek i patrzenie na mnie ociekającą krwią. Miałam wrażenie, że jestem im coś dłużna, tym służbom, i że nie chcę im tego oddać. Dlatego mnie karzą - słowami, czynami, podejściem.

Kiedy mnie wsadzili do "więźniarki", nie minęły jeszcze 24 godziny od zatrzymania. Takimi samochodami przewożą przestępców i skazanych. Zastanawiałam się... może cierpię na rozdwojenie jaźni? Może ja po prostu nie pamiętam, że napastowałam niepełnoletnią czy dokonałam aktu terrorystycznego w centrum miasta?

Przez ostatnie cztery lata w Tbilisi, 200 m od ambasady polskiej, znajdował się mój klub rockowy. To był jedyny klub na Zakaukaziu, gdzie koncentrowała się współczesna kultura: muzyka (nie tylko rock, ale również jazz i folk), literatura i malarstwo. O tym klubie wiedzieli wszyscy w Gruzji. Wszyscy tam chodzili, zaczynając od punków, na politykach kończąc. Dokładnie tak to pamiętam.

Rzeczywistość tutaj - kobieta w uniformie każe mi się rozbierać... Już trzeci raz dzisiaj.

Strażnicy: udajecie chorych

Wysoki płot z drutem kolczastym, ludzie w uniformach wojskowych. Mały korytarz, osiem pomieszczeń. Kuchnia, toaleta i pokój z telewizorem ("czerwony kącik"). Kiedy otworzyły się przede mną żelazne drzwi i zobaczyłam ludzi, tak się ucieszyłam, jakbym odnalazła krewnych, których długo szukałam. Dla mnie nie ma jedzenia. Reszta więźniów oddaje mi część swego wiktu. Potem zapoznaję się ze wszystkimi. Ich jest 20. Nie, nas jest już 21.

Rodzina - kobieta w ciąży z niemowlęciem. Są tu dwa tygodnie. Następna rodzina - z Pakistanu. Kobieta z dwojgiem chłopców. Jeden ma 7, drugi 16 lat. Są tu siedem miesięcy. Bez szkoły, bez żadnych zajęć. Żadnej edukacji. Jeszcze jedna rodzina - z Czeczenii. Mają trójkę dzieci. Opowiadają, jak pijana służbistka z pistoletem stała nad dziećmi i groziła im bronią. Okazuje się, że ta rodzina żyła wcześniej w Polsce. Kiedy na ojca rodziny już drugi raz napadli Rosjanie i omalże go nie zabili, rzucili Polskę i wyjechali do Niemiec. Stamtąd deportowali ich z powrotem do Polski.

Wreszcie rodzina z Gruzji. To gruzińscy Jazydzi, mniejszość pochodząca z Kurdystanu. Żona ma 23, a mąż - 25 lat. Stracili w Polsce dziecko. Ona była w czwartym miesiącu ciąży, kiedy zaczęły się bóle. Zwrócili się do lekarza (to było w Zambrowie). Stwierdził, że wszystko z nią w porządku, że tak bywa. Następnego dnia bóle stały się nie do zniesienia i szybko pojechali do szpitala, do tego samego lekarza. Po obejrzeniu kobiety stwierdził, że płód umiera i trzeba przeprowadzić aborcję. Następnego dnia stan kobiety się pogorszył, doszło do silnego krwotoku, co zostało zignorowane przez lekarzy. Stwierdzili, że wszystko z nią w porządku i może opuścić szpital. Zdecydowali się wyjechać z kraju. Pojechali do Belgii. Tam udali się do szpitala, gdzie trzeba było wykonać powtórną operację - usunąć resztki martwego płodu, które pozostały po niedbale przeprowadzonej aborcji.

Słucham tych historii w sali za kratami i myślę, że na pewno to miejsce - w Biblii nazywane piekłem - jest tutaj, w Polsce.

Posadzili mnie z kobietą z Katmandu. To miasto moich marzeń. Kiedyś sprawię sobie tę przyjemność - zobaczę Katmandu. Nepalka leży. Straż mówi, że udaje chorą. Już od siedmiu miesięcy. Podziwiam dobrych aktorów artystów, ale ona całą noc kaszle krwią. Jedna pielęgniarka mówi, że z nią wszystko w porządku, druga oskarża ją o symulowanie.

Wszyscy w maskach, straszą

Ochroniarze. Są tacy poważni. Mają takie srogie miny, jakby w każdej sekundzie spodziewali się po nas ataku. Po nas - kobietach i dzieciach. 80 proc. pracowników więzienia nie zna ani rosyjskiego, ani angielskiego. Nie ma tłumaczy.

Wszędzie kraty. Spacer dwa razy dziennie po godzinie. Zawsze myślałam, że dla Kafki sytuacja w Gruzji byłaby wspaniałym tematem. Okazuje się, że i tu jest niemało absurdu. Na przykład kobietę w ciąży wiozą do szpitala w znajomym nam już samochodzie z syreną i kratami w oknach. Przestępczyni. Jej mąż sprzeciwił się temu tylko raz, i to w rozmowie ze mną. Powiedział raz i zamilkł. A dla mnie najważniejsze to nie stać się bierną, "martwą w środku", nie przestawać walczyć. Dlatego protestuję.

Zaczęłam od budowy medalionu z napisem: "Na chuj". Teraz dzwonię do różnych organizacji. One robią wszystko, co możliwe i co niemożliwe. Niestety, nie sądzę, że uda nam się rozprawić z polską machiną biurokratyczną. Ale jak się chce, to się dzieje.

Głodowały cztery obozy - 78 ludzi. W Białymstoku pobili głodujących, w Przemyślu wrzucili ich do izolatek. W czwartek jeden z nich, Badri Kvarchava, podciął sobie żyły. Już nie mógł dłużej tego znosić. W Białej Podlaskiej straż sprowadziła oddział specjalny, 15 ludzi. Wszyscy w maskach i z pałami policyjnymi. Stali tak około trzech godzin na dworze, naprzeciw imigrantów. Kiedy uznali, że dostatecznie wystraszyli głodujących, opuścili teren.

U nas cicho. Naczelnik więzienia pojedynczo wzywał protestujących na rozmowę. Jednemu obiecał kupić ładną odzież w zamian za przerwanie głodówki, drugiemu produkty dietetyczne, których potrzebował. Ustąpili. Już nie głodują. Do mnie kolejka nie doszła, pewnie naczelnik wydał cały budżet (...).

Odsiedzę moją "karę" i wrócę do siebie, do ojczyzny. Ale gdzie bym nie była i czym bym się nie zajmowała, całej Europie odkryję "prawdziwe" serce Polski. Gdzie rozumienie praw człowieka i demokracji nie różni się od poziomu myślenia z okresu realnego socjalizmu. Ja, Ekatarina Lemondżawa. Ja, która nielegalnie przekroczyłam granicę powietrzną.

Tytuł i śródtytuły pochodzą od redakcji

ZOBACZ TAKŻE

    MSW skontroluje sytuację cudzoziemców w ośrodkach strzeżonychMSW skontroluje sytuację cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych
    Czujemy się ludźmi drugiej kategorii. Masowa głodówka cudzoziemcówCzujemy się ludźmi drugiej kategorii. Masowa głodówka cudzoziemców
    Imigranci w Polsce. Rodzice są legalnie, ale 3-latka ma opuścić terytorium RPImigranci w Polsce. Rodzice są legalnie, ale 3-latka ma opuścić terytorium RP
    Mam dość ukrywania sięMam dość ukrywania się


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12741561,Gruzinska_dziennikarka__Opowiem_calej_Europie_o_polskim.html#ixzz2APmkI2mk


              Wlasnym oczom nie moglam uwierzyc, kiedy przeczytalam ten art. Nie moglam zrozumiec, ze w takim kraju jak Polska
dzieja sie takie historie. W jakich czasach zyjemy. Polska kraj SOLIDARNOSCI w 2012 roku. Co to za demokracja, ze ludzi przesladowanych traktuje sie jak, nie mam slowa do olkreslenia. Na jakiej drodze znajduje sie ten kraj. Przed kilkoma dniami kradziez kilku aut w Niemczech ze zwlokami.
Ciala poprostu wystawiono do lasu. Jak nisko mozna upasc. Czytajac polska prase, wlosy deba stoja na glowie.
Jak w kraju, tak i za granica Polska staje sie coraz bardziej krajem znanym z przestepczosci, alkoholizmu , kradziezy i kombinatorstwa.

Pozdrawiam serdecznie. Rafaela
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 26, 2012, 15:59:18 »

No przecież w tych obozach dla uchodźców też obowiązują regulaminy. Tak, jak i tu, na forum.
Widocznie tam również nie ma zastosowania demokracja, jak i tu.
Tam też pewnie strażnicy czują się motylami i nigdy nie byli gąsienicą.

Tam… tu… a człowieka w człowieku coraz mniej… wstyd…  Smutny
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 26, 2012, 18:47:58 »

Ty uważaj Ptaku, bo się zaraz bana doczekasz za obrazę godności Duży uśmiech
Nie wolno stawiać motylków z administracji w kontekście tegoż artykułu  Zły

A co do artykułu ... wszędzie takie historie się dzieją, nie tylko w Polsce. Imigrant po prostu nie jest obywatelem tego Kraju więc wg. chorego prawodawstwa nie obowiązuje wg owego Imigranta Konstytucja RP.

Ale, coby oddać pewną sprawiedliwość ... kolega pracował w SG w takim hmhmhmhm "areszcie" dla imigrantów blisko granicy . Niektórzy z "nielegalnych"  to rzeczywiście byli bandyci. Ale niektórzy nawet lubili ów "areszt" bo ... bezpłatna służba zdrowia, bo ciepłe posiłki, bo można było sobie zęby zrobić na koszt podatnika . Do tego mają prawo ,jako ludzie.

Wielu rodaków nie stać nawet na to i by chętnie do takiego "aresztu" poszli.  SG musi przestrzegać praw człowieka. Tak jest w całej UE.

Obowiązują standardy nie do ruszenia.

Być może w obozach o jakich w artykule mowa jest inaczej.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 26, 2012, 19:30:26 »

Cytat: East
Ty uważaj Ptaku, bo się zaraz bana doczekasz za obrazę godności  Duży uśmiech

No i byłby w końcu święty spokój, dla ptaka i dla forum. Godność kwitłaby bez przeszkód.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 26, 2012, 20:17:35 »

Ale przykrosc. Z takiego tematu zrobiliscie sobie kochani jaja.
 Prawda jest ze zle sie dzieje w naszym kraju, zachowanie obywateli za granica jest fatalne, bez kur... i tp, nie zaczyna sie rozmowy w j. polskim obojetnie gdzie sie znajduje. Jesli chodzi o prawa na forum co tu niektorym w poprzeg stoja, to dzieki Bogu ze takie prawa istnieja, chroniac przyzwoitego czlowieka.Jestem przekonana ze szybko zaczelo by sie to, co sie dzieje na ulicy, w sklepie, ciekawa jestem czy w kosciele tez leca kukuryki.
Niedawno bylam w nieduzej miejscowosci w Niemczech. Musialam przejsc przez ulice. Z daleka widzialam ze jechal samochod, jednak ocenilam ze bez problemu moge przejsc. Kiedy bylam juz na chodniku, uslyszalam siarczysta polszczyzne w moim kierunku, ale jaka. Pan polak mial szyby opuszczone. Takie widoki widzialam duzo razy w Polsce. Ludzie uciekaja przerazeni przez ulice, bo pan kierowca nie ma ochoty przepuscic pieszych.
Zabraklo mi tchu, bylam przerazona.
East, czy masz godnosc osobista? Piszesz ze wszedzie dzieja sie takie sytuacje. Piszesz o prawach ludzi ktorzy szukaja azylu w Polsce, a potrafisz byc tak cyniczny. Zawsze cie mialam za faceta na poziomie.
A ty Ptaku, fruwasz z galezi na galez. Wszedzie sie czujesz super i przystosowujesz sie do innych takich fruwajacych. Nie zycze ci abys kiedys znalazla w takim obozie, ale kto to wie co czlowieka moze spotkac. Ja bylam w takim obozie, dlatego wiem co mowie.

Rafaela.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 20:20:02 wysłane przez Rafaela » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 26, 2012, 20:49:53 »

Ale przykrosc. Z takiego tematu zrobiliscie sobie kochani jaja.
Trochę obiektywizmu, Rafaello . Nie wszędzie jest tak, jak opisane, zaś artykuł to wizja tylko jednej strony, jednej perspektywy - tej imigrantki.
To znamienne, że ludzie czujący się pokrzywdzeni, upokorzeni, wyzuci -wg nich - z godności, rozpoczynają osobistą krucjatę  w niej się spalając do reszty. Zatracając się w niej. Zamiast zmieniać świat powodują w reakcji agresję, lub, co gorsza -kompletną obojętność.
Niezrozumiani, zrozpaczeni, wypaleni. Umierają jako ludzie. Tak to wygląda wtedy, gdy brakuje kompletnie dialogu, gdy MOJE POKRZYWDZONE BIEDNE JA cierpi.
A czy ta Pani zadała sobie trud sprawdzenia gdzie się może poskarżyć ? A przecież może. Do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na przykład, albo do Trybunału w Hadze. Wspomniany znajomy z SG mówił, że takie miejsca są kontrolowane i strażnikom nie wolno samowolnie naruszyć praw imigrantów, bo to są przestępstwa. Żaden żołnierz samowolnie nie złamie tych praw, bo po emeryturze i po pracy.


Może autorka art, nie wie, że ma jakieś prawa, a może nie chce wiedzieć ?
O innych ewentualnościach nie ma co wspominać

Cytuj
Prawda jest ze zle sie dzieje w naszym kraju, zachowanie obywateli za granica jest fatalne, bez kur... i tp, nie zaczyna sie rozmowy w j. polskim obojetnie gdzie sie znajduje.
Kiedy zaczynasz już patrzeć na życie z jednego, określonego punktu widzenia , to zaczynasz przestać postrzegać piękna. Zafiksowanie się jest groźne.

Cytuj
Jesli chodzi o prawa na forum co tu niektorym w poprzeg stoja, to dzieki Bogu ze takie prawa istnieja, chroniac przyzwoitego czlowieka.

A kto się musi chronić przed np Ptakiem, albo eastem ? Kto się boi PHI albo FL ?

Cytuj
Jestem przekonana ze szybko zaczelo by sie to, co sie dzieje na ulicy, w sklepie, ciekawa jestem czy w kosciele tez leca kukuryki.
To zależy również od biorezonansu , bo jeśli spotykasz tylko samych złych ludzi, to jest zastanawiające co w Tobie ich przyciąga. Albo jeśli tylko docierają do Ciebie same negatywy. Rezonansu nie oszukasz, a tzw PRZEKONANIA jedynie gruntują pewne postawy. Pierwszy krok to puścić przekonania Mrugnięcie

Cytuj
Pan polak mial szyby opuszczone. Takie widoki widzialam duzo razy w Polsce. Ludzie uciekaja przerazeni przez ulice, bo pan kierowca nie ma ochoty przepuscic pieszych.
Zabraklo mi tchu, bylam przerazona.
A trza było z humorem pokazać mu środkowy palec hahaha...to był tylko polski burak , nic więcej Duży uśmiech
Cytuj
East, czy masz godnosc osobista? Piszesz ze wszedzie dzieja sie takie sytuacje. Piszesz o prawach ludzi ktorzy szukaja azylu w Polsce, a potrafisz byc tak cyniczny. Zawsze cie mialam za faceta na poziomie.
A gdzie , w którym momencie dostrzegasz ów cynizm ?
Zresztą .. nie miej mnie "za" , puść też wyobrażenia o eaście wraz z tym co sobie ułożyłaś na temat tego świata w głowie, a może dostrzeżesz coś poza powierzchnią rzeczy. Tą przerażającą powierzchnią.

Easta godność ? Nie odczuwam jej na codzień. Nie ma takiej potrzeby, aby się odzywała, bo nikt jej nie narusza, zatem nie ma potrzeby jej bronić ........ zresztą  ..... nie ma komu Duży uśmiech

Cytuj
Ja bylam w takim obozie, dlatego wiem co mowie.
ale już nie jesteś. Czy pamiętasz jeszcze jak to się stało że minęło  ?
Weź sobie sens tego przypomnij zamiast się przerażać ciągle na nowo. Strach to niedobry doradca.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 20:50:15 wysłane przez east » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 26, 2012, 21:36:13 »

Drogi East.
Jak widze jestes wspanialym zeglarzem. Tak bylam w obozie, ale zostalam pinformowana dokladnie jakie mam prawa.
Spotkanie polakow gdziekolwiek, czy to w Niemczech na ulicy, czy w Turcji na urlopie, czy w Egipcie lub w Tunezji czy w Krakowie lub Warszawie, zawsze melduja sie ta piekna polszczyzna, czuja sie waznymi polakami.

Byly czasy ze w Polsce byli ludzie ktorzy walczyli o czysty j.polski. Gdyby dzisiaj wstali z grobu, to zapadli by sie dwa razy glebiej pod ziemie.
Pamietam jeszcze nauczycieli ze szkoly, jak pielegnowali polska mowe. Dla mnie dzisiejszy j.polski to czysty rynsztok. East, pamietasz moja sprawe z Markiem 323. Ten jegomosc zachowywal sie po polsku, obrazil nie tylko mnie, ale jeszcze do tego pare innych osob. Staliscie za tym jegomosciem, zostalam przez wiele tu ciagle bytujacych osob okreslona za zbyt delikatna, chisteryczna i jeszcze nie wiem co. Nie pomogl regulamin , pan Marek byl wziety w obrone, wytlumaczony, ochroniony. Takie sytuacje mamy ciagle tu na forum, niektorym bardzo brakuje cietych, ponizajacych i rynsztokowych slow. Ponizenie czyjejs godnosci, to mozna sie tylko wysmiac. Jestem juz duzo lat na tym forum, poznalam niektorych ludzi osobiscie
i mam duzy respekt dla nich, ze tutaj musza pilnowac odpowiedniego poziomu.
Wybierzcie sie na inne fora, to zobaczycie jakie sa prawa dla rozrabiakow, tupeciarzy .
Wracajac do tematu, nie mam nic wiecej do powiedzenia, bo szkoda slow.

Moze kiedys polacy sie opamietaja i zaczna sie uczyc czystej pieknej polszczyzny, a wtedy nad krajem pojawia sie piekne pogodne dni.

Zycze sobie i wszystkim z tego forum z calego serca. Rafaela
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 27, 2012, 00:53:06 »

@Rafaela
Cytuj
Nie pomogl regulamin , pan Marek byl wziety w obrone, wytlumaczony, ochroniony. Takie sytuacje mamy ciagle tu na forum, niektorym bardzo brakuje cietych, ponizajacych i rynsztokowych slow. Ponizenie czyjejs godnosci, to mozna sie tylko wysmiac.

Czy czujesz się ofiarą , Rafaelo ? Jeśli nie  to przestań zasilać w sobie ten wzorzec. Castanieda pisał ,że "mali tyrani" ( to może być ciągle powtarzająca się postawa jakichś ludzi) to cenny dar dla Widzącego. Umożliwiają oni zweryfikowanie wiedzy , wyćwiczenie cnót , tak, aby przy tym ani razu nie ulec nienawiści. W praktyce oznacza to twardą szkołę życia. Niewątpliwie przez nią przeszłaś, ale ciągle, jak widać, w pamięci tkwią jacyś , zapomniani tu przez wszystkich, Markowie.

A oni -jak i samo życie - są okazją dla Ciebie, a nie przekleństwem. Okazją do wyzwolenia się z bycia ofiarą, z wyobrażeń na temat siebie i fałszywej godności własnej. Okazją do wyzwolenia generalnie.

Masz tyle cennych doświadczeń, w końcu, zamiast się ich trzymać, zrób z nich użytek. Wiesz jak. Niech spłoną Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 27, 2012, 08:12:12 »

Pozwolę sobie dodać do tego co piszecie szacowni, że moim skromnym zdaniem czasem warto spuścić powietrze.
Warto tez nauczyć się od np anglików jak być jełopami.
,,O polskim piekle"
Ciekawym czy napisała by a amerykańskim piekle albo niemieckim czy francuskim czy szwedzkim piekle.
Weźmy sobie na wstrzymanie Uśmiech
Z tych 100 widocznie 10 akceptuje ten kraj to w porządku liczy się moim skromnym zdaniem jakość nie ilość.
Kurcze jaka nagonka mediów (szczególnie związanych z narodem wybranym) była na przemarsz Rosjan w
Wa-wie w czasie euro.
Jak nastała cisza jak padło w tych mediach czy taką sama nagonkę by te media rozpętały, gdyby maszerować chcieli Anglicy lub Niemcy.
O zgrozo większość Polaków potraktowała marsz przyjaźnie Szok
Więc moim zdaniem jak ktoś chce pisać źle o Polsce proszę bardzo jego sprawa jak dobrze też jego sprawa tylko nie rozumiem dlaczego my mamy te pisania zasilać
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2012, 08:22:11 »

..świat nie jest czarno-biały, jak niegdysiejsza TV Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 27, 2012, 09:53:43 »

Nie obraź się szacowny ale Twoja odp przypomina mi takie małe zajście w zatłoczonej aptece.
Otóż na końcu kolejki stała sobie taka ładna i ładnie ubrana młoda kobieta.
Przyznam się bez bicia, że mimo że nie jestem wzrokowcem to sobie na nią kilka razy zerknąłem Uśmiech
Nie tylko dlatego, że była ładna, ale dlatego, że w jej oczach ujrzałem ten fajny dystans do siebie, który czasem spotykam u drugiego.
Czułem też, że coś ona ,,szykuje"  Uśmiech
Wróciłem na chwile do swoich myśli, ale nie na długo.
Po chwili ja i zresztą wszyscy w aptece usłyszeliśmy głośnego ,,bąka"
Oczywiście odgłos dobiegł z końca kolejki więc wszyscy odwróciliśmy głowy na koniec kolejki  Uśmiech
Ta młoda kobieta mimo, że stała na końcu również odwróciła głowę tak jakby za nią stok stał Mrugnięcie
Przyznam się że choć zwykle tego nie robię to roześmiałem się w tej aptece na głos podobnie zresztą jak ta kobieta  Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 27, 2012, 09:55:57 »

..teraz to ja nie rozumiem, ale nie o tym wątek.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 27, 2012, 10:01:47 »

To może postaram się po Twojemu szacowny.
Nie traktujmy siebie i ziem, na których mieszkamy czarno - biało bo moim skromnym zdaniem i w u nas i na tych ziemiach występuje cała paleta barw i bardzo nie wiele potrzeba by z tych barw korzystać
to pa Duży uśmiech

PS
Korzystanie z całej palety barw za skutkuje dystansem do czyjegoś fochu lub żalu iż jeden czy drugi kolor w tej balecie ma niedoskonały zdaniem krytyka odcień Duży uśmiech
Łatwiej też będzie wtedy nie napinać się Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 10:03:53 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2012, 10:09:52 »

To może postaram się po Twojemu szacowny.
Nie traktujmy siebie i ziem, na których mieszkamy czarno - biało bo moim skromnym zdaniem i w u nas i na tych ziemiach występuje cała paleta barw i bardzo nie wiele potrzeba by z tych barw korzystać
to pa Duży uśmiech

no więc, chyba mnie wcześniej źle odczytałeś,-
właśnie to napisałem/powiedziałem- można przytaczać jednostkowe najgorsze przykłady na np.,-
zachowanie się Polaków za granicą, a ja byłem i wiem, że są również te biegunowo odmienne, a między nimi cała spektrum barw/zachowań. Uśmiech
a wracają do wątku i tematu poruszonego przez Rafaele- to obozy pod każdą szerokością geograf. były/są i będą wyrazem strachu i ułomności ludzkiej,-
po IIWŚ. powinno się w ogóle zrezygnować z takiej formy przetrzymywania ludzi obojętnie gdzie!
Świat nie jest jedynie czarno-biały,-
jest piękny jak powtarzała mi całe życie moja ś.p. babcia,-
a jedynie ludzie bywają bezduszni i okrutni.
to tyle, bo się rozgadałem. Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kate
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2012, 11:08:14 »

cyt songo

Cytuj
Świat nie jest jedynie czarno-biały,-
jest piękny jak powtarzała mi całe życie moja ś.p. babcia,-
a jedynie ludzie bywają bezduszni i okrutni.

A moja babcia powtarzala, ze to tu wlasnie jest pieklo (gdy z placzem przylatywalam do niej z podworka, bo mi dzieciaki powiedzialy, ze pojde do piekla Zły).

Co do watku Rafaeli, to raz pisze o piekle w obozie uchodzcow, a raz o wulgarnych Polakach zagranica. Czyli co jest w koncu przedmiotem dyskusji? //Bo nawet szacowny Przebisnieg podal przyklad z apteki... Szok//

Uchodzca, azylant jest obcym (nieproszonym), wiec chlebem i sola nie jest witany. Perwersje opiekunow (klawiszy) sa tu dla mnie tematem najbardziej rzucajacym sie w oczy.

Dodatkowo sprawa dotyczy kobiety, wiec mozna sie poznecac.

Mnie osobiscie interesowalyby dalsze losy autorki reportazu, jaka decyzje podjela. Czy ktos wie?
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 27, 2012, 11:12:38 »



A moja babcia powtarzala, ze to tu wlasnie jest pieklo (gdy z placzem przylatywalam do niej z podworka, bo mi dzieciaki powiedzialy, ze pojde do piekla Zły).


współczuje, a co teraz o tym sądzisz? Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 27, 2012, 11:12:55 »

Kate autorka za cel obrała sobie opowiadanie o "polskim piekle" ,a to raczej nie wróży szybkiego wyzwolenia z tego zaklętego kręgu cierpienia, win i ofiar.
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 27, 2012, 11:49:41 »

Cytuj
wszędzie każą mi się rozbierać do naga. Wygląda na to, że szczególnie podoba im się studiowanie moich zakrwawionych majtek i patrzenie na mnie ociekającą krwią.

songo
Cytuj
współczuje, a co teraz o tym sądzisz?

Dopoki zawsze trzeba bedzie sciagac majtki bedzie pieklo!

Tak east nie wrozy wyzwolenia, a co mozna zmienic?
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 28, 2012, 07:18:28 »

Spoko euro koko Duży uśmiech
Jak książka nie będzie bestselerem to napisze o innym piekle.
Albo reaktywuje dawny hicior ,,podroż za jeden uśmiech" 
to pa Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 28, 2012, 17:41:46 »

A czy ta Pani zadała sobie trud sprawdzenia gdzie się może poskarżyć ? A przecież może. Do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na przykład, albo do Trybunału w Hadze. Wspomniany znajomy z SG mówił, że takie miejsca są kontrolowane i strażnikom nie wolno samowolnie naruszyć praw imigrantów, bo to są przestępstwa. Żaden żołnierz samowolnie nie złamie tych praw, bo po emeryturze i po pracy.
Przeczytałem uważnie kilka razy - za każdym razem byłem równie mocno zaskoczony albo naiwnością Easta albo uważaniem nas za przedszkolaków... Mógłbym udowodnić jak bardzo się myli, ale... tym razem nieco inaczej, proponuję zerknąć i pomyśleć (kawałek powstał przed 15 laty...):

<a href="http://www.youtube.com/v/kfH1hxvAN30" target="_blank">http://www.youtube.com/v/kfH1hxvAN30</a>

Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 28, 2012, 19:31:04 »

Ale pomysleć przed pifkiem czy po pifku? Cool
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 28, 2012, 19:51:52 »

Wspomniany znajomy z SG mówił, że takie miejsca są kontrolowane i strażnikom nie wolno samowolnie naruszyć praw imigrantów, bo to są przestępstwa. Żaden żołnierz samowolnie nie złamie tych praw, bo po emeryturze i po pracy.
Przeczytałem uważnie kilka razy - za każdym razem byłem równie mocno zaskoczony albo naiwnością Easta albo uważaniem nas za przedszkolaków... Mógłbym udowodnić jak bardzo się myli, ale... tym razem nieco inaczej, proponuję zerknąć i pomyśleć (kawałek powstał przed 15 laty...):
To dobrze, ze jesteś mocno zaskoczony. Może za którymś razem coś do Ciebie dotrze. Natomiast Ty, zamiast zweryfikować to co napisał east u źródeł  (do czego padło odniesienie ) czyli wśród funkcjonariuszy SG , proponujesz filmik  z YT. Nieźle Mrugnięcie
Udowodnij jak bardzo masz rację , Arteq.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 29, 2012, 12:20:37 »

mówisz o teorii, a ja o praktyce... a różnica jest na załączonym klipie.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

antyczni bizancjum apelkaoubkonrad692 gangsa quieronovelas