Ostatnio zastanawiałam się sama czemu większość z nas wchodzi na to forum.
I wiecie do jakich doszłam wnisków???
Jest to SAMOTNOŚĆ
Niestety większość z nas nie ma poprostu nic innego do roboty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Internet co ciekawe w swoim założeniu przez ich twórców nie był chyba przede wszystkim tworzony w celu łączenia się ludzi i wymienianiu poglądów, ale taka jest jego ogromna rola- zwłaszcza teraz, i samotność może być jakimś czynnikiem, ale przecież nie głównym powodem korzystania z sieci. Pewnie są osoby które nie mają kompletnie nic lepszego do roboty, ale raczej to wyjątki niż większość forumowiczów.
Cel, czy musi być jasno sprecyzowany cel?, w całym życiu robimy rzeczy pozornie bez celu, nie zastawiamy się na nim, ale czy to znaczy że on nie istnieje,- chyba nie- po prostu jeszcze o nim nie wiemy. Pytanie o cel,- to jak pytanie o sens życia, a może to poeta ma rację, że ważne jest iść drogą i zbierać doświadczenia (i reszta nie liczy się)!?
No i zgadzam się z
eastem
PS.
Zmarł Paul Baran - twórca podstaw internetu
Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011) − amerykański informatyk polskiego pochodzenia, znany jako "ojciec internetu"
28-03-2011 14:57
Zmarł Paul Baran, twórca technologii leżącej u podstaw internetu. Baran w latach 60. ubiegłego wieku wpadł na pomysł rozproszenia sieci komputerowych, dzięki czemu ewentualny atak na infrastrukturę nie zakłóciłby całkowicie komunikacji. To Baran jako pierwszy zaproponował podzielenie informacji na "bloki danych" i wysyłanie ich przez rozproszone węzły w sieci. Przypomnijmy, że była to epoka zimnej wojny i Rand Corporation, w której wówczas pracował Baran, myślała o metodach obrony sieci komputerowych przed atakiem nuklearnym.
Koncepcje Barana udoskonalił brytyjski naukowiec Donald Davies i pomysł wykorzystywania pakietów oraz ich przełączania stał się podstawą architektury sieci wojskowych i - z czasem - internetu.
Paul nie obawiał się iść pod prąd, gdy wszyscy uważali, że istnieje tylko jeden właściwy sposób osiągnięcia celu - mówi Vinton Cerf, jeden z ojców internetu i wieloletni przyjaciel Barana.
David Baran, syn zmarłego, mówi, że niedawno ojciec pokazał mu swoje zapiski wykonane w 1966 roku. Uczony zastanawiał się wówczas, jak ludzie będą wykorzystywali sieci telekomunikacyjne. Stwierdził, że do roku 2000 będziemy używali tych sieci do robienia zakupów i czytania informacji. Wówczas wyglądało to na bajania szaleńca - mówi David.
Paul Baran urodził się w 1926 roku w polskim wówczas Grodnie. Dwa lata później jego rodzina przeniosła się do Filadelfii. Baran ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i rozpoczął pracę w RAND Corporations.
W późniejszym życiu zawodowym brał udział w pracach nad technologiami, które pozwoliły na stworzenie bankomatów, modemów DSL, opracował wykrywacz metali wykorzystywany na lotniskach, założył firmę Metricom, która stworzyła Ricochet. Był też założycielem firm Com21 (modemy kablowe) i GoBackTV (wyposażenie sieciowe dla operatorów telewizyjnych), a w ostatnich latach założył też Plaster Networks, przedsiębiorstwo specjalizujące się w łączeniu domowych urządzeń za pomocą już istniejącego okablowania.
Paul Baran zmarł w swoim domu w wyniku komplikacji wywołanych nowotworem płuc.
Autor: Mariusz Błoński
Źródło: BBC