Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 00:07:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tablica Szmaragdowa  (Przeczytany 13273 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« : Grudzień 28, 2012, 12:34:01 »

Wlasciwie od tego sie wszystko zaczyna-oczywiscie w materi. Tabula Smaragdina, kybalion, dzielo przypisywane Hermesowi
Trismegistosowi. 7 praw, w tym 4 proceduralne, oraz 3 ontologiczne. Te pierwsze to odpowiedzi na pytanie-"jak" czy "w jaki sposob"
zas te drugie to odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkosci- "dlaczego". Te pierwsze 4 opisalem juz nieco w innym watku, o Eleusis.
A wiec poznanie zaczynyna sie od dostrzezenia roznicy miedzy dwoma przeciwienstwami. Poznanie jednego, generuje autpomatycznie
drugie przeciwienstwo. Potem ulega to przeobrazeniu ( naturalnie z udzialem czlowieka ) w dwie polarnosci czegos, ale wyzszego
rzedu. W zaleznosci tylko od poziomu postrzegania czlowieka, miedzy tymi polarnosciami przebiegaja zmiany w sposob cykliczny.
Polarnosci otrzymuja nowa  jakosc- pierwiastka, elementu zenskiego i meskiego z ich atrybutami.
I teraz pozostale 3 prawa.  Najpierw prawo przyczynowosci, ktore wystepuje bez wyjatku wszedzie w materi. Czyli kazdy skutek ma swoja
przyczyne. Gdzie indziej nie obowiazuje te prawo. Prawo te jest obciazone innym, prawem karmicznym. Oznacza ono absolutna
zaleznosc wszystkigo od wszystkiego, nawet wstecz. Zgodnie z nim, np. czczono przodkow, skladano ofiary czyli w imie prastarych
zaleznosci a nie dla prymitywnych bozkow. I ostatnie prawo, jak na dole tak i na gorze. Nie oznacza to jakiegokolwiek podobienstwa
na poziomie fizycznym, ale duchowym. To polaczenie odmiennych swiatow.
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2012, 12:38:33 »

Witaj acentaur.
Cytuj
Tabula Smaragdina, kybalion, dzielo przypisywane Hermesowi
Trismegistosowi.
Czy moglbys troche przyblizyc postac Hermesa Trismegistosa? Dzieki.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 28, 2012, 13:58:09 »

Witaj Kate,
przepraszam, ale sam nie zajmuje sie takimi sprawami. Tyle co wiem, to prawie mityczny autor pewnych zasad, na gruncie ktorych
rozwinela sia magia i alchemia. Takie sa oficjalne dane. Jego dzielem jest tzw. Tabula Smaragdina, gdie spisane sa rzeczywiscie
te zasady. Wiecej niewqiele wiem.
pozdrawiam
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2012, 18:52:43 »

Hermes po trzykroć wielki to jedna z inkarnacji Thota. Tak też wynika z jego książki Szmaragdowe Tablice.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 18:52:52 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kate
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2012, 12:15:01 »

Pytalam, bo ciekawa jestem, czy kojarzono te postac z Jezusem.
Na Hermesa mowi sie Mistrz.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 29, 2012, 12:25:23 »

Są takie opowieści, że Hermes Trismegistos próbował "wznieść się" ponad autorytet Jezusa. Dosłownie. to znaczy publiczne wysoko lewitował, aby pokazać swoją "większą moc". Ponoć to demo skończyło dość źle dla niego, bo zamiast łagodnie się opuścić, dosłownie upadł i złamał nogę. Złośliwi stwierdzili, że Jezus go "strącił", ale nie jest to podobne do tej energii.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 29, 2012, 13:02:07 »

Witaj Kate,
Cytuj
Pytalam, bo ciekawa jestem, czy kojarzono te postac z Jezusem.
Na Hermesa mowi sie Mistrz.
pewnie natychmiast powstaje takie pytanie. Jest zasadne, bo to kolejne wcielenia, fazy, rozwijajacego sie ducha, ktory to pojawial sie
w roznych etapach naszej wspolnej histori. My i oni powstawalo tylko w glowach. Cos co "ich" dotyczylo a"nas" nie, to prostacka
bzdura. Z drugiej strony to jakby calkiem inna postac, o innym zadaniu. Stad, wydaje sie kims, ktorego przeciez nie wolno
nawet porownac. Tak jak ta rzeka podobnych bredni zastepujaca powroz.
pozdrawiam
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 29, 2012, 20:31:41 »

acentaur - tak jest w istocie -

Tak na prawde mozna tylko tyle powiedziec i napisac ile moze "kanarek w klatce".
Mistrz Hermes jest faktem i mysle, ze jesli ktos przywoluje to najpotezniejsze imie wszechswiata materialnego musi liczyc sie z reakcja.
A czy Mistrz to tylko Cyborg, Bog, czy inne wcielenia... (ducha) to pozostawiam odbiorcom.

Osobiscie odbieram jego (potezna sile inteligenta) jako wyslannika. I mozna kojarzyc z mitologia grecka.

Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 29, 2012, 21:20:23 »

Witaj Kate,
Cytuj
Mistrz Hermes jest faktem i mysle, ze jesli ktos przywoluje to najpotezniejsze imie wszechswiata materialnego musi liczyc sie z reakcja.
szereg osob wykonywalo swoje zadania. Po niektorych nie pozostal nawet slad. Za to innych porzadnie skatalogizowano. I dopisano
jakies tam atrybuty zgodne z aktualnym paradygmatem.
Aby do nich rzeczywiscie w jakikolwiek sposob  dotrzec, moze i trzeba znac slowo. Wlasciwe. Niektorzy przyjda sami.
I watpie, ze oni ulegaja jakiejs ziemskiej hierarchi.
pozdrawiam
Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudzień 29, 2012, 21:21:11 »

Są takie opowieści, że Hermes Trismegistos próbował "wznieść się" ponad autorytet Jezusa. Dosłownie. to znaczy publiczne wysoko lewitował, aby pokazać swoją "większą moc". Ponoć to demo skończyło dość źle dla niego, bo zamiast łagodnie się opuścić, dosłownie upadł i złamał nogę. Złośliwi stwierdzili, że Jezus go "strącił", ale nie jest to podobne do tej energii.
To chyba spore nieporozumienie. Inkarnacje Hermesa i Jezusa dzielą tysiące a może nawet dziesiątki tysięcy lat. Na Atlantydzie Hermes Trismegistos określany był mianem "Pierwszy Wtajemniczony". Według arabów był on budowniczym Wielkiej Piramidy. Utożsamiany z egipskim bogiem Thotem a ten z kolei z Ningiszzidą, synem En-ki. Zgodnie z tłumaczeniami Sitchina  Ningiszzida był projektantem i budowniczym piramidy. Można przypuszczać, że jest to jedna i ta sama postać.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #10 : Grudzień 29, 2012, 21:27:53 »

jezus byl istota-dusza.. boga umieszczona w arce przymierza w wielkiej piramidzie..Uśmiech wiec ziemia jest centrum wszechswiata...Uśmiech przjawem wszechwiata hologramem, a naszym celem jest swiadomosc Uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Grudzień 29, 2012, 21:54:26 »

Ktoś pytał o powiązania, są takie właśnie opowiadania i dotyczą osoby wcielonej w czasach rzymskich, nie wiem w jakim odstępie czasowym po Jezusie, bo tego tam nie było. Tą "legendę" czytałem dawno temu i dziś nawet nie mam pojęcia, gdzie.

Edit: mogą to być jakieś źródła związane z KK.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 21:55:32 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Grudzień 29, 2012, 23:13:05 »

Cytat: blueray
Tą "legendę" czytałem dawno temu i dziś nawet nie mam pojęcia, gdzie.

Najprawdopodobniej pomyliły Ci się imiona, bo w tej "legendzie" chodziło o Szymona Maga - też dawno to czytałem ale pamietam to imię. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Grudzień 29, 2012, 23:29:54 »

Niewykluczone, ale tam było wyraźnie, że to była inkarnacja Hermesa, nie było to po polsku.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Grudzień 29, 2012, 23:58:06 »

 Duży uśmiech
pisać każdy może ...  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudzień 30, 2012, 00:11:40 »

hermes - enoch-melchizedek-/apollo, lucyer, hiram

Uśmiech

http://www.himavanti.org/pl/play/id/139

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://jesus8880.com/chapters/gematria/zeus-apollo-hermes.htm&prev=/search%3Fq%3Dapollo%2Bhermes%26hl%3Dpl%26tbo%3Dd%26biw%3D995%26bih%3D623&sa=X&ei=83ffUMr4PMXXtAbghICgAw&ved=0CHcQ7gEwCw
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 00:13:20 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #16 : Grudzień 30, 2012, 11:57:02 »

Polecam wyklady Santosa Bonacci.

<a href="http://youtube.com/v/A-zPFcjs8RY" target="_blank">http://youtube.com/v/A-zPFcjs8RY</a>
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Grudzień 30, 2012, 13:10:11 »

Witaj Kate,
dziekuje, przy pierwszej okazji obejrze. Alchemia arabska dlugo swiecila triumfy, a moze nawet do dzis takze.

Moze nie bezposrednio pasuje ale z tego tez wynika.
Dzis w nocy znowu mialem przyplyw wiedzy. Jest ona chaotyczna. Ale co robic.
W ramach rekompensaty za uciety sen dostalem nawet dwa widzenia. Ten pierwszy dotyczy mitologi greckiej a dokladnie mitu o Gorgonach. I nagumululi slusznie podejrzewal o podtext.
Jak zwykle 3 siostry, a wiec boska trojka. Jedna z nich zwana Meduza zamieniala spojrzeniem wszystko w kamien. Co sie za tym kryje. Istnieje wiele interpretacji. Poziom duchowy,  fizyczny, archetypowy, ziemski psychiczny, poziomy roznych stanowmateri...itd
Wiec Meduza ( symbol otchlani, ciemnosci )zamieniala to na co spojrzala w kamien. Jej wzrok jest podwojnym symbolem. Z jednej strony to rodzaj niewidzialnego atrybutu tej czerni a z drugiej strony to dokladnie jedna polowa tego czym czlowiek rzeczywiscie swiat postrzega.
A bylo to tak. Najpierw sypnalem Meduzie w oczy piaskiem a potem podstawilem noge Perseuszowi.
On cos tam pokazywal jeszcze jedna reka ( bede strzelal- cos jakby znak 360 czy 365 ) ale
zaraz wszystko wyspiewal. On ,ktory zgladzil Gorgone z pomoca bogow. A wiec, to co jest
ziemskiego pochodzenia, w polaczeniu z darami boskimi, moglo zakonczyc proces dzialania czyli
kreacji ciemnosci. Wiec Perseusz byl druga polowa "zwierciadla". I dopiero takie "patrzenie"
dwoma "zwierciadlami" ustawionymo prostopadle do siebie daje odpowiedni efekt.
Potem uwolnilem Perseusza, a on odlecial gdzies w strone swojej konstelacji. No i zatem
rozwiazal sie problem tzw. trzeciego oka.

Druga czesc dotyczy tych wszystkich o zaslubin nimf i bogin z jakims herosem czy miejscowym wladca, kastrowania i scinania glowy. To symbol transformacji, jednej postaci w druga. I jest ich sporo. Nie tylko wody w lod czy w pare.
Dotyczy to wszystkich mitologi bez wyjatku. Inne sa tylko uzyte metafory.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 13:11:04 wysłane przez acentaur » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Grudzień 30, 2012, 18:10:14 »

Witaj Kate,
to musi byc osobny post. Przemeczylem tego Bonacci. Z jednej strony powiela to co sie jednak dalej rozwinelo, z drugiej strony troche
cennych informacji dla mnie o znaczeniu historycznym. Niestety dzieli nas wiele.
Widzisz jak mozna funkcjonowac, bazujac na starozytnej wiedzy. Nawet jak jest ona przestarzala.
pozdrawiam
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #19 : Grudzień 31, 2012, 10:29:40 »

Witaj Ace

Santos Bonacci wyraznie przedstawia na linii czasu (tu jest pies pogrzebany - czas-) teorie gloszone/pisane przez poszczegolnych medrcow. Ludzi oswieconych, ktorzy otrzymali informacje poprzez kontakt z duchem a za sprawa Hermesa.
Mnie osobiscie odpowiada jego interpretacja, zwlaszcza o teorii wedrowki dusz.
Ale do niczego nie trzeba sie zmuszac, trzeba dojrzec.

I ja interesuje sie mitologia, w zyciu musze przyznac paralele widze jedynie z grecka. Ta Rada Najwyzsza, herosami i innymi mitami.

Pozdrawiam i zycze duzo sukcesow w Nowym Roku!
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Grudzień 31, 2012, 11:50:17 »

Witaj Kate,
prosze nie gniewaj sie, pewnie sie niezrozumiale wyrazilem. Moim zdaniem Bonacci nalezy do calej serii "odkrywcow" zgrabnie laczacych
starozytna wiedze z nowozytna. Niewiele w tym wlasnych spostrzezen. Chociaz sam pare cennych rzeczy skopiowalem. Ale w koncu mozna sie postarac o oryginaly Maternusa, Ptolemeusza i inne jeszcze jakos ocalale.
W sumie to cos poza Ego nie wybiega,  nie za bardzo mnie interesuje.
pozdrawiam
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Grudzień 31, 2012, 11:59:40 »

Mam bardzo podobne zdanie do twojego ace... dodam tylko iż dla tych którzy nie znają tej wiedzy jeszcze może być inspiracją do poszukiwań ktoś taki oraz czasami impulsem zrozumienia czegoś i połączenia w całość.

Zatem rożne informacje i różni nauczyciele dla rożnych ludzi.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Grudzień 31, 2012, 13:44:18 »

Witaj Kiaro,
Cytuj
Mam bardzo podobne zdanie do twojego ace... dodam tylko iż dla tych którzy nie znają tej wiedzy jeszcze może być inspiracją do poszukiwań ktoś taki oraz czasami impulsem zrozumienia czegoś i połączenia w całość.
no wlasnie, zbyt czesto daje sie rozpoznac ten sam schemat, Ego ma sporawy repertuar.
pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign truegaming kursor halotupsy world-anime