Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 22:52:39


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwna gwiazda - ciąg dalszy.  (Przeczytany 14276 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« : Luty 02, 2009, 21:48:45 »

Witam. Swego czasu, przy okazji pisania w innym wątku, pojawił się temat dziwnej, bardzo jasnej gwiazdy na nocnym niebie. Nie mogłem znaleźć tego wątku, a mam kilka rzeczy do powiedzenia, więc zakładam nowy - jeśli mod uzna, że należy połączyć go ze starym, to feel free.

Dlaczego piszę? Na starym wątku ludzie doszli do wniosku, ze ta gwiazda, o której pisałem, to Syriusz. Dzisiaj przyjrzałem się niebu, i znowu ją zobaczyłem. I kilka spostrzeżeń:

1. NIE jest to Syriusz. Syriusz znajduje się po lewej od Oriona, dość blisko. Ta gwiazda znajduje się daaaaleko po prawej od Oriona (tak 1/4-1/3 nieboskłonu).

2. Ta gwiazda jest SPORO jaśniejsza od Syriusza. Patrzyłem na nią, mimo, że latarnie lekko mi oślepiały widok (co i tak zagłuszało jej jasność) - orientacyjnie jest co najmniej 2 razy od Syriusza jaśniejsza.

3. Mam wrażenie, że się powiększa - porownując do jej stanu, kiedy widziałem ją wcześniej.


Zachodzę w głowę, cóż to też może być. Przy czym Nibiru to nie jest - ma całkowicie wygląd gwiazdy.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2009, 21:52:58 »

jeżeli jest po prawej ,, daleko......  ostatnimi nocami lekko w prawo pod księżycem, pierwsza gwiazda nocna, widoczna już po zmroku to WENUS
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2009, 21:56:06 »

jeżeli jest po prawej ,, daleko......  ostatnimi nocami lekko w prawo pod księżycem, pierwsza gwiazda nocna, widoczna już po zmroku to WENUS

Nie. Jest sporo w prawo pod księżycem. Do tego ma takie samo światło, jak gwiazdy - tak samo migocze (co planetę dyskwalifiukuje)
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 02, 2009, 22:06:53 »

ja na nią też zwróciłem uwagę, obserwuję ją od dłuższego czasu, doszedłem do wniosku że to wenus i odpuściłem sobie ale ..... oczywiście mogę się mylić, jest bardzo jasna. jeżeli tylko poprawi się pogoda u nas (w co wątpię bo śnieg wali jak cholera) to wskoczę na teleskop i zobaczymy, może to jest ten nowy obiekt o którym mówił mi mój kolega z norwegii?? nie dostałem jeszcze od niego odpowiedzi
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 02, 2009, 22:10:57 »

Zdaje się, że Wenus jest niżej, czy bliżej horyzontu, a ta jest b, wysoko. Chyba mówimy o tej samej.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 02, 2009, 22:11:36 »

O, jak masz teleskop, to świetnie, podziel się potem tym, co zobaczysz. Tak jak mowię, z tego, co wiem, gwiazdy odróżnia od planet to, ze gwiazdy wyglądają, jakby migotały, a planety nie. Ten obiekt natomiast ewidentnie migocze - co by wskazywało na gwiazdę

EDIT: Darek - nie tak bardzo, bardzo wysoko, ale zauważalnie wysoko. Na pewno nie jest blisko horyzontu.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 22:12:25 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 02, 2009, 22:47:39 »

widzisz, ostatnio obserwowałem Syriusza, nie wiem dlaczego świeci takim bardzo błękitnym ale i bardzo czerwonym światłem - kolory te występują obok siebie. Obserwowałem go przez lornetkę i obraz mi sie trochę zamazywał, ale wyraźnie widziałem dwa kolory, żadna inna nie ma takiego światła, porównywałem - bo myślałem że się pomyliłem.
Zapisane
Aiedail
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2009, 23:55:16 »

Istnieje dużo programów do symulacji i planowania obserwacji nocnego nieba, więc sprawdzenie co to za obiekt nie jest trudne. Sam byłem zaciekawiony nadzwyczajną jasnością tego punktu, bo widzę go często przy dobrej pogodzie (choć nawet przez cieńsze chmury się przebija). Sprawdziłem - jest to Wenus. Syriusz zaś jest najjaśniejszą GWIAZDĄ a nie najjaśniejszym punktem nieba. Co za tym idzie - planety mogą być jaśniejsze.. z tego co wiem Weuns zawsze była.

Dlaczego więc wydaje się, że to światełko przybiera na sile? Być może ma to coś wspólnego z teorią o płonącej atmosferze Wenus?? Kto wie..
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 03, 2009, 00:02:00 »

Według moich symulacji jest to Wenus, ja nie napisałem że jest najjaśniejszym punktem nieba, napisałem że poprzez lornetke widziałem 2 rózne światła przepiękne błękitne i czerwone, wprawdzie długości fal są rózne ale fantastycznie sie nakładaja na siebie, a co do wenus (tego właśnie obiektu) jest bardzo, jasny i od jakiegoś czasu zauważyłem że jest po prostu inna, jaśniejsza, jakieś inne światło. pisałem o tym gdzieś wcześniej
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 00:04:12 wysłane przez Blad » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 03, 2009, 06:00:36 »

Winner is Venus Uśmiech
Wenus obecnie już jest najjaśniejsza (już jaśniejsza w najbliższym czasie nie będzie) i tak pozostanie do 9 lutego. Po 9 lutego stopniowo, z każdym dniem będzie zmniejszała jasność.





« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 06:12:59 wysłane przez Nebulitos » Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 03, 2009, 10:53:37 »

I już wiecie  co to -  To Wenus !
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 03, 2009, 15:42:56 »

cysio a jestespewien co widzial (widzi) tene???
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 03, 2009, 15:50:01 »

cysio a jestespewien co widzial (widzi) tene???

Wiesz, ja dzisiaj, jeśli pogoda dopisze, wezmę ta makę nieba z Wenus, i sprawdzę, czy się to pokrywa. Zupełnie możliwe, że tak, nie chcę tu tworzyć niestworzonych teorii - ale warto sprawdzić Uśmiech

Jedno, co mnie mocno zastanawia to to, ze ten obiekt migocze jak gwiazda. Niedawno czytałem na jakimś portalu astronomicznym, że gwiazdy od planet można rozróżnić tym, że gwiazdy migoczą (choć to złudzenie tylk), a planety - nie. Stąd nie jestem tej Wenus pewien.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #13 : Luty 03, 2009, 16:33:12 »

cysio a jestespewien co widzial (widzi) tene???

nie wiesz to Nibiru
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 03, 2009, 16:45:28 »

no wiesz, ja niestety nie jestem wszystko wiedzący tak jak większość (a na pewno duża część) ludzi tutaj i wolę sie upewnić że rozmawiam o tym samym z moim rozmówcą. Ja niestety nie wiem o czym ludzie myślą i wolę się ich zapytać Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #15 : Luty 03, 2009, 17:27:30 »

Nie nie, ja tu akurat nie miałem i nie mam Nibiru na myśli (jak mogę mieć, skoro to jak dla mnie opowiastka mitologiczna jeno?). A tak koło 19 wychodzę, no i wtedy popatrzę, czy to Wenus Uśmiech
Zapisane
Aiedail
Gość
« Odpowiedz #16 : Luty 03, 2009, 18:26:55 »

Migotanie gwiazd wynika ze zniekształceń optycznych powodowanych przez ruchy powietrza, atmosfery. Dlatego najlepsze teleskopy znajdują się na największych wysokościach: w górach lub na orbicie. Słońce i Księżyc nie migoczą, bo są dość duże i tego nie widać. Co do Wenus - widocznie jej sezonowo silne światło jest podatne na migotanie. Mnie najbardziej ciekawi pionowa rozciągłość tego światełka. Wcześniej myślalem, że to ISS, ale zastnawiło mnie, gdy widziałem ją prawie codziennie..
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 05, 2009, 00:50:49 »

ISS nie stoi w miejscu.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #18 : Luty 05, 2009, 19:21:50 »

Co zaś tyczy tej jasnej gwiazdy, o której tu rozprawialiśmy to chyba jednak Wenus:

http://wiadomosci.onet.pl/1895754,16,sezon_na_wenus,item.html
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #19 : Luty 06, 2009, 18:19:05 »

Najbardziej aktualny opis zobaczenia "tego" czegoś, o czym rozmawiamy: około godziny 18:15-18:30 (czytaj - teraz ;]) stań przodem do księżyca. Wyciągnij prawą rękę (w prawo, nie an wprost Język). Obróć głowę tak, by patrzyła na dłoń prawej ręki. Obróć ją jeszcze troszkę w prawo (kilka stopni). I to jest to. Na wysokości nieco niżej niż Księżyc.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #20 : Luty 07, 2009, 18:17:36 »

Nowa obserwacja: To "coś" jest tak jasne, że po pierwsze - prześwituje przez lżejsze chmury (!), po drugie - roztacza na niebie halo (obramówkę świetlną). Cóż... dziwne, bardzo dziwne.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #21 : Luty 07, 2009, 20:25:00 »

Nowa obserwacja: To "coś" jest tak jasne, że po pierwsze - prześwituje przez lżejsze chmury (!), po drugie - roztacza na niebie halo (obramówkę świetlną). Cóż... dziwne, bardzo dziwne.

pasuje do Wenus ?? U mnie dzisiaj od dawna bezchmurna noc to wszystko ładnie było widać ; a gdzie ta gwiazda ?
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #22 : Luty 07, 2009, 20:55:04 »

Jest już niżej niż była jeszcze dwa dni temu. Wg mnie to bezsprzecznie Wenus.
Zapisane
kosynier
Gość
« Odpowiedz #23 : Luty 08, 2009, 18:34:34 »

kończąc wasze domysły to odpowiem ze to jest na 10000% wenus. sam obserwuje niebo od roku i jestem pewien ze to wenus coc przez teleskop wole obserwować saturna i jowisza sa ciekawsze Uśmiech
Zapisane
radecki84
Gość
« Odpowiedz #24 : Luty 10, 2009, 00:51:09 »

bedac w angli pod koniec zeszlego roku to 10000% wenus miala barwe czerwona, a dzisiaj ma biala, co wy na to...?
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kuro-shiro-academy rezerwat-mustangow stadniniakonna szkolamagii sanguisregum