Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 18, 2021, 20:04:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MOC KOLORÓW  (Przeczytany 4368 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bond
Gość
« : Styczeń 07, 2010, 13:01:08 »

kiara:" Kolory w okreslonym czasie maja niesamowita moc , inna sprawa ze na stare daty i nazwy nalozono nowe , ktore tak naprawde nic nie znacza, trzeba dotrzec do staryh zeby zrozumiec symbol daty , rytualu i uzywanie elemetow zywiolow.Bo tak naprawde o to w tym chodzi.

znajoma 'wróżka' mówiła , że nie nalezy palić czarnych świec (czarne palą satanisci), lecz białe. Białe  (żółtawe) są palone w kościołach. Czerwone przyciągaja uczucie.
(ps. Moc kolorów to ciekawy temat-umielbiam niebieski i zielony)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 13:01:41 wysłane przez bond » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2010, 13:29:54 »

kiara:" Kolory w okreslonym czasie maja niesamowita moc , inna sprawa ze na stare daty i nazwy nalozono nowe , ktore tak naprawde nic nie znacza, trzeba dotrzec do staryh zeby zrozumiec symbol daty , rytualu i uzywanie elemetow zywiolow.Bo tak naprawde o to w tym chodzi.

znajoma 'wróżka' mówiła , że nie nalezy palić czarnych świec (czarne palą satanisci), lecz białe. Białe  (żółtawe) są palone w kościołach. Czerwone przyciągaja uczucie.
(ps. Moc kolorów to ciekawy temat-umielbiam niebieski i zielony)

O kolorach napisze jeszcze bo lubie ten wdzieczny temat , nie wiem czy wspolczesna wiedza przekazuje prawde o nich? Musze poczytac.

Masz piekny kwiat bond , uwielbiam peonie i ten kolor , jest sliczny.Tak naprawde jest to kolor energii plynacej do nas obecnie z Gwiazdy Matki.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. bond zaluz oddzielny temat o kolorach , warto.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 13:31:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
bond
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2010, 20:00:10 »

Magia kolorów: paląc świecę w danym kolorze uzdrawiamy ciało i umysł.

Źródło:
http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/magia_swiec.htm

Coś w tym jest: nie widziałam w kościele innych świec niż białe (ewentualnie żółte)

Inne źródło:
http://www.czary.pl/magia/magia_prakt_swiece.php
Magia i zaklęcia świec

Miłosława Krogulska

Wróżby z ognia i świec stanowią ważną część magii. Płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia, światła i spełniającej się ofiary. W wielu tradycjach dym z kadzidła lub płonącej świecy jest szczególnym symbolem drogi, która łączy niebo i ziemię. Rytuały, w których używa się ognia, odwołują się do początku życiowych cykli i mają sprzyjać rozwojowi oraz szczęściu. Także w domu można skorzystać z magicznych sposobów zapewnienia sobie powodzenia.

Aby móc palić świece w określonych intencjach, należy zaopatrzyć się w kolorowe świece, świeczniki, kapturek do gaszenia płomienia i ładną zapalniczkę, która będzie służyła tylko do tego celu. Nie zapala się magicznej świecy od zapałki, gdyż jej główka pokryta jest siarką, która dawniej symbolizowała szatana. Istnieje stary przesąd, że świec zapalonych w dobrej intencji nie gasi się przez zdmuchnięcie, aby "nie rozwiać" zgromadzonego szczęścia, a także nie "dusi" się ognia palcami.

Zaklęcia i rytuały związane z magią świec można podzielić na dwie grupy, w zależności od stopnia ich skomplikowania. Pierwsza grupa wymaga użycia od jednej do trzech świec we właściwych kolorach, które po prostu zapala się, aby płonęły w określonej intencji. Czary takie służyć mogą oczyszczaniu przestrzeni astralnej, zapewnianiu wzrostu przedsięwzięcia, uzyskiwaniu harmonii w związkach. Druga grupa czarów wymaga wielu świec w różnych kolorach, które ustawia się zgodnie z właściwym schematem na stole lub ołtarzu. Takie rytuały trwają często po kilka dni i związane są z odpowiednimi fazami księżyca i konstelacjami astrologicznymi. Czary takie służą wspomaganiu określonych przedsięwzięć, zapewnianiu sobie mocy i opieki astralnych przewodników. Świece zapala się w określonej kolejności, a gasi zwykle w odwrotnym kierunku.

Przykładem takiego rytuału może być czar, który wykonuje się na siedem dni przed pełnią Księżyca, po której nastąpić ma wydarzenie, które wymaga wiele siły i odwagi. Na stole wokół złotej świecy (symbolizującej czarującego) ustawia się siedem fioletowych świec. Pierwszego dnia zapala się złotą i pierwszą fioletową świecę, a następnie rozmyśla o szczęśliwym przebiegu spodziewanego wydarzenia. Drugiego dnia zapala się złotą świecę oraz dwie fioletowe, trzeciego dnia złotą i trzy fioletowe, i tak dalej.

W czarach i zaklęciach kolory świec są bardzo ważne. Odzwierciedlają podobieństwa i kojarzą się z odpowiednimi symbolami. Czar, w którym używa się niewłaściwych atrybutów, może się z tego powodu nie spełnić!

Z czystością i jasnością kojarzy się zwykle świece białe. Są chętnie wykorzystywane podczas wszystkich ceremonii religijnych. Tradycja palenia gromnic wywodzi się z czasów, gdy światło poświęconej świecy symbolizowało jasność wiary i skutecznie odganiało złe duchy. Dziś białe gromnice stanowią ofiarę wotywną dla Marii Panny, a podczas święta Matki Boskiej Gromnicznej święci się je w kościele i płonące zanosi do domu. Według starego przesądu komu przypadkowo zgaśnie zapalona w kościele gromnica, ten przez cały rok może spodziewać się trudności. (Warto jednak tego dnia odetchnąć oparem ognia z gromnicy, bo strzeże to ponoć przed bólem gardła). W magii białe świece używa się w celu ochrony i oczyszczenia z negatywnej energii.

Kolor różowy odpowiedni jest dla świec, które palone są podczas zawierania zgody lub wyjaśniania nieporozumień. Różowe świece będą odpowiednie do ozdobienia stołu podczas romantycznej kolacji dla dwojga. Wzmacniają one wiarę w siebie i swoje siły, pomagają unikać nieporozumień. Różowe świece są niezbędne w sypialni pary, która pragnie szybko doczekać się dziecka. Bardzo pozytywną aurę roztaczają wokół siebie świece pomarańczowe, a ich płomyki zapewniają powodzenie finansowe i poprawę samopoczucia. Podnoszą na duchu i pomagają podczas depresji świece w kolorze żółtym lub złotym. Żółte świece pali się w intencji szczęśliwej podróży lub w przeddzień ważnych negocjacji lub egzaminów.

Aby zaklinać pożądanie i gorącą miłość odpowiedniejsza jest świeca czerwona. Najlepiej palić dwie takie świece i dodatkowo związać je u podstawy ozdobną wstążeczką lub ustawić na podwójnym świeczniku. Nie należy jednak palić czerwonych świec, gdy ktoś w pobliżu jest chory lub ma gorączkę.

Świece zielone są odpowiednie podczas uzdrawiania i medytacji, a fioletowe podczas modlitwy. Fioletowe świece pomagają wydobrzeć po przebytej chorobie. Świece brązowe przydadzą się osobom, które mają kłopoty zawodowe lub problemy z pamięcią. Pomagają też chorym zwierzętom, a nawet roślinom w ogrodzie. Aby łatwiej rozwiązać trapiące problemy rodzinne lub domowe dobrze jest zapalić niebieską świecę. Ochroni ona dom przed negatywnymi wpływami i zapewni szacunek dla całej rodziny. Dla przypływu gotówki odpowiednie są świece granatowe i ciemnozielone. Szare i srebrne świece przydają się w magii ochronnej, bo neutralizują uroki, jakie rzucają zazdrosne osoby. Kolory świec można ze sobą łączyć.

Także dni tygodnia mają przyporządkowane sobie odpowiednie kolory świec, które pali się w celu zapewnienia harmonii. W niedzielę pali się świece żółte, w poniedziałek białe, we wtorek czerwone, w środę fioletowe, w czwartek niebieskie, w piątek zielone, a w sobotę szare. Można także dobrać kolor świecy z zależności od Znaku Zodiaku. Baranowi odpowiada świeca czerwona, Bykowi różowa, Bliźniętom żółta, Rakowi srebrna, Lwu złota, Pannie brązowa, Wadze niebieska, Skorpionowi granatowa, Strzelcowi pomarańczowa, Koziorożcowi szara, Wodnikowi fioletowa, a Rybom zielona.

Świece, które pali się w określonej intencji, można wcześniej odpowiednio przygotować, aby nadać im magiczną moc. Najczęściej smaruje się je olejkami roślinnymi (od połowy świecy w górę, a następnie od połowy świecy do dołu) lub graweruje na nich igłą różnego rodzaju inskrypcje. Może to być prośba, modlitwa lub imię osoby, której dotyczy czar.

Podczas palenia świec należy zachować ostrożność i wykorzystywać świeczniki na stabilnej podstawie. Do najbardziej "czarodziejskich" należą te o siedmiu ramionach, co symbolizuje siedem niebios i siedem planet. Magicznie znaczące są też świeczniki w kształcie dłoni, które nie sprzyjają jednak uprawianiu białej magii. Zapewne ich producenci nie wiedzą, że kształt ten odwołuje się do legendarnej "ręki Glorii", czyli makabrycznego świecznika z ręki skazańca.

Podczas wróżb i zaklęć z wykorzystaniem świec należy dbać, aby nie obserwowały ich postronne osoby. Wielu ludziom kolorowe świece kojarzą się z tylko z czarną magią i ze szkodzeniu innym. Szczególne miejsce w dziejach magii zajmują czarne świece. Palono je od wieków w intencji szkodzenia jakiejś osobie lub pozbycia się jej ze świata żywych. W kościele ceremonia ekskomuniki zawierała niegdyś gaszenie i rzucanie czarnej świecy w kierunku osoby, którą wykluczano ze wspólnoty chrześcijańskiej. Nakłuwanie wosku i palenie czarnych świec nadal jest wykorzystywane we wszelkiego rodzaju obrzędach, także w klątwach i innych złych intencjach. Do najbardziej popularnych należą tu rytuały, które wzorują się na kulcie woodoo. W zagranicznych sklepach magicznych można kupić woskowe figurki, czarne świece o kształcie człowieka i specjalne igły do wbijania w wyobrażenie swojej ofiary. Wypalająca się świeca symbolizuje wtedy umykające życie i powodzenie człowieka. Praktyki takie są moralnie naganne i osobie, która je praktykuje, nie przynoszą nic dobrego!

Wyjątkowym rytuałem, który wymaga wbijania igieł w płonącą czarną świecę, jest anglosaski zwyczaj przywoływania utraconej miłości. Aby przywołać z powrotem straconego kochanka należy zapalić świecę, wbić w nią głęboko igły w przeciwnych stron (powinny przebić knot i wypowiedzieć zaklęcie: "Nie pragnę igieł palić, lecz serce Twoje zawrócić. Nie zaznaj spokoju i szczęście, póki się prośba nie ziści". Rytuał ten wymaga, aby obserwować wypalanie się świecy do momentu, w którym płomień dotknie igieł, a następnie wyrzucić pozostałości i spokojnie czekać na dobrą wiadomość od skruszonego kochanka.

Do magii świec zawsze podchodzić należy z szacunkiem i ostrożnością. Kto za jej pomocą nie będzie krzywdził innych, ten może spodziewać się z jej strony wsparcia i wielkiej pomocy.

==================================================================

CHRZEŚCIJAŃSKIE ZNACZENIE KOLORÓW

Biały - to kolor uroczystości, radości i zwycięstwa
W kościele w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy kapłan ma na sobie białą szatę. Cieszymy się, że Jezus się narodził i powstał z martwych. Jezus, który przemienił się na górze Tabor. Wtedy "Jego szaty stały się białe jak śnieg". W ostatniej księdze Biblii jest napisane: "...a oto wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć... Odziani są w białe szaty..." Biały kolor to radość ze zwycięstwa i uczta w Królestwie Baranka Bożego. Białe szaty dziecka przyniesionego do chrztu, pierwszokomunijna sukienka, suknia ślubna, księżniczka w białej sukni, biała flaga, która zawiadamia: Poddaję się, chcę pokoju.

Czerwony - to kolor miłości, kolor królewski
Kapłan nosi czerwoną szatę w uroczystość świętego, który przelał swój ą krew z miłości do Chrystusa. Czerwień to kolor Wielkiego Piątku i Zielonych Świątek, czyli dnia Zesłania Ducha Świętego, przedstawianego pod postacią języków ognia. Kardynałowie noszą szaty tego koloru. Czerwień to krew, ogień, światło ostrzegawcze. Czerwony płaszcz Jezusa, purpura to kolor królewski. Czerwony to kolor miłości. "I podarował jej bukiet czerwonych róż". Znanym powszechnie i pielęgnowanym niemalże w każdej rodzinie chrześcijańskiej jest zwyczaj przygotowywania na Wielkanoc kolorowych jaj zwanych pisankami i kraszankami. Pisanki to kolorowe i zdobione różnymi wzorami oraz napisami jaja zazwyczaj kurze. Kraszanki to jaja malowane przeważnie w jednym kolorze bez ozdobnych wzorów i napisów. Znane są również kolorowe i zdobione wydmuszki, które zawiesza się na wiosennej gałązce i umieszcza jako dekorację wielkanocną w wazonie.

Zielony - to kolor nadziei
Zieleń oznacza także, że oczekujemy dnia, w którym Jezus ponownie przyjdzie. Dlatego w niedziele po święcie Wniebowstąpienia i po Zielonych Świątkach kapłan nosi zielony ornat. Zieleń dobrze działa na oczy. Lasy, łąki, wiosna... wszystko mówi o nowym życiu i o młodości. Mamy nadzieję na to, co jeszcze nadejdzie.

Czerń - to kolor powagi, smutku i śmierci
Czerń to kolor nocy, ciemności, żałobnego kiru, i śmierci. Smutek i śmierć wiążą się z kolorem czarnym. Dlatego kiedyś, podczas pogrzebów, kapłan nosił zawsze czarną szatę. Czerń to kolor powagi, na wielkie uroczystości zakładamy czarne garnitury, garsonki.

Fiolet - to barwa nawrócenia i pokuty.
Kapłan nosi fioletowe szaty w czasie adwentu i Wielkiego Postu. Jezus w sakramencie pokuty, w znaku fioletowej stuły, przebacza nam grzechy. Biskupi także noszą szaty w tym kolorze.

Niebieski - to kolor wiary i wierności.
To barwa Dziewicy Maryi, która najpełniej zawierzyła Bogu i Jezusowi. Błękit to niebo, czysta woda, lazurowe wybrzeże. Szaty Maryi mają często kolor niebieski: ponieważ spełniła wolę Ojca i pozostała wierna Bogu. Dlatego śpioszki dziewczynki mają kolor błękitny.

Różowy - jest kolorem przedsmaku radości.
Wcześniej kapłan nosił różowy ornat w trzecią niedzielę adwentu i w czwartą niedzielę Wielkiego Postu ("gaudete" i "laetare"). Oznaczało to, że powinniśmy oczekiwać Bożego Narodzenia i Wielkanocy z cichą radością w sercach. Przedsmak radości to często najpiękniejsza radość. Na obrazach szaty małego Jezusa mają kolor różowy, co oznacza, że On będzie naszym Zbawicielem i to na pewno nastąpi, bo już przyszedł na ziemię. Poranna zorza ma kolor różu, co oznacz, że będziemy się cieszyć radością dnia. Dlatego śpioszki chłopców mają kolor różowy, tak jak ubranka małego Jezusa.

Żółty - to kolor potęgi, świetności i miłości Boga.
Złota tarcza słońca, światła, kolor złota - najcenniejszego kruszcu, dojrzałego zboża. Podczas pogrzebu widziałem księdza, którego ciemna szata była przetykana złotem. To znak wiecznego światła, potęgi i świetności Boga. Tu czeka na nas najpełniejsza radość. Żółto- biała flaga Watykanu. Złote małżeńskie obrączki, symbol ludzkiej miłości, która powinna być potężna, jak miłość Boża ku nam.

Scaliłem posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 17:29:42 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

testpiltza zastepczeforumcc wiilki gangpod livemta