Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 14:38:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cel  (Przeczytany 8643 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pheasant
Gość
Cel
« : Marzec 28, 2011, 21:57:45 »

A ja mam takie pytanie może trochę wyda się dziwne dla niektóry: ale właściwie jaki jest cel tego forum???
Tak za nim się rozkręcę chciałabym wiedzieć o co chodzi???
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 28, 2011, 22:08:41 »

Głównie to czekamy na nowych którzy zadadzą pytanie: a po co to wszystko?  ;]
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 28, 2011, 22:11:08 »

Swobodna wymiana myśli i sądów na tematy zdefiniowane w spisie treści Forum, z uwzględnieniem jego Regulaminu.

Powodzenia...  Mrugnięcie
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 28, 2011, 22:24:14 »

Ej Krzysiek, no powiedz "nowemu" prawdę. Część wpada tutaj pograć, cześć poproroczyć, a część się powyżywać.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 28, 2011, 22:29:32 »

A Ty Artqu po co tu wpadasz?  Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 28, 2011, 22:32:18 »

Głównie to czekamy na nowych którzy zadadzą pytanie: a po co to wszystko?  ;]

Artuś ty jak zwykle mnie nie zawiodłeś Duży uśmiech wiedziałam ( miałam przeczucie) że pierwszy odezwiesz się w tym temacie (specjalnie czekałam) Duży uśmiech
Super ! rozbawiłeś mnie na dobranoc Duży uśmiech

Cytuj
A ja mam takie pytanie może trochę wyda się dziwne dla niektóry: ale właściwie jaki jest cel tego forum???
Tak za nim się rozkręcę chciałabym wiedzieć o co chodzi???
pheasant

Rozmowy ,wymiana informacji i to wszystko o czym napisali Krzysiek i Arteq  Uśmiech
Witaj na forum:)


« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 22:34:28 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 28, 2011, 22:39:20 »

Zapomniałem dodać, że aktywnie wpisujemy się w misję ratowania świata przed zagładą poprzez umożliwienie wyspecjalizowanej grupie ludzi odnalezienia Wielkiego Labiryntu i mumii pewnego faraona, która umieszczona w Wielkiej Piramidzie spowoduje ochronę Ziemi przed siłami zła i ciemności, które i tu, na tym forum się manifestują w postaci podgryzania sobie gardeł i topienia w łyżce wody wszelkich oponentów mających inne zdanie, niż je głoszący, a to wszystko pod sztandarami miłości bezwarunkowej. Uff!

A tak poza tym jest fajnie  Duży uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 28, 2011, 22:44:08 »

Cytat: Krzysiek
A tak poza tym jest fajnie

I prawie jak w rodzinie.  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 28, 2011, 22:57:20 »

A Ty Artqu po co tu wpadasz?  Uśmiech

No jak to po co? Wiadomo - pojątrzyć i żółcią postrzykać, robię tutaj za kibola stadionowego - tak słyszałem...

aaa, bo zapomniałbym - zwłaszcza gdy mnie ksiądz proboszcz o to poprosi, czytaj: naśle   :]
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 22:58:30 wysłane przez arteq » Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 28, 2011, 23:00:03 »

A Ty Artqu po co tu wpadasz?  Uśmiech

No jak to po co? Wiadomo - pojątrzyć i żółcią postrzykać, robię tutaj za kibola stadionowego - tak słyszałem...

Bzdura totalna! Arteq wpada rozweselać Chanell. Wyraźnie przecież napisała:

Artuś ty jak zwykle mnie nie zawiodłeś Duży uśmiech wiedziałam ( miałam przeczucie) że pierwszy odezwiesz się w tym temacie (specjalnie czekałam) Duży uśmiech
Super ! rozbawiłeś mnie na dobranoc Duży uśmiech

Witaj pheasant Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
pheasant
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 29, 2011, 11:52:08 »

O jakie ciepłe przywitanie. Dziękuję Wam. Jestem mile zaskoczona Uśmiech W sumie to chyba wpadłam w tym samym celu co arteq, jeśli nie żartuje z tym księdzem proboszczem. Mnie właściwie żaden ksiądz nie nasłał, ale jestem praktykującą katoliczką i chciałam trochę Was nawrócić? (wiecie mamy taką misję w Kościele) , ale to chyba złe słowo. W każdym razie po takim ciepłym przywitaniu musze przyznać że równe z Was chłopy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 11:53:43 wysłane przez pheasant » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 29, 2011, 12:49:42 »

Witaj, nie jest tak zle, ja np.interesuje sie aniolami. Jak dotad nikt mi nie sprawil zadnej przykrosci z powodu pisania tego tematu. Mozesz sama sie przekonac na co ja sobie pozwalam na tym forum a oto link do tego tematu: http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=508.0
Poza tym witam Cie bardzo serdecznie na tym forum. Rafaela
Zapisane
pheasant
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 07, 2011, 13:34:21 »

Ostatnio zastanawiałam się sama czemu większość z nas wchodzi na to forum.
I wiecie do jakich doszłam wnisków???

Jest to SAMOTNOŚĆ  Zawstydzony

Niestety większość z nas nie ma poprostu nic innego do roboty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 10, 2011, 20:30:19 »

Mówię za siebie, ale w moim przypadku to chybione twierdzenie. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
pheasant
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 10, 2011, 22:08:14 »

Chyba tak, bo ostatnio jesteś bardzo zajęty.
Ja osobiście postanowiłam coś z tym zrobić i wzięłam się do roboty. Zapytacie co robie?, ale nie chcę się chwalić więc nie powiem Uśmiech



Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 11, 2011, 08:21:14 »

Ja również wpadam tu sobie pogadać i wymienić poglądy.  Poza tym nic nie dzieje się przez przypadek więc i na tym forum wszyscy znaleźliśmy się po to, aby sobie wzajemnie  - w różnym sensie - pomagać w rozwoju.
Wkrótce założę nowy temat, w którym bedzie trochę naukowych doniesień, ale przede wszystkim będzie o praktycznym zastosowaniu tej nowej nauki. Nauki,która przenika się z dalekowschodnią ezoteryką. Moim celem jest sianie informacji i odkrywanie nowych horyzontów.

pozdr
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 11, 2011, 09:29:54 »

Ostatnio zastanawiałam się sama czemu większość z nas wchodzi na to forum.
I wiecie do jakich doszłam wnisków???

Jest to SAMOTNOŚĆ  Zawstydzony

Niestety większość z nas nie ma poprostu nic innego do roboty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Internet co ciekawe w swoim założeniu przez ich twórców nie był chyba przede wszystkim tworzony w celu łączenia się ludzi i wymienianiu poglądów, ale taka jest jego ogromna rola- zwłaszcza teraz, i samotność może być jakimś czynnikiem, ale przecież nie głównym powodem korzystania z sieci. Pewnie są osoby które nie mają kompletnie nic lepszego do roboty, ale raczej to wyjątki niż większość forumowiczów.
Cel, czy musi być jasno sprecyzowany cel?, w całym życiu robimy rzeczy pozornie bez celu, nie zastawiamy się na nim, ale czy to znaczy że on nie istnieje,- chyba nie- po prostu jeszcze o nim nie wiemy. Pytanie o cel,- to jak pytanie o sens życia, a może to poeta ma rację, że ważne jest iść drogą i zbierać doświadczenia (i reszta nie liczy się)!?
No i zgadzam się z eastem

PS.
Zmarł Paul Baran - twórca podstaw internetu
Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011) − amerykański informatyk polskiego pochodzenia, znany jako "ojciec internetu"
28-03-2011 14:57

Zmarł Paul Baran, twórca technologii leżącej u podstaw internetu. Baran w latach 60. ubiegłego wieku wpadł na pomysł rozproszenia sieci komputerowych, dzięki czemu ewentualny atak na infrastrukturę nie zakłóciłby całkowicie komunikacji. To Baran jako pierwszy zaproponował podzielenie informacji na "bloki danych" i wysyłanie ich przez rozproszone węzły w sieci. Przypomnijmy, że była to epoka zimnej wojny i Rand Corporation, w której wówczas pracował Baran, myślała o metodach obrony sieci komputerowych przed atakiem nuklearnym.

Koncepcje Barana udoskonalił brytyjski naukowiec Donald Davies i pomysł wykorzystywania pakietów oraz ich przełączania stał się podstawą architektury sieci wojskowych i - z czasem - internetu.

Paul nie obawiał się iść pod prąd, gdy wszyscy uważali, że istnieje tylko jeden właściwy sposób osiągnięcia celu - mówi Vinton Cerf, jeden z ojców internetu i wieloletni przyjaciel Barana.

David Baran, syn zmarłego, mówi, że niedawno ojciec pokazał mu swoje zapiski wykonane w 1966 roku. Uczony zastanawiał się wówczas, jak ludzie będą wykorzystywali sieci telekomunikacyjne. Stwierdził, że do roku 2000 będziemy używali tych sieci do robienia zakupów i czytania informacji. Wówczas wyglądało to na bajania szaleńca - mówi David.

Paul Baran urodził się w 1926 roku w polskim wówczas Grodnie. Dwa lata później jego rodzina przeniosła się do Filadelfii. Baran ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i rozpoczął pracę w RAND Corporations.

W późniejszym życiu zawodowym brał udział w pracach nad technologiami, które pozwoliły na stworzenie bankomatów, modemów DSL, opracował wykrywacz metali wykorzystywany na lotniskach, założył firmę Metricom, która stworzyła Ricochet. Był też założycielem firm Com21 (modemy kablowe) i GoBackTV (wyposażenie sieciowe dla operatorów telewizyjnych), a w ostatnich latach założył też Plaster Networks, przedsiębiorstwo specjalizujące się w łączeniu domowych urządzeń za pomocą już istniejącego okablowania.

Paul Baran zmarł w swoim domu w wyniku komplikacji wywołanych nowotworem płuc.


Autor: Mariusz Błoński

Źródło: BBC
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 09:30:15 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wartune bestgame hohol shaggydogss kociarnia