Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 23:29:06


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Terapia Gersona  (Przeczytany 21799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Grudzień 19, 2011, 21:58:46 »

Cytat: barneyos
To co w takim razie jest zdrowe dla organizmu ?

Wszystko, tylko z umiarem. Każde przegięcie jest niezdrowe. Czy to owoce, czy warzywa, mięso i co tam jeszcze, z umiarem wszystko to służy naszemu zdrowiu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kot
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudzień 19, 2011, 22:59:32 »

Moim zamiarem było powstrzymanie ewentualnych entuzjastów diety owocowej przed rozpoczęciem jej stosowania w ramach prewencji przeciw rozwijaniu się chorób nowotworowych.To jest naprawdę szkodliwe, dlatego nie mogłem pozostać obojętny.
Istotą rzeczy jest nie to, co jemy lecz to, co z tym zrobi nasz organizm.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Grudzień 20, 2011, 08:23:49 »

A jeszcze wracając do terapia Gersona, może tak radykalna dieta, czyli tylko soki warzywne i owocowe, ale w bardzo krótkim czasie (to ponoć trwa 2-3 tygodnie tylko) powoduje "wypłukanie" organizmu z wszelkiego brudu. I być może nie jest to szkodliwe, i taka radykalna zmiana nie zasila jednak cukrem raka ? To są tylko moje przypuszczenia, no bo jednak jest ta terapia bardzo skuteczna. Ale może nie można używać nazwy dieta, a tylko terapia dra Gersona, czyli lekarstwo, które się bierze przez jakiś czas i potem odstawia ?

Może w ten sposób się to raczysko załatwia na amen ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
greta
Gość
« Odpowiedz #28 : Grudzień 20, 2011, 09:11:54 »

W terapii dr.Gersona,naspepuje powrot do tradycyjnego pozywienia.Nasz uklad pokarmowy zostal skonstruowany tak,jak dla roslinozercow,stad bardzo dlugie jelita.Stworzone do tego wlasnie celu.Jelita miesozercow sa krotkie,stad mieso spozyte jest wydalane najdluzej po 2 godzinach.
My zostalismy stworzeni jako roslinozercy stad pozostalosci po swiecie rosli w postaci wlasnie jelit,paznokci /rosna po smierci/ i wlosow.To mamy ze swiata roslin.
Stad wlasnie ta terapia jest skierowana na te tory.
Mamy do jedzenia wszystko oprocz miesa,cukru,mleka i jego przetworow/ktore wurzadza wiecej zlego w organizmie niz dobrego/.To wszystko.Cala terapia jest do wykonania przede wszystkim w domu,bo w szpitalach Pani Gerson jest to tylko pokazywane,jak nalezy cala terapie stosowac i do domu.
Chcesz zyc,rob tak jak jest zalecane,nie chcesz Twoja wola.
Aha zapomnialabym.W terapii robi sie 7 rary dziennie lewatywy,zeby odciazyc watrobe,aby mogla ona skupic sie na leczeniu a nie przetwarzaniu spozytego pokarmu.
Podaje sie  rowniez bardzo duzo potasu,zeby wyplukac z komorek zmagazynowana w nich sol,bo tylko tak komorki sie jej pozbywaja.Podaje sie rowniez koenzym q10,niacyne i inne witaminy.Ale nie w jakichs wielkich dawkach.Tylko potas jest podawany w dawkach ogromnych,ale to na poczatku.
Cala terapia jest dla czlowieka,nie przeciwko niemu.

Osobiscie nie widze nic nienormalnego w zdrowym odzywianiu.Jezeli mnie to sluzy,to jak najbardziej jestem za.Juz slysze te glosy odnosnie lewatyw,ale jest to najskuteczniejsze sposob na oczyszczenie organizmu z tego calego swinstwa,ktore zbieralismy latami a ktore jest w nas w postaci np.kamieni kalowych,ktorych moze byc nawet 13 kg.!!!!!

Osobiscie nie jestem chora na raka,ale od ponad 3 lat,stosuje to wlasnie odzywianie.
Czuje sie ok.Poza ostatnimo perturbacjami sercowymi w dniach okolo 11,11,11,nic mi nie dolega,a i teraz serducho sie uspokoilo i jest ok.

Tak wiec dlaczego nie.Po co dyskusje.Robmy dobrze a nie duskutujmy,co jest lepsze a co nie.
Aha.Dluzszy czas juz uzywam xylitolu do slodzenia,Jest super.Zreszta mozna o nim poczytac rowniez u nas.

Tak wiec wrocmy do zrodla,a bedzie dobrze.
Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Grudzień 20, 2011, 09:35:42 »

No to mnie uspokoiłaś. Dzięki.

Czy próbowałaś stewii do słodzenia ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Grudzień 20, 2011, 09:40:20 »

..ale te lewatywy,-
hm, rewelacja Mrugnięcie

PS. gdzieś w inny wątku wkleiłem filmik o najprostrzym sposobie na cukrzycę, i tu podobnie cała kuracja polega na min.,-
przez miesiąc- na odżywianiu się jedynie surowymi warzywami, owocami i orzechami.

pozdrawiam i smacznego Chichot
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2011, 09:42:42 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #31 : Grudzień 20, 2011, 10:06:28 »

@Greta
Cytuj
Podaje sie  rowniez bardzo duzo potasu,zeby wyplukac z komorek zmagazynowana w nich sol,bo tylko tak komorki sie jej pozbywaja.
Nadmiar potasu - hiperkaliemia
Hiperkaliemia jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Spotkać ją można w zaawansowanych chorobach nerek prowadzących do ich niewydolności lub najczęściej – w wyniku przedawkowania potasu stosowanego jako suplementacja. Nie można przedawkować potasu spożywanego w formie produktów naturalnych.

Objawy hiperkaliemii:
- zwolnienie akcji serca,
- spadek siły mięśniowej,
- parestezje kończyn: mrowienie, drętwienie.

http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/zdrowe-od%C5%BCywianie/rola-potasu-w-organizmie

Także z tym potasem to uwaga. Dziwi mnie czemu tak zawzięcie ludzie usiłują pozbyć się z organizmu soli ?
Nie mam na myśli soli chemicznej NaCl, która dla organizmu jest trucizną po prostu, ale sól naturalną, krystaliczną, lub choćby tą morską.
Sól jest istotna dla nas.
Cytuj
Sól naturalna uważana jest, obok wody i tlenu, za podstawę życia. Sól w organiźmie jest tym składnikiem, który umożliwia bioelektryczność międzykomórkową. Jednocześnie w jej krystalicznej formie jest ona energetycznym stabilizatorem każdej komórki(...) Jej istota w organiźmie człowieka jest trudno porównywalna z innymi składnikami ludzkiego pożywienia. W jednej sekundzie organizm ludzki odnawia 8-9 bilionów komórek, niedobór soli w organiźmie ludzkim prowadzi do zakłóceń w tym procesie. (...)
(informacja z linka powyżej).
Wymiatanie na siłę soli z komórek to , moim zdaniem , recepta na szybsze zejście z tego łez padołu Mrugnięcie
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Grudzień 20, 2011, 10:16:01 »


Wymiatanie na siłę soli z komórek to , moim zdaniem , recepta na szybsze zejście z tego łez padołu Mrugnięcie

trzeba uważać na te kuracje ekstremalne,-
bowiem zwalczając jedną chorobę- powodują inną.
Zresztą tak działają silne leki spod znaku "BigPharma"- "lecząc" sieją spustoszenie w org. człowieka.  Niezdecydowany
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
greta
Gość
« Odpowiedz #33 : Grudzień 20, 2011, 10:22:54 »

Stewii,nie uzywalam.Skoncentrowalam sie na profilaktyce.Nie mam raka,ale postanowilam,jak mowie profilaktycznie zastosowac sie do tej terapii,sprobowac /tak bylo na poczatku/choc powiem ze ze sceptycyzmem,do tego podeszlam.
Po jakims czasie,niedlugim,bylam mile zaskoczona.Efekty przeszly moje oczekiwania.Najwazniejsze,ze nie ciagnelo mnie do miesa i wedlin.Jakos tak sie stalo,ze nie mialam w ogole na mysli takiego jedzonka.Jednak spozywanie urozmaiconych warzyw i owocow,nie w nadmiarze,ale tyle ile sie chce i tego na co ma sie ochote,jest super.Skoncenttowalam sie na naszych rodzimych warzywach i owocach,sezonowych,tak jak zreszta proponuje sie w ksiazce,i jest efekt.Nie bede zachwalac,ale wrocilam do wagi sprzed wieku lat wczesniej,poprawila sie moja skora,wlosy,a najwazniejsze ze pozbylam sie alergii,na ktora cierpialam wiele lat.W tej chwili nie biore zadnych lekow na alergie i to dla mnie jest najwazniejsze.
Czytalam,ze ponad 90% chorob bierze sie z jelit.Tak wlasnie jest to centrum choroby albo zdrowia.Prowadzac w tej chwili takie odzywianie mysle,ze jest to prawda,bo nie choruje wcale,pozbylam sie alergii,nie dokucza mi zoladek,ktory przedtem byl moja zmora.
Ogolnie moge powiedziec,ze profilaktycznie,zaznaczam profilaktycznie tylko stosujac te terapie,nie caly protokol jak dla chorych,jestem w swietnej formie.
A wiadomo,ze jak nie ma choroby to i mysli sa inne.Inaczej patrzy sie na to nasze zycie.Problemy mam,jakzeby nie,ale nie sa one dla mnie juz takim wyolbrzymionym stanem.Staram sie panowac nad soba,nie podniecam sie niepotrzebnie,staram sie wyciszac.Przeciez i tak musze przezyc swoje zycie,tak jak to kiedys przed urodzeniem zaplanowalam,i tutaj kieruja sie moje mysli.
Tak wiec oczyszczenie sie ,to rowniez poprawa duchowa.Przynajmniej dla mnie.

Goraco polecam.Nie zniechecajcie sie i nie szukajcie nie wiadomo czego.Dajcie sie poniesc w jasna strone zycia.Zdecydowanie warto.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Grudzień 20, 2011, 12:50:33 »

...
Czytalam,ze ponad 90% chorob bierze sie z jelit.
...

Ponoć jelito grube to jedyny narząd w ciele człowieka, który ma połączenie z wszystkimi innymi częściami i narządami ciała. To powyższe stwierdzenie pasowałoby do tego.

Stewia to super słodzik i do tego naturalna roślinka.

http://stewia.info.pl/
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum world-anime fifa11 madex kursor