Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 20:49:54


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego teatr ROMA?????  (Przeczytany 25874 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Lipiec 10, 2011, 08:52:15 »

Teatr Roma to bardzo interesujące miejsce ( kto jeszcze nie widział jego obecnej zewnętrzności , warto zobaczyć) położony na osi , której głównym - centralnym punktem jest Pałac kultury.
Północno południowa to dawne dwa obiekty należące do KRK , czyli bezpośrednio do Watykanu był nim Teatr Roma i Kościół Wszystkich Świętych.
Warto wejść w historię tego miejsca , oj warto , warto....
Na początek o sprzedaży Teatru Roma.

******

Ratusz kupi Teatr Roma od kościoła?
Aleksandra Krzyżaniak-Gumowska, dziob
2005-11-24, ostatnia aktualizacja 2005-11-25 00:00
Miasto chce kupić od kurii warszawskiej gmach przy Nowogrodzkiej 49 z Teatrem Roma. W czwartek na transakcję zgodziła się Rada Warszawy. Zarobione pieniądze Kościół przeznaczy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej
Budynek przy Nowogrodzkiej zbudowano przed II wojną światową. Dostał imię Papieża Piusa XI. Prócz Romy mieści się w nim Warszawska Opera Kameralna, lecznica Związku Artystów Scen Polskich oraz instytucje kościelne (m.in. Sąd Metropolitalny Warszawski, hotelik dla księży, biura Fundacji Świątyni Opatrzności Bożej i zgromadzenie Sióstr Służebniczek Wielkopolskich).

Na budynek kurii miejskie biuro teatru i muzyki już dawno ostrzyło sobie zęby. - Chcemy uregulować sprawy własności wszystkich naszych teatrów, żeby opłacało się inwestować w remonty. Rozmowy z Kościołem toczymy też na temat Teatru Współczesnego. Planujemy też kupienie Komedii i Teatru Rozmaitości. Wszystkie budynki wymagają renowacji, ale nie będziemy łożyć pieniędzy na czyjąś własność - mówi Janusz Pietkiewicz, dyrektor biura.

Nieoficjalne negocjacje z Kościołem toczą się od roku. Oficjalne rozpoczną się dopiero wtedy, gdy kuria dostanie od Watykanu zgodę na sprzedaż nieruchomości (wszystkie transakcje powyżej 1 mln dol. musi zaakceptować Stolica Apostolska). Jak napisała "Rzeczpospolita", miasto zapłaci za budynek Teatru Roma 50 mln zł. - W rzeczywistości damy znacznie mniej - zdradza dyrektor Pietkiewicz.

Kuria uzyskane ze sprzedaży pieniądze planuje przeznaczyć na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na postawienie jej w stanie surowym potrzeba jeszcze 35 mln zł. Do tej pory w prace włożono już dwadzieścia kilka milionów. - Wszystkie pieniądze pochodzą z ofiar wiernych. Budujemy na tyle, na ile one pozwalają. Zakończenie stanu surowego planujemy na luty 2008 r. - mówi ks. Bohdan Leszczewicz nadzorujący prace. - W końcu Licheń budowano kilkanaście lat, Łagiewniki kilka. Społeczeństwo nie jest bogate, a nasi ekonomiści powiedzieli, że kredyt się nie opłaca. Staramy się więc szukać innych źródeł finansowania.

Kanclerz kurii ks. prałat Grzegorz Kalwarczyk mówi jednak, że sprawa sprzedaży budynku Romy nie jest jeszcze przesądzona. Wszystko zależy od decyzji Watykanu oraz od tego, czy Kościół nie znajdzie innej możliwości finansowania budowy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3033013.html


ps. Dodać warto bo dziwne to bardzo , ale uważnie czytający zrozumieją.....

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,423918


perun (2091 punktów)
>Emitowane już sporo czasu temu, widziałem w telewizji i byłem zbulwersowany, ale nie mogłem szybko
>znaleźć w internecie, więc równie szybko o sprawie zapomniałem.
Mam coś podobnego . Podaje za FiM . Teatr Roma wystawił spektakl ,,Tuwim dla dorosłych ,, Teatr zastosował również autocenzure w tekście wiersza Tuwima:
 
,,Całujcie mnie wszyscy w dupe ,, Znikneła zwrotka
,, I wy ględziarze i bajdury .
Ciągnący z nieba grubą rente
O , łapiduchy z Jasnej Góry .
Z Góry Kalwarii parchy święte ......itd


J. Tuwim.

 Również za redaktorem M. Szenbornem nie pojmuję , z jakiej wyskokości trzeba walnąć pyskiem w kościelną posadzkę , żeby niby w wolnej Polsce robić to samo , co robiono w najczarniejszym okresie PRL ... Wtedy przynajmniej ojciec Stalin wysyłał na wczasy za Ural ...ale dzisiaj chyba wielki biały ojciec nie ma już takich możliowści , a mimo to ....ech tylko dodać za Tuwimem
,, I wy , o których zapomniałem .
 Lub pominąłem was przez litość .....,,

Ja nie mam litość więc podaje za wiki , że dyrektorem tego kołchozu jest towarzysz Wojciech Kępczyński

Warto przeczytać o teatrze Roma również post w "Sekrety Pałacu Kultury"

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5646.25


Ale dlaczego to wszystko..... Coś?


Ps. Kto znajdzie zdjęcie obecnej zewnętrznej elewacji teatru "Roma" w Warszawie  , lub je ma proszę o wklejenie. Jest bardzo ciekawe symbolicznie , jakoś nigdzie nie mogę go znaleźć w necie.
Są stare przed sprzedaniem  go i remontem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 10:08:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 10, 2011, 19:51:09 »

Polecam cały wiersz Tuwima o którym mowa powyżej 
http://www.eioba.pl/a/1rg5/calujcie-mnie-wszyscy-w-dupe-wiersz-j-tuwima

Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 10, 2011, 21:34:17 »

Polecam cały wiersz Tuwima o którym mowa powyżej 
http://www.eioba.pl/a/1rg5/calujcie-mnie-wszyscy-w-dupe-wiersz-j-tuwima

Uśmiech



Dodam tylko Julian Tuwim był Żydem.

"Julian Tuwim (ur. 13 września 1894 w Łodzi, zm. 27 grudnia 1953 w Zakopanem) – polski poeta, pisarz, autor wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek, żydowskiego pochodzenia,......"


http://pl.wikipedia.org/wiki/Tuwim


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 21:35:11 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 10, 2011, 22:00:19 »

No cóż , Tuwim był kimś więcej niż  Żydem ,a już na pewno nie był zbyt poprawnym Żydem pisząc takie strofy :
Izraelitcy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę !
Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

(..)Item Syjontki palestyńskie,
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Tuwimie, Twoje notowania u mnie wzrosły znacznie dzięki temu wierszowi Uśmiech . Na takie uwolnienie się od zmór do dziś trawiących ludzkie egotyczne umysły nie każdy miałby siłę . Ani wtedy, ani dziś.
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2011, 16:18:56 »

teatr Roma

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Muzyczny_Roma
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 11, 2011, 17:11:40 »


Dzięki , ale to zdjęcie jest już od kilku lat nie aktualne. Bowiem był zrobiony kilka lat temu remont , obecnie jest zupełnie inna fasada.
Bardzo interesująca symbolicznie.

Może ktoś z Warszawiaków zrobi zdjęcie i je zamieści?

Bowiem nawet zdjęcie satelitarne tego obiektu jest niedostępne. Jak dla mnie to trochę dziwne.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 17:12:00 wysłane przez Kiara » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 11, 2011, 18:04:43 »

to ja z innej beczki:

Tkany z Vaty załapuje że AMOR (Miłosc) <> ROMA

..niekoniecznie zaliczy akcje zwyżkowe,
więc gdy akcje poleca na łeb na szyję, chciałby mieć coś jeszcze w zanadrzu
Mrugnięcie

Urządnik - to ten który umie się urządzić.
A więc
Sprzedac urządzenie co słabo działa i kupić urządzenie co moze rokowac działać lepiej.



Bardzo lubię bajki Tuwima.

Współzałożyciel kabaretu „Pikador”
..Phi-Ka-Dor {drzwi duszy...}

Jedna (z najbardziej znanych) coś zdajesie wspominała o nici w uchu igielnym.. i jak sobie tańcowały
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 18:16:21 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lipiec 11, 2011, 19:20:05 »

Cytat: Kiara
Może ktoś z Warszawiaków zrobi zdjęcie i je zamieści?


http://www.plejada.pl/18191,1,16,gwiazdy-na-premierze-w-teatrze-roma,fotogaleria.html


http://miasteria.pl/miejsce/Teatr-Muzyczny-Roma.html

Tu można znaleźć jeszcze trochę fotek:  http://www.google.pl/search?q=budynek+teatru+ROMA%2Bfoto&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 11, 2011, 21:34:21 »



Pisałam od dawna to już nie ta fasada,nowej jakoś znaleźć nie można.
Ale dzięki za dobre chęci.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 21:34:51 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lipiec 12, 2011, 09:43:14 »

PHIRIOORI

Cytuj
w googlach zpozycjonowane oznakwanie zbrodni: Krzyż katolicki.

Co to ma być ? czy sugerujesz że Krzyż jest znakiem zbrodni ? nie rozumiem !   ( proszę wytłumaczyć ) jeśli tak,to jest to obraza uczuć religijnych.

Cytuj
a ta Popek kiedyś mi sie podobała, ale nie zaczęła mi imponować inteligencją
..i te jej Lednickie wdupowlazstwo. Tam szkolą imho niezłe betony i niedorozwój na wzory do nasladowania  przebóg
Entuzjastka Fabryki zmasowania megalomańskich droidów. Zdalnie sterowana broń bliżej nieokreślonego zasięgu dla pijanej floty bezpańskiej tożsamości. Swoją stypę niedawno robili. Dużo radochy mieli z wlasnego pogrzebu.


A to co ? Sugerujesz że ludzie którzy jeżdząna spotkania młodych w Lednicy to  jacyś głupole ? wkładasz wszystkich do jednego worka ? To jest obrażanie ludzi o innych poglądach religijnych niż ty .

Po za tym link który wstawiłeś nie ma nic wspólnego z teatrem Roma ,zawiera chamskie treści i nie musiałeś go cytować na forum. Nie wiem jak innym ,ale mnie się to  nie podoba. Zapisałam sobie ten twój post ,bo wiem że lubisz  zmieniać nie dodając słowa "edit."
Pewnie znowu będziesz biadolił że się czepiam ,zostawiam więc twoj post ( nie wywalam do śmietnika) niech zadecyduje Darek.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 12, 2011, 10:09:10 »

O okrąg to pełnia , pełnia czegoś co w nim umieścimy ,zazwyczaj jest to odnośnik do wiedzy.

Natomiast Świą .... tynia , lub świętość  to zazwyczaj nie ma związku ze snem nijakiego a z pełnia uczuć miłością , najwyższym potencjałem energii , którą reprezentuje Stwórca wobec całego swojego stworzenia , które zawsze powstaje z Jego miłości bezwarunkowej.
Coś uświęcić w dawnym znaczeniu , to napełnić to coś miłością by wartość tego czegoś była największa najcenniejsza. Obecnie nie wszyscy wiedzą ze tak było dawniej.
Poświęcenie to również napełnianie czegoś miłością , utrwalenie dawnej wartości obecną podarowaną z serca.. Nie jak rozumiemy obecnie obniżenie jej przez rezygnację z czegoś dla kogoś lub czegoś.
To co piszesz Phi jest przekodowaniem dawnych prawdziwych wzorców.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 12, 2011, 11:30:57 »

PHIRIOORI

w googlach zpozycjonowane oznakwanie zbrodni: Krzyż katolicki.

Co to ma być ? czy sugerujesz że Krzyż jest znakiem zbrodni ? nie rozumiem !   ( proszę wytłumaczyć ) jeśli tak,to jest to obraza uczuć religijnych.

Nic nie sugeruję. Zajrzyj na cmentaż.
Tam na Ciele kazdego niemal masz wibitą chragiew trofeum.
A więc Krzyż jest nierozerwalnie zwiazany ze ŚMIERCIĄ.
Zresztą cały mit o Jezusie też o zbrodni omawia.

Więc cóż Ty tu widzisz obrazającego uczucia?

A skoro jest trup - jest i zbrodnia.
(osobiscie nie daję wiary w tak niedorzeczne teorie jak "smierc naturalne" - Człowiek z NATURY nie jest śmiertelny)


Więc cóż Ty tu widzisz obrazającego uczucia?
Czy to ze narzędzie zbrodni bardziej jest chołubione niz czowiek? Jeśli tak - przeciez nikt ci nie kaze cholubić krzyża.
A jesli robisz coś wbrew swoim uczuciom - to dlaczegózto wysuwasz pretensje do mnie,
który jedynie nazywa rzeczy bez ogródek.

Krzyż jest symbolem tego, co zostaje z człowieka, gdy oddziela się od swiadomości
..co polega na tłumieniu pewnych przeplywow energii, informacji i percepcji.

Krzyz Symbolizuje wypatroszone cialo, duszę i pewien zakres dawkowanej energii
zpreparowanego nieKompletnego paliwa zyciowego
, jaki jest mu dawany
o ile jest grzecznym zombie,  który nie zadaje niezręcznych pytań,
a zadawala się alogicznymi wymówkami.



Cytuj
A to co ? Sugerujesz że ludzie którzy jeżdząna spotkania młodych w Lednicy to  jacyś głupole ? wkładasz wszystkich do jednego worka ? To jest obrażanie ludzi o innych poglądach religijnych niż ty .

Sugeruję ze sa podmiotem manipulacji. Są wprowadzani w bład.
Osoba, która mialem sposobność obejrzec w relacji tv trąciała napompowniem pozornymi ideami
i wykazywała systemową bezrefleksyjność. Nie wiem, czy sa głupolami.. to Ty powiedziałaś.
Wiesz, tam zbudowano przyjemną atmosferę i ludzie dobrze się bawili w swoim gronie.. ale szerszy kontekst w jakim zostali użyci poza ich świadomoscią.. hmmm


Cytuj
Po za tym link który wstawiłeś nie ma nic wspólnego z teatrem Roma, zawiera chamskie treści i nie musiałeś go cytować na forum. Nie wiem jak innym ,ale mnie się to  nie podoba

Ma o tyle, ze mówi o celu sprzedarzy ROMY, jako przekierowanie środkówna Światynie Opatrznosci,
Oraz zajmuje sie identyfikacją frazy stanowiącej jej nazwę. (przekierowanie środków).[/quote]

Chamskie twoim zdaniem treści wyedytowalem.

Cytuj
Zapisałam sobie ten twój post ,bo wiem że lubisz  zmieniać nie dodając słowa "edit."
Skoro lubisz kolekcjonowac chamskie w Twoim odczuciu rzeczy..
Tak,
często zmieniam niedodjac "edit" w czasie powstawania postu, doprecyzowania.
Czasem to trwa kilka dni. Jednak zauważ, ze zasadniczo nie zmieniam jego treści
sensów i znaczeń, a jedynie dobór słownictwa lub uzupełnienia, które przychodzą w trakcie.

Cytuj
Pewnie znowu będziesz biadolił że się czepiam, zostawiam więc twoj post ( nie wywalam do śmietnika) niech zadecyduje Darek.
Biadolę że się czepiasz. Nie ma powodów do śmietnika.

Zauważ , że pojęcie "urazanie uczuć" dotyczy nie tylko "nieTYKALNEJ" jedynie słusznej religii,
ale także i moich uczuć
i kazdego uczestnika.

przykladowo
Moim zdaniem, jesli przykładowo zlodziej czuje się urazony, za nazwanie go zło dziejem,
pomimo ze ukradł - to urażeniem uczuć okradzionego będzie zabraniać mu wypowiedzenia się w tej kwestii.
I to podwójnym. Chyba się ze mną zgodzisz, że wyjątkowo perfidnym.
(niedośc że stracił, to jeszcze ma niby serwować wyrazy uznania, ze jego dobra wyniesiono w miejse "ich lepszej użyteczności" albo "przeznaczenia" Coś?)

Cytat: kiara
To co piszesz Phi jest przekodowaniem dawnych prawdziwych wzorców.
Możliwe, Kiara. Ja podaję alternatywne znaczenie, które też tam jest zawarte.
Sprawa dotyczy pojęc i świata  dipolarnego. Więc są one nieodlączne.

święcić - pochodzi prawdopodobnie od świecic, świetlić,
więc jest to w jakiś sposób powiązane z "efektem miłości"

Niemniej duch świetlny pozostaje swietlny dopuki ktoś go nie uśpi
poprzez róznorakie rytualy uświecania, uświetniania i inne rytuały,
które per expirience i z prespektywy czasu oraz ich skutków
kojarza się ze zciemnianiem.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 12:10:44 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 12, 2011, 15:34:16 »

Mnie światłość kojarzy się z jasnością , a ciemność z brakiem światła.
Dla mnie to nie to samo patrzeć w słońce lub i widzieć jasność , lub patrzeć w ciemnościach i widzieć mrok.

Tak samo i rozświetlanie i ściemnianie to dwie różne czynności dające inne efekty nie ma między nimi znaku równości.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 12, 2011, 19:44:28 »

Nic nie sugeruję. Zajrzyj na cmentaż.
tak, niektórzy mają zajrzeć na cmentarz, a niektórzy do słownika ortograficznego...

Tam na Ciele kazdego niemal masz wibitą chragiew trofeum.
A więc Krzyż jest nierozerwalnie zwiazany ze ŚMIERCIĄ.
Zresztą cały mit o Jezusie też o zbrodni omawia.
Mi przede wszystkim krzyż kojarzy się o odnową, zwycięstwem, chwałą, poświęceniem i miłością. Owszem przywołuje myśli także o śmierci, lecz także nierozerwalnie z jej pokonaniem i zmartwychwstaniem.

A skoro jest trup - jest i zbrodnia.
(osobiscie nie daję wiary w tak niedorzeczne teorie jak "smierc naturalne" - Człowiek z NATURY nie jest śmiertelny)
to są wyłącznie TWoje przemyslenia, dodatkowo - jak widać dookoła - niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Więc cóż Ty tu widzisz obrazającego uczucia?
a np. tutaj i nie tylko uczucia, ale także osoby:
Tam szkolą imho niezłe betony i niedorozwój na wzory do nasladowania
No chyba, że nic obraźliwego nie widzisz w określaniu kogoś betonem i niedorozwojem, a wtedy, jak rozumiem - nie będziesz miał nic przeciwko temu aby i do Ciebie się zwracać w ten sam sposób.
Jakbys znowu miał zamiar się wić to proszę o odpowiedź na dwa pytania w nawiązaniu do Twojej opinii:
kto szkoli?
kogo szkoli?

Krzyz Symbolizuje wypatroszone cialo, duszę i pewien zakres dawkowanej energii
zpreparowanego nieKompletnego paliwa zyciowego
, jaki jest mu dawany o ile jest grzecznym zombie,  który nie zadaje niezręcznych pytań, a zadawala się alogicznymi wymówkami.
Znowu to są jedynie Twoje... dziwne skojarzenia i twierdzenia.

Sugeruję ze sa podmiotem manipulacji. Są wprowadzani w bład.
Masz prawo wyrazić takową opinię - miło byłoby gdybyś jeszcze spróbował ją uzasadnić. Jak widać jest ogromna przestrzeń pomiędzy wyrażeniem w ten sposób opinii i użyciu danych słów a wyzywaniem kogoś od betonów i niedorozwojów.

Moim zdaniem, jesli przykładowo zlodziej czuje się urazony, za nazwanie go zło dziejem,pomimo ze ukradł - to urażeniem uczuć okradzionego będzie zabraniać mu wypowiedzenia się w tej kwestii. I to podwójnym. Chyba się ze mną zgodzisz, że wyjątkowo perfidnym.
Nie podoba mi się wycieranie sobie gęby wolnością wypowiedzi i wyrażania opinii gdy po prostu dochodzi do zwykłego lżenia. Złodziejstwo wypadałoby najpierw udowodnić - lub bezpośrednio po wyrażeniu takowej opinii - w przeciwnym razie jest to oszczerstwo bądź pomówienie.

I mała uwaga formalna Phi - pamiętam, że określenie kogoś mianem betonu (podobnie jak niedorozwojem) nie było tolerowane na forum - i poleciały za to ostrzeżenia... Jeżeli coś w międzyczasie się zmieniło to proszę modów/admina o informację.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 19:45:24 wysłane przez arteq » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 12, 2011, 21:38:16 »

Odniosę się jedynie do tego:
..trojako..

Cytuj
to są wyłącznie Twoje przemyslenia, dodatkowo - jak widać dookoła - niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.
Gratuluje spostrzegawczości: Po napisaniu tu przeze mnie ponad 1,5 kilo postów,
zalapaleś , zenie pisze dyktanda.
 Skoro ja piszę - to sa moje. A ty piszesz nieswoje? Więc czyje?
Pod czyje dyktando piszesz ty?

pozatym nie tyle "przemyślenia" - co obserwacje.
Starałem sie tu podac to, co jest efektem percepcji.


"Jak widac dookola" ..mają wiecej niż myślisz wspolnego z rzeczywistością.
Mrugnięcie Nie obraź się , ale żeby Ci to unaocznic zaryzykuje stwierdzenie,
że istnieje wysokie prawdopodobieństwo,
że ty nigdy na oczy Człowieka nie widziałeś (ale to kwestja pojęciownika i terminologii).


« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 22:30:17 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #15 : Lipiec 12, 2011, 21:58:41 »

Ktoś tu mówi o dowodach na coś ? Co za hipokryzja?

Większość Twoich twierdzeń arteq oparta jest na przypuszczeniach bez żadnych dowodów na nic. I bez tych dowodów padają bardzo konkretne oskarżenia.
Czekające na właściwy dla siebie czas.

Bowiem opieranie swoich twierdzeń na ; jedna pani drugiej pani powiedziała coś na ucho.... nie stanowi żadnego dowodu na nic!
No i nie myśl ze ta pani poprze Twoje forumowe pisanki , to nie ten typ, o nie.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Krzyż propagowany przez KRK zawsze kojarzy się ze śmiercią z ukrzyżowaniem , z cierpieniem , bólem , męczeństwem  z
końcem życia.
I tu nic nie pomoże usiłowanie przekodowania tego tragicznego symbolu.
Istotnie jest to symbol pozbawienia kogoś w okrutny sposób energii życia ( długie konanie na krzyżu), bowiem gdy Dusza opuści ciało fizyczne i zerwie łącząca je z nim "nić życia definitywnie , nigdy do niego nie wraca.

A może wrócimy do głównego tematu? Teatr Roma?

Mam zdjęcie , otrzymałam je od kogoś ale jest kiepskie jakościowo , jednak je wkleję jutro i poczekamy na następne lepsze.

Elewacja ma typowo masońską symbolikę , zobaczycie jutro.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 22:09:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 12, 2011, 22:43:32 »

Większość Twoich twierdzeń arteq oparta jest na przypuszczeniach bez żadnych dowodów na nic. I bez tych dowodów padają bardzo konkretne oskarżenia.
Podaję mocną argumentację, nie uciekam od odpowiedzi na pytania i dyskusję jak to Ty czynisz, także dzisiaj w dyskusji z Ptakiem. Na konkretne zarzuty - np. że pomawiałaś mnie, że Twoja "wiedza" w wielu przypadkach kłamie - podawałem dowody, fakty.

Bowiem opieranie swoich twierdzeń na ; jedna pani drugiej pani powiedziała coś na ucho.... nie stanowi żadnego dowodu na nic! No i nie myśl ze ta pani poprze Twoje forumowe pisanki , to nie ten typ, o nie.
Nie, nie opieram swoich opinii na plotkach, a co najmniej na bezpośrednich relacjach osób biorących udział w dany zdarzeniu. I nieco pudło - bo pewne "pisanki" - jak raczyłaś to określić - opieram NA podstawie informacji, a nie snuję przypuszczeń oczekując na ich potwierdzenie. Nie pisze za plecami - masz możliwość skomentowania i odniesienia się do moich spostrzeżeń - jeżeli uważasz że Cię pomawiam - wskaż w czym. Dziwnym jest, że unikasz odpowiedzi na wprost zadane pytanie - "nie będę mówiła", a z drugiej strony... tak chętnie zarzucasz nieprawdziwość informacji.
Kiaro, nie jestem idiotą, umiem obserwować i dostrzegać treści wypowiedziane pomiędzy słowami. Trzymanie się nawzajem w szachu nie będzie trwało wiecznie, jak widać taki układ przecieka.

ps. Krzyż propagowany przez KRK zawsze kojarzy się ze śmiercią z ukrzyżowaniem , z cierpieniem , bólem , męczeństwem  z  końcem życia.
Ależ nie neguję, że i takie myśli mogą się wiązać z krzyżem. Wyraziłem jedynie opinię, że jest to jeden ze składników i to o mniejszym wydźwięku i sile niż zmartwychwstanie, zwycięstwo i radość. Jeżeli Ty kojarzysz krzyż wyłącznie ze śmiercią - ok, masz przecież do tego prawo. Lecz jest to zawężony ogląd.

Zdjęcie Romy - Kiaro a nie możesz sam strzelić fotki?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 22:48:32 wysłane przez arteq » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 12, 2011, 23:31:45 »

Niestety arteq opierasz swoje twierdzenia na plotkach i nie masz na nic żadnych dowodów , naprawdę żadnych.

Cały czas są to tylko zakulisowe ploty i nic więcej.
Nawet w swoich licznych pisankach dowodów nie przedstawiasz na nic, opierasz twierdzenia jak to piszesz na" czytaniu między wierszami... " można takich argumentów używać jedynie w towarzyskich dyskusjach a nie w twierdzeniach argumentujących kłamstwa lub prawdy.

Po raz kolejny , nie mam obowiązku zaspakajania niczyjej ciekawości co gdzie , kiedy i jak robiłam. Jasne?
Takie wymuszania pomimo odmowy świadczą bardzo źle o osobach to czyniących.
Usiłowanie na siłę wdzierania się w cudzą prywatność nie muszę komentować?

Nit mnie w żadnym szachu nie trzyma , bo nie ma czym. A to że ja nie ujawnię żadnej informacji na temat prywatności Elżbiety ( o której wiedzę  potwierdzoną  posiadam , to inna sprawa. Nie powinna czuć się "trzymana w szachu " jak piszesz.
Nie ja jestem od rozliczania i osądzania cudzych żyć cudzych sukcesów i porażek. Każdy ma prawo do swoich sekretów , swojej prywatności. On i tylko on decyduje co che powiedzieć publicznie a czego nie  i czym nie chce się dzielić z nikim.


Zwyczajnie nie mam takiego zwyczaju wykorzystywać tej informacji  przeciw komuś i upubliczniać jej nigdzie.
Gdy ktoś mnie obdarował zaufaniem , staram się nie niszczyć tego daru pomimo iż mój został zniszczony.
Wolę wycofać się z sytuacji , stanąć daleko od niej niż grzebać w cudzych mocach i niemocach , słabościach, wzlotach  i upadkach. Potrafisz to zrozumieć?
Może w końcu do Ciebie to dotrze iż nie zniżam się do nieetycznych rozgrywek  nawet gdy są takimi argumentami  prowadzone przeciwko mnie.
Nie i koniec!


I jeszcze jedno nie ma żadnego dowodu na śmierć i zmartwychwstanie niczyje , nie ma.

Czym innym jest wiara w mity a czym innym popieranie mitów dowodami.

Skoro nie ma dowodów na zdarzenie krzyż  KRK nie może być symbolem zdarzenia , które nie zaistniało.

Może być symbolem chęci wiary w coś ale nie dowodem potwierdzającym tą wiarę.


Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Nie mogę sama zrobić zdjęcia , bo nie jestem teraz w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 23:41:00 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipiec 12, 2011, 23:49:51 »

Kiaro, spokojnie poczekajmy aż przyjdzie kolejny "prorokowany" przez Ciebie czas i znowu zweryfikujemy Twoje zapewnienia - jak np. te w myśl których wszystko co oparte na kłamstwie miało upaść do końca 2009 r (i religie również).
Nie powiedziałem, że trzymacie się w szachu z Elżbietą... są przecież inne osoby które po bliższym zapoznaniu z Tobą zdecydowały się przerwać "zażyłości".
I nie dam się nabrać na to, że milczysz wspaniałomyślnie bo... nie chcesz ujawniać jakiś informacji i kimś, moim zdaniem powód jest zupełnie inny - strach przed zdemaskowaniem.
O Twoich zachowaniach pisze również w oparciu o swoje życie np. kiedy zarzucałaś mi, że jestem na innym forum jakimś Lazarem, czy też socjotechnikiem, wreszcie bojówką KK - za dużo tych pudeł jak na osobę z "wiedzą" i wyczuwaniem wibracji... Co dla Ciebie byłoby wystarczającym dowodem, nawet pośrednim na zmartwychwstanie Jezusa? Czy istnieje coś takiego? Rozumiem, że cuda - np. uzdrowienia, doświadczenia innych ludzi - ich świadectwa, nagłe zwroty w życiu poprzedzone modlitwą do Jezusa nie są dla Ciebie nawet mocną poszlaką na boskość Jezusa, tak? Za to słowa jakiegoś Wojtka w zupełności wystarczające...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 23:52:42 wysłane przez arteq » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipiec 13, 2011, 00:19:30 »

" Wiesz" na mój temat więcej ode mnie! No cóż może jakiś prorok jesteś?

Czy masz dowody na wszelakie swoje twierdzenia? Jeżeli nie? Są to kolejne Twoje pomówienia.

Nie upubliczniałam i nie upubliczniam żadnych powierzonych mi cudzych sekretów.
Nie mam takich zwyczajów , co jak widać Tobie w głowie się nie mieści.
Nie mam niczego do demaskowania w moim życiu , życzę każdemu by przeżył tak godnie i w sposób prawy swoje jak ja własne pomimo wielu , a nawet bardzo wielu życiowych trudności.
Nie mam nic takiego w moim życiu , czego powinnam się wstydzić ni przed sobą ni przed nikim innym.
Jestem zwykłym Człowiekiem i jak każdy omylnym , nie doskonałym.
I to koniec spowiedzi.

Nie ma żadnych dowodów na zmartwychwstanie Jezusa , nie ma i nigdy nie było.

Rożne cudowne uleczania na wskutek modlitw , mogą być dowodem uleczeń modlitewnych , póki co tak to nazwijmy.
A są pobudzenia wiarą w coś....  własnego systemu odpornościowego , który powoduje nawet błyskawiczne uzdrowienia i nic więcej.
Jest to przesłanie energii w miejsce chore , które ona leczy.

Dlaczego ludzie myślą inaczej?
Manipulacja informacjom , lub brak wiedzy na temat u ludzi.
To ludzka wiara czyni cuda , ludzka energia kierowana w chore miejsca je uzdrawia , ludzie  te  "cuda"czynią to sobie sami.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 08:58:51 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #20 : Lipiec 13, 2011, 00:27:49 »

Tak Kiaro, zapominasz jednak, że dużo cudów dzieje się gdy modlą się najbliżsi - bez wiedzy uzdrawianego. tego nie da się zgonić na pobudzanie własnego organizmu czy efekt placebo... Tak, to ludzka wiara czyni cuda - wiara przekładana przez Boga na efekty: "to Twoja wiara Cię uzdrowiła" czy też: "gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy..."

Kiaro, nie wiem więcej, ale wydaje mi się, że widzę (jak tez i wiele innych osób) to czego Ty nie chcesz dostrzec u siebie - z rożnych powodów. Jedyne czego właśnie nie jestem do końca pewien - to precyzyjnego określenia powodów tego osłabienia wzroku...

Darek, czy mógłbyś ostatnie posty przenieść... chyba najlepiej do "wyraź siebie" i przepraszam za nabałaganienie.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Lipiec 13, 2011, 01:33:10 »

To o czym mówisz jest znane , jest to przesyłka energii na odległość , to nic nowego.

Bardzo dużo uzdrawiaczy stosuje tą metodę do leczenia , są też ludzie , którzy wykorzystują ją w bardzo nieprawy sposub.

Człowiek , kochający drugiego Człowieka jest w stanie skumulować w sobie takom dawkę miłości i przesłać ją drugiemu Człowiekowi by go natychmiastowo uzdrowiła. I dzieje się to natychmiastowo , modlitwa służy w tym względzie do koncentracji myśli na zamierzanym czynie , czyli skupiania energii.

Wierz mi że wiem o czym piszę , gdyż jakieś dwadzieścia kilka lat temu ( nie posiadając dzisiejszej wiedzy) sama to zrobiłam.
Uratowałam życie mojej chorej na raka trzustki siostrze modląc się prawie całą noc przed jej poranną operacją.
Jej mąż jest lekarzem poinformował mnie szczegółowo o jej stanie i konsekwencjach tej operacji.
A ja nie chciałam żeby umarła tak młodo.
Miałam do dyspozycji moją miłość do niej wiarę w Boga i moją modlitwę.
Stało się zgodnie z moją prośbą wszystko , z dowodem na to iż był to skutek mojej modlitwy.
Moja siostra żyje i jest zdrowa.

Przypadek ten jest udokumentowany w medycznych opisach i zanotowany w "Ewenementach medycznych " z tamtych czasów.
Owszem był to dla mnie "cud" i jest nadal , ale obecnie , to cud którego istnienie rozumiem , wiem jak się dzieje i wiem iż zależny jest od energii życiowej zarówno osoby chorej jak i proszącej o chorą.
Jest to kumulacja energii życia , którą przekazujemy choremu miejscu ( chore pozbawione energii) by mogło dokonać regeneracji swojej. Naprawdę nic więcej.
Jednak uczciwie dodać trzeba iż Energie zaświatowe wielkości Jezusa też proszone mogą wspierać taki akt , jednak muszą być to naprawdę Energie o olbrzymim potencjale , nie astralne. Bo Energie astralne korzystają z ludzkiej energii do swojego istnienia.

Dodam tylko iż nie każdego można uratować , nie każdego wyleczyć i że  zawsze decyduje o tym Stwórca , ale również Dusza chorej osoby musi zgodzić się na taki akt by , być mogło wyleczone jej ciało.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Dobrze że chociaż szczerze mówisz iż wydaje Ci się że widzisz.... na szczęście nikt zewnętrznie nie jest w stanie zburzyć niczego wewnętrznego we mnie swoimi odczuciami z przestrzeni wydaje mi się..... , lub mam wrażenie.....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 01:37:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #22 : Lipiec 13, 2011, 08:01:12 »

Uśmiech oj, jak dzieci, jak dzieci.

Prędzej czy później każda dyskusja, która chociaż delikatniuteńko trąci strunę pt: "religia" przeobraża się we wciągający wszystkich i wszystko wir.

Niestety, niemożność zobaczenia tego co wyższe jest cechą przynależną każdemu.
Jak się siedzi w ciemnej d...pie i się nie wie, że to d..a, to wydaje się, że to cały świat.
A się nie wie dlatego, bo człowiek wierzy we wszystko oprócz własnej ignorancji.

Ciasnota horyzontów + misja do spełnienia + przekonanie o tym, że się zjadło wszystko rozumy = ciężka do wytrzymania mieszanka.

Jedno mi się jeszcze tylko nasuwa.

Ci, którzy próbują np. dyskutować w wyznawcami KK czy innych religii niech pamiętają że stoi za tym siła o wiele większa niż im się wydaje. I rzeczowe argumenty, logika itp zupełnie nie mają sensu ani zastosowania. Argumentami i logiką można dotrzeć do ludzkiego umysłu. Nie-ludzki jest zupełnie na to obojętny. Chodzi mu o coś innego.

Ci, którzy stoją po stronie KK niech pamiętają z kim zawarli sojusz.
Wydaje się wam, że to dobry interes i że już tam szykują nagrodę.
Tak, interes dobry.
Ciekawe tylko dla kogo.

ot, moich parę słów z widowni... tzn z ciemnej d...y.

pozdro

ps. każdy świat w pewnym momencie okaże się ciemną d..ą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 08:08:35 wysłane przez between » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #23 : Lipiec 13, 2011, 09:17:16 »

Cytat: between
ps. każdy świat w pewnym momencie okaże się ciemną d..ą.

Between, co za ciemna wizja?  Duży uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #24 : Lipiec 13, 2011, 09:18:49 »

Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.134 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaskromnych watahafarkas loki hohol wartune