Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 07:09:50


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ŻYCIE - dzień jak co dzień ... ?  (Przeczytany 4980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Marzec 15, 2012, 22:26:56 »

Niby normalka.
Wszystko przecież drożeje: jajka - o kilkadziesiąt procent (z dnia na dzień Szok), paliwo (tu już nas trochę przyzwyczaili), ... i praktycznie wszystko idzie w górę.
Niby normalne zjawisko. Dyrektywy unijne, inflacja itp. ale czy faktycznie tak to powinno przebiegać, czy to jedyne przyczyny takich zjawisk?

Woda zdrożeje o 400 procent

Opublikowano: 15.03.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

W tym roku ceny wody w wielu miejscowościach wzrosły od 7 proc. do 30 proc. To niewiele w porównaniu z tym, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Podwyżki cen wody mogą sięgnąć nawet 400 proc.

„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że w przyszłym roku ma wejść w życie ustawa o korytarzach przesyłowych, która nakazuje wypłatę rekompensat właścicielom nieruchomości, przez które przebiegają m.in. linie energetyczne, rurociągi i gazociągi czy wodociągowe. Zdaniem ekspertów, skutki dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej są tak drastyczne, że nie są ujawniane. Ceny wody i ścieków mogą wzrosnąć o 100 proc.

To jeszcze nie koniec złych wiadomości. Ponieważ raczej nie wypełnimy do 2015 r. zobowiązań traktatu akcesyjnego dotyczących modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych i jakości wody, Unia może nałożyć na nas karę w wysokości ponad 4 mln euro dziennie. W tej sytuacji podwyżki cen wody w niektórych miejscowościach mogą sięgnąć nawet 400 proc.

Opracowanie: pł
Na podstawie: PAP, Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Niezależna.pl

http://wolnemedia.net/gospodarka/woda-zdrozeje-o-400-procent/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2012, 22:52:31 »

Gospodarka wodna jest problemem w wielu panstwach. Oszczedzac, oszczedzac i jeszcze raz oszczedzac. Ja znam ludzi ktorzy przez caly
dzien nie spuszczaja wody w toalecie , chyba ze jest kaka. Duzo wody ginie w dziurawych wodociagach, a to idzie potem na konto ludzi.
Tak naprawde to w Niemczech tez robi sie ciezko. Podwyzki sa kazdego dnia i to o 30 do 50%  albo i wiecej.
Dzisiaj czlowiek jest niczym, maszyna sie liczy, a skutki postepu daja sie odczuc tym najbiedniejszym bez wyksztalcenia albo chorym.
Smutno, smutno, bardzo smutno i nie widokow na lepsze czasy.

Ale mnie nastroj sciagnal. Rafaela
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2012, 08:18:53 »

I dlatego polecam wykopanie własnej studni. Mamy wówczas dużo darmowej wody pod dostatkiem.

I póki co Tuskoland jeszcze nie położył na tym łapy .... chociaż nie wiem, czy właśnie im nie podpowiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 08:19:53 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2012, 19:10:00 »

Nie podpowiedziałeś.
Słyszałem już o panach opodatkowania tych, którzy mają studnie na swoich posesjach.
Przyznam, że nawet przeszło mi przez łepetynę czy czasem nie zasypać jej (mam akurat) by się ode mnie od .. stosunkowali. Mrugnięcie
Na szczęście wycichło jak i pomysł z opodatkowaniem ogrodzeń na fundamentach.

Nie martw się >Rafaelo<, będzie lepiej. Niedługo. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 16, 2012, 21:03:34 »

A nie słyszałeś przypadkiem ze chcą też buty na obcasach opodatkować? Coś Duży uśmiech Duży uśmiech Szok Bo mam zamiar kupić sobie nowe ...  Język no niezłe podatek od ogrodzenia na fundamencie!
A ja mam studnię w piwnicy to co będzie Coś

Niech to się już skończy!!!!!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 16, 2012, 21:19:31 »

Cieszcie się, że mieszkacie w Polsce albo we Francji, a nie w USA. Tam ukarali olbrzymią grzywną rolnika, który miał za dużo rodzajów roślin na swoim polu, a o mandatach za nie koszenie trawy na podwórku też pewnie nie słyszeliście. Takich wcale nie śmiesznych zachowań jest tam mnóstwo. Te akurat pamiętam. USA to dopiero kraj "prawdziwej" wolności. Nam jeszcze daleko i też mam nadzieję, że zdążymy przed tym uciec. Byle do.... ?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 17, 2012, 07:47:57 »

Tia,

nalepka na amerykańskim samochodzie: "be nice or we bring you our democracy !"
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 17, 2012, 10:07:37 »

Cytuj
I dlatego polecam wykopanie własnej studni. Mamy wówczas dużo darmowej wody pod dostatkiem.

Miałam ,ale musiałam zasypać bo miałam wodę koloru rdzawego.Studnia była wykopana około 1925 roku a koszt jej oczyszczenia przewyższał wykopanie nowej studni.
Darek ,to ciekawe co napisałeś o tych  " korytarzach przesyłowych " ,bo właśnie uświadomiłeś mi ze przez moja posesję przebiega taki " korytarz wodny ". Może uda mi się wynegocjować odpowiednią cene wody ?  Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

the-world-is-magic forumhumorystyczne my-very-cats naszemaluchy radiomms