Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 16:45:23


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy zwierzeta maja dusze?  (Przeczytany 22772 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 15, 2011, 10:03:55 »

Ja wiem iż zwierzęta tak samo jak ludzie posiadają dusze , myślę iz niedługo stanie się to normalną wiedzą i nikogo nie będzie szokować taki fakt.

Ale jeżeli dla kogokolwiek jest to nie do przyjęcia? Niech zostanie przy swojej wiedzy.

Wszystko co jest w świecie fizycznym ożywione musi posiadać energię życia , my to nazywamy duszą , lub jakomś świadomością.
Oczywiście jest to wiązka energii , jednak posiadająca świadomość na swoim poziomie.
Rośliny też ją posiadają nie tylko zwierzęta.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Luty 15, 2011, 11:32:38 »

Również skłaniam się do tego, ze zwierzęta mają duszę. Wielu z nas trudno jest się pogodzić z tą myślą w świetle nauk ferowanych przez kościół, że tylko człowiek jest stworzony "na obraz i podobieństwo Boże". Tak więc podzielam (no może nie we wszystkich detalach  Mrugnięcie) zdanie moich przedmówców, którzy też tak uważają.

Mam jednak małe "ale" do tej wypowiedzi >Kiary<:

Cytat: Kiara
Wszystko co jest w świecie fizycznym ożywione musi posiadać energię życia , my to nazywamy duszą , lub jakomś świadomością.

Zapomniałeś >Kiaro< o biorobotach. Mrugnięcie Duży uśmiech

Ale to już temat do innego wątku.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #27 : Luty 15, 2011, 12:35:01 »

Nie wiem jak zwierzęta... w zasadzie nie wiem nawet czy ludzie mają jakąś duszę - wszystko zależy od definicji duszy, o której mowa.

Ale jedno wiem na pewno:

STARE ŻELAZKA mają duszę!!!!

Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 15, 2011, 12:53:27 »

"Wszystko co jest w świecie fizycznym ożywione musi posiadać energię życia , my to nazywamy duszą , lub jakomś świadomością.

Cytat: Darek
Zapomniałeś >Kiaro< o biorobotach.  Duży uśmiech

Ale to już temat do innego wątku."

Nie nie zapomniałam one tez mają "duszę" przynajmniej jej energetyczną kopie , bez niej nie mogli by żyć.
Ale w ich wypadku to jest program naładowany energiom , zwyczajnie konkretny program.

I tu rozwija się temat co jest ową duszą a co nie jest nią? I jakie warunki spełniane w fizyczności mają z nią związek a nie z programem?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 21:15:07 wysłane przez Dariusz » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Luty 15, 2011, 13:03:35 »

Ja wiem iż zwierzęta tak samo jak ludzie posiadają dusze , myślę iz niedługo stanie się to normalną wiedzą i nikogo nie będzie szokować taki fakt.

Ale jeżeli dla kogokolwiek jest to nie do przyjęcia? Niech zostanie przy swojej wiedzy.

Wszystko co jest w świecie fizycznym ożywione musi posiadać energię życia , my to nazywamy duszą , lub jakomś świadomością.
Oczywiście jest to wiązka energii , jednak posiadająca świadomość na swoim poziomie.
Rośliny też ją posiadają nie tylko zwierzęta.

Kiara Uśmiech Uśmiech


Twoja nadzieja prawdopodobnie na zawsze już pozostanie nadzieją, albowiem to, o czym mówimy nie leży w zakresie weryfikowalnej wiedzy, a wiary. A na nią fizyczne dowody ciężko jest zdobyć (patrz opisywane przeze mnie i Val Dee'ego badania).
Są ludzie, którym wydaje się, że widzą "dusze" innych ludzi bądź zwierząt (i tak jak ty nazywają je energiami) - i w tych przypadkach właśnie tak bardzo liczy się ich wiedza, od której zasobu zależy interpretacja wszystkiego, z czym mają do czynienia.
Natomiast generalizacja etymologiczna (którą się posłużyłaś) gdzie dusza w wielu językach oznacza oddech, tchnienie (Boga) nasuwa jeszcze więcej kłopotliwych pytań i problemów. To takie trochę filozoficzne podejście, by postawić kropkę nad 'i' zamiast wielokropka za nim.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 13:06:30 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 15, 2011, 14:21:04 »

Ciekawe jest również to, że są ludzie, którzy nie widząc jakiejś rzeczy twierdzą (podpierając się pseudo naukowymi, niczym nie popartymi dowodami) że tego nie ma Coś
Czy niewidomy może rozprawiać o kolorach na podstawie jakiejkolwiek teorii?
Jeśli są ludzie, którzy twierdzą że człowiek nie ma duszy, a swoje istnienie opierają na cudzych doktrynach ("naukowych"), to moim zdaniem mają spore problemy w odbiorze rzeczywistości. Nie chcę powiedzieć że są nienormalni, ale również nie mam dla nich innego określenia.
Myślę że jak ktoś czegoś nie wie, to nie powinien się wypowiadać na temat, bo dyskusja staje się żałosna.
Chyba że robią to celowo w imię nie znanych mi powodów, może te powody są na tyle tajne i poufne, że nie raczą powiedzieć po co to robią Szok




Pozdrawiam - ThotaL Uśmiech
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Luty 15, 2011, 15:04:05 »

Czy to brak odwagi wejścia w bezpośrednią dyskusję nakazuje ci zwracać się bezosobowo? Temat jest o duszy zwierząt i jedynie do niej nawiązywałam. Nigdzie nie napisałam, że człowiek również nie ma duszy. Wręcz przeciwnie (patrz pierwsza strona). Ale niech ci będzie. Jestem nienormalna i mam ukryte powody, by opierać się na pseudonaukowych badaniach Mrugnięcie (najpewniej jestem wspomnianym już wyżej biorobotem. A może działam na czyjeś zlecenie? Wysłanniczka tych, którzy dążą do rozmydlenia postrzeganej rzeczywistości. Buuu- cóż za paradoks!) Z politowaniem
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Leszek
Gość
« Odpowiedz #32 : Luty 15, 2011, 17:37:14 »

"Ciało jest duszą kobiety" - Nikos Kazantzakis.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #33 : Luty 15, 2011, 22:15:34 »

Tak naprawdę wszystko co nas otacza i niesie w sobie życie może się z nami komunikować.
Ma tą możliwość i kamień i roślina i zwierze. Problem polega na otworzeniu kanałów łączności , na dostrojeniu własnego organizmu do możliwości odbioru energii wysyłanej do nas przez świat przyrody.

Jest sporo naukowców od dawna zajmujących się tym zagadnieniem, poniekąd warto wzbogacać wiedzę o darach Stwórcy dla nas.
Nawiązywać z nimi kontakt by żyć nam było łatwiej i przyjemniej.

Other Voices - Inne Głosy 1/2 (Napisy PL)

http://www.youtube.com/watch?v=Q9bYau5kUWo

i jeszcze to proszę...

http://www.youtube.com/watch?v=xMs7Onla6S8&feature=related
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 22:30:45 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #34 : Marzec 19, 2011, 14:31:37 »

JAN, wstrząsający jest ten filmik.
Ileż miłości, troski i innych ludzkich uczuć w owym psie, który nie opuszcza towarzysza w niedoli i wzywa pomocy.
Czasami brakuje tego u ludzi. Chociaż w ekstremalnych warunkach, z największego złoczyńcy potrafi wyjść dobro.  Uśmiech
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #35 : Marzec 20, 2011, 13:01:14 »

Tez to oglądałam i płakałam
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Marzec 20, 2011, 15:31:00 »

Tez to oglądałam i płakałam

i ja też ,ale pomyślcie 17 tysieczne miasto i pewnie w każdym domu pies lub inne zwierzę Smutny Smutny 12 tys ludzi nie odnaleziono......nie mogę o tym  pisać bo ryczę
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Betti
Gość
« Odpowiedz #37 : Marzec 20, 2011, 16:51:10 »

Mam nadzieje że moze większośc zwierząt zdołała si wydostac ,uciec na czas przeciez wyczuwają zagrożenie.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

k-l world-anime rekogrupastettin naprawiacze grotasmierci