Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 23:48:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Media-Markt  (Przeczytany 8024 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hiacynt
Gość
« : Listopad 28, 2012, 22:55:19 »

Już od dłuższego czasu, i nie jest to tylko szum medialny ostatnich miesięcy, zauważam pewną
tendencję w środkach przekazu.
Owszem, "koniec świata " króluje obecnie niepodzielnie, jednak w filmach, wiadomościach i reklamach
nastąpiło wyraźne zagęszczenie " obcych" ,ujawnień i innych treści  będących w "naszym" Mrugnięcie klimacie.
Być może jest to moje wrażenie spowodowane uwrażliwieniem na owe tematy,proszę więc
potwierdźcie bądź zaprzeczcie jeśli Wasze są inne.
W zasadzie mało oglądam telewizji ale w hotelach w których sypiam często jedyną rozrywką, oprócz czytania forum rzecz jasna Mrugnięcie , jest popatrywanie choćby jednym okiem w ekran.
Szczególnie pewien kanał Tv Puls bryluje w tematach katastroficznych eksploatując je niemal codzień.
Również w kinie gdzie najczęściej bywam z moją siedmioletnią córeczką ,a zatem w filmach dla dzieci
zauważam przemycane lub wcale nie przemycane treści o kosmitach.
Np. nowoczesny święty Mikołaj rozwozi prezenty statkiem typu Mothership zamiast saniami zaprzężonymi w renifery.
Właśnie sporo tego w bajkach dla dzieci. Czyżby jakieś (pod)świadome oswajanie z ujawnieniem?
Jeszcze raz zapytam; tylko ja to widzę?
O bezczelnie wykorzystującej strach przed końcem świata reklamie Media Markt nie wspominając...
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2012, 23:03:30 »

Ja ci tego nie potwierdzę, bo tv nie oglądam w ogóle. Ale zapowiadano w przekazach i nie tylko wzrost ilości publikacji generujących strach przed końcem świata i obcymi, czego w tym układzie jesteś świadkiem. A w radiu też sporo w tym zakresie się pojawia.
Więc przyjmuję to za zmasowany atak strachu. Pewnie niedługo puszczą serię wszystkich katastroficznych filmów, jakie istnieją.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 28, 2012, 23:04:36 »

System próbuje przejąć i skomercjalizować zainteresowanie tzw "końcem świata" jak również zainteresowanie tematyką UFO .
Należy się spodziewać, że powstanie show dla zaspokojenia tego zainteresowania. Podaż zaczyna doganiać popyt.
Najśmieszniejsze będzie to, ze kiedy w końcu ujawnienie nastąpi, na przykład w telewizji, to ludzie wezmą to za show i przejdą nad tym do porządku dziennego.

"Ach tak , mieliście wylądować, mówili o tym w wiadomościach w zeszłym tygodniu, ale teraz musicie przesunąć nieco Wasz statek lub zapłacić za parkowanie " Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2012, 01:59:50 »

po obejrzeniu filmu "Paul" też tracę resztę wątpliwości..Mrugnięcie

w końcu "obcy" a taki sam jak myDuży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2012, 08:52:18 »

Według mnie:
1. Działacie jak stacja nasłuchu ustawiona na pewien zakres częstotliwości: ezoteryka i w tym 21.12.2012 r., stąd poczucie takiego natłoku informacji
2. Fakt, 21.12.2012 r. jest wykorzystywany marketingowo - im bliżej tej daty tym więcej (na samym początku pisałem, że to nic innego niż początek kampanii reklamowej)
3. Fakt, więcej się o tym mówi, tak samo jak swojego czasu o Y2K i mających nastąpić wtedy awariach komputerów... ależ kasy skoszono na tym, w lwiej części niepotrzebnie wydanej  :]  a wystarczyło przestawić sobie w kompie datę w biosie na 31.12.1999 r. 23:55 i... poczekać 10 minut patrząc na efekty  :]
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2012, 09:04:14 »

Songo, a czy Ty aby nie pomyliłeś paluchów ?

No chyba, że u 4-palczastych się inaczej pokazuje !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 29, 2012, 09:11:54 »

Songo, a czy Ty aby nie pomyliłeś paluchów ?

No chyba, że u 4-palczastych się inaczej pokazuje !

właśnie brak mu jednego i dlatego ten- najdłuższy Duży uśmiech


Według mnie:
1. Działacie jak stacja nasłuchu ustawiona na pewien zakres częstotliwości: ezoteryka i w tym 21.12.2012 r., stąd poczucie takiego natłoku informacji
2. Fakt, 21.12.2012 r. jest wykorzystywany marketingowo - im bliżej tej daty tym więcej (na samym początku pisałem, że to nic innego niż początek kampanii reklamowej)
3. Fakt, więcej się o tym mówi, tak samo jak swojego czasu o Y2K i mających nastąpić wtedy awariach komputerów... ależ kasy skoszono na tym, w lwiej części niepotrzebnie wydanej  :]  a wystarczyło przestawić sobie w kompie datę w biosie na 31.12.1999 r. 23:55 i... poczekać 10 minut patrząc na efekty  :]

masz sporo racji arteq- jednak gwiazd nie da się tak łatwo przestawić jak czasu w BIOS-ie Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 29, 2012, 10:27:33 »

Spokojnie, przekonamy się już niedługo - raptem za 3,5 tygodnia... Według mnie nic na niebie szczególnego nie będzie się działo, żadnych kataklizmów etc...
Jedyne o co można się martwić to pewne niepokoje społeczne, ale te akurat są uzasadnione.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 10:28:21 wysłane przez arteq » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 29, 2012, 12:30:08 »

ja tam nie spodziewam się również katastrof o globalnym zasięgu,-
ale są ludzie, którzy zupełnie świadomie nakręcają spiralę napięcia i jeszcze na tym zarabiają:


"Plecak ucieczkowy BOB może być wkrótce niezbędnym ekwipunkiem
Zahi, wt., 2012-11-27 11:43
 

 http://www.sxc.hu/photo/251860

Przy uwzględnieniu wielu informacji jakie obecnie do Nas docierają takie jak : Koniec Kalendarza Majów, napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie jak również ryzyko rozpadu Unii Europejskiej i upadku całego systemu ekonomicznego może warto zastanowić się nad zestawem BOB – Bug Out Bag lub polskojęzyczna nazwa takiego plecaka - BiS czyli - Bierz i Spi***laj.




 

Zestaw taki jest bardzo mocno rozpowszechniony przez Preppersów z ang.” preppare” czyli – przygotować się. Taka osoba w razie zagrożenia jest przygotowana na najgorsze i nie zaskoczy go na pewno brak żywności i inne rzeczy wynikające z ogólnego chaosu jaki może mieć miejsce w czasie ekstremalnych sytuacji lub zagrożenia dla życia i zdrowia. Preppersi od dawna mają przygotowane tego typu plecaki, które zawsze znajdują się w pobliżu. Zestaw taki zawiera najbardziej niezbędne rzeczy które w trakcie ekstremalnych sytuacji pozwolą na radzenie sobie z zagrożeniem jakie może się pojawić oraz na rozpoczęcie życia w nowej sytuacji.

 

BOB nie może być zbyt ciężki bowiem to utrudni w dużej mierze przemieszczanie się. Na pewno każdy wie jaką ulgę daje zrzucenie choć by kilku gramów z ciężkiego plecaka podczas przemieszczania się.

 

Oto rzeczy jakie powinny się znajdować w takim plecaku:

 
Nóż myśliwski
Latarka i zestaw baterii
Krzesiwo
Pastylki do odkażania wody
Gwizdek
Kompas
Śpiwór
Rękawice robocze oraz ocieplane.
Komplet bielizny
Kilka litrów wody
Pożywienie ( najlepiej suszone mięso i puszki oraz batony energetyczne )
Mini zestaw wędkarski
Filtr wodny
Metalowe kubki
Sznur
Apteczka
Dobrze mieć też puszkę surwiwalową
Folia aluminiowa
Przydatna może być również maska gazowa
Radio i słuchawki

 

Plecak taki nie powinien mieć więcej niż 40 L pojemności bo może znacznie utrudnić nam przemieszczanie się w terenie.

 

Zestawy zaopatrzony w te przedmioty może być pomniejszony lub powiększony o przedmioty wedle naszych oczekiwań. Ale nie powinien być dla nas za dużym ciężarem. Są osoby które taki plecak mają już przygotowany od kilku lat z rożnych powodów. Ostatnio można znaleźć wiele informacji na temat takich plecaków w internecie i dowiedzieć się co może być najbardziej niezbędne podczas ewakuacji.

 

Nie koniecznie może nam on się kiedyś przydać i lepiej by tak było ale warto być przygotowanym na różwne ewentualności jakie mogą nas spotkać. Tak jak mówi polskie przysłowie: Lepiej nosić niż się prosić.
"
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/plecak-ucieczkowy-bob-moze-byc-wkrotce-niezbednym-ekwipunkiem

PS. "nie dla idiotów"  Afro
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 12:34:47 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 29, 2012, 12:52:32 »

Interes przede wszystkim. Każdy powód jest dobry, a przy okazji trochę nakręcania strachu.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopad 29, 2012, 13:08:18 »

..jest taki program na Discovery o takich przygotowaniach, a ludzie raczej nie wydają się być przerażeni, tylko raczej traktują to jako zabawę w skautów,-
ja jeszcze widzę w tym co robią- taki powrót do życia plemiennego, bo każda grupa która czyni takie przygotowania- tworzy właśnie takie podstawowe plemię ludzkich struktur społecznych- czyli wracamy do podstaw, do natury i na powrót trzeba uczyć się z nią życia w zgodzie/symbiozie, a nie rabunkowej polityki na całym świecie.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 29, 2012, 13:52:38 »

Tak, zabawa w skautów , zabawą.. już od dziecka chłopcy mają to we krwi Duży uśmiech Zbudować szałas, rozpalić ognisko, zanocować w lesie ...

Kontakt z Naturą, z samym życiem jest nam niezbędny i tkwi w nas gdzieś mocno ukorzeniony nawet kiedy taki dorosły już chłopiec wsiada do swojej wypasionej fury, mieszkający w betonowej dżungli , to na wakacje jakich miejsc poszukuje ? Jedzie tą furą nad wodę aby popływać w jeziorze, a nie w basenie z chlorowaną wodą.

Instynkt przetrwania gdzieś głęboko wrył sie w psychikę ludzką i każdy pretekst to może wyzwolić. Kinowa wersja apokalipsy świetnie się do tego nadaje Mrugnięcie
Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 29, 2012, 14:12:00 »

Amerykanie sprzedają na tej fali bunkry i podobno popyt jest całkiem niezły
natomiast bardziej chciałbym zwrócić uwagę na reklamy typu;
"kosmici negocjują ceny w salonach".
Właściwie powinniśmy temat rozpatrywać w dwóch aspektach;
-koniec świata
-nie jesteśmy sami w kosmosie
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Listopad 29, 2012, 14:19:45 »

..amerykanie kupowali już działki na księżycu, a nawet na Marsie,- Duży uśmiech
a teraz kupują "dziury" w ziemi po starych rakietach balistycznych.
chyba A.Einstein powiedział coś takiego- "wszechświat jest tak ogromny, że nie ma takiej rzeczy której by w nim nie było",-
a sam mogę tylko dodać, że b.bym się zdziwił gdyby się okazało, że jesteśmy sami na jednej jedynej planecie US.,-
we wszechświecie gdzie jest więcej galaktyk niż ziaren piasku na ziemi.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 29, 2012, 19:39:55 »

Masz rację Przebiśniegu.Od 2 miesięcy obserwuję w telewizji ( choć oglądam ją sporadycznie ) i w internecie,reklamy i informacje o dziwnych zjawiskach w kosmosie itp.Reklamy przeważnie ośmieszające te datę i nie ukrywam, że mnie to wkurza.Nie wiem czy się  wydarzy jakiś kataklizm,myślę że nie ,ale wyraźnie nas na coś przygotowują.Być może że na kontakt ?
Cóż przekonamy się niebawem Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy halotupsy magicalespackluporum truegaming madex