Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 23:03:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odpromienniki  (Przeczytany 12100 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Marzec 31, 2012, 14:19:37 »

Fajnie, że znacie się na tych sprawach więc przy okazji możemy rozszerzyć ten wątek >>Duży uśmiech

Cytat: barneyos
Odpromiennik to urządzenie (czasem mechaniczne, ale są też naturalne, przyrodnicze, np. kasztany, które trzymały nasze babcie w tapczanach), które służy do neutralizacji szkodliwego promieniowania w jakimś otoczeniu (np.dom, mieszkanie) i do zwiększania promieniowania zdrowotnego.

Tak, są bardzo dobre ale mają jedną, małą wadę. Ich skuteczność ograniczona jest świeżością.
Kidy wyschną nie działają już.
Warto by zerknąć do źródeł np. L. Mateli i poszukać opisów "mat rzymskich", czyli sposobu w jaki i z czego robili oni podłoże pod swoje obozy. Wiem, że wykorzystywali do tego min. glinę , chyba skorupki jajek. Były one tak skuteczne, że ponoć do dziś nie przepuszczają promieniowania - tak przynajmniej czytałem, chyba u Mateli.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2012, 09:14:38 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2012, 15:31:40 »

Wyróżniamy 3 typy odpromienników:

1. pochłaniające
2. odbijające
3. neutralizujące

1. Pochłaniające - to te czasowe, pochłaniają promieniowanie jak gąbka, aż się nie napełnią, bo wówczas przepuszczają dalej i nie działają. Np.kasztany, sienniki, działają 3-6 miesięcy, potem wymiana na nowe lub oczyszczenie kasztanów na niezapromieniowanej ziemi (trudno znaleźć taką).

2. Odbijające - tylko odbijają i przekierowują promieniowanie, np. "wyrzucają" poza obręb domu, np. płytka ceramiczna lub marmurowa ze znakiem Atlantów.

3. neutralizują szkodliwe promieniowanie i podbijają zdrowotne. Promieniują energią kształtu i materiału, z którego są wykonane, promieniują radiestezyjnym kolorem białym (biały jako suma wszystkich barw). W tej grupie istnieją O. bezobsługowe i "nie-wysychające", np. zbudowane ze specjalnych stopów odpowiednich metali, tak by oddziaływać na odpowiednią długość promieniowania cieku wodnego.


Można też korzystać z zapraw radiestezyjnych na bazie keramzytu, skorupki jajek oczywiście też, tylko musisz być właścicielem fermy drobiu, albo zbierać przez 30 lat.  Chichot    Ale zgadza się, też to działa.


Odpromiennik po zamontowaniu (wstrojeniu) "układa" się w otoczeniu 2 tygodnie do miesiąca. Prawdziwe efekty widoczne są po dłuższym czasie, np. lepszy sen, brak koszmarów, itp.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2012, 15:08:16 »

Tak dobra jest lampa solna i zwyczajne kasztany które są na czasie, ale też skorupki od jajek świetnie spełniają tą rolę.  Kasztanów trzeba nazbierać więcej i wymieniać je raz w miesiącu , skorupki też. Lampę warto ładować energetycznie  w czasie pełni, i w czasie słonecznych dni. zostawiamy trzy noce na parapecie i trzy słoneczne dni, myć nie radzę.
to proste i tanie rzeczy doskonale spełniają rolę od promienników.


Od promienniki.

Bardzo skuteczne są kamienie polne wbudowane w fundamenty budynków i posadzki.
Jednym z najsilniej działających odpromienników są kasztany, skuteczne są także liście i gałęzie brzozy, jesionu, jałowca, włókno i siemię lniane, gorczyca, słoma, wełna owcza, skóry zwierzęce, skorupki jaj. Można je podłożyć np. po łóżko czy biurko, położyć obok telewizora czy komputera.
W trudniejszych przypadkach potrzebne są specjalne odpromienniki wykonane przez radiestetę.

http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/4256-radiestezja-dla-kadego

Może dodam tez to...


MĄDROŚĆ DZIADKÓW, RADIESTEZJA I
EKOLOGIA!


"Nie wolno było budować nowej chałupy na krzyżowych wodach, gdzie spływająca z pochyłości woda odwilżowa czy deszczowa, jakby strumyczkami w pewnym miejscu się zlewała i znowu rozlewała. (...) Te same zasady obowiązywały przy budowie obór i stajni. Nie wolno było budować na źródle, na źródłowych pręgach, a więc w miejscu w którym z ziemi sączyły się wody, gdyż w postawiony tam dom biłyby pioruny. (...) Natomiast postawienie domu na czerwonych mrówkach lub drobniutkich owadach, gnieżdżących się w ziemi groziło tym, że choroby nie będą opuszczały gospodarzy."

Powyższe cytaty pochodzą za znakomitych "gawęd" etnograficznych Franciszka Kotuli znajdującej się w uroczej książeczce "Przeciw urokom". Cóż, jeszcze do niedawna te zalecenia uważano za przejaw ciemnoty, zabobonu, podległości magii jaką podobno dotknięci byli liczni nasi przodkowie. Dzisiaj wszakże zaczyna się w tego rodzaju przekazach doszukiwać mądrości i to mądrości prawdziwie ekologicznej.

Wydaje się bowiem, że nasi dziadkowie przez wieki potrafili doskonale obserwować naturę i współżyć z nią tak, by wychodziło im to na zdrowie. Potrafili też dostrzegać związki między zjawiskami "nienamacalnymi", "niemierzalnymi". Umożliwiła im to onegdaj głęboka intuicja. Z kolei dzisiaj współczesnym pokoleniom umożliwia to niekiedy superczuła elektronika.

Tak więc wracając do cytatów na wstępie, te zalecenia mieszkańców wsi z okolic Rzeszowa doskonale oddają to co obecnie głoszą radiesteci. Mówią oni o pewnych miejscach, które są mniej lub bardziej korzystne, by lokować na nich budynki z racji istniejących tam promieniowań geobiologicznych o nadmiernej sile. Oczywiście należy podkreślić, że zupełny brak promieniowania jest równie szkodliwy, bowiem bez pewnego naturalnego tła funkcjonowanie organizmów byłoby utrudnione.

Popularnie mówi się o "złym" promieniowaniu tzw. żył wodnych, szczególnie niekorzystne są "krzyżówki żył". Promieniują niekorzystnie także pewne struktury geologiczne, istnieją też jeszcze inne promieniowania.

Czy to co mówią radiesteci jest dzisiaj naukowo weryfikowane? Otóż, po części tak. Niekiedy udawało się uwagi i twierdzenia radiestetów weryfikować pomiarami elektronicznymi, w przypadku zaś poszukiwań wody, minerałów dowodami mogą być odwierty.

Jednakże zdawać sobie w tym przypadku trzeba sprawę, że jest tutaj duża grupa osób nawiedzonych, a także szarlatanów. Zbijają oni fortuny, lub też zaspokajają swe potrzeby psychiczne, żerując na nieświadomości mieszkańców, przeważnie strasząc ich szkodliwością żył i oczywiście oferując od razu przeróżne niezwykle skuteczne sposoby odpromieniowania, głównie mieszkań.

Przed szarlatanami i nawiedzonymi o wręcz psychopatycnym przekonaniu o zabójczym działaniu żył, niekiedy trudno się obronić. Są oni bowiem ekspansywni, wręcz nachalni, a co słabsze psychicznie osoby mogą naprawdę zatrwożyć. Jeżeli więc ktoś pragnie już skorzystać z usług radiestety to winien zwrócić się do stowarzyszeń radiestezyjnych lub psychotronicznych, które z reguły działają w większości miast. Przy okazji warto także zwrócić uwagę na osobowość dokonującego badania. Dobrze jest, byśmy czuli zaufanie do radiestety, także eksperta. Pamiętać też należy, że erudycja i wiedza niekoniecznie muszą iść w parze z "czuciem promieniowania".

Jeśli chodzi o szkodliwość "promieniowań", to oczywiście najlepiej unikać ich na etapie budowy budynków. Dzisiaj w niektórych krajach zajmuje się tym tzw. biologia budownictwa. Gdy już wszakże mamy mieszkanie "zapromieniowane" lub też boimy się, że taka możliwość istnieje, to można złagodzić i zniwelować potencjalne szkodliwości stosując nie tylko specjalistyczne odpromienniki - a dodam, że odnośnie tzw. ekranów panują w środowisku radiestezyjnym bardzo kontrowersyjne, sprzeczne opinie - lecz sposoby naturalne, zalecane przez naszych dziadów, ale również przez spore grupy radiestetów, które tę dziedzinę wiedzy traktują jako sposób na bardziej naturalne i zdrowsze życie.

Otoczenie się tymi naturalnymi "odpromiennikami" na pewno nie zaszkodzi też tym wszystkim, którzy nie wierzą w radiestezyjne badania, ekspertyzy, ale pragną mieszkać zdrowiej.

Jakież więc są te naturalne odpromienniki? Kiedyś bywała nią polepa gliniana, wyłożenie piwnicy otoczakami, zaprawa wapienna ze skorupkami i białkami jajek. Dzisiaj pewnym odpromiennikiem może być drewniany parkiet.

Z roślin warto w domu hodować paprotki, geranium. Uważa się nawet, że szczególnie paprotka jest barometrem zdrowotności mieszkania. Jeżeli rozwija się dobrze, mieszkanie jest "czyste".

Odpromiennikiem ludowym są również naturalne skóry zwierząt, m.in. owiec, dzików, cieląt, saren układane na podłodze, krzesłach, fotelach. Podobnie działają maty słomiane, sienniki z włosia naturalnego, trawy morskiej, koce wełniane. Także innym materiałom naturalnym przypisuje się podobne działanie.

Odpromiennikiem łóżka, bardzo prostym i skutecznym mogą być wysuszone i potłuczone skorupki ze świeżych jajek, włożone w torebkę papierową i umieszczone na podłodze pod łóżkiem. Podobne działanie wykazują nasiona gorczycy, siemię lniane, gałązki brzozy i liście babki lancetowatej. Inne zestawy to: 3 paczki goździków, 3 korzenie chrzanu, 3 główki czosnku lub cebuli, 30-40 kasztanów. (Oczywiście podane liczby są tylko orientacyjne). Ułożone pod łóżkiem skuteczne bywają 3 -4 miesiące, potem należy je wymienić.

Reasumując, jeżeli odrzucimy z radiestezji to co wydaje się wątpliwej wartości, to do czego nie mamy zaufania, pozostaną niewątpliwie pozytywne elementy świadczące o dążeniu do zbliżenia z naturą. Poza tym nie należy się "żył" panicznie bać, w miarę silne i zdrowe organizmy potrafią się przed ich działaniem skutecznie bronić. Również naturalne mieszkanie, jego wyposażenie, otoczenie, a także dieta bardzo ułatwia samoobronę organizmów i osłabia nadmierne promieniowanie.

Zbigniew Przybylak
"Fakty"
Stary Rynek 15, 85 185 Bydgoszcz
tel. 224792, 224825, 227501

http://zb.eco.pl/zb/8/madrosc.htm

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 15:15:06 wysłane przez Kiara » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 02, 2012, 16:09:39 »

Odnośnie od promienników łózka dodałbym kasztany Mrugnięcie
Sam wypróbowałem skuteczność Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech

Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 02, 2012, 17:25:37 »

Powyższe dwa posty nadają się również do wątku:


Różdżkarstwo - rzecz o wahadełkach i różdżkach


http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4908.100
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
arteq
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 02, 2012, 19:44:42 »

Odnośnie od promienników łózka dodałbym kasztany Mrugnięcie Sam wypróbowałem skuteczność Duży uśmiech
effekt księżniczki na ziarnku grochu?
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 02, 2012, 19:56:00 »

Ano przepraszam  Duży uśmiech
Szacowny Arteq oczywiście kasztany umieszczasz tam gdzie chowasz pościel, a nie pod prześcieradłem Uśmiech
Wystarczy co by kasztany były pod Twoim ciałem a nie byś na nich spał - przepraszam za nieścisłą informacje Mrugnięcie
to pa Duży uśmiech
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 03, 2012, 19:43:35 »

Wyróżniamy 3 typy odpromienników:

1. pochłaniające
2. odbijające
3. neutralizujące

1. Pochłaniające - to te czasowe, pochłaniają promieniowanie jak gąbka, aż się nie napełnią, bo wówczas przepuszczają dalej i nie działają. Np.kasztany, sienniki, działają 3-6 miesięcy, potem wymiana na nowe lub oczyszczenie kasztanów na niezapromieniowanej ziemi (trudno znaleźć taką).

2. Odbijające - tylko odbijają i przekierowują promieniowanie, np. "wyrzucają" poza obręb domu, np. płytka ceramiczna lub marmurowa ze znakiem Atlantów.

3. neutralizują szkodliwe promieniowanie i podbijają zdrowotne. Promieniują energią kształtu i materiału, z którego są wykonane, promieniują radiestezyjnym kolorem białym (biały jako suma wszystkich barw). W tej grupie istnieją O. bezobsługowe i "nie-wysychające", np. zbudowane ze specjalnych stopów odpowiednich metali, tak by oddziaływać na odpowiednią długość promieniowania cieku wodnego.


Można też korzystać z zapraw radiestezyjnych na bazie keramzytu, skorupki jajek oczywiście też, tylko musisz być właścicielem fermy drobiu, albo zbierać przez 30 lat.  Chichot    Ale zgadza się, też to działa.


Odpromiennik po zamontowaniu (wstrojeniu) "układa" się w otoczeniu 2 tygodnie do miesiąca. Prawdziwe efekty widoczne są po dłuższym czasie, np. lepszy sen, brak koszmarów, itp.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 04, 2012, 22:23:00 »

Muszę dokopać się źródła - w którym opisywane było, ze po zamontowaniu "odpromienników" przy kilku blokach doszło do niewytłumaczalnych (rodziny były całkowicie zaskoczone, twierdziły, że sprawcy nie miali jakichkolwiek powodów ku temu) samobójstw...
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 05, 2012, 09:49:26 »

To mógłby być ciekawy przypadek szkodliwego działania odpromiennika, bo jest to możliwe, gdy jest on źle zamontowany. Wówczas może wzmacniać energię szkodliwą, a osłabiać energię zdrowotną.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 05, 2012, 09:53:28 »

Zauważ, że Ci ludzie nie osłabli, nie zachorowali ale... nie z tego ni z owego zabili się, a Ty nazywasz to "osłabieniem zdrowej energii"...
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 05, 2012, 10:20:27 »

Tak jest.

Użyłem trybu przypuszczającego, gdyż z Twojego posta nie wynika, że przyczyną samobójstw było zamontowanie jakiś urządzeń. W poście są podane dwie informacje: zamontowanie jakiś urządzeń przy kilku blokach, oraz samobójstwa jakiś osób. Trudno na podstawie tylko takiej wiedzy przedstawić jakąkolwiek korelację pomiędzy tymi zdarzeniami, dlatego warto by było zapoznać się dokładniej z omawianym przypadkiem, tym bardziej, że negatywny wpływ odpromiennika na ludzki organizm jest możliwy, jako rzekłem powyżej.

Poza tym moja informacja dotyczy ogólnie zasady działania odpromiennika, a nie tylko i wyłącznie tego przypadku.

Zatem czekamy na więcej informacji, pomoże to lepiej spojrzeć na sprawę.

Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone funnybunny watahanowiu siri-ya-ny zlotahodowla11