Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 13:27:07


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HISTORIA POLSKI - zakłamana i zakazana  (Przeczytany 29749 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Marzec 21, 2012, 23:55:05 »

Darku ,co  oznaczają te ogromne napisy  CBA.PL ? Przyznam że mnie denerwują i rozpraszają  i  choć mam ochotę przeczytac cały tekst ,to nie dam rady ,przez te napisy.
pozdr. D  Zawstydzony
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Marzec 22, 2012, 01:18:32 »

Darku ,co  oznaczają te ogromne napisy  CBA.PL ? Przyznam że mnie denerwują i rozpraszają  i  choć mam ochotę przeczytac cały tekst ,to nie dam rady ,przez te napisy.
pozdr. D  Zawstydzony

CBA- czyli Centralne Biuro Adresowe Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Marzec 22, 2012, 07:38:49 »

To jest serwer, z którego pochodzi ten tekst. Mają to jakoś tak zorganizowane, że jak wklejasz na innej stronie adres do zdjęć z serwrea cba.pl, to wyświetla się taka grafika zastępcza. Chyba chodzi im oto, coby nie kopiować na inne strony ich tekstów.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
greta
Gość
« Odpowiedz #28 : Marzec 22, 2012, 09:38:45 »

Największa zbrodnia Niemców wymierzona w Polaków. Jej konsekwencje odczuwamy do dziś
niewiarygodne.pl 21.03.2012 12:57


www.niewiarygodne.pl
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Marzec 22, 2012, 10:34:23 »

Chciałbym podzielić się z Wami pewną historią związaną z jednym ze zdjęć z powyższego artykułu. Chodzi o zdjęcie:


Egzekucja Polaków przez Einsatzkommando w Lesznie, październik 1939 (fot. wikimedia commons)

Historię opowiedział mi mój stryj (brat mojego dziadka), który całe życie mieszkał w Lesznie. W 1918 roku, będąc jeszcze dzieckiem, był świadkiem eksodusu części Niemców z Leszna, co było związane z odzyskaniem niepodległości i powrotem Polaków. Stryj z kolegami zrywali wówczas owoce na przydrożnych drzewach, a widząc kolumnę Niemieckich mieszkańców maszerujących drogą, nazrywali pełno jabłek i podarowali im je (przede wszystkim dzieciom, część z nich była ich kolegami).

11 lat później, w październiku 1939 roku, już jako członek bojówki antyokupacyjnej bojówki, stryj stanął pod murem leszczyńskiego aresztu, czekając na egzekucję. W pewnej chwili podszedł do niego dowódca tej jednostki i powiedział: "idź, jesteś wolny, kiedyś Ty uratowałeś mi życie dając mi jedzenie..".

Historia ta krąży od wielu lat, nie jestem w stanie jej zweryfikować, gdyż stryj i jego rodzeństwo już dawno nie żyją.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
east
Gość
« Odpowiedz #30 : Marzec 22, 2012, 16:55:37 »

barneyos dzięki za tą historię. Niesie bardzo pozytywne przesłanie.

Moja babcia pracowała u Niemki podczas okupacji na gospodarstwie. Stary Niemiec  traktował dobrze robotników  tylko jak w pobliżu nie było żadnego innego Niemca. Coby nikt nie podkablował go. Kiedy widzieli inni Niemcy to śp. babcia nieraz dostała po głowie ot tak, za nic ,dla pokazówki, ale rozumiała to. To była taka gra. Ona grała wtedy przestraszoną niewolnicę , a Niemiec wielkiego Pana. Lecz kiedy nikt nie patrzył to nawet jedzeniem się Niemcy z Polakami dzielili przy jednym stole. Taki był to niepisany kodeks "ludzki".

Najgorsi ,jak wspominała babcia, byli ruscy "wyzwoliciele". Za nic potrafili człowieka zgnoić, dla zabawy, bez przyczyny i bez sensu, a w razie sprzeciwu rozstrzeliwali na miejscu bez ceregieli. A najgorsi byli dla swoich. To była dzicz.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Marzec 22, 2012, 21:09:27 »

Darku ,co  oznaczają te ogromne napisy  CBA.PL ? Przyznam że mnie denerwują i rozpraszają  i  choć mam ochotę przeczytac cały tekst ,to nie dam rady ,przez te napisy.
pozdr. D  Zawstydzony

Poza wyjaśnieniami podanymi przez innych od siebie dodam, że nieco dziwią mnie takie zabiegi.
Na stronie, z której pobrałem tekst i obrazki ostatniej modyfikacji dokonano w 2006 czyli strona "umarła śmiercią naturalną". Trafiłem na nią przypadkiem, szukając zastępczych fotek do informacji zamieszczonych w wątku o Rzymie >>, a link do niej znajdował się na którejś z rzędu stronie wyszukiwarki (teraz może i troszkę bliżej bom tam dość częstym gościem).
Książki pana Leszka Klimka nie należą do najpopularniejszych (osobiście nigdzie ich nie widziałem w sprzedaży) i to tym bardziej dziwna postawa.
Pan Leszek przekazuje naprawdę ciekawe informacje o naszej (ludzkiej nie tylko polskiej) historii ale forma blokad stosowana przez tę stronę nie przysparza mu popularności.
Mimo to uważam, że powinnaś pokusić się o przeczytanie tego materiału albo kliknij na link podany pod każdym postem i tam bez problemów uzupełnisz swoje informacje.Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Marzec 23, 2012, 00:11:29 »

Tak zrobiłam Uśmiech jest faktycznie ciekawie:) Zupełnie nowa historia ,ale jeszcze nie wszystko przeczytałam,więc nie będę się wypowiadać  Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 07, 2012, 21:48:50 »

No i jak się podoba nieoficjalna część naszej historii? Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 19, 2012, 13:05:47 »

W związku z innymi obrazami naszej historii polecam gorąco książki które napisał  Zbigniew Święch.


http://lubimyczytac.pl/autor/16573/zbigniew-swiech






Książki autora
 (5)

    Budzenie Wawelskiej Pani Królowej Jadwigi - Zbigniew Święch
    Do biblioteczki...
    » sprawdź gdzie kupić
    Budzenie Wawelskiej Pani Królowej Jadwigi
    Zbigniew Święch
    czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

    Klątwy, mikroby i uczeni.Opowieść wawelska. Tom I. W ciszy otwieranych grobów - Zbigniew Święch
   
 
    Klątwy, mikroby i uczeni.Opowieść wawelska. Tom I. W ciszy otwieranych grobów
    Zbigniew Święch
    Ta książka jest zarazem reportażem, literaturą faktu i esejem popularnonaukowym. Punktem wyjścia frapującej opowieści jest moment otwarcia grobu króla Kazimierza Jagiellończyka (1973) Seria nagłych śm...
   

    Klątwy mikroby i uczeni. Tom III Ostatni krzyżowiec Europy. Cz. 1 Oddychający sarkofag Warneńczyka? - Zbigniew Święch
   

    Klątwy mikroby i uczeni. Tom III Ostatni krzyżowiec Europy. Cz. 1 Oddychający sarkofag Warneńczyka?
    Zbigniew Święch
    Z królem Władysławem pod Warną inaczej było wszystko! - napisała przed laty Kazimiera Iłłakowiczówna i bodaj trafiła w sedno. Skoro nasz władca i zarazem węgierski monarcha, Władysław III Warneńczyk n...
   

    Klątwy mikroby i uczeni. Tom II. Wileńska klątwa Jagiellończyka - Zbigniew Święch

    Klątwy mikroby i uczeni. Tom II. Wileńska klątwa Jagiellończyka
    Zbigniew Święch
    Ilu królów Polski i Wielkich Książąt Litwy, królowych, biskupów, architektów, budowniczych, malarzy i konserwatorów, którzy "tknęli się murów katedry w Wilnie" zaliczyć można do czarnego kręgu śmierci...

    Szkatuła z odkryciami - Zbigniew Święch
 
    Zbigniew Święch
    Autor przedstawia siebie jako reportera- dokumentalistę, który bierze udział w ważnych (archeologicznie i historycznie) wydarzeniach. Szkatuła z odkryciami zawiera 17 historii-wspomnień związanych ze...


Ja dodam od siebie niezmiernie ciekawy człowiek , przeolbrzymia wiedza i lekkość przekazu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 13:09:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #35 : Czerwiec 22, 2012, 09:02:41 »

Dzisiaj jest rocznica ustanowienie krzyza Virtuti Militari.
Zostal on pierwszy raz nadany 220 lat temu w 1792 roku.
Pierwszymi osobami,ktore go otrzymaly byli owczesny Krol Polski oraz Stanislaw Kosciuszko.

To tak gwoli przypomnienia.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

panzerdivisiontiger obozyjenieckie naszemaluchy the-world-is-magic forumhumorystyczne