Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 00:17:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Złamanie Siódmej Pieczęci" - oficjalny artykuł [część trzecia serii]  (Przeczytany 6678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« : Grudzień 06, 2008, 16:18:55 »

ZŁAMANIE SIÓDMEJ PIECZĘCI [ AP 13:18 ]

WSTĘP


Na wstępie chcę zaznaczyć, że przy tej analizie korzystam z pierwotnej greckiej wersji Biblii, – bo uważam, że TYLKO tutaj jest pierwotną mądrość Księgi Apokalipsy – nowsze wersję, są pełne błędów oraz zniekształceń słownych zmieniających jej pierwotne starożytne znaczenie, zawierające wiedzę dawnych misteriów, gdy słowo Kapłan miało głębsze znaczenie, nie to, co w dzisiejszym Kościele Katolickim. Cytując Aleistera Crowleya (jemu będzie poświęcona część trzecia cyklu artykułów o liczbie 666), który został nazwany Bestią 666 a dokładniej sam był z tego dumny i przyjął to z chęcią – należy podkreślić jego słowa, z którymi się zgadzam, że TYLKO Księga Apokalipsy Św. Jana jest jedyną wartą analizy księgą biblijną – dzieję się tak, dlatego, że jako jedyna NIGDY nie została poddana dokładnej analizie i precyzyjnie przestudiowana pod kątem kabalistycznym, sytuacja taka wynika z prostego faktu – zapomniano już w dzisiejszych czasach komputeryzacji wszystkiego, starożytną mądrość, która już dawna została przewyższona przez naukę – a to błąd, bo prawdziwy sens głębokiej wiedzy tajemnej zaginął, ale nie do końca – ja udowodnię w tym tekście, że można tam jeszcze powrócić do tego, – gdy się nie "biegnie" za postępem i potrafi się na chwilę zatrzymać i znaleźć czas na głębsze przemyślenia i naukę wiedzy, którą posiadali nasi starożytni kapłani. Znając języki oraz nauki trzech potężnych kultur, czyli egipską, grecką oraz hebrajską – zaznaczę, że trzeba zastosować wszystkie trzy na raz – można odczytać prawdziwe przesłanie zawarte w AP 13: 18 – dotyczy ono głównego celu Projektu Cheops, – czyli FARAONA, każdy teraz na pewno pomyśli o mnie, przecież ten człowiek jest szalony jak możliwe jest, żeby w księdze tak starej i odległej można odnaleźć coś dotyczącego czasów obecnych i właśnie Projektu Cheops – a jednak jest to możliwe i zaraz wykażę, jak ciężko jest to odczytać i jak wiele trzeba włożyć wysiłku, żeby dotrzeć do prawdziwego przesłania tego jednego wersetu – według mnie najważniejszego w całej Apokalipsie, zajęło mi to równo 30 dni a patrząc na to z perspektywy czasu widzę, że byłem do tego przygotowywany 7 lat, tyle trwa okres mojej praktyki duchowej. Ważną wskazówką dla mnie było dokonanie Michaela Drosnina, który jest twórcą książki "Kod Biblii", który udowodnił, że Biblia zawiera ukryty kod dotyczący przyszłości naszej planety, a to, co odczytał potem się sprawdziło, uważam, także, że Biblia a na pewno jej starożytna część została spisana pod natchnieniem, jak mówi Samuel w sesjach Św. Jan pisał pod szczególnym natchnieniem, co oznacza, że to, co odczytamy w Księdze Apokalipsy jest zakrytym sensem prawdziwego znaczenia – to, co widzimy skrywa prawdziwy przekaz, ale TYLKO w pierwotnej wersji greckiej a w pewnym stopniu i hebrajskiej – te języki posiadają swój własny system kabalistyczny i tylko w nich można odnaleźć kod mogący być poddany analizie – tak też postanowiłem uczynić i to dokładnie. Jest jeszcze oczywiście język egipski, wytrwali badacze wiedzą, że jego znaczenia są zawarte w 22 literach hebrajskich, zawiera ona fragmenty wiedzy starożytnych Egipcjan i ma wiele wspólnego z językiem egipskim a szczególnie warstwa duchowa jest ważna tutaj – dlatego tylko połączenie właśnie tych trzech kultur daje klucz do odczytania szyfru ukrytego w AP 13:18. Należy zdecydowanie podkreślić, że starożytni często opisywali coś używając kryptogramu, czyli ukrytego zapisu zrozumiałego tylko dla wtajemniczonych, język, jakim się posługiwali jest w dużej mierze nie zrozumiały dla współczesnych ludzi, ponieważ ich język był językiem metafor oraz alegorii, jeden hieroglif często oznaczał, jedną literę, jedno słowo a czasem całe skomplikowane znaczenie ukryte było w jednym tylko hieroglifie, dobrym przykładem jest symbol Słońca, czyli koło z punktem w środku, tradycyjnie symbol boga Re, ale także oznaczał światło oraz czas, a implikacje, jakie rodziło łączenie tych znaczeń jest typowe dla myśli starożytnych a pamiętajmy, że Starożytny Egipt dzielił się na dwie zasadnicze grupy ludzi, czyli kapłani oraz pospólstwo, ci drudzy nie mieli dostępu do tego, co robili kapłani a ci można powiedzieć rządzili pospólstwem – stąd takie braki w wiedzy o prawdziwej myśli Egipcjan, naiwne by było myśleć, że ich prawdziwa wiedza zapisana jest gdzieś hieroglifami – tak nie jest – jak pisał wybitny antropozof Rudolf Steiner ich wiedza miała charakter duchowy i jest nie dostępna dla ludzi obecnie, bo nie myślimy już na takim subtelnym poziomie, pisząc to mam na myśli ciągle środowisko kapłańskie – wynika z tego, że ich wiedza jest nam tak naprawdę nie znana obecnie, jednak można ją odnaleźć, ale nie przeczytać – niech się każdy nad tym zdaniem zastanowi, nie można jej się nauczyć, ale posiąść – tutaj jest cała tajemnica zawarta. Zdaję sobie sprawę, że część Biblii została przekazana przez istoty najwyższe – proszę zwrócić uwagę na tryb mnogi a nie pojedynczy, nie Bóg, ale Bogowie to przekazali, o tym wiedzieli starożytni. Przed pojawieniem się "Tego, Który Zamknął Kanał" (patrz sesja nr 9) była wiara w wielu Bogów, dopiero z nadejściem chrześcijaństwa ludzkość została zwrócona w niewłaściwą stronę, od 2000 lat już mamy regres duchowy – cofnęliśmy się zamiast iść do przodu – to wielka strata dla rozwoju duchowego ludzkości. Nie chcę wchodzić w warstwę teologiczną Biblii, bo nie jestem osobą wierzącą albo inaczej, wierzę w Boga a nawet Bogów, ale nie tak, jak nam to przedstawia Kościół Katolicki i właśnie ta postawa doprowadziła mnie aż tak daleko – bardzo daleko. Przedstawię teraz pierwszy raz w historii prawdziwy znaczenie AP 13:18 po właściwym odczytaniu tego wersetu.

ANALIZA NA PODSTAWIE GRECKIEJ WERSJI BIBLII


Taką wersję tego wersetu znamy powszechnie, czyli ten zawarty w Biblii Tysiąclecia:
"Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy. Liczba to, bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Niby wszystko jest w porządku, ale JEDNA tylko modyfikacja już zniszczyła cały przekaz tego wersetu, nie jest możliwe odczytanie prawidłowe już, chodzi mianowicie o współczesne dodanie słowa potrzebna, jest to duży błąd, bo gdyby tak miało być to zapewne by to znalazło się w oryginalnej wersji greckiej – tak nie jest jednak! Jeżeli Biblia zawiera KOD to zmienienie choćby JEDNEJ litery w niej uniemożliwia już odczytanie przekazu. W Księdze Prawa, którą otrzymał, jako przekaz w 1904 roku (Kair, Egipt) Aleister Crowley zostało powiedziane w wersie 36 w pierwszym rozdziale wyraźnie bardzo:
"Niechaj mój pisarz, Ankh-af-na-khonsu, kapłan książąt, nie zmieni ani litery tej księgi; ażeby jednak uchronić przed pomieszaniem zmysłów, będzie ją komentował dzięki mądrości Ra-Hoor-Khu-ita." (AL. I:36)

Ponieważ jeżeli w zamyśle przekazującego jest zawrzeć w niej sekretne przesłanie to, gdy się zmieni ją minimalnie – staje się niemożliwe odczytanie właściwego przekazu, to niestety stało się z Biblią, dlatego ja sięgnąłem do pierwotnej wersji greckiej, a tam odnalazłem taki o to początek tego wersetu:

ΩΔΕ Η ΣΟΦΙΑ - ODE O SOPhIA

Dosłownie - TU JEST MĄDROŚĆ, nie ma tu słowa "potrzebna", to jest, że tak powiem współczesny wynalazek już – jak widać zniekształca to pierwotny sens tego wersetu. Jasno widać, że ten werset zawiera coś ważnego bardzo – jest to komunikat do tego, który to przeczyta, czyli coś w stylu "słuchaj, tutaj jest mądrość – zgłęb ją a zrozumiesz" Współcześni tłumacze Biblii oraz teolodzy uznali, że brakuje tam tego słowa i je dodali - jak zresztą ze wszystkim zmieniając całkiem sens tego, co zostało przekazane tysiące lat temu. Przystąpię teraz do analizy kabalistycznej, aby wykazać, zwartą tutaj Mądrość.

Zobaczmy, zatem co nam powie grecka kabała na temat zapisu SOPhIA, czyli sofia, zapisując to po grecku otrzymujemy wartość liczbową, 781 czyli permutacja (temurah) 718 – w grece tak jak w alfabecie hebrajska każda litera ma przypisaną swoją własną wartość liczbową – stąd jest możliwa analiza kabalistyczna. Słowo sofia posiada znaczenie gnostyczne i tak powinno być zrozumiane.
Błędne domyślne dodanie słowa potrzebna to jedyna nieprawidłowość, która odróżnia wersję współczesną od starożytnej – paradoksalnie niestety to nie TYLKO, lecz AŻ jedyna, co zostało wyjaśnione powyżej – przez to jej starożytny prawdziwy sens zaginął na ponad 2000 lat!
Wybrałem z całego omawianego wersetu słowa kluczowe, które podałem analizie używając "klucza trzech kultur" – tak to nazwałem, jako jego odkrywca, czytelnika czeka prawdziwe zaskoczenie, gdy zobaczy, czym naprawdę jest zapis biblijny i co zostało przekazane w momencie jej otrzymania (przynajmniej omawianej części, czyli Księgi Apokalipsy, bo większość powstała w umyśle człowieka wyłącznie) – nie spisania, lecz przekazana a to ogromna różnica jest jednak.

Kolejnym słowem, którym się zajmę jest słowo ROZUM, oczywiście cały czas korzystam z wersji greckiej, co będę nieustannie i na każdym kroku powtarzał, o to jak to wygląda w grece:

ΝΟΥΣ - NOUS

Ciekawostką jest, zaskakującą nawet, że słowo "rozum" także w grece to ephren, gdy przeliczy się jego wartość to dopiero można się zdziwić, proszę samemu się przekonać:

ΗΦΡΗΝ – umysł, rozum eta=8 + phi=500 + rho=100 + eta=8 + nu=50 = 666

Widać jasno jak wiele tajemnic potrafi odkryć sama nauka kabalistyczna a dokładniej, gematria, takie samo słowo a zapisane inaczej daje wartość 666, która jest tutaj kluczowa, znaczy to, że liczba 666 jest tożsama z rozumem, z umysłem – daje to dużo do myślenia naprawdę.

Następnie zajmę się słowem "przeliczyć", które mówi o tym, co robię ciągle, czyli przeliczam różne słowa na wartości liczbowe, dla kabalisty jest to zasugerowanie, żeby całość przeliczyć, czyli podstawić słowa o tej samej wartość pod już istniejące – efekt tego będzie jak zobaczymy naprawdę zaskakujący. Póki, co uzyskaliśmy taki o to sens – tu jest mądrość, ale, żeby ją odczytać najpierw należy to przeliczyć – zastosować nauki kabalistyczne.

Kolejnym słowem kluczowym jest słowo "liczba", na razie wszystko po kolei objaśnię a potem dopiero przystąpię do przeliczania, stosując "klucz trzech kultur". Słowo liczba w grece to arithmos, tak wygląda jego grecki oryginalny zapis:

ΑΡΙΘΜΟΣ – ARIThMOS

Wartość liczbowa słowa arithmos to 400, nawiązując teraz do Projektu Cheops, widzimy, że taką samą wartość liczbową posiada słowo ΣΠΙΝΞ - SPINX, oczywiście z zastosowaniem greckich wartości liczbowych, a odwołując się do języka hebrajskiego widzimy, że wartość 400 posiada zapis ORION – nie będę tutaj tłumaczyć korelacji zachodzącymi między tym, bo Samuel to doskonale wyjaśnił w sesjach już. Od siebie dodam, że liczba, jako najstarszy i uniwersalny język całej ludzkości jest najlepszą formą na zakodowanie pewnych informacji w bardzo długim okresie czasowym- doskonały przykład to Wielka Piramida Cheopsa i kod liczbowy zawarty w każdym jej wymiarze, a dzieje się tak, bo 5.000 lat temu 400 było tak samo liczba 400 jak dzisiaj. W alfabecie hebrajskim liczba 400 jest wartością litery Thau, która jest ostatnią literą alfabetu, symbolizuje koniec pewnego etapu i zaczęcie kolejnego od litery Aleph z wartością 1 – tak to wygląda w naukach kabalistycznych, rozwój duchowy przebiega od Aleph do Thau i tak w koło, w tarocie kartą odpowiadającą literze Aleph jest Głupiec – symbol początku drogi, natomiast Thau odpowiada karcie Świat – symbol ukończenia pewnego ETAPU ale nie Końca!
. Karta ta zawsze ma podobny wygląd, jest to kobieta, wokół której jest opleciony wąż, symbol mądrości, zaś kobieta jest samą Sofią – Mądrością, wokół niej są 4 apokaliptyczne bestie, czyli lew, byk, orzeł oraz człowiek – są to symbole dawnych misteriów jak pisał Rudolf Steiner – podsumowując znaczenie całościowe, można by powiedzieć, że z pomocą liczb, zostanie odczytane coś, co ma związek ze Sfinksem oraz Orionem i będzie to koniec pewnego etapu a jak wiemy od Samuela nastąpi to w roku 2012 właśnie. Liczbami posługiwały się już ludy neolitycznie 18.000 lat przed naszą erą, jest, więc to najstarszy znany język ludzkości, a że jest uniwersalny to jest najlepszą metodą na przekazywanie informacji przyszłym pokoleniom a nawet na zostawienie przesłania dla kolejnych er naszej planety. Od greckiego słowa arithmos, czyli liczba pochodzi nazwa arytmetyka, czyli nauka o liczbach. Kolejnym bardzo istotnym słowem jest Bestia, czyli po grecku therion, o tym będzie napisane dokładniej w artykule poświęconemu Aleisterowi Crowleowi, teraz należy wspomnieć bardzo krótko, że Crowley był osobą bardzo wtajemniczoną i tak naprawdę - co wiedzą osoby obeznane z tematem – nie ujawniał tego, co wie, wprowadzając tym samym w błąd wszystkich niewtajemniczonych, najbardziej jednak znane jest jego utożsamianie się z Wielką Bestią 666, czyli To Mega Therion, owszem utożsamiał się on z Bestią ale z prawdziwym jej znaczeniem, ukrytym dosłownie w tym słowie właśnie, poświęcił on wiele czasu na analizę Księgi Apokalipsy i na pewno znał jej prawdziwe znaczenie, był to przecież najpotężniejszy mag XX wieku, co udowodnił w roku 1904, zaczynając nowy etap w duchowej historii ludzkości. O to jak to wygląda w grece i w języku hebrajskim – te dwa języki się mało różnią jednak, w greckim zapisuje się całe słowo tak jak się pisze a w hebrajskim dokonuje się redukcji spółgłosek, z małymi wyjątkami, ale to właśnie daje niesamowite możliwości kabalistyczne, ponieważ ten sam zapis o tej samej wartości liczbowej może oznaczać naprawdę różne słowa – teraz przechodzę już do przedstawienia tych zapisów:

(wersja grecka) ΤΟ ΜΗΓΑ ΘΕΡΙΟΝ = TO MEGA ThERION - 666 - Wielka Bestia
(wersja hebrajska) nvyrt = ThRIVN = 666 – Bestia

Widać jasno teraz, że liczbą Bestii jest naprawdę 666 – pokazują to zapisy dwóch różnych kultur językowych, więc nie należy myśleć na poważnie, że tą liczbą jest 616 bo jest to bzdura kompletna – dowód jest powyżej. Ale Aleister Crowley wykazał, że liczba 666 może być także liczbą kojarzoną z Bogami, chodzi o permutację hebrajskiego zapisu ThRIVN na NIThRV – uzyskujemy, jako wynik egipskie słowo neczeru, czyli Bogowie, bo neczer to pojedynczy Bóg, to jest dopiero początek użycia przeze mnie "klucza trzech kultur”, ale już widać, że zaczyna się to układać w całość a to dopiero jest początek. Samuel także dał wskazówkę w słowach "przejdź do tych liczb nie, jako boskich już, ale takich, które odegrają ważną rolę w Projekcie Cheops" (fragment prywatnej sesji) i oznacza to, że Samuel doskonale wie, że ta liczba jest Boska, ale daje dalszą wskazówkę, mówi, że ona odegra razem z 718 ważną rolę w całym Projekcie Cheops i jak wykazałem już po części, jest to prawda!
Przed ostatnim słowem – kluczem, którym się zajmę jest słowo nam najbliższe, czyli "człowiek", zostało przekazane, że liczba 666 jest liczbą człowieka, ale nie w sensie człowieka pojedynczego, lub osoby określonej jakby chcieli niektórzy z badaczy szukając pod tą liczbą Hitlera, Papieża czy Cesarza Nerona – nie tędy droga, tutaj chodzi o człowieka, jako o rodzaj ludzki – LUDZKOŚĆ, znaczy to, tyle, że skoro ta liczba jest liczbą człowieka to ma ona jakieś znaczenie dla ludzkości, coś sobą ma przekazać, Kościół Katolicki odegrał bardzo negatywną i złą rolę robiąc z niej liczbę demoniczną, satanistyczną i sigillum diaboli, jest to potężny błąd, za który należy się największa pogarda dla tej organizacji.
Przyczyniła się ona, być może celowo do ukrycia prawdziwego przesłania tej świętej księgi – mam na myśli ciągle Apokalipsę Św. Jana, której to ówcześni najwyżsi hierarchowie Kościoła Katolickiego nie zrozumieli i dlatego nie zmienili praktycznie NIC w pierwotnej wersji, dlatego to w IV wieku naszej ery, gdy Biblia była kompilowana (sic!) weszła w jej skład – i chwała im za to, ale tylko za to. Wracając do słowa "człowiek" wiemy, że pierwszym człowiekiem był Adam, hebrajski zapis ADM tłumaczony jest, jako człowiek, natomiast w wersji greckiej występuje słowo anthropos.

ΑΝΘΡΩΠΟΣ - ANThROPOS

Znamienne jest, że słowo anthropos, oznacza właśnie rodzaj ludzki a nie człowieka pojedynczego, to bardzo wiele zmienia, co spróbuję wykazać podczas zastosowania "klucza trzech kultur"
Ostatnim wyrażeniem kluczowym jest Sześćset Sześćdziesiąt Sześć, aby wyjaśnić problematyczną specyfikę tego zagadnienia i błędu popełnianego do dziś (sic!) Posłużę się innym artykułem napisanym przeze mnie, chodzi o artykuł "666 a Sześćset Sześćdziesiąt Sześć" – przytoczę go teraz w całości wraz z komentarzem adekwatnym do głównego tematu tego opracowania.

Jest to analiza bardzo techniczna, więc należy czytać uważnie, aby zrozumieć sens tego, co jest tutaj przekazane, a że liczba 666 stała się istotna dla samego Projektu Cheops, o czym mówi sam Samuel, to należałoby się temu przyjrzeć nieco bliżej... Zobaczmy, o co konkretnie chodzi i czemu jest to tak istotne. Mam zamiar tutaj wykazać pewną istotę całej sprawy, która jest całkiem ignorowana przez badaczy tego zagadnienia, najpierw napiszę pewien fakt, którego nie da się w żaden sposób kwestionować. Całość tej analizy opieram na greckim systemie liczbowym, który dość mocno się różni od naszego, czyli arabskiego, różnica ta jest zasadnicza i zmienia całą postać rzeczy, zobaczmy, co tak naprawdę zostało napisane na końcu AP 13:18 – bo tutaj jest właśnie klucz do całego 18 wersetu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 08:43:33 wysłane przez tom1ek » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 12, 2008, 23:54:51 »

===c.d.===edited==by==tom1ek===

1. POSTULAT

666 nie jest tym samym, co Sześćset Sześćdziesiąt Sześć

2. WYTŁUMACZENIE
Zacznijmy od tego więc, że w oryginalnej wersji biblii jak i współczesnej nie pojawia się w Księdze Apokalipsy w 13:18 liczba 666 ale jej literowy odpowiednik czyli Sześćset Sześćdziesiąt Sześć, można by myśleć, że jest to nic nie znaczący szczegół, otóż nie, tutaj tkwi cała istota problemu, który się z tym wiąże a mianowicie, błędnie się uważa, że Sześćset Sześćdziesiąt Sześć to 666, tutaj chodzi o coś znacznie bardziej ważnego, zobaczmy co się pojawia w greckiej wersji Biblii w miejscu Sześćset Sześćdziesiąt Sześć aby być bardziej wiarygodnym przytoczę jego oryginalną pisownię, o to ona w niezmienionej formie:

ΕΞΑΚΟΣΙΟΙ ΕΞΗΚΟΝΤΑ ΕΞ – HEXAKOSIOI HEXE:KONTA HEX

A więc odczytałem oryginalny zapis "hexakosioi hexe:konta hex" czyli Sześćset Sześćdziesiąt Sześć a nie 666 – to ogromna różnica, powiem więcej zasadnicza nawet, całkiem zmienia to sens całego zawartego w tym wersecie przekazu – teraz gdy to wiemy można to zacząć już analizować podchodząc do tego właściwie i zastosować analizę kabalistyczną aby móc zrozumieć całość. Hex to nie liczba "6" ale słowo "Sześć" i nie można powiedzieć, że równa się to 6, tak zostało to zinterpretowane i błędnie jest to przekazywane do dzisiaj! Powtarzam raz jeszcze dla greków wyraz "Sześć" to nie to samo, co liczba "6"

grecka litera digamma (stigma) posiada wartość liczbową, „6” co ciekawe ta litera została z alfabetu greckiego usunięta, 666 można wyrazić, jako 6 6 6 w ten sposób - HEX HEX HEX lub nawet, jako DIGAMMA DIGAMMA DIGAMMA, ale w ten sposób nie wyrazi się liczby jaką jest 666, ponieważ jeżeli już szukamy liter z odpowiednikami liczbowymi to zapisać to można jako:

CHI [600] XI [60] STIGMA [6] Lecz nie jest to takie łatwe gdyż w Grecji panował system dziesiętny a więc nie było liczb 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ponieważ były tylko liczby 1, 10, 100 gdy chcieli napisać liczbę 6 pisali więc 111111 (1x6) natomiast liczbę 666 pisali następująco: (6x100) + (6x10) + (6x1) i w taki właśnie dość długi sposób zapisywali tą liczbę... [ 718 zapisywano jako (7x100) + (1x10) + (8x1) ]
temat jest naprawdę trudny do zrozumienia, ale staram się pisać w sposób prosty i przejrzysty, nam wydaje się to bez znaczenia, ale starożytni przykładali do tego wielką wagę, naprawdę trzeba rozróżniać te dwie rzeczy i nie mylić Sześćset Sześćdziesiąt Sześć z 666, bo to nie to samo!

3. PODSUMOWANIE
pokaże teraz jasno o co chodzi, wyobraźmy sobie, że znajdujemy się w starożytnej Grecji i chcemy zapisać trzy wyrażenia a) 666 zapisujemy to w jeden z poniższych sposobów - STIGMA [6] STIGMA [6] STIGMA [6]  sposób zapisania za pomocą liter - CHI [600] XI [60] STIGMA [6] zapis zgodny z wartością liczbową odpowiednich liter alfabetu greckiego b) SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ - HEXAKOSIOI HEXE:KONTA HEX  jedyny możliwy zapis słów Sześćset Sześćdziesiąt Sześć w języku greckim. c) SZEŚĆ SZEŚĆ SZEŚĆ - HEX HEX HEX  należy zauważyć, ze nie jest to już Sześćset Sześćdziesiąt Sześć, ale Sześć Sześć Sześć, jest to bardzo często mylone ze sobą

Jednak, aby nie wprowadzić czytelników w błąd, muszę coś wyjaśnić, to, co napisałem powyżej nie dyskredytuje używania liczby 666 absolutnie, podkreślam, że chodzi mi TYLKO o użycie specyficznej formy w Biblii a dokładnie w Księdze Apokalipsy 13:18, celowo zostało zapisane to w taki sposób bo chodzi o to, że gdyby zostało to podane jako "666" to możliwości analityczne ograniczyłyby się do odnajdywania słów oraz różnych określeń sumujących się do 666 a tak, to mamy do czynienia z zapisem Sześćset Sześćdziesiąt Sześć a w oryginalnej wersji greckiej mamy możliwość obliczenia wartości poszczególnych słów i to jest dopiero mówiąc dosłownie skomplikowana kompilacja, bo możliwości teraz są większe a znaczenie jednak będzie ściśle określone i jak się odpowiednio zastosuje tutaj nauki kabalistyczne to wtedy można odczytać konkretne znaczenie – takie jak miał na myśli autor tego przekazu, każdy będzie mógł zauważyć, że to naprawdę posiada jakiś głębszy sens. Przejdę teraz do szczegółów, czyli do końcowej analizy tego wersetu i ujawnię znaczenie istotne dla Projektu Cheops, pragnę zaznaczyć i podkreślić – ja go nie wymyśliłem, ale odczytałem to, co zostało zaszyfrowane tam już bardzo dawno temu i spoczywało w ukryciu aż do dzisiaj.


KLUCZ TRZECH KULTUR ŁAMIĄCY SUPER-SZYFR KRYPTOGRAFICZNY


Oryginalne tłumaczenie z greckiej wersji Biblii, która nie uwzględnia słowa "potrzebna", – które wprowadza w błąd nieuważnych badaczy tego szczególnego wersetu.

"Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy. Liczba to, bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Powyższe zdanie jest wyrazem bazowym, od, którego będę wychodzić w dalszej kontynuacji analizy, nie będę wprowadzać żadnych swoich własnych dodatków – wszystko będzie oparte na początkowych greckich wartościach tych słów a potem odniesienie tego do języka hebrajskiego a następnie do wartości liczbowych tych słów. O jak to wygląda – od początku aż do końcowego odczytania ostatecznego znaczenia.

TU JEST MĄDROŚĆ [ΩΔΕ Η ΣΟΦΙΑ - ODE O SOPhIA ]

Hebrajski odpowiednik tego to KH BV VIBN* – wartość poszczególnych słów jest tutaj istotna – od tego zacznę analizę, KH = 25 , BV = 7 , VIBN =718 (N = 700 = nun końcowe), można to przeczytać jako zapowiedź, ze kolejne słowa zawiera coś ważnego, jakąś Tajemnicę (proszę zapamiętać to słowo), pamiętając o nauce gematrii – słowa o tych samych wartościach mają ukryte wspólne znaczenie – tutaj to wygląda następująco, wartość 25 ma zapis DKA – ZŁAMAĆ a wartość 7 ma zapis BAH – Wejście  jest to oczywisty komunikat, że udało się coś złamać, często pojawia się taka informacja gdy się jest na dobrej drodze, pamiętajmy, ze obcujemy teraz ze Słowami Bogów – żadne znaczenie tutaj nie jest pozbawione sensu, każda liczba tutaj coś znaczy a łącznie daje obraz nam wielkiej całości, liczba 718 to potężna liczba magiczna otrzymana przez Crowleya w 1904 roku w Kairze w Egipcie, można poczytać o niej w wielu moich artykułach – jestem popularyzatorem tej liczby w Polsce. TU JEST MĄDROŚĆ – ZŁAMANIE WEJŚCIA 718 lub używając permutacji można to odczytać, jako 718 ŁAMIE WEJŚCIE.. a to wszystko jest w Księdze Apokalipsy, czyli AP – od tej pory tak będę pisać, bo dla mnie jest to oddzielna księga. 718 może być także odwołaniem do konkretnej osoby, a także do samej magicznej energii tej liczby zesłanej na Ziemię przez Bogów.

ROZUM [ΝΟΥΣ - NOUS]

Jak pamiętamy jest także drugie słowo oznaczające "rozum" w języku greckim – jest nim ephren i sumuje się ono, do 666 – co daje także do myślenia, jak zaraz wykaże, jest to kluczowe dla całego zapisu, tak wygląda zastosowanie "klucza trzech kultur"

SłowoWartość liczbowaJęzyk
ROZUM - EPhREN666Grecki
BESTIA –ThRIVN666Hebrajski
BOGOWIE – NIThRV666Egipski

Teraz bez problemu można to, zapisać to, jako:

BOGOWIE  ROZUM BESTIA

Wiele to już tłumaczy, jeżeli ktoś chcę się pokusić o głębsze tego odczytanie to można to czytać, jako "ten, kto ma rozum wie, że bestia to bogowie" – słowo Bestia jest tutaj zakryciem całego zapisu – chodzi oczywiście o to, ze w Księdze Apokalipsy pojawia się w tym celu, – aby odwrócić wzrok od prawdziwego znaczenia, nie należy tego czytać, ale zrozumieć, hebrajskie słowo Binah – BINH to odpowiednik słowa Zrozumienie, ale jest to także nazwa Sefiry na kabalistycznym Drzewie Życia – nie będę się tutaj w to zagłębiać, bo tutaj nie ma takiej potrzeby. Mam nadzieję, że analiza tego słowa jest zrozumiana. ΝΟΥΣ to oryginalne słowo z greckiej wersji Księgi Apokalipsy, oznacza ono "rozum", wartość tego słowa to 720, stosując metodę, którą stosuję od początku tej analizy, odszukałem hebrajskie słowo o tej wartości a jest nim ThChShIB, oznacza ono Obliczenia, Wyliczenia – będzie ono kluczowe tutaj, bo te słowa są bardzo istotne, ponieważ są synonimem analizy kabalistycznej. Kto ma rozum oznacza w tym miejscu, kto umie obliczyć.

LICZBA [ΑΡΙΘΜΟΣ – ARIThMOS]

Liczby kryją w sobie najstarszy język ludzkości – zrozumiały dla każdego mieszkańca planety tak samo, jest to, dlatego doskonały sposób na przekazanie czegoś w długim okresie czasowym, pisałem już o tym powyżej, więc przejdę do rzeczy. Używając "Klucza Trzech Kultur" wiemy, że greckie słowo arithmos, czyli liczba ma wartość liczbową, 400 co jest tożsame ze SPINX oraz ORION, ale należy jeszcze odwołać się do języka hebrajskiego, tutaj słowo liczba to SPIRH, czyli sephirah, a wartość 355 ma także kluczowe słowo dla Projektu Cheops, czyli PROH, co znaczy ni mnie ni więcej tylko FARON a także ShHN – Rok, Sen, tą samą wartość ma jeszcze zapis MChShBH – Myśl oraz ShNH - Zmieniać, chyba jest tutaj oczywiste już, jakie to ma konsekwencje i jakie znaczenie, – ale całość się wyjaśni, gdy dokonam zamiany słów z Księgi Apokalipsy na takie, które posiadają tę samą wartość.
Sam zapis SPIRH, czyli sephirah a więc sefira oprócz liczby także oznacza sfera i emanacja – ukazuje to, czym jest liczba w sensie duchowym.

BESTIA [ nvyrt – ThRIVN ]

Celowo użyłem tutaj zapisu hebrajskiego, bo ważna jest tutaj wartość liczbowa, która tutaj stanie się kluczowa, można wspomnieć, że liczba 666 jest uważana przez magów za Najwyższą Liczbę Słońca, jest ona stosowna w magii niezależnie od AP 13:18 i jej pochodzenia biblijnego – kolejność była odwrotna ponieważ znajduje się ona w Księdze Apokalipsy bo ma bardzo ważne znaczenie a nie dlatego ma ważne znaczenie bo została tutaj zapisana – to częsty błąd popełniany przez badaczy a zmienia całkiem ich podejście do tego tematu. Liczba 666 jak wykazał trafnie Aleister Crowley to także suma zapisu egipskiego słowa w zastosowaniu hebrajskiej kabały, ponieważ język egipski nie posiada, jako takiej kabały a jak pisałem język hebrajski zawiera w sobie wiele znaczeń zaczerpniętych ze Starożytnego Egiptu – chodzi o słowo neczeru, – czyli w języku egipskim Bogowie a gdy zapisze się zgodnie z językiem hebrajskim to otrzyma się NIThRV o wartości liczbowej 666 a jest to permutacja słowa ThRIVN, czyli Bestia – ma to tutaj zasadnicze znaczenie, bo zastąpię słowo Bestia słowem Bogowie – jest to klucz egipski.

CZŁOWIEK [ ΑΝΘΡΩΠΟΣ – ANThROPOS ]

Pisałem już o tym, że należy to rozumieć nie, jako jedna osoba, lecz rodzaj ludzki a nawet gatunek ludzki – jest to skierowane do wszystkich, w języku hebrajskim można to zapisać, jako AVNSh ANVSh czytamy to dosłownie, jako Rodzaj Ludzki a wartość tego zapisu to, 718 ale także podobne znaczenie wyraża zapis AShIN AVNSh, który oznacza Podstawa Rodzaju Ludzkiego i także sumuje się do liczby 718 – nie jest to przypadek, bo jak pisałem, tutaj nie ma prawa być przypadków, każda możliwość została obmyślona przez tego, który był autorem Apokalipsy spisanej przez Świętego Jana, czyżby prawdziwą liczbą człowieka było 718 a nie 666, które może być tylko celowym wprowadzeniem w błąd, żeby nie było za łatwo a często można natrafić na to podczas analizowania wersetów biblijnych, chodzi o to, że prawdziwy sens jest drugim albo nawet trzecim dnem.

SZESĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ [ ΕΞΑΚΟΣΙΟΙ ΕΞΗΚΟΝΤΑ ΕΞ – HEXAKOSIOI HEXE:KONTA HEX]

Podczas mojej długiej analizy AP 13:18 wielokrotnie spotkałem się z trudnościami polegającymi na problemie z której metody skorzystać bo sam do tego doszedłem i nikt mi nie mówił co i w jakim momencie zastosować, uznałem, że kluczem jest zastosowanie takiej formy, że biorąc oryginalne słowa z wersji greckiej obliczam ich wartość liczbową a następnie już podkładam słowa hebrajskie o tych samych wartościach liczbowych – gdyby wyszły bzdury to by znaczyło, że używam złych metod, ja jednak zaraz pokażę, że wyszło coś bardzo konkretnego i logicznego, nie jest to żaden bełkot ale zrozumiałe zdanie posiadające sens.

Zdecydowałem się podzielić całość na 4 części, aby można było potem połączyć każde z otrzymanych znaczeń i odczytać jedną zwartą i logiczną całość.

ΕΞΑΚΟΣΙΟΙ = 446 - podłożę teraz słowo o tej samej wartości liczbowej, ale w języku hebrajskim, pasującym słowem tutaj jest MShOVL – Ścieżka, ale także MVTh – Śmierć i Zniszczenie, są to dwa przeciwstawne znaczenia, to drugie to ostrzeżenie. Pamiętając, że kluczowe znaczenie tutaj ma liczba 718 trzeba wspomnieć, że 718-446=272, a jest to wartość dwóch ważnych słów, czyli VRIVN – Orion oraz AROA – Ziemia i teraz w tym kontekście 718 to MShOVL VRIVN – Ścieżka Oriona, ale jednocześnie 718 to MVTh AROA – Śmierć Ziemi, trzeba przyznać, że daje to do myślenia, pokazuje to też prawdziwość słów samego Samuela, który mówi, że od Nas, czyli Ludzkości zależy, która wersja się spełni. Samuel powiedział także, że Orion jest Drugą Ziemią.

ΕΞΗ = 73 – słowem hebrajskim o tej wartości liczbowej jest ChKMH, czyli Chokmach a więc Mądrość, jest to także, sefira na kabalistycznym Drzewie Życia, jest to ta sama Mądrość z początku wersetu, czyli ta, która sumowała się do liczby 718.

ΚΟΝΤΑ = 441 – tutaj jest tylko jedno słowo, które pasuje tutaj dokładnie idealnie, tym słowem o wartość liczbowej 441 jest, AMTh – PRAWDA, wszystko mówiące słowo, bardzo istotne w tej analizie, nie trzeba innego komentarza.

ΕΞ = 65 – kilka słów a języku hebrajskim posiada tą właśnie wartość, najpierw przedstawię tutaj tą, którą obliczył Aleister Crowley bo jest naprawdę istotna, słowem tym jest ADNI czyli Adonai – ważne imię anielskie, dalej mamy jeszcze takie słowa odpowiadające wartość liczbowej 65, są nimi HS – Cisza, HLL –Świetlisty, Blask, HIKL – Pałac, Świątynia ale także obliczone przez Crowleya słowo LVX jako wartości liczbowe trzech rzymskich liter, słowo LVX to oczywiście Światło.

Naiwny jest ten, kto myśli, że to już koniec, otóż nic bardziej mylnego, bo teraz trzeba to wszystko odczytać i dodać wszystkie 4 liczby do siebie i odczytać sens tego fragmentu. Odczytując teraz wszystko po kolei zamieniając słowa greckie na hebrajski o tych samych wartościach liczbowych otrzymujemy taki oto wynik:

MShOVL ChKMH HIKL AMTh – Ścieżka Mądrości [prowadząca do] Świątyni Prawdy
To było dosłownie ukryte i zwarte w słowach - Sześćset Sześćdziesiąt Sześć – tak to można odczytać, wiem, że jest więcej znaczeń tutaj skrywanych, ale to jest właściwe w tej analizie dotyczącej duchowej roli i zadania Projektu Cheops.

446 + 73 + 441 + 65 = 1025, taką wartość liczbową ma słowo, które wszystko wyjaśni albo ukryje, jest nim MSTVRIN* - TAJEMNICA (N = 700 – nun końcowe) - kto tego nie zrozumiał to będzie dla niego ciągle tajemnicą, ale jest to także zasygnalizowanie, tego, czym jest Sześćset Sześćdziesiąt Sześć, bo pamiętajmy, że to wszystko powstało z zastosowania transformacji greckich słów poprzez ich wartości liczbowe w hebrajskie odpowiedniki. Teraz już pozostało tylko odczytać CAŁOŚĆ czyli AP 13:18 ukazać w nowym świetle.


=========================================================
--------------------------------------------------------------------------
=========================================================
Temat zostaje zamknięty.Wszelkie pytania i dyskusje w temacie "Inne o projekcie" w wątku "Pytania do Kapłana718.
Pozdrawiam chanell Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 08:55:18 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2009, 08:45:58 »

==c.d==

OSTATECZNE ZNACZENIE AP 13:18

"Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy. Liczba to, bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Wyrazy w kolorze czerwonym są tymi, które są kluczowe tutaj i będą poddane zamianie, o której cały czas piszę. Będzie to podsumowanie wszystkiego, co do tej pory tutaj napisałem i obliczyłem, dzięki czemu odnalazłem wiele odpowiedników na podstawie wartości liczbowych a czasem zamieniając słowa greckie na ich odpowiedniki hebrajskie.

"718 Złamie Wejście. Kto ma Wyliczenia, niech Myśl Bogów przeliczy. Faraon to, bowiem Podstawa Istnienia Ludzkiego. A Sfera jego Ścieżką Mądrości [prowadzącą do] Świątyni Prawdy."

Wydźwięk tych słów jest jasny, 718 (pamiętajmy, że tutaj ta liczba jest synonimem Mądrości) złamie kod tutaj zawarty, tylko ten, kto ma wyliczenia, czyli obliczenia – podda całość dokładnej analizie, co ja niniejszym uczyniłem – tylko tak można poznać to, co przekazali Bogowie (Wielkie Białe Bractwo), Faraon to oczywiście Cheops (Chufu), jego odnalezienie i złożenie do sarkofagu w Wielkiej Piramidzie, według słów Samuela ma uratować Ludzkość, dalsza część jest już bardzo skomplikowana, wystarczy powiedzieć, że jest to duchowa droga i znaczenie jest nie materialne – jest to mistyczna część tego wersetu.

Może być to nawiązanie do odnalezienia Sali Zapisów i spadku po poprzednich wielkich kulturach, jak mówi Samuel nawet mądrość atlantów została tam złożona w postaci ich prawdziwej historii oraz historii Ziemi. Ostatnia część tego wersetu, czyli:

"A Sfera jego Ścieżką Mądrości [prowadzącą do] Świątyni Prawdy." - jest odniesieniem do samego Cheopsa oraz do tego, co się wydarzy, gdy misja Projektu Cheops zostanie wypełniona prawidłowo, czas pokaże, co znaczą te tajemnicze słowa i gdzie odnajdzie się odniesienie do nich.

Nie było moim celem szukać na siłę znaczenia dotyczącego Projektu Cheops, to działo się stopniowego, gdy wszystko nagle zaczęło się układać i każdy element układanki pasował do siebie – wniosek może być TYLKO jeden, mianowicie w tym wersecie zostało to zapisane w momencie spisywania Księgi Apokalipsy, a pamiętajmy, że jak mówi Samuel ręka Św. Jana była prowadzona przez Bogów – widać, że było tak w istocie.

Teraz należy porównać to z tym, co mówił Samuel w sesjach, zobaczmy, zatem, czy znajdziemy tam pokrycie mojego wielkiego odkrycia. O to fakty podane przez Samuela:

Odnalezienie Grobowca ma ogromne znaczenie. Cheops pochodzi z prostej linii z Oriona. Cheops przełamie kod otwierający bramę do Drugiego Świata. Piramida, Sfinks i Grobowiec posiadają zabezpieczenie. O odnalezieniu Grobu Cheopsa decydują Bogowie, Wielkie Białe Bractwo. To wszystko jest zapisywane. Sfinksa budowano przy pomocy Wielkiego Białego Bractwa (Bogowie), z prostej linii mieszkańcy Atlantydy. W momencie pojawienia się Jezusa na Ziemi tunel został zamknięty i nie ma już bezpośredniego połączenia. Rada Najwyższa to Rada Bogów. – zauważmy tutaj liczbę mnogą a nie pojedynczą, wyraźnie jest tutaj mowa o Bogach. Samuel mówi, że to Bogowie prowadzili rękę Świętego Jana, podczas gdy spisywał przekaz od nich, nazwany "Księgą Apokalipsy Świętego Jana"
Stasowanie przeze mnie metody, którą nazwałem "Klucz Trzech Kultur" jest dość logiczne, ponieważ raz użyłem odpowiednika egipskiego, ale bez niego nie możliwe by było odczytanie całości, teraz pokrótce wyjaśnię historyczne znaczenie tego klucza, a mianowicie jak wiadomo, po upadku kultury egipskiej wszystko zostało poddane hellenizacji i zostało zamienione na grekę i tak Thoth stał się Hermesem, Ra stał się Heliosem i tak dalej, wszystko, co egipskie zostało zamienione na język grecki, kolejnym dobrym przykładem jest Heliopolis, bo grecku Miasto Słońca a w języku egipskim w oryginale było to ON lub INU, czyli po prostu Słońce, natomiast greka i język hebrajski ma jeszcze więcej wspólnego, ponieważ sam alfabet jest dość podobny, w grece A to Alpha, w język hebrajskim Aleph, w grece B to Beta, czyli hebrajskie B, G w grece to Gamma, czyli hebrajskie Gimel D to w grece Delta, czyli hebrajskie Daleth – cały alfabet jest tak do siebie podobny. Klucz, który opracowałem był w stanie złamać Siódmą Pieczęć, która okazała się super-szyfrem kryptograficznym, czyli mówiąc po ludzku jest to kod ukrywający zapis zrozumiały tylko dla wtajemniczonych. Jego wielopoziomowa złożoność upewnia mnie w tym, że cały werset AP 13:18 nie został wymyślony przez człowieka a tylko przez niego spisany.

Tutaj kończy się moja, trwająca 30 dni analiza. Dużo zostało ujawnione, – lecz nie wszystko, część musi pozostać TAJEMNICĄ…

Źródło wszystkich przeliczeń "słów na liczby”, z jakiego korzystałem podczas niniejszego opracowania jest Sepher Sephiroth – Aleistera Crowleya, który jako pierwszy opracował bardzo spójne zestawienie zapisów słów hebrajskich według ich wartości liczbowych, jest to swoisty indeks pozwalający na pracę z gematrią (porównywanie słów na podstawie ich wartości liczbowych).

O postaci, jaką jest Aleister Crowley napiszę dokładniej w trzecim artykule poświęconym liczbie 666, bo odegra on ważną rolę jak się okażę w Projekcie Cheops, – mimo, że od bardzo dawna już nie żyje. Natomiast podczas przeliczania słów greckich rzecz się miała prościej, bo każda litera ma wartość liczbową i liczyłem je zgodnie z nimi. To co zostało tutaj napisane na tych 11 stronach tekstu w tajemniczy sposób pokrywa się z wizją Aleistera Crowleya precyzyjnie opisaną w książce "Serce Mistrza" – zostanie to przybliżone w kolejnym artykule.

Tekst posiada autoryzację Projektu Cheops / Pana Andrzeja Wójcikiewicza i może być rozpowszechniany z zaznaczeniem, że pochodzi z tego miejsca. O każdym umieszczeniu go gdziekolwiek należy mnie powiadamiać, żadna część, tego tekstu ani całość nie może być zamieszczona ani kopiowana bez podania praw autorskich, które są zastrzeżone w całości. Każde złamanie praw autorskich będzie surowo egzekwowane i ścigane drogą prawną.
Osoby chcące dodać jakiś komentarz, coś uściślić, lub dodać jakieś spostrzeżenie proszone są o pisanie na mój adres e-mail [ 666718@gmail.com ] z braku czasu proszę mnie o nic nie pytać, bo nie mam jak odpowiadać na indywidualne pytania – takie listy będą ignorowane.

HELIODOR "718" BIERNACKI
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © PROJEKT CHEOPS 2007

Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy wild-reign truegaming managerzuzlowy companions