Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 08:16:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pogoda - zmiany, kataklizmy, anomalie - Ostrzeżenia  (Przeczytany 5051 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Listopad 02, 2012, 13:37:28 »

i kolejny wykasowany wątek  Niezdecydowany

ciekawe do czego to wejście,-
do Agharty, czy Nowej Szwabii?  Cool
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2012, 17:43:44 »

Proszę Was o sprawdzenie w Waszych lokalizacjach tego, co tutaj zauważyłem, a mianowicie .. pąki na drzewach. W wielu miejscach , również w parku, na krzewach i małych drzewkach wykształciły się zielone zawiązki liści. W Grudniu.

To anomalia raczej. O ile się potwierdzi komuś jeszcze to prosze , dajcie znać. Może to być właśnie namacalny znak zmian w przyrodzie. Zmian ku czemu ? Niech każdy odpowie na to pytanie sam.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 27, 2012, 19:54:33 »

U mnie kwitną mlecze stokrotki i okwieciły się kwiatami różowymi drzewa , które kwitły dopiero w lutym , tak pod koniec, ale też zakwitły na żółto krzewy.
Jak na Francję to też trochę za wcześnie, słyszałam też w nocy przepięknie śpiewającego ptaka ze dwa dni temu, nie wiem co to za ptak , co śpiewa zimą w nocy?

Nie śpią jerze, drepczą sobie w nocy , pewnie oglądają gwiazdy?


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 27, 2012, 20:28:41 »

Tutaj nie ma tego zjawiska. 5 dni temu było -15, teraz +4.
W ubiegłym roku w styczniu zakwitła mi mała róża i jeden krzak pigwowca. Róża potem kwitła normalnie na innych odrostach, a z pigwowca owoców nie miałem, i 3 gałązki padły - zmarzły. Tylko krety czują się wspaniale, niezależnie od warunków.

Edit: takie ptaki też u nas nadają, ale co dziwne, tylko  na sporych osiedlach i przed świtem, ale zwykle w marcu, może koniec lutego, teraz jeszcze nie były słyszalne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 20:31:27 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2012, 21:36:42 »

Słuchajcie, z tego co się rozeznaje to cykl wegetacyjny roślin , większości krzewów i drzewek, nie zależy tylko od temperatury, ale również od stopnia nasłonecznienia ,czyli długości dnia. Drzewo to nie krzak doniczkowy, że jak postawisz przy parapecie to zakwitnie, a jak przy drzwiach to padnie.

Dwa lata temu widziałem w środku zimy jak na terenie pewnej posesji wszystkie drzewka i krzewy wydawały listki w trakcie mroźnego stycznia, chociaż dookoła na  innych posesjach nic takiego się nie działo. Okazało się, że wzdłóż tego domu pod chodnikiem przebiegał kanał z grubymi kablami elektrycznymi. Tam był jakiś węzeł energetyczny pod ziemią i widocznie pole elektromagnetyczne wpływało jakoś na rośliny zaburzając im cykl wegetatywny.
Trochę więcej o wpływie pól magnetycznych na świat żywy tutaj :
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/fizyka/oddzia%C5%82ywania_w_przyrodzie/19527-wp%C5%82yw_p%C3%B3l_magnetycznych_na_przyrod%C4%99.html

Może być zatem i tak, że to nie temperatura, ani przecież długość dnia, lecz zmienione pole elektromagnetyczne ma taki wpływ na rośliny, a nawet można by podejrzewać słabe oddziaływanie rezonansów Schumanna.

Myśmy tak się już przyzwyczaili do wszelkich anomali, że kwitnienie pewnych gatunków zimą nie robi wrażenia, ale poczekajmy, bo tym razem cała przyroda może zrobić niespodziankę i będzie wiosna w styczniu na całego a na to chyba nikt nie jest przygotowany Duży uśmiech

Rok 2013 przywitamy na zielono ??
To by było Duży uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 27, 2012, 21:55:55 »

Spod roztopionego śniegu pojawiło się mnóstwo krecich kopców.
Krety wiedzą kiedy mogą sobie pozwolić na spacery tuż pod powierzchnią ziemi, chyba w najbliższym czasie mrozów nie będzie. Czyżby koniec zimy? ja bym chciał, bo opał w te mrozy szybko zmieniał stan skupienia Mrugnięcie


Pozdrawiam z południowego Mazowsza- Thotal Uśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 27, 2012, 23:19:11 »

A na Śląsku aktualnie leje, jak z cebra i jest +5 stopni. Gdyby było -5, to pewnie rano nie znalazłbym samochodu  Duży uśmiech
Krecich kopców też bez liku, a i ptaki wiosenne też niedawno słyszałem. Na własne oczy widziałem szpaka, lecz uznałem to za pomyłkę lub omam jakiś, ale teraz to już nie jestem pewien, czy mi się to tylko zwidziało.

Muszę zajrzeć na moją działkę, gdzie nie byłem już od 1,5 miesiąca i zobaczyć, co tam piszczy w trawie i forsycjach  Coś
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pack-of-black-and-white hejtforum zoo-cassmitha equestrian-world pegasus