Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 03:07:59


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nauka Kabały PL  (Przeczytany 43025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Gość
« : Styczeń 17, 2009, 18:52:01 »

Inspiracje... Uśmiech

Kabała - co jest esencją Kabały?
http://pl.youtube.com/watch?v=aaRiHLZxiGE&feature=related

Percepcja rzeczywistości
http://pl.youtube.com/watch?v=XLJ6kW2xauk&feature=related

Czy istnieje wolna wola
http://pl.youtube.com/watch?v=glYRy0cSEF8&feature=related

Kabała - jak żyć w zgodzie?
http://pl.youtube.com/watch?v=CpFcSRyY6PE&feature=related

Jak kontrolować swoje myśli
http://pl.youtube.com/watch?v=cxtxEVGW6-w&feature=related

Na czym polegają studia Kabały?
http://pl.youtube.com/watch?v=AjtQPslJI-0&feature=related

Co nazywamy światłem w Kabale?
http://pl.youtube.com/watch?v=jHPSkY2CMVs&feature=related
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 18:53:18 wysłane przez Leszek » Zapisane
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2009, 20:38:30 »

Altruizm
Cytat: Leszek
Egoizm
http://pl.youtube.com/watch?v=P-VrRxTYHyA&feature=related
 Mrugnięcie
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2009, 21:07:25 »

No widzisz. Tak to jest, jak nie trzymają się proporcji... Duży uśmiech
No i łatwiej jest zrozumieć politykę zagraniczną Izraela...  Smutny
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 21:09:16 wysłane przez Leszek » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 18, 2009, 13:55:04 »

Ha, ciekawe jest to twierdzenie kabalistów, iż poprzez rozwijanie ego dochodzi się do coraz większego rozumienia rzeczywistości. Inaczej niż w systemach wschodnich, gdzie istnieje nastawienie na niszczenie utrzymywania pragnień, ego.

Czyli, zgodnie z nauką kabały, aby uchwycić rzeczywistość, potrzebne jest jak największe ego. A czym jest ego? Są to nasze egoistyczne pragnienia, dotyczące naszej osoby.
Jednocześnie, kabała mówi o altruistycznej naturze rzeczywistości.
Jak w takim razie pogodzić ego (egoistyczne pragnienia) z altruistyczną naturą rzeczywistości? Jak kabała to tłumaczy?
Czy mógłby ktoś, kto studiuje kabałę naświetlić trochę temat?

Jedynym wytłumaczeniem, jakie przychodzi mi w tej chwili na myśl, jest to, że rozwijanie pragnień doprowadzić musi w końcu do rozwoju pragnienia poznania natury rzeczywistości. Czyli ego zapragnęłoby w końcu posiąść moc wynikającą ze rozumienia rzeczywistości. Tylko, że równoznaczne jest to wtedy ze śmiercią ego, bo altruizm i miłość rzeczywistości niweluje egoizm. Czyli ego, miałoby być jedynie narzędziem, drogą do osiągnięcia celu?

A może Bóg, w rozumieniu wszystkiego, co jest - to największe EGO, jakie istnieje?
No bo posiada naczynie rozbudowane do monstrualnych rozmiarów, a wszystko jest w tym naczyniu (z nami włącznie  Duży uśmiech). I aby było sprawiedliwie, dla swoich cząstek wprowadził miłość i altruizm, jako spoiwo. Bo inaczej cząstki pozabijałyby się w swoich ograniczonych, egoistycznych dążeniach. A tak, dochodząc poprzez ego do zrozumienia rzeczywistości, tracą je na rzecz tejże rzeczywistości, czyli olbrzymiego EGO Boga. Bo to On dla siebie wykreował wszystko. Czyżbym bluźniła?  Szok
Coś mi tu pachnie Jahwe.  Coś


 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 13:57:49 wysłane przez ptak » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 18, 2009, 14:21:16 »

Wcale sie nie mylisz Ptaku , bo Kabala to matryca rzeczywistosci 3x3 =9 zawarta w jedni , tworzy wiec 10 drzewo kabaly.A jak wiadomo w 10 nie jest zawarta pelnia wiedzy .Jest to system wierzen do 3 wymiaru z wzorcem 1o przykazan danych nam przez JAHWE.On nie otrzymal wiedzy absolutnej, siega wylacznie tego co jest zawarte w materii , zeby wyjsc ponad ( wyszukuje sposobow technicznych) dostania sie do WIEDZY SERCA ( biedny) tam nie mozna wejsc na drodze logicznych lamiglowek napisanych zadnymi wzorami. Tak wiec kabala zakonczyla swoj rozwoj oraz mozliwosci rozwiazania sekretu STWARZANIA ZYCIA ( czytaj wladzy w kosmosie) na 3 wymiarze.Udostepnia swoja wiedze ogolowi ( kiedys bylo to niedozwolone) w nadzieji iz znajdzie sie ktos , kto przekroczy te bariery i wskaze jej droge.
Nic z tego, bo ten kto przekroczy te bariery , jest jak plod narodzony do zycia czlowieczego, ktory nigdy sie nie cofa do poprzedniego zycia plodowego.

Jakie zatem wyjscie? Nie ma wyjscia dla kabala, jest metamorfoza z nowa wiedza , nowe istnienie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 18, 2009, 17:21:35 »

Czy mógłby ktoś, kto studiuje kabałę naświetlić trochę temat?
Hej! Może poproś Jerzego, niech naświetli sprawę? Może poza buddyzmem, zna się też na kabale?
Pozdrawiam!
Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 18, 2009, 17:46:34 »

Jest to system wierzen do 3 wymiaru z wzorcem 1o przykazan danych nam przez JAHWE.On nie otrzymal wiedzy absolutnej.

,,Danych nam przez JAHWE, który nie otrzymał wiedzy absolutnej,,
A kto to jest ''ten'' JAHWE ?
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 18, 2009, 17:54:56 »

Na dobrą sprawę nie ma znaczenia kim jest Jahwe, bo niezależnie od tego kim on jest, widać, że Kiara nawet nie zerknęła do Wikipedii. Kiara po prostu pisze o tym, o czym może POFANTAZJOWAĆ.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sefira

Fantazjowanie oparte na ślepej wierze komukolwiek prowadzi na manowce.
Wiara, tym bardziej ślepa wiara, zawsze będzie WIARĄ, a nie WIEDZĄ. Niechęć Kiary, a przede wszystkim "istot", z którymi ona współpracuje do świętej geometrii bierze się stąd, że święta geometria otwiera ludziom oczy i uczy człowieka myśleć, poznawać, a nie wierzyć.
Pamiętacie historię biblijną, w której Adam i Ewa zerwali owoc z drzewa poznania i zostali wygnani z raju?
Mieli ślepo WIERZYĆ, a nie POZNAWAĆ. Kto neguje POZNANIE? Kto neguje świętą geometrię? Kto twierdzi, że geometria (sic!- czyli narzędzie poznania!!!) może zniewolić? Ci, co liczą na to, że uda im się zaślepić ludzi. Ci, którzy chcą pozostawić człowieka w niewiedzy. Nasi kochani "bogowie"...

Moja naprawdę szczera rada Kiaro - przejrzyj po prostu na oczy i zacznij SAMA myśleć! Jeśli NAPRAWDĘ ślepo ufasz tym, którzy po prostu wodzą Cię za nos, to mi Ciebie NAPRAWDĘ żal. ONI NIGDY  NIE ODPOWIADALI NA KONKRETNE PYTANIA! TAK JAK TY, więc jeśli z nimi "trzymasz", to pozostawię to bez komentarza.... To, co wypisujesz nie trzyma się faktów matematyczno - geometrycznych, a tu już masz liczby, stosunki, proporcje, które są precyzyjne. Trudno to nagiąć, więc co robisz? Negujesz matematykę i geometrię sugerując jakąś "nową wiedzę", jakby dwa miało stać się trzy... Ostatnio przypisałaś Winterowi  niecne intencje opierając się na "widzimisię". Czemu? Bo jak nie można znaleźć kontrargumentu, to trzeba starać się zdyskredytować tego, kto daje ludziom WIEDZĘ? Czy ta dyskredytacja była imię miłości? Czy Ty naprawdę nie widzisz tej gry?
Wystarczy...  Już nie wspominam o kompletnym brak odpowiedzialności za przekazywane treści.

Makrokosmosem i mikrokosmosem rządzą rytmy i cykle, które są ostatecznie "harmonią sfer" opisywaną choćby przez Platona czy Pitagorejczyków. Minuta, po  minucie, godzina, po godzinie, dzień po dniu, rok po roku wszystko pulsuje... jak rytm serca, oddechu, czy słonecznych lub galaktycznych cykli... Nie zmieni tego żadna zasłona rzucana ludziom na oczy w postaci "nowej wiedzy", której nikt nie widział i nikt jej nie słyszał....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 21:55:48 wysłane przez Leszek » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 18, 2009, 18:20:58 »

Jak dla mnie rewelacja, ten człowiek zanim coś powie już moj umysł "czuje to", dziwne też swego czasu mim zamiarem było pozbycie się ego lub przynajmniej zepchnięcie go, zagłuszenie. Ale trudne to jest bardzo, bo cym bardiej tego chcesz tym więcej prób rzed tobą .
Jesteśmy rakiem tego świata, to stwierdzenie jest piękne, tak właśnie jest, my tu poprostu nie pasujemy.
Przynajmniej ja się nie czuję w tym świecie dobrze.............

Czy jest wiedza absolutna???


Dzięki Ci Leszku, zawsze wyłuskasz coś fajnego Uśmiech
Pozdrawiam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 18:22:41 wysłane przez wiki » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 18, 2009, 18:39:43 »

jako, że jestem kabalistą od zawsze w sumie, to się wypowiem w tym wątku, aha i to co robię dla PCH to tylko GEMATRIA czyli porównywanie do siebie hebrajskich zapisów tej samej wartości liczbowej i odszukanie nie widocznych na pierwszy rzut oka ukrytych powiązań, które bardzo wiele tłumaczą - stworzone przeze mnie Księga Cheopsa i Złamanie Siódmej Pieczęci pokazują to dość jasno - podkreślam, że dla PCH zajmuje się gematrią (jest jeszcze Temurah i Notariqon) wyłącznie a to malutka część kabały a bardziej tylko warstwa najbardziej wierzchnia...

a co do tego co napisałaś Kiara, to zauważ, że Drzewo Życia ma 10 sefir od Malkuth (Królestwo) do Kether (Korona) ALE jest jeszcze 11 nie sefira czyli DAATH* - Wiedza, to tutaj kryje się pradziwa wiedza, jest to w kabale nazywane jako BRAMA OTCHŁANI i przejście na drugą stronę czyli Drzewo Śmierci - tylko tak pozna się PEŁNIE WIEDZY!!! poznając stroną jasną i ciemną, należy upaść aby się wznieść, biblia pokazuje to dość mocno symbolicznie, księga rodzaju o tym zaledwie napomina ale to jest powiedziane prawie wprost, koniecznie było wypędzie z Raju (kabała nazywa to UPADEK) aby móc poznać tajemnicę istnienia i trafić do Nieba (kabała nazywa to WZNIESIENIE SIĘ)

DAAT (egip.) - Królestwo Śmierci, Świat Podziemny, DA'ATH (hebr.) - Wiedza, Poznanie, DEATH (ang.) - Śmierć

ludziom myślącym to coś uświadomi, łatwo jest zrozumieć pochodzenie słów gdy się rozumie cały ten proces

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 18:42:30 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 18, 2009, 19:17:56 »

(...) a co do tego co napisałaś Kiara, to zauważ, że Drzewo Życia ma 10 sefir od Malkuth (Królestwo) do Kether (Korona) ALE jest jeszcze 11 nie sefira czyli DAATH* - Wiedza, to tutaj kryje się prawdziwa wiedza, jest to w kabale nazywane jako BRAMA OTCHŁANI i przejście na drugą stronę czyli Drzewo Śmierci - tylko tak pozna się PEŁNIE WIEDZY!!! poznając stroną jasną i ciemną, należy upaść aby się wznieść, biblia pokazuje to dość mocno symbolicznie, księga rodzaju o tym zaledwie napomina ale to jest powiedziane prawie wprost, koniecznie było wypędzie z Raju (kabała nazywa to UPADEK) aby móc poznać tajemnicę istnienia i trafić do Nieba (kabała nazywa to WZNIESIENIE SIĘ)

DAAT (egip.) - Królestwo Śmierci, Świat Podziemny, DA'ATH (hebr.) - Wiedza, Poznanie, DEATH (ang.) - Śmierć

ludziom myślącym to coś uświadomi, łatwo jest zrozumieć pochodzenie słów gdy się rozumie cały ten proces
Kapłan 718'
Brawo Kapłan!
Dzięki, że to napisałeś. Rozumiem, że owo WZNIESIENIE (ang. ascension?) dokonuje się w twoim rozumieniu dzięki poznaniu, a nie ślepej wierze prawda? Oczywiście mam na myśli poznanie gnostyczne, oparte na "sercu i głowie", a nie na "lewopółkulowym" myśleniu. Czy tak?

Pozwolę sobie zilustrować Drzewo Życia z Bramą geometrycznie, czyli jedenaście sefir (od Dana Wintera)



Jest to po prostu geometryczna ilustracja systemu rozwoju świadomości, opierającego się na "zagnieżdżonych" w sobie czworościanie, sześcianie i dwunastościanie. Pamiętajmy jednak, że obraz Drzewa Życia rysowany na płaszczyźnie jest cieniem tej trójwymiarowej konstrukcji - jest jej odpowiednikiem na płaszczyźnie.
Żadna ewolucja nie zmieni podstawowej Boskiej Harmonii opisanej matematycznie i geometrycznie, bo jest ona fundamentem całego Stworzenia, TAKŻE EWOLUCJI! Jak ktoś myśli inaczej, to proponuję przedstawić jakiś spójny DOWÓD, a nie emocje i uprzedzenia.


A tak wygląda Drzewo Życia w Wikipedii:


Dzięki Ci Leszku, zawsze wyłuskasz coś fajnego Uśmiech
Pozdrawiam Uśmiech

Ależ proszę bardzo Uśmiech Pół przyjemności po mojej stronie Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 00:01:52 wysłane przez Leszek » Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 18, 2009, 19:56:35 »

Na dobrą sprawę nie ma znaczenia kim jest Jahwe....
 

Pozwolę sobie  przekopiować bezpośrednio swój post z innego forum, gdzie  napisałem o JHWH (JHWE).

Najświętsze miejsce w Świątyni Salomona, miało reprezentować łono Asztoret (nazywanej również Aszera, jak wspomniano  w Starym Testamencie). Asztoret była  czczona przez Izraelitów  do VI wieku p.n.e. Aszera była boginią, żoną Ela, głównego boga i razem tworzyli „boskie małżeństwo". Ich córką była Anat, królowa niebios, a syna, króla niebios, zwano He. Z czasem  postacie El i He połączyły się i stały Jehową. Aszera i Anat złączyły się na podobnej zasadzie i stały oblubienicą Jehowy, zwaną  Szekina lub Macierz.

Imię Jehowa jest późną transliteracją Jahwe, które z kolei pochodzi od czteroliterowego hebrajskiego YHWH. Wpleciono weń – słusznie lub nie – dwie samogłoski. Początkowo te cztery spółgłoski (które dopiero później stały się rodzajem akronimu Jednego Boga) reprezentowały czworo członków świętej rodziny: Y oznaczało Ela, ojca, H – Aszirat, matkę, W odpowiadało He, synowi, H było córką, Anat. W zgodzie z królewską tradycją owego czasu i regionu, tajemnicza wybranka Boga, Macierz, była również uznawana za jego córkę. W żydowskim kulcie Kabały (ezoterycznej dyscyplinie, która osiągnęła swój szczyt w czasach średniowiecznych) przewijał się podwójny męsko-żeński wizerunek Boga. Tymczasem inne sekty uważały Szekinę lub Macierz za przejaw boskiej obecności na ziemi. Boską komnatą było sanktuarium Świątyni Jerozolimskiej, ale od zniszczenia świątyni Macierz była zmuszona błąkać się po ziemi, podczas gdy aspekt Jehowy miał samotnie rządzić niebiosami.
Scementowanie hebrajskiego ideału jedynego (męskiego) Boga nastąpiło dopiero po 70 latach niewoli babilońskiej (ok. 536 p.n.e.), gdy Izraelici  wygnani przez Nabu-chodonozora, zostali  rozdzieleni na dwa główne szczepy etniczne (Izraela i Judy), ale wrócili do ,,Ziemi Świętej,, ze wspólnym celem jako „naród wybrany" - Jehowy.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 20:01:02 wysłane przez astro » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 18, 2009, 20:13:07 »

TAK! dokładnie Leszku Uśmiech ja widzę naukę kabały tak:

UPADEK -> POZNANIE -> WZNIESIENIE SIĘ

dochodziłem do tego całe życie więc nie chcę tego streszczać i opsisywac w paru zdaniach  - jak napiszę książkę to kupicie ją w Empiku, może przed 2012 jeszcze...

Kapłan 718'

Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 18, 2009, 20:26:23 »

Heli - a wykrywacz mądrości? Nie chcę byś znalazł się w kiepskim towarzystwie Duży uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 18, 2009, 20:41:25 »

Heli - a wykrywacz mądrości? Nie chcę byś znalazł się w kiepskim towarzystwie Duży uśmiech

Droga Ewo, jak "mnie" położą pomiędzy Danem Brownem i Bibllią to nie będę miał NIC przeciwko - tak jest w Empiku w Zielonej Górze, nie mam siły tego komentować Język

718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #15 : Styczeń 18, 2009, 20:58:57 »

Nie mam watpliwosci iz wiesz wszystko i bardzo dokladnie, wiec prosze wytlumacz mi co to znaczy;  rozwoj systemu  świadomości, opierającego się geometrycznie na "zagnieżdżonych" w sobie czworościanie, sześcianie i dwunastościanie.

I skora kabala zaewiera wiedze calkowita, ( ktora zawiera sie w 3 wymiarze) to dlaczego ow 3 wymiar nie moze ewoluowac, trwac nadal? Tylko musi odejsc jako zamkniety cykl ustepujac miejsca wymiarowi 4 niosacemu w sobie ( mozna to nazwac nowa wiedza lub nowymi elemetami),po co te wszystkie goraczkowe poszukiwania P. Wintera?

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Co kolwiek napiszesz o kabale, nie zawiera ona pelni wiedzy. Kabalisci zydowscy doskonale to wiedza, iz brakuje im ostatniego elemetu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 21:01:05 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 18, 2009, 21:05:27 »

Nie mam watpliwosci iz wiesz wszystko i bardzo dokladnie, wiec prosze wytlumacz mi co to znaczy;  rozwoj systemu  świadomości, opierającego się geometrycznie na "zagnieżdżonych" w sobie czworościanie, sześcianie i dwunastościanie.

I skora kabala zaewiera wiedze calkowita, ( ktora zawiera sie w 3 wymiarze) to dlaczego ow 3 wymiar nie moze ewoluowac, trwac nadal? Tylko musi odejsc jako zamkniety cykl ustepujac miejsca wymiarowi 4 niosacemu w sobie ( mozna to nazwac nowa wiedza lub nowymi elemetami),po co te wszystkie goraczkowe poszukiwania P. Wintera?

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Co kolwiek napiszesz o kabale, nie zawiera ona pelni wiedzy. Kabalisci zydowscy doskonale to wiedza, iz brakuje im ostatniego elemetu.

wiem, że to nie do mnie było ale podpisuję się pod Twoimi słowami - od pewnego czasu widzę to tak samo i mi też brakuje tego ostatniego elementu, wierzę, że to się stanie już niedługo... a co do tego wymiaru o którym piszesz, spytam wprost - CZY TO TAM JEST UWIĘZIONY SAMUEL???

Kapłan 718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 18, 2009, 21:09:17 »

Nie wiem co masz na mysli  , piszac UWIEZIONY SAMUEL? Zatem nie moge odpowiedziec.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 18, 2009, 22:19:15 »

Nie mam watpliwosci iz wiesz wszystko i bardzo dokladnie, wiec prosze wytlumacz mi co to znaczy;  rozwoj systemu  świadomości, opierającego się geometrycznie na "zagnieżdżonych" w sobie czworościanie, sześcianie i dwunastościanie.

I skora kabala zaewiera wiedze calkowita, ( ktora zawiera sie w 3 wymiarze) to dlaczego ow 3 wymiar nie moze ewoluowac, trwac nadal? Tylko musi odejsc jako zamkniety cykl ustepujac miejsca wymiarowi 4 niosacemu w sobie ( mozna to nazwac nowa wiedza lub nowymi elemetami),po co te wszystkie goraczkowe poszukiwania P. Wintera?

ps. Co kolwiek napiszesz o kabale, nie zawiera ona pelni wiedzy. Kabalisci zydowscy doskonale to wiedza, iz brakuje im ostatniego elemetu.

1. Zadawałem Ci tyle pytań, na które nie uzyskałem odpowiedzi, że nie widzę powodu, abym odpowiadał Ci, gdy tylko sobie tego zażyczysz. Nigdy nie twierdziłem, że wiem wszystko, bo wiem niewiele i tak naprawdę nie interesuje mnie takie zgłębianie wiedzy, jakie mi imputujesz.. Niemniej mógłbym Ci odpowiedzieć na twoje pytanie. Nie odpowiem jednak. Arteq dziesiątki razy nie może doprosić się od Ciebie jednej konkretnej odpowiedzi... Ja nie potrzebuję twoich odpowiedzi. Jak odpowiesz Artqowi, na pytania, które Ci zada, wtedy ja odpowiem Tobie. Jeśli Arteq oczywiście zechce zadać Ci jeszcze jakiekolwiek pytania, po tym jak go tyle razy po prostu zbyłaś. Przepraszam za mocny język, ale czasem tak trzeba...

2. Kabała, to wiedza o trzecim wymiarze? To bez sensu. Obejrzyj sobie choćby pierwszy film z tego wątku (trwa 4 minuty) i wystarczy:
Kabała - co jest esencją Kabały?
http://pl.youtube.com/watch?v=aaRiHLZxiGE&feature=related

Poszukiwania Wintera... Nie zauważyłaś, że on się bawi tym, co robi?
Tworzysz sobie jakieś wyobrażenia, nie mające odpowiednika w rzeczywistości...

3. A propos kabalistów i ostatniego elementu. Ja to widzę inaczej i powiem Ci jak. Oni DOKŁADNIE ZNAJĄ TEN ELEMENT, ale skrywają go i o nim nie mówią. Dlaczego? Dlatego, że to oznacza dla ludzi wyzwolenie, a są tacy, którym zależy, abyśmy zostali tak jak jesteśmy. Nie chodzi tu więc o BRAK WIEDZY, tylko o zablokowanie pełnej wiedzy, która już istnieje.
Jak myślisz dlaczego Wintera zaatakowała właśnie fundacja kabalistów pana Teneta?
Wygląda na to, iż dlatego, że mówi o wszystkim... Wiesz co to za element prawda? Uśmiech Nic już do Drzewa Życia nie dodasz. Spróbuj.
Manipulacja oparta na zasadzie, ja wiem lepiej, ale nie powiem też jest stara jak świat. Wiesz o kim mówię...

Ta fundacja (Meru Foundation) zwróciła się do Google z listem żądającym zablokowania z wszelkich odniesień do witryny internetowej Dana Wintera (w wyszukiwarce google) oraz usunięcia wszystkich jego filmów z google.video...

Tu jest ten list. (po angielsku). Pretekst usunięcia opisany jest w wątku o Winterze.
http://www.chillingeffects.org/notice.cgi?sID=1837

Pisałem o tej sprawie i o reakcji Implosion Group:


W wolnym tłumaczeniu:

Koszmar inwestorów Google: po jednym obłąkanym liście Stana Teneta, Google
(kierowany przez byłych pracowników CIA) totalnie zablokował witrynę goldenmean.info
Obecnie ilość wejść na naszą stronę wzrasta i wynosi PONAD MILION miesięcznie...
Być może jest tak dlatego, że DZIELENIE SIĘ z ludźmi czystymi zasadami wygrywa z siewcami strachu...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 23:21:46 wysłane przez Leszek » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 18, 2009, 22:36:05 »

Pośrednio wywołano mnie do tablicy. Leszek, jeżeli chcesz to odpowiedz Kiarze, jeżeli nie chcesz to nie. Nie musisz uzależniać tego od tego czy otrzymam odpowiedzi. Według mnie jeżeli bierze się udział w jakiejś dyskusji to podstawową grzecznością i okazaniem minimum szacunku innym dyskutantom jest udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Jeżeli nie ma się ochoty odpowiadać to po prostu nie zabiera się głosu w dyskusji.
Natomiast bardzo nieeleganckim jest sytuacja w której ktoś kreuje się na wszechwiedzącego czy tez - o zgrozo - nauczyciela, bez namowy innych wklepuje setki słów - jakoby w imię przekazania wiedzy, a gdy pojawia się pytanie [szczególnie próbujące nieco zweryfikować tą "wiedzę" czy treść wywodu] - milczy, uciekając się do wymówek - że to nie wypada zadawać pytań. Żenada. Marny to nauczyciel i ta jego wiedza wątpliwa. Rzetelna wiedza/prawda pytań się nie boi. Ale już wiele o tym pisałem.
Także Leszek, jeżeli możesz to nie zachowuj się w dziecinny sposób jak to Kiara ma często w zwyczaju i jak widzę niektórzy zaczynają brać z niej przykład, być może uważają, że to sprytny unik. Ok, wystarczy.
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 18, 2009, 23:47:17 »

Jak w takim razie pogodzić ego (egoistyczne pragnienia) z altruistyczną naturą rzeczywistości? Jak kabała to tłumaczy?
(...)
Jedynym wytłumaczeniem, jakie przychodzi mi w tej chwili na myśl, jest to, że rozwijanie pragnień doprowadzić musi w końcu do rozwoju pragnienia poznania natury rzeczywistości. 

Tu masz chyba mała odpowiedź:
http://pl.youtube.com/watch?v=h2Kd0iH5Gj4&feature=channel

P.S
Myślę, że w każdym środowisku, więc także i u kabalistów są różni "dowcipnisie" ... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 23:51:39 wysłane przez Leszek » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 18, 2009, 23:49:39 »

Jaki zwiazek ma 5 bryl platonskich z 10 sefirotami?  Dopasowanie  5 ruchomych bryl do  czesci wykresu wcale nie pokazuje calkowitego ich zwiazku z drzewem zycia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sefira

Jest to odnosnik do pelnej mocy energii milosci bezwarunkowej , ktora po zanurzeniu sie w materii przedstawiona jest w postaci 5 elemetow nazwanych brylami platonskimi. Taki przejaw energii odbywa sie na kazdym  z 3 poziomow drzewa zycia, nie zas stanowi jego calkowite wytlumaczenie graficzne.
Jednak w dalszym ciagu 3 poziomy rozlozone ( kazdy na 3 elemety przez ktore przejdzie 5 elemetow energii milosci ( w postaci bryl platonskich) nie daja calosci obrazu wiedzy Stworcy, ktora posiada matryce z 12 elemetow zapisanych w jedni stanowiacej 13 elemet calosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 23:55:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 19, 2009, 00:50:14 »

Leszku, skorzystałam z Twojej podpowiedzi i zapytałam Jerzego Karmę o to, czy możliwe jest, jak twierdzą kabaliści dojście do zrozumienia natury rzeczywistości poprzez maksymalizację ego.

Odpowiedzi, jakie otrzymałam, zamieszczam poniżej za zgodą autora.

Cytuję fragmenty:

------------------------

„Oczywiście trudno jest nie zetknąć się z kabałą mając zainteresowania podobne do naszych :-)
 
Na pytanie jakie przedstawiłaś,  juz wcześniej udzieliłem odpowiedzi na boga.fora.pl
 
Kabały dogłębnie nie zgłębiałem, bo wiele razy odniosłem wrażenie, iż może ona w specyficzny sposób wysterować umysł. Posune sie nawet do insynuacji, iz moze ona być jednym ze strażników na drodze do oświecenia.
Oczywiście na określonych etapach wiele ona ukazuje i otwiera, lecz jednocześnie zamyka.
Zresztą to samo przecież robią prawie wszystkie religie.
Tylko nieliczni skorzystają z nich właściwie nie dając się im zatrzymac i czerpiąc same złoto.
 
Między eliminacją ego, a jego totalnym rozwojem, nie ma żadnej różnicy.
Maksymalnie rozwinięte ego przestaje juz być ego. Ono z ego przechodzi we wszystko, czyli w brak ega.
Innymi słowy: subiektyne po osiągnieciu wszelkich subiektywności staje się obiektywnością.”

I dalej:

„Ostatnio duzo dałem materiału o świadomości. W zasadzie połowę.
http://www.boga.fora.pl/swiadomosc-umysl,25/
Dalej nie daję, bo nie ma czytelników hehehe
Jestem na pustyni przecież :-)

Obejrzałem filmy o kabale i doszedłem do wniosku, że też wiele dałem na forum z jej nauk.
W sumie to normalne. Jezus też był kabalistą.
 
Kabała akcentuje altruizm> Jezus uzywał określenia słuzba. Zatem ten sam sens.
 
Ego, to osobowość.
O osobowości Boga i Jego bezosobowości też napisałem na boga.fora.pl. W kilku miejscach. Np. tu http://www.boga.fora.pl/przypomnienie,8/3-wstep,10.html#61
"Umysł jest bowiem otwartą mentalną przestrzenią, nie zaś mentalnym więzieniem, gdzie nie każdy może wejść albo wyjść. Dlatego umysły większości ludzi należy porównać do klatek, a nie do przestrzeni.
Podobnie prawdziwa osobowość jest czymś żywym i tak potężnym jak sama przestrzeń. Dlatego mówi się o prawdziwym Bogu, że jest niezgłębiony i niepojęty. Dlatego wielu z tych, którzy Go doświadczyli i którzy mentalnie byli przywiązani do pojęcia osobowości człowieka, stwierdziło że Bóg jest bezosobowy. Niektórzy z nich stwierdzili tak ze względu na większość ludzi, chcąc im w ten sposób pokazać, że osobowość Boga w porównaniu z ludzką jest jej zaprzeczeniem i nazwali ją bezosobową.
W rzeczywistości to Bóg jest osobowy, człowiek zaś jest bezosobowy."
 
Polecam też http://www.boga.fora.pl/wybrane-i-przeniesione,7/dlaczego,8.html#220
"Wydaje sie każdemu z Was, że posiadacie osobowości.
A ja zadam Wam takie pytanie: Czym jesteś - skoro Twoja osobowość zależna jest od tylu czynników? Czy to nie one
ją tworzą? A gdzie Ty jesteś? Ty - jako niezależny. Skoro czynniki tworzą Ciebie - to Ciebie nie ma. Nie ma w rzeczywistości Twojej niezależnej osobowości. W ogóle nie masz czegoś takiego jak osobowość.
Ale Bóg ją ma. Jego osobowość jest Jego. Nie zależy ona od czegokolwiek.
Dlatego On jest obiektywny.
Dlatego też, że zna wszystko z każdej całości, oraz wszelkie jej powiązania z resztą. Nie tak jak człowiek."
 
także http://www.boga.fora.pl/kim-jest-czlowiek-i-czym,6/grzech-ego-bezosobowosc,119.html#599
"Egoizm człowieka wynika z zależności od środowiska.
Bóg jest niezależny.
Nie istnieją żadne podstawy przypisywania Bogu egotyzmu.
 
Tylko subiektywne postrzeganie rzeczywistości poprzez własne ego powoduje myślenie, iż Bóg posiada ego.
 
Bóg nie ma egotyzmu. Prawdę tę dostrzegł Budda i dlatego stwierdził, iż Bóg jest bezosobowy. Bóg jest bowiem innej natury niż człowiek. "

------------------------

Tyle Jerzy Karma.

Czy rozjaśniło to trochę temat? Myślę, że tak, przynajmniej dla mnie.
Dziękuję Jerzy.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 00:52:55 wysłane przez ptak » Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #23 : Styczeń 19, 2009, 02:03:21 »

3.

A propos kabalistów i ostatniego elementu. Ja to widzę inaczej i powiem Ci jak. Oni DOKŁADNIE ZNAJĄ TEN ELEMENT, ale skrywają go i o nim nie mówią. Dlaczego? Dlatego, że to oznacza dla ludzi wyzwolenie, a są tacy, którym zależy, abyśmy zostali tak jak jesteśmy. Nie chodzi tu więc o BRAK WIEDZY, tylko o zablokowanie pełnej wiedzy, która już istnieje.

Nie wiem czy ja dobrze dziś kontaktuje, więc wybaczcie, że zadam może głupie pytanie?

Jeżeli kabaliści DOKŁADNIE ZNAJĄ TEN ELEMENT, czyli tym samym za pomocą niego ( bo czego?) osiągneli zarazem stan nazwijmy  (najwyższą świadomością ) to z drugiej strony nie wiem na czym ta świadomość wogóle polega, jeżeli  z premedytacją blokują ludzkości dostęp do niej pragnąc, abyśmy pozostali matołkami i ciołkami, bo chyba tak wygląda to ich życzenie.
Mówiąc wprost jest to robienie innym ludziom krzywdy, jest to zaprzeczenie świadomego wspólnego istnienia we wszechświecie, jest to zaprzeczenie tego co sama kabała głosi, że głównym problemem człowieka jest jego niezgodne funkcjonowanie z (oprogramowaniem) naturą wszechświata.
Więc jeżeli ''oni,, wielcy i oświeceni, mający dostęp do wszechwiedzy i w taki sposób postepują to mogę ich dziś kopnąć w tyłek życząc im  zrozumienia natury wszechświata, na którą  sami się  powołują.
Wybaczcie, ale śmierdzi mi tu jakąś głupotą i chyba pomyliłem planety inkarnując tutaj w to bagno rywalizacji, kontroli i robienia z innych ludzi durniów.

Więc co Wy na to moi bracia i siostry?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 02:10:01 wysłane przez astro » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #24 : Styczeń 19, 2009, 02:14:55 »

Jaki zwiazek ma 5 bryl platonskich z 10 sefirotami?  Dopasowanie  5 ruchomych bryl do  czesci wykresu wcale nie pokazuje calkowitego ich zwiazku z drzewem zycia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sefira

Jest to odnosnik do pelnej mocy energii milosci bezwarunkowej , ktora po zanurzeniu sie w materii przedstawiona jest w postaci 5 elemetow nazwanych brylami platonskimi. Taki przejaw energii odbywa sie na kazdym  z 3 poziomow drzewa zycia, nie zas stanowi jego calkowite wytlumaczenie graficzne.
Jednak w dalszym ciagu 3 poziomy rozlozone ( kazdy na 3 elemety przez ktore przejdzie 5 elemetow energii milosci ( w postaci bryl platonskich) nie daja calosci obrazu wiedzy Stworcy, ktora posiada matryce z 12 elemetow zapisanych w jedni stanowiacej 13 elemet calosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ale Kiara przesadziłaś z DOSŁOWNOŚCIĄ TEGO CO NAPISAŁAŚ - oczywiście pozytywnie przesadziłaś, nie widziałem jeszcze, żeby ktoś tak WPROST wyjawił największe tajemnice!!! miło Uśmiech

pozdrawiam,
Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 02:17:44 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 2.704 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

improwicze artofwar twojareklama turback lolwfpolska