Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 10:08:29


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odnośnie nowego forum.  (Przeczytany 94850 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« : Styczeń 01, 2013, 15:07:06 »

Piszę tu, bo wątek, który założyłeś odnośnie nowego forum od razu zamknąłeś.
Obawiasz się dyskusji?

Darku, czasy dyktatu oraz autokracji już się chyba definitywnie kończą?
Przeczytałam regulamin nowego forum… i nadal jest to metoda kija i marchewki.
Może niektórym to odpowiada, mi nie.
Toteż zostaję na starym forum, dopóki będzie funkcjonować. A nowe?
Jeśli ktoś z użytkowników założy takowe, faktycznie z nowymi zasadami, nowym powiewem,
to chętnie przejdę.
Sorry Darku… powielasz stare. A czasy i ludzie się zmieniają.
No i po raz kolejny zaczynać forum od zera, bez bazy…. ?

Ale życzę powodzenia.  Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2013, 15:10:39 »

1. racja, ale regulamin to nie święta inkwizycja
2. każdy może założyć własne forum bez żadnych zasad
3. sam nie wiem kiedy zniknie/zamkną to forum
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 01, 2013, 15:14:08 »

To może ktoś zechce przejąć to forum do dalszego prowadzenia, skoro nasza Administracja
przenosi się na nowe miejsce? Są chętni?  Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 01, 2013, 15:25:00 »

Mam pytanie, co to znaczy przenosić tematy i jak to zrobić? Czy post po poście, samemu?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 01, 2013, 15:30:50 »

Mam pytanie, co to znaczy przenosić tematy i jak to zrobić? Czy post po poście, samemu?

Kiara Uśmiech Uśmiech

ponoć technicznie w całości nie do wykonania, ale samemu można kopiować nawet całe wątki,-
tylko to żmudna praca Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 01, 2013, 15:31:22 »

Tamten wątek zamknąłem, bo ma pełnić fuknkcję tylko i wyłącznie informacyjną.

Wielkie dzięki, że utworzyłaś ten temat. Możecie dyskutować do woli o za i przeciw przenoszeniu się.
Tam mamy większą autonomię, nikt nam nie będzie dyktował co ma być usunięte, a co pozostawione - tak tu właśnie nam szpącili i to bez naszej wiedzy.
No i dziwne usuwanie forumowiczów, nie wspominając o innych utrudnieniach.
A regulamin.
No cóż, nowe czasy, nowe forum i ... to dopiero początek nowego, a stare przywary w wielu z nas jeszcze bardzo mocno dają o sobie znać.  Mrugnięcie
Stąd jeszcze przez jakiś czas takie obwarowania muszą być stosowane.
Nie zauważyłem, by jakoś specjalnie ciężko komuś tym regulaminem przywalono, a dzięki niemu zaoszczędziliśmy sobie wielu nieporozumień, z jakimi borykają się inne fora.
Oczywiście możemy zlikwidować go zupełnie i wprowadzić dyktaturę, jaka obowiązuje głównie na katolickich/chrześcijańskich forach, ale chyba też nie o to chodzi.
Rozwijamy się i będzie to coraz bardziej widoczne, a wówczas zmiany te uzewnętrznią się i w samym regulaminie. - moż nawet zupełnie go zlikwidujemy.
A póki co powodzenia w rozwoju.  Duży uśmiech Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 01, 2013, 15:34:21 »

Ptaku

pomysł nowego forum powstał wtedy, kiedy znikneły całe wątki i tematy,a także niektórzy uzytkownicy.O co ci chodzi ? przenosimy sie na nowe ,tak jak zrobił to kiedys tom1ek Teraz bedzie na prywatnym serwerze i nikt nam nie będzie się włamywał.Tak jak zrobiono z moim profilem.Ktoś z adminów darmowe fora zalogował się pod moim nikiem.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 01, 2013, 15:40:09 »

Ptaku, tak naprawdę to nie regulamin jest przeszkodą, tylko jak to Przebiśnieg mówi brak poszanowania inności innych.
Oczywiście każdy ma wolna wolę, przejdą ci, co chcą, wszelkie namowy, czy nakłanianie to już interwencja.
Dla mnie forum nie służy do omawiania osobistych atrybutów użytkowników, może są takie fora, ale to z pewnością takie być nie miało.
Osobiście nie pamiętam, żeby ktoś próbował ciebie banować, choć jak określiłaś, pora fruwały.
Podsumowując we wszystkim wskazany jest umiar, i to jego brak prowadzi do sytuacji bez racjonalnego wyjścia.
Możesz to nazwać dyktatem, autokracją, czy kijem i marchewką, ale mimo dobrowolności stowarzyszenia byliśmy tutaj świadkami żenujących postów i nie dotyczy to jednej osoby.
Braku rozsądku, o kulturze nie mówiąc nie da się zastąpić, więc muszą istnieć środki, które to zniwelują, skoro zapobiec się nie da.
Dziwnym trafem te nieprzyjemne sytuacje powtarzały się w określonym kręgu osób, a  w sumie spowodowały sporo ubytków na forum i to nie tych, którzy z regulaminem byli na bakier.

Edit co do przenoszenia.

Myślę, że nie ma potrzeby przenoszenia, ewentualnie śladowo, bo będzie to kontynuacja dyskusji, której wcześniejsze zapisy będą na obecnym forum pełniącym później funkcję archiwum.
Można przenosić nawet całe dotychczasowe strony, bo ograniczenie wielkości postów to 60 000 znaków, no ale po takim zgrubnym przenoszeniu tekst nie będzie sformatowany, choć w pełni integralny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 15:49:12 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 01, 2013, 15:57:35 »

Owszem, może i szpącili nam, jak pisze Darek, lecz nasza Administracja miała jakieś dziwne
oraz niewytłumaczalne opory, by interweniować. I domagać się naprawy usterek po awariach.

Co do dyktatury, to ona zostaje zachowana i przeniesiona na nowe forum. Widocznie władza uzależnia.
A mi marzy się demokracja (chociaż nie jest to najdoskonalsze rozwiązanie) oraz wspólne podejmowanie decyzji.
Zawsze problem można poddać pod dyskusję i przegłosować. Chyba jednak jeszcze nie wszyscy do tego dojrzeli?

Przykład, chociażby z dwukrotnym banem i niedoszłą amnestią dla Phirioori. Ważniejsze było urażone ego Janusza.
Tak właśnie wygląda dyktatura. No i w czym to forum poza treściami różni się od for katolickich?
Czy naprawdę szanuje się tu inność innych? Czy jednak cenzura świadczy o czym innym?
Temat był już wielokrotnie dyskutowany.

Mi regulamin w zaproponowanej wersji nie odpowiada, więc nie mogę go zaakceptować I tyle.
Ale życzę powodzenia.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 15:58:41 wysłane przez ptak » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 01, 2013, 16:01:42 »

..no widzisz Ptaku, ale teraz właśnie kolo Phi może jeśli zechce się zameldować na nowym forum z czystą kartą Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 01, 2013, 16:09:31 »

..no widzisz Ptaku, ale teraz właśnie kolo Phi może jeśli zechce się zameldować na nowym forum z czystą kartą Uśmiech

Żadna to pociecha, skoro nadal kolo Phi będzie oceniany autokratycznie, poprzez jednostkowe ego,
które urazi się, gdy tylko zechce, bo tak sobie wykoncypuje. Nie rozumiejąc w ogóle, co kolo Phi pisze.
Ale poczuje się urażone i kolo znów wyląduje na banicji.

Taki niestety proponujecie mechanizm dalszego funkcjonowania. Wciąż stary świat…
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 01, 2013, 16:13:54 »

..no widzisz Ptaku, ale teraz właśnie kolo Phi może jeśli zechce się zameldować na nowym forum z czystą kartą Uśmiech

Żadna to pociecha, skoro nadal kolo Phi będzie oceniany autokratycznie, poprzez jednostkowe ego,
które urazi się, gdy tylko zechce, bo tak sobie wykoncypuje. Nie rozumiejąc w ogóle, co kolo Phi pisze.
Ale poczuje się urażone i kolo znów wyląduje na banicji.

Taki niestety proponujecie mechanizm dalszego funkcjonowania. Wciąż stary świat…

na to już nie mam wpływu Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 01, 2013, 16:29:02 »

Ptaku, możemy nie rozumieć, co PHI pisał w temacie, ale rozumiemy, co pisał personalnie, czego zdecydowanie nie powinien robić, i w tym kontekście dyskusja o ego jest bezpodmiotowe, bo żadne w tym przypadku nie odpuściło, więc jednostronne obciążanie janusza widzę jako nieuzasadnione, bo do tanga trzeba dwojga. I jakby nie patrzeć na osobiste wątki pierwszy wchodził PHI.
Mógł swoje żale napisać na PW, ale jak widać wybrał audytorium.
Niestety pobudki bywają różne i na pewno nie są nam znane, ale jak widać takie próby rozwiązania nie są ani dobre, ani skuteczne.

Edit: zaniechanie organizacji jest równoznaczne z chaosem, czy to miałby być cel?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 16:31:54 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 01, 2013, 16:37:27 »

Z pewnością demokracja jest lepsza od dyktatury, to nie ulega wątpliwości.

A problem Janusz – Phi, można było rozwiązać polubownie. Nie z pozycji siły.
Jeśli jednak Administracja jest stroną w konflikcie i jeśli istnieje zapis w regulaminie,
że decydujący głos ma Administrator a demokracja nie ma zastosowania, więc o czym
my tu dyskutujemy?
Niejednokrotnie już stosowano na tym forum siłowe rozwiązania i nadal się to proponuje.
Do czego to prowadzi?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 16:38:35 wysłane przez ptak » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 01, 2013, 16:40:54 »

Dla samej dyskusji tylko: gdzie widziałaś chęć polubownego rozwiązania ze strony PHI, bo oprócz twoich "mediacji" to ja nic takiego nie widziałem, może już okulary zbyt słabe, albo każde z nas widzi to co chce.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Styczeń 01, 2013, 16:41:15 »

Z pewnością demokracja jest lepsza od dyktatury, to nie ulega wątpliwości.

A problem Janusz – Phi, można było rozwiązać polubownie. Nie z pozycji siły.
Jeśli jednak Administracja jest stroną w konflikcie i jeśli istnieje zapis w regulaminie,
że decydujący głos ma Administrator a demokracja nie ma zastosowania, więc o czym
my tu dyskutujemy?
Niejednokrotnie już stosowano na tym forum siłowe rozwiązania i nadal się to proponuje.
Do czego to prowadzi?

ptak, ale czy nie uważasz,-
że problem jest b.osobisty, niż forumowy/forumowego regulaminu??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 01, 2013, 16:47:35 »

Cytat: Songo1970
ptak, ale czy nie uważasz,-
że problem jest b.osobisty, niż forumowy/forumowego regulaminu??

Jednego od drugiego nie da się rozdzielić. Właśnie wskutek takich a nie innych zapisów w regulaminie
problem zrobił się osobisty. I to niejednokrotnie.

Zawsze patologia prawa oraz wszelkich zapisów, rodzi patologię w stosunkach międzyludzkich.
Czy to nie jest oczywiste? 
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 01, 2013, 16:48:28 »

Odnośnie nowego forum ja tak z czystej ciekawości - dawno nie nosze szabli u boku - zamieściłem tan krótki pocisk i spróbował go przeczytać  Uśmiech
Szacowni moim skromnym zdaniem te znaczy stare forum jest bardziej przejrzyste i łatwiejsze w obsłudze znaczy w przeglądaniu - czytelniejsze.
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Styczeń 01, 2013, 16:52:39 »

1. racja, ale regulamin to nie święta inkwizycja
2. każdy może założyć własne forum bez żadnych zasad
3. sam nie wiem kiedy zniknie/zamkną to forum

chcesz teraz udowodnić pewną tezę ptaku, a jesteś i śledzisz te sprawy dłużej niż ja,-
a Ja powiem, że regulamin obojętnie jaki nie ma nic do rzeczy w stosunkach międzyludzkich "human-touch"
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 01, 2013, 16:56:35 »

Chesz Songo powidzieć, że 'zamordyzm' nie wpływa na stosunki/relacje międzyludzkie?
Naprawdę chcesz to powiedzieć?  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 01, 2013, 16:57:19 »

Tak ale sama nazwa wprowadza w błąd bo dalej w nazwie jest Cheops Uśmiech
Co za tym idzie przyzwyczajenie przyzwyczajeniem, ale jak już nowe to i nowa nazwa Uśmiech
tym bardziej że o ile zrozumiałem troszkę osób ludkowie związanie z projektem Cheops hm zawiedli
topa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Styczeń 01, 2013, 17:01:16 »

Chesz Songo powidzieć, że 'zamordyzm' nie wpływa na stosunki/relacje międzyludzkie?
Naprawdę chcesz to powiedzieć?  Duży uśmiech


mówię tylko, że regulamin obojętnie jaki jest tylko wykwitem Ja/ego,-
a nie człowiekiem sensus tricto, tak więc nie mamy relacji z jakimś systemem/regulaminem, ale z człowikiem- Hu-man Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 01, 2013, 17:11:00 »

Chesz Songo powidzieć, że 'zamordyzm' nie wpływa na stosunki/relacje międzyludzkie?
Naprawdę chcesz to powiedzieć?  Duży uśmiech


mówię tylko, że regulamin obojętnie jaki jest tylko wykwitem Ja/ego,-
a nie człowiekiem sensus tricto, tak więc nie mamy relacji z jakimś systemem/regulaminem, ale z człowikiem- Hu-man Mrugnięcie

A że człowiek contra człowiek daje różnorakie relacje - to odpowiednio mądry regulamin
może je łagodzić, porządkować lub jeszcze bardziej pogarszać, gdy jest nieodpowiedni.

Osobiście, dość miałam dyktatu komuny, potem dzikiego kapitalizmu i Systemu w ogóle,
by poddawać się dyktatowi pojedynczych jednostko/ego.  Duży uśmiech

Dziwi mnie w ogóle, że na ezoterycznym forum są jeszcze takie zapędy.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Styczeń 01, 2013, 17:14:43 »

Chesz Songo powidzieć, że 'zamordyzm' nie wpływa na stosunki/relacje międzyludzkie?
Naprawdę chcesz to powiedzieć?  Duży uśmiech


mówię tylko, że regulamin obojętnie jaki jest tylko wykwitem Ja/ego,-
a nie człowiekiem sensus tricto, tak więc nie mamy relacji z jakimś systemem/regulaminem, ale z człowikiem- Hu-man Mrugnięcie

A że człowiek contra człowiek daje różnorakie relacje - to odpowiednio mądry regulamin
może je łagodzić, porządkować lub jeszcze bardziej pogarszać, gdy jest nieodpowiedni.

Osobiście, dość miałam dyktatu komuny, potem dzikiego kapitalizmu i Systemu w ogóle,
by poddawać się dyktatowi pojedynczych jednostko/ego.  Duży uśmiech

Dziwi mnie w ogóle, że na ezoterycznym forum są jeszcze takie zapędy.

pisz do mnie na berdyczów Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Styczeń 01, 2013, 17:52:54 »

No nie, ptak rewolucjonista, tego jeszcze nie było.
Jeśli 2 osoby nie potrafią się porozumieć to nic nie pomoże, i wywołując ten przykład właśnie potwierdzasz zasadność istnienia takiego regulaminu. Lubię PHI, ale w tym zawirowaniu, nie widziałem z jego strony chęci do polubownych rozwiązań, pomijając fakt pierwotnego ataku nawet. Owszem janusz jest purystą językowym, i zawsze go przycinał za słówka, ale jak się chce, to można napisać tekst bez ich używania. Dla mnie PHI zrobił to na własne życzenie, choć dość młody i porywczy jest, to nie było powodów, żeby robił to, co robił.
Próbujesz jakoby walczyć z systemem, nawet nie ważne jakim, ale brak systemu dla takiego przypadku byłby gorszy niż to co jest.
Jaka by demokracja nie była muszą istnieć niepodważalne zasady, ot koliberek tam się męczy z prawami uniwersalnymi.
Jakby nie patrzeć twoja wolna wola kończy się tam, gdzie zaczyna się wolna wola kogoś innego.
I zwalanie "winy" na system tu nic nie daje, konieczna jest świadomość jednostki. Parę systemów przeżyłaś, to wiesz. Może jeszcze po Afryce, gdzieniegdzie można biegać swobodnie, ale i to ma ograniczenia.
To prawda, że z chaosu i anarchii może wyłonić się względnie sprawiedliwy system, ale historia uczy czego innego i to przejście jest okupione zawsze niepotrzebną ilością ofiar.
Nowe to nie znaczy, że wszyscy wszystko mogą, tylko, że są w pełni świadomi tego, co mogą.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy fifa11 wild-reign magicalespackluporum managerzuzlowy