Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 22:21:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tożsamość etniczna - narodowa  (Przeczytany 40941 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Luty 06, 2011, 21:57:04 »

Kontynuacja postu 47, jednak teraz o niepolakach, którzy czują się Polakami:

10 sławnych Polaków, o których nie wiedzieliście, że są Polakami


(fot. Thinkstock)

W dobie globalizacji, której sprzyjają nowe technologie, otwarcie granic i łatwość podróżowania, coraz trudniej spotkać ludzi, którzy utożsamiają się ze swoją ojczyzną. Osłabieniu tradycji patriotycznej, którą rzekomo trudniej kultywować w czasie pokoju towarzyszy na ogół rozluźnienie więzi z ziemią ojczystą i bratnim narodem. O tym ostatnim może świadczyć fakt, że wielu rodaków wyjeżdżających z Polski w poszukiwaniu lepszej pracy szybko gubi potrzebę utrzymywania kontaktów z krajanami, nie odczuwa przemożnego pragnienia powrotu do macierzy i zatraca ochotę na prowadzenie konwersacji w ojczystym języku.

Mało tego - wielu emigrantów po zaczerpnięciu obcego powietrza, szybko zaczyna się też wstydzić swojej narodowości uważając, że epatowanie flagą biało-czerwoną stanie się przeszkodą w rozwoju kariery. Polskość staje się dla nich balastem, którego należy czym prędzej się pozbyć. Niektórzy w trakcie tego programowego wynaradawiania się, które ma pomóc w zyskaniu poklasku na obczyźnie, stają się nagle bardziej papiescy od papieża - vide: grający w barwach Niemiec napastnik, który urodził się w Polsce i którego rodzice są Polakami, a który dziś na każdym kroku manifestuje swoją niemieckość.

Tradycja narodowościowa zanika także wśród Polaków mieszkających w Polsce. Nie bez winy są tutaj media, które znajdują się często w rękach obcego kapitału, a które na każdym kroku niszczą ideały, opluwają autorytety, a słowo "polskość" utożsamiają z zaściankowością. W telewizji lansowane są postawy żenujących gwiazdek, które demonstrują swój kosmopolityzm i udają, że zapomniały jak się mówi po polsku (spopularyzowany przez jedną z telewizji program o modelkach).

1/12

...

http://niewiarygodne.pl/gid,13091732,img,13091823,kat,1017185,title,10-slawnych-Polakow-o-ktorych-nie-wiedzieliscie-ze-sa-Polakami,galeriazdjecie.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #51 : Sierpień 08, 2011, 11:38:47 »

Jedna starsza kobieta znalazła sposób na wyegzekwowanie od bezdusznych banków prawa poszanowania swojej osobowości Ludzkiej.
Bowiem traktowanie Człowieka bez osobowościowo przez rożne instytucje jest plagom naszych czasów.
Osobowość Człowieka z uszanowaniem Człowieczeństwa jest szczególnie ważna w naszych czasach.


Poradnik bankowy
   
98-letnia kobieta nie chciała uratować świata, ani nawet przejąć nad nim kontroli, ale i tak jest warta uwagi - napisała list, w którym skrytykowała to czego naprawdę nie lubimy w bankach. Dyrektor placówki, nie mogąc uwierzyć w treść wiadomości, opublikował ją w The Times.

Szanowni Państwo,
Piszę, aby podziękować za niezrealizowanie mojego czeku, którym zamierzałam zapłacić mojemu hydraulikowiw zeszłym miesiącu. Z moich kalkulacji wynika, że 3 nanosekundy musiały dzielić moment otrzymania przez was mojego czeku do momentu wpłynięcia pieniędzy na moje konto, które miały go pokryć. Odwołuję się tutaj do zlecenia automatycznego przelewu, który otrzymuję - przyznam szczerze - od 38 lat. Jestem pełna uznania dla was, za stworzenie debetu na moim koncie w wysokości 30 funtów jako kary za kłopoty spowodowane przez wasz bank.
Moja wdzięczność sprawiła, że jeszcze raz przemyślałam sobie sposób zarządzania moimi finansami. Zauważyłam, że muszę osobiście odbierać wszystkie listy i telefony od was, ale ilekroć ja próbuję się skontaktować z wami, czeka mnie żmudna konfrontacja z bezosobową, automatyczną, pozbawioną emocji jednostką, którą stał się wasz bank.

Od teraz to ja, podobnie jak wy, chcę współpracować wyłącznie z osobami z krwi i kości. Raty za moją hipotekę i pożyczki nie będą już dłużej płacone z automatycznego przelewu - będę przynosić je do waszego banku w formie czeku, zaadresowane imiennie z zachowaniem poufności do pracownika banku, którego wy wybierzecie. Musicie to zrobić, gdyż zgodnie z prawem pocztowym otworzenie koperty przez osobę nieautoryzowaną jest przestępstwem. Do niniejszej wiadomości załączam aplikację do kontaktu ze mną, którą musi wypełnić wasz pracownik chcący do mnie zadzwonić. Przykro mi, że zawiera ona aż 8 stron, ale muszę wiedzieć o nim przynajmniej tyle, ile bank wie o mnie.
Koniecznie zwróćcie uwagę, że wszystkie kopie jego historii medycznej muszą być podpisane przez adwokata. Tak samo informacje o jego sytuacji finansowej muszą być (przychody, wydatki, aktywa, pasywa) odpowiednio udokumentowane. Wasz pracownik będzie zobligowany do posiadania numeru PIN, który będzie musiał podawać podczas rozmów ze mną. Naprawdę żałuję, że nie może mieć mniej niż 28 cyfr, ale ponownie, wzoruję się tutaj na liczbie naciśnięć przycisków wymaganej do dostępu do moich usług bankowych przez telefon.

Jak mówią, naśladownictwo jest najszczerszą formą pochlebstwa. Pozwólcie mi jednak wyrównać szanse jeszcze bardziej. Kiedy będziecie do mnie dzwonić, musicie wybrać odpowiedni numer:
1. Umówienie się na spotkanie
2. Zaległe płatności
3. Przekierowanie połączenia do mojego salonu, jeżeli akurat tam będę
4. Przekierowanie połączenia do mojej sypialni, jeżeli akurat będę spała
5. Przekierowanie połączenia do WC, gdybym akurat oddawała się naturze
6. Przekierowanie połączenia na mój telefon komórkowy, gdyby nie było mnie w domu
7. Pozostawienie wiadomości na moim komputerze (wymaga hasła dostępu, które przekażę podczas autoryzacji kontaktu)
8. Powrót do menu głównego i ponowne odsłuchanie opcji 1-8.
Ogólne skargi i pytania, które zostaną nagrane na pocztę głosową. Przy okazji możecie sobie posłuchać relaksującej muzyki, która będzie grała podczas trwania połączenia. Niestety, ale - ponownie was naśladując - muszę pobierać od was opłaty, związane z pokryciem nowej funkcjonalności zintegrowanej w moim telefonie.

Życzę Szczęśliwego, nawet jeżeli z mniejszymi zyskami, Nowego Roku.
Wasz Klient.

(Joe Monster)



Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 11:40:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Sierpień 08, 2011, 11:54:18 »

..automaty połączeniowe- to zmora naszych czasów, i więcej elektroniczny naciągacz,-
zawsze gdy chcesz zadzwonić w ważnej sprawie do jakiejś instytucji, musisz odsłuchać automat z kretyńskimi niekiedy wskazówkami/nagraniami, a min. lecą,-
rzecz w tym, że pretensje- to tylko chyba do pana B., bo tych instytucji nasze problemy nie wiele obchodzą.

pozdr. i zwalczaj system! Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 11:54:58 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #53 : Sierpień 08, 2011, 12:30:42 »

Cytat: songo1970
…rzecz w tym, że pretensje- to tylko chyba do pana B.

Nie myśl, że z panem B. uzyskasz połączenie bez przekierowywujących Cię automatów.
Po drodze wielu musi się nachapać. Oczywiście Twojej ciężko wypracowywanej energii.
Najlepiej nauczyć się hakerstwa. A to w ramach zwalczania systemu.   Duży uśmiech

Pozdr.  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Sierpień 08, 2011, 13:02:02 »

Faktycznie, przez centralkę bez co łaska się nie obejdzie Mrugnięcie
Ale można próbować bez centralki, od razu  przez prywatną sieć. Do tego dostaniesz energię gratis Uśmiech Bo tak na prawdę to człowiek jest tu najcenniejszy. Powinno, wg mnie, być, tak, że  to człowiek  wybiera tożsamości, a nie one jego.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #55 : Sierpień 08, 2011, 13:14:16 »

Faktycznie, przez centralkę bez co łaska się nie obejdzie Mrugnięcie
Ale można próbować bez centralki, od razu  przez prywatną sieć. Do tego dostaniesz energię gratis Uśmiech Bo tak na prawdę to człowiek jest tu najcenniejszy. Powinno, wg mnie, być, tak, że  to człowiek  wybiera tożsamości, a nie one jego.

A jeśli pan B. to czysta fikcja? Mentalny twór, pod który podpinają się wszelkie manipulanty i mutanty?   
Wierzę w kosmiczną inteligencję, we wszechogarniającą i penetrującą Świadomość, ale w pana B. już niekoniecznie.
Są jednak różni wymyśliciele dumający jakby tu nam usprawnić wszystko, z Wszechrzeczą włącznie.

Tylko, że Wszechrzecz, to również Ja i Ty i jeszcze parę innych etnicznych tożsamości.   Duży uśmiech

Pozdrówka  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #56 : Sierpień 08, 2011, 13:39:22 »

Ha , dokładnie tak jak piszesz ! Ale obawiam się Ptaku, że jakaś tożsamość - poprzez czyjeś ego - się zaraz odezwie wymyślając. Wszak "Stwórca" nie znosi konkurencji. Podczas ,gdy tak na prawdę on JEST NIĄ , mną, Tobą, siecią widoczną poza węzłami  oczek (tożsamościami ).
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #57 : Sierpień 08, 2011, 13:47:11 »

Ha , dokładnie tak jak piszesz ! Ale obawiam się Ptaku, że jakaś tożsamość - poprzez czyjeś ego - się zaraz odezwie wymyślając. Wszak "Stwórca" nie znosi konkurencji. Podczas ,gdy tak na prawdę on JEST NIĄ , mną, Tobą, siecią widoczną poza węzłami  oczek (tożsamościami ).

To może zagramy w oczko?  Mrugnięcie
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Sierpień 08, 2011, 13:53:59 »

"..Poniekąd tym, co ta metafora przedstawia jest sposób istnienia każdej rzeczy we wszechświecie, która mieści w sobie każdą inną rzecz wszechświata w całym przebiegu czasu.

Diamentowa Sieć Indry nie jest postulatem filozoficznym, lecz opisem realizującej się, faktycznej rzeczywistości. Do wieku XX wszakże nikt nie traktował tej nauki nazbyt serio, co jednakże z gruntu zmieniło się wraz z odkryciem wyjątkowego zastosowania światła laseru, które unaoczniło trafność dawnego ujęcia. Stosując laser możemy na kliszy osiągnąć fotograficzne ujęcie obrazu; gdy światło lasera przenika kliszę projektowany jest obraz trójwymiarowy. To, że otrzymujemy holograficzny obraz, który pozwala nam zanurzyć się w świat przedmiotu obrazu jest już samo w sobie znaczące.

Jeszcze bardziej znaczący (i radykalnie zmieniający nasz zwykły sposób widzenia rzeczy) jest fakt wynikający z obserwacji: gdy obetniemy kliszę na pół i przepuścimy światło lasera przez pół kliszy - wytworzy ono przecież znów cały obraz. Gdy połowę przetniemy na pół i ponowimy proces, znów powtórzy się obraz całości. To samo będzie zachodzić przy jeszcze mniejszych podziałach, aż do najmniejszej części. Niczego nie będzie brakować. A ten fakt może wskazywać tylko na jedną rzecz: każda część kliszy zawiera wszystkie informacje całości, tak jak zawierają je diamenty w "Diamentowej Sieci". Owo holograficzne uniwersum chciałbym nazwać "Umysłem 21-wieku", gdyż jedynie przez zrozumienie natury uniwersum jako całości wytwarza się możliwość rozwiązywania problemów, przed którymi stoimy.

Umysł 21-wieku, jest Umysłem Dawnych Buddów. Jest to Umysł Buddy, umysł wszystkich żyjących istot. Wszyscy go posiadamy, ale zaniechaliśmy go wskutek towarzyszącej naszemu życiu kondycji uwarunkowywania - poprzez rodziców, nauczycieli, wpływy kultury, narodu, wykształcenia itd.

Gdy realizujemy wszechświat holograficzny odpowiedzialność jest rzeczą naturalną, ponieważ ponad wszelką wątpliwość staje się jasne, że to co czynimy i to co się nam zdarza jest tą samą rzeczą. Gdy głęboko to urzeczywistnimy nie jest już możliwa negacja, oskarżenie czy bycie ofiarą. Sami tworzymy nasze uniwersum - to, czego doświadczamy żyjąc. Wielka ta możliwość wypływa z urzeczywistnienia tego, co już uświadamiamy sobie. "

John Daido Loori Sensei
 "Ten Directions" No 1 1990


ZB nr 11(29)/91, listopad '91
http://zb.eco.pl/zb/29/dharma.htm
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 13:58:58 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #59 : Sierpień 08, 2011, 14:01:30 »

Czyli jest tak, jak pisałam wcześniej w innym wątku.
Kształt (obraz) Wszechświata zależy od naszej wiedzy o nim.  Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Sierpień 08, 2011, 14:14:47 »

przyczyna jest skutkiem,
skutek przyczyną,-
taki "stan splątany" na codzień Duży uśmiech

pozdr. Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #61 : Sierpień 08, 2011, 14:15:27 »

I w tym duchu tożsamość - jakakolwiek - sprowadza się do roli "węzła fali stojącej" sieci oczek Uśmiech Jest tylko i aż fragmentem większej całości.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Sierpień 08, 2011, 14:17:04 »

fragment jest całością,
i fragment fragmentu też jest całością(hologram;)
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #63 : Sierpień 08, 2011, 14:35:22 »

Właściwie tożsamość jest parametrem rozkładu całości po tej sieci. W sieci Indry diamenty są rozłożone geometrycznie w taki sposób, że w każdym diamencie widać wszystkie pozostałe. Mimo to, poszczególne diamenty nie są tożsame. O ich indywidualności decydują współrzędne położenia w sieci. Są to parametry ,które się różnią. Tożsamość byłaby tu czymś w rodzaju współrzędnych. Nie zmienia ona jednak natury diamentu.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Sierpień 08, 2011, 14:53:29 »

..nikt nigdy nie widział Sieci Indry Mrugnięcie
dziś mamy hologramy które możemy zobaczyć i łatwiej zrozumieć Uśmiech

pozdrawiam
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #65 : Sierpień 08, 2011, 15:14:02 »

Cytat: east
Tożsamość byłaby tu czymś w rodzaju współrzędnych. Nie zmienia ona jednak natury diamentu.

Ech… tożsamość, to taka piękna bajka. Im głębiej w nią wchodzisz, tym bardziej nie chcesz z niej wyjść.
Mimo ziejących ogniem smoków. Ale od czego są niezawodni rycerze? Wprawdzie sam też możesz się ocalić,
ale o ileż przyjemniej, jak to zrobi rycerz w zbroi na swym białym rumaku. Uśmiech W dodatku z różą w zębach.  Duży uśmiech

Kocham bajki. One zmieniają twardą naturę diamentu.  Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #66 : Sierpień 08, 2011, 15:16:41 »

songo, mam na myśli to, że my -ludzie - jesteśmy tymi diamentami o określonych parametrach Mrugnięcie
Taka analogia.
A co do tożsamości ..
dziś rządzi Julian
http://www.youtube.com/watch?v=iLUQGIZXwkE&feature=related
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Sierpień 08, 2011, 15:28:41 »

dzięki east, jeszcze nie czytam w myślach Mrugnięcie
-widzę pewną niespójność w postrzeganiu Indry i hologramu,
a może to właśnie- to działanie w praktyce..
?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 15:28:50 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #68 : Sierpień 09, 2011, 15:55:50 »

Cały czas powtarza się ta sama informacja , jedna nawet najmniejsza iskierka posiada identyczną wiedzę jak wielki ogień bowiem jest jego częścią.
Ale żeby osiągnąć wielkość ognia i móc wydzielać mnogość iskier potrzeba jej wiele pracy na wzniecenie z siebie tego wielkiego ognia.

Tożsamość jest identyczna wiedza jej na ten temat może być blokowana , lub odkrywana , albo może być ona inspirowana do własnych odkryć.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestgame loki eye nazarinh kociarnia