Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 05:32:52


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LHC - ZDERZACZ HADRONOW  (Przeczytany 26376 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
quetzalcoatl44
Gość
« : Marzec 09, 2010, 11:03:52 »

ok Kiara masz racje, pokonac strach zwiazany z koncem swiata..wiec ja proponowalbym na poczatku sprzeciwic sie eksperymentowi w CERN jednoczesnie  wyrazic w polu swiadomosci ze materia zbudowana jest ze swiatla:) tu sie okaze na ile ktos przerobil swoje wzorce:) to w sumie nic takiego trzeba tylko chciec i rozumiec po co sie to robi i czy to jest prawda czy fikcja...
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:06:44 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 09, 2010, 11:11:09 »

nie obraź się quetz... ale na szczęście ani ty, ani nikt podobny twoim poglądom nie ma wpływu na rozwój badań experymentalnych prowadzonych w CERN. i całe szczęście

Podobne głosy zapewne odzywały się także podczas prac Edisona,Tesli, Einsteina itp... całe szczęście ich też nie powstrzymano.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:28:20 wysłane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 09, 2010, 11:23:13 »

ale Ty jest nie znasz ani pisma sw, ani nie rozumiesz czasow w ktorych zyjemy, ani symboli okultystycznych , ani fizyki:), materia zbudowana jest ze swiatla to innny stan skupienia swiatla, wiec nie ma po co robic tego eksperymentu.., pozatym moze on sie skonczyc bardzo zle...Pozatym to jest dobry odnosnik zeby wogole sprzeciwic sie zlu i systemowi ktory zmierza nie wiadomo dokad...Zresza nikogo do niczego nie namawiam kazdy zrobi jak uwaza - tylko pokazuje pewne rzeczy a od nas od ludzi zalezy jaka droge wybierzemy




to panowie z CERN i ich "loga" Uśmiech - czyli oficjalnie darza do zniszczenia swiata...sziwa to bog zniszczenia.. - rzekomo ma to byc eksperyment w celu zbadnia budowy materii - ale przeciez juz wiadomo ze materia zbudowana jest ze swiatla..

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://cerncourier.com/cws/article/cern/29122/3/cernpeo9_7-04&ei=XiR0S_aCKouH_Aao68TNCg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CCkQ7gEwCQ&prev=/search%3Fq%3Dshiva%2Bcern%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DX


Śiwa (Sanskr. शिव - łaskawy, przychylny) - Bóg w hinduizmie (śiwaizmie). Jeden z Trimurti (trójcy hinduistycznej) tworzonej wraz z Wisznu i Brahmą. Znany jako Bóg niszczący i mistrz jogi, najczęściej przedstawiany jako jogin siedzący w "asanie lotosu" lub na byku o imieniu Nandi; czasami z trzecim okiem pośrodku czoła. Nieodłącznym atrybutem Śiwy jest trójząb.
Śiwa jest bóstwem zawierającym w sobie pozornie sprzeczne skrajności: z jednej strony jest uosobiebiem zniszczenia i śmierci, z drugiej jest patronem płodności i wzniosłym mistykiem.Śiwa jest władcą jakśów i rakśasów (demonów, upiorów, duchów). Jest opiekunem i uzdrowicielem ludzi i zwierząt oraz ascetycznym joginem, który medytuje zanurzony w lodowatej wodzie bądź posypany krematoryjnym popiołem z ludzkich ciał. Jest też uosobieniem płodności i witalności, do którego młode panny modlą się o dobrego męża.
Śiwa mieszka na górze Kajlas w Himalajach. Jego żoną jest Parwati (wcielenie bogini Dewi), z którą ma dwóch synów: Ganeśę (boga szczęścia wyobrażanego jako człowieka z głową słonia) i Skandę (bóga wojny znanego też jako Kumara, Murugan lub Karttikeja).
Wraz z końcem kali jugi swoim trzecim okiem Śiwa spala cały materialny świat i wszystko, co w nim żyje.



http://lphe.epfl.ch/mneedham/images/CERN.gif



Szóstka to liczba pychy, odstępstwa i samo-wywyższenia. Potrójna szóstka ilustruje odstępczy system czasów końca, który opiera się na ludzkich dokonaniach. Próba stworzenia go i narzucenia światu sięga budowniczych wieży Babel. W ich słowach sześć razy pojawiają się zaimki my i nas (Rdz.11:3-5). Szóstka była podstawową liczbą w babilońskim sposobie liczenia. Wciąż liczymy czas posługując się systemem opartym na szóstce (godzina ma 60 minut, a minuta 60 sekund). Złoty posąg Nabuchodonozora, któremu należało oddać cześć lub zginąć miał 60 łokci wysokości i 6 łokci szerokości. Księga Daniela wymienia go sześć razy. Apokalipsa mówi sześć razy o czczeniu Bestii i jej piętna. Tyleż razy pojawia się w tej księdze " Babilon" i  " Nierządnica".

Szóstka implikuje stawianie ludzkich uczynków w miejscu Bożych, co było esencją systemu babilońskiego. Charakteryzuje on do dziś niemal wszystkie religie, włącznie z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi.

Szóstka jest tylko o jeden mniejsza od siódemki , która jest liczbą Bożej pełni i doskonałości. Szóstka na pierwszy rzut oka wydaje się bliska ideału Bożego, a faktycznie jest jego negacją. Zbudowana na ludzkiej niedoskonałości rości sobie pretensje do Boskiej doskonałości. Bluźniercze imiona Bestii, której liczba wynosi 666 (Ap.13:1; 17:3) sugerują, że przypisuje człowiekowi tytuły i atrybuty Boga.



a to budynek europarlamentu co wam przypomina?
http://www.trojkolorowi.republika.pl/strasburg%20europarlament.jpg


Byli zaś wszyscy ludzie tego samego języka i mowy tej samej. Gdy zaś ruszyli ze wschodu, znaleźli kotlinę w ziemi Sinear i tam osiedli. I rzekli jeden do drugiego: "Nuże, weźmy się lepić cegły i wypalać na palenisku". A była im cegła tyle co głaz, a smoła tyle samo co wapno. I rzekli: "Nuże, zbudujmy miasto i wieżę, której szczyt sięgnąłby niebios samych, a rozsławimy imię swe, byśmy snadź nie rozproszyli się po ziemi tam i sam. Zstąpił zaś Bóg, by przyjrzeć się miastu i wieży, które ludzie zbudowali. I rzekł Bóg: "Oto jednym ludem są i język ten sam mają. A toć dopiero początek ich dzieła: odtąd zaś, cokolwiek zamyślą, nic nie będzie dla nich niemożliwe. Nuże, zstąpmy i zbełtajmy im języki, by nie rozumieli jeden mowy drugiego". I rozproszył ich Bóg po całym świecie i przestali budować miasto. Przeto nadano mu imię Babel, bo tu zbełtał Bóg języki wszem ludziom i rozproszył ich tam i sam po świecie. (I Mojż. XI 1-9)


"I poprowadze slepych droga, ktorej nie znaja sciezkami im nieznanymi ich powiade, ciemnosc przed nimi obroce w jasnosc a miejsca nierowne w rownine. Oto rzeczy, ktorych dokonam i nie zaniedbam ich!" Izajasz.


" Bacz więc, by światło, które jest w tobie nie było ciemnością. Jeśli więc całe ciało twoje jest jasne i nie ma w nim cząstki ciemnej, będzie całe jasne, jak gdyby świeca oświeciła cię swym blaskiem " Luk 11.35



A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.” / J 3,19


"rozgniewały się narody" i przyszedł gniew twój i czas sądu umarłych i oddania zapłaty sługom twoim prorokom i świętym i bojącym się imienia twego, małym i wielkim i zagłady tych, co zepsuli ziemię."

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię". Albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, a morza już niema."


gloszenie ewangeli zakonczylo sie i wypelnily sie te slowa na Janie Pawle II

„I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.” (Mat. 24:14) - zamknela sie ksiega ewangelii w dniu jego pogrzebu

 "Tak jak za dni Noego: jedli, pili, żenili się i nie zauważyli, kiedy przyszła na nich zagłada".
Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi."

http://wiadomosci.onet.pl/2130423,16,tajemniczy_obiekt_w_kosmosie_dla_niektorych_to_znak_konca_swiata,item.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:25:51 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 09, 2010, 11:25:31 »

nie obraź się quetz... ale na szczęście ani ty, ani nikt podobny twoim poglądom nie ma wpływu na rozwój badań experymentalnych prowadzonych w CERN. i całe szczęście

Ma wiekszy niz sadzisz i cale szczescie. Zapominasz o polu swiadomosci zbiorowej , ktore jest modelowane przez pola swiadomosci indywidualnej.

CERN w swoich zalozeniach nie niesie intecji dobra dla Ludzkosci, mozna go zneutralizowac tylko wyborem opcji dobra i milosci , wowczas energia zasilajaca go jest coraz mniejsza.
Ale nie walczas z ta opcja , bo tworzymy energie o niezbednym potecjale dla jego istnienia.
To prawda iz szystko tak naprawde zbudowane jest ze swiatla , wiedza otwiera nam bardzo wiele mozliwosci zmiany otaczajacych nas zdarzen.

Jednak zawsze uczynic to moze MILOSC, jej potecjal dobra jest najwiekszy z mozliwych.
A pamietaj tam gdzie jest MILOSC nie ma strachu , tak wiec CERN ze swoimi zalozeniami pada z powodu braku energii.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:26:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 09, 2010, 11:32:40 »

Kiara - gadasz takie "mądrości" (już nawet brak mi słowa aby to określić) że nie można z tobą znaleźć jakiejkolwiek, choćby najmniejszej płaszczyzny dialogu. Nie masz najmniejszej wiedzy technicznej, nie mówiąc już o inżynieryjnej, więc nie ośmieszaj się wypowiadając na temat sposobu zasilania CERN-u.

Przepraszam, nie Kiara ale jak już widzę Kiara i Quetz... to społeczęństwo zamiast się rowijać jak widzę dąży spowrotem do ciemnoty.

Poza tym Quetz... nawklejałeś kupę cytatów, przypisów etc... i co z tego wynika? Co chciałeś przez to powiedzieć? Źe jest to jakiś miarodajny dowód? Mnie to w żaden sposób nie przekonuje. Nie przekonują mnie populistyczne hasła o miłości brateskiej itd... pierwsze skojarzenie które mi się nasuwa przy takich określeniach jak charmonia życia ze sobą, z przyrodą itd... jest Afryka, Afryka która już nawet nie umiera tylko zdycha z głodu, z powodu banalych chorób na które idzie kupić leki w prawie każdej aptece, dzieci które zabiaj grypa, czerwonak... proste infekcje bakteryjne i wirusowe.

I jak tak was słucham to jedna myśl przychodzi mi do głowy. Niech ręka boska chroni ten świat przed takimi wizjonerami jak wy.

Ponadto to co dziś jest zwyczajnym dobrem konsumpcyjnym jeszcze 100, 150 lat temu było wybitnym wynalazkiem. Rozumiem Kiara że nie korzystasz z energii elektrycznej, nie używasz oświetlenia, lodówki, pralki, mieszkasz w szałasie, robisz pod siebie no i oczywiście nie korzystasz z obecnego dobrodziejstwa ludzkości czyli z teleinformatyki i Internetu. Bo jeśli korzystasz to musisz być skończoną hipokrytką… nad czym ja się zastanawiam? A w jaki sposób zamieściłaś na tym forum swoje posty? Znakami dymnymi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:54:02 wysłane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 09, 2010, 11:41:18 »

ale ja nie mam nic wspolnego z Kiara:) i glosze zupelnie inne poglady:) (z drugiej strony milo Kiara ze tak myslisz..Uśmiech


marek cyt>
Przepraszam, nie Kiara ale jak już widzę Kiara i Quetz... to społeczęństwo zamiast się rowijać jak widzę dąży spowrotem do ciemnoty.
 

no tak zawsze sie znajda tacy ktorzy chca i konca swiata i czarnej dziury...zamiescilem te cytaty i donosniki zebys sobie obejrzal i sie zasstanowil...


akurat Bog jest po mojej stronie , przynajmniej w formie cytatow:) - to nie ja zbudowalem wieze babel - europarlament:)

sluchaj podstawy chorob sa innego rodzaju, choc klasyczna wiedza medyczna tez ma znaczenie...pozatym gdyby nie bylo wyzysku, fedalizmu ludzie w pelni zyliby w harmoni z natura, pozatym wszystko juz za daleko za szlo ludzie sami sie unicestwiaja a ty slepo jakos tego nie widzisz...Materia zbudowama jest ze swiatla, wszystko to swiatlo i swiadomosc wiec przedewszystkim zajmij sie swoim duchem a nie hamburgerami albo nowym samochodem a zreszta jak chcesz:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:50:40 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 09, 2010, 11:50:13 »

Alez oczywiscie ze gadam "glupoty" , ktore nie mieszcza sie w ramach... technicznej wiedzy na temat. To prawda nie mieszcza , tylko dopuki bedziesz ogladac zagadnienie przez wycine tej wiedzy , zawsze zobaczysz wszystko w jej ramach.

A oglad globalny z perspektywy caloksztaltu energetycznego Ziemi? Jego nie ma w ramach widzenia przez pryzmat ogolnie znanej nauki , ogolnie udostepnianej , ogolowi spoleczenstwa.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. A tak swoja droga to o czym chciales ze mna rozmawiac?
Ja nie mam zamiaru zmieniac nic w Tobie , to Twoje dzielo , zrob to sam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:54:32 wysłane przez Kiara » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 09, 2010, 12:01:43 »

Quetz... ty oczywiście nie idziesz do sklepu spożywczego na zakupy aby mieć śniadanie, obiad i kolację. Ty żywisz się światłem... skoro jest takie materialne... proponuję abyś poszedł do pierszego lepszego przytułku dla bezdomnych, do pierwszej lepszej noclegowni i nakarmił ich pensjonariuszy tym światłem. Jak pójdziesz do nich z takimi "wizjami" to wiesz co? nie muszę być wróżką aby ci powróżyć... zrobią ci z d... świetlik. tyle będzie miało to wspólnego ze światłem i jego materialnością.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 12:03:27 wysłane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 09, 2010, 12:14:06 »

a czy ja mowie zeby jesc swiatlo?Uśmiech chociaz sa tacy co to potrafia np rosliny:) ja poprostu stwierdzam fakt ze swiatlo jest podstawa budowy materii - wiec automatycznie  eksperyment w CERN nie ma sensu...ale my jako ludzie zazwyczaj odzywiamy sie pokarmem w innym stanie skupienia:)  a najpierw proponuje Ci zebys poczytal wiecej z fizyki na ten temat zanim zaczniesz rozmawiac, kazdy rodzaj energii w sposob posredni i bezposredni zwiazny jest ze swiatelm z wymiana kwantow energii, a wiec energia to swiatlo, w masie ukryta jest energia, a ta energia to swiatlo:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 12:16:43 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 09, 2010, 12:37:59 »

a czy ja mowie zeby jesc swiatlo?Uśmiech chociaz sa tacy co to potrafia np rosliny:) ja poprostu stwierdzam fakt ze swiatlo jest podstawa budowy materii - wiec automatycznie  eksperyment w CERN nie ma sensu...ale my jako ludzie zazwyczaj odzywiamy sie pokarmem w innym stanie skupienia:)  a najpierw proponuje Ci zebys poczytal wiecej z fizyki na ten temat zanim zaczniesz rozmawiac, kazdy rodzaj energii w sposob posredni i bezposredni zwiazny jest ze swiatelm z wymiana kwantow energii, a wiec energia to swiatlo, w masie ukryta jest energia, a ta energia to swiatlo:)

Przyznaje Ci apsolutna racje , tak jest. Wszystko jest energia niezbedna do zycia. Tylko na roznych pozimach istnienia swiata materialnego ( ludzi i produktow ktore spozywaja pod jej postacia) jest inaczej.

W naszej czestotliwosci i budowie genetycznej jeszcze nie jestesmy gotowi do zycia czysta energia w postaci swiatla. To kolejne etapy rozwoju Ludzkosci i przeksztalcania sie naszego organizmu. Zwyczajnie jest to rozwoj , polegajacy na podnoszeniu wibracji.

A jaki poziom wibracji ( zazwyczaj) maja ludzie w noclegowniach?  Dla nich niezbedne jest pozywienie tradycyjne , odpowiednie do wibracji ich Energii , a tym samym i cial materialnych.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 12:38:33 wysłane przez Kiara » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 09, 2010, 13:01:18 »

Za Wikipedią: "...
Kwant energii (w mechanice kwantowej) – porcja energii jaką może pochłonąć lub jaką może przekazać układ w pojedynczym akcie oddziaływania z innym układem (np. atom z fotonem).

W fizyce klasycznej energia może być wymieniana w dowolnych porcjach, w mechanice kwantowej mikroukłady mogą wymieniać energię tylko w porcjach o dozwolonej wielkości. Ponieważ w większości procesów fizycznych kwanty energii są bardzo małe w porównaniu z całkowitą wymienianą energią, fizyka klasyczna bardzo dobrze opisuje wiele zjawisk.

W 1900 Max Planck podał wzór na rozkład energii promieniowania ciała doskonale czarnego, który był zgodny z obserwacjami. W celu wyprowadzenia tego wzoru założył, że energia promieniowania cieplnego wysyłanego przez ciało jest emitowana przez oscylatory, które mogą mieć tylko określone, dyskretne energie. Koncepcja początkowo została poddana krytyce, ponieważ była przyjęta ad hoc do wyjaśnienia tylko określonego zjawiska i wydawała się sztuczna. Lecz wkrótce stała kamieniem węgielnym, na którym został zbudowany gmach mechaniki kwantowej.

Wkrótce po sformułowaniu przez Plancka tej hipotezy Albert Einstein doszedł do wniosku, że promieniowanie elektromagnetyczne jest wysyłane i pochłaniane również w określonych porcjach (kwantach) energii zależnych od częstości promieniowania, które obecnie nazywamy fotonami..."

Quetz... to że energia może przejawiać się w postaci światła nie znaczy automatycznie że twierdzenie odwrotne jest prawdziwe. Istnieje energia mechaniczna, elektryczna, cieplna... itd... Podstawą fizyki jest atom, no chyba że schodzimy jeszcze głębiej, do kwarków itd... swoje zalecenia zachowaj dla siebie, bo jeśli kogoś odsyłasz na kursy fizyki to proponuję abyś sam się z nimi zapoznał.

Quetz: "swiatlo jest podstawa budowy materii " -światło jest promieniowaniem w wyniku oddziaływania materii. to nie to samo co ty twierdzisz..
Mam za sobą skończone dwa fakultety studiów technicznych, część odbytych studiów trzeciego stopnia. I jakoś dalej nie rozumiem twoich wywodów.

Kiara: "A jaki poziom wibracji ( zazwyczaj) maja ludzie w noclegowniach?  Dla nich niezbedne jest pozywienie tradycyjne , odpowiednie do wibracji ich Energii , a tym samym i cial materialnych." - rozumiem że skoro tak piszesz to jesteś lepsza od nich? na wyższym poziomie rozwoju, tak?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 13:35:08 wysłane przez marek324 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 09, 2010, 13:24:11 »

"Kiara: "A jaki poziom wibracji ( zazwyczaj) maja ludzie w noclegowniach?  Dla nich niezbedne jest pozywienie tradycyjne , odpowiednie do wibracji ich Energii , a tym samym i cial materialnych." - rozumiem że skoro tak piszesz to jesteś lepsza od nich? na wyższym poziomie rozwoju, tak?" marek234

Jestes w bledzie , nie w tych  kategoriach nalezy oceniac roznice poziomow ( lepszy gorszy) , zwyczajnie inny , inny na dany momet.

Czy dzieci w przedszkolu sa gorsze , od studetow , bo ich poziom wiedzy w danym momecie jest inny?

Inaczej sa karmione przedszkolaki , a inaczej studeci , jest to apsolutnie normalne.
I jedni i drudzy sa idetycznymi wartosciami , chociaz roznia sie w tym momecie wszystkim.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 14:31:58 wysłane przez Kiara » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 09, 2010, 13:29:52 »

Kiara, masło maślane wynika z tych Twoich wypowiedzi. Nie dziwi mnie więc fakt że krążysz, motasz, a suma sumarum wycofujesz się rakiem.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 09, 2010, 13:41:18 »

sluchaj zeby przejawila sie jakakolwiek energia musi nastapic wymiana kwantow energii - ktore sa nosnikami tej energii i sa ta energia...swiatlo mowie w skrocie to promieniowanie elekktromagnetyczne (take podczerwone, ultrafiloetowe, grawitacyjne itd.)
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 09, 2010, 13:50:27 »

a czy ja mowie zeby jesc swiatlo?Uśmiech chociaz sa tacy co to potrafia np rosliny:) ja poprostu stwierdzam fakt ze swiatlo jest podstawa budowy materii - wiec automatycznie  eksperyment w CERN nie ma sensu...ale my jako ludzie zazwyczaj odzywiamy sie pokarmem w innym stanie skupienia:)  a najpierw proponuje Ci zebys poczytal wiecej z fizyki na ten temat zanim zaczniesz rozmawiac, kazdy rodzaj energii w sposob posredni i bezposredni zwiazny jest ze swiatelm z wymiana kwantow energii, a wiec energia to swiatlo, w masie ukryta jest energia, a ta energia to swiatlo:)


Quetz, nie wykręcaj się teraz jak Kiara. Napisałeś: "swiatlo jest podstawa budowy materii" a to skończona bzdura. i nie tłumacz tego skrótami myślowymi. Wróć na kurs fizyki zamiast kogoś tam odsyłać i uzupełnij wiedzę. Dla mnie ta dyskusja jest zakończona.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 09, 2010, 13:51:13 »

przeciez staram sie Ci to wytlumaczyc a Ty tego nie rozumiesz energia to swiatlo , a materia to energia = swiatlo:) swiatlo to fala i czastka, materia to fala i czastka nie wiem co w tym jest nie jasne:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 13:51:56 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 09, 2010, 13:56:02 »

przeciez staram sie Ci to wytlumaczyc a Ty tego nie rozumiesz energia to swiatlo , a materia to energia = swiatlo:) swiatlo to fala i czastka, materia to fala i czastka nie wiem co w tym jest nie jasne:)

Ty tu czegoś nie rozumiesz a sam się zabierasz za tłumaczenie innym? Materia to nie jest energia. Chociażby ze wzoru Einsteina E=mc^2 - energia jest równa masie razy prędkość światła. Więc twoja teza to bzdura. Naprawdę Quetz, skończmy tą dyskusję bo zaczyna się robić czcza i jałowa. Wróć na lekcje i odrób zaległości. Powtarzam po raz ostatni - dla mnie ta dyskusja jest skończona.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 09, 2010, 13:59:57 »

no wlasnie chodzi o ten wzor:)))) masa zostaje przeksztalcana w energie:)

ale prawdziwym sensem tego wzoru jest cos z pozoru niemozliwego  to wzor na cz.dziure...jezeli mase  przyspieszy sie do predkosci swiatla, energia wzrasta do nieskonczonosci...nie mozna tego zrobic wiec rozpedzaja 2 czastki niemal do predkosci swiatla i zderzaja je...
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 14:02:08 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 09, 2010, 14:06:02 »

no wlasnie chodzi o ten wzor:)))) masa zostaje przeksztalcana w energie:)

no właśnie... masa zostaje przekształcona w energię pod wpływem zewnętrznej siły - prędkości. A to nie to samo co ty piszesz. Rzekłbym że to duża różnica, wręcz diametralna. I dlatego że nie rozumiesz podstawowych zjawisk a na dodatek robisz z siebie zadufanego w swoją wiedzę bufona szkoda czasu na rozmowę z tobą.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #19 : Marzec 09, 2010, 14:08:11 »

ale jestes ciemny wez sobie odpal zapalke i ja obejrzyj:)
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #20 : Marzec 09, 2010, 14:10:07 »

ale jestes ciemny wez sobie odpal zapalke i ja obejrzyj:)

I tak właśnie kończą się wszystkie dyskusje "oświeconych innaczej" - kiedy zaczyna brakować wiedzy albo argumentów zaczynają się "przekazy duchowe" Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #21 : Marzec 09, 2010, 14:15:17 »

przeciez to jest czyste doswiadczenie:) pomysl ze tak samo wszystko mozna zamienic w promieniowanie:) to nie ja nie mam argumentow tylko ty:) masa zostaje przeksztalcona w energie za pomoca wymiany kwantow energii i sama jest ta energia:)

===============================================================================================

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Zderzacz-Hadronow-zniszczy-Ziemie-Sad-nie,wid,12057576,wiadomosc.html

Jednak trafiaja sie ludzie ktorzy przeciwko temu wystepuja, ja sam skladalem podobny wniosek 2 lata temu..

Sad sie myli, wykazalem wam na podstawie pisma swietego zwiazki tego eksperymentu z apokalipsa (do tego apokaliptyczne symbole CERN-u)- tylko cz. dziura jezeli nie wyparuje moze zniszczyc calkowicie Ziemie - sad ostateczny...Pozatym nie ma zadnych podstaw do tego zeby robic ten eksperymen bo materia zbudowana jest ze swiatla


takie zderzenia nie wystepuja w naszym ukladzie slonecznym zderzenia "leb w leb" 2 czastek rozpedzonych niemal do predkosci swiatla,..mogloby tak byc gdyby w naszym ukladzie slonecznym byly conajmniej 2 slonca..jest to zaginanie praw fizyki..

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 19:09:38 wysłane przez Dariusz » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #22 : Marzec 09, 2010, 18:00:51 »

Nie wiem nad czym tutaj dywagować...
Jeżeli mamy wzór E=mc^2, to żeby energia dążyła do nieskończoności to... masa musi dążyć do nieskończoności, ponieważ c jest stałą. Jeżeli twierdzimy, że materia to światło, energia to światło to powyższy wzór staje się niedorzeczny.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #23 : Marzec 09, 2010, 18:46:52 »

no wlasnie jest troche niedorzeczny...oznacza on 2 rzeczy ze w materii ukryta jest energia (energia to swiatlo) i ze rozpedzajac materialna czastke do predkosci swiatla otrzymamy najwieksza mozliwa energie (ale niemozliwe jest rozpedzenie czastki do predkosci swiatla dlatego zderza sie 2 czastki ze soba...)

 rozpedzajac czastke do predkosci swiatla otrzymamy najwyzsza mozliwa energie - tylko ze do tego potrzebna jesr nieskonczona energia, bo masa czastki wzrasta do nieskonczonosci i energia uzyta do tego zeby ja rozpedzic tez by wzrosla do nieskonczonosci

masa czastki wzrasta do nieskonczonosci (czarna dziura)

poradzono sobie z tym w ten sposob ze rozpedza 2 czastki niemal do predkosci swiatla i beda je ze soba zderzac



ps c jest stale w pewnych ukladach odniesienia jak np nasza czasoprzestrzen (galaktyka , itd) czarna dziura i swiatlo oddzialuja ze soba cz.dziura zagina swiatlo, wiec mozna przyjac teoretycznie ze swiatlo w cz.dziurze gdzie jest nieskonczona sila grawitacji, rowniez ma nieskonczona predkosc
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 18:49:45 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #24 : Marzec 09, 2010, 20:32:34 »

Przecież możesz poruszać się po prostej bądź lekkim łuku z tą samą prędkością - to chyba jasne. Tor ruchu jako taki nie wpływa na prędkość poruszającej się po nim masy.
Ponieważ c jest stała to zgodnie ze wskazanym wzorem energia zależy od masy - wprost proporcjonalnie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hohol eye shaggydogss watahafarkas loki