Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 13:17:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Medytacja - za i przeciw  (Przeczytany 16844 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Wrzesień 05, 2009, 15:06:23 »

Chciałbym zogniskować w jednym miejscu wszelkie dywagacje o medytacji i podobnych technikach.
Na temat medytacji wypowiadano różne opinie barziej lub mniej trafne. Nie zajmując żadnego stanowiska, zamieszczam artykuł, który bardzo wyraźnie pokazuje pozytywne aspekty tej techniki.
Zapraszam do dyskusji.


Maharishi Mahesh Yogi



Efekt Maharishiego



Jeżeli 1% ludności gminy, miasta lub kraju stosuje technikę Transcendentalnej Medytacji lub grupa osób w liczbie odpowiadającej co najmniej pierwiastkowi kwadratowemu z 1% ludności danego rejonu wspólnie stosuje program TM-Sidhi, w społeczeństwie automatycznie zmniejszają się negatywne tendencje, a wzrastają pozytywne.

Spadają: przestępczość, konflikty zbrojne, liczba wypadków drogowych, liczba przyjęć do szpitali, bezrobocie

Wzrasta: rozwój gospodarczy, dochód na jednego mieszkańca, liczba zgłoszeń patentowych, indeksy giełdowe.

Efekt ten został potwierdzony na poziomie miasta, kraju i całego świata. Istnieją trzy rodzaje Efektu Maharishiego:

1. Efekt Maharishiego – Poprawa jakości życia w społeczności, w której 1% populacji stosuje technikę Transcendentalnej Medytacji. (Dla Polski jest to grupa około 400 tys. osób)

2. Rozszerzony Efekt Maharishiego – Poprawa jakości życia w społeczności, w której grupa stanowiąca pierwiastek kwadratowy z 1% populacji stosuje wspólnie technikę Transcendentalnej Medytacji i Program TM-Sidhi. (Dla Polski jest to grupa około 1000 osób)

3. Globalny Efekt Maharishiego – Zmniejszenie konfliktów i poprawa jakości życia dla całego świata, jeśli grupa stanowiąca pierwiastek kwadratowy z 1% populacji całego świata (około 8000 osób) stosuje wspólnie technikę Transcendentalnej Medytacji i Program TM-Sidhi.

Badania naukowe
...

http://tm.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=115&Itemid=120

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 15:31:09 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kot
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 05, 2009, 17:21:31 »

Pierwiastek kwadratowy z jednego procenta populacji polaków to będzie około 630 osób,wiec łatwiej jest się zebrać niz w przypadku tysiąca osób. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 05, 2009, 18:12:27 »

Stąd też inicjatywa zapoczęta w tym właśnie dziale, a niestety trochę podupadła.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 20, 2012, 20:41:42 »

"Za i przeciw".
No więc za czy przeciw?
Posłużę się fragmentem z wątku utworzonego przez >redmuluc'a< >>, a resztę sami rozsądźcie:

Cytat: Georg Kavassilas
GK: Nie medytuję zbyt chętnie. Jeśli chcę odzyskać jakieś wspomnienie, siadam w spokoju, co też jest formą medytacji, wczuwam się w siebie z odpowiednią intencją i pozwalam temu płynąć, wtedy przyjdzie to, co ma przyjść. To jest zaufanie, zaufanie do siebie i mojej większej części (esencji). Wspomnienia o moim pobycie tutaj parę tysięcy lat temu po prostu się pojawiły bez intencji, nie chciałem tego, po prostu się tam znalazłem. To było wiele lat temu, siedziałem na kanapie i poczułem, że mam wyłączyć telewizor.Następnie pojawiły się wspomnienia sprzed 2 tysięcy lat, niewiarygodne uczucie… ta istota rzeczywiście była ukrzyżowana, umarła na krzyżu, krzyżu który reprezentował miecz. Tego dnia umarła wiedza i rozpoczęła się era mroku, o to w tym chodzi, i o to, że był inkarnacją Słońca, że odsunął się od swojej żony Ziemi. Jeśli wiemy o co naprawdę chodziło, to cała sprawa z religiami odsłania się. Nie chodzi też o kult Słońca. Trzeba sobie uświadomić, że inkarnowałeś na tej planecie, w tym systemie słonecznym, więc twoja część zawiera się w Słońcu i twoja część zawiera się w sercu tej planety. Nie można organicznie, naturalnie inkarnować na planecie nie zawierając z nią porozumienia i nie łącząc swojej esencji z jej świadomością, trzeba dostosować się wibracyjnie do tej rzeczywistości. Najpierw weszliśmy do tego systemu planetarnego łącząc się, stając się jednym ze świadomością, która jest Słońcem i ta twoja część, twoja wibracja ciągle tam jest. Potem schodzisz niżej i inną swoją część wysyłasz do serca świadomości planety, a stamtąd swoją część wysyłasz do inkarnacji.

Jeśli więc przechodzisz do swego serca, ale nie mówię o czakrze serca, mówię o czymś głębiej niż ciało czakralne, do głębi swojej istoty, wtedy natychmiast odkrywasz swoje połączenie z rdzeniem Matki Ziemi, przypominasz sobie połączenie ze swoją częścią tam, czujesz i doświadczasz miłości oraz to kim i czym jest ta planeta, niesamowite przeżycie. Dalej doświadczasz połączenia ze Słońcem, zdajesz sobie sprawę, pamiętasz kim są te istoty, pamiętasz co tutaj wszyscy robimy i o co w tym chodzi, niewiarygodne doświadczenie. Wszystkie inne programy są skierowane na to, żeby odciągnąć twoją uwagę i świadomość od odnowienia organicznego połączenia, które masz z tą rzeczywistością, tą planetą, Układem Słonecznym i dalej resztą Wszechświata.
Chodzi o skierowanie cię na zewnątrz, poza ciebie.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #4 : Maj 03, 2012, 20:32:01 »

Jest Ok dopóki nie jest to rytuał Język
Paciorek zamieniony na ,,gimnastykę" Duży uśmiech
Jeżeli pomaga, wzmacnia, krzepi to ok Język
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #5 : Maj 04, 2012, 12:55:35 »

Zdecydowanie przeciw.
Stawiam na ruch i nawigacje przestrzenna.
Zachecam do cwiczen Gi-Gong, tam "medytacja" laczy sprawnosc fizyczna i zaprasza niejako ducha do wspolnego bytu.
Przebisnigu tak wlasnie gym zamiast paciorka;) a moze razem?
Mrugnięcie
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #6 : Maj 07, 2012, 15:00:05 »

Razem Uśmiech
Zgodzę się, że w gimnastyce są ćwiczenia które wymagają partnera Mrugnięcie
Troszkę dbam by nie zgnuśnieć więc tam coś czasem zdarzy mi się poćwiczyć Uśmiech
Pewnie jakbyśmy się znali nie z forum to dlaczego nie  Cool
Uczciwie się jednak przyznam, ze lenistwo moje jest tak duże i że chęci starcza mi tylko na pracę zarobkową i piwko z kolegami Duży uśmiech
Dodatkowo w spotkaniach dziesięć na dziesięć nie sprostałem oczekiwaniom tej drugiej osoby więc na tą chwile mi wystarczy,ale dzięki za propozycje Cool
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 15:00:45 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 07, 2012, 15:07:36 »

Ten paciorek to wlasnie gym, tak myslalam, czyli polaczenie razem;) dwoch metod naraz.
Ale jak chcesz to mozesz ze mna pocwiczyc, wlasnie za 10 minut lece na trening "Techniki walk", ze wzgledu na intensywnosc treningu i wzmacnianie miesni przykregowych.
A piwko bedzie potem:) Jak zasluze sobie;)
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 09, 2012, 06:27:14 »

Fair Lady
Cytuj
wlasnie za 10 minut lece na trening
Cieszę się że umiesz latać  Duży uśmiech
Ba pozwolę sobie szczerze powiedzieć, że Ci zazdroszczę Duży uśmiech
No chyba, że masz prywatny  śmigłowiec - to przepraszam Język
W każdym razie jak umiesz latać - lewitować to...
Kończę z lenistwem biorę się w garść, podciągam portki i jadę do Ciebie pierwszym pociągiem (autobus jest za drogi).
Mała prośba - ile trwa nauka (muszę zrobić zapas konserw)
Oraz czego oczekujesz za naukę Duży uśmiech Język
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 06:28:30 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #9 : Maj 09, 2012, 12:59:54 »

Za nauke oczekuje zaplaty. W tym przypadku nazywa sie to honorarium, bo branza poradnictwo.
Wlasnie o tym pisalam dzis na innym watku, za friko nie ma nic, kto rozdaje np. charytatywnie, naucza za bezcen, obdarowywuje, jest tez w pewnym sensie wampirem energetycznym. Czyli uczciwie kawa na lawe, tyle a tyle i juz.

Ciesze sie Przebisnieg, ze Cie zmotywowalam do ...fruwania:)
A tak nota bene, to bardzo lubie ogladac filmy chinskie i pokrewne, legendy, w ktorych bohaterowie mistyczni wlasnie fruwaja, chodza po scianach, zeskakuja z ogromnych wysokosci... ja w to wierze!
Kiedys nawet w Polsce takie legendy byly o harnasiach, ktorzy umieli chodzic po pionowych scianach.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 09, 2012, 13:28:16 »

Też czytałem te legendy o harnasiach, tez oglądałem chińskie filmy o latających ludziach. Cool
Co do zapłaty - bądź pewna, że jeżeli nauczysz mnie latać to ja Ci zapłacę  Cool
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #11 : Maj 09, 2012, 13:31:47 »

Zabrzmialo jakos tak dwuznacznie, hmmm
Ale juz spotkalam sie z tym. Zajmuje sie tzw. coachingiem (poradnictwo) i tez slyszalam teksty typu "przyjde tam do ciebie na ta lezanke"...
No coz "glodnemu chleb na mysli"Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #12 : Maj 09, 2012, 13:47:50 »

Dokładnie się zgadzam ,,głodnemu chleb na myśli" Duży uśmiech Duży uśmiech
O ile dobrze pamiętam to Ty będziesz mnie uczyć nie ja Ciebie Duży uśmiech
Więc ja będę musiał się dostosować Duży uśmiech
Rozumiem, że jak się nie dostosuje to mnie nie nauczysz - proste jak trzonek szpadla Duży uśmiech
Więc Ty określisz formę i wielkość gratyfikacji Duży uśmiech
Nie no muszę trochę pomedytować Cool
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 15:16:59 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #13 : Maj 10, 2012, 12:31:56 »



Medytuj w locie.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #14 : Maj 10, 2012, 18:24:25 »

Szacowna Fair Lady  Duży uśmiech
Spieszę z informacją, że lichy ze mnie wyczynowiec Niezdecydowany
Medytacja jak na załączonym obrazku spowodowała by bardzo poważny uszczerbek mojego zdrowia.
Ba podejrzewam, że zaczął bym się jąkać Z politowaniem
Dziękuję jednak za szczere chęci wdzięczność zachowam Cool
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #15 : Maj 12, 2012, 19:51:12 »

Wyczynowiec moze i lichy z Ciebie, bo jak sam zapodales na 10 glosow, ktore chciales przetestowac organoleptycznie, byl jeden...

A wiesz jest taka melodia

"Krakowiaczek JEDEN mial konikow 7 pojechal na wojne ostal mu sie JEDEN" etc.
Uśmiech

Przebisniegu, podziwiam zab zdobywcy i dalej TRWAJ! Bo dzis tak jest towar dotkniety uznaje sie za sprzedany...

Mrugnięcie
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #16 : Maj 13, 2012, 07:34:35 »

Fair Lady
Cytuj
Wyczynowiec moze i lichy z Ciebie, bo jak sam zapodales na 10 glosow, ktore chciales przetestowac organoleptycznie, byl jeden.
..
Jak Wiesz to wiesz, że żeby wynik takiego badania nie był subiektywny musi dokonać tego ktoś z uruchomioną wrażliwością sensoryczną Język
Nie jestem specjalistą więc nie będę się za takie badania zabierał by obiektowi badanemu krzywdy nie zrobić Duży uśmiech
Ponieważ od wczesnego dzieciństwa mam nadwagę więc przyzwyczaiłem się do niekorzystnej dla mnie oceny ze strony płci pięknej więc jeżeli chodzi o ząb zdobywcy skierowałem na ,,zdobywanie" Wiedzy Duży uśmiech
,,Jak cię widzą tak cię piszą " więc zrozumiałe, dlaczego w próbach nawiązania kontaktu nie odnotowałem sukcesu. Z politowaniem
Cóż teraz jest internet więc doskonale obywam się bez spotkań w realu bo główny cel potrzeby spotkania się z drugim człowiekiem -wymiana Wiedzy -realizuje na tym bądź innym forum Cool
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #17 : Maj 13, 2012, 09:55:38 »

No cos w tym jest co piszesz. Ale czesc moich kolezanek wlasnie lubi duzych facetow, nawet przy kosci, wiec mylisz sie nie probujac swych sil. Kiedys sie dziwilam, co one w tych grubasach widza, chyba myla z sila, ale faktycznie gruby wcale nie stoi na przegranej pozycji.
Czesto jest tak, ze przeciwnosci sie przyciagaja. Do mnie lgneli zawsze faceci slabi, mali, chudzi, nizsi ode mnie, glupsi nie wiem dlaczego. Myslalam o tym i stwierdzilam, ze to ja tych fajniejszych z gory wykluczylam, bo "i tak nie mialabym szans"Uśmiech.
A z takim byle jakim nie trzeba sie starac, sam sie znajdzie.
Mrugnięcie
Przebisniegu a co do znajomosci z neta, to trzeba dobrze je filtrowac, nie wszyscy maja pozytywne nastawienie, wielu pracuje (swiadomie i bezwiednie) dla wielkich firm, ktore analizuja nanotechnologicznie gusta klienteli w celu zdobycia prymu na rynku.
Ale pogadac sobie zawsze mozna, mozna sie poduczyc i wymienic informacja z otoczeniem, jestem za!
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #18 : Maj 13, 2012, 10:31:34 »

Fair Lady Uśmiech

Cytuj
Do mnie lgneli zawsze faceci slabi, mali, chudzi, nizsi ode mnie,
Teraz wiem, ze mnie trochę rozumiesz Mrugnięcie
Ponieważ deklarujesz że trenujesz myślałem, ze jesteś hm no zgrabna i co za tym idzie u facetów którzy przecież w 90% są wzrokowcami masz powodzenie. Uśmiech
No cóż jak jesteś duża i umięśniona to mnie trochę rozumiesz (bratnimi duszami jesteśmy) Uśmiech
Co do neta to oczywiście kończę na pogadaniu, staram się nie kłamać  Cool
Może kiedyś poznam też kobietę która coś w grubasie zobaczy Uśmiech
Cytuj
Kiedys sie dziwilam, co one w tych grubasach widza,
Dzięki za pocieszenie Buziak


Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Maj 13, 2012, 11:38:02 »

I wracamy do tematu. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #20 : Maj 13, 2012, 11:59:21 »

Ale z Ciebie "killer" Darek;) Przebisnieg byl juz tak blisko...ruzczulenia sie nad swa dola, a tu bec w leb, od tylu:)

Wlasnie slowo medytacja jest zupelnie zle interpretowane, prawidlowo jest rozumiec to jako "podlaczenie sie do sieci" (zasilania). Wejscie na swa fale i jest stad niebezpieczna, ze juz z gory zmanipulowana np. poprzez teksty (mantry), modlitewniki i psalmy.
Zadalam sobie kiedys trudu w tlumaczeniu z paru jezykow na polski i wyszlo zupelnie co innego, czyli sila razenia zostala gdzie indziej skierowana, tak to sie wlasnie odbywa!
Poprzez sciemnianie. Dlatego propaguje medytacje ruchowe, bo swego ciala trudno jest oszukac, zawsze nam powie, czy jest przyjemnie, czy nie, no nie Przebisnieg?Mrugnięcie
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #21 : Maj 13, 2012, 12:31:48 »

Dzięki Darek szacowny druhu bo już byłem blisko.... oczywiście wiesz czego  Mrugnięcie

Wracając do materii Duży uśmiech
Osobiście niechętnie medytuje za bardzo przypomina to rytuał Duży uśmiech
Lecz lubię od czasu do czasu zafundować sobie mini gaj wytchnienia  Mrugnięcie
Biorę wtedy spokojny oddech i zamykam oczy.
Spokojnie czekam, aż odczuję siebie i chwilę, w której jestem. Uśmiech
Odczuwam radość, która wnika we mnie razem z ciszą.  Uśmiech
Nigdzie się nie śpieszę, niczego nie chcę, nikt mi nic nie każe.
Jestem.  Uśmiech
Bez słów, bez myśli.
Czuję jak to, co określam jako moje życie rozpływa się. Mrugnięcie
Traci jakiekolwiek znaczenie.  Uśmiech
Wszystkie problemy, sprawy znikają.
Spokojnie obserwuje swój oddech.
Powietrze wpływa, wypełnia moje ciało i wypływa.
Staram się odczuć siebie.
Traktuje to jako spotkanie ze sobą. 
Staram się być w tym stanie, tak długo jak potrafię. Uśmiech
Czasem gdy znika przywołuje go Język
Gdy zdarza mi się zatracić w dniu codziennym, w drobnych czynnościach, problemach – przypomnam sobie o sobie
Doświadczam, że istnieje poza wszystkimi myślami i sprawami.
Zdarza mi się zatrzymać umysł
Nieraz tylko na chwilę – skupiam uwagę na oddechu.
Cisza. I znów: Jestem.  Uśmiech
Staram się zauważyć i nie utożsamiać z obrazami przepływającymi przez  umysł
Traktuje je jak film, na który mogę patrzeć, ale nie muszę. Uśmiech
Mało tego wiem, że w każdej chwili mogę go zatrzymać i powrócić do stanu Jestem.
Uczę się być w teraźniejszości.
Nie wracam do przeszłości, bo już jej nie zmienię Uśmiech
Czasem jeżeli zdąży mi się sięgnąć w przyszłość – to tylko po to, by kształtować ją świadomie.  Mrugnięcie
To chyba tyle Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 12:37:15 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #22 : Maj 13, 2012, 19:52:45 »

Cytuj
Dzięki Darek szacowny druhu bo już byłem blisko.... oczywiście wiesz czego 

Przebisnieg, Darek na prawde nie wie!
Tym roznimy sie od in vitro!

Mrugnięcie

Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #23 : Maj 13, 2012, 20:40:51 »

Pozwolę nt wiedzy innych zostać neutralnym Język
Wróćmy do tematu szacowna Fair Lady Duży uśmiech
Jesteś za czy przeciw Cool
Może za a nawet przeciw Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions madex managerzuzlowy kursor magicalespackluporum