Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 21:56:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: EMIGRACJA  (Przeczytany 17926 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Marzec 24, 2010, 21:43:23 »

Przypuszczam, iż na naszym forum jest przynajmniej kilka osób, które miały możliwość zasmakować pobytu i pracy poza naszymi granicami. Jak mniemam każdy będzie miał inne spojrzenie na tę kwestię, dlatego proszę o wasze konkluzje. Myślę, ze poniższy artykuł pomoże co niektórym w rozwinięciu tematu:

Trzymanie cycków czyli wizyta u kolegi w Londynie
Autor: Mazinka (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel
2010-03-24 08:39:48

Pamiętniki z emigracji czyli życie Polaka w UK.

Zaprosił mnie kolega ze studiów do Londynu na wizytę, bo się okazało, że tak jak ja zasila Polonię w UK. Mówi, że z kolegą w pokoju mieszka, więc ja mu na to, że nie szkodzi (bo jak kolega młody, to ja nawet na tak) i, że koleżankę ze sobą zabiorę.

I znowu do tego Londynu! Jak tu ludzie mieszkać mogą?! Ciągle głośno, pełno! Boże, jak tu żyć? A pracować? Dwie godziny na transport marnować, a jak korki to i dłużej. Ja wiem, że tu pieniądze lepsze zarobić można, ale tak całe życie w tym pociągu czy metrze spędzić?
...

http://interia360.pl/artykul/trzymanie-cyckow-czyli-wizyta-u-kolegi-w-londynie,32612
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 21:43:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2010, 23:10:18 »

Świetny felieton o "emigracji". Najszczerszy ( oj by mnie ten polonista pogonił )jaki czytałem !!
Ja nie wiem po kiego grzyba ( dosłownie ) Ci Polacy tam się do UK pchają. W UK to można firmę sobie założyć, a pracować ... wszędzie na Świecie, a w tym i w Polsce.

Ja miałem to szczęście, że dane mi było poobserwować jak żyje się w Szwecji. Kolega ze szkoły mnie kiedyś zaprosił , abym go odwiedził w Goeteborgu. Akurat mieszkanie socjalne dostał , bo pierwszą pracę świeżo po szwedzkiej szkole zawodowej ( ślusarz )  podjął. Mieszkanie "skromne" , dwupokojowe, 50 m2 . U nas to się cała rodzina czteroosobowa by pomieściła, a tam dla dorobkiewiczów takie rozdają.
Kolega nalegał, abym przed wyjazdem kupił kilka bochenków chleba i szyki konserwowej bo się stęsknił ( lata 90 te były to  ) , a tak poza tym to bym wódkę ewentualnie w butelki po wodzie mineralnej przelał to może nie sprawdzą . Wziąłem jedną "wodę", ale za to przelałem spirytus , a co !Celnik nawet na tę butelkę nie spojrzał. Gorzej, gdyby były dwie lub więcej, to pewnie by go zastanowiło czemu tak mi się pić chce.  Mnie się z tego śmiać chciało, ale okazało się, że obawy kolegi były uzasadnione , bo Szwedzi alkohol sprzedają w specjalnych sklepach, system-buloget , które są lepiej strzeżone niż Banki. Mają tam obsesję na punkcie trzeźwości .. nie wiedzieć czemu Mrugnięcie
Młode Szwedki , jak uważałem naonczas , głupie są i płytkie. Nie wiem czemu tak je rajcowała historia o moim przemycie spirytusu , jakbym co najmniej tonę haszyszu przez granicę przewiózł.
Ale co tam, przynajmniej miałem czym szpanować w swoim kulawym angielskim co pewnej Szwedce  się podobało z każdą szklanką bardziej .. aż z wielkim hukiem wpadł na imprezę jej bojowo nastawiony chłopak i coś tam po szwedzku nawijał. Dyskutowałem jak potrafiłem, ale mój kolega wyprowadził mnie z imprezy, jak się okazało, rychło w czas , bo się potem dowiedziałem ,że szukano jakiegoś polaczka , aby mu pięściami przemówić do rozsądku .. ale o co chodziło to nie wiem Mrugnięcie To były młode i durne lata eech ... łza się w oku kręci.
W każdym razie w Szwecji Polacy mieli na prawdę dobrze. Wystarczyło mieć jakąkolwiek pracę, a nawet i nie mieć, a świadczenia socjalne były zawsze na wysokim poziomie.
Najbardziej mi się tam podobały automaty do puszek. Wrzucałeś do środka puszkę i zwrotnie dostawało się pół korony. Pomyślałem sobie, że bezrobotny, acz obrotny, Polak mógłby się tam z samego zbieractwa puszek utrzymać ( bo socjal by miał tak czy owak ) Mrugnięcie
To na tę chwilę tyle moich około Londyńskich impresji .

Pozdrawiam
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2010, 07:30:23 »

każdy taki felieton niesie prawdę o historii pewnych ludzi i jest to obraz zawsze cząstkowy, choć prawdziwy
ja w Londynie nie byłem tylko na zielonej wyspie, ale wiele elementów jest wspólnych,- choć specyfika poszczególnych regionów to już inny temat.
Jak bym sam miał oceniać choćby pod kątem czy żyje się lepiej tam, czy tu?
- to nie ma jednoznacznej odp., bo to zależy indywidualnie od człowieka, mam z stamtąd różne wspomnienia w tym piękne za którymi często tęsknie i z perspektywy czasu nie widzę żadne go problemu z życiem w kraju czy na wyspach, bowiem zawsze można jechać tam lub z powrotem wszak żyjemy w wolnej Europie Uśmiech.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2010, 07:31:22 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 05, 2010, 10:11:11 »

Uwaga, konkurs!
Poniedziałek, 4 października (13:30)

Mieszkasz i pracujesz za granicą? A może już wróciłeś do kraju i chciałbyś się podzielić ciekawymi spostrzeżeniami na temat życia emigranta? Tematy leżą na ulicy: różnice kulturowe, związki na odległość, wysokość zarobków, sprowadzenie rodziny, pogodzenie studiów i pracy, życie na "benefitach". Wystarczy się schylić i podnieść. A my docenimy i wyślemy nagrody:)

Kto może wziąć udział w konkursie na najlepszy artykuł lub tekst o charakterze przewodnikowym?

 Każdy. Wystarczy się zalogować na swoje konto lub - jeśli się go nie posiada - założyć sobie profil w jednym z naszych serwisów:

(Chcę założyć konto na anglia.interia.pl (dotyczy całej Wielkiej Brytanii, nie tylko Anglii.)

...

http://anglia.interia.pl/konkursy/uwaga-konkurs,1540038
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2012, 12:45:29 »

posty przeniesione z wątku- http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7022.msg103898#msg103898
"Melchior Wańkowicz - reportaże z zaświatów."

Jack
Cytuj
Obecnie  mamy państwo w kształcie serca , jeden naród, jedną wiarę-
Z tak wyrażaną "jednością" nie ma zgody. Państwo prawie że należy do notabli watykańskich "krzewiących" tu jedynie słuszną , jedną wiarę obcego mocarstwa ( Watykan) , choć ona nigdy na tych ziemiach nie był rodzimą wiarą. Sakralne budowle stoją dziś na miejscach dawnych świątyń pogańskich  (ŚLĘŻA) czopując pradawne miejsca mocy Matki Ziemi. "Jeden naród" niby tak, ale podzielony jak diabli Mrugnięcie . Państwo poniewiera własnych obywateli kłamiąc w żywe oczy z ambon i trybun. Wielu z tego "jednego" Narodu opuszcza ten dziki kraj z bólem serca do pracy i życia na obczyźnie.

Pisanie o tym jaka to cudowna niewola na rzecz Najjaśniejszej Panienki to czysta hipokryzja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 09:54:12 wysłane przez songo1970 » Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 21, 2012, 23:20:18 »

Zdaje się ,że zbyt wielkiego bólu  w sercach naszych rodaków niema ,gdy wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych .Natomiast wiele słyszałam złych słów o naszym kraju ,na który się ,,pluje ,, bez skrępowania .Wszyscy chwalą obce państwa ,że bogatsze od Polski ,gdyby ludzie musieli tak skrupulatnie płacić naszemu państwu podatki ,jak wymagają tego inne kraje ,Polska także byłaby bogata i piękniejsza .
Jak może być dobrze w Polsce ,kiedy tak wielu tutaj cwaniaków jest  .Migają się od płacenia jak tylko mogą ,kombinują na Zus-ie ,na kasach fiskalnych ,fakturach ,remanentach i przekręcają ,,kota ogonem ,, nie tylko żeby  nie zapłacić ,ale żeby Ojczyzna jeszcze im dołożyła .
Dziwni są ludzie ,sknerzą jakby mieli komuś zapłacić ,za to biorą pełnymi garściami ,czy się należy czy nie ,brać dużo a mało dać ,albo w ogóle .
Natomiast wymagać ,żeby nasz biedny kraj z g... bat ukręcił i stworzył ,,cud,, gospodarczy .
Spróbowaliby ludzie za granicą robić takie ,,numery,, od razu przywołano by ich do porządku .
Wiem że płacą tam to co się należy skrupulatnie co do złotówki i uważają ,że muszą .U nas nie muszą i jeszcze oskarżają ,,okradzionego,, że biedny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 09:42:29 wysłane przez songo1970 » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 22, 2012, 05:31:16 »

..jest trochę inaczej, nie plują na Polskę, ale na rządy w tym kraju,-
które to rządy okradają najbardziej swoich obywateli skoro w Niemczech czy Anglii możesz zarejestrować swoją firmę i płacić legalnie niższe podatki/ubezpieczenia i mieć o niebo lepszą opiekę innego rządu na terenie polski- to jak nie narzekać/pluć. Sprawa ma się podobnie z pracą, itp.,-
a państwo na które karzą sobie płacić krocie po prostu nie funkcjonuje- Amber czy Puck, kościół też żyje z kieszeni podatnika i ma się świetnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 10:39:55 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 22, 2012, 09:17:46 »

Racja Songo, przenieś gdzieś te ostatnie posty bo tu nie pasują, ale ciekawy wątek jest o Polakach za granicą i w kraju.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 09:42:46 wysłane przez songo1970 » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 22, 2012, 10:09:33 »

sfinks jak najbardziej wypowiedziala sie w temacie. Zrobila to na swoj sposob.
Nie rozumiem uwag, jakoby byl to oftop??

Wczoraj rozmawialam ze znajomym, ktory jest juz miesiac w Holandii i zarobil 2x 170 euro, oraz dostal zaliczke 100 euro i czeka w kolejce do pracy fizycznej...
Gdy mu powiedzialam, aby szukal innych drog, odparl - przydal mi sie ten dystans do Polski.
Czyli kto na prawde szuka ten znajdzie.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 22, 2012, 10:21:14 »

Zgadza sie Fair,kto szuka ten znajdzie.
Ja jestem tego zywym przykladem.Pracuje za troche wiecej niz Twoj znajomy,ale jest mi potrzebny tez dystans do Polski.

A,co dalej?
Pozyjemy - zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie.Greta
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 22, 2012, 10:40:20 »

Dodam tylko do tego, co piszecie szacowni, że jak z kuzynem zatrzymaliśmy się na parkingu koło Essen (Niemcy) by wymienić żarówkę w lampie przedniej mojego nowo nabytego peugeota to podjechała niemiecka policja nas skontrolować czy auto no ten nie kradzione. Duży uśmiech
Jak się okazało, że wszystko Ok i policjanci zaczęli się zwijać kuzyn zapytał ich skąd wiedzieli, że jesteśmy Polakami Duży uśmiech toć tablice były jeszcze niemieckie. Duży uśmiech
Niemiec mu odpowiedział, że Niemiec sam nie wymienił by żarówki tylko wezwał serwis Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 22, 2012, 13:19:26 »

Ten z Holandii powiedzial mi, ze oni tak pracuja i mieszkaja na zmiane, gdy jedni ida do roboty, to inni ida spac w tym samym miejscu°°, czyli godzenie sie na najgorsze warunki, czesto tylko poto, aby wlasnie nabrac dystansu do kraju, w ktorym badziewie panoszy sie to fakt.

Jak sie sam nie uszanujesz, to cie nikt powazac nie bedzie, swiete slowa...
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 22, 2012, 15:49:16 »

 Dziwne to trochę dla mnie stwierdzenie ,że to nasze Rządy niszczą świadomie Polskę ,że złośliwie wprowadzają reguły i przepisy które nasz kraj rujnują .przecież to obywatele naszego kraju ich wybierali ,a wybierając świadczyli o ich zdolności do kierowania państwem .
Czy w naszym kraju mieszkają jacyś ludzie,, bezmózgowcy,,? Przecież to nie pierwszy raz wybieramy tych ,którzy mają przywrócić naszej ojczyźnie ,,świetlane oblicze,, i ciągle się mylimy?
Uważam ,że problem leży w społeczeństwie a nie w tych którzy to społeczeństwo reprezentują .
Wykorzystywanie każdej sytuacji dla zaspokojenia swoich coraz większych wymagań ma każdy  ,kto ma tylko taką możliwość . Ci bez siły przebicia muszą bez skargi przyjąć  przykręcanie śruby ,wiadomo gdzie ,a natomiast ci którzy te śruby wkręcają ,kręcą sami na siebie bat .
Czym bardziej pracodawcy działają na szkodę pracownika ,tym bardziej on jako szeregowy obywatel nie posiada środków aby  nabijać kieszenie ,,chytrym ,,i cwanym .
Sama doświadczyłam szkody gdyż pracowałam prawie 10 lat prywatnie ,jako osoba chora i każdy bazował na tym aby z mojej choroby skorzystać jak najwięcej ,a dać mi tyle co na ,,suchy chleb dla konia,, do tego mam problem z emeryturą gdyż ,przez przekręty i samowolę naszych rodzimych,,biznesmenów,, muszę klepać biedę ! Taka jest prawda ,to co piszę o ludziach lekceważących sobie swój własny kraj ,nie wyssałam sobie z palca ,tylko jestem wnikliwym obserwatorem a podłość ludzką odczułam na własnej skórze i to dotkliwie ,nie tylko w tej
sprawie.

Sama nazwa umów tzw.,,śmieciowe,, ukazuje podłość człowieka wobec drugiego człowieka .
Jeżeli ktoś na starość nie będzie miał na opłaty a czasami na chleb i powie ,że biedny jest bo pracował jako ,,śmieciowy,,  to wystawi świadectwo dzisiejszemu pazernemu społeczeństwu.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 22, 2012, 16:40:54 »

..niestety, sprawy zaszły tak daleko,-
że jak pisze Kiara głosując nawet na "opozycję"- głosujesz na to samo.
Niezbędna jest globalna zmiana od podstaw- pudrowanie nieboszczyka już nic nie da!

pozdrawiam w ten dzień

Cytuj
22.09 – jesienna równonoc – początek tworzenia sieci wszystkich 12-tu głównych tarcz słonecznych w formacie krystalicznym. Spływ potężnych wzniesieniowych energii oraz czas /do konca miesiąca/ na ostateczne oczyszczenie wszystkich blokad które odpadną /u każdego w swoim czasie/ dzięki resetowi duchowemu.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 22, 2012, 18:35:33 »

Widzę sfinksie, mimo drugiej wypowiedzi, że nie bardzo uświadamiasz sobie cały łańcuch przyczynowo skutkowy dotyczący sfery działalności gospodarczej, ale polityki także. Rozumiem twoje rozżalenie, jednak określone postępowanie twoich byłych pracodawców zwykle było wymuszane przez okoliczności.
Nie sądzę, aby któryś z nich "zrobił biznes", a jeśli tak, to był tam większy przekręt niż z tobą, a może już pobankrutowali. To wszystko nie jest proste, i my tego nie wyprostujemy, ale możemy spróbować zrozumieć to co się dzieje i dlaczego tak się dzieje w państwie, ale i dalej np. w Grecji.
To temat na strasznie długą dyskusję, nie na ten topic.
Wieszamy psy na rządzących i naszych wyborach, ale oni w pewnym zakresie też nie mają wyboru i macie racje, żadna opozycja tego nie zrobi dobrze, a efekty ich działania też widzieliśmy.
Może Korwin Mikke poszedłby odważnie dalej, dopóki by go nie przywołali do porządku, ale on nie miał nigdy dość poparcia społecznego i większość nie rozumie jego toku myślenia.
Wcale nie twierdzę, że jest dobrze, tam gdzie jest źle, ale samo "wieszanie psów" też nic nie daje.
Na emigracji mówicie płacą - bo nie mają wyboru - bo inaczej się nie opłaca. Niestety tak wielkie zmiany przepisów u nas nie są realne i nikt nie próbuje, bo przejściowo byłby niesamowity dół w budżecie, zresztą strasznie niesprawnego państwa.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
sfinks
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 22, 2012, 19:00:17 »

Masz rację ,ze to jest jakaś renowacja  starej padliny .Obiecywano nam ,,drugą Japonię ,, a jak jest w rzeczywistości ? Każdy widzi !

Kłanianie się nisko ,tym osobom od których zależy nasze być albo nie być .Siedzieć cicho ,gdy przepisy praw pracowniczych są lekceważone ,jeżeli się upomnisz o swoje i będziesz chciał udowodnić swoje racje ,to wiadomo co cię czeka-zielona trawka (poskub sobie kochanie i zobacz jak smakuje nieposłuszeństwo ,wobec  kierownictwa)Nie choruj ,choćby na czworakach ,ale jeżeli jeszcze możesz się poruszać to musisz z siebie dać wszystko (tylko w imię czego?) Ponieważ inni są od tego ,aby spijać miód twojej pracy ,dadzą ci za to jakiś ochłap ,czasami premię ,czasami ją zabiorą -tak jak im wygodnie .Dzisiaj zarabiasz 2000 tyś. jutro możesz zarabiać 1500zł. i siedź cicho i bierz co ci dają ponieważ może się okazać że w ogóle dla ciebie już nie ma miejsca i będziesz zredukowany .Zawsze znajdzie się na niewygodnych i nie dających z siebie ostatniego tchnienia ,jakiś haczyk .

A my obywatele najjaśniejszej ,jak zwykle bronimy prawdziwych złodziei ( fama ,że mają głowy do interesów) natomiast poszkodowany zawsze dostaje jakieś cięgi ( kiedy role wreszcie się odwrócą) Jakoś tak lubimy chwalić ludzi majętnych , którzy  swoje majątki zbijają nie wiadomo na
czym? Nikt nie widzi ich konkretnej ,namacalnej pracy , ani owoców ich wielkich ,,dzieł,, a pchają im ludzie w kieszeń bezmyślnie fortuny .Jakby się ktoś zapytał co oni robią( osobiście ) tak wielkiego ,że mogą pławić się w luksusach i wypoczywać po ciężkiej swojej pracy na Bermudach ,to myślę że odpowiedź nie byłaby prosta . Każdy odpowiedziałby że ,,kręcą interesy,, Ale jakie to interesy które pozwalają skupiać w  rękach stosunkowo niewielkiej grupy ludzi żyjącej na świecie  olbrzymie majątki ,które zagarnięte są  ze wspólnie wypracowanych dochodów większości świata ?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 22, 2012, 19:03:28 »

cyt sfinks

//Nie boj sie spojrz bestii prosto w oczy--- to TY masz szmaragdowe, nie te oczodoly//

Cytuj
Przecież to nie pierwszy raz wybieramy tych ,którzy mają przywrócić naszej ojczyźnie ,,świetlane oblicze,,

PIERWSZY! 
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 23, 2012, 23:43:32 »

Może zapytacie Kiary jak to się mieszka na emigracyi...   :]
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 24, 2012, 09:53:45 »

Witajcie.
Sprawa zycia na emigracji. I tutaj slyszy sie ciagle narzekanie. Nikt nikomu nie kaze emigrowac, a jesli juz to zrobiles, to musisz wiedziec
ze wszedzie musisz byc czlowiekiem na ktorym mozna polegac, mimo ze jestes np.z Polski.
Ja opisze ta druga strone o ludziach ktorzy sa zadowoleni z zycia w innym kraju. Ci ludzie ktorzy zrobili slawe zlodziei i kretacz niestety, ale
bardzo psuje obraz ogromnej liczby ludzi pracowitych, zdolnych, ludzi ktorzy sie wintegrowali w dana spolecznosc gdzie sa uwazani i szanowani.
Ludzie ci przyjechali do obcego kraju, opuscili swoja ojczyzne bo czesto nie widzieli innego wyjscia dla siebie i swojej rodziny. W Polsce jest ciagly niepokoj, niesprawiedliwosc, jedni zyja w niesamowitym bogactwie inny nie ma pieniedzy na chleb i lekarstwa. To sa podstawowe potrzeby kazdego obywatela. Dlaczego obywatele calego kraju podejmuja prace z najnizszym ubezpieczeniem na rente. Przeciesz to jest wasza przyszlosc na stare lata.
Jest ogromna ilosc roznych przepisow ktorymi mozna manipulowac i tak sie wlasnie dzieje bez konca.

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Pozdrawiam serdecznie. Rafaela
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 24, 2012, 15:19:46 »

Jak najbardziej Rafaelo ,masz rację ,są różne przypadki w życiu i może się zdarzyć ,że ktoś za granicą zrobił tzw.karierę ,że jest poważany i szanowany -to normalne .
Ogólnie jednak jesteśmy postrzegani ,krótko mówiąc jako ,,pijacy i złodzieje ,, a do tego ,,niezbyt czyści,, Rozumiem że każda narodowość  w świecie ma przypiętą jakąś ,,łatkę,, dlatego uważam ,że każdy murem powinien stać za własną ojczyzną ,nie pluć na godło i starać się pokazać innym ,że jesteśmy także wartościowymi ludźmi ludźmi .To ,że ktoś ma potrzebę pracy za granicą ,nie jest złe .Złe natomiast jest traktowanie obcych państw uprzywilejowanie ,czyli oddawać  temu państwu to co się należy i szanować ich przepisy i reguły ,natomiast własnemu państwu ,żałować i dawać tylko na ,,aby- aby ,, i mieć pretensje ,że ich gospodarka jest prężna a nasza kuleje.
Przecież to co się u nas dzieje woła o ,,pomstę do nieba ,, zus płacony od najniższej krajowej ,czy jakoś tak ( aby -aby) Wiem co to znaczy gdy człowiek nie może ubiegać się o należną mu emeryturę ,ja mimo że przepracowałam w Polsce ponad 25lat i za rok mogłaby ubiegać się o przeliczenie renty ,wtedy moje świadczenia byłyby dużo wyższe ,nie mam praw do tego ,gdyż udokumentowanych lat mam tyle ,że w żadnym wypadku nie należy mi się taki przeliczenie .
Powiem też o tym ,że miałam odprowadzane składki od jakiś ,,śmieciowych,,pieniędzy.

Pamiętam dobrze wielki krzyk  w latach 80 ,gdy dowiedziano się ,że komuna za każdą złotówkę wypłaconą pracownikowi musi zapłacić do kasy państwa jej równowartość .
Tylko nie wiem kto tak głośno krzyczał i obrażał się ,bo chyba nie zwykły pracownik ,który z tego tytułu miał wielkie korzyści . dlaczego dzisiejsi pracodawcy nie chcą płacić też tak samo jak wtedy płacono?
MÓWIĄ ,ŻE ICH NIE STAĆ ! A KOMUNĘ BYŁO STAĆ I TEŻ BYŁO ŹLE !
UWAŻAM ,ŻE TO NIE OD USTROJÓW  ZALEŻY POWODZENIE PAŃSTWA TYLKO OD RZETELNOŚCI LUDZI  .i TU I TAM SĄ I BYLI ,,LUDZIE I LUDZISKA,,
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 24, 2012, 16:11:47 »

Cytuj
Dziwne to trochę dla mnie stwierdzenie ,że to nasze Rządy niszczą świadomie Polskę ,że złośliwie wprowadzają reguły i przepisy które nasz kraj rujnują .przecież to obywatele naszego kraju ich wybierali ,a wybierając świadczyli o ich zdolności do kierowania państwe
Szacowna zdarzyło mi się wczoraj oglądać na trzeźwo program państwo w państwie włosy staja na głowie.
ateq
Cytuj
Może zapytacie Kiary jak to się mieszka na emigracyi...   :]
Szacowny niechęć Twoja do szacownej Kiary jest hm dla wszystkich chyba widoczna, znaczy z kądzielą wojujesz czy jak? Cool
A lustro jak to mówi szacowny songo1970 szacowny atrequ toć to co widzisz w innym widzisz w sobie prawo odbicia Uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 24, 2012, 21:23:53 »

Niechęć do kłamstw i manipulacji, które to w omawianym "przypadku" wychodzą na każdym kroku.
Niestety w tym przypadku opowieść z lustrem jest chybiona, zupełnie chybiona.
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 24, 2012, 22:27:29 »

Cytuj
Dziwne to trochę dla mnie stwierdzenie ,że to nasze Rządy niszczą świadomie Polskę ,że złośliwie wprowadzają reguły i przepisy które nasz kraj rujnują .przecież to obywatele naszego kraju ich wybierali ,a wybierając świadczyli o ich zdolności do kierowania państwe
Szacowna zdarzyło mi się wczoraj oglądać na trzeźwo program państwo w państwie włosy staja na głowie.
ateq
Cytuj
Może zapytacie Kiary jak to się mieszka na emigracyi...   :]
Szacowny niechęć Twoja do szacownej Kiary jest hm dla wszystkich chyba widoczna, znaczy z kądzielą wojujesz czy jak? Cool
A lustro jak to mówi szacowny songo1970 szacowny atrequ toć to co widzisz w innym widzisz w sobie prawo odbicia Uśmiech
to pa Duży uśmiech
Jeżeli chodzi o Państwo w Państwie ? Rozumiem że mowa tutaj o działalności i poczynaniach rządzących nim .Są oni na,, świeczniku,, Wszyscy wszystko o nich wiedza ,ponieważ prasa nagłaśnia i z ekranów telewizorów naszych nie ,,schodzą,, .Nie wiem akurat o jakim programie mówisz? i do czego Twoja wypowiedź jest ,,przypięta,, ale  o politykach ,jacy oni są widać wszystko jak na dłoni ,więc można wylewać kubły pomyj na nich .Natomiast w społeczeństwie jest wiele ukrytego zła ,które jest ta zakamuflowane ,że każdy przysiągł by ,że to ,,góra,, jest podła i zła ,a ,,dół,, jest wspaniały i dobry .Wszystko dlatego ,że podłości ,,dołu,, nie widać i nie ma ludzi którzy chętnie by odsłaniali swoje ,,brudy,, .I tu i tam jest wielu uczciwych ludzi ,dlatego zawsze pisze ,ze nie ,,uogólniam,, gdyż nie chcę wystawiać mylnej oceny dla ludzi sprawiedliwych i uczciwych.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 25, 2012, 15:02:10 »

Nie było tam o politykach tylko o przepisach pozwalających urzędnikom niszczyć np działalność gospodarczą skutkującą utratą pracy prze kilkaset osób mimo wyroku sądu, który stwierdził, że działalność nie narusza prawa.
Urzędasy nie ponieśli żadnych konsekwencji.
Wszędzie ludzie przedsiębiorczy są wspomagani przez system tylko nie u nas w Polsce - ciekawe dlaczego.
Natomiast o politykach i całej wierchuszce nie mam zamiaru dyskutować - nie czuję takiej potrzeby bo to jest tak jakbym się do cysterny ze ściekami zanurzył.
Mnie wystarczy, że każdy kowalem swojego losu i każdy to co posiej to zbierze więc zwyczajnie im nie zazdroszczę Duży uśmiech
Ba nawet troszeńkę współczuje  Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 25, 2012, 16:32:42 »

Witaj Przebisniegu. Bardzo podobaja mi sie Twoje wypowiedzi. To prawda, ze rzadzeniem krajem nie jest proste. Polska slynie z tego, ze bardzo nazekaja jak jest bieda, jak jest okropnie. Nikt nie zastanowi sie jak funkcjonuje miasto, fabryka, szkola, kosciol. Zawsze szukaja osla ofiarnego, aby zwalic wszystko na kogos. Jest powiedzenie, zacznij od siebie. Zadbaj o swoje zdrowie, o spokoj dnia codziennego. Nie mozna mowic ogolnikowo, ze wszystko jest zle. Ludzie tez maja swoje wyksztalcenie i wedlug wyksztalcenia szukaja zatrudnienia. Jesli mi na poczatku bylo ciezko, to po pracy oboje z mezem chodzilismy do dodatkowej pracy, moj dzien pracy wynosil 12-14 godzin dziennie. Oczywiscie to nie trwalo wiecznie, tylko okolo 5 lat.
Dzieci dorastaly, chcielismy im dac dobre wyksztalcenie. To wszystko kosztuje, pierwszy nasz urlop byl po 7 latach. Nie narzekalismy, sami wybralismy nasz los. Za to nasze plany sie powiodly. Dzisiaj wszyscy jestesmy szczesliwi, dzieci maja swoje rodziny, my mamy wlasne zycie i spokoj wewnetrzny ze zrobilismy wszystko dobrze. Nikt niczego ie dostaje zadarmo. Naszym dzieciom zyje sie dobrze, ale niestety ich dzien pracy to 12 godzin dziennie, czesto tez w soboty i niedziele.
Polska- to piekny kraj, obecnie stoi najlepiej z krajow socjalistycznych. Szkoda ze obywatele tego kraju nie chca tego widziec. Dzisiaj nie wysylam paczek dla rodziny. W sklepach maja wszystko co dusza zapragnie, uwazaja, ze powinni modz wszystko kupic. Tak nie jest, ja tez musze patrzec co kupuje i dzisiaj tez czesto odmawiam , bo czesto to cos jest dla mnie poprostu za drogie.

Dzisiaj nie mozna powiedziec ze jest jakis przepis na bogactwo. Kryzys panuje na calym swiecie, wszedzie ludzie walcza o miejsca pracy, medykamenty lub po prostu o przezycie kazdego dnia.

Pozdrawiam serdecznie. Rafaela
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum managerzuzlowy madex truegaming world-anime