Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:21:14


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odnośnie nowego forum.  (Przeczytany 94859 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #100 : Styczeń 08, 2013, 09:24:48 »

Czy załozył nowe forum? Kto chce zrobić kasę na nowym forum? Reklamówki już wystartowały.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Styczeń 08, 2013, 09:53:08 »

Nagu - gdzie na nowym forum masz reklamy? Bo jakoś nie widzę.

A w ogóle Kochani - bijecie tu pianę - aż chlapie.
Regulamin nie ogranicza nikomu pisania, tylko ewentualne zachowania.
Pokażcie mi na tym lub nowym forum żeby usunięto post personalny, pozytywnie mówiący o kimś innym.
Ja nie znam takiego przypadku - śmietnik do sprawdzenia - chyba ok 5 tys. pozycji.
Na inne "argumenty" już szkoda mi czasu.

Edit. Ptaku moim cytatem tylko udowodniłaś to, co tam napisałem, natomiast, co do moich domniemanych przyczyn, ja ich nie publikuję, w przeciwieństwie do wielu innych.

P.S. Dziękuję wszystkim za dyskusję tutaj.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 10:00:21 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #102 : Styczeń 08, 2013, 10:01:34 »

Nowe forum przypomina mi wodoglowie biurokracyjne. Wiekszosc adminow, modow, czyli wierchuszka, a uzytkownikow paru. W tym aktywny jeden  Chichot, no moze dwoje.
Gdyby administracji lezalo na sercu dobro uzytkownikow, to uprzejmie zaprosilaby stare komunity do nowych pokoi, a tu tylko myk, cichaczem i oficjalny post Dariusza w stylu jestesmy na nowym forum, jak kto chce niech idzie, a jak nie to kij mu w oko.
Tak ja to odbieram.

P.S. Nic nie jest wieczne, albo jedyne, nowe mozliwosci beda rodzic sie i udoskonalac, a wtedy na pewno mili dyskutanci spotkamy sie znowu, ale tam, gdzie bedziemy mile widziani.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #103 : Styczeń 08, 2013, 11:16:16 »

Nagu - gdzie na nowym forum masz reklamy? Bo jakoś nie widzę.

A w ogóle Kochani - bijecie tu pianę - aż chlapie.
Regulamin nie ogranicza nikomu pisania, tylko ewentualne zachowania.
Pokażcie mi na tym lub nowym forum żeby usunięto post personalny, pozytywnie mówiący o kimś innym.
Ja nie znam takiego przypadku - śmietnik do sprawdzenia - chyba ok 5 tys. pozycji.
Na inne "argumenty" już szkoda mi czasu.

Edit. Ptaku moim cytatem tylko udowodniłaś to, co tam napisałem, natomiast, co do moich domniemanych przyczyn, ja ich nie publikuję, w przeciwieństwie do wielu innych.

P.S. Dziękuję wszystkim za dyskusję tutaj.
reklamówki na tym forum pojawiły sie niedawno, zatem ktoś bierze za to pieniądze, wkrótce pojawią sie na prywatnym nowym forum i taki był główny powód na tworzenie nowego forum.
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #104 : Styczeń 08, 2013, 12:47:29 »


reklamówki na tym forum pojawiły sie niedawno, zatem ktoś bierze za to pieniądze, wkrótce pojawią sie na prywatnym nowym forum i taki był główny powód na tworzenie nowego forum.

Czcze gadanie....
To tak jakby się ktoś wczoraj urodził, albo spadł z Księżyca i wogóle nie wie o co chodzi.. ?..!

Po pierwsze to stworzenie takiej społecznej przestrzeni jak (forum) kosztuje.
Trzeba zapłacić za domenę, hosting, a jeżeli jest to na domowym prywatnym serwerze to tym gorzej, bo trzeba wyłożyć kase na serwer, a który  kosztuje zdecydowanie więcej niż jakikolwiek klasyczny komputer.
Do tego trzeba opłacić rzeczy okołokomputerowe :

1. Zakupić dobrego UPS-a, bo nie ma takiej możliwości, że z jakiegoś powodu braknie prądu i nic nie będzie działać.
2. Trzeba wykupić bardzo dobre łącze internetowe i tu już nie chodzi o prędkość, ale to, aby zawsze działało...
3. Serwer chodzi bez przerwy 24g/h na dobę i w ciągu roku ''zeżre'' wcale nie mało tego prądu i trzeba rachunki zapłacić.

Do tego dochodzą koszty postawienia forum.

A, ktoś dostaje to za darmo, nic go wogóle nie obchodzi i jeszcze ma o to pretensje ...!

Rekalmy, które mogły by skompensować koszty, też nie pojawią się szybko, albo nawet nigdy.

 Dlaczego ?

Dlatego, że ktoś, kto zechce zapłacić za reklamę wpierw zapyta ilu jest odwiedzających forum ?
Jeżeli ilość wchodzących ( w okreslonym czasie) nie przekracza 1000- 1500 osób, to raczej nikt nie zainwestuje w reklamę, bo i po co ?

Nowe forum nie powstało, aby na nim zarobić ( bo to bardzo wątpliwy zarobek), ale powstału z powodu narastająch problemów, które zostały
tu w szeroki sposób ujawnione i opisane.

Nie rozumię wogóle ludzi, którzy wnoszą jakieś pretensje i niczym nie uzasadnioną,  krytykę, a sami nawet palca do niczego nie przyłożą.

To jest chore, bardzo chore.....



« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 12:54:03 wysłane przez Astre » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #105 : Styczeń 08, 2013, 12:52:21 »


reklamówki na tym forum pojawiły sie niedawno, zatem ktoś bierze za to pieniądze, wkrótce pojawią sie na prywatnym nowym forum i taki był główny powód na tworzenie nowego forum.

Czcze gadanie....
To tak jakby się ktoś wczoraj urodził, albo spadł z Księżyca i wogóle nie wie o co chodzi.. ?..!

Po pierwsze to stworzenie takiej społecznej przestrzeni jak (forum) kosztuje.
Trzeba zapłacić za domenę, hosting, a jeżeli jest to na domowym prywatnym serwerze to tym gorzej, bo trzeba wyłożyć kase na serwer, a który  kosztuje zdecydowanie więcej niż jakikolwiek klasyczny komputer.
Do tego trzeba opłacić rzeczy okołokomputerowe :

1. Zakupić dobrego UPS-a, bo nie ma takiej możliwości, że z jakiegoś powodu braknie prądu i nic nie będzie działać.
2. Trzeba wykupić bardzo dobre łącze internetowe i tu już nie chodzi o prędkość, ale to, aby zawsze działało...
3. Serwer chodzi bez przerwy 24g/h na dobę i w ciągu roku ''zeżre'' wcale nie mało tego prądu i trzeba rachunki zapłacić.

Do tego dochodzą koszty postawienia forum.

A, ktoś dostaje to za darmo, nic go nie obchodzi i jeszcze ma o to pretensje ...!

Rekalmy, które mogły by skompensowac koszty, też nie pojawią się szybko, albo nawet nigdy.

 Dlaczego ?

Dlatego, że ktoś, kto zechce zapłacić za reklamę wpierw zapyta ilu jest odwiedzających forum ?
Jeżeli ilość wchodzących ( w okreslonym czasie) nie przekracza 1000- 1500 osób, to raczej nikt nie zainwestuje w reklamę, bo i po co ?

Nowe forum nie powstało, aby na nim zarobić ( bo to bardzo wątpliwy zarobek), ale powstału z powodu narastająch problemów, które zostały
tu w szeroki sposób ujawnione i opisane.

Nie rozumię wogóle ludzi, którzy wnoszą jakieś pretensje i niczym nie uzasadnioną, wyssaną z palca  krytykę, a sami nawet palca do niczego nie przyłożą.

To jest chore, bardzo chore.....




darmowefora są za darmo, nie widzę powodu aby z niego nadal nie korzystać, niestaty nie znam przyczyn tworzenia nowego forum, o których piszesz. Opłaty które wymieniłeś dotyczą prywatnej inicjatywy a nie darmowego forum.

Jak nie wiadomo o co chodzi o chodzi o kase, stare powiedzenie.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #106 : Styczeń 08, 2013, 12:54:35 »

Generalnie sprawdzaja się przepowiednie Kiary, hahahaha - forum upada i ona wraz z nim, bo przypuszczam że na nowym forum bedzie mieć 2 słuchaczy.
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #107 : Styczeń 08, 2013, 13:09:44 »


 Opłaty które wymieniłeś dotyczą prywatnej inicjatywy a nie darmowego forum.


Jesteś bardzo dziecinny...
Nie ma żadnego darmowego forum, to tylko nazwa.
Właściciel darmowefora.pl opłaca podobne koszty, które w/w wymieniłem,
a następnie szuka zwrotu kosztów, a jedną możliwością zwrotu kosztów sę reklamy.


Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #108 : Styczeń 08, 2013, 13:38:31 »


 Opłaty które wymieniłeś dotyczą prywatnej inicjatywy a nie darmowego forum.


Jesteś bardzo dziecinny...
Nie ma żadnego darmowego forum, to tylko nazwa.
Właściciel darmowefora.pl opłaca podobne koszty, które w/w wymieniłem,
a następnie szuka zwrotu kosztów, a jedną możliwością zwrotu kosztów sę reklamy.




+1

zgadzam się z tym jako admin for phpBB i nie tylko od 9 lat, w 2003 roku stawialiśmy własny serwe, gondornet, na linuxie, u kumpla w piwnicy komp chodził 24/7 przez 2 lata i tak to działa właśnie:)
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #109 : Styczeń 08, 2013, 14:12:43 »


 Opłaty które wymieniłeś dotyczą prywatnej inicjatywy a nie darmowego forum.


Jesteś bardzo dziecinny...
Nie ma żadnego darmowego forum, to tylko nazwa.
Właściciel darmowefora.pl opłaca podobne koszty, które w/w wymieniłem,
a następnie szuka zwrotu kosztów, a jedną możliwością zwrotu kosztów sę reklamy.



Jaka nazwa, hosting jest darmowy a ty nawijasz o jakichs opłatach.
Hosting company:

 RIPE Network Coordination Centre.

http://website.informer.com/darmowefora.pl
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #110 : Styczeń 08, 2013, 14:16:00 »

dżizas, nagmuli, NIKT nie stawia serwerów w powietrzu, ktoś płaci za to miejsce na dyskach, za transfer danych, za tzw. kabel też ktoś płaci, to chyba oczywiste jest, no i chodzi też o to, że TUTAJ nie ma wglądu w skrypty a tam na cheops.org.pl można edytować wszystko nawet w notatniku i DOWOLNIE zmieniać, to chyba główny powód dla zmiany forum, wg mnie, tylko na lepsze Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 14:25:39 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #111 : Styczeń 08, 2013, 14:17:43 »

Ptaku robisz z igły - widły. Każdy posiadający własną, stronę, portal, forum sam tworzy zasady panujące tam. I jeśli się to komuś nie podoba to niech się nie rejestruje proste.
Wydaje mi się, ze właśnie o tym Ptak mówi. Jednak to co napisałeś nie jest żadnym kontrargumentem dla tez Ptaka, żadnym. Oczywiście zawsze - zamiast sprzeciwiać się jawnym niesprawiedliwościom - można zastosować Twoje zalecenie - odwrócić się, bo... mnie to nie dotyczy. Jednak każdy kto nie jest krótkowzroczny momentalnie zdaje sobie sprawę, że taka postawa jest niestety milczącą akceptacją i jest tylko kwestią czasu jak zacznie się rozprzestrzeniać. Zanim się obejrzysz dotknie Ciebie bądź Twoich bliskich, wtedy oczywiście zacznie mocno Ci dokuczać, ale... inni przejdą obok - wszak ich to nie dotyczy. Czy Ci się to podoba czy nie - tak to wygląda.
Nie lubię do tego się odwoływać, ale tutaj jest to konieczne - być może jeszcze za krótko żyjesz aby to dostrzec i obyś nigdy nie musiał się przekonać.

Ktoś kto jest wolny i doświadcza tej wolności pragnie tego dla wszystkich wokół.

Pokażcie mi na tym lub nowym forum żeby usunięto post personalny, pozytywnie mówiący o kimś innym.
Oczywiście - wielbić jak najbardziej, krytykować (rzeczowo), wskazywać niedociągnięcia w tezach - oj nie.

Ptaku moim cytatem tylko udowodniłaś to, co tam napisałem, natomiast, co do moich domniemanych przyczyn, ja ich nie publikuję, w przeciwieństwie do wielu innych.
Niektórzy mają na tyle cywilnej odwagi, że mówią wprost co i jak. Tym samym biorą na siebie i odpowiedzialność za słowa, tezy.

aha, założę się, że w przeciągu miesiąca, co ja mówię - 2-3 tygodni,  byłbym w stanie wskazać na nowym forum negatywny/krytyczny personalny post który nie zostyał usunięty ale nawet nie zwrócona autorowi uwagi na niego - warunek: autor musi być z KWA.


Gdyby administracji lezalo na sercu dobro uzytkownikow, to uprzejmie zaprosilaby stare komunity do nowych pokoi, a tu tylko myk, cichaczem i oficjalny post Dariusza w stylu jestesmy na nowym forum, jak kto chce niech idzie, a jak nie to kij mu w oko.
Z tym się nie zgodzę. Było info, było oficjalne zaproszenie. Kto chce - wie gdzie iść i pójdzie, kto nie chce - nie musi. Admini, modzi nie muszą nikogo błagać aby łaskawie aby szczyciał ich swoją obecnością.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 14:20:36 wysłane przez arteq » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #112 : Styczeń 08, 2013, 14:42:11 »


Jaka nazwa, hosting jest darmowy a ty nawijasz o jakichs opłatach.
Hosting company:

 RIPE Network Coordination Centre.

http://website.informer.com/darmowefora.pl

Darmowy hosting ? A cóż to takiego ?
Chyba pasuje tu powiedzenie - darmowe, to mięso, które psy jedzą...

Nikt poważny nie pcha się na darmowy hosting. Chyba tylko, aby sobie założyć stronę, która sprzedaje skarpetki. Ale i tak bym się zastanowił, bo admin (darmowego hostingu) nie daje żadnej gwarancji na jego istnienie, a więc hosting jutro może już zniknąć.
Według użytkowników najlepszy  jest cba.pl

 A tu są opinie o nim   http://nongov.pl/cba-pl/


dżizas, nagmuli, NIKT nie stawia serwerów w powietrzu, ktoś płaci za to miejsce na dyskach, za transfer danych, za tzw. kabel też ktoś płaci, to chyba oczywiste jest, no i chodzi też o to, że TUTAJ nie ma wglądu w skrypty a tam na cheops.org.pl można edytować wszystko nawet w notatniku i DOWOLNIE zmieniać, to chyba główny powód dla zmiany forum, wg mnie, tylko na lepsze Uśmiech

No i dorzucił bym jeszcze jedno....
Jeżeli się coś nie spodoba co zostanie opublikowane automatycznemu cenzorowi ECHELON, to pojawią się dwaj panowie w czarnych kapeluszach z ABW i poproszą o wszystkie dane, które mają związek z daną publikacją.
A rozmowa z tymi panami jest raczej krótka i na temat....

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8900.msg111820;topicseen#msg111820
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 15:46:04 wysłane przez Astre » Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #113 : Styczeń 08, 2013, 15:15:04 »

Cytat: nagumulululi
Jaka nazwa, hosting jest darmowy a ty nawijasz o jakichs opłatach.
Hosting company:

 RIPE Network Coordination Centre.

http://website.informer.com/darmowefora.pl

Żebyś Ty miał "za darmo" to ktoś musi za to zapłacić. A żeby nie był na tym stratny, albo jak by ktoś chciał na tym zarabiać to musi to sobie jakoś zwrócić. Najlepszą metodą są reklamy. A pomijając kwestie finansowe... to takie darmowe serwisy wiążą się np. z dużymi ograniczeniami konfiguracji (nie mówiąc już o jakiś większych lub w ogóle jakiś dostępach do konfiguracji serwera, baz danych itp.). Ja osobiście w życiu bym nie wpadł na pomysł stawiania moich for na takich hostingach. Tym bardziej na większych, na których mam nawet po 2000-3000 postów dziennie. A żeby koszty mojego serwera się zwróciły to niestety byłem zmuszony zapaćkać trochę skrypt reklamami. Niestety i tak czasem dopłacam. Chociaż były i bardzo przyjemne miesiące Mrugnięcie

nagumulululi, polecam Ci:



I może całą serię od razu... bo widzę że o hostingu wiesz tyle co ja o balecie.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #114 : Styczeń 08, 2013, 15:30:43 »

Cytat: Sventer
Czemu przejmujesz się jakimś regulaminem skoro w głębi duszy wiesz, że jesteś wolna? Czyżbym się mylił? Rób swoje wbrew temu co panuje wokół.   

Nie przejmuję się, przynajmniej nie w tym sensie, o jakim piszesz i robię swoje. Zaś konformizm
bliski mi nie jest. Każda decyzja, każdy czyn ma swoje konsekwencje, nawet jeśli umysł nie potrafi
tego dostrzec.
Nie widzę powodów, by własne wybory opierać na tym, że prawie wszyscy wokół tak wybierają.
Świadomość określa działanie. Przykro jest patrzeć, jak ludzie niby świadomi wikłają się w różne sieci,
bo dają tysiące drobnych przyzwoleń, wbrew sobie. I nie trzeba dużej wyobraźni, by przewidzieć
efekt końcowy. Dlaczego kolejny, 26-tysięczny cykl zakończył się fiaskiem? Mimo tylu proroków?

To nie siły ciemności nam to załatwiły, to my sami drobnymi, niepozornymi wyborami sobie załatwiamy.
Wciąż i wciąż. Uwięzieni we własnych słabościach rozprawiamy o niedościgłych wzorcach.
I tylko rozprawiamy, bo mało komu przychodzi do głowy, że tu potrzebna jest konsekwencja w działaniu
a nie moda i wygoda.
Ale tyle już o tym było, a natura człowieka niewiele się zmienia. Ot, kliknąć, zaakceptować, najlepiej
nie zagłębiać się, nie myśleć co się akceptuje i oddać siebie pod cudze władanie. Pod zarząd dusz… i to tyczy
nie tylko forum, tego, czy innego.
Zawężone patrzenie prowadzi do zawężonych perspektyw, a te do wiecznej gonitwy wokół własnego
ogona. Zamknięty o/krąg.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 15:33:01 wysłane przez ptak » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #115 : Styczeń 08, 2013, 15:47:45 »

Cytat: nagumulululi
Jaka nazwa, hosting jest darmowy a ty nawijasz o jakichs opłatach.
Hosting company:

 RIPE Network Coordination Centre.

http://website.informer.com/darmowefora.pl

Żebyś Ty miał "za darmo" to ktoś musi za to zapłacić. A żeby nie był na tym stratny, albo jak by ktoś chciał na tym zarabiać to musi to sobie jakoś zwrócić. Najlepszą metodą są reklamy. A pomijając kwestie finansowe... to takie darmowe serwisy wiążą się np. z dużymi ograniczeniami konfiguracji (nie mówiąc już o jakiś większych lub w ogóle jakiś dostępach do konfiguracji serwera, baz danych itp.). Ja osobiście w życiu bym nie wpadł na pomysł stawiania moich for na takich hostingach. Tym bardziej na większych, na których mam nawet po 2000-3000 postów dziennie. A żeby koszty mojego serwera się zwróciły to niestety byłem zmuszony zapaćkać trochę skrypt reklamami. Niestety i tak czasem dopłacam. Chociaż były i bardzo przyjemne miesiące Mrugnięcie

nagumulululi, polecam Ci:



I może całą serię od razu... bo widzę że o hostingu wiesz tyle co ja o balecie.
Podałem dane hosta cheopsa, to darmowe forum. Nie bardzo obchodzi mnie to jak bardzo chcesz pokazać ze przeczytałeś tą książkę, pokaż to swojej mamie. Nie widzę przyczyn dla których istniejące forum przestaje istnieć, to jest pytanie, czytaj uważniej.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #116 : Styczeń 08, 2013, 16:00:55 »

no właśnie, TY nie widzisz przyczyn, inni w tym ja widzą i rozumieją Uśmiech
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #117 : Styczeń 08, 2013, 17:12:23 »

Podałem dane hosta cheopsa, to darmowe forum. Nie bardzo obchodzi mnie to jak bardzo chcesz pokazać ze przeczytałeś tą książkę, pokaż to swojej mamie. Nie widzę przyczyn dla których istniejące forum przestaje istnieć, to jest pytanie, czytaj uważniej.

No widzisz, akurat moja mama doskonale rozumie to zagadnienie więc myślę że w przeciwieństwie do Ciebie nie musi już tego czytać Uśmiech
Odpowiedź dostałeś już wielokrotnie w tym temacie i jestem w szoku że dalej tego nie pojąłeś. Odnoszę wrażenie jesteś przekonany że internet to dostarczają aniołki a strony internetowe znajdują się w chmurkach...
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #118 : Styczeń 08, 2013, 17:41:25 »

Podałem dane hosta cheopsa, to darmowe forum. Nie bardzo obchodzi mnie to jak bardzo chcesz pokazać ze przeczytałeś tą książkę, pokaż to swojej mamie. Nie widzę przyczyn dla których istniejące forum przestaje istnieć, to jest pytanie, czytaj uważniej.

No widzisz, akurat moja mama doskonale rozumie to zagadnienie więc myślę że w przeciwieństwie do Ciebie nie musi już tego czytać Uśmiech
Odpowiedź dostałeś już wielokrotnie w tym temacie i jestem w szoku że dalej tego nie pojąłeś. Odnoszę wrażenie jesteś przekonany że internet to dostarczają aniołki a strony internetowe znajdują się w chmurkach...
Podałem dane hosta cheopsa, to darmowe forum. Nie bardzo obchodzi mnie to jak bardzo chcesz pokazać ze przeczytałeś tą książkę, pokaż to swojej mamie. Nie widzę przyczyn dla których istniejące forum przestaje istnieć, to jest pytanie, czytaj uważniej.

No widzisz, akurat moja mama doskonale rozumie to zagadnienie więc myślę że w przeciwieństwie do Ciebie nie musi już tego czytać Uśmiech
Odpowiedź dostałeś już wielokrotnie w tym temacie i jestem w szoku że dalej tego nie pojąłeś. Odnoszę wrażenie jesteś przekonany że internet to dostarczają aniołki a strony internetowe znajdują się w chmurkach...
No cóż, niektórym rzemieślnikom wydaje sie że skoro potrafia naprawić koło w traktorze swoja fuszerką, bo przeczytali podręcznik majsterkowicza to już są guru mechaniki. To taka iluzja, że skoro ty przeczytałeś pierwszy raz w zyciu coś o informatyce to wiedza tajemna i juz nikt tego nie rozumie, poza tobą. Ale widać masz jakieś braki w samoocenie lub problemy osobowosciowe, skoro z takiej dupereli chcesz sobie napompować niezbyt wyszukane próżne ego. Sieć aż peka od takich domorosłych informatyków co przeczytali jedną książke i uważają się za guru.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 17:43:32 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #119 : Styczeń 08, 2013, 18:03:50 »

No widzisz? Przynajmniej już nie zadajesz idiotycznych pytań Uśmiech Jak masz ochotę to możesz mi jeszcze dowalić troszeczkę Mrugnięcie

Cytuj
No cóż, niektórym rzemieślnikom wydaje sie że skoro potrafia naprawić koło w traktorze swoja fuszerką, bo przeczytali podręcznik majsterkowicza to już są guru mechaniki.
... nie oceniaj innych swoją miarą, to że Ty znasz tylko takie źródła informacji to nie znaczy że inni też tak funkcjonują Mrugnięcie A skoro już tak bardzo pragniesz się dowiedzieć który z nas jest rzemieślnikiem a który nieudolnym majsterkowiczem - prawie 15 lat nauki, najpopularniejsze skrypty forum znam jak własną kieszeń, przy wielu projektach uczestniczyłem jako beta tester, tester zabezpieczeń (w tym SMF), brałem również udział w tworzeniu skryptu phpBB, który jest stosowany na nowym forum Cheops.org.pl. Obecnie administruję serwery, na których stoją różne fora internetowe, portale. Informatykę traktuję hobbystycznie, nie posiadam firmy, nie świadczę usług. Przyjmuję wszelkiego typu zlecenia (o ile są ciekawe) "za darmo". A prawda jest taka że nigdy nie ma nic za darmo... utrzymanie moich serwerów kosztuje, stąd osoby, które otrzymują ode mnie strony zamieszczają na nich reklamy. Kasa generowana z takich stron przede wszystkim trafia do mnie na opłacenie wszystkiego. Jeśli mamy dodatkowe pieniążki - dzielimy się nimi, jeśli jesteśmy na minusie, płacimy na spółkę. Gwarantuję Ci że w bardzo podobnej sytuacji jest właściciel darmowefora.pl. Z tą różnicą że on nie rozlicza się z każdym forum. Są fora na jego portalu, które generują mu przychód ale większość z nich to dla niego koszty bez pokrycia.
To tak jak byś miał 100 mieszkań i wszystkie je wynajął za darmo... a czynsz i opłaty musiałbyś bulić miesiąc w miesiąc sam.
W rezultacie te mniejsze fora mają ograniczenia, mają reklamy, nie mają pełnego dostępu administracyjnego... więc nie ma nic za darmo, albo jednak płacisz albo licz się z ćwierć-produktem, który w każdej chwili może się popsuć.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #120 : Styczeń 08, 2013, 19:49:04 »

No widzisz? Przynajmniej już nie zadajesz idiotycznych pytań Uśmiech Jak masz ochotę to możesz mi jeszcze dowalić troszeczkę Mrugnięcie

Cytuj
No cóż, niektórym rzemieślnikom wydaje sie że skoro potrafia naprawić koło w traktorze swoja fuszerką, bo przeczytali podręcznik majsterkowicza to już są guru mechaniki.
... nie oceniaj innych swoją miarą, to że Ty znasz tylko takie źródła informacji to nie znaczy że inni też tak funkcjonują Mrugnięcie A skoro już tak bardzo pragniesz się dowiedzieć który z nas jest rzemieślnikiem a który nieudolnym majsterkowiczem - prawie 15 lat nauki, najpopularniejsze skrypty forum znam jak własną kieszeń, przy wielu projektach uczestniczyłem jako beta tester, tester zabezpieczeń (w tym SMF), brałem również udział w tworzeniu skryptu phpBB, który jest stosowany na nowym forum Cheops.org.pl. Obecnie administruję serwery, na których stoją różne fora internetowe, portale. Informatykę traktuję hobbystycznie, nie posiadam firmy, nie świadczę usług. Przyjmuję wszelkiego typu zlecenia (o ile są ciekawe) "za darmo". A prawda jest taka że nigdy nie ma nic za darmo... utrzymanie moich serwerów kosztuje, stąd osoby, które otrzymują ode mnie strony zamieszczają na nich reklamy. Kasa generowana z takich stron przede wszystkim trafia do mnie na opłacenie wszystkiego. Jeśli mamy dodatkowe pieniążki - dzielimy się nimi, jeśli jesteśmy na minusie, płacimy na spółkę. Gwarantuję Ci że w bardzo podobnej sytuacji jest właściciel darmowefora.pl. Z tą różnicą że on nie rozlicza się z każdym forum. Są fora na jego portalu, które generują mu przychód ale większość z nich to dla niego koszty bez pokrycia.
To tak jak byś miał 100 mieszkań i wszystkie je wynajął za darmo... a czynsz i opłaty musiałbyś bulić miesiąc w miesiąc sam.
W rezultacie te mniejsze fora mają ograniczenia, mają reklamy, nie mają pełnego dostępu administracyjnego... więc nie ma nic za darmo, albo jednak płacisz albo licz się z ćwierć-produktem, który w każdej chwili może się popsuć.
No widzisz szmer jesteś hobbista a twoja intuicja odnośnie mojej osoby jest kompromitujące ponieważ jestem informatykiem ... i kto tu rzemieślnik? Nie odkrywają tu ameryki ... na tym koniec najbardziej nie o to chodziło w dyskusji
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #121 : Styczeń 08, 2013, 19:56:55 »



No widzisz szmer jesteś hobbista a twoja intuicja odnośnie mojej osoby jest kompromitujące ponieważ jestem informatykiem ...

Jak Ty jesteś informatykiem, to ja jestem prezydent Obama. Szok
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #122 : Styczeń 08, 2013, 20:12:57 »

No widzisz szmer jesteś hobbista a twoja intuicja odnośnie mojej osoby jest kompromitujące ponieważ jestem informatykiem ... i kto tu rzemieślnik? Nie odkrywają tu ameryki ... na tym koniec najbardziej nie o to chodziło w dyskusji
Jak rozumiem - informatykiem z wykształcenia? Takie wykształcenie również posiadam... na studia nie chodzi się tylko żeby znaleźć pracę :> Ale niestety, muszę się poniekąd zgodzić z Astre. Nie mam zamiaru podważać Twojego wykształcenia ale jeżeli nie posiadasz tak elementarnej wiedzy to nie dziw się że podważam tutaj poziom Twojej wiedzy - jako informatyka (jak to się teraz okazało). Chyba że pomimo wiedzy celowo poruszyłeś taki temat... prowokacyjnie? Nie istotne... ja tylko w jeden sposób zrozumiałem całą tą dyskusję.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #123 : Styczeń 08, 2013, 20:51:32 »

No tak oczywiście typowy polak , z typowym myśleniem gdzie ktoś chce zarobić choćby tylko po to aby opłacić serwer i mieć coś z tego za wkład własny to jest posądzany o zło.
Przykładem tego typu działalności, są wolnemedia.net gdzie ludzie rozumieją na czym sprawa polega. Tutaj jednak dalej panuje średniowiecze. Ktoś zarabia to jest zły. A jeść będziemy kit ze ściany.

Boże jaki ten kraj jest ograniczony, czasami się nie muszę zastanawiać, czemu polaków tak wszyscy przez wieki bili. Druga rzecz ta strona może kiedyś zniknąć, bo należy do właściciela serwera, trzecia rzecz, ma bardzo ograniczone możliwości. Własne forum daje o wiele większe możliwości. Przykładem  jest serwis paranormalne.pl gdzie forum prężnie działa i wszyscy są zadowoleni bo mają gdzie pisać i nie muszą nic za to płacić Uśmiech a druga rzecz, zawadzają Ci reklamy to użyj adblocka sam osobiście używam i jakoś reklam nie widują na żadnej stronie Mrugnięcie
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #124 : Styczeń 08, 2013, 23:38:25 »

Svent
Dla ludzi interesujących się nieco ezoteryka sam fakt przejęcia kontroli nad forum przez pewne osoby i utrata niezależności ma duży aspekt natury metafizycznej ale tobie to trzeba jak krowie na rowie wykładać latami i nie byłoby efektu. Poza tym fakt że ktoś chce zarobić mnie nie obchodzi ale wolę nazywać rzeczy po imieniu a nie dorabiać ideologię do chcecie zarobku i większej kontrol i.

Szkoda marnować jednak słow bo to i tak nic nie pomoże na kolejne inwektywy .... jednak ostrzegam bo cierpliwość mam ograniczona  ... a to może nie wyjść na zdrowie ... jeżeli ktoś chce spróbować zapraszam do kolejnych inwektyw
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy companions madex wild-reign fifa11