Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 23:20:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OKAZYWANIE UCZUĆ  (Przeczytany 9699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« : Czerwiec 22, 2011, 08:22:28 »

  Ogólnopolski Dzień Przytulania
Opublikowano: 21.06.2011 | Kategorie: Aktywizm

24 czerwca odbędzie się ogólnopolski Dzień Przytulania. Wydarzenie będzie mieć miejsce w Bydgoszczy, Gdańsku, Gostyniu, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Katowicach, Krakowie, Koszalinie, Mielnie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.

Na wydarzenie, podczas którego całkowicie obcy sobie ludzie okazywać będą sobie bezinteresowną czułość i dzielić się radością poprzez tak prosty gest jakim jest najzwyklejszy uścisk, zapisało się już wiele osób.

Akcja należy do tak zwanych „Random Acts of Kindness”, czyli Przypadkowe akty dobroci i nawiązują do osławionej Free Hugs Campaign rozpoczętej w Australii.
Wierzymy, że poprzez takie właśnie akty pomagamy zmienić świat na lepszy i znośniejszy dla wszystkich ludzi. Czasem wszystko, czego potrzeba komuś do szczęścia, to przytulić się.

Dzień przytulania odbywa się w 15 miastach w Polsce, w tym: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i wielu innych!

Więcej informacji TUTAJ.

Autor: Paweł Ciniewski
Nadesłano do „Wolnych Mediów”




PROPONUJĘ, ABY W TYM MIEJSCU OKAZYWAĆ WSZYSTKIE DOBRE UCZUCIA POTRZEBUJĄCYM

Nie tylko 24 czerwca, ale zawsze wtedy, gdy jest tego potrzeba Uśmiech




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2011, 11:02:55 »

Skoro TU można cały rok, to ja najpierw serdecznie przytulam Kiarę i Artqa, moich „odwiecznych”
forumowych oponentów.  Mrugnięcie
No chyba, że oni sobie tego nie życzą… ? Ale i tak Was lubię, mimo dość częstej różnicy zdań.   Uśmiech

A potem przytulam Wszystkich userów naszego forum… szkoda, że tylko wirtualnie… niektórych może uda się
i w realu uściskać?

Ptak – przytulak  Chichot



Ps. Thotal, fajny pomysł z tym przytulaniem.  Chichot O ile świat byłby cieplejszy, gdyby ludzie byli bardziej otwarci
i spontaniczni.
Przecież w każdym tkwią niezmierzone pokłady dobra i miłości. Tylko przepływ czasami przyblokowany.
A wystarczyłby nieraz zwykły uśmiech lub wyciągnięta dłoń… i dobra myśl/słowo…

Nie bójmy się naszych uczuć… nie wstydźmy się ich okazywać…


I jeszcze jedno, odnośnie Twego apelu, cyt:

„PROPONUJĘ, ABY W TYM MIEJSCU OKAZYWAĆ WSZYSTKIE DOBRE UCZUCIA POTRZEBUJĄCYM”

Wyrzuciłabym słowo <potrzebującym>, bo ono stanowić może psychologiczną tamę.
Trudno jest określić, kto i czego potrzebuje. To raczej my swoje potrzeby rzutujemy na innych.
A do potrzeb uczuciowych nie jesteśmy zbyt skłonni przyznawać się, jakbyśmy wstydzili się tego.

Myślę też, że jeśli ktoś siebie naprawdę kocha, ten potrzebę miłości ma zaspokojoną. Tym samym jest 
bardziej otwarty na harmonijny przepływ tego uczucia w przeróżnych jego postaciach.   
Zatem, przytulajmy się...  UśmiechUśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2011, 12:10:47 »

31 stycznia to Międzynarodowy Dzień Przytulania. Przytul kogoś!

 2011-01-31 11:42, aktualizacja: 2011-02-01 01:39:04

Pomimo tego, że pogoda zmusza nas do zakładania kolejnych warstw grubych ubrań, dzisiaj możemy dostać odrobinę dodatkowego ciepła od drugiego człowieka. 31 stycznia to Międzynarodowy Dzień Przytulania.
Darmowe przytulanie może być rozdawane codziennie. Przykładem na rosnąca popularność bezinteresownych uścisków jest ruch Free Hugs Campaign (oficjalna strona Free Hugs Campaign), który swoją działalność rozpoczął w 2004 roku. Każda ich akcja jest prowadzona w jakimś miejscu publicznym. W czasie jej trwania wszyscy nieznajomi mają okazję otrzymania darmowego uścisku. Pierwszy organizator takiej akcji zaznaczył, że nie ma ona na celu zawierania nowych znajomości czy flirtowania. Kampania jest przykładem bezinteresownych aktów życzliwości, altruistycznych zachowań wykonanych tylko w celu uszczęśliwienia innych osób.

No to w końcu kiedy ten dzień przytulania. Nie w czerwcu?
W Polsce Dzień Przytulania jest obchodzony również 24 czerwca, jednak ze względu na panującą na zewnątrz temperaturę, dzisiejsze rozdawanie darmowych uścisków jest chyba bardziej przydatne. Na pewno większość ludzi byłaby zdziwiona nagłym przytuleniem, więc uściski są dziś rozdawane raczej znajomym. Tym niemniej nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby przytulić kogokolwiek. Dzisiaj mamy do tego pretekst i odpowiednie wytłumaczenie.

..a więc do dzieła, to już pojutrze Chichot

PS. staliśmy się chyba strasznie oziębli skoro tworzone są takie dni/okazje

pozdr. i wirtualnie przytulam wszystkich oczywiście Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 12:10:57 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2011, 12:25:57 »

Cytuj
PROPONUJĘ, ABY W TYM MIEJSCU OKAZYWAĆ WSZYSTKIE DOBRE UCZUCIA POTRZEBUJĄCYM

piękna propozycja.
Zatem wszystkiego najlepszego , łapcie dobre uczucia Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 22, 2011, 12:27:37 »

I aby radośniej nam się przytulało, załączam <uśmiech łąk> (dostałam od koliberka, on od kogoś innego).  Uśmiech




Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2011, 21:03:36 »

Przytulam wszystkich bez wyjątku ( oczywiście wirtualnie ) w załączniku łąka najlepsza na przytulanie  Duży uśmiech


Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 22, 2011, 21:10:47 »

Cytat: Channel
Przytulam wszystkich bez wyjątku ( oczywiście wirtualnie ) ...

To nie do Ciebie >Channel<.

Wszyscy wszystkich kochamy, wszyscy wszystkich przytulamy. Pięknie, prawdziwa sielanka, czyż nie? Duży uśmiech
Problemem jest jednak ten "wirtual". Szok  Dlaczego tylko tak? Coś  Dlaczego w rzeczywistym życiu nie kochamy już tak pięknie, jak piszemy, dlaczego nie przytulamy? Afro
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 22, 2011, 21:51:34 »

Ponieważ boimy się okazywania uczuć,boimy się odrzucenia,śmieszności ,braku akceptacji.Ekran komputera  jest bezpieczniejszy,nie zrobi ci krzywdy  ,  a  i tak nie każdy ma odwagę otworzyć serce publicznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 22:01:16 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 22, 2011, 21:54:19 »

Smutne to. Nieprawdaż Smutny?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 22:15:09 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 22, 2011, 22:17:43 »

Cytat: Darek
Problemem jest jednak ten "wirtual".    Dlaczego tylko tak?    Dlaczego w rzeczywistym życiu nie kochamy już tak pięknie, jak piszemy, dlaczego nie przytulamy?   

Darku, a kto powiedział, że tylko tak? Może i w rzeczywistym życiu nie kochamy tak pięknie jak w wirtualu, ale za to prawdziwie.
Twierdzisz, że w realu nie przytulamy? Przyjedź do Gdańska, przekonasz się.  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 22, 2011, 22:28:01 »

Dziękuję bardzo za przytulenie i  z przyjemnością przytulam wszystkich , którzy zechcą być prze zemnie przytuleni.
Tak cieplutko i milutko przytulam.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 23:46:07 wysłane przez Kiara » Zapisane
sza
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 22, 2011, 22:28:46 »

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 22, 2011, 22:31:28 »

Byłem kilkukrotnie w tym mieście i nie mogę podzielić Twego entuzjazmu, może trafiłem na niewłaściwy "grunt"  Mrugnięcie. Przykro mi.
Do tej pory jedynie na Mazowszu i na Śląsku spotkałem się z tak serdecznymi obyczajami, jak przytulanie. I to bardzo dawno temu.
Dziś te zwyczaje mają etykietkę "poufałości", by nie powiedzieć dosadniej.
We mnie również zduszono ten słowiański, czy mazowiecki nawyk. Zawsze, gdy witałem się z rodziną bądź ze znajomymi robiłem to wylewnie, - jak przystało na mazowszaka - od jakiegoś czasu jednak zacząłem odczuwać, również ze strony najbliższych, jakieś coś dziwnego  Mrugnięcie. Po pewnym czasie dotarło do mnie, że przykleili mi łatkę "całuśnika" i "misia", bom tak zwykł się witać. Ciekawe, że nauczony tego przez moich, przez nich tagem oceniony.
Co się zmieniło? Ja, czy oni?
Dziś to już normalka, że "broń cię ręka boska" by z kimś przywitać się po "mazowiecku", na "misia", a już zboczeńcem cię uczynią jeśli tak przywitasz się z kobietą (nie obcą, a koleżanką).
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 22, 2011, 22:58:09 »

Darku, z pewnością trafiłeś na niewłaściwy „grunt”. Trzeba było spotkać się z ptakami, które nie są Kaszubami.  Duży uśmiech 
A swoją drogą, to niestety masz rację, zanika zwyczaj wylewnego witania się. Ludzie stają się sztywniejsi,
jakby wstydzili się wyrażania uczuć. A może to tylko maski?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 23, 2011, 00:16:37 »

Ludzie ulegają modom, albo , też jest taka możliwość, iż to po prostu nie jest zgodne z ...planem.
Coś w tym temacie gorąco polecam :
http://imaginarium.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=209:wadcy-umysow-the-adjustment-bureau&catid=47:fabularne&Itemid=45

Pal sześć konwenanse itepe. Nie wszystko musi być  "właściwe".

Nie wszystko musi się opłacać. Nie zawsze trzeba koniecznie myśleć o jutrze .. dlatego wybieram się poprzytulać ludzi , tutaj
http://januszzagorski.pl/imprezy/harmonia-kosmosu/viii-zlot-harmonia-kosmosu-2011/

a jak się uda w tym roku ( a mam przeczucie, że się uda ) to też tutaj : http://www.reggaenapiaskach.pl/
Tam się dopiero okazuje uczucia !
 I nikt się nie dziwi, że chcesz przytulić siostre czy brata Uśmiech
Przytulam Was serdecznie

respect
bless

Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 23, 2011, 18:23:58 »

EAST Uśmiech
Reprezentuj nas na Ślęży w PRZYTULANIU Duży uśmiech



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum companions halotupsy truegaming kursor