Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 22, 2021, 01:06:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZAKAZANE "święte chwasty"  (Przeczytany 28355 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« : Wrzesień 12, 2010, 17:26:41 »

Rzecz o zakazanych roślinach, owocach, grzybach.

Istnieje wiele roślin o działaniu, które powoduje odruchowy spazm wściekłości wśród tych, którzy za wszelką cenę chcą nas trzymać "w garści".
Istnienie tych roślin jest skrzętnie ukrywane, a jeśli już o jakiejś ktoś wie to robi się wszystko by przedstawić ją w jak najgorszym świetle, czego chyba najlepszym przykładem jest jaskółcze ziele czy też konopie - o tych istnieje już oddzielny wątek więc nie będziemy o nich pisać.

Jedną z takich roślinek jest szałwia wieszcza - (Salvia Divinorum)

   
Szałwia Wieszcza (Salvia Divinorum)
rodzina: jasnatowate (Lamiaceae Lindl.)


Szałwia wieszcza to gatunek byliny z rodziny jasnatowatych. Endemicznie występuje w Sierra Mazateca w Meksyku na wysokościach 300-1800 m n.p.m. Zwana jest również szałwią proroczą, boską szałwią, ska pastora, maria pastora, yerba de Maria. Istnieje wiele gatunków szałwii, ale odmiana wywołująca specyficzne efekty zmieniające strukturę świadomości pochodzi tylko z Meksyku. Innym znanym i używanym w lecznictwie gatunkiem szałwii jest Szałwia lekarska (Salvia officinalis L.) z rodziny wargowych. Szołwija lekarska ma działanie przeciwzapalne, ściągające, orzeźwiające, przeciwskurczowe, kojące, bakteriobójcze (działa nawet na gronkowce złociste), przeciwpotne, przeciwskurczowe, przeciwbiegunkowe, żółciopędne, regulujące trawienie, pobudzające krawienie miesięczne i uspokajające. Wróćmy jednak do głównej bohaterki tekstu. Po raz pierwszy szałwia wieszcza w zachodniej literaturze została zarejestrowana w 1939 roku przez szwedzkiego antropologa Jeana Basseta Johnstona podczas jego studiów nad rytualnym użyciem grzybów psylocybinowych przez Mazateków w Meksyku. Bardziej precyzyjne opisy szałwii ludzkość otrzymała po wizytacji Meksyku przez Alberta Hoffmana (wynalazce LSD) oraz naukowca amatora Gordona Wassona. Ten ostatni przetestował jej działanie na sobie podczas rytualnego obrzędu, w którym mazatecka szamanka podała mu napój z wyciśniętych świeżych liści. Współcześni potomkowie Mazateków utożsamili szałwię z Matką Boską, która stała się patronką rośliny.

Działanie

Szałwia wieszcza jest rośliną rytualną używaną od dawien dawna przez meksykańskich Indian - Mazateków. Efekt psychoaktywny polega na zmianach w percepcji w różnym natężeniu. Wszystko zależy od sposobu jej przyjęcia. Dzięki szałwi Mazatekowie potrafili odszukiwać zagubione przedmioty (odnajdując tzw. nić akka, czyli połączenie na poziomie sub-atomowym) oraz znacznie poglębić więź z otoczeniem poprzez halucynacje i "rozlewiskowe" poczucie świadomości. Polega ono na cześciowym stapianiu się z otoczeniem (świadomość rozlewa się na przedmioty martwe). Wiele osób raportuje o stanach bycia stołem, krzesłem lub stapianiu się np. ze ścianą. Charakterystyczne jest rownież poczucie czyjejś obecności (według tradycjonalistów jest to wszechobecny duch Salvii, który dostarcza tripującemu wizje). Szałwia wywołuje skrajne efekty od wzbudzających niepokój, czy strach po kompletnie niezrozumiałe, abstrakcyjne, a także głębokie halucynacje. Znane są też częste uczucia spokoju, roztaczanej opieki, odprężenia, relaksu i chęci do śmiechu. Szałwie można przyjmować na trzy sposoby: 1) Palenie suszonych liści - w ten sposób ciężko uzyskać silny efekt psychoaktywny, ponieważ wiele zależy od prawidłowego rozwoju i zbioru rośliny. Aczkolwiek palenie ekstraktów o różnej mocy jest w stanie wywołać silne halucynacje i zaburzenia percepcji > dawka: aby uzyskać pełen efekt pali się duże ilości szałwii (nawet kilka gramów). Inaczej jest z ekstraktami, których standardową dawką jest 0,2-0,5 g; 2) Żucie liści - to tradycyjna, indiańska metoda przyjmowania Salvii > dawka: typowa dawka oscyluje w granicach 10-50 g świeżych liści, co daje około od 6 do 30 sztuk liści. Obecnie ludzie palą i żują liście jednocześnie; 3) Sok wyciśnięty ze świeżych liści - metoda bardzo ściśle powiązana z żuciem, z tą różnicą, że wypijamy sok bezpośrednio wyciśnięty wcześniej do tykwy;

Szałwia wieszcza wykazuje działanie uspokajające, antydepresyjne. Główna substancja czynna Salvinoryn A jest pomocna w uzależnieniach od kokainy i metaamfetaminy. Dzięki temu osoby uzależnione przestały zażywać substancję narkotyczną, przy jednoczesnym braku symptomów uzależnienia w przypadku do Salvinorynu A. Oprócz zastosowania w lecznictwie, szałwia może znaleźć swoje miejsce również w fizyce i naukach badających mechanizmy działania świadomości. Głównie przez mistyczne wglądy, czyli efekty wizualne użytkownicy Salvii raportują o lepszym, percepcyjnym, pogłębionym zrozumieniu pojęcia wymiarów i działania stanów kwantowych. Przykładowo Indianie nazywają szałwię "rośliną prowadzącą, przewodnikiem" w trakcie doświadczania innych wymiarów (zmiany punktu odniesienia w przestrzeni i czasie oraz kąta załamania fotonów). Z drugiej strony takie specyficzne stany świadomości mogą być niebezpieczne dla osób ze schorzeniami mentalnymi np. schizofremią, insomnią, chorobą afektywną dwubiegunową itp.

Efekty psychoaktywne

...

http://botanicscience.blogspot.com/2009/10/swiete-chwasty-salvia-divinorum.html

Pod poniższym adresem można znaleźć film o tej roślince:

http://www.zakazaneowoce.pl/index.php?sort=6&pg=2&up=1
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 20:31:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 12, 2010, 17:43:35 »

AYAHUASCA - NAPÓJ BOGÓW


Ayahuasca (czyt: AJAŁASKA) to szamński wyzwalacz ŚWIADOMOŚCI z więzienia trzech wymiarów. 
Jej spożycie otwiera nas na wszechwiedzę, uruchamia uśpione moce i pozwala czynić "cuda".
Pod wpływem napoju bogów pewne oddzielne obszary mózgu zaczynają się ze sobą kontaktować i osoba w stanie transu może ujrzeć świat i własne życie w zupełnie nowym świetle.
Sięgając praprzyczyny ma szansę czerpać  Wiedzę, przyswajać etykę i poznać  miłość...

Ayahuasca NIE JEST NARKOTYKIEM. Wywoływane przez nią WIZJE to obraz rzeczywistości duchowej, o wiele bardziej  realnej niż postrzegany zmysłami świat iluzji.

Ayahuasca NIE JEST ŚRODKIEM ODURZAJĄCYM.


Pozwala zachować trzeźwość umysłu i w pełni świadomości kontaktuje nas z przeogromnym bogactwem ducha. Daje dostęp do "centralnego komputera Wszechświata", gdzie zapisane jest wszystko, co było i co może się zdarzyć. Dzięki niej można odnaleźć zdrowie i pozytywnie wpłynąć na przebieg losu.

Ayahuasca nie jest w żaden sposób szkodliwa. Przeciwnie, działa oczyszczająco na organizm i bywa ostatnią deską ratunku dla ludzi pogrążonych w chorobie lub cierpieniu.

cd.- http://www.ayahuasca.net.pl/
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 12, 2010, 20:48:23 »

Teraz o grzybkach:

Rodzimy krasnal wolności, czyli Łysiczka lancetowata

...


Łysiczka lancetowata (łac. Psilocybe semilanceata Fr.)
rodzina: Stophariaceae (pierścieniakowate)
inne nazwy: cierniówka lancetowata, halunek, czapka wolności


...

Tak opisywał swoje spotkanie z łysiczkami jeden ze znajomych mi badaczy:
"Wczoraj dane mi było uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania, które od dawna zadawałem. Właściwie tę wiedzę posiadałem od zawsze, ale doświadczenie z grzybami pomogło mi ją przypomnieć. Dotknąłem najwyższej części siebie, uwolniłem od ziemskich ograniczeń i doświadczyłem Pustki. Pustki, z której wyłonił się Wszechświat, a właściwie on tam już istniał od zawsze i nie istniał zarazem. Zrozumiałem, że cały fizyczny i niefizyczny świat jest tylko złudzeniem. My naprawdę nie istniejemy, a jednocześnie przejawiamy się. Na tym polega genialny dualizm doskonałej Pustki. Nie ma Boga - jest wszechobecna, doskonała energia wypełniająca wszystkie sfery rzeczywistości. Zrozumiałem, że to ja jestem Bogiem - moje istnienie wystartowało z Pustki i cały czas w niej krąży. Nie ma żadnych ograniczeń. To było niczym olśnienie, wszelkie problemy przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Właściwie to wszystko na pozór straciło wszelkie znaczenie, ale jakimś sposobem dzięki temu jednocześnie zyskało go jeszcze więcej. Znów kłania się dualizm doskonałej Pustki. Jedyne o czym mogę powiedzieć, że istnieje na pewno, to ta wspaniała, życiodajna energia i to ją należy kontemplować - nie ma żadnych ograniczeń. Wraz z tym zrozumieniem moje życie stało się o wiele bogatsze. Pokochałem wszystkie istoty, bo wszystkie są doskonałe. Nie można znaleźć na to żadnych kontrargumentów - czułem, że musiałem tego doświadczyć, tak było zapisane w tym czymś, co nazwałem prowizorycznie Wielkim Planem Wzrostu Swiadomości - zajrzałem do niego na chwilę - ujrzałem drogę Boga, który we mnie jest. To było najbardziej niesamowite wydarzenie w mojej ludzkiej egzystencji. Dzięki niemu zmieni się całe moje życie - zmieni się w nieopisaną radość z bezgranicznej Pustki istnienia. Wszystko co robi teraz człowiek wydaje się nie mieć żadnego znaczenia. Dotarło do mnie, że nie potrzebuje już żadnych substancji psychoaktywnych, całą wiedzę mam w sobie. Wystarczy zsynchronizować ciało z nieopisaną Pustką. Poznałem tajemnicę stworzenia Wszechświata, tajemnicę Boga, moją tajemnicę. To rozkoszna wiedza o niekończącej się linii życia. Nie boję się śmierci, wiem już co mnie po niej czeka - doskonałość - dalsze rozwijanie świadomości nieopisanej Pustki. Dotarłem do pierwotnego źródła, miałem wątpliwości, ale nie załamałem się od ogromu tej wiedzy. Teraz dostrzegam, że tego piękna jest jeszcze wiele do odkrycia i przeżycia".

Więcej o tym i innych grzybkach tu:

http://botanicscience.blogspot.com/2010/02/rodzimy-krasnal-wolnosci-czyli-ysiczka.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2010, 06:27:47 »

więcej o ayahuasce rozpisuje się Aldona Miroński;
http://www.ayahuasca.net.pl/

bardzo ciekawa lektura...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2010, 10:47:15 »

http://bp1.blogger.com/_whIsCvwCuDY/RlskHG0ISBI/AAAAAAAAAr8/hG3Q0QujlHg/s1600-h/shaman_c-a_reflecting-the-vocal-chords-of-gaia.jpg


http://enteofarmakognoza.blogspot.com/2009/07/pablo-amaringo-szaman-artysta.html
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 16, 2010, 18:56:00 »

Jeszcze coś o grzybkach:

[flash]http://stagevu.com/video/ujvxzphdxjvt#[/flash]

Oczywiście wklejenie filmiku mi się nie powiodła dlatego zamieszczam linka:

http://stagevu.com/video/ujvxzphdxjvt

 Z politowaniem Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 19:02:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2010, 20:32:03 »

O ayahuasca  co nie co można również tu:http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=748:ayahuasca-czyli-eskulap&catid=55:swoje&Itemid=54
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 20:32:38 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Betti
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 05, 2011, 18:47:18 »

Galeria roślin zakazanych
Szałwia wieszcza
Nazywana jest także szałwią proroczą, boską lub szałwią czarownika i pochodzi z Meksyku. Używana jest rytualnie przez Mazateków. Zawiera substancje psychoaktywne. Była składnikiem niektórych mieszanek zielarskich, które można było dostać w polskich funshopach. Na początku 2009 roku została zakazana w Polsce. Mimo jej właściwości odurzających wielu naukowców uważa, że ma właściwości antydepresyjne. Uważają, że mogłaby być przydatna w leczeniu choroby Alzheimera, schizofrenii, a także AIDS.
Czuwaliczka jadalna
Znana już była przez starożytnych Egipcjan, którzy odkryli jej właściwości stymulujące. Występuje w Afryce Wschodniej i Arabii. W naszym kraju od 2009 roku za posiadanie tej rośliny można zostać pozbawionym wolności do 3 lat.
San Pedro
Jest to gatunek kaktusa kolumnowego, który naturalnie występuje w Peru i Ekwadorze. Od kilku tysięcy lat używany jest przez tamtejszą ludność w obrządkach religijnych i ceremoniach uzdrowienia. Posiada substancje psychoaktywne w wysokim stężeniu. W Polsce posiadanie tej rośliny jest nielegalne.
Ruta Stepowa
Występuje w Północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i na terenach śródziemnomorskich. W tych regionach roślina używana była jako afrodyzjak, stymulant czy środek nasenny. W Afryce i Indiach stosowana była na takie przypadłości jak: reumatyzm, choroba parkinsona czy malaria. Ruta ma właściwości psychoaktywne. Jeszcze kilka lat temu była legalna w Polsce. Wielu eksperymentatorów używało jej jako zamiennika marihuany.

Powój hawajski
Jego nasiona były składnikiem afrodyzjaku i środkiem odurzającym na Hawajach. W niektórych kręgach znajduje zastosowanie we wróżbiarstwie, uzdrawianiu i rytuałach religijnych. W Meksyku ceniony jest za właściwości psychodeliczne, które trwają nawet 6 godzin. W Polsce została zakazana nowelizacją do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 20 marca 2009 roku.
Ayahuasca
Jest najczęściej wykorzystywana przez południowoamerykańskich szamanów. Tubylcy od puszcz Przesmyku Panamskiego po północną Argentynę stosowali ją podczas obrzędów zgłębiania tajemnic wszechświata. Ponoć przy spotkaniu z tą rośliną można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wszechświata. Według szamanów można zadać tylko do 4 pytań, ponieważ większej liczby nie wytrzymałby nasz mózg. Prze plemiona indiańskie ta roślina utożsamiana jest z bóstwem kobiecym. W Polsce od 2009 roku jest zakazana.
Leonotis Leonorus
Pochodzi z południowo-wschodniej Afryki. Znana jest tam jako "Dzika Dagga" (w znaczeniu dzika marihuana). Prawdopodobnie jest silnie uzależniające, ale tam stosowana jest jako lek na gorączkę, kaszel i bóle głowy. W Polsce jest nielegalna
Mimosa hostilis
Naturalnie występuje na północno-wschodnich terenach Ameryki Południowej i w Meksyku. W korze jej korzenia występują substancje psychoaktywne. W celu objawienia jej narkotycznego potencjału łączono ją Ayahuascą. W Polsce uznawana jest jako środek odurzający taki jak morfina.
Kava Kava
Inaczej pieprz metystynowy. Podobny jest do czarnego pieprzu. Ma lekkie działanie psychoaktywne, mimo to nie stwierdzono żadnych uzależnień od tej rośliny. Podawana jest jako herbata. Jej działanie polega na relaksacji mięśni, uśmierzaniu bólu i poprawianiu nastroju. Mieszkańcy Pacyfiku wierzą, że picie Kavy uspokaja. W Polsce posiadanie tej rośliny jest nielegalne.
Męczennica cielista
Często używana jest jako zamiennik opium. Jej liście się pali lub sporządza z nich herbatę, a z żywicy robi się ekstrakt. Pomaga przy przełamywaniu uzależnień od kokainy i heroiny. W Tajlandii lepiej było wydać córkę za męża, który pali kratom (męczennicę cielistą) niż marihuanę. Od kilkudziesięciu lat jest tam nielegalny i za posiadanie 30 gramów tej rośliny grozi nawet kara śmierci. W naszym kraju nielegalna jest od 2009 roku i za jej posiadanie grozi do 3 l
Konopie indyjskie
Chyba nie ma osoby, która nie wie czym jest marihuana. To określenie pochodzi z Hiszpanii. Są to wysuszone i czasami sfermentowane żeńskie kwiatostany tej rośliny. Ma działanie psychotropowe, uspokajające i przeciwbólowe. U niektórych wywołuje lekką euforię. Jest nielegalna.

Bieluń
Ze względu na narkotyczne właściwości nazywany był: czarcim zielem, diabelskim zielem lub trąbą anioła. Jest rośliną halucynogenną i trującą. W naszym kraju, często nieświadomie, jest ozdobą ogródków.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 01, 2011, 20:44:05 »


Wrocławski krasnal ''Luminator'' ma podobny, dodatkowy parasol ochronny, jak starszy pan w łożu.
Wygląda na to, że obydwoje odcinają się od wiedzy zewnętrznej, która może być zmanipulowana (masoni ,cykliści i....) i wolą pracę ze swoim wnętrzem. Duży uśmiech

czapka frygyjska  - tą nazwą  (czapka wolności ) bywa określana pewna odmiana grzybka, a mianowicie Łysiczka lancetowata

Ze względu na wygląd i właściwości psychoaktywne łysiczka lancetowata nazywana jest również "czapką wolności" albo "magicznym grzybem".
http://www.naukowy.pl/encyklopedia/%C5%81ysiczka_lancetowata
I wygląda niemal dokladnie tak, jak na tej rzeźbieZe względu na zawartość DMT (substancji psychoaktywnej obecnej w naszym mózgu ) jest nielegalna, ale rośnie wolno wszędzie i szydzi sobie z zakazów policmajstrów,
Jest nazywana dosłownie RODZIMYM KRASNALEM WOLNOŚCI
http://botanicscience.blogspot.com/2010/02/rodzimy-krasnal-wolnosci-czyli-ysiczka.html

Uważam, że nie można do wszystkiego na lewo i prawo przyczepiać etykietek nielegalności i narkotyku, ponieważ sam człowiek jest istną fabryką substancji uznanych za nielegalne - ergo : człowiek jest nielegalny ??


Bardzo ciekawe opracowanie na ten temat tutaj polecam :
http://neurogeneticsinstitute.blogspot.com/search?updated-min=2011-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2012-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=2

ps. tylko co pod czapką frygyjską robi krasnal z laptopem ?
Czyżby internet to kolejny trop ku wolności ? (pewnie pisze posta na naszym forum Mrugnięcie )

Zapisane
vine2012
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 30, 2012, 13:51:04 »

Witam

Slyszal ktos o tej stronce?

http://www.ayahuasca.org.pl/

Warto jechac?

pozdro

V
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wrickenridge baczynskiego vardertoworld mustangi airpol