Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 23, 2024, 09:27:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: In vitro  (Przeczytany 37201 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Silver
Gość
« Odpowiedz #50 : Październik 20, 2010, 14:33:58 »

Jestem zwolennikiem wolności wyboru, nie jestem za, ani przeciw...




Wolna wola..., czy wolność wyboru...?
Tą logikę już przerabiano....
Wolna wola to wytrych do braku odpowiedzialności, zrozumienienia i świadomości. Doskonałym przykładem wolnej woli jest potalogia systemu, w którym żyjesz i nic wiele nie możesz zrobić, ponieważ stała się ona normalnością i szczerym przekonaniem.Dlatego między innymi masz GMO, no bo ludzie mają przecież....  wolną wolę.

W związku z tym stawiam tezę, że wolna wola to w dzisiejszym świecie fantastyczny oksymoron, którego przejawem jest widoczna na każdym kroku patologia i destrukcja.
Ludziom nie potrzeba wolnej woli tylko świadomości.To świadomość jest wyznacznikiem podejmowania decyzji, wyborów w tzw. potocznej mowie - wolnej woli.Tymczasem w tym przewróconym do góry nogami świecie wszystko jest na odwrót.
 Wolna wola to wolność wewnętrzna, wolność, która jest wynikiem otwartości, ufności, zrozumienia, dojrzałości serca, czyli świadomości serca, a nie, że ja mam wolną wole to mogę robić co mi się rzywnie podoba.
Dlatego pojęcie (wolna wola) to kolejny społeczny slogan, który jest wynikiem wewnętrznego subiektywizmu.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 14:56:40 wysłane przez Silver » Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #51 : Październik 20, 2010, 15:23:48 »

  Postęp technologiczny niemożliwie przyśpiesza .Postrzeganie ludzkie , cofa się .
  Społeczności , dajmy na to Indian przed Kolumbem były w symbiozie z Ziemią .
  Odkrywcy lądów , ogniem ,mieczem , religią wytrzebili harmonię .Człowiek , flora
  fauna.  Aktualnie ciąg jest tworzony , aby cały aspekt życia na planecie, poddany
  był dyktaturze technologii . Zamazywane jest , tak - nie .
  Przy odpowiedniej interpretacji , propagowaniu medialnym , dowolnie jest formowane
  postrzeganie ludzi .
  W temacie in vitro . Czy są inne metody ? I zasadne , co jest przyczyną ?
  Przy takim dyktatem , za lat parę(?) potrzebny będzie jeden "dawca" i
  ilość (jakaś) kobiet jako biologiczne ....proszę napisać stosowne określenie .
 
  Jest angażowany tok  rozumowania . Kobieta , Retorta rozrodcza .Mężczyzna,
  Kooperant. Dziecko , synteza retorty z kooperantem . Mechanika maszyny .
  Nie . Człowiek !
 

 
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 17:09:22 wysłane przez soook » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #52 : Październik 20, 2010, 16:48:24 »

A co w przypadku podmiany zarodka w invitro ? lub jednego z dwóch jego składników ? ciekawe czy takie sytuacje się zdarzają.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #53 : Październik 20, 2010, 17:40:12 »

Naukę, każdą technologię można wykorzystać dla dobra ludzkości, jak i wręcz przeciwnie. Czy w związku z tym mamy rezygnować z korzyści, które niosą odkrycia naukowe?

Mamy zatrzymać rozwój nauki, bo ludzkość jeszcze nie dojrzała? Ale, czy dojrzeje szybciej w warunkach bardziej „prymitywnych”?
Czy może jednak zagrożenia dynamizują proces dojrzewania moralnego i etycznego człowieka?
Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #54 : Październik 20, 2010, 17:58:05 »


 Jest coś na rzeczy . Aktywność otoczenia , aktywizuje postęp
 jednostek . Banał , ale coś w tym jest .
 Paradoks , widząc upadek . Widzący rośnie .
 
Zapisane
Robin
Gość
« Odpowiedz #55 : Październik 20, 2010, 19:36:43 »

Jestem takiego samego zdania jak Thotal,czyli ani za, ani przeciw.Człowiek ma prawo wyboru.

soook czy ty mógłbyś pisać jaśniej Coś strasznie szyfrujesz Mrugnięcie
Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #56 : Październik 20, 2010, 20:25:46 »

Robin   to powyżej to flash myśli.
 Rozwijając kwestię. Jak czyny ludzi wokoło i dalej , idą w
 anty. Przeciw .  Czynią źle we Wszechświatach , to istoty
 pragnące wzrostu , aspirują w rozwoju . Inaczej . Tak zwanego
 problemu in vitro , nie znałem ileś lat temu . Teraz wiedząc o
 problemie tym , dostrzegam nieporozumienie . Wprowadzane jest
 schizofreniczne postrzeganie . Formy życia , nagłaśniane jako
 szczęśliwe , doprowadzają do niemożności rodziców.Bez dzietność .
 Vide technika , praca, pokarm , pęd ku niby rozwojowi . I okazuje się
 iż te przepisy na życie ,są denne . Zniszczyły kobiecość. Męskość.
 I jest tworzona walka ze skutkiem(brak potomstwa) a ani słowa o
 przyczynach .Wczoraj trąbiący o zaletach czegoś , po czasie
 walczą z brudem tych wczorajszych zalet.
 I tym stanem sytuacji , podciągam się osobiście .
 Mówię o arcy przewrotności , hipokryzji .
 Upadku piewców postępu .
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #57 : Październik 20, 2010, 20:34:08 »

Naukę, każdą technologię można wykorzystać dla dobra ludzkości,
To jak - dla dobra ludzkości - można wykorzystać bombę atomową?
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Październik 20, 2010, 22:18:02 »

Myślę że, obecnie metodę in vitro stosuje się zbyt pochopnie.Lekarz powinien najpierw wykorzystać wszystkie znane dotąd metody leczenia bezpłodności i dopiero gdy one zawiodą zastosować in vitro.Mogę podac przykład mojej znajomej. Obydwoje zdolni i płodni .Jej organizm zwalczał jego plemniki tak skutecznie ( traktował jak intruza ) że jedyną metodą było zapłodnienie  in vitro.Z tego co pamiętam podchodzili chyba 4 razy i nic,  po 8 latach za namową psychologa postanowili adoptować dziecko.Pragnienie posiadania dziecka powodowało te reakcje i wywoływało ogromny stres ,zarówno u niej ( zwalczanie intruza ) jak i u niego (słabe plemniki) Wyobraźcie sobie jakie było zdziwienie mojej znajomej że po 20 latach małżeństwa i sexu bez zabezpieczeń ,zaszła w ciążę  Szok Teraz mają dwójkę dzieci ,adoptowane i swoje i bardzo je kochają.Metoda  in vitro nie daje 100% pewności że się zajdzie w ciąże,ale zawsze mozna próbowac naturalnych metod do skutku. Nie jestem przeciw ,ale tez nie jestem za całkowitym zakazem,trzeba znaleźć " złoty środek" i prowadzić negocjacje.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
wiki
Gość
« Odpowiedz #59 : Październik 21, 2010, 07:24:23 »

i tak nic z tego ( w budżecie nie ma na to kasy, jak zwykle zasłona dymna...)

ja tez nie jestem za ani przeciw zwłaszcza, że nie znam tego tematu dogłębnie, wiem tylko że nie jest łatwo zajść w ciąże również z in vitro moim znajomym się nie udało pomimo 4 lub 5 prób.

Z bezdzietnością uporali się adoptując dziecko ( moim zdaniem bardzo trafna decyzja)

Pozdrawiam:)

jak będzie kasa w budżecie czemu nie....
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #60 : Październik 21, 2010, 09:35:10 »

Naukę, każdą technologię można wykorzystać dla dobra ludzkości,
To jak - dla dobra ludzkości - można wykorzystać bombę atomową?

Bomba atomowa jest jednym z efektów opanowania technologii rozszczepienia jądra atomowego.

Można zbudować elektrownię atomową, można i bombę. Ale i tę da się wykorzystać dla dobra. Chociażby dla rozwalenia zdążającej w kierunku Ziemi komety. Zastosowań pozytywnych pewnie znalazłoby się więcej, choć bombę stworzono w innym celu.

Każde odkrycie niesie różne możliwości. Wszystko zależy od człowieka, od jego wyboru.

Czy da się skutecznie ograniczyć wybór, gdy ten zagraża gatunkowi ludzkiemu? Czy można uczynić to prawem, czy potrzebny jest jednak odpowiedni poziom rozwoju duchowego? A ten, jak wiadomo jest nierówny, a raczej nierównoczesny. Stąd konflikt dobra ze złem. Czas…

« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 09:36:51 wysłane przez ptak » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Październik 22, 2010, 21:36:37 »

"Czyli 4 mln ludzi się urodziło w wyniku metody hitlerowskiej?" W TOK FM o in vitro
psm
2010-10-22, ostatnia aktualizacja 2010-10-22 16:09

Posłowie debatowali dzisiaj nad sześcioma projektami ustaw dotyczących in vitro. Podczas dyskusji złożono kilka wniosków o ich odrzucenie, ale także o skierowanie do prac w komisji. Sejm ma podjąć decyzję w tej sprawie w przyszłym tygodniu. - Dyskusja jest naprawdę niepoważna, bo posługuje się argumentami, których naprawdę należałoby się wstydzić - tak w TOK FM komentował debatę posłów prof. Sławomir Wołczyński z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Pierwsze in vitro: narodziny Louise Brown

...

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,8554325,_Czyli_4_mln_ludzi_sie_urodzilo_w_wyniku_metody_hitlerowskiej__.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #62 : Październik 23, 2010, 19:53:40 »

W Stanach Zjednoczonych urodziło się zdrowe dziecko z embrionu zamrożonego 20 lat temu.

To najdłuższa ilość czasu jaki go przetrzymywano. Poprzedni rekord wynosił 13 lat.

Niektórzy lekarze uważają, że embrion może być zamrożony nawet na 40 lat. W praktyce oznaczałoby to, że rodzeństwo może dzielić między sobą nawet 20 lat, jeżeli będą rozmrażani w różnych odstępach czasu.

Dotychczas w Wielkiej Brytanii przetrzymywano embriony przez 5 lat, w zeszłym roku podwojono limit.

Opracowanie: Sylwia Milan
Na podstawie: Daily Mirror
Źródło: eLondyn

http://wolnemedia.net/nauka/w-chlodzie-zyje-sie-dluzej/
Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #63 : Październik 24, 2010, 11:08:08 »


  Dziecko paroletnie jest głodne , wszystkie "tematy" tyczące życia człowieka ,
  przed porodem . Przed plemnikiem i jajem . Wzespół  z męskim i żeńskim aspektem .
 
  CO jest zasadne ?  powiedz szanowny polemisto .
 
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Październik 24, 2010, 17:53:55 »

Darek, a gdzie twoje +3pf za utworzenie popularnego tematu? Smutny  Uśmiech


W kontekście tego co napisał Sventer, uważam że niehumanitarne jest zamrażanie i przetrzymywanie zarodków przez 'X' lat.
Metoda in vitro nie byłaby tak bardzo kontrowersyjna, gdyby nie masowa nadprodukcja zarodków. Po co tyle? Co się z nimi dzieje?  Coś
Zajmują się nimi prywatne kliniki. W większości nie ma nad nimi kontroli. Za zamkniętymi ich drzwiami może dziać się wszystko. Zarodki mogą być nawet sprzedawane zewnętrznym firmom w celach badań naukowych. Przechowywanie zamrożonych zarodków jest równie problematyczne. One przecież w końcu obumrą. Nie mają niekończącego się terminu użycia. Wg mnie jest to instrumentalne traktowanie człowieka  Zły
A przecież istnieje alternatywa dla tego rozwiązania. Całkowicie omijająca budzący wątpliwości moment powstania życia. Zamiast zarodków możnaby zamrażać komórki jajowe... Taka metoda stosowana jest w Niemczech. Czemu nie u nas? Czemu nie w USA? Czym ten "gigant" się szczyci opowiadając o cudzie urodzonego z zamrożonego przez 20 lat zarodka dziecka...  Niezdecydowany
Jeśli mamy poważnie rozmawiać o tej metodzie, powinniśmy znaleźć punkt zaczepienia i zacząć dyskusję od początku.
Czyli od kluczowego pytania, które tu już padło (bodajże soook napisał, jeśli nie - poprawcie).
Od kiedy możemy mówić o człowieku? O tym, że powstało życie...
Dopóki nie mamy żadnych naukowych dowodów (a nie mamy), że życie zaczyna się kiedykolwiek później niż w momencie zapłodnienia komórki żeńskiej przez męską, dopóty powinniśmy zakładać najbardziej dla nas - ludzi korzystne rozwiązanie  Uśmiech 2 Czyli, że tak - człowiek jest człowiekiem od chwili zapłodnienia. Od tego momentu następuje trwały podział komórek, który to ostatecznie doprowadzi do uformowania się kogoś takiego jak ja, czy ty. Są przypadki, że podział ten nie przebiega pomyślnie, a i tacy ludzie się rodzą.

Więc jeśli już mamy zakładać absolutną konieczność przeprowadzania in vitro, należy zachować maksymalne środki ostrożności, a przede wszystkim postępować zgodnie z własnym sumieniem.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 17:55:55 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Październik 24, 2010, 17:57:38 »

Cytat: janneth
Darek, a gdzie twoje +3pf za utworzenie popularnego tematu? Smutny  Uśmiech

 Uśmiech
Dzięki za przypomnienie, ale sam siebie nie plusuję.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #66 : Październik 24, 2010, 18:02:05 »

Zgłosiłam komu trzeba  Język
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Październik 30, 2010, 18:20:35 »

"Żaden biskup mi tego nie zabroni! Musiałam wyjechać!"
wp.pl | aktualizacja 2010-10-28 (16:41)

Znamy opinie polityków różnych opcji i biskupów o in vitro. Co o metodzie myślą Polki? Nasze Internautki podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami i opiniami na ten temat. Głos w tej sprawie postanowił zabrać także mężczyzna.

...

Przeczytaj "Co usłyszysz w konfesjonale po zabiegu in vitro"

...

1/2

http://wiadomosci.wp.pl/kat,86516,title,Zaden-biskup-mi-tego-nie-zabroni-Musialam-wyjechac,wid,12801462,wiadomosc.html


Wiele ciekawych informacji na tej stronie:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,86516,title,Zaplodnienie-in-vitro-refundowane-przez-panstwo,raport.html
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 18:23:16 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 08, 2012, 12:26:46 »

Na zyczenie Darka odpowiadam tu.

Problem funkcjonalnosci rozrodczej jest naczelnym w naszym istnieniu. Zyjemy dla dzieci i sami jestesmy dziecmi, wiec sprawa naturalna.
Nie jestem lekarzem, ani biologiem, aby fachowo wypowiadac sie na te tematy. Zastanawia mnie fakt zaistnienia "zycia" poza naturalna otoczka z tego "samego" materialu wyjsciowego. SCIEMA!
Sa to tylko eksperymenty na masie humanoidalnej, badania.
Niestety trzeba fakt bezplodnosci uznac jako pewnego rodzaju kalectwo, nikt sobie tego nie wybiera swiadomie.
Pojawia sie zagadnienie dodatkowe moralne i etyczne, czy wolno! wg mnie jasne, jak ktos chce dac sie "obrabiac" to jego wola, ale rozumiem tez to wyczekiwanie na potomka. Bo smutne zycie bez dzieci, no nie? A nie kazdy chce adoptowac lub hodowac psy i koty.

Natura ustawila to faktycznie tak, ze silny przetrwa. I w tym przypadku tak tez jest. Ja sama widzialam na wlasne oczy osoby niepelnosprawne umyslowo, ktore rodzily rok po roku, bo "wujek" cukiereczka dal. Dzieci ich byly juz obciazone konfliktami, ale w tym przypadku zaaplikowalabym kastracje, ale i to niemoralne z punktu widzenia oszolomow.

A dla rozluznienia tematu opowiem kawal.
"Tato, tato zenic sie chce! Z kim? Z ta Magda od sasiadow. Synku nie zen sie to ... twoja siostra. Na to mamusia szepcze na uszko - zen sie, synus, zen to nie twoj ojciec!"

Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 09, 2012, 17:35:54 »

@Fair Lady
Cytuj
Natura ustawila to faktycznie tak, ze silny przetrwa.
Niekoniecznie silny. Po prostu najlepiej przystosowany. Może być słabiutki, ale jak potrafi współpracować w grupie, to ma większe szanse niż "tygrys szablozęby" Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #70 : Kwiecień 09, 2012, 19:43:19 »

Czyli Duch Swiety, ...
Tak, east masz racje.
Ale inni nie wiedza.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

smoczywladcy wataha-farkas justplay fifa11 krwawawataha