Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 15:55:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malta Discovery  (Przeczytany 29681 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #25 : Sierpień 22, 2012, 13:57:23 »

Może i dyrdymały, ale za to jaka fantastyka ! Duży uśmiech
Nie gorsza od Twojej , Kiaro Mrugnięcie

W nic nie wierzcie, wszystko sprawdzajcie sercem i logiką. Nie każdy, kto mówi/pisze o miłości żyje nią.
Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #26 : Sierpień 22, 2012, 14:24:34 »

Skąd mam być pewien swojej tożsamości?
Czy będąc syntetykiem wiem o tym i realizuję swoją rolę świadomie czy też nie?
Jak mam to sprawdzić?  Póki co mam wiarę iż jestem "zwykłym" człowiekiem...ale....
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #27 : Sierpień 22, 2012, 14:37:21 »

Syntetyk by nie pytal Mrugnięcie. Oni reaguja na wewnetrzne polecenia, ktore umieja odczytywac wg kodu Kylonta m.in. albo tak jak robi to sekta Scientology.
Po stylu pisania widac kto jest, a kto nie.

Niektore syntetyki to sa strasznie prymitywne (boty) i wypisuja nieraz bzdury i z reguly znikaja.
Takie otrzymuje niekiedy na priv tu na tym forum - swiezo pozakladane, bez udzialu w dyskusji.
//Wiec nie ma im za co ujemnych punktow wlepic//.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #28 : Sierpień 22, 2012, 14:40:43 »

hiacynt możesz zacząć od pytania "kim jestem?" 
Ale i to pytanie trzeba poprzedzić ,gdyż w nim jest założenie, że jesteś. Pierwsze pytanie zatem " czy jestem ?"
Co nadaje Ci atrybut istnienia ?
To ,że myślisz ? Skąd się biorą myśli ? Czy jest ktoś tam, kto produkuje myśli w głowie ?
Jak to się odbywa ?

W opowiadaniu s-f padło założenie, że syntetykom łatwiej rozprawić się z iluzją, bo oni z założenia mieliby być nieprawdziwi Duży uśmiech
I to też można sprawdzić. Pomocnym narzędziem jest samoobserwacja. To drugi sposób. Drążysz pytania bezlitośnie weryfikując "siebie" . Poszukuj dowodów,  nie czyń założeń.

Jest do tego dobre narzędzie, przez które możesz spróbować. Poszukaj w sieci nazwy, która pada w stopce poniżej. Powodzenia
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Sierpień 22, 2012, 14:42:27 »

Skąd mam być pewien swojej tożsamości?
Czy będąc syntetykiem wiem o tym i realizuję swoją rolę świadomie czy też nie?
Jak mam to sprawdzić?  Póki co mam wiarę iż jestem "zwykłym" człowiekiem...ale....

mamy na forum już jednego androida Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 22, 2012, 14:53:08 »

Skąd mam być pewien swojej tożsamości?
Czy będąc syntetykiem wiem o tym i realizuję swoją rolę świadomie czy też nie?
Jak mam to sprawdzić?  Póki co mam wiarę iż jestem "zwykłym" człowiekiem...ale....

…i tu jest haczyk na który się złapałeś. Już się zastanawiasz, czy przypadkiem nie jesteś syntetykiem.
A skoro dopuszczasz taką możliwość i wiesz (wskutek intensywnej propagandy uprawianej przez niektórych),
że nie będziesz w stanie pójść dalej, że Twój rozwój tylko do trzeciej czakry… cóż Ci pozostaje?

Odebranie ludziom nadziei jest największą zbrodnią, jaka może być. To perfidia wmówić człowiekowi,
że jest maszyną. Że jego życie jest jednorazowe i niepełnowartościowe.
Były już wdrażane idee nadludzi, rasy wyższej. A życie (całe) jest z ducha i duch jest jeden.
Więc, czy chcesz przyjąć fałszywy dogmat o swoim gorszym życiu?

Patrz, myśl i nie kupuj fałszywek. I oby ślepi kiedyś przejrzeli na oczy. Bo istnieje odpowiedzialność za słowo.

Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Sierpień 22, 2012, 15:00:37 »

..święta prawda Ptaku

Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #32 : Sierpień 22, 2012, 15:25:19 »

East a czy mogę być wobec siebie w pełni obiektywny?
Wiem że teraz wbiję kij w mrowisko; lansujesz z wielką determinacją tezę że nas nie ma...
A kim albo też czym Ty jesteś? Bo mimo uważnej lektury nie udało mi się pozbyć wrażenia iż
czymśtam jednak jestem. Choćby swoim własnym złudzeniem ale jednak...
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Sierpień 22, 2012, 15:25:33 »

Kochani, po mojemu zbyt emocjonalnie i zbyt personalnie podchodzicie do zagadnienia. Toć zostało już niecałe 4 miesiące i przekonamy się, czyje bajki były bliższe prawdy. Nie ma o co drzeć kotów. Kto jest programowalny, na taki czy inny haczyk się złapie, wybór haczyków jest olbrzymi. Pamiętajmy,  że "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", dziś wiadomo że w naszej rzeczywistości też, nie tylko w przenośni. Oznacza to ni mniej ni więcej, że każdy własną drogą bieży i nie należy mu w tym przeszkadzać. Ratowanie "zaginionych" owieczek to kolejna iluzja, potężna dla ratowników, dzięki niej mogą być bardziej zagubieni, niż owieczki, którym mieli pomóc.
Już wspominałem, że osądy to wytwór dualności, jeśli chcemy ją opuścić, to musimy sobie je darować i jeszcze dużo więcej.
Czy istnieje problem syntetyków? Według materiału Malta Discovery tak, ale jest to chyba problem wyższej półki, póki co w trzecim wymiarze selekcji nie ma, i żadne ze źródeł, które znam nie próbuje takiej selekcji robić. Ci, którzy o tym wspominają, zapowiadają, że problem zostanie rozwiązany naturalnie, samoistnie. Czekamy i robimy swoje, każda reakcja to energia, szkoda jej na straty, tyle pięknych rzeczy jest w 3W, być może to końcówka czasu 3W, abyśmy byli zdolni je zauważyć.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #34 : Sierpień 22, 2012, 15:31:14 »

b]blu[/b]

nie wszyscy sa w 3D, niektorzy juz wlasnie, byc moze gdzie indziej - to o tym rowniez nalezy wspomniec, i moze przemyslec.
Koniec 3D konczy sie wejsciem w tunel - dla jednych bedzie to wiecznosc-inni ujrza swiatlo - wtedy znajda sie w 5D.
Koniec 3D to wybor! Wolny wybor, nawet, gdyby mial oznaczac przybicie do krzyza.

To jest glowne przeslanie z Malty. A niby czemu te wszystkie drogi maja prowadzic do Rzymu??
Chodzi o Forum Romanum? Czy Watykan? Ciekawa jestem jak inni mysla.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #35 : Sierpień 22, 2012, 15:31:38 »

Dobra więc przyjmijmy ... tzn east przyjmuje , że jest Syntetykiem.
Ponoć więcej jest syntetyków, więc statystycznie rzecz biorąc jest duża szansa, że nim "jestem" Duży uśmiech

Cytuj
Czy będąc syntetykiem wiem o tym i realizuję swoją rolę świadomie czy też nie?

To pytanie dotyczy mniej więcej problematyki niewolnictwa. Oto w Afryce złapano czarnego człowieka z plemienia, które biali nazwali Syntetycy i wraz z innymi murzynami został on oszołomiony, zakrzyczany, bity, poniżany i dostarczony na targ niewolników na którym go sprzedano białemu panu. Nagle dowiedział się, że nie ma i nigdy nie miał żadnych praw. Ale to nie nowość Chichot

Zanim go pojmano nawet nie wiedział , bo mu nie przyszło do głowy, że nie ma żadnych praw. W ogóle nie wiedział że są prawa białych, nie znał ich. Teraz został oznakowany jako Syntetyk i nadano mu numer rozpoznawczy. W sumie dla niego nie ma to znaczenia, ale wszyscy wkoło włącznie z innymi murzynami wmawiają mu, że to ma znacznie. Wcześniej nie wiedział , że pochodzi z plemienia Syntetyków. Nikt w jego plemieniu takiej nazwy nie używał. W ogóle żadnych nazw nie używali. Byli Jednością.
Teraz słyszy wszędzie o braku wolności i że jest niewolnikiem. Wszystko tu jest nowe i obce, zupełnie inne niż w "jego" dżungli, czy plemieniu , ale i tam panowały twarde prawa przeżycia i tu też są, tylko, że inne.

W tej opowieści chodzi o to, że to nieważne jak zostanę nazwany i jaką rolę jakie siły będą starały się "mi" narzucić , bo to są wszystko obce role. Już z chwilą narodzin zostało uzyskane ograniczenie -ciasne ciało. W dodatku nigdy nie jest stałe. Ograniczeń zawsze przybywało, zmieniały się. W zależności od tego jak mocno się temu przeciwstawiałem tak intensywne się stawały. Zawsze, kiedy było przywiązywanie znaczenia czemuś, to coś (ten ktoś) dawało się ostro we znaki Duży uśmiech

Jeśli - pomimo nazwy ,etykietki, czyjegoś chciejstwa, widzimisię, czy obcego prawa - życie jest odczuwane to życie po prostu jest . Oddech jest -nie należy on do Syntetyka, albo do etykietki Człowiek.
Czy jestem oddechem ?
Światło jest - czy jestem światłem ?
Wzniesienie jest - czy jestem wzniesieniem ?

Współuczestnicząc we wszystkim co jest pojawia się myśl, że to po prostu jest, wydarza się , a JA w ogóle i w żadnym sensie nie jestem czymkolwiek konkretnie. Jest współuczestniczenie. Samo Istnienie i doświadczenie. Nazwa ani rola nie mają znaczenia. Puste slogany.

Także , hiacyncie, będzie wiele "haczyków" nad którymi się nie pochylaj zanadto. Odczuwanie i przeczuwanie prawdą są . Nie Twoją, ale prawdą.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Sierpień 22, 2012, 15:35:58 »

Sen motyla a niedwoistość

Zhuangzi śnił o tym, że jest motylem. Latał z kwiatka na kwiatek, był lekki, wolny i szczęśliwy. Obudził się. Czy to Zhuangzi śnił, że był motylem, czy to motyl śni, że jest Zhuangzi? W końcu między Zhuangzi a motylem musi być jakaś różnica! To się zwie Transformacją Rzeczy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zhuangzi_(księga)
pozdrawiam Chichot

to o tym lataniu dla Wilka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 15:47:30 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #37 : Sierpień 22, 2012, 15:47:53 »

Sen motyla a niedwoistość

Zhuangzi śnił o tym, że jest motylem. Latał z kwiatka na kwiatek, był lekki, wolny i szczęśliwy. Obudził się. Czy to Zhuangzi śnił, że był motylem, czy to motyl śni, że jest Zhuangzi? W końcu między Zhuangzi a motylem musi być jakaś różnica! To się zwie Transformacją Rzeczy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zhuangzi_(księga)
Jeśli po przebudzeniu Zhungazi był dalej szczęśliwy , to nie ma znaczenia kim/czym jest i czy w ogóle jest .Różnice nie mają znaczenia, kiedy panuje uczucie (tutaj -szczęścia) Duży uśmiech
Doszukiwanie się różnic niszczy nastrój snu i znika szczęście. Wtedy znaczenie mają wyłącznie różnice.
Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #38 : Sierpień 22, 2012, 15:50:45 »

W filozofii Zen mówi się o koncentracji na czynności, pełnej i głębokiej, przeżywaniu świadomie każdej chwili.
Jeśli oddycham to nie posiadam oddechu ale nim jestem.
Jeżeli stanowię jakąkolwiek formę energii to jestem światłem.
Kiedy zaś choćby  swoją uwagę  kieruję w kierunku wzniesienia to nim jestem.
Tu dostrzegam sens powiedzenia "mieć czy być?"
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #39 : Sierpień 22, 2012, 15:54:06 »

Cytat: blueray21
Czekamy i robimy swoje, każda reakcja to energia, szkoda jej na straty, tyle pięknych rzeczy jest w 3W, być może to końcówka czasu 3W, abyśmy byli zdolni je zauważyć.

Masz rację, każda reakcja, to energia. Tylko, dlaczego tyle jej wydatkujesz na tłumaczenia i wklejanie channelingów?
Pomijam już zagadnienie ich prawdziwości. Jednak widzisz w tym jakiś sens, nadajesz temu cel.

Reakcja musi być, gdy jest akcja. Takie są prawa, by energia mogła płynąć, by światy mogły się przejawiać
a życie ewoluować. Jako istoty obdarzone inteligencją oraz sercem, kreujmy piękno.
I nie odbierajmy nikomu jego człowieczeństwa. Bo nikt nie ma bezpośredniego dowodu na istnienie syntetyków.
To, że ktoś czyni wiele zła nie jest jeszcze dowodem. A i samo zło nie jest takie jednoznaczne.

Bez wiary w możliwość własnego wzrostu, następuje umieranie. Śmierć za życia.
Dlatego tak ważne jest słowo, które się głosi. By nie uśmiercać motyli…  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 15:56:18 wysłane przez ptak » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #40 : Sierpień 22, 2012, 15:54:48 »

Skoro watek o Malcie to polecam to:

Objawienia na Malcie – Borg w Nadur

http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/03/19/objawienia-na-malcie-borg-w-nadur/

"Tutaj najświeższe orędzie z 16 marca 2011 roku
 
Przesłanie z 16 marca 2011, Borg in-Nadur
 Moje drogie dzieci, dzieci bliskie Mojemu Sercu! Przesłanie to kieruję ks Hayden’owi i o.
 David’owi, by przekazali je ludziom.
 Dzieci Moje, czyż prorocy nie mówili wiele? Czy nie trwali oni w przygotowywaniu drogi dla
 Mojego Syna, Jezusa? Czy nie zamierzali przekazywać wiadomości Żydom? Czasem byli
 wyśmiewani, ośmieszani czy nawet zabijani. Rzeczywiście Moje dzieci, teraz jest tak jak kiedyś, wspomnijcie na Noego. Gdyby ludzie zobaczyli was budujących teraz ogromną arkę, zaczęliby z was drwić i obrażać! Mówiliby: „Oni oszaleli!”. Tak, tak by mówili. Noe był posłuszny. Usłuchał. Usłuchał przesłania danego mu przez Boga.
 Dzieci Moje, w dzisiejszych czasach Niebo również zsyła proroków. Naprawdę, Moje dzieci,
 powtarzam wam, Niebo zsyła wam tych proroków, byście ich słuchali. Zwróćcie na nich uwagę.
 Moje dzieci. Zwróćcie uwagę na przesłania, które wam przekazują. Zwróćcie uwagę na Moje
 przesłania. Zwróćcie uwagę na Słowo Boże. I zwróćcie uwagę na Eucharystię, Moje dzieci. To są dzisiejsze przesłania, ale za mało zwracacie na nie uwagę.
 Wkrótce będziecie musieli zrobić użytek z arki Noego, już wkrótce. Ciężkie chmury zbierają się nad Europą, Moje dzieci. To się zbliża. Spójrzcie co się dzieje w innych krajach, Moje dzieci. Nie zdajecie sobie sprawy? Wy również jesteście na tym świecie, tak jak inni – tak samo. Wkrótce doświadczycie wstrząsów wokół was. Tak, Moje dzieci, wkrótce. Kościół również, Moje dzieci, musi doświadczyć tych wstrząsów – a raczej przejść przez wewnętrzne trzęsienie ziemi.
 Musicie się zmienić, Moje dzieci. Naprawdę, dzieci Moje, nie przyczyniajcie się sami do
 problemów w waszych krajach. Bądźcie stali w swojej mowie. Podejmujcie decyzje sami, nie
 pozwólcie innym decydować w waszym imieniu. To jest jedno z tych trzęsień ziemi, które przyjdą na tą wyspę. Ono nią wstrząśnie. Moje dzieci, proszę was, odepchnijcie te rzeczy daleko od siebie.
 Oddalcie je od siebie poprzez modlitwę różańcową.
 Straciłam głos i umęczyłam się przemierzając wasze ulice. Odmawiajcie różaniec, Moje dzieci. Sami odmawiajcie i namówcie innych by odmawiali. Różaniec jest tarczą obronną. Wprowadza pokój w rodziny. Odmawiajcie różaniec i namawiajcie innych, by i oni odmawiali.
 Dziękuję, że wysłuchaliście Mojego wezwania."


Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #41 : Sierpień 22, 2012, 16:06:14 »

Skoro watek o Malcie to polecam to:

Objawienia na Malcie – Borg w Nadur

http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/03/19/objawienia-na-malcie-borg-w-nadur/

"Tutaj najświeższe orędzie z 16 marca 2011 roku
 
Przesłanie z 16 marca 2011 roku...



Zaiste śweżutkie...:-)

No i wystarczy Eucharystię w Kościółku dla ochrony !

Very Disco na Malcie  !
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Sierpień 22, 2012, 16:11:15 »

W filozofii Zen mówi się o koncentracji na czynności, pełnej i głębokiej, przeżywaniu świadomie każdej chwili.

Moje dzieci. Sami odmawiajcie i namówcie innych by odmawiali. Różaniec jest tarczą obronną. Wprowadza pokój w rodziny. Odmawiajcie różaniec i namawiajcie innych, by i oni odmawiali.

a więc zgodnie z filozofią Zen- odmawiając różaniec stajemy się nim,-
hmm, sam nie wiem czy chcę stać się różańcem, może jednak motylem..
Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #43 : Sierpień 22, 2012, 16:18:44 »

Odmawiając różaniec (nie klepiąc) jesteś modlitwą , modlitwą w intencji, kreacją a na pewno nie stajesz się wotem modlitewnym  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 16:19:53 wysłane przez hiacynt » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #44 : Sierpień 22, 2012, 16:20:29 »

Cytat: songo1970
hmm, sam nie wiem czy chcę stać się różańcem, może jednak motylem..

…byleby nie za bardzo ekspandującym, bo kwiatek nie udźwignie.  Chichot
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #45 : Sierpień 22, 2012, 17:09:47 »

Cytuj
Dzieci Moje, w dzisiejszych czasach Niebo również zsyła proroków. Naprawdę, Moje dzieci,
 powtarzam wam, Niebo zsyła wam tych proroków, byście ich słuchali. Zwróćcie na nich uwagę.
 Moje dzieci. Zwróćcie uwagę na przesłania, które wam przekazują.

W tresci odklepywanych wersow jest jakis algorytm ukryty. Dotyczy to np. sw. geometrii - o tym pisali juz badacze sprzed setek lat.
Powtarzanie specjalnych strof albo przywoluje, albo uwalnia nas ode zlego!



« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 17:17:32 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Sierpień 22, 2012, 17:18:50 »

Wszystko pięknie i ładnie, ale skąd pewność co one przywołują,-
a może to produkcja Luszu, poza tym jak już pisał Jack to donosi się do
świata chrześcijan, a co z resztą i z tymi co tego w ogóle nie znają,-
czy są skazani na wieczne potępienie tylko dlatego, że nie znają różańca??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #47 : Sierpień 22, 2012, 17:24:31 »

Mantra,falowanie,wiersz,wibracja,częstotliwość,fala, przekaz,informacja,kreacja....
Raczej nie w treści a w rytmie.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Sierpień 22, 2012, 17:27:56 »

Mantra,falowanie,wiersz,wibracja,częstotliwość,fala, przekaz,informacja,kreacja....
Raczej nie w treści a w rytmie.

i tu się coś zgadza-
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7803.msg101236#msg101236
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #49 : Sierpień 22, 2012, 17:34:07 »

A słowo ciałem się  stało....
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.296 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime truegaming halotupsy managerzuzlowy madex