Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 19:06:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Głodówka  (Przeczytany 24212 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wiki
Gość
« : Marzec 24, 2009, 12:10:46 »

http://www.glodowka.pl/

Czy ktoś stosował?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2009, 12:36:48 »

mnie to nie przekonuje  Niezdecydowany brzmi okropnie - tak się głodzić... brrrrrrrr  Niezdecydowany
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2009, 13:02:57 »

Słyszałem o głodówkach protestacyjnych ale chyba na zdrowie nikomu one nie wpłynęły. Mrugnięcie
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 24, 2009, 15:15:29 »

Wręcz przeciwnie, głodówka uzdrawia...

Z mojej praktyki, głodówka 36-godzinna (piątek i sobota) działa oczyszczająco na ciało i umysł. Człowiek po niej staje się rześki i lekki, a myśl bardziej swobodna. Głodówki nie trzeba się bać, to nic strasznego, a chwilowo nie zaspokojone łaknienie to nic w porównaniu z lekkością i dobrym samopoczuciem po...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 24, 2009, 15:37:22 »

jedniodniowa, czy nawet, półtoradniowa głogówka jeszcze nikomu nie zaszkodziła a może wręcz pomóc w pozbyciu się choroby, oczyszczeniu organizmu z toksyn, najważniejsze jest pić duże ilości płynów, oczywiście bezalkoholowych. No i nie za czesto Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 24, 2009, 15:40:48 »

dziś mija 8 dzien mojej głodówki, zobacze ile uda mi sie pociągnąć Uśmiech))) żartuje, tak serio to już nie czuje głodu, ale mam chęć 14 dni nie jeść zobaczę jak będę czuła się dobrze to może i dłużej.

Na razie czuję się oki, nie mam bólów głowy, nie jest mi zimno, nie chce mi się jeść, mam więcej energii, jestem o wiele spokojniejsza to tylko tyle innych skutków nie zaobserwowałam .... Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 15:50:55 wysłane przez wiki » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 24, 2009, 15:47:33 »

Dla mnie 4-5 dni nie jest żadnym problemem...
Później gdy ktoś nie jje przy mnie też nie odczuwam głodu, jezeli jje pojawia się nie tyle głód co chęć jedzenia.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2009, 15:59:46 »

Żeby głodówka leczyła? Szok

Ja nie stosuje żadnej głodówki i jakoś sobie tego nie wyobrażam.  Język
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 24, 2009, 16:15:17 »

Cytuj
Największe lekarstwo


Plutarch zwykł mówić: że zamiast w chorobie brać leki, lepiej głodować, choćby i jeden dzień. Paracelsus uważał głodowanie za największe lekarstwo.

Około 100 lat temu leczniczym aspektem głodówki zainteresowali się niemieccy lekarze. W czerwcu 1880 roku, 40-dniowy post, który ze szczegółami relacjonowały niemieckie gazety, rozpoczął lekarz Tanner. Zrobił to, aby przekonać świat lekarski do tego typu leczenia. Głodówka zakończyła się sukcesem: wyleczeniem z różnych starych dolegliwości. Temat głodówki - w aspekcie leczniczym - stał się znowu aktualny. Powoływano się na zwierzęta, które gdy są chore, przestają jeść, narzucając sobie tym samym właśnie głodówkę leczniczą. W ślad za Tannerem poszło wielu lekarzy. Wydano kilka dzieł medycznych, powstało kilka ośrodków leczących głodówkami, a krótkie jedno i kilkudniowe głodówki stały się popularne wśród pacjentów. Dr. Redin, który odniósł wiele sukcesów w leczeniu u pacjentów różnych ciężkich schorzeń, takich jak nowotwory, arterioskleroza itp. określił głodówkę jako operację bez skalpela. Określenie to, w którym jest wiele prawdy, przyjęło się i do dziś jest używane.

Nie obyło się także bez potępienia głodówek, jako ciężkich metod. Przemysł farmaceutyczny w tym okresie zaczął święcić triumfy. Coraz więcej osób korzystało z kolorowych pastylek. W 1927 roku na kongresie internistów w Amsterdamie, zgromadzeni tam profesorowie stwierdzili, że: współczesna medycyna dość ma leków i nie musi korzystać z niefizjologicznej metody głodówek. Niestety ... niektórzy lekarze nadal tak myślą.


http://www.glodowka.pl/podstrona.php?dzial=moc google to dobra sprawa Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 24, 2009, 16:38:51 »

wiki,
pij dużo wody, małe łyki, ale często. Najlepiej gdyby to była woda letnia, dobrze przefiltrowana i naenergetyzowana ADR4.
Woda wypłukuje toksyny, trzeba pić jej dużo (ponad 2 litry dziennie), bo bez wody tylko byś zmarnowała czas.
Nie pij żadnych soczków i parzonych herbatek, bo organizm przestawia się na pobieranie składników, a "zapomina", że ma wyrzucać śmieci.
Życzę powodzenia!!! Mrugnięcie

Mój rekord to 21dni Z politowaniem


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 24, 2009, 16:49:18 »

to ja mam pytanie: zakładamy, że taka głodówka trwa 36 h.. a co później?  dzwoni alarm, że dobiega końca i idziemy jeść chipsy, mięso, 2 kg ziemniaków? 
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 24, 2009, 16:53:30 »

Thotal  dzięki Uśmiech))

Piję wodę też z butelki zawsze stoi minimum pół dnia na ADR4, czasem pije też jedną lub dwie herbaty malinowe lub z dzikiej róży bez cukru, a soczki zamierzam zacąć pić dopiero jak zaczne wychodzić z głodówki Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 24, 2009, 19:09:19 »

Thotal-po 21 dniach głodówki to ile kilogramów Ci spadło?

Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Marzec 24, 2009, 19:48:28 »

post jest dobry dla ducha i ciała, ale nie taki żeby się głodzić
no i musi być post z własnego przekonania, a nie bo ktoś tak polecił, czy kazał
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 24, 2009, 20:27:01 »

Gorącym orędownikiem głodówki był >Siłacz<.
Na starym foru dużo się o tym rozpisywał, przekonywał, ze warto, że skuteczne.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 24, 2009, 23:42:16 »

Wbrew pozorom głodówka nie odchudza tak, jak byśmy myśleli, w czasie trzech tygodni "spadłem" o 6 kilo, ale tu nie chodzi tylko o zrzucanie nadwagi, a, o pozbywanie się toksyn. Z drugiej strony patrząc, to uwalnianie się od toksyn idzie w parze z pozbywaniem się nadmiernych kilogramów. Toksyny umiejscawiają się w tkance tłuszczowej żeby odciążyć newralgiczne punkty naszego ciała, a to zabezpiecza przed zbyt pospiesznym ulotnieniem się duszy.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 25, 2009, 07:47:57 »

 Z ubytkiem wagi jest rożnie, wszystko zależy jaka jest nasza figura, jeśli mamy sporą nadwagę to i sporo spadnie, jeżeli mamy wagę prawidłową to niewiele spadnie ( tak czytałam ).
Można znaleźć w necie różne komentarze na ten temat rekordziści jeżeli wierzyć ich wpisom spadają nawet 15 kg w ciągu 10 dni.
Głodówka może ale nie powinna być metodą na odchudzanie, choć dla osób otyłych może być dobrym początkiem i zachętą do dalszej diety, ponieważ po kilku dniach zupełnie przechodzi chęć na  fast foody, cukier, słodycze,mięso a zwiększa się chęć na warzywa i owoce.

Pozdrawiam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 07:48:21 wysłane przez wiki » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 25, 2009, 08:39:41 »

Ważną częścią procesu oczyszczania jest włączenie w nią własnej psychiki.
Można sobie w wyobrażni stworzyć wizję uwalniania się toksyn, powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia, szczególnie wtedy, kiedy czujemy się osłabieni. Dużo wody, bez herbatek...


Pozdrawiam trzumając kciuki - Thotal Uśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 25, 2009, 08:44:59 »

Chęć na ograniczenie jedzenia, może to nie jest jeszcze głodówka w pełnym znaczeniu tego słowa, przychodzi mi w sposób naturalny, wtedy, gdy zrobi się cieplej i w powietrzu "czuć" wiosnę. Wtedy to wykorzystuję...A teraz to świadomie będę sobie robić takie ograniczenia w sobotę i niedzielę.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #19 : Marzec 26, 2009, 21:25:04 »

ale chyba głodówka nie jest zalecana dla osób pracującyh fizycznie

ktoś wie jakie skutki byłyby dla nich?
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #20 : Marzec 26, 2009, 22:37:32 »

Strasznie by schudli i głodni by byli,zmęczeni robotą i podskoczyłby Duży uśmiech im magnez-niski poziom powoduje bezsenność. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 22:39:45 wysłane przez kot » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 25, 2009, 09:20:11 »

Dzis mineło już półó roku po zastosowaniu głodówki, czasem jeszcze w tej chwili nie wierzę jak patrzę na swoje ubrania ( oczywiście spojrzenie z punktu widzenia kobiecego ego Mrugnięcie ) nic a nic po spaleniu zbędnego tłuszczyku w ilości około 12 kg  nie wróciło, choć jem normalnie jak przed głodówka, czuje się nadal świetnie, a ubrania cóż wszędzie w każdym sklepie rozmiar 38 lub 36 do wyboru do koloru... Jednym słowem głodówka zmieniła moje życie Uśmiech
Polecam Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 25, 2009, 10:58:49 »

Gratulacje!!!
Mam podobne wyniki, w sumie podczas głodówek i jedzenia według prawidłowych połączeń schudłem dwadzieścia kilo, a waga nigdy nie powróciła do poprzedniego stanu. Pozbyłem się wielu symptomów zatrutego organizmu, czuję się lżejszy i młodszy, mam lepszy humor, cieszę się życiem...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 27, 2009, 22:07:40 »

Również stosuję głodówki , może nie tak ekstremalnie jak Thotal Uśmiech moje są 2-3 dniowe 3-4 razy w roku . Według mnie na dłuższe trzeba mieć warunki czyli brak obciążenia fizycznego na czas głodówki . Objawy pozytywne tak jak u Thotala , przy okazji sprawniejsze myślenie .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 22:08:08 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 27, 2009, 22:13:54 »

A moze wasze wagi sa zepsute, moja jest ciagle zepsuta nie chce mi pokazac tego co ja chce widziec. Moze ktos ma dobra rade  dla mnie i sposob na wage, bede bardzo wdzieczna. Najlepszym sposobem dla mnie jak dotat to pilnowac aby waga nie
pokazywala wiecej jak ostatnim razem. Jesli chodzi o glodowke, to nie zawsze mozna glodowke stosowac.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

truegaming managerzuzlowy magicalespackluporum companions madex