Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 02:34:11


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zmierz swoja temperature ciala , a zobaczysz kim jestes  (Przeczytany 85589 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Laguna__
Gość
« : Kwiecień 15, 2012, 13:41:18 »


TEMPERATURA CIAŁA CZŁOWIEKA l POMIAR TEMPERATURY CIAŁA


1. O temperaturze ciała człowieka

Każdy człowiek ma własną, utrzymującą się na tym samym poziomie ciepłotę ciała zwaną Podstawową Temperaturą Ciała (PTC). U większości ludzi, mierzona pod pachą wynosi zwykle 36,4°-37,0°C. U kobiet miesiączkujących PTC zmienia się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego.

Natomiast jesli temperatura zostanie znaczaco obnizona , rozpoczyna sie proces tzn. hipotermii
Hipotermia
Hipotermia oznacza nieprawidłową niską temperaturę ciała, czyli 35 stopni Celsjusza lub poniżej. Prawidłowa temperatura ciała każdego człowieka mieści się w przedziale 36,7-37,2 stopni Celsjusza. Na te chorobę narażone są dwie grupy osób: noworodki (zwłaszcza wcześniaki) i osoby starsze. Problem ten dotyczy ludzi bezdomnych, zarówno ludzi w Polsce jaki i innych krajów. Hipotermia grozi zwłaszcza wędrowcom narażonym na chłód, wilgoć oraz zimny wiatr, a także osoby przebywające w zimnej wodzie.

Objawy i przyczyny hipotermii
Skóra osoby w hipotermii jest zimna i blada, oddech i czynność serca wolne. U niemowląt występuje senność i brak apetytu, a także wyziębienie ciała. Natomiast u osób starszych występuje wolne tętno, zszarzenie i oziębienie skóry, drżenie i dezorientacja, temperatura poniżej 35 stopni Celsjusza, apatia, brak dreszczy i temperatura w tym przypadku poniżej 33 stopni Celsjusza.

Do hipotermii dochodzi wtedy gdy w pomieszczeniu występuje niska temperatura. Niska temperatura w pomieszczeniu gdzie śpi dziecko oraz kąpiel w zimnym pomieszczeniu. U osób starszych niedostateczna ilość pożywienia, niedogrzewanie pomieszczeń lub nieodpowiednie ubranie, niemożność wstania po upadku i brak pomocy, alkohol i niektóre leki, inne przyczyny tej choroby to cukrzyca, niedoczynność tarczycy unieruchomieni lub demencja.

ww.medisa.pl/hipotermia.html
Jednoczenie ogladalam program potwierdzajacy teze , ze jesli czlowiek obnizylby temperature ciala o 2 stopnie , ludzie przedluzyliby sobie zycie dwukrotnie.
Niestety na chwile obcena nie znalazlam materialow na ten temat w necie, byc moze ktos z was je znajdzie ( moze Ty Dariuszu bo jestes nasza kopalnia wiedzy Mrugnięcie
Dlaczego poruszylam ten temat , bo mysle jest godny uwagi i z pewnoscia jest potwierdzeniem na istnienie transformacji ciala czlowieka , zmiany jego energetyki .
Kiedy mierzymy temperature ciala ?
Zazwyczaj odbywa sie to podczas choroby , a co jesli ktos praktycznie nie choruje? Sa ludzie w tym i ja , ze przez wiele lat nie siegalam wcale po termomentr i z pewnoscia jakas czesc z Was rowniez .

W momencie , kiedy odkrylam to jakies 1.5 roku temu stawilo mnie to w oslupienie . Temperatura jaka wowczas mialam wynosila 32  stopnie i pomyslalam sobie smiejac sie , ze musialabym byc martwa.
Postanowilam po jakims czasie mierzac dosc regularnie temperature , ze zbadam to u innych ludzi , zachecilam do pomoiarow moja przyjaciolke i u niej bylo podobnie temaperatura ciala waha sie miedzy 32 do 34 stopnie
Co ciekawe temperatura rosnie w monecie , kiedy jestesmy nieaktywni fizycznie, natomiast spada jesli jestesmy w ruchu fizycznym , zatem zupelnie odwrotnie niz u czlowieka , ktorego cialo funkcjonuje w obrebie tem. 36.6
Wobec tego , ze bylo nas juz dwie postanowilysmy to zbadac pytajac znajomych , kazda w miare swoich mozliwosci i co sie okazalo :
Obseracja zostali poddani zarowno ludzie rozwijajacy sie duchowo jak i ci zyjacy nieswiadomie.
Zyjacy swiadomie mieli zdecydowanie obnizona tem ciala i wahala sie ona od 33 do 34 stopni .
Zyjacy nieswiadomie mieli zdecydowanie normalna temterature ciala a nawet czasem podwyzszona , ale wsrod tej grupy znalazly sie rowniez z obnizona .
Co dziwne jak probowalam pytac innych ktorzy rozwijaja sie duchowo , kazdy nabieral wody w usta albo mowil , ze nic nie wie , badz slyszalam rowniez takie tezy , ze to swiadczy o duzym ubytku energii . Mam nadzieje, ze nie zbagatelizujecie tego ciekawego zjawiska i podejmiecie dyskusje w tej kwestii .
Bardzo rowniez prosze  moderatorow,aby ten teamt zostal jako niezalezny i nie podlaczony na przyklad do Transformacji swiadomosci , dziekuje

pozdrawiam Laguna

Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2012, 14:09:53 »

Bardzo to jest ciekawe co piszesz. Z ta temperatura to jeszcze inna historia, ale jesli badasz u ludzi, to powiem, ze dlugi czas w dziecinstwie mialam temperature ok. 35°C. Nawet po lekarzach mnie ciagali... bo to bylo dziwne. Lekarze bylo ich paru uznali, ze zle trzymam termometr. Bo to nie jest temperatura stala, ona caly czas sie zmienia, wiec jesli rano jest 35, to u lekarza moze byc juz 36,7 czy inna.
Jestem tzw. wysokotemperaturowcem i osiagalam w porywach do ponad 41°C.
Temperatura nasza jest wynikiem dzialania programow kosmicznych, ktore mierza i waza, automaty. Ale tak na prawde to nie chodzi o JEDNOSTKI jak np. stopnie Celsjusza, czy inne, lecz o tzw. INTERWALY.

Co do pomiarow to wazne jest w ktorym miejscu sie mierzy, czy pod pacha, czy gdzie indziej. Prosze zmierzyc w wszystkich punktach ciala Uśmiech na raz i otrzyma sie rozne wyniki!

P.S. Niektore kobietki stosuja te metode jako antykoncepcyjna Szok //Dziala zupelnie w druga strone!:)//
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 14:10:51 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2012, 15:13:05 »

Bardzo to jest ciekawe co piszesz. Z ta temperatura to jeszcze inna historia, ale jesli badasz u ludzi, to powiem, ze dlugi czas w dziecinstwie mialam temperature ok. 35°C. Nawet po lekarzach mnie ciagali... bo to bylo dziwne. Lekarze bylo ich paru uznali, ze zle trzymam termometr. Bo to nie jest temperatura stala, ona caly czas sie zmienia, wiec jesli rano jest 35, to u lekarza moze byc juz 36,7 czy inna.
Jestem tzw. wysokotemperaturowcem i osiagalam w porywach do ponad 41°C.

Zatem Twoje anomalia sa zupelnie odwrotne skoro osiagasz w porywach taka wysoka temperature ?


Temperatura nasza jest wynikiem dzialania programow kosmicznych, ktore mierza i waza, automaty. Ale tak na prawde to nie chodzi o JEDNOSTKI jak np. stopnie Celsjusza, czy inne, lecz o tzw. INTERWALY.

Skoro Lady wiesz o co chodzi to napisz prosze cos wiecej .

Co do pomiarow to wazne jest w ktorym miejscu sie mierzy, czy pod pacha, czy gdzie indziej. Prosze zmierzyc w wszystkich punktach ciala Uśmiech na raz i otrzyma sie rozne wyniki!

P.S. Niektore kobietki stosuja te metode jako antykoncepcyjna Szok //Dziala zupelnie w druga strone!:)//
Tak, ta kwestie porusza nauka , ja rowniez stwierdzilam ta zaleznosc z tym , ze powiedzmy nie wszystkie punkty zmierzylam , ale to nic trudnego, bardziej chodzilo mi o ogolny zakres wysokosci temperatury ciala , aby podkreslic ,iz takie zjawisko wystepuje .
Lady dlaczego zatem sa takie rozbierznosci miedzy ludzmi, ktorzy maja wciaz podwyzszana tem. , a tymi co maja wyraznie obnizona do granic niemozliwosci ciala ludzkiego Coś
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 15:52:05 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2012, 17:57:01 »

Ja od około 5 lat używam termometru elektronicznego dousznego i zauważyłem, że pomiary z lewego i prawego ucha (zawsze tak mierzymy) różnią się o około 0,5C (raz w lewym więcej, raz w prawym). Mam na myśli całą rodzinkę, nie tylko siebie, czyli obie płcie, wiek różny.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2012, 19:32:27 »

Ja od około 5 lat używam termometru elektronicznego dousznego i zauważyłem, że pomiary z lewego i prawego ucha (zawsze tak mierzymy) różnią się o około 0,5C (raz w lewym więcej, raz w prawym). Mam na myśli całą rodzinkę, nie tylko siebie, czyli obie płcie, wiek różny.

Tak nauka tez to potwierdza , ze tem w roznych miejscach ciala jest rozna , ale ogolnie byla ona podwyzszona czy tez obnizona ?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2012, 19:42:18 »

Skoro WIEM o co chodzi, to juz temp. nie mierze...
To Tyle.
Laguna (minus) jestes zafascynowana odkryciem, bo w szkole Pitagorejskiej jestes w przedszkolu, i to jest ok!

KrK wprowadzilo pewne REGULY (gry). Kazda kobieta przed slubem (koscielnym) musial mierzyc temp. aby ustrzec sie nie chcianej ciazy.

Darek pisal na innych watkach o pewnych formacjach, ktore sa ... wiec czy dasz sam dobrowolnie (np. pobrac KREW - pisalam o tym watku o wampirach) albo wezmiemy sila nie ma znaczenia.

Moja bliska osoba z rodziny, nie moze miec dzieci, mloda istota, ale wg KrK mierzenie trzeba bylo KSIEDZU pokazac. //Aby dostac zezwolenie na SLUB koscielny//
Co wtedy?

Serafini juz sa na miejscu, i dlatego moge spac spokojnie!;)

Laguna?Coś?___ To TY?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 19:45:49 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
sol
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2012, 20:20:33 »

Witam, od jakiegos czasu czytam wypowiedzi na forum i wreszcie ktos poruszyl temat, nad ktorym czesto sie zastanawiam. Laguno, dzieki za obserwacje temp. ciala. Moja wynosi 34 st. Czy ktos moze mi wyjasnic skad tak duzy spadek cieploty ciala?
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2012, 20:58:26 »

Skoro WIEM o co chodzi, to juz temp. nie mierze...
To Tyle.


W porzadku to rozumiem .wystarczy , ze wiesz !
 
Laguna (minus) jestes zafascynowana odkryciem, bo w szkole Pitagorejskiej jestes w przedszkolu, i to jest ok!

Droga Lady ja moge nawet byc w zlobku i mnie to wcale nie przeszkadza, , tak samo nie ma nic zlego w pitagorejskiej nauce , opartej lub popartej dowodami , jest to zjawisko dosc ciekawe i obserwacja tego zjawiska moze okazac sie bardzo interesujaca - przynajmniej dla mnie- dla Ciebie moze to byc przedszkole nic mi do tego .
Wracajac do tematu zjawisko -jak sie okazuje ma nie tylko tendencje jednostkowa,  ale podlega szerszej grupie ludzi .

Wiec wiele mowi sie i pisze o transformacji  - rzuca sie" przyslowiowe slowa na wiatr "niewiadomo skad wziete , a wszyscy maja racje - to dlaczego mamy unikac
obserwacji , ktora ma odzwierciedlenie w rzeczywistosci w ktorej zyjemy??

Samo fruwanie po kosmosie bez polaczenia tego z doswiadczeniem w ziemskiej formie nie ma wiekszego znaczenia dla naszego rozwoju, to raczej wegetacja duchowa , a po cos przybylismy tutaj na ziemie , chyba nie tylko jako bateryjki do ladowania latarki swiatlem , zawsze jest to drugie dno.

 A rowniez z innego powodu skoro "cos" duchowego ma swoje odzwierciedlenie i przelozenie w materii- to dlaczego mamy o tym nie mowic i komu to przekszadza? he
I dlaczego ma byc  blokowany  dostep  do tematu ?

KrK wprowadzilo pewne REGULY (gry). Kazda kobieta przed slubem (koscielnym) musial mierzyc temp. aby ustrzec sie nie chcianej ciazy.

Darek pisal na innych watkach o pewnych formacjach, ktore sa ... wiec czy dasz sam dobrowolnie (np. pobrac KREW - pisalam o tym watku o wampirach) albo wezmiemy sila nie ma znaczenia.

Teraz rozumiem czemu brak leku we mnie na tym tle ,nigdy nie musialam mierzyc temperatury na potrzeby KK , jak dlugo mamy sie jeszcze bac? lub dac sie zastraszac ?
 Uśmiech Jak maja wiedziec to i tak beda wiedziec , wiedza jest jedna !




Laguna?Coś?___ To TY?

Mozna bylo spodziewac sie tego pytania , Lady jestes wiedzaca zapewne to wiesz ! Uśmiech Mrugnięcie

Lady - dzieki za cenna wskazowke  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 11:16:52 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 18, 2012, 22:35:52 »

Ciekawy temat LagunaUśmiech Mierzyłam i wiecie co ? mam 35,5 ,dziwne  Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 18, 2012, 23:43:14 »

Ciekawy temat LagunaUśmiech Mierzyłam i wiecie co ? mam 35,5 ,dziwne  Coś

Droga Chanell
Uwazaj chanell ,aby kk Cie z tego nie rozliczylo  Chichot
Wiele osob ma wlasnie bardzo zanizona temperature ciala , niestety komus bardzo zalezy na tym , aby ludzie o tym nie mowili - ba nawet , aby nie byli tego swiadomi . Wiec jak widac temat choc ciekawy pustkami swieci w jego wymowie wpisane jest milczenie , natomast duzo sie mowi o tym co nam szkodzi  tym samym wzmacniajac jeszcze mocniej owa szkoliwosc.


To taka juz zadra ludzka ,czlowiek lubi ja miec.
W swiadomosci tkwi sila , wiec po co ludzi uswiadamiac , po co maja byc mocni swiadomie ? Komu na tym zalezy ?
 Sol jesli poczytacz pierwszy post dokladnie zrozumiesz sens i znaczenie wysokosci temperatury .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 23:45:19 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 19, 2012, 00:33:33 »

Szukałam , szukałam info na temat ma to związek melatoniną i serotoniną a więc jak najbardziej z szyszynką.  Ja też mam w granicach 35, szukam dalej...

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 19, 2012, 01:03:48 »

Szukałam , szukałam info na temat ma to związek melatoniną i serotoniną a więc jak najbardziej z szyszynką.  Ja też mam w granicach 35, szukam dalej...

Kiara Uśmiech Uśmiech

Kiara przy zwiekszonej aktywnosci fizycznej ona jeszcze spada , dlatego zachecam ruch na swierzym powietrzu lub inna forme aktywnosci.  Uśmiech

Fajnie bedzie jesli cos znajdziesz , niech inni poczytaja sobie i takie ciekawostki . Uśmiech
A jeszcze jedna uwaga , czy zauwazyliscie , ze jak w domu nie malych dzieci ludzie nie maja nawet termometrow i sami nie wiedza dlaczego , jakos z czasem na oko mierza temperature  poprzez dotyk czola dlonia .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 01:09:09 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 19, 2012, 01:19:07 »

  No właśnie zmierzyłem temp. u siebie- jest 37,4.  Szok
Chyba, ze termometr uszkodzony, ale nie mam elektronicznego, tylko rtęciowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 01:30:27 wysłane przez Astre » Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 19, 2012, 01:36:11 »

  No właśnie zmierzyłem temp. u siebie- jest 37,4.  Szok
Chyba, ze termometr uszkodzony, ale nie mam elektronicznego, tylko rtęciowy.

Moze wlasnie przed chwila miales jakas " emocje" wzniesiona to tez bywa przyczyna hi.
Albo za duzo spedzasz czasu przy komputerze i malo masz ruchu . hi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 01:37:11 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madex kursor halotupsy managerzuzlowy truegaming