Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 16, 2024, 18:18:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Zupka chmielowa" ;)  (Przeczytany 22868 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 05, 2012, 22:44:49 »

Ogólnie shanties to są przepiękne klimaty akurat do browarka Mrugnięcie No, i rumu (może być do herbaty) oczywiście !
Komanos40 tak, spotkanko przy browarku w ... Marco Polo (żeglarzem wielkim był )
http://www.youtube.com/watch?v=EJHLWv07UkQ
heheh, ale może być też gdzie indziej, wszak właśnie w TEN weekend zaczynają się Dni Morza w Szczecinie. Oj, będzie się działo Chichot
http://dnimorza.szczecin.eu/
tutaj program , jakby kogo skusił http://dnimorza.szczecin.eu/program.html
No i zaczyna sie koko euro spoko w Piątek ... to trzeba oblać Chichot

Jakoś tylko dziwnie, że w tym roku sponsorem jest Tyskie Mrugnięcie

ps. ale jakby się zdarzyło zawitać do Gańska , to oczywiście .. Klipper koniecznie ze wspaniałą Ptak na pokładzie Duży uśmiech tudzież z wyzwoloną Lady ..
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 06, 2012, 10:26:09 »

Na trasie od Sopotu do Klippera jest jeszcze slynna "Przystan". Rybki prosto z morza i piwko ma sie rozumiec, maja doskonale menu i chyba hotelik, bar, tawerna i sklepy. Kupilam makrele wedzona byla swietna!

east - tylko jak my sie rozpoznamy? Moze czerwony gozdzik w klapie? Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 06, 2012, 17:06:23 »

Zawsze można "się rozpoznać" po sms-ie Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 06, 2012, 21:14:18 »

Uśmiech

P.S. A ja myslalam, ze po DNA, to do DNA east! Na zdrowko "bieliku wolinski"Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 21:15:30 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 06, 2012, 21:34:12 »

Na zdrówko Chichot
 Podaj jeszcze markę piwa jakie teraz sie spożywa tu ( to nie będzie łatwe zadanie), a zostaniesz wróżką dnia Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 09, 2012, 11:22:54 »

Chyba wrozka nie zostane...
Nie rozpoznam dokladnie gatunku piwa, gdybym miala zawiazane oczy... ogolnie lubie takie w stylu "zywiec", czy "tyskie", ale warke, lecha tez.
Mialam okazje pic piwa lokalne o przeroznych nazwach - nie smakuja mi.
Za granica tez sa rozne, np. w Anglii... - rzecz gustu.

//Mam takie male hobby - zbieram otwieracze do kapsli:)// Znajomi i rodzina naznosili mi wiele przeroznych, stad znam nazwy producentow piwa:)
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #31 : Lipiec 06, 2012, 12:27:15 »

Cytat: arteq
Chętnie założyłbym topic o piwach
Cytat: Songo1970

No to w pożądanym wątku napiszę, że u mnie w lodówce od tygodnia stoi i czeka na degustację
piwo ciemne, Miodne, z olsztyńskiego browaru „Kormoran”, na warmińskim miodzie (prawdziwym  Chichot). 
I jakoś nie mogę go spożyć… ale mam nadzieję, że jest dobre?  Duży uśmiech

Co do piwnych perełek, to chętnie je poznam...  Chichot
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #32 : Lipiec 06, 2012, 12:33:04 »

Czesi maja dobre piwo. Polecam "Kruszowice" jasne.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Grudzień 12, 2012, 10:25:44 »

Cytuj
Najstarsze dokumenty dotyczące produkcji piwa wywodzą się z Mezopotamii. 4000 lat p.n.e. w dwurzeczu Eufratu i Tygrysu zaczęła się rozwijać kultura Sumerów. Wygrawerowane w glinianych tabliczkach rysunki oraz teksty w piśmie klinowym opisują warzenie i spożywanie najstarszego znanego piwa – sikaru. Tradycję Sumeru kontynuowali Babilończycy, którzy piwo warzyli z jęczmienia, pszenicy i orkiszu. Znaczenie piwa w kulturze babilońskiej potwierdza słynny kodeks Hammurabiego, którego cztery paragrafy poświęcone są tematyce piwnej. Również w życiu mieszkańców starożytnego Egiptu piwo odgrywało ogromną rolę. Wraz z chlebem stanowiło podstawowy składnik pożywienia i było jednym z najważniejszych darów składanych zmarłym do grobu. W Egipcie znajduje się najstarszy browar, jaki udało się odkryć. Datowany on jest na 3700 r. p.n.e.[22]
za Wiki
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Grudzień 12, 2012, 18:09:33 »

A, czyli że późny Sumer, to już chyba wówczas Enek dawno na "łonie Abrahama" przebywał.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

tunake exoticsavanna wiedzmy rlrpg serwerszybcyiwsciekli