Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 23, 2024, 08:11:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYBERCHONDRYCY  (Przeczytany 2893 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Wrzesień 19, 2011, 22:09:26 »

medycyna konwencjonalna traci na znaczeniu w znacznym stopniu i zaczyna bić na alarm.
Osobiście jestem zwolennikiem rozpowszechniania informacji dotyczących naszego organizmu w interneci i korzystanie z tego.
A Wy?

Rośnie rzesza "cyberchondryków". Jesteś nim?
Poniedziałek 19.09.2011, 08:49


sxc.hu/zizzy0104

Lekarze nie są im już potrzebni.

Aż 66 proc. dorosłych Amerykanów przyznaje, że niedawno korzystało z porad medycznych w internecie. Powstał nawet nowy termin określający takich ludzi. To "cyberchondrycy" - donosi upi.com.

POLACY TEŻ CORAZ CZĘŚCIEJ LECZĄ SIĘ U DOKTORA GOOGLE>>

sondażu firmy Harris wynika, że często informacji o zdrowiu szuka w sieci już 39 proc. ankietowanych. Rok temu było to 32 proc., a w roku 2009 tylko 22 proc.

Jednocześnie wzrasta liczba Amerykanów zadowolonych ze znalezionych w internecie porad. W tym roku twierdzi tak 90 proc. uczestników badania, przy 86 proc. w roku 2010 i 83 proc. 2 lata temu.

KONCERNY FARMACEUTYCZNE ZASTAWIŁY W INTERNECIE PUŁAPKI>>

43 proc. ankietowanych nie konsultuje informacji z sieci z lekarzem – dodaje portal.

AJ

Majority of people are 'cyberchondriacs'

http://www.sfora.pl/Rosnie-rzesza-cyberchondrykow-Jestes-nim-a36050
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2011, 10:38:47 »

Uważam, że 90% wszystkich pospolitych dolegliwości da się wyleczyć samemu bez recepty i pośrednictwa lekarza.

 Ja w ten sposób - dzięki internetowi - dowiedziałem się o rzeczywistych właściwościach naturalnej witaminy C w dużych dawkach i dzięki zastosowaniu się do niektórych innych rad, na przykład żywieniowych, również z internetu - zapobiegłem u siebie wielu chorobom.
Mam jednak pewne zastrzeżenie. W moim przekonaniu o ile internet spełnia świetną rolę w zakresie samoedukacji o tym jak zapobiegać, to jednak niekoniecznie jest najlepszym lekarzem kiedy już zachorujemy na poważne choroby. Nie mam tu na myśli przeziębień  czy też innych drobnych dolegliwości dających się wyleczyć ziołami na przykład, a chodzi mi o poważne choroby.

Przy czym należy zauważyć, że ludzie coraz częściej sięgają po terapie alternatywne nawet na raka, takie jak za pomocą  Laetrile dowiedziawszy się z internetu, iż rak jest skutkiem niedoboru wit B17 . Nie wiem na ile leatrile rzeczywiście pomaga a na ile skuteczna jest po prostu sama wiara w wyleczenie "cudownym lekiem" , ale czy to ma znaczenie, skoro efektem jest wyzdrowienie ?

Jest jeszcze inny aspekt o którym bardziej szczegółowo było tutaj http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=6811.msg77143#msg77143
Chodzi o leczenie biorezonansem na odległość, na przykład poprzez Internet. Biorezonans jako taki nie jest - z tego co mi wiadomo - dyscypliną medycyny alopatycznej, a więc jest wolny od medycznych procedur i nadzoru.
Przewiduję, że z tego typu usług - leczenie wibracjami na odległość - już dziś korzysta spora liczba osób wierząc, że na przykład uzdrawia ich określony dźwięk ,albo kolor po prostu wchodząc na YT i odsłuchując/oglądając. Czymś podobnym ,tylko wysoce spersonalizowanym jest terapia biorezonasnem ,którą można leczyć nawet depresje. Sądzę, że w przyszłości pojawią się rozwiązania, które umożliwią zdalną diagnozę (skanująca kamerka ? ) przez internet i automatyczne wygenerowanie określonych indywidualnie, leczących wibracji przesyłanych zwrotnie mailem w załączniku na przykład Uśmiech

W moim przekonaniu Cyberchondrycy są taką grupą, która  wygeneruje popyt na tego typu usługi, a co najlepsze, nie będą one ograniczone terytorialnie -wystarczy dostęp do sieci.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

horsesgame smoczywladcy malopolaki informatyka justplay