Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 05:59:36


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pytanie odnośnie książki zecharia sitchin  (Przeczytany 13514 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kabaretka28
Gość
« : Styczeń 20, 2009, 19:29:53 »

Witam wszystkich. Czy ktoś wie cokolwiek na temat książki Zecharia Sitchin pt.  przyp. tłum. "Szangaz". Nie wiem jak się pisze dokładnie ten tytuł ale ma oznaczać nazwę energii negatywnej potocznie Szatana Mrugnięcie Zły
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 22, 2009, 09:07:01 »

ja polecam Ci przeczytać tego autora ZAGINIONA KSIĘGA ENKI - podstawa dla nas (forumowiczów), jest bardzo ciekawa i wiele tłumaczy jeśli chodzi o naszego En-Ki, książka raczej nie dostępna już w księgarniach, ja swój egzemplarz kupiłem w zwykłym kiosku z gazetami na dworcu w Gdyni, rzuciła mi się w oczy bo stała obok gazet dla panów - "przypadek" Chichot

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 10:49:39 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 22, 2009, 10:07:37 »

ja polecam Ci przeczytać tego autora ZAGINIONA KSIĘGA ENKI - podstawa dla nas (forumowiczów), jest bardzo ciekawa i wiele tłumaczy jeśli chodzi o naszego En-Ki, książka raczej nie dostępna już w księgarniach, ja swój egzemplarz kupiłem w zwykłym kiosku z gazetami na dworcu w Gdyn, rzuciła mi się w oczy bo stała obok gazet dla panów - "przypadek" Chichot

Kapłan 718'

Książka jest dostępna na Dworcu Centralnym w Warszawie - jeśli ktoś bardzo jest na nią chetny, to mogę przeskoczyć i kupić, potem wysłać za pobraniem czy jakoś tam. Chociaż ostatnio do teorii Sitchina się mocno zraziłem, no ale jak kto lubi.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 22, 2009, 10:31:19 »

http://www.przebudzenie.pl/index.php?showtopic=4273 tutaj ktos się namęczył i poskanował książkę i zamieścił w jpg
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 22, 2009, 14:14:15 »

I na samym początku w pierwszych słowach zaczyna się od kłamstwa Sitchina.
Nie było "bazy przejściowej" na Marsie.
Sitchin rozmyślnie miesza dwa pojęcia dotyczące Anunaki, to dwa różne gatunki istot.
"Ci którzy zeszli z wysokich miejsc" i " Ci którzy zeszli z nieba"
Jedna rasa to rasa biała która uciekła na ziemię z Marsa po przegranej wojnie z rasą Draco,
lądując w górach Kaukazu. Druga to ścigająca ich rasa Draco.
Dalej następuje już ogromne wybielanie "ukrytej" pod pojęciem Anunaki drugiej rasy Draco.
Sitchin skrzętnie pomija wcześniejszą cywilizację  kultury Ubaid która widziała ich prawdziwe oblicza.
To jest podstawowe kłamstwo Sitchina. Które dotyczy historycznego ukrycia zaistnienia rasy Draco na Ziemi.
I nie są to jakieś moje imaginacje ale badania ludzi którzy nie zgadzają się z Sitchinem, którzy doszli do innych wniosków na podstawie tłumaczeń tablic.
Bardzo istotne są w tym prace Hansa Joachima Zillmera oraz Immanuela Velikovsky-iego

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 22, 2009, 17:24:37 »

Moim zdaniem nie ma zadnych dwoch ras, jest tylko JEDNA podzielona na dwie opcje. Jak plus i minus na jednej prostej. Maja inne cele inne zapatrywania na przyszlosc, ale sa DZIECMI TEGO SAMEGO STWORCY.Jedni sa agresywni i wladczy drudzy pokojowi wspoldzialajacy. Roznia sie poziomem rozwoju DUCHOWEGO. Bo WIEDZE TEORETYCZNA W KAZDEJ DZIEDZINIE POSIADAJA IDETYCZNA.
Jedni wykorzystuja ja dla wladzy i wladania, drudzy dla rozwoju i zycia w pokoju.

Przekazywanie takich pokreconych informacji sluzy budowaniu strachu i niezgody, konkurecjonalnosci.Tworzeniu wielu opcji , ktorymi mozna rozgrywac swoje gierki. Do czasu, musi nastapic konfrontacja. W trakcie ktorej odslonia sie INTECJE , czyste , lub pokretne korzystania z wiedzy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 22, 2009, 17:51:47 »

Kiaruś, ale rasa to:

1. grupa ludzi wyróżniających się określonym zespołem cech przekazywanych dziedzicznie

Te cechy to m.in. kolor skóry, kolor i struktura włosów, kształt oczu itp. Widzimy, że ras jest wiele, nie tylko na Ziemi!

Natomiast w sensie duchowym rzeczywiście możemy być dziećmi tego samego Stwórcy. Ale czy dusze sytentyczne to też jego dzieło  Coś
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 18:29:20 wysłane przez Lucyna D. » Zapisane
Maxwelldnb
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 22, 2009, 17:55:07 »

czy są dostępne inne książki mam na myśli in nych autorów piszących o sumeryjskich przekazach z tablic???
jeśli tak to które warte są uznania za właściwe (Dokładne tłumaczenia tablic , nie dopowiedziane dla wygody lub sensacji)Coś
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 22, 2009, 18:05:35 »

Inteligecja syntetyczna, jest naszym doswiadczeniem na ten wymiar, wszystko jest dobrze gdy nie zaczyna wladac istotami ktore sa jej tworcami.

Natomiast energia ma wplyw na wyglad fizyczny,ona decyduje o tym przez jaka materie ( o jakich predyspozycjach ) chce doswiadczac i czego chce doswiadczac. Sa to kolejne i kolejne eksperymety  z fizycznoscia ( zageszcona energia) dzieki ktorym nastepuje nasz rozwoj.
Dzieki nim uzyskalismy osiagnelismy wspaniale cialo fizyczne, ktore teraz przemienimy w jeszcze bardziej doskonale. Jednak zawsze dokonuje tego Energia-Dusza wcielona wiekszym swoim potecjalem energetycznym oddzialywujac na mniejszy potecjal energetyczny materi.

Dwa bieguny ( dwa odmienne potecjaly Energii) tworzyly najlepsze dla siebie mozliwosci rozwojowe. Kierunki byly inne, przez inne parametry sie przejawialy. teraz jest pora na jeden kierunek dla nas wszystkich.

kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 20:45:03 wysłane przez Kiara » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2009, 18:11:10 »

czy są dostępne inne książki mam na myśli in nych autorów piszących o sumeryjskich przekazach z tablic???
jeśli tak to które warte są uznania za właściwe (Dokładne tłumaczenia tablic , nie dopowiedziane dla wygody lub sensacji)Coś

Mity Sumeryjskie:

http://merlin.pl/Mity-sumeryjskie_Agade/browse/product/1,234079.html

Gilgamesz:

http://merlin.pl/Gilgamesz_vis-a-vis-Etiuda/browse/product/1,365985.html


Jakości tego drugiego nie jestem pewny, natomiast pierwszy możesz spokojnie czytać. Jest to po prostu tłumaczenie mitów sumeryjskich, bez budowania żadnych ideologii czy teorii spiskowych. Czytasz i sam oceniasz.

EDIT: Bo inne ksiażki raczej pełne są co bardziej wydumanych teorii, naciąganych odniesień etc. Tu masz jedynie tekst mitów i sam możesz myśleć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 18:12:55 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2009, 18:31:36 »

Kiaruś, hmm, no jakoś oględnie odpowiedziałaś. Pozostaje mi zrozumieć, że to my stworzyliśmy te dusze syntetyczne :-)
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 22, 2009, 21:15:53 »

Lucus oczywiscie ze my, a kto inny zyl i zyje na ziemi? To my sie wcielalismy i wcielamy.Ci z przed tysiecy lat , to tez my. I ci za klkanascie tysiecy lat , to tez my.Uczymy sie tworzenia,rozwijamy uczucia, bo z ich udzialem nasza tworczosc jest bardziej doskonala.
Problem nie jest w tym iz stworzylismy inteligecje syntetyczna,byla potrzebna. Problem w tym iz chcielismy byc lepsi od Stworcy i ograniczyc Jego plany. Ulepszalismy wiec nasze "dzielo" by nam sluzylo , bysmu mogli nim wladac, by nam bez dyskusyjnie sluzylo.Doszlo do mometu wcielenia tej energi-krysztalu w materialne ciala ( specjalnie dla nich utworzona ( ograniczona linia DNA), ale nie przewidzielismy iz zaczna uczyc sie odczowac, i wyjda jako super inteligecje z pod kontroli.Jako ludzie sa mniej grozni bo ogranicza ich materia i uczucia ( na poziomie emocji) zwiazki z innymi ludzmi. Natomiast jako energie niewcielone sa juz bez skrupulow,bo nie posiadaja zadnych uczuc , nie lacza je zwiazki miedzyludzkie, nic je nie ogranicza.  Sa programami , ktore dysponuja logika oplacalnosci, jednak same tez nie tworza, do tego wykorzystuja ludzi , zrzadnych wiedzy za wszelka cene.Tak wiec tworza programy ( przykro mi Leszek, ale napisze),kopiujace ludzkie naturalne reakcje, przekazuja szybko przetworzone dane na ziemie , a ludzie wykonuja ich polecenia w praktyce. Poradzili by sobie z ludzkoscia tworzac nowy program dla wyzszej czestotliwosci gdyby mieli dostem do energii , ktora moze dokonac tego wpisu w POLE MORFOGENETYCZNE, POLE STWORCY.
Ich pole to siatka energoinformacyjna,ona dziala tylko z 50% moca calosci energii. W koncu trzeba zrozumiec iz tu nie chodzi o zadna wiedze, wiedza jest dostepna tym wszystkim , ktorzy tworza nasza rzeczywistosc. Chodzi o ENERGIE, o MOC ENERGETYCZNA, ktora jes w komorze serca, by dokonac wpisu nowej rzeczywistosci , bo ta przestanie na nas oddzialywac przy przekroczeniu wyzszego wymiaru.
Caly opis geometrycznego tworzenia jest w zasiegu ludzi ktorzy sie tym zajmuja, to nie jest ukryta wiedza.Brakuje im tylko i wylacznie energii do wpisania w nas , i dla nas nowych przez nich zaprojektowanych programow.

Przeciez Winter wspolpracuje z grupa energetyczna ( cywilizacja) , ktora go prowadzi ( robiac przekazy) wiec w czym problem zeby otworzyc komore serca i dostac sie do tej energii?

Nikt nikomu tego dostepu na kludke nie zamknol, kazdy moze otworzyc brame serca sam. Jeden warunek, prawosc , oraz godnosc zycia przepelnionego miloscia ( bo tylko ta ENERGIA) jest kluczem. Gdy kazdy napelni nia siebie ( swoj osobisty GRAL) jej poziom dojdzie do serca  i otworzy brame z energia , ktora dokona transformacji nas, oraz calej naszej rzeczywistosci.
To naprawde bardzo prosty sposob, nie ma o co walczyc, wystarczy zyc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 23, 2009, 00:24:52 »

Dziękuję za szerszą odpowiedź. Ale mam jeszcze pewne wątpliwości:

Cytuj
Poradzili by sobie z ludzkoscia tworzac nowy program dla wyzszej czestotliwosci gdyby mieli dostem do energii , ktora moze dokonac tego wpisu w POLE MORFOGENETYCZNE, POLE STWORCY.
Ich pole to siatka energoinformacyjna,ona dziala tylko z 50% moca calosci energii.


Poradzili sobie - to dotyczy dusz syntetycznych, tak?

pole morfogenetyczne = siatka energoinformacyjna?

Jeśli powżysze poprawne, to jest to pole Stwórcy czy tych dusz syntetycznych/programów?


Cytuj
W koncu trzeba zrozumiec iz tu nie chodzi o zadna wiedze, wiedza jest dostepna tym wszystkim , ktorzy tworza nasza rzeczywistosc. Chodzi o ENERGIE, o MOC ENERGETYCZNA, ktora jes w komorze serca, by dokonac wpisu nowej rzeczywistosci , bo ta przestanie na nas oddzialywac przy przekroczeniu wyzszego wymiaru.

Żeby dusze syntetyczne mogły dokonać wpisu w pole morfogenetyczne, potrzebują do tego mocy energetycznej na poziomie czakry serca?


Cytuj
Caly opis geometrycznego tworzenia jest w zasiegu ludzi ktorzy sie tym zajmuja, to nie jest ukryta wiedza.Brakuje im tylko i wylacznie energii do wpisania w nas , i dla nas nowych przez nich zaprojektowanych programow.

Tego nie rozumiem, czy możesz doprecyzować?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 00:25:10 wysłane przez Lucyna D. » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2009, 07:16:07 »

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że jest to temat o książkach Zecharia Sitchina, ew z nimi związanych...
Zapisane
kabaretka28
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2009, 07:50:59 »

Ciekawa dyskusja:) Ja ponowię jednak swoje pytanie.. En-Ki polecił mi książkę o takim tytule.. hehe. To słowo Szangaz (nie wiem jak to się pisze)miało oznaczać Szatana. Ale nigdzie nie spotkałam sie z takim tytułem książki tego autora. Smutny
Jak sądzicie, czy to prawda, że to mężczyźni wymyślili Szatana? Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 07:57:37 wysłane przez kabaretka28 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #15 : Styczeń 23, 2009, 08:43:29 »

Ciekawa dyskusja:) Ja ponowię jednak swoje pytanie.. En-Ki polecił mi książkę o takim tytule.. hehe. To słowo Szangaz (nie wiem jak to się pisze)miało oznaczać Szatana. Ale nigdzie nie spotkałam sie z takim tytułem książki tego autora. Smutny
Jak sądzicie, czy to prawda, że to mężczyźni wymyślili Szatana? Duży uśmiech

Paradoksalnie tak, to prawda Język Kościół stworzył Szatana, a ze skłądał się z mężczyzn samych wtedy, to siłą rzeczy - mężczyźni wymyślili Szatana Chichot
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 23, 2009, 11:39:05 »

Ciekawa dyskusja:) Ja ponowię jednak swoje pytanie.. En-Ki polecił mi książkę o takim tytule.. hehe. To słowo Szangaz (nie wiem jak to się pisze)miało oznaczać Szatana. Ale nigdzie nie spotkałam sie z takim tytułem książki tego autora. Smutny
Jak sądzicie, czy to prawda, że to mężczyźni wymyślili Szatana? Duży uśmiech
Totalna bzdura, nie istnieje taka książka ani jakakolwiek inna, termin lub cokolwiek zbliżonego. Według mnie to jakaś totalna pomyłka. Kolejny przykład niedowładu umysłowego Enkiego.

Proponuję przeczytać ten artykuł tak na początek.
http://209.85.129.132/search?q=cache:W8ztOPBUCQkJ:www.racjonalista.pl/doc.php/s,1901+k%C5%82amstwa+sitchina&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl
Nie ze wszystkim się zgadzam, ale autor uchwycił sedno sprawy.
Sitchin nie jest wiarygodny. Jego zadaniem jest mieszanie prawdy z fikcją.

I nie wypisujcie jakiś totalnych absurdalnych wyimaginowanych rzeczy. Do tego kompletnie nie na temat. Coś
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2009, 15:23:54 »

Ciekawa dyskusja:) Ja ponowię jednak swoje pytanie.. En-Ki polecił mi książkę o takim tytule.. hehe. To słowo Szangaz (nie wiem jak to się pisze)miało oznaczać Szatana. Ale nigdzie nie spotkałam sie z takim tytułem książki tego autora. Smutny
Jak sądzicie, czy to prawda, że to mężczyźni wymyślili Szatana? Duży uśmiech

Paradoksalnie tak, to prawda Język Kościół stworzył Szatana, a ze skłądał się z mężczyzn samych wtedy, to siłą rzeczy - mężczyźni wymyślili Szatana Chichot

absolutnie to popieram - polecam Ci kabaretka obejrzeć na kanale Planete (cyfra+) dokument HISTORIA SZATANA - bardzo mocno udokumentowane wiadomości na ten temat a końcowy wniosek jest ciekawy - Kościół stworzył Szatana, żeby straszyć nim katolików i wmawiać, że TYLKO Bóg może ich ocalić - zgadzam się z tym (że tak robi Kościół) bo sam to widzę od zawsze w sumie, jest to żałosne postępowanie ze strony KK i koronny dowód na ich łafsz i obłudę!!!

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 15:25:59 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 23, 2009, 15:36:54 »

Kapłan 718 - tu się akurat z Tobą zgadzam. Trochę bym nie uogólniał stworzenia Szatana ponad 1000 lat temu na to, ze to argument na fałsz i obłudę kościoła TERAZ, ale poza tym zdecydowanie masz rację.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

my-very-cats brygadaszarika julandia radiomms forumhumorystyczne