Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 11:20:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki które warto przeczytać.  (Przeczytany 143146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 18, 2010, 13:31:58 »



A co do książek innych w tych tematach, jeżeli kogoś interesuje jeszcze tematyka pogańska, to gorąco polecam:

"Czarostwo. Tajemna tradycja" - Raven Grimassi

a także:

"Witche's Bible" - Stewart i Janet Farrar (pozycja po angielsku, koncentrująca się na kulcie Wicca)

Z kolei dla zainteresowanych ezoteryką i magią, świetna książka o nieco mylącym tytule:

"Hands-on Chaos Magic" - Adrieh Vitimus - tytuł mylący, bo książka raczej traktuje o Magii w ogóle, niekoniecznie o magii chaosu w paradygmacie Hine'owskim.

I jeszcze kilka innych, ale to przy okazji Uśmiech Trochę się tego przez moją nieobecność na forum nazbierało - nie próżnowałem i czytałem Uśmiech


Przepraszam  Z politowaniem.
Już naprawiłem.  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 13:53:47 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 25, 2010, 14:04:17 »

W jednym z wątków >JACK< podał książkę, którą warto przeczytać:

Cytat: JACK
W chwilach oczekiwania na Wielkiego Rdzawego Brata Księżyca polecam trenning obniżania częstotliwości pracy mózgu bez zasypiania (do około 4 Hz).
Out of body  to prawdziwa jazda bez trzymanki. Najlepszy sport ekstremalny we własnym łóżku.


Polecam księżkę amerykańskiego inżyniera, biznesmena
http://www.ezosfera.pl/57/podroze-poza-cialem
drugą i trzecią częśc też
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #77 : Październik 09, 2010, 10:51:19 »

Również >Tene< w innym wątku zamieścił kilka tytułów, które warto przeczytać:

Cytat: Tene
Bardzo Ci mogę polecić inny system, Hunę. Nie musi ona przy tym być czymś alternatywnym do Sekretu, bo przedstawia w zasadzie to samo, tylko BARDZO rozwinięte, koncentrując się na technikaliach, mechanizmach działania, z których można wyciągnąć wiele wniosków praktycznych, między innymi te dotyczące ewentualnych zagrożeń.

W tym temacie polecam taką literaturę (według kolejności czytania):

1. Max Freedom Long - "Magia cudów" i "Wiedza tajemna w praktyce". Czyli książka teorii i książka praktyki. Nieco przestarzałe, niekiedy nieaktualne, gdyż są to pozycje bodajże z lat 60-tych XX wieku. Ale rzeczowo przedstawiają samą koncepcję i mechanikę działania "rzeczy nadprzyrodzonych".

2. Otha Wingo - "Podręcznik Huny". To samo, ale bardziej zwięzłe, z nieco nowym spojrzeniem. Idealne jako powtórzenie.

3. Serge Kahili King - "Bądź mistrzem ukrytego Ja" i "Szaman Miejski" - uaktualnione koncepcje, wyjaśnione pewne niespójności, sporo ćwiczeń.

Te pozycje, które podałem, pozwalają zrozumieć mechanikę, i w zasadzie automatycznie pojąć ewentualne zagrożenia. Huna ma też ten zdecydowany plus, że pozwala wyjaśnić mechanikę działania w zasadzie KAŻDEGO innego systemu ezoterycznego.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
purattu
Gość
« Odpowiedz #78 : Listopad 03, 2010, 00:42:40 »

niewiarygodne arcydzielo zawierajace KLUCZ-owe odpowiedzi:
http://wysylkowa.pl/ks990061.html

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Listopad 30, 2010, 21:53:57 »

WYDAWNICTWO "HOPE"
(2010-11-20 05:11:46)

20 listopada 2010

 

Mam przyjemność poinformować, że działa już strona internetowa nowego wydawnictwa HOPE oraz wielojęzycznysklep internetowy mający w swojej ofercie ksiazki, które zostały przetłumaczone na wiele języków. W sklepie można nabyć tłumaczenia książki "Przebudzenie Cheopsa" Andrzeja Wójcikiewicza na języki hiszpański, portugalski, włoski, francuski, angielski i niemiecki, oraz książkę Lucyny Lobos "Przekazy Enki" w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i wloskim i polskim.

Planowane sa kolejne tlumaczenia z zakresu zagadnień łączących świat nauki ze światem ezoteryki w tym m.in. nowa książka Andrzeja Wójcikiewicza "W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu".
 
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia stron jak i do podzielenia się tą informacją z wszyskimi znajomymi w kraju jak i zagranicą.
 
www.hopepublisher.com
www.hopeonlineshop.com


Informacja ze strony PCH:

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Grudzień 14, 2010, 21:18:34 »

Kolejne książki zaproponowane przez forumowiczów w innych tematach, które by nie zapodziały się, pozwoliłem sobie umieścić w tym wątku:

Cytat: koliberek
Niecały miesiąc temu pojawiła się na rynku znakomita książka: "Balladyny i romanse", Ignacego Karpowicza; 575 stron za 50 złoty. Z uwagi na jej niesamowitą treść mającą też kapitalny związek z tutejszym tematem, to naprawdę bardziej, niż warta tych pieniędzy, więc polecam szczególnie.

Zresztą, fantastycznie przyjęta przez krytykę, jako objawienie  i też gorąco polecana!

Uważam, że to znakomity prezent pod choinkę dla każdego!!! Ale żeby ocenić jej formę literacką, to trzeba samemu koniecznie przeczytać, bowiem zawiera tak wiele niespodzianek; pod względem formalnym i przekazu też! Życzę przyjemnej lektury, ale inny  być nie może, gdyż czyta się ją wspaniale. Lekko i z humorem zarazem. I z zastanowieniem nad współczesnymi zmaganiami, oraz  nad każdym niemal przejawem rzeczywistości, poprzez pryzmat różnych relacji właśnie. Tych tradycyjnych, uwikłanych, zakazanych, oraz tych współczesnych, wolnych, zamkniętych i niedomkniętych, wiejskich, miejskich, trójkątnych, "dulskich" , przeorientowanych i tych zupełnie wyzwolonych też!!!

Jeden z takich smaczków, a odwołujących się do tego, o czym my tutaj, jest min. na str 111. Ale jednak warto przejść przez całość tych niezwykle fascynujących opowieści.


  Uśmiech

i:

Cytat: Thotal
http://zdrada.zlotemysli.pl/

Może kogoś zainteresuje ta "pozycja"?




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Grudzień 15, 2010, 08:12:16 »

Elo !!!

Lekkie wybory podchoinkowe: Chmielewska dla babci (i nie tylko), Pratchett Świat Dysku dla dzieciaków (i nie tylko)

Bardziej EZO: Tolkien: Sylmarillion (pieśń o stworzeniu świata), Hobbit, Władca Pierścieni, Dzieci Hurina

Polecam taką kolejność czytania. W mojej opinii Sylmarillion najbardziej ezo z wszystkich (i chyba najrzadziej wymieniana).

Polecam na zimowe wieczory przy kominku :-)
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Grudzień 17, 2010, 10:43:56 »

Kolejna książka, którą tu zamieszczam, a którą zapodał >East< w innym wątku:

Cytat: East
songo, polecam niezwykłą książkę pt "Czarodziejski Śpiew" , która łączy mitologię z nauką oraz wtrąca tam również wątki o naszym pozaziemskim pochodzeniu.
Jak dla mnie niezwykły konglomerat Uśmiech



http://www.kos.alpha.pl/pdf/Fragment_Czarodziejski_spiew.pdf

Pod w/w linkiem znajdziesz 9 cio stronnicowy fragment , po którym wyrobisz sobie zdanie czy warto ją zamówić, choćby tu :
http://www.empik.com/czarodziejski-spiew-fosar-grazyna-bludorf-franz,prod59280157,ksiazka-p



pozdrówka
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Grudzień 17, 2010, 11:00:47 »

tą pozycję można nabyć parę zł. taniej również na Allegro:
http://allegro.pl/czarodziejski-spiew-fosar-bludorf-nowa-i1326797175.html

pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 11:01:17 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #84 : Grudzień 19, 2010, 18:46:37 »

Jeszcze jedna, warta przeczytania pozycja:

Cytat: koliberek
Pisałem o książce Ignacego Karpowicza, Balladyny i Romanse w odniesieniu do relacji damsko-męskich i polecałem pod choinkę. Nie dopowiedziałem, że to przy okazji znakomita komedia ( a raczej tragikomedia) ezoteryczna i to wysokiego lotu. Mam nieodparte wrażenie, że autor zna nasze forum też. Można tam spotkać całą plejadę bogów, od Apolla, Jezusa  począwszy...

A i uśmiać się niesamowicie też, przy uruchomieniu jednoczesnym mózgownicy, co jest już rzadkością zupełną.


koliberek33
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #85 : Grudzień 28, 2010, 21:40:49 »

Osobiście zaś polecam książkę p.t. Kosmiczna podróż Brown'a Coutney'a wszystkim, którzy lubią tematykę UFO - ale od poważnej strony ugryzioną.
Zapewne mozna ją ściągnąć z sieci, jednak jakby kto chciał to mam jej I tom (natomiast chciałbym uzyskać pozostałe dwa).
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Grudzień 29, 2010, 08:55:11 »

Elo !!!

Jakbby co, to tutaj jest Kosmiczna podróż w pdfie :

http://www.latarnia.cba.pl/Brown%20Courtney%20-%20Kosmiczna%20Podroz.pdf

A możesz Dariusz podać jakieś namiary na tom 2 i 3 bo nawet nie wiedziałem, że są takowe - zostały wydane w Polsce ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #87 : Grudzień 29, 2010, 12:48:38 »

Barney - otwiera się tylko logo cba.pl i nic więcej nie działa. Czy to nie przypadkiem jakieś tajne łącze do CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne)?  Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Grudzień 29, 2010, 13:11:25 »

>JACK< podał:

Cytat: JACK
Bardzo chciałbym aby, nie było żadnych katastrof, potopów, ale to paskudne przeludnienie.
 To zabija Ziemię.
J.Wasilik napisał nową związaną z tym książkę:

http://zaczytani.pl/ksiazki/j%C3%B3zef+wasilik



Cytat: barneyos
A możesz Dariusz podać jakieś namiary na tom 2 i 3 bo nawet nie wiedziałem, że są takowe - zostały wydane w Polsce ?

O następnych tomach dowiedziałem się czytając pierwszy, a czy sa dostępne w naszym języku i kraju nie mam pojęcia, stąd mój apel do czytaczy naszego forum by je udostępnili jeśli je mają.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 13:11:54 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Grudzień 29, 2010, 13:39:00 »

Elo !

Jeśli ktoś nie może ściągnąć, to można wejść na tę stronę i wybrać z całego księgozbioru daną pozycję a następnie kliknąć na niej prawym klawiszem myszy i z menu podręcznego wybrać "Zapisz element docelowy jako". Ściągnie się na dysk jako .pdf

http://www.latarnia.cba.pl

Info o C.Brownie i jego książkach jest tutaj (ale chyba po polsku była tylko Kosmiczna Podróż):

http://www.courtneybrown.com/
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #90 : Grudzień 29, 2010, 13:47:57 »

Na oficjalnej stronie Coutney'a Brown'a nie ma informacji o kolejnych tomach Kosmicznej podróży. Jest natomiast mowa o innej, podobnej pozycji: Cosmic Explorers.

http://www.courtneybrown.com/Courtney_Brown_Brief_Bio.html

Ciekawy człowiek...
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #91 : Styczeń 04, 2011, 19:29:15 »

Za >barneyos'em<:

Cytat: barneyos
Podaję więcej info na temat Czesława Galewskiego, speca od energii piramid z Poznania.

...
oraz jego książka "Piramida bez tajemnic ?"

http://allegro.pl/czeslaw-galewski-piramida-bez-tajemnic-i1198463680.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Styczeń 16, 2011, 11:26:27 »

Za >Thotal'em<, by nie przepadło:

Cytat: Thotal
Przeczytałem ostatnio "Rewolucja Zielonych Koktajli" Victorii Boutenko.

http://www.dobreksiazki.pl/b17718-rewolucja-zielonych-koktajli.htm



Polecam wszystkim lekturę, to naprawdę rewolucyjne podejście do odżywiania...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
wiki
Gość
« Odpowiedz #93 : Styczeń 16, 2011, 13:46:49 »

Polecam gorąco książki o życiu ludzi w 21 wieku na bliskim wschodzie, niewiarygodne ale te autobiografie są prawdziwe. Czytając takie książki człowiek docenia to co ma.

Deborah Rodriguez " Szkoła piękności w Kabulu. Za zasłoną Afgańskiej kobiety"

Souad "Spalona żywcem"

"Księżyc we łzach"   Ouarda Saillo



pozasiadam je w wersji elektronicznej zainteresowanym chętnie prześlę.


Polecam tez książki Waris Dirie, która walczy o zaniechanie obrzezania kobiet niestety jej książki posiadam tylko w wersji papierowej, ale można poszukać na chomiku .

Pozdrawiam:)



Pozdrawiam Uśmiech

edit

Waris walczy o to żeby to wreszcie się skończyło

http://www.youtube.com/watch?v=yQHNoxZnraM&feature=related

UWAGA TO NIE JEST MATERIAŁ DLA WRAŻLIWYCH, ale w 1/ 3 populacji na ziemi dopuszczane........ Płacz Płacz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 15:10:41 wysłane przez wiki » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #94 : Styczeń 17, 2011, 08:48:42 »

Przerażające, okrutne, bestialskie. Brak słów na jakikolwiek komentarz.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Styczeń 20, 2011, 09:38:16 »

Uffffffff !!!!!

Zaczynam walkę z "Pradawną Tajemnicą Kwiatu Życia" Drunvalo Melchizedeka tom I i II. Czekała na mnie dwa lata - teraz wiem, że to był czas konieczny.


Uffffffff !!!   Kolejna książka z tych, które po przeczytaniu "kończysz" we śnie.


Czacha dymi (przynajmniej moja).

Polecam

http://www.wydawnictwocentrum.pl/drunvalo_melchizedek_pradawna_tajemnica.html
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Styczeń 20, 2011, 09:52:23 »

barneyosUśmiech
Masz ją w wersji elektronicznej ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Styczeń 20, 2011, 10:07:13 »

Tylko wersja papierowa  !!

Zresztą, co ciekawe, zauważyłem w moim przypadku, że papierowe wersje książek lepiej na mnie działają. A i ja wolę taką tradycyjną wersję przekazu. Łatwiej się ją czyta, przegląda, wraca do innych stron.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Styczeń 20, 2011, 10:17:46 »

Tylko wersja papierowa  !!

Zresztą, co ciekawe, zauważyłem w moim przypadku, że papierowe wersje książek lepiej na mnie działają. A i ja wolę taką tradycyjną wersję przekazu. Łatwiej się ją czyta, przegląda, wraca do innych stron.


ja też wolę tradycyjny sposób czytania książek,uwielbiam też zapach świeżego druku,ale ..." jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
greta
Gość
« Odpowiedz #99 : Styczeń 20, 2011, 13:25:31 »

Jestem juz po tej lekturze.Rzeczywiscie ,,czacha dymi,,.

Ciekawe jak Twoj odbior barneyos.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia brygadaszarika panzerdivisiontiger my-very-cats the-world-is-magic