Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 09:28:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odnośnie nowego forum.  (Przeczytany 94849 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kate
Gość
« Odpowiedz #75 : Styczeń 05, 2013, 11:34:36 »

Laguna_ cyt

Cytuj
jak czlowiekowi smakuje paczek z marmolada to moze polubic z nadzieniem budyniowym , ale wciaz bedzie to paczek .

No wlasnie nie, z budyniowym nie zjem za zadne skarby!

Co do nowego forum i starego - to w mym zyciu wielokrotnie potwierdzila sie zasada "don't change running system!"
//Konkurencja nie spi Mrugnięcie//
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Styczeń 05, 2013, 12:06:55 »

Dla każdego co innego, jak nasz kolega mówi.
Gdyby dokładnie stosowano powyższą zasadę "don't change..." to nie jestem przekonany czy w ogóle dotarlibyśmy już choćby do średniowiecza.
Znam też inne powiedzenie: "lepsze jest wrogiem dobrego", ale co do dobroci tego tutaj, mam mieszane uczucia, nawet w tym wątku to widać.
Na szczęście, każde życie jest inne i jego doświadczenia też. Dlatego nie da się wprost przenieść wniosków z jednych doświadczeń w inne miejsce, bo to już nie to samo.
Fakt, tutaj jakoś dziwnie panuje atmosfera konkurencji zamiast współpracy i moje nawoływania do takowej współpracy zapewne i jak widać nic nie zmienią.
Najczęściej przyczyną takiej atmosfery jest poczucie jakiegoś zagrożenia, ale w takim miejscu jak to, fizycznych zagrożeń nie ma, więc przyczyny są bardzo osobiste i wystarczy powołać się na sławetne opisy ptaka o ego i innych urazach.
Jedni lubią perfumowaną marmoladę z buraków, a inni budyń i nie da się tego pogodzić, bo każdy jest inny i na tym polega piękno.
Jednak ono rozkwitnie w pełni, gdy wszyscy to zrozumieją i zamiast ingerować, zaczną współpracować.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #77 : Styczeń 05, 2013, 15:05:53 »

Obejrzalam witryne nowego wydania forum. Za oknem ciemno, leje deszcz, ledwie moglam odczytac na ciemnym tle, czarnego designu, zielonych podpisow, to taka moja uwaga czysto techniczna. Rzuccie troche kolorem, bo na prawde nic nie widac w tych szarzyznach Mrugnięcie

Prawdopodobnie nie jest problemem zmiana kolorów i zostanie to wykonane...
Kolory (wbrew pozorom) mają bardzo duże znaczenie.
Z doświadczeń wynika, że najlepszy jest fiolet.....

Pozdr.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Styczeń 05, 2013, 15:13:44 »

Astre, zaskok.
Na co i dla kogo najlepszy fiolet?
Mnie się kojarzy dość jednoznacznie.
Oczywiście, technicznie zmiana kolorów, tła ramek to pestka. Największym problemem jest wybór przez użytkowników i potrzeba trochę czasu, aby nie powielać tej operacji wielokrotnie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #79 : Styczeń 05, 2013, 15:27:25 »

fiolet się jakoś z biskupami kojarzy i hierarchią kościelną w tym kraju Język
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #80 : Styczeń 05, 2013, 18:01:15 »

Astre, zaskok.
Na co i dla kogo najlepszy fiolet?
Mnie się kojarzy dość jednoznacznie.


No to zaskakuj....

 Kolory nie działają na zasadzie wiary, czy skojarzeń z czymś, lub kimś ?
Działają  niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie.
Chromoterapia dostarczyła na podstawie rozmaitych badań ich wpływ, a z poziomu fizyki możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z określonymi zakresami drgań, które są nie tylko nośnikami światła, ale również nośnikami informacji.
Zatem wybór koloru może, a nawet wpływa bezspośrednio na użytkownika.
Każdy kolor ma inne działanie.Ale, również częściowo zazębia się z innymi kolorami.
Swego czasu bawiłem się kolorowymi kartkami i muszę potwierdzić to co opisuje Chromoterapia.
Dlatego np.kolor czerwony pobudza do działania, dodaje energii, ale na dłuższą metę niestety, ale powoduje rozdrażnienie.
Kolor biały daje poczucie harmonii, spokoju, ale znowu na dłuższą metę
odnosi się wrażenie jakiejś pustki, monotonii...

Pytanie, czy działanie kolorów jest różne w ze względu na to, że każdy jest inny ?

To takie samo pytanie, czy witamina C działania różnie, bo każdy organizm jest inny.
Nie. Witamina C działa zawsze tak samo, tylko efekty jej działania i interpretacje są różne.

To samo jest z kolorami.
Jeżeli kogoś drażni jakiś kolor, to należy go unikać. No chyba, że nie chcesz być pogodnym człowiekiem. To już Twój wybór...

Proponuję ze swej strony kolor fiolet, indygo, lub jasnoniebieski.
A,  jak zrobicie, tak będziecie mieć. Ale napeweno nie da się dobrać kolorów dla każdego z osobna, więc trzeba się na coś zdecydować.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 19:48:03 wysłane przez Astre » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Styczeń 05, 2013, 19:06:24 »

Docelowo będziemy na pewno zbierali propozycje dla tła i koloru ramek i głosowali, tło już raz zmieniono i znowu są niezadowoleni.
Wiesz jak jest wśród Polaków: gdzie dwóch się spotyka - tam trzy głosy.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #82 : Styczeń 05, 2013, 21:52:19 »

Cytuj
fiolet się jakoś z biskupami kojarzy i hierarchią kościelną w tym kraju

Mnie to wszystko jedno, kto w jakiej jarmulce chodzi. Moze byc nawet biala.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #83 : Styczeń 05, 2013, 21:57:27 »

Fiolet w czakrze 7 , a raczej z  jej dwóch polówek mózgu  powinien tworzyć piękny harmonijny odcień delikatnej jasnej lawendy, a nie żaden fiolet.
Fiolet powstaje gdy na rózgowy ( żeński) nakłada się większą ilość niebieskiego, a właściwie ciemno niebieskiego ( niedoświetlony błękit), wówczas uzyskuje się dominacje fioletem, który w rzeczywistości jest dominacją aspektu męskiego wobec żeńskiego.
To nie jest harmonia aspektów i nie jest przekaz prawdziwej wiedzy w wibracji fioletu, jest to zaburzenie energetyczne , oraz fałszywy wpis rzeczywistości.
Komu potrzebna taka wibracja i taka manipulacja informacja to wybiera ja dla siebie i propaguje , ale nie jest to i nie było pełne harmonijne spektrum barwy , a tylko połączenie dwóch w celu uzyskania określonego efektu.

Zatem czym jest ten fiolet? Ciemny przebarwiony jest manipulacją świadomością, żeby odzyskać dostęp do swojej świadomości trzeba wyjść , uwolnić się z dominacji fioletu.
Czy to proste, raczej tak gdy otworzymy drogę dla pięknego delikatnego różowego koloru , który harmonijnie połączy się cudnym jasnym nieniskim i dopełni złocistością najwyższej wibracji miłości bezwarunkowej. Wówczas juz nie będzie fioletu a subtelność delikatnej lawendy o złocistych refleksach.

Każdy wybierze co mu bliższe.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Styczeń 05, 2013, 22:53:39 »

może niebieskie jak to obecne ,albo zielone jak pąki na wiosnę Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Astre
Gość
« Odpowiedz #85 : Styczeń 05, 2013, 23:35:42 »

To nie jest harmonia aspektów i nie jest przekaz prawdziwej wiedzy w wibracji fioletu, jest to zaburzenie energetyczne , oraz fałszywy wpis rzeczywistości.

Być może ?
Tylko, że My tu nie rozmawiamy o wibracji fioletu w sensie jakichś fałszywych wpisów rzeczywistości.

Czy fioletowy zeszyt, skarpetki, fioletowy kwiatek,  sukienka ewentualnie kolor witryny forum ma jakikolwiek  związek z zaburzeniami energetycznymi i fałszywymi wpisami rzeczywistości ?

Takie rzeczy to ja wkładam pomiędzy bajki .....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 23:39:30 wysłane przez Astre » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #86 : Styczeń 05, 2013, 23:37:14 »

Cytat: Kiara
Fiolet powstaje gdy na rózgowy ( żeński) nakłada się większą ilość niebieskiego, a właściwie ciemno niebieskiego ( niedoświetlony błękit), wówczas uzyskuje się dominacje fioletem, który w rzeczywistości jest dominacją aspektu męskiego wobec żeńskiego.

Kurcze, nawet w kolorach muszą być teorie spiskowe! Gwałt na różu przez niebieskość…  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #87 : Styczeń 06, 2013, 02:52:20 »

To nie jest harmonia aspektów i nie jest przekaz prawdziwej wiedzy w wibracji fioletu, jest to zaburzenie energetyczne , oraz fałszywy wpis rzeczywistości.

Być może ?
Tylko, że My tu nie rozmawiamy o wibracji fioletu w sensie jakichś fałszywych wpisów rzeczywistości.

Czy fioletowy zeszyt, skarpetki, fioletowy kwiatek,  sukienka ewentualnie kolor witryny forum ma jakikolwiek  związek z zaburzeniami energetycznymi i fałszywymi wpisami rzeczywistości ?

Takie rzeczy to ja wkładam pomiędzy bajki .....



Cytuj
Astre.

" Kolory nie działają na zasadzie wiary, czy skojarzeń z czymś, lub kimś ?
Działają  niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie.
Chromoterapia dostarczyła na podstawie rozmaitych badań ich wpływ, a z poziomu fizyki możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z określonymi zakresami drgań, które są nie tylko nośnikami światła, ale również nośnikami informacji."

Zatem czym jest zmiana koloru jak nie przeprogramowaniem  informacji wzorcowej  kodu wiedzy w mózgu? Może możną to i między bajki włożyć , ale w takim razie nie trzeba samemu tych informacji publikować.
Jaki jest nośnik światła taki jest nośnik informacji , zamiast dwóch odrębnych ; różu i błękitu , jeden ciemny fiolet...  Duży uśmiech i co z tego wyszło? Babochłopy czy zniewieściali faceci?
Ano dla każdego coś innego...... Duży uśmiech


Kiara Uśmiech Uśmiech


« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 02:57:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #88 : Styczeń 06, 2013, 16:06:17 »

Ja zaczynałem z tym forum hehe Mrugnięcie a teraz nowe zakładacie. Po co? Skoro jest to jako jedno z największych for na serwerze darmowefora.pl ktoś z góry to zamyka czy co?
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Styczeń 06, 2013, 16:52:13 »

Może gdybyś poczytał ten wątek, wiedziałbyś. Nie tak dawno straciliśmy ok 30% zawartości.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #90 : Styczeń 06, 2013, 19:55:21 »


Zatem czym jest zmiana koloru jak nie przeprogramowaniem  informacji wzorcowej  kodu wiedzy w mózgu?


Kodu wiedzy w mózgu ? A co to takiego ?

Mózg posiada w sobie jakieś kody wiedzy ? Jakie ?
Czym jest wiedza ?
Wiedza jest pewnym modelem rzeczywistości składającym się z logicznych i spójnych ze sobą informacji. Czyli po tym rozpoznajemy wiedzę, że posiada logiczne i spójne ze sobą elementy informacji. Inaczej nie jest wiedzą !

Tymczasem mózg jest w istocie prymitywnym narzędziem do obróbki informacji, a zarazem tworzenia z informacji spójnych modeli i tworzy  ''wiedzę'', która nie jest wiedzą tylko odtwarzaniem z tzw. wzorców myślowych.
 
Dowód :
Jeżeli zapytasz 10 miliardów ludzi, czy widziało jak Ptak siedział na gałęzi zapewne wszyscy odpowiedzą, że TAK.

Tymczasem, ani to Ptak, ani nie usiadł na żadnej gałęzi !

Czy to jest spójny i logiczny model, którego nazywamy wiedzą ?

Jak głosi sama nauka - mózg jest zbyt prymitywnym narzędziem do postrzegania i zarazem interpretacji rzeczywistości. Pozatem pracuje bardzo wolno i ciężko.

Mózgiem posługują się tzw. istoty startowe, czyli o niskim poziomie rozwoju. Nawet nie ma sensu obdarzać ich czymś większym i potężniejszym, bo i tak tego nie wykorzystają !

Istoty o wyższym poziomie rozwoju posługują się umysłem, który znajduje się na wyższych poziomach informacyjnych struktur.
Istoty takie jednak nie rodzą się tutaj, czyli w wolnych strukturach  informacyjnych typu: 3D ponieważ nie wykorzystały by wogóle swoich możliwości.

Ktoś, kto wierzy w swój mózg i jakąś wiedzę tworzoną przez mózg nie wie czym jest mózg i nie wie czym jest wiedza.
Odtwarza tylko wzorce myślowe, które są dla niego wiedzą i zarazem  całym światem.


 Jaki jest nośnik światła taki jest nośnik informacji , zamiast dwóch odrębnych ; różu i błękitu , jeden ciemny fiolet...  Duży uśmiech i co z tego wyszło?


Nieprawda !

Światło jest strukturą, a zarazem informacją samą dla siebie.
Jego barwy widoczne po rozszczepieniu monochromatycznego światła reprezentują, jego naturalne składowe.
Kolor fiolet nie jest żadnym fioletem. To tylko ludzie go tak widzą, bo tak interpretuje ten wolno i ciężko pracujący mózg.

Zatem mówiąc o ''fiolecie'' mówimy w istocie o pewnym zakresie częstotliwości drgań tej struktury informacji o nazwie - światło.

A ponieważ struktura ta jest strukturą, a zarazem informacją samą dla siebie, jest strukturą neutralną.

Aby mogła przenośić informacje należałoby tą strukturę zmodulować.
Tak jak falę radiową. Aby mogła przenosić informacje /obrazy, dzwięki itd../ należy falę zmodulować.

Zatem struktura o nazwie światło (samo w sobie) jest strukturą neutralną.
I to nie kolory, czyli składowe tego światła (filotet, róż, zieleń) wpływają na organizm, tylko organizm reaguje w różny sposób na te zakresy długości fal. Podobnie reaguje na fale elektromagnetyczne w zależności od ich częstotliwości.




« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 20:16:15 wysłane przez Astre » Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #91 : Styczeń 06, 2013, 21:34:17 »

Sventer
Dla Ciebie korzysc. Pozbedziesz sie punktow ujemnych Chichot
Cytuj
Ja zaczynałem z tym forum hehe a teraz nowe zakładacie. Po co? Skoro jest to jako jedno z największych for na serwerze darmowefora.pl ktoś z góry to zamyka czy co?
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Styczeń 06, 2013, 21:43:24 »

Kate, po przerwie wrócił Sventer mocno odmieniony, dla mnie pozytywnie, to nie to samo, co kiedyś, gdy zdarzało mu się łapać minusy. Dziś zauważa to, czego kiedyś zupełnie nie widział. Tak trzymaj Sventer.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #93 : Styczeń 07, 2013, 00:13:08 »

Chyba, że tak ja tylko przeleciałem ten temat powierzchownie(brak czasu). W sumie własny serwer z własną domeną lepszym jest rozwiązaniem. Oj ale będzie darmowefora.pl stratne Duży uśmiech
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #94 : Styczeń 07, 2013, 00:32:19 »

Zgadzam sie że kolorystyka może być męcząca, jest dostępna zmiana skórek?

A wracając do nazwy, mogłoby być coś takiego Nowa Era, abo co Mrugnięcie
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #95 : Styczeń 07, 2013, 10:29:34 »

Enigma cyt
Cytuj
A wracając do nazwy, mogłoby być coś takiego Nowa Era, abo co

Najwidoczniej nie moze byc.
Spojrz na strone www.cheops.org

//darmowe serwery hi, hi, hi  Zły//
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #96 : Styczeń 07, 2013, 20:23:26 »

Poniższy cytat pochodzi z nowego forum.
Cytat: blueray21
A o ptaka i resztę, nie martwiłbym się zbytnio, oni tu są, nawet jeśli chwilowo biernie, to obserwują dokładnie, to tylko takie deklaracje i nawet jeśli zasłaniają się regulaminem, to prawdziwe przyczyny są zgoła inne.

Jak to dobrze blu, że znasz prawdziwe przyczyny nieobecności tych, którzy nie zarejestrowali się jeszcze na nowym forum. Zatem proszę, napisz jakie to przyczyny nie pozwalają nam na rejestrację?

Bo mi osobiście nie pozwala na to bzdurny i nie trzymający się kupy regulamin.

No bo jak może zarejestrować się osoba, która nie akceptuje regulaminu, gdy ten właśnie regulamin wyraźnie nakazuje cyt.:
„Każdy Użytkownik, aby się zarejestrować, musi zaakceptować Regulamin.
Jeśli Użytkownik nie zgadza się z Regulaminem, jaki zaakceptował podczas rejestracji, zobowiązany jest skasować swoje konto.”


Ja nie zgadzam się z regulaminem, nie akceptuję go, chociaż na starym forum przez te wszystkie lata czynnego uczestnictwa w żaden sposób nie byłam ukarana. Jednakże fakt mojej wewnętrznej niezgody na niektóre, nie demokratyczne i zbyt restrykcyjne oraz niespójne zapisy już na wstępie eliminuje mnie z potencjalnego uczestnictwa na nowym forum. Ponieważ specjalny zapis każe usunąć konto w przypadku nie akceptacji regulaminu.

Pomijając fakt, że czym innym jest brak akceptacji a czym innym naruszenie regulaminu, zapis taki jest jawnym pogwałceniem wolności poglądów i ocenzurowaniem myśli. Tak daleko posunięta cenzura jest wręcz śmieszna, by nie powiedzieć żałosna. Karajcie sobie użytkowników, jeśli już musicie, ale nie wymagajcie od ludzi akceptacji bzdurnych zapisów.

Jest to dyskryminacja ze względu na wyznawane poglądy, znacznie gorsza od wszelkich innych dyskryminacji. Dodatkowo jest to łamaniem konstytucji.

Przy powyższym zapisie, każda osoba która nie akceptuje w jakiś sposób regulaminu a mimo to rejestruje się i nie usuwa konta jest sytuowana na pozycji hipokryzji. Ot, doskonałość regulaminowa.  Duży uśmiech

Pomijając już inne kontrowersyjne zapisy, dające administratorom i moderatorom całkowitą swobodę w interpretacji wykroczeń oraz braku zdefiniowania i uściślenia pewnych zapisów, jak chociażby działanie na szkodę forum (bo co to dokładnie znaczy?) a także całkowity brak demokracji - to naprawdę trudno jest taki bubel zaakceptować.


Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #97 : Styczeń 07, 2013, 20:26:48 »

Ptaku robisz z igły - widły. Każdy posiadający własną, stronę, portal, forum sam tworzy zasady panujące tam. I jeśli się to komuś nie podoba to niech się nie rejestruje proste. Taki jest internet i z tym nie masz co walczyć. A druga rzecz nie jest to dyskryminacja a prawo panujące na danym portalu. Ty, ja i inni mogą się jedynie dostosować mimo że komuś się to nie podobać może. Mi to akurat obojętne Mrugnięcie
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #98 : Styczeń 07, 2013, 20:37:52 »

Sventer, doskonale wiem, że można olać i podpisać coś wbrew sobie.
Można także wbrew sobie działać. Można wbrew sobie wiele, tylko jaki jest końcowy efekt?

Tak właśnie przyzwalamy na to, z czym później walczymy. Szkoda, że na forum rozwoju duchowego
tak małe jest zrozumienie i tak wielkie wymuszanie…

A regulamin poza wszystkim innym, jest zwyczajnie niespójny i sprzeczny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 20:38:39 wysłane przez ptak » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #99 : Styczeń 08, 2013, 01:11:20 »

Czemu przejmujesz się jakimś regulaminem skoro w głębi duszy wiesz, że jesteś wolna? Czyżbym się mylił? Rób swoje wbrew temu co panuje wokół. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy madex kursor managerzuzlowy fifa11