Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 19:13:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komputer - jak to zrobić?  (Przeczytany 112819 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Lipiec 26, 2009, 22:08:04 »

ze swojego albumu ze zdjeciami i od Basi Uśmiech bardzo piękne Uśmiech ale jak chcesz to mogę ci wysłam mailem
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Lipiec 27, 2009, 14:09:28 »

W tym właśnie problem, ze jeszcze nie umię wklejać nic z poczty.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #27 : Lipiec 27, 2009, 14:51:32 »

Cytat: Val Dee
oto krótka instrukcja

Zapisujemy zdjęcie na portalu (ja polecam "fotosik") czyli:

czy to samo odnosi się do zdjęć przeslanych na pocztę. Bo nie umię wkleić zdjęć z emila.


zdjęcie takie najlepiej zapisać w komputerze na dysku a potem postąpić wg wskazówek Uśmiech

wybacz, że dopiero teraz odpisuję ale byłem na wypoczynku w Bieszczadach
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Lipiec 27, 2009, 17:24:24 »

No to miałeś fajny wypoczynek.
Zapisałem (na pulpicie) i nic, nie ma adresu url, który z regóły kopiuję i wklejam. Może co innego trzeba skopiować?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Mobius
Gość
« Odpowiedz #29 : Lipiec 27, 2009, 17:34:02 »

Dariusz zdjęcia musisz wysłać na jakiś portal host-ujący zdjęcia ,najbardziej popularny jest

http://www.imageshack.us/

Wchodzisz na stronę,wciskasz browse i uploadujez zdjęcia które masz na komputerze,jak zdjęcia się załadują,pokaże Ci się kilka linków do zdjęcia na tym portalu w tym takie do umieszczenia na forum

Zobacz czy dasz radę,a jak coś by nie szło to pytaj Uśmiech

Stron tego typu jest wiele,możesz spróbować też tę poleconą przez Val Dee czyli http://www.fotosik.pl/  jest po Polsku więc może będzie Ci łatwiej
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Lipiec 27, 2009, 18:10:23 »

Wielkie dzięki, wypróbuję, oczywiście ten po naszemu.  Duży uśmiech

#############################################

Edit:

Szkodliwe antywirusy, czyli rogueware w natarciu
Michał Duda2009-08-01, ostatnia aktualizacja 2009-08-01 20:30


W drugim kwartale br. zaobserwowano olbrzymi wzrost aktywności trojanów podających się za antywirusy. PandaLabs zdecydowało się przyjrzeć temu zagadnieniu i opracowało raport obrazujący sytuację dotyczącą fałszywych antywirusów w internecie.

W drugim kwartale br. PandaLabs odnotowało ponad trzykrotny wzrost wykrytych fałszywych antywirusów w sieci w stosunku do pierwszego kwartału tego roku. O ile od stycznia do marca napotkano 111 tys. prób zwiedzenia internautów, to w drugim kwartale liczba ta wyniosła 374 tysiące.
...


 Klawiatura Fot. Agencja Gazeta

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,6884707,Szkodliwe_antywirusy__czyli_rogueware_w_natarciu.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2009, 19:01:36 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #31 : Sierpień 24, 2009, 16:43:22 »

mam pytanko : jak moge sobie sygnaturke na forum strzelic  Coś
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #32 : Sierpień 24, 2009, 21:12:57 »

trzeba wejść w profil a potem w dane publiczne (wybierasz z menu po prawej stronie) ale z tego co widzę to jedyną sygnę jaką można mieć to podpis - Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #33 : Sierpień 24, 2009, 22:24:45 »

heh tyle to i sam wiem , chodzilo mi raczej jak wrzucic tam obrazek albo jakis napis kolorowy

ale i tak dzieki za odpowiedz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 22:25:07 wysłane przez lukasz245 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #34 : Sierpień 30, 2009, 15:09:32 »

żaden problem - wrzucasz grafikę na imageskack.us (dla przykładu) i wtedy kopiujesz kod, wklejasz w podpis i już - patrz użytkownik Kiara - jej tak zrobiłem właśnie

Kapłan 718'
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #35 : Sierpień 31, 2009, 21:47:59 »

 Chichot i kto by pomyslal ( ja nie oczywiscie ) ze to takie proste ,

Dzieki , pobawie sie w wolnym czasie  Duży uśmiech
Zapisane
annabella
Gość
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 03, 2009, 18:09:36 »

witam
jak przeniesc filmik z YT na forum lub do Chomika , niestety nie opanowalam jeszcze tej sztuki , za pomoc z gory dziekuje
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 03, 2009, 19:10:39 »

annabella nie wiem jak z chomikiem ale mogę Ci pomóc z forum

Jeśli masz jakikolwiek film na Youtube np. ten (cały przykład będę podawał na podstawie tego jednego linku żeby było prościej)

 http://www.youtube.com/watch?v=wMq_umnhAo0&eurl=http%3A%2F%2Fwww.cheops.darmowefora.pl%2Findex.php%3Ftopic%3D3134.50%3Btopicseen&feature=player_embedded

Po prawej stronie masz zakładkę z nazwą osoby która umieściła film na serwerze,w tym przypadku AdeHD,napis Subskrybuj ,  i masz po spodem  dwa linki jeden url i drugi umieść
cały link który masz w umieść kopiujesz i wklejasz w na forum,będzie wyglądał tak

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Teraz następny krok to z powyższego linku wyciąć link który będzie na forum ,jak go znaleźć?
w tym linku masz dwie części zaznaczone na niebiesko i w cudzysłowie,pierwszy z nich to

http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&hl=pl&fs=1&

I to jest ten link który potrzebujesz a resztę trzeba skasować
Cały link zaznaczasz klikasz w menu ikonkę "umieść plik flasz" pierwsza ikona z brzegu od lewej strony
i wtedy jak wciśniesz podgląd powinnaś zobaczyć okno z Youtuba na forum

będzie wyglądał tak

<a href="http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;</a>

CDN. nie wiem czemu nie chce mi się zmieścić całość w jednym poście

======================================================================

Teraz jak widać film jest małych rozmiarów ,co zrobić aby go zwiększyć?

Jeśli zaznaczysz link ,umieścisz jako plik flash jego początek będzie wyglądał tak

[flash=200,200]http://www.youtube.com/v/wMq_umnhAo0&hl=pl&fs=1&

 flash 200,200 to wysokość i szerokość i jeśli je zwiększysz na np 400,300 wtedy ramka się powiększy o wartości które wpisałaś

Może się to wydawać trudne ale po kilku razach jest już z górki Uśmiech

Przy okazji podziękowania dla tom1ek w sumie miałem kiedyś tez sam problem i on wytłumaczył mi jak to się robi

Pozdrawiam Uśmiech

PS. Chciałem wszystko zamieścić w jednym poście ale z nieznajomych mi przyczyn nie miałem takiej możliwości

Scaliłem posty
Darek





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 14:23:25 wysłane przez Dariusz » Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 06, 2009, 01:00:56 »

mam dosc nietypowe pytanie czy idzie zmienic nick  Coś czy trzeba by nowe konto zakladac Coś
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 06, 2009, 03:38:13 »

Technicznie jest taka możliwość. Może to jednak zrobić wyłącznie administrator.
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 06, 2009, 11:32:38 »

kurczaczek a myslalem ze mozna gdzies samemu  Zły
Zapisane
annabella
Gość
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 17, 2009, 23:39:46 »

dziekuje za pomoc , od jutra trenuje
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Październik 03, 2009, 17:29:48 »

Być może niektórzy, podobnie jak ja, mają problem ze wstawieniem fotek z kompa lub z poczty (emila  Mrugnięcie ) i wysłaniem ich np. na pw..
Otrzymałem niedawno pomoc w tej sprawie i myślę, ze niejednemu z nas się to przyda:

Cytuj
Jeżeli masz już zdjęcie w komputerze (np. na pulpicie), to cała sprawa przesyłania go na PW wygląda tak:

          INSTRUKCJA PRZESYŁANIA ZDJĘĆ

1. Wejść na stronę
                                http://www.imageshack.us/

2. Kliknąć po prawej stronie u góry szary "klawisz" z napisem:
                               
                                 Browse..

3. Po lewej stronie u góry wyświetli się okno :

    "Wybierz pliki do wysłania za pomocą www.imageshack.us "

    Kliknąć na wybrane do wysłania zdjęcie ( jak trzeba, to należy go

    wcześniej wyszukać np. na pulpicie, w "moich dokumentach")

4. Poczekać aż w pustej długiej ramce ukaże się zapis tego zdjęcia,

    np. " Wawel 20.03009r. 044.jpg (1010KB)"

5.  Kliknąć pomarańczowo obrysowaną ramkę z napisem:

                                            " start upload!"

6.  Poczekać aż dwie długie ramki u góry  (Total i Current) załadują się do końca

     (takie pulsujące skośne niebieskie paski)

7.  Po załadowaniu w/w pasków wyskoczy nowa duża ramka.

     Należy  skopiować pierwszą od góry ramkę - przy ramce po prawej

     stronie  pisze:

                                  " Direct link to image"

8.  Wkleić tu gdzie piszesz treść wiadomości na PW na forum

9.  Wysłać PW ze zdjęciem.


Powrót do stanu pierwotnego:

Kliknąć na " żółtą żabę" ( górny prawy róg okna)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 17:45:57 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #43 : Październik 15, 2009, 08:27:26 »

WITAM WSZYSTKICH!

Tak jak w tytule, chcę się nauczyć tłumaczenie filmów, znam angielski na poziomie czytanie książek technicznych po angielsku Uśmiech

jeśli ktoś wiec co i jak może niech napisze krótki tutorial lub parę słów, potrzebne mi są wszelkie wskazówki - jak nie tłumaczyć także...

pozdrawiam,
Kapłan 718'
Zapisane
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #44 : Październik 15, 2009, 09:29:36 »

Jako, że już trochę tłumaczyłem, a teraz będąc już po studiach zabieram się za to ponownie, to pomogę.
Ściągnij program subedit. Jeśli jest dostęp do takowych to przydać się może także plik z napisami angielskimi, dzięki którym masz już wbudowaną synchronizację . Jak nie, to musisz lecieć ze słuchu.
Widok na edytor napisów w programie włącza się przez ctrl+e. Zaczynając od zera będziesz musiał przy każdej kwestii wstawiać moment początkowy napisów. Ważne byś nie używał do tego formatu TMP, ponieważ jest on bardzo niedokładny i przestarzały. Polecam format mDVD, wszystko znajdziesz w opcjach programu. Wracając do tematu - czasy początkowe wstawiasz klawiszem insert. Zostaną one umieszczone w nawiasach klamrowych (mDVD) lub kwadratowych (mpl2).Za nim pojawi się drugi nawias, ale pusty. Jest to miejsce na czas końcowy, ale to później. Za nawiasami umieszczasz przetłumaczoną kwestię. Staraj się by miała ona kolor jak najbliższy czarnemu a w szczególności nie zielony, ponieważ może być ona za długa do przeczytania w danym czasie. Długie zdania dziel na dwa wiersze znakiem pionowej kreski "|", po tym znaku, ani przed nim nie wstawiaj spacji. Unikaj dzielenia na trzy wiersze, lepiej wstawić następne wyświetlenie.
Gdy już skończysz możesz przejść do uzupełnienia czasów końcowych. Najlepiej zrobić to kombinacją ctrl+w, gdzie możesz ustawić czas wyświetlania napisów. Polecam 4 sekundy. Sprawdź teraz ponownie czy nie ma zielonych linii. Jak są, to spróbuj je doprowadzić co najmniej do koloru szarego.
Na koniec - kolor czerwony oznacza błędny czas początkowy napisu (wcześniejszy niż poprzedniego), co należy bezwzględnie poprawić, ponieważ napisy od tego momentu oszaleją podczas oglądania.
Zapisujesz shift+ctrl+s za pierwszym razem i później już tylko ctrl+s, ale w opcjach edytora napisów możesz ustawić automatyczne zapisywanie co jakiś czas. Jak by podczas tłumaczenia napisy nie chciały wyświetlać się po pierwszym zapisaniu, to załaduj je z miejsca, w którym je zapisałeś i już będzie ok.
Oczywiście warto zawsze oddać napisy innemu tłumaczowi przed publikacją, by ten poprawił wszelkie błędy i niegramatycznie brzmiące wypowiedzi. Wierz mi, że przy godzinach pracy nad tłumaczeniem człowiek potrafi naprawdę zapisać proste zdanie zupełnie nie po polsku i to się zdarza najlepszym. Wiele napisów przechodziło przez wielokrotne poprawki, w których też sam pomagałem czasami Rydzowi na hataku.
PS: Zapomniałem dodać. W trybie edycji napisów pauzę filmu robisz nie spacją - z oczywistych względów - lecz przez ctrl+l, a przesuwanie o x sekund w przód/tył (x- można ustawić w opcjach, domyślnie wynosi 5 s) nie strzałkami lecz ctrl+[ oraz ctrl+].
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 09:58:09 wysłane przez Hans Olo » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #45 : Październik 15, 2009, 11:17:27 »

masakra! ale żeś napisał precyzyjnie, będę próbować ale ciężko widzę będzie Język

nie napisałem tego, film to zarejestrowany wykład ANGLIKA (tematyka trudna - lecz mi doskonale znana) i nie ma napisów ani lektora, sa jego słowa tylko i wyłącznie - w sieci nie ma napisów więc postanowiłem przetłumaczyć, żeby były - proste Uśmiech


718'
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #46 : Październik 15, 2009, 12:30:01 »

opcja kiedy nie ma dostępu do angielskich napisów , otwieramy notatnik i otwieramy film w dowolnym odtwarzaczu ( odtwarzacz który posiada opcje klatkową ) , kiedy w filmie padają kwestie piszemy w notatniku np : {1}{100}tłumaczony tekst

gdzie {numer klatki początkowej}{numer klatki końcowej}tłumaczony tekst

w opcji czasowej (nie pamiętam za bardzo) ale raczej to szło tak : 00:00:01 : tłumaczony  tekst

jak gdzieś znajdę to ci podeśle jak to wygląda   
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 12:32:40 wysłane przez frosk24 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #47 : Październik 15, 2009, 12:37:36 »

no ja szukałem i NIC, w necie o tym nie ma za dużo co i jak!

wybieram raczej opcję czasową a nie klatkową a to co napisał Hans Olo to koszmar jakiś...

718'
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #48 : Październik 15, 2009, 13:21:27 »

Cytuj
wybieram raczej opcję czasową a nie klatkową
"Nie wiem" Dlaczego to mnie rozbawiło???

bo tak też się 'tematem' interesuję.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 14:22:23 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #49 : Październik 15, 2009, 14:13:20 »

Hahaha. Weźcie przestańcie. Jaki koszmar? Zamiast w notatniku pisać ręcznie czy to czas czy to klatki, zwyczajnie wstawiasz je jednym klawiszem. Wystarczy spauzować w momencie w którym chcesz wstawić czasy i klikasz insert. A dalej to tylko tekst. Opcja czasowa (TMP) to badziew. Z czasówek nadaje się do użytku tylko mpl2 swego czasu silnie promowany przez Hatak, gdzie na jedną jednostkę przypada ok. 100 ms - mniej dokładne od formatu klatkowego, ale dość dokładne by można było już tego używać bez problemów z synchronizacją, oraz srt, który jest równie dobry jak mDVD, ale nie można go edytować wprost, a jedynie wyeksportować napisy mDVD do postaci srt.
Subedit swoją drogą to właśnie taki odtwarzacz z wbudowanym notatnikiem, który wyświetla się pod filmem w jednym oknie. Działa to dużo szybciej i sprawniej. Ściągnijcie, poczytacie jakie są opcje, popatrzcie na skróty klawiszowe i się przekonajcie. Ja bym w życiu nawet nie podchodził do tłumaczenia czegokolwiek, gdyby nie aplikacja pana Sikory.

http://matinf.pcz.pl/~subedit/polish/napisy-faq-pl.html
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 14:21:56 wysłane przez Hans Olo » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor companions madex halotupsy world-anime