Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 20:04:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I co dalej ze Ślężą ?  (Przeczytany 47096 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Lipiec 22, 2010, 23:51:16 »

Nie wiem dokładnie ale faktem jest,że prof.Limisiewicz jest z wykopalisk
bardzo zadowolony.Problemem jest jak wiadomo brak pieniążków na dalsze
działania oraz zgoda na nie kościoła. Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipiec 23, 2010, 00:00:29 »

Janusz,
powtórzę pytanie Chanell, kiedy powstało to nagranie?



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #27 : Lipiec 23, 2010, 05:49:32 »

Byłem w tym roku na szczycie Ślęży chyba z 3-4 razy.
Kościółek był  zamknięty.
Żadnych prac nie prowadzono.
Można wspiąć się na kratę zabezpieczającą główne wejście do kościoła i
przez wybity górny świetlik nad drzwiami głównymi zobaczyć aktualny stan wykopalisk.
Widać całkiem sporo.
Jedno jest raczej pewne.
Kościół raczej tego nie zasypie, bo za dużo "fajnych" rzeczy znaleziono dotychczas.

Moim skromnym słowiańskim zdaniem lepsze  są pradawne ruiny naszych przodków,
 niż poniemiecki  przybytek sakralny z XIX wieku.
Kościołowi raczej trudno będzie to zasypać.
Mogą natomiast opóźniać bieg rzeczy.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Lipiec 24, 2010, 22:42:13 »

Oba filmiki pochodzą z 3 listopada 2009 roku.
Gdyby znalazły się pieniążki, to powstało by muzeum
''Smoka - Sfinksa'' na szczycie Ślęży i oczywiście zwiększyła turystyka.

Według miejscowych legend to tutaj na górze czeka na ratunek
zaklęta w smoczycę księżniczka.Tego, kto pomoże jej przywrócić
ludzką postać czeka wielkie bogactwo ukryte w ruinach zamku.
Jak dotąd nie znalazł się taki śmiałek. Mrugnięcie
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #29 : Lipiec 24, 2010, 23:02:41 »

Ta Smoczyca kojarzy się gatunkowo z Jaszczurami, więc może nie warto jej odczarowywać?  Coś
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #30 : Lipiec 24, 2010, 23:37:12 »

janusz piszesz 
Cytuj
"Według miejscowych legend to tutaj na górze czeka na ratunek
zaklęta w smoczycę księżniczka.Tego, kto pomoże jej przywrócić
ludzką postać czeka wielkie bogactwo ukryte w ruinach zamku."

Muszę Cię zapytać, czy znane są Ci jakieś powiązania Ślęży z Ayers Rock /ULURU , świętą górą Aborygenów ?
Według badaczki i energoterapeutki Ewy May podobno góry te są ściśle ze sobą powiązane poprzez rezonans energetyczny ( ta sama częstotliwość przenoszenia wibracji).
Nawet legendy jakby się ze sobą uzupełniają. Ewa May podaje, że według legendy australijskiej  ...
 Plemię Anangu, które jest opiekunem tej góry, mówi w legendach, że Tysiące lat temu wielkie czerwone, kosmiczne jajo spadło tu na ziemię z nieba i rozbiło się na dwie części. Jedna część wbiła się w ziemię (kamień sięga ok. 9km w głąb i ma ok. 9 km obwodu - jest to monolit). Reszta kamienia rozsypała się w proch i pokryła ziemię robiąc ją czerwoną. A było to jajo pojazdem z gwiazd, w którym przybyła na ziemię rodzina Istot o białej skórze. Matka i ojciec nie wytrzymali warunków ziemskich i szybko umarli, ale ich dzieci się zaadoptowały wśród plemienia. Nauczyli oni plemię wielu pożytecznych rzeczy (tajemnych oczywiście).

Interesujące i zbieżne w tych legendach są odnośniki do smoczego ( gadziego ) oraz definitywnie pozaziemskiego pochodzenia obu gór. Ślężę również kojarzy się z aktywnością ufo a także traktuje się jako ewenement geograficzny. ULURU w Australii to upadłe "jajo" statku kosmicznego którym przybyły na Ziemię białe geny - białe istoty.
Nie tylko wśród Aborygenów krążą  opowieści o białych "bogach", ale również w płd Ameryce, Polinezji, w Azji.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Lipiec 26, 2010, 21:32:02 »

Witaj East. Uśmiech
Oglądałem film, ''W poszukiwaniu aborygeńskich bogów'' i dlatego
znam legendy związanie z Uluru.Pani Ewa jest miłośniczką Ślęży i
ma dużą wiedzę na jej temat.Warto aby nakręciła film o naszej
słowiańskiej górze.
Ślęża i cały jej masyw, jako miejsce, wchodzi w skład struktury,którą określa się
mianem ''dróg smoków''.Jest to wiedza o energiach określanych dawniej tellurycznymi.
Starożytni umieli te siły natury wykorzystać.Kapłani egipscy poprzez ich celowe
potęgowanie stosowali je, do poprawy energii duchowej i fizycznej człowieka.
Wiedzieli, że ewolucja życia na naszej planecie jest również wynikiem działania
na siły ziemi, niewidzialnych ''potęg kosmicznych''.Dlatego badali kosmos i jego
oddziaływanie na strukturę energetyczną Ziemi.
Wiecej na ten temat można przeczytać w książce ''Energia Piramid'' Manfreda
Dimde.
http://www.lideria.pl/Energia-piramid-Staroegipskie-zrodlo-mlodosci-Eksperymenty-i-cwiczenia/sklep/opis?nr=83996#o
Może ślężańskie ''muzeum smoka'', zwróciło by bliższą uwagę ludzką na legendy
i spowodowało zrozumienie ukrytej w nich prawdy.Szczególnie w czasach kiedy
tzw.''brudna energia''-smog, niszczy nasze środowisko.Starożytną ''moc smoczą''
warto by znowu umiejętnie wykorzystać do budowy enklaw określanych kiedyś ''Edenami''. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 21:34:49 wysłane przez janusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #32 : Lipiec 27, 2010, 17:10:22 »

Witaj janusz
A to ciekawie prawisz.
Czy struktura określana jako "drogi smoków" ma coś wspólnego z siecią geomantyczną Ziemi ? Sieć ta podobno zbiega się w Wielkiej Piramidzie, a jej węzły znajdują się w kluczowych miejscach znanych kultów na Ziemi.

Czy jest możliwe, że Ślęża stanowi integralną część tej sieci ?

Tożsamość tej sieci jest zagadką, ale określenie "drogi smoków" wynikające z legend, rzucałoby więcej światła i to światła w kierunku gadziego pochodzenia tej konstrukcji. Według wielu legend rozsianych po całej Ziemi biała rasa pochodzi z gwiazd i jest uważana za bardzo starą, królewską linię rodową. To bardzo stare legendy i trudno doszukiwać się w nich prawd, ale wydaje mi się, że nawet, gdyby założyć ich dokładność przekazu, to biała rasa miała raczej SŁUŻYĆ ewolucji ludzkości, niż jej przewodniczyć i nią rządzić. Dzisiaj nawet kapłańska służba często jest mylona z przewodzeniem stadu owiec, a co dopiero mówić o starożytnych , szczątkowych przekazach ... ech.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #33 : Lipiec 27, 2010, 22:25:50 »

Ślęża, Wawel, Ostra Brama w Wilnie, to są nasze najbliższe ogromne miejsca mocy...
Na Wawelu Smok grasuje do dziś Mrugnięcie, a pozostałe miejsca czekają na procedury ekshumacyjne...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Lipiec 28, 2010, 17:01:40 »

Mili państwo, do dyskusji o miejscach mocy zapraszam do tego wątku:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=202.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Lipiec 28, 2010, 21:47:27 »

To prawda, zeszliśmy z tematu. Uśmiech
Wykopaliska na Ślęży  będą napewno dalej prowadzone.
Prof.Limisiewicz jest zaangażowany w badania archeologiczne
tej góry od 40 lat i wątpię aby z nich zrezygnował.

<a href="http://www.youtube.com/v/AYL97gUn0aE&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/AYL97gUn0aE&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/AYL97gUn0aE&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/AYL97gUn0aE&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane
szamas
Gość
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 03, 2011, 10:36:43 »

Witam wszystkich na forum Uśmiech
to mój pierwszy post tutaj, więc napisze coś o sobie, trafiłem na forum ze względu na zamiłowanie do ŚLĘŻY osobiście byłem na niej 2 razy w sylwestra 2009/2010 razem z kuzynem i 2010/2011 już sam bo obiecałem ŚLĘŻY że wróce za rok po pierwszym wypadzie ujżałem to co nie sądziłem że tam zobacze:D całą noc spędziłem poza miejscami uczęstrzanymi przez ludzi oglądając tzw przeze mnie "świątynie" Uśmiech Ogólnie interesuje się wszystkim co ma przydomek niemożliwe , paranormalne itp runy, tarot, numerologia, praktyki szamańskie itp.
Wracam do tematu rozmowy Odczuwając moc ŚLĘŻY i jej eteryczną "inteligentną" strone po tym co mnie spotkało, z tego co wyczytałem na forum jest problem z pracami bo kościół sie niezgadza na kopanie, druga strona według mnie polega na tym że ŚLĘŻA nie chce jeszcze ujawnić swoich sekretów i gdy przyjdzie odpowiedni momęt to kościółek runie i droga do kopania pozostanie otwarta Chichot przecież nie jeden kościół na górze był stawiany za czasów chrześcijan i nie przetrwał.   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 10:54:42 wysłane przez szamas » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 03, 2011, 10:45:32 »

My również Cię witamy. Duży uśmiech
Fakt, iż przywitałeś nas  tym wątku świadczy o Twoim zainteresowaniu Ślężą?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
szamas
Gość
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 03, 2011, 12:42:49 »

Przywitałem w tym watku bo gdzieś musiałem zacząc Uśmiech a akurat mam swoje zdanie co do wykopalisk na ŚLĘŻY i powodzach czemu nie idzie coś jak ma iść Uśmiech zbieram wszelkie informacje z nią związane wiec uznałem te forum za ciekawe:)
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Kwiecień 03, 2011, 13:04:49 »

Cytat: szames
a akurat mam swoje zdanie co do wykopalisk na ŚLĘŻY i powodzach czemu nie idzie coś jak ma iść Uśmiech

Podziel się więc z nami swymi spostrzeżeniami. Duży uśmiech

Cytat: zbieram
wszelkie informacje z nią związane wiec uznałem te forum za ciekawe:)

Tymi również. Z >Januszem< będziecie tworzyć zgrany zespół w tym temacie. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 13:05:11 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
szamas
Gość
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 04, 2011, 20:53:40 »

Wiadomo że po za problemami formalnymi i tym że nie ma pozwolenia na dalsze kopanie ze wzdlędu na to że kościółek może runąć (osobiście sądze że i tak runie, to może być kluczem do dalszego kopania), a wegług mnie to Ślęża nie chce odkryć jeszcze swoich tajemnic jak w tej legędzie: "Przed wielu laty pewien mieszkaniec Sobótki wybrał się na Ślężę po chrust. Chodził długo po lesie, aż pod małą sosenką zauważył otwór, w którym coś błyszczało. Zaciekawiony rozgarnął rękami ziemię i przekonał się, że to złoto tak błyszczy. Było go tam bardzo dużo. Mężczyzna zabrał tyle złota, ile tylko mógł unieść. Ale to było mu za mało. Zapragnął wszystko posiadać. W obawie, by ktoś nie dobrał się do skarbu zamaskował otwór. I to tak dobrze, że sam nie mógł go odnaleźć gdy po paru godzinach wrócił do lasu z wielkim worem. Odtąd chciwiec nieustannie snuł się po lesie szukając utraconego skarbu, aż wreszcie słuch po nim zaginął.
Inni ludzie też szukali ślężańskich skarbów, ale bez powodzenia. [Duch Ślęży dobrze chroni swe tajemnice. Starzy ludzie mówią, że aby odnaleźć skarb, trzeba czyste serce mieć.]" Czyste nie koniecznie chodzi o brak chciwości itp. Raczej o to czy jesteś "godny" dostać coś od Ślęży co ma w sobie schowana nie dla każdego, bo to nie byle pole gdzie możesz iść i kopac:D
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #41 : Lipiec 07, 2011, 14:12:57 »

Cytat: tomtom
Prace blokuje biskup nie dając zezwolenia (w domyśle abp. Marian Gołębiowski)   

Wydaje mi się, że tajne macki sięgają dalej na zachód i poza decyzyjność biskupa.
Ślęża ma swoich żywych  Zły Zły strażników.   
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipiec 07, 2011, 15:53:26 »

Witaj tomtom,
Cytuj
To też ale nawet nasi nie chcą ruszać tego śmierdzącego jaja.

Najbardziej jednak śmierdzą nieczyste ręce i umysły.
Jaja same w sobie niewinne… same się nie zniosły… a bywają nawet złote…   Mrugnięcie

Również pozdrawiam ciepło  Uśmiech 
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #43 : Lipiec 07, 2011, 16:51:30 »

A Wam ciągle w głowach bogactwo i wory złota. Po co? Po co chcecie to złoto skoro już niedługo w trakcie przekraczania wymiaru zabierzecie tylko to co niesiecie w swoich wnętrzach.

Nikt z tej ziemi nie zabierze nic materialnego , nic!
O co więc chcecie prowadzić te walki?

Trzeba zabrać wzorce dobra i moc energetyczną , bo zmaterializujecie wszystko co zapisane będzie w Was co wypracowaliście swoim rozwojem.
O co więc ta walka? O złudzenia?


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #44 : Lipiec 07, 2011, 17:15:50 »

Cytat: Kiara
A Wam ciągle w głowach bogactwo i wory złota.

Wam, czyli komu? Na jakiej podstawie twierdzisz, co w naszych głowach?
Bo w mojej na pewno nie znajdziesz tego, co próbujesz przełożyć ze swojej.
Mam inne marzenia, niż wory złota...  Uśmiech I tak naprawdę niewiele mnie obchodzi co pod Ślężą zakopane.
Nie wiem też o jakich walkach piszesz? Kto chce je prowadzić?

Rzutowanie na innych własnych wydumek nie jest rozsądne ani mądre.
Czyżby źródłem tych poczynań była Twoja wiedza?  Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 17:30:08 wysłane przez ptak » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #45 : Lipiec 07, 2011, 18:27:31 »

Ptaku czytaj ze zrozumieniem proszę , jeżeli nie potrafisz poproś o wytłumaczenie zanim zaczniesz snucie insynuacji i  kolejne oskarżenia.

Na temat dokopania się do skarbów Ślęży wypowiada się kilka osób w tym temacie ( stąd liczba mnoga) , walka nie na współczesną broń , ale jednak walka o możliwość dostania się do wszelakich materialnych skarbów , które kryje ziemia.
Od kopania na cudzym polu przez Ślężę do kopania w rożnych miejscach w Egipcie , nawet opłaconego śmiercią kilku młodych ludzi.
To nie są błache sprawy jeżeli ludzie poddają się woli jakichś podszeptów ( chcąc wydostać jakieś skarby ) tworzących   nawet śmiertelne konsekwencje.
Dalsze kopanie w Ślężańskim kościołku też groziło wypadkiem. Zatem jaka jest skala wartości? Co jest ważniejsze od ludzkiego życia?

Dyskutujemy o tych poszukiwaczach chcących zagarnąć owe skarby od początku zaistnienia forum.
Są bowiem ludzie którzy za pieniądze zrobią wszystko jak również tacy którzy dla korzyści osobistych zrobią wszystko.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 20:12:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #46 : Lipiec 07, 2011, 19:06:30 »

Cytat: Kiara
Na temat dokopania się do skarbów Ślęży wypowiada się kilka osób w tym temacie ( stąd liczba mnoga)

Kiaro, liczbę mnogą odróżniam od pojedynczej, ale prosiłam Cię o wskazanie w czyich głowach
(z tych paru osób, które tu dyskutują) jest wciąż bogactwo i wory pieniędzy?
I na jakiej podstawie tak sądzisz? Chyba wyraziłam się jasno? A Ty gmatwasz.  Duży uśmiech

Pisanie o zakopanych skarbach nie jest jednoznaczne z ich pożądaniem. Czyżbyś sądziła inaczej?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #47 : Lipiec 07, 2011, 20:08:37 »

Odpowiedz znajdziesz w poprzednich postach starszych i młodszych , bowiem kontekst wykopania bogactw  z ziemi jest tam powtarzającym się tematem.
Ludzie wyraźnie określają swoje intencję dokopywania się do różnych ukrytych w ziemi skarbów , zainteresowanie tym tematem pod tym względem..
Wybacz ale ja nie jestem ich sekretarką spisującą szczegółowo , kto czego pragnie w czyich głowach co się mieści.
Zatem nie zadawaj mi proszę takich pytań.
Chcesz to szukaj.

Kto jest zainteresowany i szuka ten znajduje odpowiedzi.

Pisanie o skarbach jeszcze o niczym nie świadczy , angażowanie się czynne bez względu na konsekwencje , już tak i to bardzo.

Kiara Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 20:17:15 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipiec 07, 2011, 21:00:19 »

Odpowiedz znajdziesz w poprzednich postach starszych i młodszych , bowiem kontekst wykopania bogactw  z ziemi jest tam powtarzającym się tematem.
Ludzie wyraźnie określają swoje intencję dokopywania się do różnych ukrytych w ziemi skarbów , zainteresowanie tym tematem pod tym względem..
Wybacz ale ja nie jestem ich sekretarką spisującą szczegółowo , kto czego pragnie w czyich głowach co się mieści.
Zatem nie zadawaj mi proszę takich pytań.
Chcesz to szukaj.

Kto jest zainteresowany i szuka ten znajduje odpowiedzi.

Pisanie o skarbach jeszcze o niczym nie świadczy , angażowanie się czynne bez względu na konsekwencje , już tak i to bardzo.

Kiara Uśmiech Uśmiech



Więcej wiary Kiaro w ludzi.
I naucz się ich kochać. Tak po prostu.  Uśmiech  Wówczas dostrzeżesz w ich głowach coś więcej niż tylko wory pieniędzy.

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #49 : Lipiec 07, 2011, 22:48:30 »

Skarb największy każdy niesie we własnym sercu , jest nim jego mądrość i tam należało by szukać wiedzy , bowiem w nim są odpowiedzi na wszystkie pytania.

A te ukryte w ziemi skarby?
Nie one mają nas przemieniać , a dobro którym  zapisujemy kolejne dni naszego życia.

Kiara Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 22:49:28 wysłane przez Kiara » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions kursor fifa11 magicalespackluporum managerzuzlowy